SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
واقعا جای تعجب نداشت که سونی و جیم رایان ، چه قدر تلاش کردن تا cod نیوفته دست مایکروسافت.
موفقیت تجاریش در هر شرایطی تضمین شده است.
و همچنان در رتبه ی اول best selling استور های ps5 و ps4 هم قرار داره.
View attachment 318764
سونی و جیم رایان هیچ تلاشی برای دست نیافتنی شدن COD برای مایکروسافت نکردن! فقط دنبال این بودن قرارداد 3 ساله رو بکنن 10 ساله که موفق شدن.

pouria.sh

کاربر سایت
Nov 13, 2020
304
سونی و جیم رایان هیچ تلاشی برای دست نیافتنی شدن COD برای مایکروسافت نکردن! فقط دنبال این بودن قرارداد 3 ساله رو بکنن 10 ساله که موفق شدن.
شخصا هیچ وقت به دنبال کنسول وار نبودم و الانم نیستم.همچنین میدونم درحال حاضر تیم مدیریت چقدر روی این مسئله(درست یا غلط) حساس هستش ولی واقعا فن بوی بودن بعضی جاها باعث میشه که یک فرد بیاد و تو روز روشن این دروغ رو بگه که بله اصلا به دنبال لغو و این حرفا نبوده و فقط به دنبال 10 ساله کردن قرارداد 3 ساله بوده!:-"

F0xzUZLWYAAFdmF.jpg

همین یکم بالاتر تو همین صفحه و صفحه قبلش طرف میاد میگه فروشش 25 درصد کم شده ولی نمیاد بگه فروش فیزیکی بازی کم شده نه فروش کل این قسمت.(خجالت هم که اصلا هیچ).ببینید من خودم آخرین کالافی که بازی کردم ghost بود.مطلقا بعدش هیچ کدوم رو بازی نکردم.شخصا به کالاف علاقه زیادی دارم خودم ولی تعارف نداریم،اگه همچین وقاحتی انجام داده(قالب کردن یک dlc به عنوان کمپین اصلی بازی) باید به قول معروف نقره داغش کرد.(حداقل در حد کلام و امتیازها چون فروشش شاید همچنان بالا باشه برای خریداران و علاقه مندان و اونا شاید با متای 30 هم منصرف نشن یه عدشون)
میشه حدس هایی راجب آینده زد که فروش سری در آینده به چه شکل خواهد بود ولی این که یه همچین دروغی رو زمانی بگیم که حتی مهر قرارداد هم هنوز خشک نشده واقعا حیرت انگیزه!

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
شخصا هیچ وقت به دنبال کنسول وار نبودم و الانم نیستم.همچنین میدونم درحال حاضر تیم مدیریت چقدر روی این مسئله(درست یا غلط) حساس هستش ولی واقعا فن بوی بودن بعضی جاها باعث میشه که یک فرد بیاد و تو روز روشن این دروغ رو بگه که بله اصلا به دنبال لغو و این حرفا نبوده و فقط به دنبال 10 ساله کردن قرارداد 3 ساله بوده!:-"

View attachment 318790

همین یکم بالاتر تو همین صفحه و صفحه قبلش طرف میاد میگه فروشش 25 درصد کم شده ولی نمیاد بگه فروش فیزیکی بازی کم شده نه فروش کل این قسمت.(خجالت هم که اصلا هیچ).ببینید من خودم آخرین کالافی که بازی کردم ghost بود.مطلقا بعدش هیچ کدوم رو بازی نکردم.شخصا به کالاف علاقه زیادی دارم خودم ولی تعارف نداریم،اگه همچین وقاحتی انجام داده(قالب کردن یک dlc به عنوان کمپین اصلی بازی) باید به قول معروف نقره داغش کرد.(حداقل در حد کلام و امتیازها چون فروشش شاید همچنان بالا باشه برای خریداران و علاقه مندان و اونا شاید با متای 30 هم منصرف نشن یه عدشون)
میشه حدس هایی راجب آینده زد که فروش سری در آینده به چه شکل خواهد بود ولی این که یه همچین دروغی رو زمانی بگیم که حتی مهر قرارداد هم هنوز خشک نشده واقعا حیرت انگیزه!
کسی دروغی نگفته دوست عزیز

واقعا اگه کسی حتی شک داشته که سونی و جیم رایان میتونستن جلوی قراردادی به این عظمت رو بگیرن باید متعجب شد از حرفش! بزرگترین رگولاتور های دنیا میتونستن جلوش رو بگیرن که نگرفتن. حالا درست یا غلط خوب یا بد به خودشون مربوطه. ولی اینجا با بیزینس طرفیم. جیم رایان امیدوار بود CMA و اروپا لغو کنن قرارداد رو برای همین پافشاری می‌کرد ولی کاره ای نبود و اهرمی هم نداشت و اصلا به حساب هم نمیومد. جایی که اپل و گوگل که رقبای بزرگتر مایکروسافت هستن (ایکس باکس نه) کاری نکردن. سونی چیکار میتونست بکنه؟

به هر حال اسنادش هست، مایکروسافت بعد دیل قرارداد سه ساله کالاف پیشنهاد کرد، سونی قبول نکرد، با عدم تایید CMA و شکایت FTC امیدوار شد به منحل شدن قضیه و در نهایت هم با تایید همین مراجع و گرفتن دیل های مختلف از طرف شرکت های دیگه، قرارداد ده ساله رو امضا کرد.

جیم رایان حتی به خودش زحمت نداد توی دادگاه حضور پیدا کنه و ویدئو فرستاد! اینجاست که جمله "سونی و جیم رایان حق داشتن برای به دست مایکروسافت نیوفتادن COD تلاش کنن" بزرگ نماییه.

حالا امسال که زیر نظر اکتی ویژن متای بازی این شد و فروشش و کمپین و... اونجوری. ایشالا از سال دیگه زیر نظر مایکروسافت بهتر بشه.

Ni-oH

کاربر سایت
Dec 11, 2017
354

View attachment 318790

اگه منظورت من بودم که باید بگم حجالت رو اکتیویژن باید بکشه که با این اشغالی که درست کرده باعث شده فروش فیزیکی تو بریتانیا ۲۵٪ ( خیلی شدید ) کاهش پیدا کنه و همینطور فن هاش خجالت بکشن که همچین اشغالی از سمت کمپانی دریافت کردن .
تا دیروز که همین ۲۵٪ کاهش فروش رو گردن نمیگرفتید و میگفتید آمار رسمی نیست و فلان و … الانم که میگید فیزیکی هست و …
ما صبرمون زیاده و آماره رسمی از فروش کلی میاد و به هر حال درصد بالا پایینش رو هم میبینیم و اون موقع است که ببینیم شما هم خجالت اره یا هیچ .
طبیعتا که اگه تونست از نسخه قبلی اش بیشتر بفروشه و موفق تر باشه شخص خود من بابت این حرفام خجالت زده خواهم بود :D

• Like
Reactions: SiminSecret

VEGETAR

کاربر سایت
Apr 13, 2017
61
اگه منظورت من بودم که باید بگم حجالت رو اکتیویژن باید بکشه که با این اشغالی که درست کرده باعث شده فروش فیزیکی تو بریتانیا ۲۵٪ ( خیلی شدید ) کاهش پیدا کنه و همینطور فن هاش خجالت بکشن که همچین اشغالی از سمت کمپانی دریافت کردن .
تا دیروز که همین ۲۵٪ کاهش فروش رو گردن نمیگرفتید و میگفتید آمار رسمی نیست و فلان و … الانم که میگید فیزیکی هست و …
ما صبرمون زیاده و آماره رسمی از فروش کلی میاد و به هر حال درصد بالا پایینش رو هم میبینیم و اون موقع است که ببینیم شما هم خجالت اره یا هیچ .
طبیعتا که اگه تونست از نسخه قبلی اش بیشتر بفروشه و موفق تر باشه شخص خود من بابت این حرفام خجالت زده خواهم بود :D
شکی نیست که از نسخه قبلی کمتر میفروشه چون حتی Red Dead Redemption 2 هم ازش کمتر فروخته (هفته اول) قرار هم نیست کالاف هر سال رکورد نسخه قبلیش رو بزنه تا طرفدارش خجالت نکشن ولی حتی اگر فروشش 50 درصد هم از MW2 کمتر بشه بازم از خیلی بازی ها بیشتر میشه.

Ni-oH

کاربر سایت
Dec 11, 2017
354
شکی نیست که از نسخه قبلی کمتر میفروشه چون حتی Red Dead Redemption 2 هم ازش کمتر فروخته (هفته اول) قرار هم نیست کالاف هر سال رکورد نسخه قبلیش رو بزنه تا طرفدارش خجالت نکشن ولی حتی اگر فروشش 50 درصد هم از MW2 کمتر بشه بازم فروشش از خیلی بازی ها بیشتر میشه.
بر منکرش‌ لعنت . بعله همینطور هست که ۵۰٪ فروش MW2 از بسیاری بازی ها بیشتر هست .
منتهی بحث سر این هست که اخیرا در جای جای فروم دوستان میگن کالاف هررررچی باشه رکورد میزنه و رو فروشش تاثیری نداره ( میتونم چندتا مثال برات بیارم ) ولی اینطوری نیست و یک اثر اگه گند بزنه روی همه چیزش تاثیر میزاره حتی اگه اون اثر کالاف باشه .
فراموش نکنیم که این نسخه از سری modern warfare هست و محبوبترین سری کالاف هست و هرجا اکتی دید که کالاف داره درجا میزنه مثل دو نسخه اخیر ونگارد و بلک اپس کلد وار از سری MW استفاده میکنه تا به اوج برگرده .

و الان هم افت فروش کالاف به خاطر بازخوردهای بسیار منفی هست و چه بسا اگر یه بازی درست درمون میساختند میتونست رکورد MW 2 رو هم بزنه نه اینکه مثل الان دچار افت فروش بشه و به برند آسیب وارد بشه

Solidsnake_1

کاربر سایت
Jul 19, 2014
793
نام
Reza
spider-man 2 تنها در ۸ روز عرضه موفق شده رتبه ۴ فروش کل سال 2023 در US رو کسب کنه و فروشش از فروش کل عنوانین مولتی پلتفرم مثل starfield و Diablo4 و star wars jedi survivor و ... بیشتر بوده .

امار ماه october بصورت جدا :

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
چارت Monthly Active Users که جدیدا توسط Circana(همان NPD سابق)منتشر می شود.

PlayStation

F--w3wXbYAAuP8h.jpeg

Steam

F--w-VbbMAAjqk9.jpeg

Xbox Series

F--w7b1b0AA-70T.jpeg

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
فروش YTD تا اکتبر (آمریکا)

2023 PS5 ~4.24M
2023 XBS ~2.19M

مقایسه با سال 2016

2016 PS4 ~2.41M
2016 XBO ~2.22M

بعد از 36 ماه مقایسه وضعیت فروش PS4 با PS5 و XONE با XSX/S:

PS5 ~16.16M
PS4 ~14.83M
XBO ~13.33M
XBS ~11.86M

در بازار آمریکا، پلی استیشن 5 حالا 9 درصد بیشتر از PS4 در همون بازه زمانی فروخته و ایکس باکس نسل جدید 11 درصد فروش کمتری رو نسبت به XONE تجربه کرده!

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,205
نام
محمد
فروش YTD تا اکتبر (آمریکا)

2023 PS5 ~4.24M
2023 XBS ~2.19M

مقایسه با سال 2016

2016 PS4 ~2.41M
2016 XBO ~2.22M

بعد از 36 ماه مقایسه وضعیت فروش PS4 با PS5 و XONE با XSX/S:

PS5 ~16.16M
PS4 ~14.83M
XBO ~13.33M
XBS ~11.86M

در بازار آمریکا، پلی استیشن 5 حالا 9 درصد بیشتر از PS4 در همون بازه زمانی فروخته و ایکس باکس نسل جدید 11 درصد فروش کمتری رو نسبت به XONE تجربه کرده!
رفیق این واگعیه یا کیکه ؟ جدی میگم . آخه خود فروش Xone افتضاح بود نسبت به نسل قبلش بعد الان سری اس و ایکس که انقدر هایپ و دبدبه کبکبه پشتشه از اونم کمتر فروخته ؟

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek

فروش هفته اخیر بازار جاپون

Hardware Sales​

1. PlayStation 5 – 86,869 (4,019,191)
  2. Switch OLED Model – 44,217 (6,041,114)
  3. PlayStation 5 Digital Edition – 21,084 (611,148)
  4. Switch Lite – 13,846 (5,571,883)
  5. Switch – 7,720 (19,601,080)
  6. Xbox Series X – 1,996 (234,226)
  7. PlayStation 4 – 1,330 (7,906,029)
  8. Xbox Series S – 582 (293,286)
  9. New 2DS LL (including 2DS) – 23 (1,192,605)

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
پلی استیشن 5 در اکتبر ۲۰۲۳ هم «با اختلاف» پرفروش‌ترین کنسول ماه در اروپا شد. رسانه GamesIndustry همچنین جدیدترین آمار از فروش کنسول‌ها در اروپا طی ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۲۳ در مقایسه با ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۲۲ را منتشر کرد.

⬆️ کنسول PS5: رشد ۱۴۳ درصدی فروش سالانه
⬇️ کنسول Switch: افت ۲۰ درصدی فروش سالانه
⬇️ کنسول Xbox Series X|S: افت ۵۳ درصدی فروش سالانه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر