آقای سرنی در مورد سیستم PS4 PlayGo توضیح میدهد .

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
sony.jpg

ما شاهد نمونه هایی هستیم که چرا کنسول PS4 می تواند نسل جدید را برای گیمر به ارمغان بیاورد . بسیار از طرفداران ما از رم 8GB پرسرعت GDDR5 که در PS4 تعبیه خواهد شد هیجان زده هستند ؛ با این حال آفای Mark Cerny توضیح می دهد که در آینده از معماری کنسول PS4 جزئیاتی نشان خواهیم داد و گیمرها مشاهده خواهند که زمان بارگذاری بازی های کاهش پیدا خواهد کرد.

اگر شما در مورد ویژگی های جدید که در مراسم معارفه PS4 به خوبی درک نکردید ، به طور خلاصه توضح می دهم ، بازی را شروع کنید در حالی که در حال دانلود کردن هستید ، این قابلیت به عنوان Sony PlayGo تایید شده است ، این قابلیت از تمام معماری بر پایه x86 به طور کامل بهره می برد که این امکان را می دهد بازی که در حال دانلود شدن است را تشخیص داده و اجازه می دهد بازی اجرا شود در حالی که بازی هنور در حال دانلود شدن در هارد درایو کنسول می باشد .

این خبر فوقالعاده برای کاربرانی می باشد که از سیستم دیجتالی برای دریافت بازی های خود بهره می برند ، PlayGo این امکان را به آن ها می دهد مثلا بازی که 4 گیگابایت حجم دارد فقط با دانلود قسمتی از حجم بازی قابل اجرا شود . کنسول PS4 دازای چیپ دومی است که برای انجام این وظیفه تعبیه شده است .

این بدین معنا است که دیگر شما با نصب پچ و اضافات طاقت فرسا رو به رو نخواهید شد و در حین بازی کردن ؛ دانلود و نصب خواهد شد . فن های بتلفیلد بیشتر موارد و مشکلات نصب پچ را درک می کنند .

یکی از جنبه های منفی سیستم PlayGo این است که طرفداران باید بازی های خود را حتما در هارد درایو نصب کنند ، با این حال این مورد به طور 100 درصد هنوز تایید نشده است . قطعا بازی از روی ذیسک Blu-Ray اجرا می شود ، با این حال آقای سرنی می گوید ، بعد از نصب بازی روی هارد درایو کنسول ، گیمر ، بالا رفتن چشمگیر سرعت لود بازی را متوجه خواهد شد .

ما بسیار تحت تاثیر این قابلیت قرار گرفتیم که ما را از دانلود های و نصب پچ های طاقت فرسا و اعصاب خورد کن نجات می دهد ، امیدوارم بتوانیم در طی همایش E3 یک نسخه دمو از این قابلیت را بر روی PS4 مشاهده نماییم و بتوانیم بهتر با قابلیت های و کارکرد آن آشنا شویم.

منبع :

آخرین ویرایش:

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
این فکر نکنم عملی باشه شما حساب کن ی فیلم که می خای دان کنی تا تموم نشه نمی تونی ازش استفاده کنی بعد بازی با اون هم فایل میشه اجرا کرد در حین دانلود !
فکر کنم هایپ راه انداخته اگه همچین چیزی باشه واقعا بی نظیر هست !

بله همین قابلیت هست قبلا هم بطور رسمی تایید کرده بودن

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
این فکر نکنم عملی باشه شما حساب کن ی فیلم که می خای دان کنی تا تموم نشه نمی تونی ازش استفاده کنی بعد بازی با اون هم فایل میشه اجرا کرد در حین دانلود !

اون شب کنفرانس دقیقا توضیح داد که همینجوریه

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
درسته اما بازی کردنش به چه شرطی هست این مهمه
چون احتمال داره با استفاده از سرویس های اینترنتی بازی ها استریمی اجرا بشه

نه این که بعیده چون اونوقت خیلی هم کاربرد نداره اونوقت به یه اینترنت بولدزری نیازه تا همزمان این دو تا کار رو بکنه

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین

تو نرم افزار های دانلودر هم از امکانی به نام Stream میتونید الان استفاده کنید. مثلا یه دارین یه فیلم رو دانلود میکنید اگر سرعت خوبی داشته باشید میتونید در حین دانلود فیلم رو هم تماشا کنید.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
دادا وقتی داره میگه دانلود دیگه استریم برا چی باشه؟؟

خب اگر اینجوری باشه ملت یک بازی رو دیجیتالی میخرن یک کیلو بایت دانلود میکنن میشینن بازی میکنن
یا باید به همون اندازه که دانلود شده بازی اجرا بشه یعنی مثلا 100 دانلود شده اندازه ی اون صد مگ یا تحت استریم
غیر از هیچ حالت دیگه ای نمیشه

.:Joel:.

کاربر سایت
Jul 17, 2012
603
نام
دانيال
خب اگر اینجوری باشه ملت یک بازی رو دیجیتالی میخرن یک کیلو بایت دانلود میکنن میشینن بازی میکنن
یا باید به همون اندازه که دانلود شده بازی اجرا بشه یعنی مثلا 100 دانلود شده اندازه ی اون صد مگ یا تحت استریم
غیر از هیچ حالت دیگه ای نمیشه
اره ديگه به همون اندازه كه دانلود شده ميتوني بازي كني ....مثلا 30٪ بازي رو دانلود كردي اون وقت ميتوني يك سوم اول بازي رو بازي كني و بعد از اين كه اين يك سوم بازي رو تموم كني بقيه بازي هم دانلود شده وميتوني ادامه بدي بازي رو .....

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
درکش خیلی سخت نیست من خودم همیشه این ایده رو داشتم ! :D مثلا مرحله اول بازی که دانلود شد میری تو بازی تا مرحله اول رو بازی کنی و یکم بگردی مرحله دوم دانلود شده و الی آخر :D
ولی اینکه وسط بازی آپدیت میاد ولی در حین بازی دانلود میشه رو نمیفهمم ! اخه این آپدیت میاد که یه تغییراتی بده اونوقت چجوری میشه ؟! :D

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
ولی اینکه وسط بازی آپدیت میاد ولی در حین بازی دانلود میشه رو نمیفهمم ! اخه این آپدیت میاد که یه تغییراتی بده اونوقت چجوری میشه ؟! :D

یا بعدا باید اپدیت رو نصب کنی یا همزمان نصب میشه.داداش این بحثای برنامه نویسی خیلی پیچیده اس .بی خیال

qx_roham_xp

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,872
نام
رهام
'
یعنی به نظرش الان واقعا کار برزگی کرده !
پنتیوم 2 هم میشه باهاش باز یکردی و ی چیز گذاشت برا دانلود این ها فکر کردن تو سال 1990 هستیم l-)
شما فکر کنم World of Warcraft بازی نکردی پس ;)
دانلود از 20% که میگزره میتونی بازی کنی! و بقیه ی بازی Background Download می شه. چقدر خوبه قبل Hate comment دادن آدم یکم تحقیق کنه....

M@jidp

کاربر سایت
Jan 17, 2010
924
یه چیپ جدا گذاشتن برای اینجور کارها ، عالیه
و تمام افکار گیمر ها رو دارن عملی میکنن.
ولی چه ترافیکی میخاد بخوره بازیهای جدید ،
اگر در حین بازی آپدیت 2 گیگی بیاد بیشتر ایرانیها باید بعد از دو سه دفعه بازی کردن اکانتشون رو شارژ کنند:)
کاش میشد گزینه آپدیت اتوماتیک رو اختیاری میکردند .

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
فقط در این مورد یکچیزی بگم :d
این قابلیت الان هم هستا! از PSN وقتی ویدیویی دانلود میکنی،همزمان میتونی تا اونجایی که دانلود شده ببینیش! (در مورد PC نمیدونم برنامه ای هست که این کار رو انجام بده یا نه ، XBL هم که کار نکردم،برای همین فقط اسم PSN رو بردم :d )

ولی قابلیت خیلی خوبیه این حرکت! :d الان ME3 رو گذاشتم دانلود، 14 گیگه :| فکر کنم 2-3 روز دیگه همچنان باید به دانلود ادامه بدم تا بتونم بازیش کنم:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر