mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
من مسئله ای که دارم اسکن کردن هست.باید بدم بیرون اسکن کنن.چند میگیرن برا اسکن هر مجله؟
والا هر مجله اسکن کردنش فکر میکنم صفحه حدود ۲۵۰ دربیاد.
هر ۴ صفحه میشه ۱۰۰۰ تومن.
هزینه اش یه کم شاید زیاد بشه.
اگه مشکلی نیست براتون که هیچی،
اگه نه، میشه با برنامه camscanner کار اسکن رو انجام داد که شاید ایده آل نباشه ولی باز از هیچی بهتره. حداقل تا زمان موجود شدن کیفیت بهتر.

• Like
Reactions: A7A

ToTheMadness

کاربر سایت
Nov 11, 2018
119
بنظر من همه فایل ها رو یکی کنید و واسه دانلود بزارید لطفا
شاید بعدا بچه ها کمک کردن که تو جاهای دیگه هم آپلود کنیم و لینک کلی بزاریم. ولی برای الان می تونی از نرم افزار jdownloader 2 استفاده کنی. کافیه لینک صفحه دانلود رو کپی کنی تا خودش خودکار همه کار ها رو انجام بده و به لیست اضافه کنه.
اون شماره های باقیمونده که یه سری از عزیزان گفته بودن میفرستن چی شد؟
آخر سر آپلود میکنن یا به هم خورد برنامه؟
فعلا خبری نشده. باید ببینیم چی میشه.
والا هر مجله اسکن کردنش فکر میکنم صفحه حدود ۲۵۰ دربیاد.
هر ۴ صفحه میشه ۱۰۰۰ تومن.
هزینه اش یه کم شاید زیاد بشه.
اگه مشکلی نیست براتون که هیچی،
اگه نه، میشه با برنامه camscanner کار اسکن رو انجام داد که شاید ایده آل نباشه ولی باز از هیچی بهتره. حداقل تا زمان موجود شدن کیفیت بهتر.
اگه خیلی خواهانش بودین می شه لینک حمایت گذاشت تا هزینه اش جور بشه.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
آقا دمتون گرم. از دست اندرکارای مجله بازیرایانه هم نهایت تشکر رو دارم.
بخاطر گذر زمان در حال حاضر فقط سه چهارتا شماره از مجله رو دارم، بقیه مفقود شدن واقعا خوشحال شدم دوباره میبینمشون. اگه شماره های اول خصوصا اونی که اول ضمیمه یه مجله دیگه بود و عکس tidus و final fantasy x روش بود و درمورد ساگاکوچی نوشته بود رو هم دارید بذارید.

@ToTheMadness
راستی اگه کتاب رمز و استراتژی ps1, ps2 و سگا از انتشاران لوحه خانه رو هم بذارید ممنونتون می‌شم. البته اگه دارید.
اونا هم بی نهایت نوستالوژیک و عالین.

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,582
نام
شیخ صدرا
یه زمانی چقد عین علافا هی میرفتم دکه ها رو سر میزدم ببینم بازی رایانه و بازی نما چاپ شدن یا نه (بازی نما باز منظم تر بودن) ولی همون موقع چقد دلمون خوش بود.
به خصوص تا قبل سال 2006 اینا که عمده اطلاعاتمون در مورد گیم از همین مجلات بود.

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
819
چرا من این تاپیک رو تا الان ندیده بودم ؟! :|
واقعا ارشیو بسیار خوب و غنی برای جامعه گیمر ایرانی هست و بهترین مقالات در مورد بازی ها رو فقط در این بازی رایانه میشه پیدا کرد

من هم چند تا شماره دارم و میخواستم تو کامل کردن ارشیو کمکی داشته باشم . البته نسخه های کاملا ایده الی از لحاظ تا شدگی و تمیز بودن نیستن ولی بد هم نیستن
فقط چند تا سوال داشتم :
برای این اسکن های پست اول کناره مجله ها کات شده تا صفحات به صورت کامل داخل اسکنر بره ؟ چون من وقتی مجله رو تا میکنم تقریبا نیم سانتی کناره هر صفحه به صورت واضح اسکن نمیشه (چون از صفحه اسکنر فاصله میگیره)
با کیفیت 600 dpi هم حجم هر صفحه تقریبا 5-6 مگ میشه ! بعدش چجوری فشرده سازی کنم ؟

شماره 40 دم دست بود فعلا یه 10 صفحه اول رو اسکن کردم . دوستان یه نگاهی بکنید اگه کیفیت خوبه که تا اخرش برم و اگه نه بگید چه تغییراتی انجام بدم (با 600 dpi اسکن کردم و طول صفحات رو به 3000 پیکسل کاهش دادم که البته فکر کنم بازم زیاده چون با این حساب هر مجله بالای 150 مگ میشه )

temp.pdf - یو آپلود

آخرین ویرایش:

ToTheMadness

کاربر سایت
Nov 11, 2018
119
برای این اسکن های پست اول کناره مجله ها کات شده تا صفحات به صورت کامل داخل اسکنر بره؟
برای این آرشیو بریده شدن. اگه وسایل اسکن بدون نابود کردن صحافی رو در اختیار نداری احتمال باید ببریشون تا نتیجه کامل رو بگیری.
با کیفیت 600 dpi هم حجم هر صفحه تقریبا 5-6 مگ میشه ! بعدش چجوری فشرده سازی کنم ؟
تصاویر رو با فرمت PNG ذخیره کن و طرف چیزایی مثله JPEG نرو. البته اسکن کردن تو رزولوشن 600 DPI ممکنه حجم فایل رو بالا ببره. هر چند این رزولوشن برای یه کیفیت بالا خوبه، ولی اگه حجم فایل برات زیادیه می تونی یه چیزی بین 300 تا 600 dpi رو انتخاب کنی. 600 dpi برای چاپ دوباره مناسبه.

• Like
Reactions: A7A

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
819
برای این آرشیو بریده شدن. اگه وسایل اسکن بدون نابود کردن صحافی رو در اختیار نداری احتمال باید ببریشون تا نتیجه کامل رو بگیری.

تصاویر رو با فرمت PNG ذخیره کن و طرف چیزایی مثله JPEG نرو. البته اسکن کردن تو رزولوشن 600 DPI ممکنه حجم فایل رو بالا ببره. هر چند این رزولوشن برای یه کیفیت بالا خوبه، ولی اگه حجم فایل برات زیادیه می تونی یه چیزی بین 300 تا 600 dpi رو انتخاب کنی. 600 dpi برای چاپ دوباره مناسبه.
اوکی پس کات میکنم - دستگاه سوراخ کن و فنر انداز برای دوباره جمع کردن صفحات دارم
فقط یک مشکلی جدیدی که پیدا شد اینه که مطمئنم به علت نازکی صفحات تغذیه اتوماتیک برای اسکنر کار نمیکنه و مجبورم دستی پرینت بگیرم و یه مقدار طول میکشه
سعی میکنم هر چه زودتر انجام بدم

ToTheMadness

کاربر سایت
Nov 11, 2018
119
اوکی پس کات میکنم - دستگاه سوراخ کن و فنر انداز برای دوباره جمع کردن صفحات دارم
فقط یک مشکلی جدیدی که پیدا شد اینه که مطمئنم به علت نازکی صفحات تغذیه اتوماتیک برای اسکنر کار نمیکنه و مجبورم دستی پرینت بگیرم و یه مقدار طول میکشه
سعی میکنم هر چه زودتر انجام بدم
نیازی به عجله نیست، هر موقع تونستی انجامش بده.

• Like
Reactions: Reza0017

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
سلام
من متوجه شدم نسخه ی مربوط به اسفند ٨۶ رو دارم اما متاسفانه صفحه ی روی جلد مجله و صفحات بین ١۵ تا ١٨ کنده شده و نیست! ولی خب از هیچی باز بهتره اگر لازمه که بگید چگونه و چطور اپلود کنم

ToTheMadness

کاربر سایت
Nov 11, 2018
119
سلام
من متوجه شدم نسخه ی مربوط به اسفند ٨۶ رو دارم اما متاسفانه صفحه ی روی جلد مجله و صفحات بین ١۵ تا ١٨ کنده شده و نیست! ولی خب از هیچی باز بهتره اگر لازمه که بگید چگونه و چطور اپلود کنم
هدف اول کامل کردن آرشیوه به همین علت اگه مجله‌ای که دارین دارای مشکلاتی هستش ایرادی نداره و داخل آرشیو میره تا موقعی که نسخه بهتری ازش پیدا بشه.
برای دیجیتالی کردن مجله باید از یه اسکنر استفاده کنید. حالا یا باید خودتون داشته باشید، یا اگه شانس داشته باشین کتابخونه یا جاهای دیگه رایگان داشته باشنش و یا برین بیرون بدین براتون ازش اسکن بگیرن. موقع اسکن گرفتن هم احتمالا می‌تونید تنظیم کنید که همه عکسا رو به صورت خودکار داخل فایل PDF قرار بده.
تنظیمات دقت و روزلوشنش ایده آل 600 DPI هستش و حداقلش 300 DPI.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر