آموزش آپدیت کردن سوییچ هکی بدون نیاز به جیگ

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
سلام علیکم و رحمت الله خدمت دزدان دریایی عزیز :D

دوستان جهت ورژن آپدیت شده آموزش به این لینک برید آموزش پایین منقضی شده : لینک
===========================================================================================================================
امروز با یک آموزش دیگه در خدمتتونم که به درد خیلی از بچه ها میخوره به خصوص کسایی که کنسولشون بن شده و نمیتونن آپدیت کنن. از ویژگی این روش میتونم به این اشاره کنم که 1- نیاز به جیگ نداره 2- به هیچ عنوان فیوز نمیسوزونه در نتیجه میتونید نه تنها دستگاه رو آپدیت کنید بلکه میتونید داونگرید هم انجام بدین .
آپديت : ورژن جديد اتمسفر پيلود رو كه زدين خودش لانچ ميكنه و نياز به كاراى اضافى نداره (لانچ cfw) و اينكه تو ورژن جديد براى باز كردن hbmemu بايد دكمه R رو نگه دارين موقع كليك كردن رو گالرى.
نکته خیلی خیلی مهم : برای این آپدیت از پیلود هکاته و Atmosphere kosmos استفاده بشه چون اگر پیلود دیگه ای بزنید فیوز میسوزونه و ما میخوایم سر نینتندو کلاه بزاریم سر این داستان پس هکتون رو به اتمسفر تغییر بدین که زیر همین پست یاد میدم ضمنا اتمسفر خیلی بهتره نمیدونم چرا از ReiNX استفاده میکنید:-??
قدم اول آماده سازی :
اول باید فایل آپدیت رو دانلود کنید از اینجا
بعد باید آخرین فایل های هک رو بگیرید از اینجا **فایل Kosmos Default رو انتخاب کنید**
بعد رم رو بزنید به کامپیوتر همه فایل ها رو پاک کنید بجز فایل Nintendo که بازیاتون توشه
محتویات فایل زیپ که دانلود کردین فایلی که نوشته sd هرچی توشه کپی کنید رو رمتون ( فایلpayloadجلوتر وقتی پیلود میزنیم استفاده میشه )
بعد یک new folder میسازیم اسمش رو میزاریم firmware ( داخل رم )
فایل آپدیت که دانلود کردیم رو محتویاتشو کپی میکنیم توی فولدر firmware رو رم
بعدش برنامه اصلیمون رو دانلود میکنیم اینجا و محتویاتش رو کپی میکنیم تو فولدر switch رو رم (ChoiDujourNX.nro)

قدم دوم نصب :
رم رو میزنیم رو کنسول و پیلود Hekate رو اینجکت میکنیم روش و Launch -> CFW
(نکته مهم : کنسول به برق باشه که وسط کار خاموش نکنه یه موقع )
بعد که کنسول بالا اومد میریم تو Home brew یا همون گالری و از اونجا ChoiDujourNX رو باز میکنیم.

2018-08-01_08-37-36_LDuAxoLB4.png

بعد میایم و فولدر firmware رو انتخاب میکنیم و Choose رو میزنیم
بعد اینکه پردازش شد exFat رو انتخاب میکنیم مثلا 7.0.1 (exFat)
بعدش Select Firmware رو میزنیم و حتما و حتما Enable AutoRCM رو میزنیم(حواستون باشه که Disable نشه که به فاک میرید هم فیوز میسوزونه هم جیگ میخواد :D)
بعد Start Installation رو میزنید و تامام :-bd

2018-08-01_08-38-24_UIr4WIXG6.png

بعد اینکه تموم شد Reboot رو بزنید و Shutdown Now بکنید . حالا آپدیت شده بدون اینکه فیوز بسوزه:)>-

نکته های کنکوری و خیلی خیلی مهم(حتما بخونید)
من اولین بار سر این آپدیت یذره گیج شدم چون بعضی اشتباهارو کردم که الان میگم شما دچارش نشید ( با تشکر از WerWolv از بچه های خوب Scene و برنامه نویس Edizon و Kosmos که ساپورت فوق العاده میکنه و خدایی 1 ساعت وقت گذاشت که مشکل من حل بشه )
1- اگر از هک اتمسفر استفاده میکنید حتما فایل های داخل رم رو پاک کنید بجز Nintendo و اصلا Replace نکنید که باگ میده ضمنا حواستون باشه که واسه Firmware های بالاتر هک جدیدتر میخواد و اینکه فقط و فقط اتمسفر ورژن 7 رو هک کرده حتی sxOS که پول هم میگیره هیچ غلطی نکرده هنوز :D
2- اگر از سایت sdsetup دانلود کنید فایلارو هیچ مشکلی با بازی ها ندارید چون اتوماتیک SigPatch ها رو نصب میکنه درصورتیکه از یه جای دیگه گرفتین
اینجا برید و فایل Additional SigPatches برای ورژنی که دانلود کردین رو بگیرین
3- درصورتیکه مثل من اشتباه نکته 1 رو مرتکب شدید اصلا پنیک نکنید فقط دکمه پاور رو 15 ثانیه نگه دارید و پیلود بزنید
4- ورژن 7 برای بازی های جدید به احتمال زیاد نیاز میشه فقط دقت کنید که خیلی از برنامه ها باگ دارن با این ورژن مثلا Goldleaf بعد هر نصب بازی کرش میکنه و میره تو پیلود یا مثلا Tinfoil مشکل داره و برای نصب بازی رو sd باید از Lithium استفاده کنید.
5- دوستانی که ورژن 6.2 آپدیت میکنن هیچ مشکلی نداره و کاملا اوکی هست .

دوستان اگر میخواید آموزش رو کپی کنید خواهشا با ذکر منبع استفاده کنید این آموزش برای انجمن بازیسنتر نوشته شده.

آخرین ویرایش:

amirswitch

کاربر سایت
Mar 1, 2019
124
سیگ پچ زیر رو بریز تو مموری پوشه Atmosphere

لینک دانلود
علی آقا مشکلم اینه که وقتی با fuss primary پیلود میفرستم بازی ها اجرا میشن. وقتی مثلا کنسول نیاز به ریستارت داشته باشه، مثلا هنگ کنه، و pc در دسترس نباشه، با پیلود هتاکا اگه اشتباه نگم ران میشه و بازیا اجرا نمیشن. مگر اینکه قبل از لانچ کردن گزینه سوم یا پیلود رو بزنم و گزینه fuss primary بزنم ران شه تا درست باشه بازیا. نمیدونم منظورمو خوب رسوندم یا نه. برای شمام همینطوره؟! و مشکل کوچیک بعدی بازی Psnes که آموزش دادین نصب میکنم زمانی که وارد میشم همون منوی اول دیگه دکمه ها عمل نمیکنه انگار فریزه! فقط میتونم با دکمه هوم خارج شم.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
علی آقا مشکلم اینه که وقتی با fuss primary پیلود میفرستم بازی ها اجرا میشن. وقتی مثلا کنسول نیاز به ریستارت داشته باشه، مثلا هنگ کنه، و pc در دسترس نباشه، با پیلود هتاکا اگه اشتباه نگم ران میشه و بازیا اجرا نمیشن. مگر اینکه قبل از لانچ کردن گزینه سوم یا پیلود رو بزنم و گزینه fuss primary بزنم ران شه تا درست باشه بازیا. نمیدونم منظورمو خوب رسوندم یا نه. برای شمام همینطوره؟! و مشکل کوچیک بعدی بازی Psnes که آموزش دادین نصب میکنم زمانی که وارد میشم همون منوی اول دیگه دکمه ها عمل نمیکنه انگار فریزه! فقط میتونم با دکمه هوم خارج شم.
چون شما پک sdssetup رو نصب کردی که همراهش اتمسفر به اضافه کاسموس هست میره بعد ریستارت یا هنگ به hekate و هم سیگ پچهای اون روی hekate تنظیم شده و هم فولدر bootloader که تو روت مموری هست و من خودم اتمسفر خالی استفاده میکنم با چندتا چیزای کوچیک از کاسموس که بصورت دستی تنظیم کردم و این رو گفتم بدونی قضیه چیه و فولدر bootloader در زیر برات میزارم جایگزین کن تو روت مموری با مال خودت و اون رو پاک کن یا بکاب بگیر این رو بریز و دوتا پیلود هم داخلش گذاشتم روی hekate هر وقت اگه اتفاقی هم وارد بشی یه قسمت داره همون اول payloads و روش تاچ کنی میتونی پیلودهایی که تو فولدر بوتلودر هست مثل Fusee Primary رو ران کنی بدون نیاز به pc و البته با همون جایگزین کردن فولدر bootloader و همون سیگ پچ قبلی که برات گذاشتم باید بعد ریستارت هم بری داخل اتمسفر و نه hekate(یه نکته هم بگم من پیلود Fusee Primary که داخل فولدر بوتلودر تو پوشه payloads گذاشتم مال اتمسفر 12 هست و اگه همین ورژن داری که هیچ وگرنه پایینتر داری مال خودت جایگزین کن تا درست بالا بیاد)

bootloader

امولاتور Psnes هم اون ورژن روی فریمور بالا کار نمیده و باید اپدیتش کنی و ورژن جدید زیر رو بگیر و فولدرهایی مثل Rom اون قبلی رو بریز تو این جدیده و البته قسمت کاورها ممکنه درست کار نده تو ورژن جدید( retroarch هم داشته باشی میتونی راحت رامهای سوپرنینتندو رو اجرا کنی اگه اینو هم نخوای)

https://github.com/Cpasjuste/pemu/releases/download/4.3/psnes-4.3_switch.zip

آخرین ویرایش:

amirswitch

کاربر سایت
Mar 1, 2019
124
چون شما پک sdssetup رو نصب کردی که همراهش اتمسفر به اضافه کاسموس هست میره بعد ریستارت یا هنگ به hekate و هم سیگ پچهای اون روی hekate تنظیم شده و هم فولدر bootloader که تو روت مموری هست و من خودم اتمسفر خالی استفاده میکنم با چندتا چیزای کوچیک از کاسموس که بصورت دستی تنظیم کردم و این رو گفتم بدونی قضیه چیه و فولدر bootloader در زیر برات میزارم جایگزین کن تو روت مموری با مال خودت و اون رو پاک کن یا بکاب بگیر این رو بریز و دوتا پیلود هم داخلش گذاشتم روی hekate هر وقت اگه اتفاقی هم وارد بشی یه قسمت داره همون اول payloads و روش تاچ کنی میتونی پیلودهایی که تو فولدر بوتلودر هست مثل Fusee Primary رو ران کنی بدون نیاز به pc و البته با همون جایگزین کردن فولدر bootloader و همون سیگ پچ قبلی که برات گذاشتم باید بعد ریستارت هم بری داخل اتمسفر و نه hekate(یه نکته هم بگم من پیلود Fusee Primary که داخل فولدر بوتلودر تو پوشه payloads گذاشتم مال اتمسفر 12 هست و اگه همین ورژن داری که هیچ وگرنه پایینتر داری مال خودت جایگزین کن تا درست بالا بیاد)

bootloader

امولاتور Psnes هم اون ورژن روی فریمور بالا کار نمیده و باید اپدیتش کنی و ورژن جدید زیر رو بگیر و فولدرهایی مثل Rom اون قبلی رو بریز تو این جدیده و البته قسمت کاورها ممکنه درست کار نمیده تو ورژن جدید( retroarch هم داشته باشی میتونی راحت رامهای سوپرنینتندو رو اجرا کنی اگه اینو هم نخوای)

https://github.com/Cpasjuste/pemu/releases/download/4.3/psnes-4.3_switch.zip
خیلی ممنون بابت توضیحات مفصلت...درست شد با فایلی که گذاشتی. فک نکنم دیگه مشکلی باشه. psnes هم درست شد البته خیلی از بازی هایی که مدنظرم بود توش نبود. تعدادی فایل بازی nes داشتم پسوندشو عوض کردم و بصورت زیپ گذاشتم تو پوشه rom که شاید اجرا کنه ولی نشد. به هر حال خیلی لطف کردی خدا خیرت بده دمت گرم
:-bd

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
خیلی ممنون بابت توضیحات مفصلت...درست شد با فایلی که گذاشتی. فک نکنم دیگه مشکلی باشه. psnes هم درست شد البته خیلی از بازی هایی که مدنظرم بود توش نبود. تعدادی فایل بازی nes داشتم پسوندشو عوض کردم و بصورت زیپ گذاشتم تو پوشه rom که شاید اجرا کنه ولی نشد. به هر حال خیلی لطف کردی خدا خیرت بده دمت گرم
:-bd
خواهش داداش.بازی nes که اجرا نمیکنه snes با پسوند smc باید باشه و همون پک قبلی کافی بود رامهاش رو بریزی و اون فشرده هم شده بود با پسوند zip

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
سلام. چندتا راهنمایی از دوستان می‌خواستم. ممنون می‌شم اگه کمکم کنین.
اگر بخوام کارت حافظه‌ی کنسول رو عوض کنم
1. آیا باید دوباره مراحل هک کردن کنسول رو انجام بدم؟
2. آیا باید دوباره مراحل آپدیت کنسول رو انجام بدم؟
3. آیا باید دوباره بازی‌ها رو نصب کنم؟
و یا اینکه با کپی کردن محتویات اون روی کارت حافظه‌ی جدید همه‌ی مراحل بالا خود به خود انجام می‌شه؟

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
ممکنه بفرمایید
1. کدام ورژن اتمسفر برای Firmware 9.2.0 و کدام ورژن اتمسفر برای Firmware 10.0.2 مناسبه؟
2. آیا آپدیت کردن به Firmware 10.0.2 محدویتی نداره و همه کنسول‌ها رو می‌شه تا این ورژن آپدیت کرد؟
3. لینک دانلود آخرین ورژن اتمسفر؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام. چندتا راهنمایی از دوستان می‌خواستم. ممنون می‌شم اگه کمکم کنین.
اگر بخوام کارت حافظه‌ی کنسول رو عوض کنم
1. آیا باید دوباره مراحل هک کردن کنسول رو انجام بدم؟
2. آیا باید دوباره مراحل آپدیت کنسول رو انجام بدم؟
3. آیا باید دوباره بازی‌ها رو نصب کنم؟
و یا اینکه با کپی کردن محتویات اون روی کارت حافظه‌ی جدید همه‌ی مراحل بالا خود به خود انجام می‌شه؟
1.2.3 کافیه مموری جدید رو به همون فرمتی که مموری قبلی بوده بکنی مثل fat32 یا exfat و همه محتویات مموری قبلی روی جدیده کپی کنی و کاره خاصه دیگه ای لازم نیست
ممکنه بفرمایید
1. کدام ورژن اتمسفر برای Firmware 9.2.0 و کدام ورژن اتمسفر برای Firmware 10.0.2 مناسبه؟
2. آیا آپدیت کردن به Firmware 10.0.2 محدویتی نداره و همه کنسول‌ها رو می‌شه تا این ورژن آپدیت کرد؟
3. لینک دانلود آخرین ورژن اتمسفر؟
1.اتمسفر هر چی به روز تر باشه بهتره و از 10 به بالا برای فریمور 9.2 استفاده کن و فریمور 10.0.2 هم همون ورژن اخر که الان 12 هست
2.محدودیتی نداره البته فقط برای کنسولهایی که قابل هک هست و یه نکته ای هم که ما همیشه میگیم تا فریمور جدید اومد نمیخواد سریع اپدیت کنید تا مجبور نشدید چون بعضی از برنامه ها و امولاتورها یا ماژولها و غیره اگه استفاده میکنید ممکنه تا اپدیت جدید براشون نیاد کار ندن روی فریمور جدید و معمولا خود من اگه بازی قابل اجرا نباشه روی اون فریمور نمیرم بالاتر و الان روی 9.2 همه بازیها اجرا میشن با برنامه ها
3.کافیه سرچ کنید atmosphere switch سایت رسمیش میاد ولی خوب باید سیگ پچ هم خودتون دستی داخلش بریزید یا اگه مورد دیگه ای مد نظرتونه یا از سایت sdsetup به روش پست اول بگیرید که کامل باشه

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
1.2.3 کافیه مموری جدید رو به همون فرمتی که مموری قبلی بوده بکنی مثل fat32 یا exfat و همه محتویات مموری قبلی روی جدیده کپی کنی و کاره خاصه دیگه ای لازم نیست

1.اتمسفر هر چی به روز تر باشه بهتره و از 10 به بالا برای فریمور 9.2 استفاده کن و فریمور 10.0.2 هم همون ورژن اخر که الان 12 هست
2.محدودیتی نداره البته فقط برای کنسولهایی که قابل هک هست و یه نکته ای هم که ما همیشه میگیم تا فریمور جدید اومد نمیخواد سریع اپدیت کنید تا مجبور نشدید چون بعضی از برنامه ها و امولاتورها یا ماژولها و غیره اگه استفاده میکنید ممکنه تا اپدیت جدید براشون نیاد کار ندن روی فریمور جدید و معمولا خود من اگه بازی قابل اجرا نباشه روی اون فریمور نمیرم بالاتر و الان روی 9.2 همه بازیها اجرا میشن با برنامه ها
3.کافیه سرچ کنید atmosphere switch سایت رسمیش میاد ولی خوب باید سیگ پچ هم خودتون دستی داخلش بریزید یا اگه مورد دیگه ای مد نظرتونه یا از سایت sdsetup به روش پست اول بگیرید که کامل باشه
علی آقای عزیز درود و سپاس. آیا کنسولی که قابل کپی‌خور شدن بوده ولی از روی سایت نینتندو به Firmware 10.0.2 یا هر Firmware دیگه‌ای آپدیت شده باشه، دیگه قابل کپی‌خور شدن نیست؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
علی آقای عزیز درود و سپاس. آیا کنسولی که قابل کپی‌خور شدن بوده ولی از روی سایت نینتندو به Firmware 10.0.2 یا هر Firmware دیگه‌ای آپدیت شده باشه، دیگه قابل کپی‌خور شدن نیست؟
اون کنسولهای سری قدیم که با جیگ کپی خور میشن چون سخت افزاری بوده اکسپولیت تا الان نتونسته نینتندو جلوی هک رو بگیره و هر فریموری هم داده هکش فوری اومده و الان تا 10.0.2 که اخرینشه قابله هکه و هر فریموره دیگه ای هم بده بنظر نمیاد دیگه جلوی هک شدنش رو بتونه بگیره
کنسولهای سری جدید و اون سری قدیم که پچ شده هم بودن و سری لایت هم هک سخت افزاریش اومده ولی چیپش هنوز بصورت انبوه نرسیده ایران

• Like
Reactions: ArianSanei

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
اون کنسولهای سری قدیم که با جیگ کپی خور میشن چون سخت افزاری بوده اکسپولیت تا الان نتونسته نینتندو جلوی هک رو بگیره و هر فریموری هم داده هکش فوری اومده و الان تا 10.0.2 که اخرینشه قابله هکه و هر فریموره دیگه ای هم بده بنظر نمیاد دیگه جلوی هک شدنش رو بتونه بگیره
کنسولهای سری جدید و اون سری قدیم که پچ شده هم بودن و سری لایت هم هک سخت افزاریش اومده ولی چیپش هنوز بصورت انبوه نرسیده ایران
علی آقای بزرگوار ببخشید دقیق متوجه نشدم. منظورتوپ اینه که:
۱. کنسولی که با جیگ کپی‌خور شده حتی اگه از روی سایت نینتندو آپدیت بشه، قابلیت کپی‌خور شدنش از بین نمی‌ره؟
۲. غیر از جیگ، روش دیگه‌ای هم برای کپی‌خور شدن کنسول وجود داره؟
علاوه بر این‌ها یه مطلب دیگه رو هم اگه راهنمایی کنی ممنون می‌شم.
چه جوری می‌شه با کنسول کپی‌خور شده آنلاین بازی کرد یا از eshop بازی واسش گرفت؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
علی آقای بزرگوار ببخشید دقیق متوجه نشدم. منظورتوپ اینه که:
۱. کنسولی که با جیگ کپی‌خور شده حتی اگه از روی سایت نینتندو آپدیت بشه، قابلیت کپی‌خور شدنش از بین نمی‌ره؟
۲. غیر از جیگ، روش دیگه‌ای هم برای کپی‌خور شدن کنسول وجود داره؟
علاوه بر این‌ها یه مطلب دیگه رو هم اگه راهنمایی کنی ممنون می‌شم.
چه جوری می‌شه با کنسول کپی‌خور شده آنلاین بازی کرد یا از eshop بازی واسش گرفت؟
1.اگه از سرورهای خود نینتندو اپدیت کنید نهایت بن میشید ولی کپی خور نمیپره بی هیچ وجه و کنسولهای هکی باید افلاین اپدیت کرد در صورت نیاز و در کل کنسولهایی که با جیگ هک میشن میشه گفت هکش دائمیه و از بین نمیره و شما اپدیت بالاتری بیاد که به نحوی نینتندو یه کاری کرده باشه هک بالا نیاد به چند روز و حتی بعضی وقتها به ساعت نمیکشه مثلا با اپدیت اتمسفر باز همون فریمور هم هک میشه ولی بازم جانب احتیاط رو باید رعایت کرد و شما نباید تا اپدیت اومد بری اپدیت کنی و ممکنه به هر حال یه مشکلی به وجود بیاد مثل سوختن فیوز کنسول و بن شدن و همیشه باید صبر کرد برنامه ها و کاستوم فریمورهای مربوط به هک برای فریمور بالاتر کامل به روز بشن بعد اقدام کرد و بازیها هم که تا کلی وقت روی فریمورهای پایینتر جواب میدن و حتی بعضی بازیها قابل دانگرید هم هستن برای فریمورهای پایینتر.

2.یه روش نرم افزاری هک فریمور به اسم Pegascape هست که باز اونم برای کنسولهای قدیمی که فریمور 4 یا زیر اون دارن هست که اینجا چون همون کنسولها با جیگ راحت هک میشه کسی هم دنبالش نیست و در کل برای کنسولهای پچ شده قدیمی و سریهای جدید قابل استفاده نیست و اون روش سخت افزاری هم که قبلا گفتم برای سریهای جدید.

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
من دو روزه که هر کاری می‌کنم تا از سایت sdsetup چیزی دانلود کنم، یکسره پیام خطای سرور می گیرم. آیا بقیه‌ی دوستان می‌تونن چیزی دانلود کنن؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
من دو روزه که هر کاری می‌کنم تا از سایت sdsetup چیزی دانلود کنم، یکسره پیام خطای سرور می گیرم. آیا بقیه‌ی دوستان می‌تونن چیزی دانلود کنن؟
اکستنشن idm غیر فعال کن و با خود مرورگر مثل کروم یا فایرفاکس دانلود کن

thebest73

کاربر سایت
Jul 24, 2018
26
سلام دوستان وقت بخیر.
من با این روش که گفته شده فایل های مورد نیاز آپدیت به 9.2.0 رو دانلود کردم و رم رو زدم به کامپیوتر که فایل هارو پاک کنم همرو به جز Nintendo(بعد رم رو بزنید به کامپیوتر همه فایل ها رو پاک کنید بجز فایل Nintendo که بازیاتون توشه ) همه ی فایل ها پاک شد جز فایل switch و Nintendo هر کاری میکنم فایل switch که حجمش 18 گیگ هست تقریبا پاک نمیشه لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر