Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
لیست به خوبی نشون میده چرا راک استار GTAV رو تبدیل به تریلوژی کرده.
در حالی که نسل داره تموم میشه؛ بازی که عملا مال نسل پیشه داره چارت ها رو به خاک و خون می کشه.
GTA واقعا بازی سیستم سلری هست تقریبا هرکی کنسول میخره یه GTA هم میخره باش. سونی و R* هم دقیقا واسه همین اومدن بازی رو اوردن رو PS5 و قراره مجانی هم بشه بخش انلاینش چون واقعا کنسول میفروشه حالا شاید ما از این کار خوشمون نیاد و زیادی دیگه این بازی رو میلک کردن ولی خب حرکت جوابی هست

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
GTA واقعا بازی سیستم سلری هست تقریبا هرکی کنسول میخره یه GTA هم میخره باش. سونی و R* هم دقیقا واسه همین اومدن بازی رو اوردن رو PS5 و قراره مجانی هم بشه بخش انلاینش چون واقعا کنسول میفروشه حالا شاید ما از این کار خوشمون نیاد و زیادی دیگه این بازی رو میلک کردن ولی خب حرکت جوابی هست
بنظرم قرار بخش آنلاین بازی رشد پیدا بکنه و قرار نیست gta بعدی آنلاین با تغییرات اساسی داشته باش همین بازی رو با مود های مختلف (مث heast ) که انحصاری کنسول نسل هشتی شد مود انحصاری نسل نهمی میدن و الی برکت الله...
اقا داره میفروشه مریضن مگه فرمولو تغییر بدن که نکنه مث این هیولا نفروشه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
بعید میدونم تا موقعی که خبری از فروش Tlou 2 بیاد کسی به این جا سر بزنه :D (به قول یکی، مهم ترین ریلیز تاریخ ویدیو گیم :)))
بگذریم
یه سری آمار باحال اومده بیرون

148091

Persona 4 Golden ظاهرا ترکونده رو استیم

بازی نه تنها در جا بعد ریلیزش مستقیم به صدر لیست Top Seller استیم رسیده بلکه به نرخ 30 هزار پلیر همزمان دست پیدا کرده.
این یعنی چی حالا؟
Final Fantasy XV و عملا هیچ Final Fantasy تک نفره ای به این میزان پلیر همزمان دست پیدا نکرده
بازی احتمالا تو دراز مدت رو استیم بیشتر از ویتا میفروشه.

148092

Sea of Thieves ظاهرا داره حسابی کار و بارش تو استیم می گیره

این نرخ افزایش پلیرهای همزمانش تو هفته دوم ژوئن تو استیمه

June 7th - 41,110
June 8th - 41,949
June 9th - 46,204
June 10th - 50,450
June 11th - 51,980
June 12th - 55,244
June 13th - 59,404

بازی عملا داره هر روز رکورد پیک پلیرهای همزمانشو رو استیم میزنه و این درحالیه که عملا نسخه مجانی بازی رو گیم پس وجود داره

148093

Animal Crossing: New Horizons تو آلمان موفق شده از مرز 500,000 نسخه فروش عبور کنه که عملا چهار برابر Super Smash Bros. Ultimate سریعتره فروشش

به نسبت آلمان میشه گفت رقم واقعا گنده ایه :D

===

و اینم فکر کنم تو همون تاپیک PS5 پوشش دادن
ولی ایونت معرفی PS5 و شوکیس بازی هاش پربیننده ترین ایونت آنلاین تاریخ یوتیوب شد با پیک نزدیک به 2 میلیون بیننده به صورت همزمان فقط رو یوتیوب

اینکه یکی اعتقاد داره “ دلست مهمترین ریلیز تاریخ هست و این نظر شخصی منه و به هیچ کس ربط نداره “ کجاش خنده داره ؟ :))

مطمئنا نمیتونی همچین چیز کلفتی رو تحت عنوان نظر شخصی زیر لفظی رد کنی بره انتظار چیزی هم نداشته باشی :-" یه ایموجی ساده کمترین چیزیه که باید انتظارشو داشته باشی

آخرین ویرایش:

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
بعید میدونم تا موقعی که خبری از فروش Tlou 2 بیاد کسی به این جا سر بزنه :D (به قول یکی، مهم ترین ریلیز تاریخ ویدیو گیم :)))
بگذریم

View attachment 148091

بازی نه تنها در جا بعد ریلیزش مستقیم به صدر لیست Top Seller استیم رسیده بلکه به نرخ 30 هزار پلیر همزمان دست پیدا کرده.
این یعنی چی حالا؟
Final Fantasy XV و عملا هیچ Final Fantasy تک نفره ای به این میزان پلیر همزمان دست پیدا نکرده

View attachment 148092

June 7th - 41,110
June 8th - 41,949
June 9th - 46,204
June 10th - 50,450
June 11th - 51,980
June 12th - 55,244
June 13th - 59,404

بازی عملا داره هر روز رکورد پیک پلیرهای همزمانشو رو استیم میزنه و این درحالیه که عملا نسخه مجانی بازی رو گیم پس وجود داره

View attachment 148093

Animal Crossing: New Horizons تو آلمان موفق شده از مرز 500,000 نسخه فروش عبور کنه که عملا چهار برابر Super Smash Bros. Ultimate سریعتره فروشش

===

ولی ایونت معرفی PS5 و شوکیس بازی هاش پربیننده ترین ایونت آنلاین تاریخ یوتیوب شد با پیک نزدیک به 2 میلیون بیننده به صورت همزمان فقط رو یوتیوب
اینکه یکی اعتقاد داره “ دلست مهمترین ریلیز تاریخ هست و این نظر شخصی منه و به هیچ کس ربط نداره “ کجاش خنده داره ؟ :))

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,180
نام
ماکان

من نمیدونم کی این حرف رو زده اما کاملا درست گفته و اتفاقا TLoU2 یکی از مهم ترین ریلیزهای تاریخ گیم هست، این رو به راحتی میشه از حجم حواشی که پیرامونش هست، تاثیری که روی ملت گذاشته، سر و صدایی که به راه انداخته و همینطور میزان پیش فروش و در نتیجه فروش نهاییش فهمید. ضمن اینکه اهمیت TLoU2 رو میشه در آینده و بر مبنا تاثیر به جا گذاشته اش روی بازی های دیگه و کلا نگاه گیمرها وسازنده ها و منتقدین به بازی های AAA فهمید.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
اتفاقا TLoU2 یکی از مهم ترین ریلیزهای تاریخ گیم هست،

"یکی از" رو منم موافقم خو :D
===
ادیت: البته یکی از مهم ترین ریلیزهای بازی های اکشن ادونچر :-":-"

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
بگذریم

View attachment 148091

این یعنی چی حالا؟

June 7th - 41,110
June 8th - 41,949
June 9th - 46,204
June 10th - 50,450
June 11th - 51,980
June 12th - 55,244
June 13th - 59,404

===

مطمئنا نمیتونی همچین چیز کلفتی رو تحت عنوان نظر شخصی زیر لفظی رد کنی بره انتظار چیزی هم نداشته باشی :-" یه ایموجی ساده کمترین چیزیه که باید انتظارشو داشته باشی
اگر فروش پرسونا روی استیم Front Loaded نباشه (تقریبا مثل فروش Xenoblade) اون وقت میشه گفت خاک بر سر Atlus و سگا:-"
----
Sea of thives رو من تجربه نکردم اما چندتایی استریم ازش دیدم و واقعا بازی فانی به نظر میاد و احتمال داره جزو بهترین بازی‌های آنلاین این نسل باشه. البته اینجا بدجوری ترول میشه که خب
دلایل منطقی هم داره.
----
این فکت‌های کلفتی هم که به شکم تلو پ۲ بسته میشه هم فارغ از این که درست یا غلط باشن، با توجه به حجم هایپ پیرامون بازی کاملا طبیعیه. بهتره فراموش نکنیم توی همین فروم چه فکت‌های پاره‌کننده‌ای در مورد کوجیما و میکامی و ... شنیدیم:D
من نمیدونم کی این حرف رو زده اما کاملا درست گفته و اتفاقا TLoU2 یکی از مهم ترین ریلیزهای تاریخ گیم هست، این رو به راحتی میشه از حجم حواشی که پیرامونش هست، تاثیری که روی ملت گذاشته، سر و صدایی که به راه انداخته و همینطور میزان پیش فروش و در نتیجه فروش نهاییش فهمید. ضمن اینکه اهمیت TLoU2 رو میشه در آینده و بر مبنا تاثیر به جا گذاشته اش روی بازی های دیگه و کلا نگاه گیمرها وسازنده ها و منتقدین به بازی های AAA فهمید.
یکی از مهمترین‌ها با مهمترین کمی متفاوته. اما یه حس شخصی دارم که بهتره دنیای گیمینگ در مسیر تلو۲ حرکت نکنه.
البته که متاسفانه (و برای اکثریت خوشبختانه) این طوری نمیشه و سیر حرکت صنعت از تلو۲ تاثیر می‌گیره.

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
من متوجه این قضیه نمیشم اصلا . نفر یه جایی یه تاپیک دیگه یه نظر شخصی گفته با تاکید فراوان هم داره میگه نظر شخصی منه و ارتباطی به کسی نداره ، بعد شما داخل یه تاپیکی که ربطی به اون تاپیک نداره و کلا تو موضوع آماری که میزاری هم TLOU بی ربطه بهش ، داری میای این مساله رو مطرح میکنی ؟ شما اگر اعتراضی به نظر شخصی ایشون داری همون جا میتونستی اینو بگی ، همونجایی که جاش بود اتفاقا نه اینکه یه تاپیکی که کلا موضوعش تو مسیر دیگه هستش و شما خود جوش این مساله رو مطرح میکنی .

حالا منم بحثش باز شد میگم‌ :
فکت : عنوان The last Of Us Part II از هر نظر بخوای نگاه کنی یکی از مهمترین ریلیزهای تاریخ گیمینگ هست حالا چه خوشمون بیاد چه نیاد ، اینو میشه با نگاه به محیط پیرامون بازی کاملا درک کرد .

ببین چقدر تاپیک از موضوع اصلی خودش به بی راهه رفت .

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
یه سری توضیحات در مورد gta v و ورودش به ps5 بدم، با توجه به اینکه 90%فروم (در خوش بینانه ترین حالت) آفلاین باز که نه آنلاین هیتر هستن خب تقریبا همه ناراحت شدن ولی حقیقت اینه برای راک استار خیلی ریسک بزرگی هست که توی سال اول بیاد مهمترین و پرفروش ترین IP شو فقط برای کنسول‌های نسل بعد ریلیز کنه، بخاطر همین gta بعدی به این زودیا نمیاد، از اون طرف من خودم افرادی رو توی شبکه های مجازی دیدم که اینا در همه حال gta میزنن کاری ندارن فلان بازی اومد یا نه اینا فقط توی gta هستند جالبه بدونید حتی رد دد هم اومد باعث نشد اینا یه ثانیه برن توی رد دد، همون gta رو بازی کردند و رد دد رو اصلا نخریدن، خب معلومه این جور افراد بخاطر gta کنسول می‌خرند و gta نباشه کاری به کنسول‌های نسل بعد ندارند، با توجه به این شرایط که بزرگترین 3rd Party سیستم سلر این بازیه سونی و تیک تو دیدند که به این زودیا خبری از بازی نیست بازیو برای ps5 تایید کردند تا بهانه ای بشه برای خرید بازی توسط اینجور افراد gta باز که کمم نیستن، خلاصه از این بُعد هم به قضیه نگاه کنید سونی خیلی کارهای هوشمندانه ای انجام داد هم از معرفی این بازی بعنوان اولین تریلر Event هم اون نسخه ps5 دیجیتال، انتشار gta v برای ps5 یه برد دوطرفه برای سونی و تیک تو هست، حالا اگه برای series x هم میاد برای مایکروسافت هم یه موفقیت بزرگه.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
تعداد پلیرهای همزمان دریمز به زیره هزار نفر رسید ! این دست بازیها که باید برعکس باشن و هفته به هفته کامنیتونی بزرگتری رو ایجاد کنند برای دریمز صادق نیست و کم کم داره مخاطب هاشو از دست میده.

در تاپیک امتیازات بازی من خیلی صحبت کردم که نمره 10 اج و متای 90 (که کمتر شد) برای این اثار ارزش نداره و نشون دهنده کیفیت واقعی اثر نیست. (هرچند طبق معمول واکنش ها همراه با توهین بود) حالا باید ببینیم سونی چه تصمیمی برای این بازی میگیره. در حال حاضر نسخه PS5 و vr تایید شده. از طرفی رایگان کردن بازی به خریداران فعلی دیده بدی میده که سی دلار (چهل دلار؟) هزینه کردند و رایگان نکردنش هم باعث ضرر های بیشتر و از دست دادن همین تعداد پلیرهای انگشت شمار خواهد شد.

photo_۲۰۲۰-۰۶-۱۶_۱۲-۵۲-۱۶.jpg

Last edited by a moderator:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
تعداد پلیرهای همزمان دریمز به زیره هزار نفر رسید ! این دست بازیها که باید برعکس باشن و هفته به هفته کامنیتونی بزرگتری رو ایجاد کنند برای دریمز صادق نیست و کم کم داره مخاطب هاشو از دست میده.

در تاپیک امتیازات بازی من خیلی صحبت کردم که نمره 10 اج و متای 90 (که کمتر شد) برای این اثار ارزش نداره و نشون دهنده کیفیت واقعی اثر نیست. (هرچند طبق معمول واکنش ها همراه با توهین بود) حالا باید ببینیم سونی چه تصمیمی برای این بازی میگیره. در حال حاضر نسخه PS5 و vr تایید شده. از طرفی رایگان کردن بازی به خریداران فعلی دیده بدی میده که سی دلار (چهل دلار؟) هزینه کردند و رایگان نکردنش هم باعث ضرر های بیشتر و از دست دادن همین تعداد پلیرهای انگشت شمار خواهد شد.

View attachment 148346

عددش که کم هست... (حالا نمیدونم از کجا درآوردی عدد رو، خود بازی سایتش میگه این اعداد رو؟ :D)
ولی کامیونیتی این بازی ها میتونه جلوتر شکل بگیره
فوندانسیون ـی که داره واقعا خوبه... هر چند یه حرفی میزد Yahtzee که خب این مدل Creation Tool ها تهش به خاطر ذات اینترنت همیشه به جاهای مسمومی تبدیل میشن.

ولی خب کلا چشم من روشنه هنوز به بازی. چیزی که خلق میشه و به اشتراک گذاشته میشه توش همیشه میمونه، این مدل بازی ها همیشه بزرگتر میشن، بحث اینه با چه سرعتی بزرگ میشن... که خب الان میتونم قبول کنم سرعتش کنده

(رو اون موردی که میگی نمرات واسه این جور بازی ها اهمیت ندارن، منم موافقم البته)

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
تو تاپیک امتیازات ماریو میکر هم موافق همچین حرفی بودی ؟ قطعا نه

اوه آره :D
هر چند اون کامیونیتی خودش رو داره

اول و آخر چیزی که واسه این مدل بازی ها مهم اند کامیونیتی شون اند
و نمرات بازی مطمئنا باعث جذب پلیر میشن، ولی نمیشه اینو واسه Creator ها هم گفت صادقه

نمونه ای که نقضش کرد رو همین جا داریم... و خیلی از Creation Tool هایی که حتی بازی نیستن و نمره ندارن و موفق ترند (و حتی عقب تر چیزهایی مثل RPG Maker)

منطق مسخره ایه که "حالا که واسه سونی خراب شد (موقتا) واسه نینتندو هم همینو می گفتی؟" خب من واسه ماریو میکر چی شو قبول کنم؟ نمره اش کمتر شده ولی کامیونیتی اش قویتره :D دقیقا عین نکته ایه که من دارم میگم :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
از کی تا حالا کیفیت و سطح بازی رو فروش و و پلیر هاش مشخص میکنن...

فقط یه نمونه

Final fantasy xv (شاهکار عالم تاب)

10 میلیون نسخه فروش(تقریبی)

پرسونا 5

3 میلیون فروش...

واقعا اون منتقدا چه فکر پیش خودشون میکردن که 9،10 میدادن به پرسونا
ولی به شاهکار پرفروشی مثل xv هفت و هشت

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
هفته اول میانگین کاربرهای آنلاین حدود 5000 نفر بود که اسکرین شات ش هم فرستادم داخل تاپیک نمرات

بند آخرت هم نظری ندارم :)) ولی خب توفیر 1000 با 1400! چهارصد نفره ...
خدایی این ترول نداره...همین الان 2500 نفرن نیم ساعت وایسی رفرش کنی 200 تا بالا پایین میشه ...دو روز پیش رفتم مود های جدیدشو ببینم 4320 تا بود.... بازی طوری نیست بخوای 24 ساعته توش بپلکی برای من که اینجوریه برم چند تا مرحله بقیه رو بازی کنم تست کنم یکمم خودم ور برم ایده بدم و....

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر