آمار فروش ، درامد و تعداد پلیر ها در صنعت Gaming (PC ، موبایل ، کنسول و ....)

qlw3nw3ctttzj5hgu59.jpg

ماکروسافت اعلام کرد فروش کینکت در سراسر جهان به 10 میلیون رسیده.
متن کامل خبر:

http://www.vg247.com/2011/03/09/kinect-hardware-software-sales-hit-10-million/

متن خبر موارد زیادی واسه شاخ در اوردن داره.......:d

علاوه بر خود سخت افزار کینکت که 10 میلیون عدد فروخته حدود 10 میلیون هم نرم افزار مرتبط با کینکت به فروش رفته:d
کینکت در دو ماه اول عرضش روزانه به طور میانگین 133.333 عدد فروش داشته که طبق تایید کتاب رکوردهای گنیس به عنوان سریع الفروشترین وسیله الکترونیکی مصرفی در دنیا به ثبت رسیده........ .:d

چه می کنه این ps eye 1.3.......:d
.
.

آخرین ویرایش:
این هم آمار فروش بازی ها یtaketwo که بعضی هاشون خیلی خیلی باحاله!!! البته آمار شیپ هست ولی برای بازی های همچون gta iv که خیلی از عمرشون ګذشته فکر نمی کنم زیاد فرقی داشته باشه.

[
Take-Two has revealed series sales for many of their major game series.

These are sell-in (shipped) numbers as of last month.

Grand Theft Auto:
-100 Million For Series
-20 Million For GTA IV

Midnight Club:
-18 Million For Series

Civilization:
-10 Million For Series

BioShock:
-8 Million For Series

Red Dead:
-8 Million For Red Dead Redemption

Max Payne:
-7 Million For Series

Carnival Games:
-7 Million For Series

Mafia:

-5 Million For Series

Borderlands:
-4 Million For Borderlands

NBA 2K:
-4 Million For NBA 2K11​

به نقل از:neogaf

یه مقایسه جالب و حدسی هم بکنم.اګر take two توی این مدت هر بازی رو به قیمت میانګین ۴۰ دلار هم فروخته باشه می شه حدود ۸۰۰ میلیون دلار در آمد از طرف یه بازی که در نوع خودش به نظرم خیلی خیلی عالیه!!

سلام!
آمار فروش February 2011 در آمریکا به گزارش NPD
نرم افزار:

1. Call of Duty: Black Ops (Activision Blizzard: 360, PS3, WII, NDS, PC
  2. Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds (Capcom: 360, PS3) - 790.2K
  3. Just Dance 2 (Ubisoft: Wii) - 554K
  4. NBA 2K11 (Take-Two: 360, PS3, PSP, WII, PS2, PC
  5. Dead Space 2 (EA: 360, PS3, PC
  6. Zumba Fitness: Join the Party (Majesco: WII, 360, PS3
  7. Bulletstorm (EA: 360, PS3, PC) - 285.6K
  8. Killzone 3 (Sony: PS3) - 279.9K
  9. Michael Jackson The Experience (Ubisoft: WII, DS, PSP
  10. Mario Sports Mix (Nintendo: WII
سخت افزار:
Xbox 360 - 535,000--+27%
Wii - 454,000--+14%
منبع
=======
توضیحات تکمیلی
Sales of video game hardware in February propelled industry sales to a surprising improvement over last year, according to The NPD Group's monthly sales data.

Most analysts expected a decline in sales of games and console systems. Software sales did fall 5% below sales in February 2010 -- still a slightly better performance than expected. But all the three console systems saw increased sales.

"Within the video games industry, the console segment of the market was up 12% in dollar sales across hardware, software, accessories, and game cards while the portable segment of the market declined versus February 2010 by 27%," says NPD's Anita Frazier. "We are looking for the portable segment of the market to rebound beginning later this month when the highly anticipated 3DS launches in the U.S. on March 27th. Seven days of sales will be included when we release our March sales results on April 14th."

And Call of Duty: Black Ops became the best-selling game in history, topping Wii Play, Frazier says.

"The best-selling hardware system of the month was the Xbox 360 which had its biggest non-holiday (November/December) sales month ever, surpassing September 2007 when Halo 3 launched.," Frazier says. "The 250 GB system bundled with the Kinect sensor was one of the drivers of the increase in average selling price among console hardware."

All three console systems realized a unit sales increase over last February and a unit sales increase over January 2011, NPD says.

Breaking down the console growth, the PlayStation 3 and Xbox 360 up about 25% in sales (dollar value) and the Wii up 15%, compared to last year, says Wedbush Securities analyst Michael Pachter.

Total industry sales rose 3% to $1.36 billion, compared to $1.33 billion in February 2010. Sales of video game hardware rose 10% ($467 million vs. $426 million), while software dropped ($601 million vs. $634 million). Video game accessories continued to rise, thanks to Microsoft's Kinect and Sony's PlayStation Move products ($257 million vs. $210 million).

"The big surprise to me is that hardware ticked up," Pachter says. "Maybe the recession really is over. People don't buy software because there is money burning a hole in their pocket. But they actually would buy hardware. Most recent jobs data show a slight uptick in jobs. Maybe consumer confidence is coming back. ... It has to be either that there's a change in NPD methodology or it is a reasonable signal that consumer confidence is back."
=====
=====
Nintendo’s Wii™ console has crossed the 35 million sales mark in the United States, according to the NPD Group. More than 454,000 Wii consoles sold in February to put Wii across the 35 million mark faster than any other console in U.S. history.

February proved to be a notable month for Nintendo software as well. Not only was Just Dance 2 from Ubisoft the No. 1 best-selling game of the month with more than 554,000 sold, but four Nintendo games reached new sales milestones. Donkey Kong Country™ Returns for the Wii console, which launched in November 2010, crossed the 2 million mark in February, while New Super Mario Bros.™ Wii, which launched in November 2009, just crossed the 8 million sales mark.

On the portable side, the Pokémon™ SoulSilver Version game for the Nintendo DS™ family of systems launched in March 2010 and crossed the 2 million sales mark in February, while the New Super Mario Bros. game, which launched in May 2006, just passed 9 million in sales. These milestones further demonstrate the “evergreen” nature of games that play on Nintendo systems.
=====
=====
“February was the biggest non-holiday month of console sales in the U.S. in the history of the Xbox, according to NPD. For the second month in a row, Xbox 360 was the number one console, maintaining its lead in the U.S. as the top selling console in 2011,”
=====
=====
Sony PR:
NPD’s February numbers illustrate continued growth of the entire PlayStation 3 ecosystem, including increases in hardware, software and peripheral sales. PlayStation’s exclusive titles, combined with stereoscopic 3D and precision motion controlled gaming, continue to resonate with consumers, and we look forward to furthering the momentum with MotorStorm Apocalypse and SOCOM 4 next month.
-- Patrick Seybold, Sr. Director of Corporate Communications at SCEA

یه مقایسه جالب و حدسی هم بکنم.اګر take two توی این مدت هر بازی رو به قیمت میانګین ۴۰ دلار هم فروخته باشه می شه حدود ۸۰۰ میلیون دلار در آمد از طرف یه بازی که در نوع خودش به نظرم خیلی خیلی عالیه!!

8 میلیارد دلار ;)

8 میلیارد دلار ;)
نه همون ۸۰۰ میلیون دلار درست هست!!!

سخت افزار:
Xbox 360 - 535,000--+27%
Wii - 454,000--+14%
فروش ۳۶۰ با توجه به اینکه بازی بزرګی براش انحصارا نیامده خیلی خیلی خوب هست!!!یعنی یه جورایی عالی هست!!
در ضمن مثل اینکه ps3 هم حدود ۴۵۰ هزار تا فروخته!!(توجه کنید که این رو با اطمینان نګفتم.فردا اګه کمتر یا بیشتر بود به من خرده ای ګیرید)که البته اونم خیلی خوبه!!
یه چیز دیګه هم باید اضافه کنم اونم اینکه که مقداری از فروش kz3 شامل باندل های اون با ps3 می شه که توی آمار فروش لحاظ نمی شه.یعنی احتمالا فروش kz3 مقداری از این مقدار بیشتر بوده اما کماکان به نظر زیاد خوب نیست.

فروش هر سه تا کنسول خیلی خوب بود.
360 که خیلی خوب، اما بنظرم با توجه به کینکت و اینکه کلا توی آمریکا فروش بازی های روی 360 داره میره بالا، قابل انتظار بود.

فروش Wii خیلی بهتر از چیزی بود که فکرش رو می کردم، توی ژاپن رسما به نفسای آخرش رسیده

فروش PS3 هم خیلی خوب بودش

کلا خیلی فروش خوبی داشتند هر سه کنسول توی این سه ماه

فقط فروش Bulletstorm و مخصوصا Killzone بنظرم خوب نبودش.

فروش هر سه تا کنسول خیلی خوب بود.
360 که خیلی خوب، اما بنظرم با توجه به کینکت و اینکه کلا توی آمریکا فروش بازی های روی 360 داره میره بالا، قابل انتظار بود.

فروش Wii خیلی بهتر از چیزی بود که فکرش رو می کردم، توی ژاپن رسما به نفسای آخرش رسیده

فروش PS3 هم خیلی خوب بودش

کلا خیلی فروش خوبی داشتند هر سه کنسول توی این سه ماه

فقط فروش Bulletstorm و مخصوصا Killzone بنظرم خوب نبودش.
ببین هومن جان:d(hook؟؟ درست ګفتم دیګه؟؟)درسته kz3 کم فروخته اما همون طور که ګفتم احتمالا مقداری از فروشش به خاطر باندل سخت افزار بودن به حساب نمی آید.

نه همون ۸۰۰ میلیون دلار درست هست!!!
حالا به من که چیزی نمیرسه ولی اشتباه میکنی!
اگه تعداد فروش کل سری ها رو 200 میلیون حساب کرده باشی که درحقیقت 170 میلیونه و به قول خودت هر بازی هم 40 دلار باشه میشه 8 میلیارد دلار!
راک استار فقط تو سال اولی که gta IV رو عرضه کرد با دونه ای 60 دلار حدود 500 میلیون دلار فروخت!

نه آقا اون ۲۰ میلیون نسخه هست!!
من فقط منظورم gtaiv هستم.

بی خیال! شما تو آخرای پستت اولت خیلی نامفهوم و ایهام دار حرف زدی و همون هم باعث گیج شدن من شد. منم کل بازی های t2 رو حساب کردم.(170 میلیون)

آخرین ویرایش:
حالا به من که چیزی نمیرسه ولی اشتباه میکنی!
اگه تعداد فروش کل سری ها رو 200 میلیون حساب کرده باشی که درحقیقت 170 میلیونه و به قول خودت هر بازی هم 40 دلار باشه میشه 8 میلیارد دلار!
راک استار فقط تو سال اولی که gta IV رو عرضه کرد با دونه ای 60 دلار حدود 500 میلیون دلار فروخت!
نه آقا اون ۲۰ میلیون نسخه هست!!
من فقط منظورم gtaiv هستم.

ببین هومن جان(hook؟؟ درست ګفتم دیګه؟؟)درسته kz3 کم فروخته اما همون طور که ګفتم احتمالا مقداری از فروشش به خاطر باندل سخت افزار بودن به حساب نمی آید.
سلام محمد، آره، خودمم :D

حالا بگیر 500 هزارتا، بیشتر که نبوده. البته من فکر می کنم بازی هم leg نسبتا خوبی داشته باشه و هم توی بقیه دنیا خوب بفروشه. که در کل البته بد هم نیست. کلا CoD اول شخص رو نفسش رو گرفته، مثل WoW توی MMORPG. وگرنه فکر می کنم که هم BS و هم KZ فروششون خیلی بهتر میتونست باشه

360 که ترکوند..:d

ببین هومن جان:d(hook؟؟ درست ګفتم دیګه؟؟)درسته kz3 کم فروخته اما همون طور که ګفتم احتمالا مقداری از فروشش به خاطر باندل سخت افزار بودن به حساب نمی آید.

فوقش 30 هزار تا باندل فروخته باشه که بازم برای کیلیزون که باید عمده ترین فروشش تو آمریکا باشه خیلی کمه..

سلام محمد، آره، خودمم :D

حالا بگیر 500 هزارتا، بیشتر که نبوده. البته من فکر می کنم بازی هم leg نسبتا خوبی داشته باشه و هم توی بقیه دنیا خوب بفروشه. که در کل البته بد هم نیست. کلا CoD اول شخص رو نفسش رو گرفته، مثل WoW توی MMORPG. وگرنه فکر می کنم که هم BS و هم KZ فروششون خیلی بهتر میتونست باشه
نه بابا به نظرم خیلی بخوای حساب کنیم می شه حدود ۳۵۰ هزار تا!!
آره خب kz3 خوب نفروخت (من منکر این نیستم توی پست اولم گفتم)البته فکر نمی کنم خود سونی هم توقعه بیشتری داشت.حتی پست های neogaf رو هم بخونی خیلی ها از اینکه بعضی ها توقع top3 از بازی داشتن تعجب کردند.این بازی اگه بتونه توی جهان۴ میلیون شیپ بشه به نظرم برای سونی موفق بوده که البته یکم بعیده!!!
البته سونی هم مثل اینکه بازم برای مارکتینگ بازی بد عمل کرده(البته من آمریکا نیستم خبر موثقی هم ندارم)اما از بعضی جا ها خوندم.کلا سونی اگه یه بار می آمد برای هر یک از بازی هاش تبلیغات خیلی خیلی گستره ای انجام می داد و اون رو تبدیل به فرانچیز می کرد به نظرم کار عاقلانه تری بود.
فوقش 30 هزار تا باندل فروخته باشه که بازم برای کیلیزون که باید عمده ترین فروشش تو آمریکا باشه خیلی کمه..
kz2 هم خیلی توی آمریکا نفروخت.اساسا به نظرم kz مثل uncharted هنوز تبدیل به بازی خیلی بزرگی نشده.

هیچ میدونستید که Black Ops با پشت سر گذاشتن MW2 و Wii Play به عنوان پرفروشترین بازی تاریخ US معرفی شد؟! با 13.7 میلیون فروش!
برای من اصلا مهم نیست که فروش هفته ی اول Kz3 حتی از Kz2 هم کمتر بوده، ولی اینکه LBP2 خیلی زود از TOP10 اومده پایین واقعا ناراحت کننده است!
نکته ی جالب برای من توی این آمار موفقیت MvC3 هست! در واقع اوله دیگه. BO که حساب نمیشه:دی
فروش سخت افزاری هر سه تا کنسول هم عالی بوده و رشد داشته.
در مورد 360 هم فکر کنم که کم کم وقتش رسیده که بگیم:
KinGect Rocks
از اول سال تا الان 360 حتی یه دونه بازی انحصاری نداشته ولی بازم به فروش خیلی عالیش ادامه میده! من خیلی دوست دارم بدونم که ماه بعد هم موفقیت 360 بواسطه ی کینکت (و احتمالا BO) ادامه داره یا نه؟
آمار سخت افزارها:
Xbox 360 - 535,000 (+27%) [Top Console, 360's Best Non-Holiday Month Ever]
Wii - 454,000 (+14%)
PS3 - 403,000 (+12%)
--------------------------------------------------------------------
vfgazcnj8b94ox0o7dlv.png

آخرین ویرایش:
فروش هفتگی نرم افزار UK

dragon age II در صدر.

563tzr3993493jgjye3t.jpg

1. Dragon Age II (BioWare, EA)
  2. Pokemon White (Nintendo, Nintendo)
  3. Fight Night Champion (EA Sports, EA)
  4. Pokemon Black (Nintendo, Nintendo)
  5. Just Dance 2 (Ubisoft, Ubisoft)
  6. Bulletstorm (People Can Fly/Epic Games, EA)
  7. Killzone 3 (Guerrilla Games, Sony Computer Entertainment)
  8. FIFA 11 (EA Sports, EA)
  9. Call of Duty: Black Ops (Treyarch, Activision)
  10. uDraw (THQ, THQ)

از هر هشت خانه در امریکا یکی black ops دارد

nlywafmo8jwjalrpk09e.jpg

سایت IGN گزارش داد از هر 8 خانه در ایالات متحده , 1 خانه بازی CALL OF DUTY black op را تهیه کرده است. طبق آماری که به تازگی منتشر شده این بازی در ایالات متحده موفق به فروش 13.7 میلیون شده و از این نظر به عنوان پرفروشترین عنوان بازی تمام دوران آمریکا شناخته میشود.

منبع

• Like
Reactions: semejpc

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or