victorman

کاربر سایت
Oct 26, 2006
423
نام
فرزاد
View attachment 127816
کاور مجله بازی رایانه شماره 01
آرشیو زیر توسط آقای رضا چشمی (از اعضای تیم بازی رایانه) اسکن و آپلود شده که با اجازه ایشون اینجا قرارش میدم.
- بعضی از شماره های مجله متاسفانه موجود نیستند. اگه این شماره ها رو دارید و قادر به اسکنشون هستید، به من پیام بدین تا این نسخه ها رو به پست اضافه کنیم.
- اگه نسخه سالم و بدون عیب و ایرادی از مجله رو در اختیار دارید و قادر به اسکن هستید، به من پیام بدین تا به پست اضافه اشون کنیم.
- دوستانی که قادر به آپلود هستند، می تونند برای هر کدوم از کار های زیر اعلام آمادگی کرده و به من پیام بدن. (در تمامی مراحل بهتون کمک می کنم و نحوه کار رو یادتون میدم.)
  • آپلود فایل ها در archive.org.
  • آپلود فایل ها در سایت های هاست (مانند Mega و Google Drive) فایل برای فراهم سازی لینک های کمکی (فضای رایگانی که سایت ها در اختیارتون قرار می دن کافیه و تنها کاری که باید بکنین آپلود کردن فایله)
  • تبدیل فایل به فرمت های تصویری و ساخت آرشیو کمیک بوکی (CBR, CBZ) از اونا و سپس آپلود کردنشون.
- فرمت تمامی شماره ها PDF هستش.
- تصاویر با رزولوشن 600dpi (ممکنه که 300 باشه) اسکن شده اند و دارای ابعاد تقریبی 2300~2400 در 3300~3400 می باشند. (2300x3300~2400x3400)

بازی رایانه - شماره 00 | بهمن 83بازی رایانه - شماره 25 | مرداد 87بازی رایانه - شماره 50 | اردیبهشت 91
بازی رایانه - شماره 01 | اردیبهشت 84بازی رایانه - شماره 26 | مهر و آبان 87بازی رایانه - شماره 51 | خرداد 91
بازی رایانه - شماره 02 | تیر 84بازی رایانه - شماره 27 | دی 87بازی رایانه - شماره 52 | تیر 91
بازی رایانه - شماره 03 | مرداد 84بازی رایانه - شماره 28 | اسفند 87بازی رایانه - شماره 53 | مرداد 91
بازی رایانه - شماره 04بازی رایانه - شماره 29 | اردیبهشت 88بازی رایانه - شماره 54 | شهریور 91
بازی رایانه - شماره 05بازی رایانه - شماره 30 | خرداد تیر 88بازی رایانه - شماره 55 | مهر91
بازی رایانه - شماره 06بازی رایانه - شماره 31 | شهریور 88بازی رایانه - شماره 56 | 56 آبان 91
بازی رایانه - شماره 07بازی رایانه - شماره 32 | آبان 88بازی رایانه - شماره 57 | دی 91
بازی رایانه - شماره 08بازی رایانه - شماره 33 | دی 88بازی رایانه - شماره 58 | بهمن 91
بازی رایانه - شماره 09بازی رایانه - شماره 34 | اسفند 88بازی رایانه - شماره 59 | اسفند 91
بازی رایانه - شماره 10بازی رایانه - شماره 35 | اردیبهشت 89بازی رایانه - شماره 60 | فروردین 92
بازی رایانه - شماره 11 | مهر 85بازی رایانه - شماره 36 | خرداد 89بازی رایانه - شماره 61 | اردیبهشت 92
بازی رایانه - شماره 12 | آذر 85بازی رایانه - شماره 37 | تیر 89بازی رایانه - شماره 62 | خرداد 92
بازی رایانه - شماره 13 | دی 85بازی رایانه - شماره 38بازی رایانه - شماره 63 | تیر 92
بازی رایانه - شماره 14 | بهمن 85بازی رایانه - شماره 39 | آبان 89بازی رایانه - شماره 64 | مرداد 92
بازی رایانه - شماره 15 | فروردین 86بازی رایانه - شماره 40بازی رایانه - شماره 65 | شهریور 92
بازی رایانه - شماره 16بازی رایانه – شماره 41 | اسفند 89بازی رایانه - شماره 66 | آبان 92
بازی رایانه - شماره 17 | مرداد 86بازی رایانه - شماره 42 | خرداد 90بازی رایانه - شماره 67 | آذر 92
بازی رایانه - شماره 18 | آبان 86بازی رایانه - شماره 43 | تیر 90بازی رایانه - شماره 68 | دی 92
بازی رایانه - شماره 19 | دی 86بازی رایانه - شماره 44 | اسفند 88بازی رایانه - شماره 69 | بهمن 92
بازی رایانه - شماره 20بازی رایانه - شماره 45 | مرداد 90بازی رایانه - شماره 70 | خرداد 93
بازی رایانه - شماره 21بازی رایانه - شماره 46 | شهریور 90
بازی رایانه - شماره 22بازی رایانه - شماره 47 | دی 90
بازی رایانه - شماره 23بازی رایانه - شماره 48 | بهمن 90
بازی رایانه - شماره 24 | تیر 87بازی رایانه - شماره 49 | اسفند 90

بسیار کار زیبایی کردید دوست عزیز.
بنده خودم هم مجله بازی رایانه و بازینما رو دیجیتالی کردم برای خودم و چون از رضایت یا عدم رضایت دست اندرکاران اطلاعی نداشتم جایی پخش نکردم. هر دو آرشیوم ناقصن اما انگار از آرشیو شما کامل ترن، از شماره های که شما ندارید من این‌ها رو دارم:
16 20 23 38 40 41 44 50 56 62 67 68 69

همه یا 300 یا 600 دی پی آی اسکن شدن. دقیق یادم نیست که کدوم کیفیت بود. به محض اینکه به هاردم دسترسی پیدا کنم آپلودشون می کنم. البته باید مطمئن شم که خودشون راضی بودن.

به هر حال بسیار کار با ارزشی کردید و قابل تقدیره.

پ.ن: قصد دیجیتالی کردن بازینما رو ندارید؟

آخرین ویرایش:

ToTheMadness

کاربر سایت
Nov 11, 2018
119
چون از رضایت یا عدم رضایت دست اندرکاران اطلاعی نداشتم جایی پخش نکردم.
در مورد رضایت، خود من قبل اینکه این آرشیو رو بزارم رضایت آقای چشمی رو از قبل پرسیدم و ایشون گفتن موردی نداره. ولی به لحاظ کلی وقتی که مجله کارش به اتمام رسیده و دیگه قرار نیست چاپ بشه، شاید نیازی به پرسیدن رضایت نباشه و حتی انتشارشون باعث حفظ شدن خود مجلات بشن.
اما انگار از آرشیو شما کامل ترن، از شماره های که شما ندارید من این‌ها رو دارم:
16 20 23 38 40 41 44 50 56 62 67 68 69

همه یا 300 یا 600 دی پی آی اسکن شدن. دقیق یادم نیست که کدوم کیفیت بود. به محض اینکه به هاردم دسترسی پیدا کنم آپلودشون می کنم. البته باید مطمئن شم که خودشون راضی بودن.
بسیار عالی! اگه تونستین داخل مدیافایر آپلود کنید که با بقیه ست بشه (همینطور اگه تونستید جای دیگه ای هم آپلود کنید عالی میشه و به عنوان لینک های جانبی ازشون استفاده میشه.)
پ.ن: قصد دیجیتالی کردن بازینما رو ندارید؟
اگه کسی مجله ها رو داره و مایل به کمک کردن باشه، چرا که نه!

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
در مورد رضایت، خود من قبل اینکه این آرشیو رو بزارم رضایت آقای چشمی رو از قبل پرسیدم و ایشون گفتن موردی نداره. ولی به لحاظ کلی وقتی که مجله کارش به اتمام رسیده و دیگه قرار نیست چاپ بشه، شاید نیازی به پرسیدن رضایت نباشه و حتی انتشارشون باعث حفظ شدن خود مجلات بشن.

بسیار عالی! اگه تونستین داخل مدیافایر آپلود کنید که با بقیه ست بشه (همینطور اگه تونستید جای دیگه ای هم آپلود کنید عالی میشه و به عنوان لینک های جانبی ازشون استفاده میشه.)

اگه کسی مجله ها رو داره و مایل به کمک کردن باشه، چرا که نه!
آقا با عرض پوزش مگه بازی نما ها به صورت دیجیتالی قابل خریداری نیستند؟ من که یه همچین چیزی شنیده بودم پارسال اینا!

ToTheMadness

کاربر سایت
Nov 11, 2018
119
آقا با عرض پوزش مگه بازی نما ها به صورت دیجیتالی قابل خریداری نیستند؟ من که یه همچین چیزی شنیده بودم پارسال اینا!
شماره 111 به قبل داخل سایتشون موجود نیستش و علاوه بر این خود سایت از خرداد امساله که آپدیت نشده.

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
شماره 111 به قبل داخل سایتشون موجود نیستش و علاوه بر این خود سایت از خرداد امساله که آپدیت نشده.
فکر نکنم ها، من تا پارسال که بازی نما می خریدم دقیقا یادمه که توی بعضی شماره ها میومد توضیح میدید که فلان شماره که ده سال پیش اومده توش بررسی فلان بازی و فلان بازی اومده و می تونید از اپ بازینما خریداریش کنید! وایستید من اپ بازی نما رو شب برسم دانلود کنم ببینم چه جوریه! که از 111 به قبل نباشه که واقعا مسخرس!

• Like
Reactions: Reza0017

victorman

کاربر سایت
Oct 26, 2006
423
نام
فرزاد
فکر نکنم ها، من تا پارسال که بازی نما می خریدم دقیقا یادمه که توی بعضی شماره ها میومد توضیح میدید که فلان شماره که ده سال پیش اومده توش بررسی فلان بازی و فلان بازی اومده و می تونید از اپ بازینما خریداریش کنید! وایستید من اپ بازی نما رو شب برسم دانلود کنم ببینم چه جوریه! که از 111 به قبل نباشه که واقعا مسخرس!

لطفاً نتیجه رو اینجا اعلام کنید.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
کانال تلگرام هم اخرین خبرش مربوط به تاخیر خوردن دلست 2 هستش.
سایت هم من تو لینک هیچ مطلبی نمیتونم برم. ارور 404 میده. فقط صفحات اصلی باز میشه که اونا هم اخبارشون برا اول تابستونه.
کلا تعطیل به نظر میاد ولی باز از یکی از نویسنده های مجله یه سوالی کردم. ببینم جواب میده یا نه.

victorman

کاربر سایت
Oct 26, 2006
423
نام
فرزاد
کانال تلگرام هم اخرین خبرش مربوط به تاخیر خوردن دلست 2 هستش.
سایت هم من تو لینک هیچ مطلبی نمیتونم برم. ارور 404 میده. فقط صفحات اصلی باز میشه که اونا هم اخبارشون برا اول تابستونه.
کلا تعطیل به نظر میاد ولی باز از یکی از نویسنده های مجله یه سوالی کردم. ببینم جواب میده یا نه.

لطفاً شما هم نتیجه رو اینجا اعلام کنید

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
لطفاً شما هم نتیجه رو اینجا اعلام کنید

من به آقای بهرام بی غرض گفتم و اونم از یکی از مدیران بازینما پرسید.
جواب یکی از مدیرای بازینما:

"ببین در حال حاضر به خاطر مشکلات سایت آپدیت نکردیم، ولی مجموعه برقراره و همه چیز ادامه داره هم‌چنان. فروش اینترنتی هم داریم. به همین خاطر این کار غیرقانونیه که آپلود بشه مجله جایی."

بنابراین بهتره فعلا به همون تکمیل آرشیو دیجیتالی بازی رایانه بسنده کنیم که اجازه اش رو داریم.
اگه این شماره های باقیمونده هم آپلود کنید واقعا ممنون میشیم همه‌

آخرین ویرایش:

victorman

کاربر سایت
Oct 26, 2006
423
نام
فرزاد
من به آقای بهرام بی غرض گفتم و اونم از یکی از مدیران بازینما پرسید.
جواب یکی از مدیرای بازینما:

"ببین در حال حاضر به خاطر مشکلات سایت آپدیت نکردیم، ولی مجموعه برقراره و همه چیز ادامه داره هم‌چنان. فروش اینترنتی هم داریم. به همین خاطر این کار غیرقانونیه که آپلود بشه مجله جایی."

بنابراین بهتره فعلا به همون تکمیل آرشیو دیجیتالی بازی رایانه بسنده کنیم که اجازه اش رو داریم.
اگه این شماره های باقیمونده هم آپلود کنید واقعا ممنون میشیم همه‌

ممنون که پرسیدین و خبر دادین. خب آخه اینا که نسخه های قدیمی رو نمی فروشن. میگن نه می فروشیم، نه اجازه می دیم دانلود کنین؟

• Like
Reactions: Reza0017

A7A

کاربر سایت
Nov 30, 2016
883
خیلی دوستان توجهی به یاوه های این بازی نما نداشته باشند.اگر بخوایم منتشر کنیم حتما می کنیم و چند نفری انجام میدیم.اینا مثل سلیمان هستند که فقط یه بادی مونده بخوره بهشون تا در بستر باد تکه تکه بشن.خاک تو سرشون با اون تیم خوب و حرفه ای اینا چه گندی به خودشون زدن.چند روز پیش یکی از بچه ها میگفتن حتا حاضر نیستن به کسی جواب بدن وضعشون چطوره.
من بیشتر شماره های بازی رایانه رو دارم به جز چند تا مثل پنج و ... چطوری اسکن کنم؟
من خواهش میکنم اگر دنیای بازی رو هم داریم،یک طرح بچینیم و تقسیم وظیفه کنیم این بخش با ارزش رو هم حفظ کنیم.اینا کار هایی هستند که دست اول نویسندگان درجه یک و سازمان خود نشریات ( که هرگز میدونم وجود نداره و نداشته ) بایستی انجام میدادن.
چند تا از نویسنده های دنیای بازی که افراد برجسته ای بودن تو بنیاد ملی بازی های رایانه ای پست داشتن مثل جناب فخار،ای کاش ایشون تو این فروم هم بودند و گره ای باز میکردند.

آخرین ویرایش:

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
ممنون که پرسیدین و خبر دادین. خب آخه اینا که نسخه های قدیمی رو نمی فروشن. میگن نه می فروشیم، نه اجازه می دیم دانلود کنین؟
شاید تو برنامه شون هست فروششون رو شروع کنن. من یادمه تا اخرین شماره هم لیست مجلات قدیمیشون برای سفارش موجود بود اگه اشتباه نکنم. اخرین صفحات مجله آگهیش رو میزدن.
به هرحال به نظرم بهتره فعلا دست نگه داریم. به هردلیلی که هست، رضایت ندارن. شاید اکه یه وقت درست حسابی فروششون شروع شد، بشه باهاشون رایزنی کرد که اون شماره هایی که موجود نیست رو بزاریم برای دانلود.

خیلی دوستان توجهی به یاوه های این بازی نما نداشته باشند.اگر بخوایم منتشر کنیم حتما می کنیم و چند نفری انجام میدیم.اینا مثل سلیمان هستند که فقط یه بادی مونده بخوره بهشون تا در بستر باد تکه تکه بشن.خاک تو سرشون با اون تیم خوب و حرفه ای اینا چه گندی به خودشون زدن.چند روز پیش یکی از بچه ها میگفتن حتا حاضر نیستن به کسی جواب بدن وضعشون چطوره.
من بیشتر شماره های بازی رایانه رو دارم به جز چند تا مثل پنج و ... چطوری اسکن کنم؟
من خواهش میکنم اگر دنیای بازی رو هم داریم،یک طرح بچینیم و تقسیم وظیفه کنیم این بخش با ارزش رو هم حفظ کنیم.اینا کار هایی هستند که دست اول نویسندگان درجه یک و سازمان خود نشریات ( که هرگز میدونم وجود نداره و نداشته ) بایستی انجام میدادن.
چند تا از نویسنده های دنیای بازی که افراد برجسته ای بودن تو بنیاد ملی بازی های رایانه ای پست داشتن مثل جناب فخار،ای کاش ایشون تو این فروم هم بودند و گره ای باز میکردند.

بازینما هم مشکلات و شاید اشتباهاتی داشت ولی ما از مسایل و مشکلاتشون خبر نداشتیم .البته درست مثل بازی رایانه، به نظر من دلیل اصلی تعطیلی مجله، موج گرونی کاغذ بود. حالا بازی رایانه تو همون دور اول گرونی های مصادف با تحریم های اواخر دوره دولت قبل تعطیل شد، ولی بازی نما تا 1 سال پیش و گرونی های دور جدید تحریم ها دووم اورد. اما به هرحال از انجام اینکار رضایت ندارن. بحث اقدام قانونی مطرح نیست. ولی به هر صورت تیمی بودن که سال ها کار کردن و یه مالکیت معنوی دارن رو مجله خودشون. از نظر اخلاقی درست نیست انتشارشون. به هرحال بیش از 1 دهه خاطره داشتیم با مجلاتشون که حاصل زحمت تیمشون بوده. الان باید به خواسته شون راجب منتشر نکردن مجله احترام بزاریم. حتی اگه واقعا پیامد خاصی نداشته باشه برامون.(که البته شاید هم داشته باشه. نمیدونم). اگه برای فروش بزارن، من خودم احتمالا بخرم ازشون ارشیوشون رو. ارزشش رو داره.
ولی بازی رایانه رو که اجازه اش هم موجوده اگه همین شماره های باقیمونده هم اپلود شن، واقعا کار فوق العاده ایه. یه بخشی از تاریخچه گیمینگ ایران هستن اینا.
بازینما هم شاید موقعیتش در اینده فراهم شه و همچین برنامه ای رو بشه پیاده کرد. بهترین کار اینه کسایی که آرشیوشون کامله، اشتباه من رو مرتکب نشن و فعلا نگه دارن شماره هاشون رو. یا برا خودشون اسکن کنن و نگه دارن.

راجب دنیای بازی هم، اینا اتفاقا برخلاف بازینما و بازی رایانه، از همون زمان سایت خیلی خوب و به روزی هم داشتن. شاید خودشون واقعا ارشیوشون کامل باشه و دسترسی برای به اشتراک گذاری شماره هار رو بدن.(اگه بحث فروش مطرح نباشه)

برای اسکن راستش من خودم فایل هام رو با گوشی و برنامه CamScanner اسکن میکنم. کیفیتش هم خوب درمیاد ولی یه مقدار شاید طول بکشه. البته شاید برا مجله مناسب نباشه چون من بیشتر صفحات نوشتاری اسکن کردم باهاش. بیرون بدید شاید هزینه اش یه کم بره بالا. نمیدونم...

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Reza0017 and A7A

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر