619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
کنسول ی که به retailers فروخته میشه دیگه مرجوع نمیشه مگر اینکه خراب باشه.
بحث ما هم در مورد این بود که MS تعدادی کنسول ریفر رو 2 بار فروخته و تو آمارش حساب کرده !
تو این وسط اول که یه سری ها میگفتن 360 تونسته 65.8 میلیون بفروشه !
آرمین تو خودت میگی منبعی برای این حرفت نداری ؛ میگی نه میشه تایید کرد نه تکذیب پس چه طور انقدر به حرفهای خودت مطمئنی ؟
..........
نکنه تو هم به آمار کارشناس بزرگ بازی دنیا رجوع کردی ؟ همون که می گفت کینکت بالای 5 میلیون هم نمی فروشه ؟؟ البته ماشالا بزنم به تخته سونی بدون جضور نظرات ایشون قراره به گل بشیه تا امروز فردا :)))))))

mehdish

کاربر سایت
Mar 23, 2009
506
نام
مهدی
دوست من شما که کلا ورند رسیدگی به خرابیه کنسولو نمیدونی مجبوری بیای پست بدی کدوم گورستونی شما کنسولت خراب شه میبری فروشگاهی که ازش خریدی یه نوشو بهت مید میشه مارو روشن کنی پاساژ لباف هم اینکارو نمیکنن شما میتونی بری سایت ایکس باکس ببینی روند رسیدگی به خرابی کنسول چجوریه بعد بیای نظریه بدی

من نوشتم نمایندگی نه سوپری محل اونوخ تو ایران مگه هیچ نوع گارانتی داریم ماشین میخری20 میلیون اگه به کشتنم بده صاحابشو کارخونه زیر بار نمیره بعد اونور بنز مرجوع میکنه تویوتا مرجوع میکنه الی آخر شما که پاساژ لباف مرجعته ولمون کن با
شما اصل حرفو نگرفتی اینو چسبیدی که ماکرو کنسول جایگزین رو طی چه پروسه ای تحویل میده
منظور من این بود که ماکرو اون (مثلا) 1000 تا خرابی رو که جایگزین میکنه جزء شیپ حساب میکنه یا نه من که آمریکا نیستم تا ببینم از کدوم قبرستون تحویل میگیرن حتما نامه میدن بیل گیتس

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
اول که چه ضرری ؟
اینکه مثلا من سرمایه ام رو چند ماه کلی بخوابونم بدون هیچ سودی ضرر نیست ؟ مگه دنیای بیرون مثل ایرانه بزاری انبار تا گرون بشه ؟؟؟

کنسول رو میدن به retailers ها.
چرا این کلمات خارجی رو بکار میبری که چند نفر رو گمراه کنی ... راحت بگو خرده فروش ...
نه دوست عزیز تو warehouse ها ذخیره میشه. بر نمیگرده !
warehouse ن م ن
بگو انبار دیگه
یه مثال برات میزنم بلکه متوجه بشی : یکی مثل فروشگاه DQ ( دیگه مستقیم نگفتم نگید تبلیغ میشه ! به جای Q ... ) سایقا ( قبل از گرونی دلار ) جنس هاشو از retailers تو دبی میگرفت. حالا تو بگو چند وقته XBOX 60G دیگه تولید نمیشه ؟ حالا این شرکت تا 2 ماه پیش هم 60 گیگ آک میاورد. از کجا ؟ از همون retailers . خوب تابلو هست که جنس مونده رو دست اون retailers محترم دیگه ؟ ولی پس نفرستاده به شرکت !
اولا تو داری از بازار دبی حرف میزنی که رابطه ی مستقیم داره با ایران .... توی دبی انبار میکنن و توی بازار خر تو خر ایران چند ماه بعدش با کلی سود و منفعت میفروشن ....
عزیزم اشتباه اومدی ... توی بازار های اصلی مثل اروپا و امریکا و ژاپن عرضه کنندگان هر وقت بخوان با قیمت پایه از شرکت به مقدار مورد نیاز یک مدتشون رو تامین میکنن و
ترس ندارن دلار بره بالا یا پایین .... تازه با انبار کردن زیاد ممکنه ضرر هم کنند چون نه تنها بابت این سودی دریافت نمیکنن بلکه ممکنه با یک تغییر قیمت توسط مایکروسافت
کلی هم ضرر کنن .... ایران و دبی رو با آمریکا و جاهای دیگه مقایسه نکن که مرغ پخته خندش بگیره ... شما الان توی ایران میتونی کنسول فت آکبند x360 راحت گیرت میاد
ولی توی مثلا walmart یا amazon به هیج وجه
نمیتونی پیدا کنی .... خوشم میاد برای اثبات حرفت بازار ایران و دبی رو وسط میکشی :))

اشتباهت اینه که تو دانش کافی نداری یا نمیدونم چی شده که فکر کردی دانش کافی داری که بخوای من رو ببری زیر سوال.
هر چند این حرفت رو به یک کاربر دیگه نوشتی ولی من نقل و قولش میکنم :
میشه بگی از کدوم دانشت حرف میزنی ؟ دانش حدسیات و تراوشات ذهنتون ؟
آره راست میگی من و بقیه قوه ی تخیلمون اینقدر قوی نیست !
بعد جون کندیم اثبات کردیم که اون Ship هست!
میشه بگی کی همچین فکری میکرد که تو تونستی با دانشت اثباتش کنی ؟
خوب دیگه ؟
بعد یه عده اومدن گفتن که امکان نداره و اگه طبق گفته های تو ( یعنی من ) هم حساب کنیم ، نمیشه اینطوری و ...
باز 1 صفحه بحث کردیم قبول کردن که رقم خرابی 360 تو 4 سال ! بیشتر از 6 میلیون هست
کی قبول کرد ؟.... والا اگر به قبول کردن اون چند نفر باشه که بر عکس همین رو هم برای ps3 میگفتی ، شک نکن چند نفری قبول میکردن ! :))
خب دیگه ؟
بعد گفتیم حالا میمونه یه جمع و تفریق ساده تا این رقم از Ship کنسول ها کم بشه بعد مقایسه کنید !
خب دیگه ؟
بعد گفتن نمیشه و ....
بابا لفتش نده بعدش رو بگو !
منم گفتم یه منبع بده که تکذیبش کرده باشه. که منبعی نیست . چون فقط ms سورس اینطور خبر ها هست !
آها تو داری میگی خراب شده ها حساب میشه ... بعد ما باید برعکس رو به تو ثابت کنیم ؟
تو یک منبع در پیت هم نتونستی جور کنی بابا ....
اصلا ولش کن آخرش رو بگو ...

آخر هم یه دلیل خیلی منطقی آوردم که یه عده جواب گرفتن ولی یه عده ، صبحونه نخورده پاشدن اومدن در افشانی کردن !
اون یه عده که جواب گرفتن ، اصلا دنبال جواب نبودن .... اونا سایه ی x360 رو با تیر و بمب و تانگ و اتم میزنن ...:))

نمیدونم فکر کنم تیکه و کنایه و خوشمزه بازی و ... جزئی از این انجمن شده
الان من چی بگم انصافا ؟
از تخیلت کمک بگیر و بامبول نو بساز... انصافا میتونی

من که فن کنسول خاصی نیستم. ولی متوجه نمیشم تحمل واقعیت چرا اینقدر برای شما فن های 360 سخته ؟ بعضی وقت ها این حس به آدم دست میده شما کارمند ms هستید یا تو R&D مایکروسافت هستید ...
کدوم واقعیت .... ساخته تخیل شما شد واقعیت ؟ انصافا ما هم همین حس رو داریم ... بخدا ...

چرا خبر Ship آنچارتد رو همه ی منابع Sold گفتن ؟ چرا ؟
همه ی منابع بعدش تکذیب کردن .....
من برای حرفم دلیل آوردم . اما تو از اونجایی که Fan ای هستی که کورکورانه نظر میدی و قبل از اینکه حتی پست من رو بخونی ، دنبال نوشتن جواب هستی که بخوای خودتو اثبات کنی ! زحمت 2 دقیقه فکر کردن به خودت ندادی
تو نتونستی جواب این سوال منو بدی بعدش میگی من کورکورانه حرف میزنم :
چرا هیچ منبع بزرگی مانند ( NPD .. نینتندو ...media create ...chart-track.co.uk ) و یا سایت های بزرگی مثل Gamespot و IGN و یا کارشناسان خبره و اینکاره
هیچ وقت اینو تایید نکردن و خود سونی و مایکروسافت اینو بر علیه هم رو نکردند ؟؟؟ فقط تو میدونی و فکت حساب میشه ؟ توی بازیرایانه خبریه ؟ اونجا اطلاعات فرق
داره ؟ حتی منابع غیر معتبر مثل Vgchartz هم نمیدونن و تو میدونی ؟

راستی اینو دیگه تحریریه و ناظم اینجا هم قبول کرد که این آمار اعلام شده Ship هستن !
تا جایی که من میدونم هیچکس نگفته بود sold هست که حالا بخوای تو بهش بگی .... یک عضو ساده ی بازیسنتر هم اینو میدونست ....
حالا تو بگو چراهیچ کدوم از موسسات ی که نام بردم بالا و تو copy/paste کردیشون ، این موضوع رو اعلام نکردن و بهش اعتراض نکردن که آی ms و sony ! چرا شما Sold رو نمیگید ؟
...
الان عضو تازه وارد بازیسنتر هم اسم این منابع رو میدونه شاید برای تو تازگی داشته باشه ولی اینجا نه !
آمار دقیق Sold نه تنها از مایکروسافت و سونی بر نمیاد بلکه از NPD و media create و بقیه هم بر نمیاد .... این موسسات هم تنها قسمتی از فروشگاه ها رو ساپورت میکنن و بقیه رو تخمین میزنن ... مثلا npd چند روز پیش تازه با walmart قرار داد بست که امار فروششو در اختیار بگیره ....در ضمن نه سونی و نه مایکروسافت اصلا موسسه ای برای انجام این کار ندارن .... پس بهترین و دقیق ترین کار واسشون گفتن شیپ یا فروش به فروشگاه های عرضه هست .....
خواستی در این قسمت برات مثالی میزنم که کلهم اجمعین ملتفت شی ...

--------------------------------
همه ی کاربران توی بازیسنتر یاد گرفتن از روی منبع حرف بزنن و اگر منبعی ندارن کنارش ذکر میکنن این نظر شخصیه نه یک فکت ... شاید بازیرایانه فرق داره ...
شاید هم توی بازیرایانه شما به اطلاعاتی دسترسی داری که بقیه ی دنیا دسترسی ندارن ...

آخرین ویرایش:

Robin

کاربر سایت
Dec 27, 2008
820
نام
pooriya
من نوشتم نمایندگی نه سوپری محل اونوخ تو ایران مگه هیچ نوع گارانتی داریم ماشین میخری20 میلیون اگه به کشتنم بده صاحابشو کارخونه زیر بار نمیره بعد اونور بنز مرجوع میکنه تویوتا مرجوع میکنه الی آخر شما که پاساژ لباف مرجعته ولمون کن با
شما اصل حرفو نگرفتی اینو چسبیدی که ماکرو کنسول جایگزین رو طی چه پروسه ای تحویل میده
منظور من این بود که ماکرو اون (مثلا) 1000 تا خرابی رو که جایگزین میکنه جزء شیپ حساب میکنه یا نه من که آمریکا نیستم تا ببینم از کدوم قبرستون تحویل میگیرن حتما نامه میدن بیل گیتس
نه دوست من جزو امار شیپ حساب نمیکنن

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,517
نام
میلاد
الان چند صفحه دارین سر چی بحث میکنین!؟

اگر آمار ماکرو Overship باشه که تو آمار بعدی رو میشه دیگه به ضرر خودش میشه بدتر.
راجب کنسول های برگشتی به نمایندگی ها هم هیچ منبعی وجود نداره که بگه اینا حساب میشن تو فروش یا نمیشن!اما اگر منطقی باشیم و بدور از تعصب (که این یکیو تقریبا هیچکس اینجا ندارتش!) باهاش برخورد کنیم فکر میکنم تو آمار شیپ کلی ماکروسافت لحاظ شده باشن به چند دلیل.

- اول اینکه ماکروسافت تو خیلی از جاهای دنیا اصلا نمایندگی نداره که بخواد عوض کنه یا نکنه!تو همین ایران خودمون هممون خیلیا رو میشناسیم که 3تا 3تا 360 خریدن به علت ترکیدن کنسول قبلیشون!

- تو همچین جریاناتی معمولا ( چیزی که رایجه) دستگاه معیوبی که پس داده میشه تعمیر میشه ( به شکل نو در میارنش ) و با قیمت های بسیار پایین تری به خورده فروشی ها داده میشه.

- مثلا الان 3 میلیون کنسول 360 فروخته میشه.تو آمار مالی شرکت ماکرو اعلام میکنه که آقا ما مثلا تو برهه زمانی X تا Y تونستیم 3 میلیون 360 بفروشیم.حالا 500 هزار نفر کنسولشون خراب میشه و میرن نمایندگی اونو میدن و یکی دیگه میگرن.شما فکر میکنین مثلا ماکرو میاد تو آمار 3 ماهه بعدش این 500 هزارتا رو کم میکنه از فروش کل یا فروش این 3 ماهش!؟ اگه اینجوری فکر میکنین که خیلی ساده لوحین!:d

در کل اگر بخوایم تعداد 360 هایی رو که همین الان دارن تو تمام دنیا کار میکنن رو حساب کنیم مطمئنا عدد به مراتب کمتری از 65.8 میلیون بدست میاد چون چند میلیونشون ترکیدن.اون 6 میلیونی که دوستمونم هم گفت کاملا حدسی بود چون مطمئنا هیچ کس از تعداد دقیقشون اطلاعی نداره ولی همین که اون موقع ماکروسافت اعلام کرد ضررهای میلیون دلاری بابت خرابی ها داره میده مشخص شد که آمار خرابیها میلیونیه.....

Bek

کاربر سایت
Jun 4, 2010
371
- مثلا الان 3 میلیون کنسول 360 فروخته میشه.تو آمار مالی شرکت ماکرو اعلام میکنه که آقا ما مثلا تو برهه زمانی X تا Y تونستیم 3 میلیون 360 بفروشیم.حالا 500 هزار نفر کنسولشون خراب میشه و میرن نمایندگی اونو میدن و یکی دیگه میگرن.شما فکر میکنین مثلا ماکرو میاد تو آمار 3 ماهه بعدش این 500 هزارتا رو کم میکنه از فروش کل یا فروش این 3 ماهش!؟ اگه اینجوری فکر میکنین که خیلی ساده لوحین!:d

شما خودتون اینقدر ساده لوح هستین وقتی دارید این متن پرگوهر رو مینویسید اصلا با خودتون فکر نمیکنید که اخه اقا اصلا ماکرو برای چی باید بیاد امار دروغ بگه!!!!!!!!!!!!!!!!
نه واقعا میخوام بدونم چی بهش اضافه میشه؟!!!

ضرری که کرده جبران میشه ایا؟!!!
فروشش رو افزایش میده ایا؟!!!(مثلا یارو میگه چون 360 بیشتر فروخته پس منم 360 بگیرم!!!که البته ایشون ایتدا می بایست wii بخرن.:|)
اعتبارش بیشتر میشه ایا؟!!!
در کل سر این دروغ چه سودی میکنه که اگه جواب بدین ممنون میشم؟!!!

(در ضمن در متننتون به تعصب اشاره کردید که همین متنی که الان نوشتید نشان از تعصبتون داره چون اصلا بدون اینکه بخوای با خودت فکر کنی اصلا ماکرو چرا باید دروغ بگه میری بدترین جنبه ی این قضیه که به نفعته رو در نظر میگیری که نشان از تعصبه.:D)

Corrinne Yu

کاربر سایت
Aug 11, 2008
676
نام
Mahdi
واقعا آدم شرمنده میشه وقتی میبینه همچین آدم هایی دارن جلوی این همه کاربر پست میدن
قابل توجه کسایی که دارن این بحثی که پیش اومده رو نگاه میکنن عرض کنم که
معمولا همچین بحث هایی که آخرش به تنش کشیده میشه بخاطر همچین آدم های معلوم الحالی هست که میان جو الکی به تاپیک میدن و فکر میکنن خیلی حالیشونه

تو نتونستی جواب این سوال منو بدی بعدش میگی من کورکورانه حرف میزنم :
چرا هیچ منبع بزرگی مانند ( NPD .. نینتندو ...media create ...chart-track.co.uk ) و یا سایت های بزرگی مثل Gamespot و IGN و یا کارشناسان خبره و اینکاره
هیچ وقت اینو تایید نکردن و خود سونی و مایکروسافت اینو بر علیه هم رو نکردند ؟؟؟ فقط تو میدونی و فکت حساب میشه ؟ توی بازیرایانه خبریه ؟ اونجا اطلاعات فرق
داره ؟ حتی منابع غیر معتبر مثل Vgchartz هم نمیدونن و تو میدونی ؟
آقای محترم
اولا شما چند تا پست قبلت گفتی که من وقتمو اینجا با شما تلف کردم و خداحافظ ! بازم داری اینجا پست میدی ؟
شما تا 6 ماه پیش همه پست هات سوژه بود ! میرفتی 4 تا آمار فروش از VGChartz میکشیدی بیرون و حرفهاتو هم Bold میکردی و میگفتی آماری که من میگمو بهش مطمئن باشین !
حالا گیر دادی به بقیه ؟ این آقایی که داری پست هاشو پشت سر هم نقل قول میکنی اصلا جوابتو هم نمیده اما بازم داری پست الکی بهش میزنی . شما خسته نشدی ؟
تا جایی که من میدونم هیچکس نگفته بود sold هست که حالا بخوای تو بهش بگی .... یک عضو ساده ی بازیسنتر هم اینو میدونست ....

الان عضو تازه وارد بازیسنتر هم اسم این منابع رو میدونه شاید برای تو تازگی داشته باشه ولی اینجا نه !
قبل از اینکه شما بخوای با VGChartz آشنا بشی ایشون داشت پست های آمار فروش کاربراشو مدیریت میکرد !

آمار دقیق Sold نه تنها از مایکروسافت و سونی بر نمیاد بلکه از NPD و media create و بقیه هم بر نمیاد .... این موسسات هم تنها قسمتی از فروشگاه ها رو ساپورت میکنن و بقیه رو تخمین میزنن ... مثلا npd چند روز پیش تازه با walmart قرار داد بست که امار فروششو در اختیار بگیره ....در ضمن نه سونی و نه مایکروسافت اصلا موسسه ای برای انجام این کار ندارن .... پس بهترین و دقیق ترین کار واسشون گفتن شیپ یا فروش به فروشگاه های عرضه هست .....
خواستی در این قسمت برات مثالی میزنم که کلهم اجمعین ملتفت شی ...

--------------------------------
همه ی کاربران توی بازیسنتر یاد گرفتن از روی منبع حرف بزنن و اگر منبعی ندارن کنارش ذکر میکنن این نظر شخصیه نه یک فکت ... شاید بازیرایانه فرق داره ...
شاید هم توی بازیرایانه شما به اطلاعاتی دسترسی داری که بقیه ی دنیا دسترسی ندارن ...

ایشون از اون اول داشت با بابک حرف میزد که شما الکی اومدی تو تاپیک و جو الکی دادی و قضیه رو گنده کردی
کسی اینجا نمیخواد خودشو گنده کنه ! فقط یه صحبت معمولی بود و بحث سر فروش کنسول ها بود . شما هم یهو میپری وسط میگی منبع منبع
من خبری ندیدم ایشون گفته باشه و واسش منبع نداشته باشه
این فقط یه بحث معمولی بود . حالا شما اگه از کوچیک کردن بقیه لذت میبری یه بحث دیگس !

............
من یه احتمال دیگه هم میدم اون Overship ماکروسافت به احتمال زیاد واسه نسل جدید کنسول اش هست وگرنه Overship الکی خیلی به ضررش تموم میشه . باید منتظر موند و دید تو ماه های دیگه چقدر شیپ داره

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
واقعا اخرشین :D فکر کردین مایکرو و سونی میان برا شادی دل شما فن های ایرونی امار دروغ میگن؟؟فکر کردین اماردادن الکیه؟؟؟اگه اینجور بود که الان همه شرکت ها با امار دروغ دادن میگفتن موفق ترین شرکت دنیان :D

ARMIN3DX

کاربر سایت
Aug 22, 2010
204
نام
Arm!n
آرمین تو خودت میگی منبعی برای این حرفت نداری ؛ میگی نه میشه تایید کرد نه تکذیب پس چه طور انقدر به حرفهای خودت مطمئنی ؟
..........
نکنه تو هم به آمار کارشناس بزرگ بازی دنیا رجوع کردی ؟ همون که می گفت کینکت بالای 5 میلیون هم نمی فروشه ؟؟ البته ماشالا بزنم به تخته سونی بدون جضور نظرات ایشون قراره به گل بشیه تا امروز فردا :)))))))

بحث این نیست کسری . اون تو اسپویلری هم نیست :D
بعضی ها میگن ، چرا ign , gs , gt و ... این نکته رو کشف نکردن یا بهش اعتراض نکردن ، من میگم به همون دلیلی که اعتراض نکردن که چرا هر 3 شرکت آمار Ship رو میدن و و Sold رو.
یه سری ها هم NPD و ... رو میگفتن ، که گفتم مناطق تحت پوشش همه ی اینها رو با هم جمع کنید هم باز کل کره زمین نمیشه :D
حالا اینا به کنار ؛ من گفتم غیر از ms و sony و ... هیچ کسی نمیتونه منبع رسمی این حرف باشه. چه برای تایید ش چه برای تکذیبش . منبع براش نیست ، مثل خیلی چیز های دیگه ولی دلیل براش هست. دلیلش هم بالاتر گفتم.

در مورد سونی هم هست. من حرف فقط رو به مایکرو نیست. ولی خوب چون تعداد خرابی = مرجوعی = دستگاه ای که به مایکروسافت برگردونده میشه ، خیلی خیلی بیشتر از Sony هست ، به این خاطر هست که میگم.
همین الان شما نگان بکن ، مایکرو و سونی و حتی نینتندو که وضعیتش از همه بهتره ، آمار Ship خودشون رو اعلام میکنن ! چرا آمار Sold رو نمیگن ؟ چون هر چه قدر این رقم بزرگتر باشه ، توجه سهامدار ها بیشتر جلب میشه ، توجه بازی ساز ها بیشتر جذب میشه و...
حالا این مایکروسافت / سونی ای که حاضره ، به خاطر تفاوت به قول شما کم Ship و Sold ش ، آمار Ship رو بده که گنده تره ، از کم کم 6 میلیون دستگاه میگذره و اونها رو تو آمارش نمیاره ؟ ...

اصلا با خودتون فکر نمیکنید که اخه اقا اصلا ماکرو برای چی باید بیاد امار دروغ بگه
جلب توجه و رضایت سهامدار ها
گسترده تر نشون دادن Installed Base ش برای جلو توجه بازی ساز ها ( پلتفرم پرفروش تر = بازی پرفروش تر ، مثل Wii فرضا )

nrsoft32@
بی خیال وقتت رو باهاش تلف نکن. اینطور آدم ها رو Ignore باید کرد. مثل مرد خدا حافظی کرده دیگه.
حالا اگه مرد نبود و پرید یهو وسط بحث و سعی کرد با جلب توجه دیگران و بامزه بازی و تیکه و کنایه و ... خودش و فرهنگش رو اثبات کنه ، دلیلی ندار و من و شما وقتمون رو صرف همچین آدم هایی بکنیم.
کسی که هی میگه نمیدونم قضاوت با دوستان و ... و دلش به 4 تا Like ای خوش هست که 2 روز دیگه امکان داره فرضا نباشه ، من چه حرفی باهاش دارم ؟
هر کسی به جز این شخص تو این ترد در مورد بحث صحبت کرده یا نظری داده ، خیلی راحت با هم بحث کردیم .پس بزار فکر کنه من براش جوابی ندارم.
Take it Easy Bro
واقعا اخرشین :biggrin1: فکر کردین مایکرو و سونی میان برا شادی دل شما فن های ایرونی امار دروغ میگن؟؟فکر کردین اماردادن الکیه؟؟؟اگه اینجور بود که الان همه شرکت ها با امار دروغ دادن میگفتن موفق ترین شرکت دنیان :biggrin1:
آمار دروغ یعنی فرضا من کارخونه ساخت کفش دارم ، 20 تا کفش ساختم دادم به مغازه ها ، ولی 10 تا رو فروختم ، ولی تو آمار ها بگم من 500 تا کفش فروختم !

ولی اینکه اگه من بگم 10 تا کفش رو فروختم. بعد 2 ماه صاحب هاش اومدن پس دادن. بعد دوباره همون 10 تا کفش برگشتی رو ، دوباره فروختم ،،،،،،، و در نهات تو آمار هام بگم 20 تا کفش فروختم ( 10 تا رو به 2 گروه ) دروغ نگفتم. چون واقعا فروختم. سود هم داشته.عمل فروختن هم انجام شده.

من به حرفهای گفته شده خووب فکر کردم.من فکر نمیکنم اینطور که شما میگید باشه.قوانین اونجا به شدت در مورد دروغی که جنبه حقوقی و سازمانی داشته باشه جنبه سخت گیرانه داره و اگر روزی گندش در بیاد هزینه چند برابری برای شرکتها داره.همینکه مثلا یه بازی روی 360 چندبرابر ps3 میفروشه سهامدارهارو راضی میکنه لازم نیست آمار دروغ بده.به هر حال این بحث به جایی نمیرسه و بعیده شما هم بتونی ثابت کنی فقط باید صبر کرد
آخه حسین جان ( ؟ اسم شما همینه دیگه ؟ ) موضوع اینه که این مساله دروغ نیست . باید کالا فروخته بشه تا تو آمار بیاد. حالا وقتی کالا 2 بار فروخته بشه ، خوب من نوعی که صاحب کالا هستم ، حق دارم 2 بار تو لیستم بیارمش. مضاف بر این ققضیه ، داستان رقم گفتن به سهامدار ها هم در مورد اعلام Ship و Sold هم دروغ نیست. ببین ms مختاره که میزان شیپ رو بگه یا فروش رو . هیچ کس مجبورش نکرده حتما شیپ رو بگو یا حتما Sold رو بگو . ولی Ship رو میگه چون رقم گنده تری هست. به هیچ وجه این دروغ نیست .
نکته جالبتر اینه که کسی هم منبعی نیاورده که بتونه حرف من رو تکذیب کنه. گفتم مثل خیلی موضوعات دیگه نا تایید میشه نه تکذیب . پس قضاوت میشه به عهده خودمون اون بر یه سری مبنا ها. فرضا اثبات ریاضی وجود ندارکه " خدا " وجود داره. از اونطرف مطلب و منبعی هم وجود خدا رو تکذیب نمیکنه . پس ما از کجا میگیم خدا هست ؟ با دلیل ها ی خودمون با علایم و نشانه ها .

آخرین ویرایش:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
من به حرفهای گفته شده خووب فکر کردم.من فکر نمیکنم اینطور که شما میگید باشه.قوانین اونجا به شدت در مورد دروغی که جنبه حقوقی و سازمانی داشته باشه جنبه سخت گیرانه داره و اگر روزی گندش در بیاد هزینه چند برابری برای شرکتها داره.همینکه مثلا یه بازی روی 360 چندبرابر ps3 میفروشه سهامدارهارو راضی میکنه لازم نیست آمار دروغ بده.به هر حال این بحث به جایی نمیرسه و بعیده شما هم بتونی ثابت کنی فقط باید صبر کرد

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
واقعا آدم شرمنده میشه وقتی میبینه همچین آدم هایی دارن جلوی این همه کاربر پست میدن
قابل توجه کسایی که دارن این بحثی که پیش اومده رو نگاه میکنن عرض کنم که
معمولا همچین بحث هایی که آخرش به تنش کشیده میشه بخاطر همچین آدم های معلوم الحالی هست که میان جو الکی به تاپیک میدن و فکر میکنن خیلی حالیشونه

آقای محترم
اولا شما چند تا پست قبلت گفتی که من وقتمو اینجا با شما تلف کردم و خداحافظ ! بازم داری اینجا پست میدی ؟
شما تا 6 ماه پیش همه پست هات سوژه بود ! میرفتی 4 تا آمار فروش از VGChartz میکشیدی بیرون و حرفهاتو هم Bold میکردی و میگفتی آماری که من میگمو بهش مطمئن باشین !
حالا گیر دادی به بقیه ؟ این آقایی که داری پست هاشو پشت سر هم نقل قول میکنی اصلا جوابتو هم نمیده اما بازم داری پست الکی بهش میزنی . شما خسته نشدی ؟

قبل از اینکه شما بخوای با VGChartz آشنا بشی ایشون داشت پست های آمار فروش کاربراشو مدیریت میکرد !

ایشون از اون اول داشت با بابک حرف میزد که شما الکی اومدی تو تاپیک و جو الکی دادی و قضیه رو گنده کردی
کسی اینجا نمیخواد خودشو گنده کنه ! فقط یه صحبت معمولی بود و بحث سر فروش کنسول ها بود . شما هم یهو میپری وسط میگی منبع منبع
من خبری ندیدم ایشون گفته باشه و واسش منبع نداشته باشه
این فقط یه بحث معمولی بود . حالا شما اگه از کوچیک کردن بقیه لذت میبری یه بحث دیگس !

............
من یه احتمال دیگه هم میدم اون Overship ماکروسافت به احتمال زیاد واسه نسل جدید کنسول اش هست وگرنه Overship الکی خیلی به ضررش تموم میشه . باید منتظر موند و دید تو ماه های دیگه چقدر شیپ داره
تو دیگه از کجا پیدات شد ؟؟؟؟
ایشون هیچ جوابی برای حرفهای من ندارن و تمام ....
والا قضاوت درباره من به عهده ی دوستان .... تو برو الکی نپر و سط و بگو ما سه نفر ....
ایشون همون اولش هم جوابهای پست منو زدن به در و دیوار....
---------------------
من قصد نداشتم با ایشون بحث کنم ولی وقتی میبینم حرف توی دهن تحریریه و کاربرای دیگه میگذاره دیگه مجبور به پست دادن میشم ....حرفاش رو نگاهی کنید بعدش قضاوت میکنیم :
نوشته شده توسط ARMIN3DX
بعد جون کندیم اثبات کردیم که اون Ship هست!
بعد یه عده اومدن گفتن که امکان نداره و اگه طبق گفته های تو ( یعنی من ) هم حساب کنیم ، نمیشه اینطوری و ...
باز 1 صفحه بحث کردیم قبول کردن که رقم خرابی 360 تو 4 سال ! بیشتر از 6 میلیون هست
راستی اینو دیگه تحریریه و ناظم اینجا هم قبول کرد که این آمار اعلام شده Ship هستن !
ایشون کلا اصلا بحثشون توی در و دیوار هست ....
اگر بازم بحثی داشته باشه تا آخر جوابش رو میدم .... جواب تک تک حرفاش رو هم دارم ... البته منطقی نه اینکه بزنم به کوچه ی علی چپ ....
اگر میتونستن جواب این پست بالایی منو میدادن و مطمعن باش دریغ نمیکرد ...

آخرین ویرایش:

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,545
نام
کورش
آمار دروغ یعنی فرضا من کارخونه ساخت کفش دارم ، 20 تا کفش ساختم دادم به مغازه ها ، ولی 10 تا رو فروختم ، ولی تو آمار ها بگم من 500 تا کفش فروختم !

ولی اینکه اگه من بگم 10 تا کفش رو فروختم. بعد 2 ماه صاحب هاش اومدن پس دادن. بعد دوباره همون 10 تا کفش برگشتی رو ، دوباره فروختم ،،،،،،، و در نهات تو آمار هام بگم 20 تا کفش فروختم ( 10 تا رو به 2 گروه ) دروغ نگفتم. چون واقعا فروختم. سود هم داشته.عمل فروختن هم انجام شده.

این قسمت رو اگر ممکنه یخورده بازش کنید. اینطور که من برداشت کردم شما میگی یک کنسول یکبار فروخته شده بعد که خراب میشه تعمیر میشه و دوباره فروخته میشه و این میشه دوبار فروش درسته؟
اگر منظورتون اینه که فکر میکنم اشتباهه. شما وقتی کنسول خرابت رو به شرکت برمیگردونی نمیخوای دست خالی برگردی. شرکت حتما باید ضررت رو جبران کنه یعنی باید یک کنسول سالم بجاش بده. خب این کنسولی که بجای کنسول خراب داده شده که فروش حساب نمیشه.
در همون مثال کفش که شما گفتی بله همون کفش برگشتی رو دوباره فروختی ولی بجاش حتما 10 مجانی جفت به کسی که برگشت داده دادی در نتیجه این اون فروش دوباره رو خنثی میکنه و شما نمیتونی بگی 10 جفت رو دوباره فروختی چون مثل اینه که همونها رو تعمیر کردی و پس دادی. در واقع اونها فقط یکبار فروخته شده اونهم بار اول که پولشون رو گرفتی و الان فروش دوم نه تنها فروش نیست بلکه برخلاف گفته شما که میگی سود کردم, اتفاقا ضرر کردی(بدلیل هزینه تعمیرات و نیروی انسانی). حرف شما موقعی صحیح بود که اون 10 تا کفش (کنسول) رو بدون اینکه هزینه ای براش پرداخت کنی یا مجبور باشی عین خود جنس رو به خریدار قبلی پس بدی بدست اورده باشی که این غیر ممکنه چون کسی که جنس رو برمیگردونه حتما انتظار داره که بجاش جنس سالم رو بگیره و این نمیتونه در امار فروش دوباره لحاظ بشه.
اگر هم برداشتم از حرف شما غیر از این چیزیه که گفتم خود شما لطفا تصحیحش کنید.

ادیت: ضمنا جناب .:N!MA:. اگه توانایی بحث مودبانه رو دارید که خوشحال میشیم ادامه بدید وگرنه اگه قراره مثل پستهای قبلی ادامه بدید شرمنده تون میشم.

آخرین ویرایش:

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
اقا اصلا سونی کلا ورشکست شد رفت و تو همین چند روزه هم اعلام میکنه تا استعداد های نهان 360 شکوفا بشه
تو 2012 هم کلا 1 دونه فروش میکنه اونم ما PS فنها به عنوان سمبل موفقیت های 360 میزاریمش تو ویترین نگاش میکنیم

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
و این داستان همچنان ادامه دارد ...
یعنی نمیخواید این دعوا بچه گاهنه رو تموم کنید ؟! نسل جدیدم داره میاد هنوز دارید بحث و جدال مینید ای کاش کسی هم که حرف منطقی با امار و ارقام میزد رو هم قبول میکردید... ای کاش ! هر دفعه میام تو این تاپیک امار جدید ببینم میبینم 1 پست امار هست 10 صفحه دعوا !!! بس کنید دیگه )x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• Ni-oH
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر