آموزش آپدیت کردن سوییچ هکی بدون نیاز به جیگ

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,196
نام
نیما
سلام علیکم و رحمت الله خدمت دزدان دریایی عزیز :D

دوستان جهت ورژن آپدیت شده آموزش به این لینک برید آموزش پایین منقضی شده : لینک
===========================================================================================================================
امروز با یک آموزش دیگه در خدمتتونم که به درد خیلی از بچه ها میخوره به خصوص کسایی که کنسولشون بن شده و نمیتونن آپدیت کنن. از ویژگی این روش میتونم به این اشاره کنم که 1- نیاز به جیگ نداره 2- به هیچ عنوان فیوز نمیسوزونه در نتیجه میتونید نه تنها دستگاه رو آپدیت کنید بلکه میتونید داونگرید هم انجام بدین .
آپديت : ورژن جديد اتمسفر پيلود رو كه زدين خودش لانچ ميكنه و نياز به كاراى اضافى نداره (لانچ cfw) و اينكه تو ورژن جديد براى باز كردن hbmemu بايد دكمه R رو نگه دارين موقع كليك كردن رو گالرى.
نکته خیلی خیلی مهم : برای این آپدیت از پیلود هکاته و Atmosphere kosmos استفاده بشه چون اگر پیلود دیگه ای بزنید فیوز میسوزونه و ما میخوایم سر نینتندو کلاه بزاریم سر این داستان پس هکتون رو به اتمسفر تغییر بدین که زیر همین پست یاد میدم ضمنا اتمسفر خیلی بهتره نمیدونم چرا از ReiNX استفاده میکنید:-??
قدم اول آماده سازی :
اول باید فایل آپدیت رو دانلود کنید از اینجا
بعد باید آخرین فایل های هک رو بگیرید از اینجا **فایل Kosmos Default رو انتخاب کنید**
بعد رم رو بزنید به کامپیوتر همه فایل ها رو پاک کنید بجز فایل Nintendo که بازیاتون توشه
محتویات فایل زیپ که دانلود کردین فایلی که نوشته sd هرچی توشه کپی کنید رو رمتون ( فایلpayloadجلوتر وقتی پیلود میزنیم استفاده میشه )
بعد یک new folder میسازیم اسمش رو میزاریم firmware ( داخل رم )
فایل آپدیت که دانلود کردیم رو محتویاتشو کپی میکنیم توی فولدر firmware رو رم
بعدش برنامه اصلیمون رو دانلود میکنیم اینجا و محتویاتش رو کپی میکنیم تو فولدر switch رو رم (ChoiDujourNX.nro)

قدم دوم نصب :
رم رو میزنیم رو کنسول و پیلود Hekate رو اینجکت میکنیم روش و Launch -> CFW
(نکته مهم : کنسول به برق باشه که وسط کار خاموش نکنه یه موقع )
بعد که کنسول بالا اومد میریم تو Home brew یا همون گالری و از اونجا ChoiDujourNX رو باز میکنیم.

2018-08-01_08-37-36_LDuAxoLB4.png

بعد میایم و فولدر firmware رو انتخاب میکنیم و Choose رو میزنیم
بعد اینکه پردازش شد exFat رو انتخاب میکنیم مثلا 7.0.1 (exFat)
بعدش Select Firmware رو میزنیم و حتما و حتما Enable AutoRCM رو میزنیم(حواستون باشه که Disable نشه که به فاک میرید هم فیوز میسوزونه هم جیگ میخواد :D)
بعد Start Installation رو میزنید و تامام :-bd

2018-08-01_08-38-24_UIr4WIXG6.png

بعد اینکه تموم شد Reboot رو بزنید و Shutdown Now بکنید . حالا آپدیت شده بدون اینکه فیوز بسوزه:)>-

نکته های کنکوری و خیلی خیلی مهم(حتما بخونید)
من اولین بار سر این آپدیت یذره گیج شدم چون بعضی اشتباهارو کردم که الان میگم شما دچارش نشید ( با تشکر از WerWolv از بچه های خوب Scene و برنامه نویس Edizon و Kosmos که ساپورت فوق العاده میکنه و خدایی 1 ساعت وقت گذاشت که مشکل من حل بشه )
1- اگر از هک اتمسفر استفاده میکنید حتما فایل های داخل رم رو پاک کنید بجز Nintendo و اصلا Replace نکنید که باگ میده ضمنا حواستون باشه که واسه Firmware های بالاتر هک جدیدتر میخواد و اینکه فقط و فقط اتمسفر ورژن 7 رو هک کرده حتی sxOS که پول هم میگیره هیچ غلطی نکرده هنوز :D
2- اگر از سایت sdsetup دانلود کنید فایلارو هیچ مشکلی با بازی ها ندارید چون اتوماتیک SigPatch ها رو نصب میکنه درصورتیکه از یه جای دیگه گرفتین
اینجا برید و فایل Additional SigPatches برای ورژنی که دانلود کردین رو بگیرین
3- درصورتیکه مثل من اشتباه نکته 1 رو مرتکب شدید اصلا پنیک نکنید فقط دکمه پاور رو 15 ثانیه نگه دارید و پیلود بزنید
4- ورژن 7 برای بازی های جدید به احتمال زیاد نیاز میشه فقط دقت کنید که خیلی از برنامه ها باگ دارن با این ورژن مثلا Goldleaf بعد هر نصب بازی کرش میکنه و میره تو پیلود یا مثلا Tinfoil مشکل داره و برای نصب بازی رو sd باید از Lithium استفاده کنید.
5- دوستانی که ورژن 6.2 آپدیت میکنن هیچ مشکلی نداره و کاملا اوکی هست .

دوستان اگر میخواید آموزش رو کپی کنید خواهشا با ذکر منبع استفاده کنید این آموزش برای انجمن بازیسنتر نوشته شده.

آخرین ویرایش:

Diamoar

کاربر سایت
Nov 27, 2019
12
نام
نادیا
سلام
فیوز یه جور سخت افزار امنیتی هست که هر وقت کنسول اپدیت میشه بصورت یه گزارش یا log تو سخت افزار ذخیره میشه و اگه دانگرید بدون رعایت موارد امنیتی انجام بدید یا حتی همون اپدیت باعث میشه کنسول بصورت هوشمند تشخیص بده و فیوز میسوزه کنسول بریک میشه و برای همین همیشه موقع اپدیت یا دانگرید AuoRCM فعال یا روشن باید باشه و موارد دیگه هم که هنگام اپدیت توصیه میشه هم اگه رعایت بشه هیچ مشکلی پیش نمیاد و حتی کارتریج سوییچ هم یه جور امنیت داره که اگه اپدیت کارتریج بالا باشه و شما دانگرید کنید اون هم از کار میفته که همه این موارد باز با فعال بود اتوrcm ازش جلو گیری میشه.

در مورد ورژن اتمسفر مشکلی نداره برگردید به ورژن خاصی به شرطی که اون ورژن از اتمسفر فریمور فعلی شما رو ساپورت کنه و به فرضم ریختید و ساپورت نکرد مشکلی پیش نمیاد و ارور میده فقط موقع بوت مثل مواقعی که دوستان اپدیت میکنن فریمور بالاتر و هنوز اون فریمور ساپورت نشده توسط اتمسفر و با اینجال بازم احتیاط لازمه و بهتره همینکار هم انجام ندید و اگه اتمسفر درست جواب نمیده یه جای کارتون مثل سیگ پچ معمولا اپدیت نیست که باید اپدیت بشه و نیازی نیست همونم برید ورژن پایینتر.

من اینجا برای مثال میدونم طرف هنوز از طریق اینترنت دستگاش اپدیت میکنه با اینکه اینهمه تذکر همه میدن انجام اینجوری ندید و هنوز فریمور جدید نیومد این اپدیت کرده رفته روی این و انلاینم میزنه و این خیلی ریسک بالایی انجام میده و نینتندو تو هر اپدیت سعی میکنه جلوی هک رو بگیره و یه جوری دستگاه های هکی رو با سوزوندن فیوز ساقط و بریک کنه و همیشه هر فریموری اومد سریع اپدیت نکنید حتی بصورت افلاین و هکی و بزارید همه برنامه ها بصورت پایدار و استیبل بیاد بعد اقدام کنید و الان اتمسفر از بعد ورژن 14.2 دوتا ورژن ناپایدار داد برای فریمور 11 و 11.0.1 من حتی معرفی هم نکردم و چندتا دوستان مشکل داشتن فقط گفتم که مشکلشون حل بشه تا امروز ورژن پایدار 16.2 اومد با ساپورت کامل 11.0.1 که خودم هم اپدیت کردم اونم فقط اتمسفر نه فریمور که خودم روی 10.2 هستم همه بازیها هم جوابگو بوده تا الان و درکل رعایت نکنید سرسری بگیرید یه روز مشکل درست میشه که هزینه زیادی هم داره حتی اینکه کنسول رو کلا بیخیال بشید.
واقعا مرسی از توضیحتون
من امروز ۱۶.۲ ریختم، قبلش ۱۴.۴ بود، فریمور اما ۱۰.۲ بود که اصلا آپدیت نکردم رو همون فقط اتمسفر رو آپدیت کردم، دیدم بازیا بالا نمیاد sigpatch هم ریختم نشد:((( برا همین اتمسفر ۱۶.۲ رو پاک کردم دوباره همون ۱۴.۴ رو ریختم که بک آپ داشتم، دوباره اوکی شده سوییچم بازیا بالا میاد فقط توهم زدم نکنه فیوزی چیزی سوخته باشه?

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali

Diamoar

کاربر سایت
Nov 27, 2019
12
نام
نادیا
خواهش داداش.باید سیگ پچ جدیدتر همون ورژن دانلود میکردی

سیگ پچ اتمسفر 16.2

پک اماده 16.2 هم گذاشتم در اموزش زیر میتونی از اینم استفاده کنی
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
واقعا یه دنیا ممنونم از کمکتون اینو الان دانلود میکنم، دی‌بریک عالی بود دفعه پیش باهاش آپدیت کردم

memoopi

کاربر سایت
May 31, 2014
25
سلام وقت بخیر دوستان! سوئیچ، Mariko ورژن هست. دیروز SX CORE CHIP دستم رسید رو دستگاه نصب کردم. فریمور دستگاه ١١.٠.١ هست، SX OS کار نمیکنه. روش Atmosphere 16.2 نسب کردم. از طریق hekate بوت میکنم، بعدش black screen میشه! کسی میدونه مشکل از چی هست؟ فایل دوباره پاک کردم، دوباره ریختم، باز back screen!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Diamoar

کاربر سایت
Nov 27, 2019
12
نام
نادیا
سلام خسته نباشید میخواستم لیتل نایتمرز اینستال کنم این ارور رو میده، سوییچم 10.2.0 اتمسفر 0.14.4 هست اما این ارور رو میده، برا بعضی بازیا ارور میده حتی برا overcooked هم این ارور رو داد:(( ممنون میشم راهنمایی کنید ?

Attachments

• 0A4DC232-FF97-46C2-A178-A8DAAD908DB4.jpeg
    0A4DC232-FF97-46C2-A178-A8DAAD908DB4.jpeg
    168.3 KB · مشاهده: 12

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام خسته نباشید میخواستم لیتل نایتمرز اینستال کنم این ارور رو میده، سوییچم 10.2.0 اتمسفر 0.14.4 هست اما این ارور رو میده، برا بعضی بازیا ارور میده حتی برا overcooked هم این ارور رو داد:(( ممنون میشم راهنمایی کنید ?
سلام
حتما اتمسفر رو اپدیت کن با سیگ پچ و فریمورت پایین نیست و مال اون نیست ولی میتونی همونم اپدیت کنی برای اطمینان و دوم اگه دیدی باز نشد از یه برنامه نصب بازی دیگه استفاده کن مثل لیتیوم یا Awoo-Installer و Tinwoo و نکاتی مثل اجرا کردن بصورت فول رم قسمت برنامه ها(گرفتن دکمه R و همزمان اجرای بازی) و کوتاه کردن نام بازی در صورت ارور دادن مثل a.nsp و سعی کنید اسمهای بازیها رو حروف نا متعارف نذارید مثل حروف فارسی یا اشکال هندسی.

برای اپدیت از پک هک اماده اموزش زیر میتونی استفاده کنی یا پک اماده گروه DeepSea

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

DeepSea

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
سلام
حتما اتمسفر رو اپدیت کن با سیگ پچ و فریمورت پایین نیست و مال اون نیست ولی میتونی همونم اپدیت کنی برای اطمینان و دوم اگه دیدی باز نشد از یه برنامه نصب بازی دیگه استفاده کن مثل لیتیوم یا Awoo-Installer و Tinwoo و نکاتی مثل اجرا کردن بصورت فول رم قسمت برنامه ها(گرفتن دکمه R و همزمان اجرای بازی) و کوتاه کردن نام بازی در صورت ارور دادن مثل a.nsp و سعی کنید اسمهای بازیها رو حروف نا متعارف نذارید مثل حروف فارسی یا اشکال هندسی.

DeepSea
سلام و عرض ارادت
پک deepsea شامل اتمسفر 18 هستش؟

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
سلام داداش.بله کاملا به روزه
نصب کردنش همان و اجرا نشدن همه بازی و خراب شدن دیتای بعضی بازی ها هم همان.
با اتمسفر 16 همه بازی ها اجرا میشد حتی Mario 3d world این پک deepsea رو که ریختم همه خراب شد

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
نصب کردنش همان و اجرا نشدن همه بازی و خراب شدن دیتای بعضی بازی ها هم همان.
با اتمسفر 16 همه بازی ها اجرا میشد حتی Mario 3d world این پک deepsea رو که ریختم همه خراب شد

از اون پکی که من خودم میزارم تو اموزش daybreak هم میتونی استفاده کنی و بنظر میاد سیگ پچ برای اون پک deapsea کامل نذاشتن

یه بار این پست و پست بعدش هم بخونی خودت راحت میتونی هر ورژنی اومد اپدیت کنی.

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
از اون پکی که من خودم میزارم تو اموزش daybreak هم میتونی استفاده کنی و بنظر میاد سیگ پچ برای اون پک deapsea کامل نذاشتن

یه بار این پست و پست بعدش هم بخونی خودت راحت میتونی هر ورژنی اومد اپدیت کنی.
برای این که بقیه دوستان هم مثل من دیتا بازی هاشون خراب نشه باید بگم این پک سگ پچ های درست و حسابی نداره و همین مشکل ساز میشه.سیگ پچ رو جدا دانلود کردم و بازی رو هم از اول نصب کردم تا درست شد

Diamoar

کاربر سایت
Nov 27, 2019
12
نام
نادیا
سلام

DeepSea
دستتون درد نکنه تا ۱۱.۰.۱ با اتمسفر ۱۷.۱ اوکی هست الان؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر