آتش‌گرفتن چند دستگاه Vita

The Hoss

کاربر سایت
Apr 7, 2010
1,148
نام
سِد حسین
30995534546357558602.jpg

به نقل از سرویس خبری Andriasang دولت ژاپن در پی گزارش آتش‌گرفتن چند عدد کنسول دستی PlayStation Vita توسط نشریه‌ی Daily Yomiuri درصدد کشف علت می‌باشد.

شرکت سونی گفته که 31 مورد سوختن دستگاه‌های ویتا به هنگام شارژ شدن گزارش شده که از این موارد 23 تا در ژاپن و هشت عدد در امریکا و بریتانیا و استرالیا رخ داده است.

اوایل ماه جاری سونی اطلاعاتی درباره‌ی این مسئله به سازمان جهانی تکنولوژی و ارزیابی (National Institute of Technology and Evaluation) فرستاد. نکته‌ی جالب توجه اینجاست که در تمامی موارد گفته‌شده قسمتی که کابل شارژ کننده را به ویتا متصل می‌کند دچار آتش‌سوزی گردیده است.

خوش‌بختانه از این حوادث کسی مجروح نشده است.

سونی تاکید دارد که این مشکل ناشی از نقص فنی دستگاه نیست بلکه در اثر وجود رطوبت یا شی‌ء خارجی در محل اتصال به وجود می‌آید. بنابراین آن‌هایی که به این مشکل برخورده‌اند باید هزینه‌ی تعمیر آن را به سونی بپردازند.

ویتای شما که همچین مشکلی پیدا نکرده؟!

[صفحه‌ی اصلی] [منبع خبر]

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
بخاری های بدون دودکش مسافرتی , کوچیک , لوکس کم مصرف و کلا همه چیزش حال میده واسه مسافرت :d . بخاری نداشتیم که اینم اومد .

S0NY

کاربر سایت
May 19, 2012
334
نام
ُSoheil
چرا نمیخواید باور کنید؟؟؟؟؟؟
طرف داره میگه مشکل از سیم بوده.
الان خیلی ها تو ایران دارن چرا اینجوری نشد؟؟؟
من خودم داشتم، روش بازی اجرا میکردی گرم هم نمیشد چه برسه به این که بخواد تا اون حد داغ بشه و..............

s-arash

کاربر سایت
May 19, 2011
1,173
s-arash@

عنوان تاپیک رو دیدم، گفتم حتما شما توش پست دادی. ناامید نشدم وقتی تاپیک رو باز کردم.

چقدر زیاد :-j

مرگ بر سونی جهان خوار که کنسول های لانچ و غیر لانچش تا 2-3 سال اول همشون میسوزن، بعد 4 سال تازه میتونه اشکال رو برطرف کنه.

حرف اولت که کلا به امید های خودت ربط داره نه به من، نیاز به گفتنش نیست.

مایکروسافت هم اگه دستگاه هاش RROD می شدند همه رو مجانی تعمیر می کرد، به طور کامل مادربورد رو عوض می کرد، نه این که بگه بیاید پول بدید تعمیر کنیم، با سوختن هم فرق داره RROD.

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,989
نام
احمد
مایکروسافت هم اگه دستگاه هاش RROD می شدند همه رو مجانی تعمیر می کرد، به طور کامل مادربورد رو عوض می کرد، نه این که بگه بیاید پول بدید تعمیر کنیم، با سوختن هم فرق داره RROD.

تو دستگاههای قابل حمل از این دست اتفاقات میوفته،اخبارشون رو دنبال کنی هرازگاهی یه چیزی میشه که تقریبا کمی بیشتر از نصفشون تقصیر مصرف کننده است، اون مشکلات اول x360 کاملا سخت افزاری بود، یادتون که هست با چسب وصله پینه شده بود ...

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,979
نام
رضا
تو دستگاههای قابل حمل از این دست اتفاقات میوفته،اخبارشون رو دنبال کنی هرازگاهی یه چیزی میشه که تقریبا کمی بیشتر از نصفشون تقصیر مصرف کننده است
پس چرا از این اتفاقا برای کنسول نینتندو نمیوفته!!:-/دوست عزیز همه چی برمگیرده به استفاده از قطعات مرغوب و مناسب.این چیزا که بهونس.;)

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,989
نام
احمد
پس چرا از این اتفاقا برای کنسول نینتندو نمیوفته!!:-/

خب نینتندو اصلا قدرت داره که بخواد داغ کنه :-/ 1100 هم آتیش نمیگیره ولی گلکسی اس 3 و آیفون آتیش میگیرن

پ.ن: نمیخوام این آتیش گرفتن ها رو توجیه کنم فقط گفتم این اتفاقات میوفته که هم تقصیر سازنده و هم تقصیر مصرف کننده میتونه باشه

در تمامی موارد گفته‌شده قسمتی که کابل شارژ کننده را به ویتا متصل می‌کند دچار آتش‌سوزی گردیده است.

خب از این یه تیکه میشه این نتیجه رو گرفت

1: اون قسمت مشکل دار هست
2:
وجود رطوبت یا شی‌ء خارجی در محل اتصال

آمار دقیق ندارم ولی نزدیک 1 میلیون ویتا فروخته شده، اگه مشکلی از طرف سازنده باشه باید بیشتر از اینها میسوختن "نه 31 ـی" "خیلی شرکتها مجبور شدن به علت خرابیه محصولشون کل اون محصول رو برگردونن یا تعمیر رایگان بکنن "سه چراغ ایکس باکس"

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
داداش اس3فقط1ی بود تو10میلیون اس3فروخته شد.اونم معلوم شد یارو عمدی گذاشته تو مایکروویوسوخته و مشکل دستگاه نبود و فقط خواسته معروف شه:D.ولی این تو چند جای دنیا و تعداد بیشتر بوده

Manifesto

کاربر سایت
Oct 23, 2009
264
نام
اشکان
یاد اون گوشی های نوکیای قدیمی اوفتادم که منفجر میشد باطریش. :d
سونی تاکید دارد که این مشکل ناشی از نقص فنی دستگاه نیست بلکه در اثر وجود رطوبت یا شی‌ء خارجی در محل اتصال به وجود می‌آید. بنابراین آن‌هایی که به این مشکل برخورده‌اند باید هزینه‌ی تعمیر آن را به سونی بپردازند.
این دیگه بی انصافی هست. پس هرکی خونش نزدیک دریا هست و شرجی نباید بخره؟ :-/

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,127
نام
حسین
کاری به این خبر ندارم.ولی کیفیت ساخته PSP هم اصلا جالب نبود.نمیدونم شاید اونایی که من میخریدم مشکل داشت!!!!چون به شخصه 2 تا PSP خریدم.و هر 2 تا هم بیش از 1.5 سال عمر نکرد.ورودی هدفون،که سه سوت خراب میشد.یعنی رد خور نداشت.یا رَمش دچار مشکل میشد.یا اگر حواستون نبود و از دستتون میوفتاد زمین،باید به فکر تدفینش میوفتادید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر