تصاویر مقایسه نسخه اورجینال با ریمستر بازی Horizon Zero Dawn منتشر شدند

dantemaximum

کاربر سایت
🟧 در طی مراسم State of Play از نسخه ریمستر Horizon Zero Dawn رونمایی شده که در تاریخ 10 آبان ماه 1403 برای پلتفرم PC و PS5 منتشر میشه

🔸برای کسانی که نسخه اورجینال دارن با پرداخت 10 دلار میتونن به نسخه ریمستر ارتقا بدن و خود بازی ریمستر هم 50 دلار قیمت داره

🔸در ادامه میتونید تصاویر مقایسه نسخه اورجینال با ریمستر بازی Horizon Zero Dawn رو ببینید

sshot-407.jpg
sshot-411.jpg
sshot-410.jpg
sshot-409.jpg
sshot-408.jpg
sshot-406.jpg
sshot-404.jpg
sshot-403.jpg
sshot-405.jpg
sshot-412.jpg
sshot-413.jpgsshot-415.jpgsshot-416.jpgsshot-419.jpgsshot-420.jpgsshot-421.jpgsshot-422.jpgsshot-423.jpg

آخرین ویرایش:
مگه اینکه خودشون بیان بازی قبلی خودشونو روی انجین جدید استودیو ریمستر کنن وگرنه هیچکی سمت انجین تک-بعدی و خشک اینا نمیاد.

به بازیهایی که تحت انجین دسیما ساخته شدن دقت کنید... همشون فوکوسشون روی گرافیک و روایت داستان بوده و گیمپلی تعطیلی داشتن مثل death stranding و until dawn.
یعنی الان که until dawn رو با آنریل انجین دارن ریمیک میکنن گیم پلیش مثل DMC قراره بشه؟ :D

دسیما یه انجین داخلیه برای چی بقیه باید بیان سمتش؟

روایت داستان که کاری به انجین نداره. گیم پلی بازی‌هایی که روی این انجین ساخته شدن هم که به شدت متنوع بودن. DS گیم پلی خالص و به شدت متنوع و هورایزن هم با مکانیک‌های گیم بسیار زیاد.
موتور Decima یک حالت گرافیکی خشک و بی روح تو بازیها به وجود میاره که بازی کننده نمیتونه باهاش ارتباط بگیره و مشتاق به گشت و گذار تو اون دنیا بشه. هر اندازه هم گرافیک رو تو این موتور پیشرفت بدن بازم تغییری ایجاد نمیکنه. گیمپلی متنوع باید جذاب هم باشه که من چنین چیزی رو تو DS و بدتر از اون Horizon تجربه نکردم و بخشی از اون برمیگرده به همین موتور دسیما.

موتور Decima یک حالت گرافیکی خشک و بی روح تو بازیها به وجود میاره که بازی کننده نمیتونه باهاش ارتباط بگیره و مشتاق به گشت و گذار تو اون دنیا بشه. هر اندازه هم گرافیک رو تو این موتور پیشرفت بدن بازم تغییری ایجاد نمیکنه. گیمپلی متنوع باید جذاب هم باشه که من چنین چیزی رو تو DS و بدتر از اون Horizon تجربه نکردم و بخشی از اون برمیگرده به همین موتور دسیما.
یه چیزی بنویس که دوسال دیگه یکی دید یا اصلا از اون مهمتر اگه خودت اومدی خوندیش خجالت نکشی.

البته هممون از این پستها تو جوونیهامون به نوعی داشتیم ولی اونموقع اینقدر اطلاعات در دسترس نبود.
خلاصه خواستم بگم صبر نکن و از الان خجالتت رو بکش :D

یه چیزی بنویس که دوسال دیگه یکی دید یا اصلا از اون مهمتر اگه خودت اومدی خوندیش خجالت نکشی.

البته هممون از این پستها تو جوونیهامون به نوعی داشتیم ولی اونموقع اینقدر اطلاعات در دسترس نبود.
خلاصه خواستم بگم صبر نکن و از الان خجالتت رو بکش :D
7 سال پیش که 10ها داشت واسه این عنوان ردیف میشد و گوتی بارونش میکردن داشتم به طرافداراش در شبکه‌های اجتماعی بدون هیچ خجالتی میخندیدم و اکنون همون سوپر طرفدارا خیلی‎هاشون دارن حرفای اندک گیمرهای مخالف اون زمان رو تکرار میکنن که آره عجب دنیای بیخود و شخصیتهای مقوایی داره.
-----------------------------
چند وقت پیش به تاپیک Horizon Zero Dawn یه نگاهی انداختم که اتفاقی به این دیدگاه برخورد کردم. هیجانات کاذب فوران میکنه از این دیدگاه که هر کی در جریان نباشه گمان میکنه گریلا گیمز با H:ZD دستاوردهای 60-70 ساله دنیای بازیها رو به تمسخر گرفته.
چقدر محشر بود این بازی! به شدت لذت بردم از تک تک لحظاتش و حس و حالی بهم داد که خیلی کم توی این سال ها تجربه کرده بودم. گیم پلی واقعاً عالی و اعتیادآور، جوری که بعد از 50 ساعت همچنان به گله ی روبات ها که میرسیدم دوست داشتم برم سراغشون و ناکارشون کنم! روبات هایی با طراحی های محشر و کم نظیر که واقعاً استادانه طراحی شدن و آدم کیف میکنه وقتی می بینتشون. گذشته از گرافیک بازی که بنیان فکن هست و آدم خیلی جاها حیرت میکنه، صداگذاری روبات ها هم در حدی هست که واقعاً دست کمی از گرافیک نداره و میشه سال ها بعد به عنوان یکی از دستاوردهای صداگذاری این نسل ازشون یاد کرد. داستان هم خیلی جالب تر از چیزی بود که فکر میکردم و سورپرایزهای جالبی داشت که انتظارش رو نداشتم.
Horizon برای من به راحتی یه تجربه 10/10 بود و فقط با یه چیز بازی مشکل داشتم. مدت زمانش! کاش میشد طولانی تر از این باشه و مأموریت های بیشتری داشته باشه. البته 50،60 ساعت هم زمان کمی نیست، ولی لامصب به قدری جذاب و اعتیادآور بود که اگه 200 ساعت هم طول میکشید خسته نمیشدم! البته با Photo Mode هم مشکل داشتم. مگه این قابلیت میذاشت آدم راحت بازی کنه؟! :| هر دو دقیقه یه بار وسوسه میشدم برم توی Photo Mode و بی خیال خود بازی بشم!
دیدم بد نیست یه آلبوم از عکس های گیم پلی (Photo Mode) بذارم برای آیندگان! :D حدود 1300تا عکس از بازی گرفتم، یعنی تقریباً 300تا بیشتر از رکورد قبلی! البته از بازی ای به این زیبایی انتظار دیگه ای هم نمیره، مخصوصاً وقتی که یه Photo Mode درجه یک هم داشته باشه.
سعی کردم از جاهای خاص داستانی که چیزی رو لو میدن عکس نذارم و فقط برای این توی اسپویلر گذاشتم که صفحه کِش نیاد. با این حال اگه کسی هنوز بازی نکرده و خیلی حساس هست که مناطق مختلف و روبات ها رو نبینه، میتونه روی عکس ها کلیک نکنه.

Tallneckهای گرامی هم که طراحی ـشون به قدری معرکه هست که آدم دوست داره مدت ها اونجا بمونه و راه رفتن لطیفشون رو نگاه کنه! :D

7 سال پیش که 10ها داشت واسه این عنوان ردیف میشد و گوتی بارونش میکردن داشتم به طرافداراش در شبکه‌های اجتماعی بدون هیچ خجالتی میخندیدم و اکنون همون سوپر طرفدارا خیلی‎هاشون دارن حرفای اندک گیمرهای مخالف اون زمان رو تکرار میکنن که آره عجب دنیای بیخود و شخصیتهای مقوایی داره.
چند وقت پیش به تاپیک Horizon Zero Dawn یه نگاهی انداختم که اتفاقی به این دیدگاه برخورد کردم. هیجانات کاذب فوران میکنه از این دیدگاه که هر کی در جریان نباشه گمان میکنه گریلا گیمز با H:ZD دستاوردهای 60-70 ساله دنیای بازیها رو به تمسخر گرفته.
چه کار خوبی کردی این پست دایناسور گرامی رو شیر کردی، جدی مشتاق شدم یک بار دیگه بشینم هورایزن هارو بزنم :D

البته در نهایت حتما دوباره سر فرصت میرفتم سراغش، ولی نظر گیمر ها رو میخونم انگیزه ام بیشتر میشه :D

*بازم بگرد همچین پست هایی پیدا کردی شیر کن بخونیم :D

شرمنده که رک و راست می‌گم و اگه پستم پاک بشه یا اخطار بگیرم هم مهم نیست، ولی از سر دلسوزی می‌گم که شما بدون شک بیمار هستی و بیماری سختی هم داری! :دی امیدوارم هرچه زودتر به فکر درمان باشی، وگرنه برای خودت و اطرافیانت ممکنه مشکلی پیش بیاد. چون ما که نهایتش اینجا به پست‌هات می‌خندیم و رد می‌شیم، ولی توی زندگی واقعی شاید اوضاع خراب بشه! :(
در مورد بقیه سوپرطرفدارهای بازی هم نمی‌دونم که نظرشون عوض شده یا نه، ولی این پستی هست که اتفاقاً همین یکی دو ساعت پیش دادم و «باز هم تأکید کردم که با هر دو نسخه Horizon حال کردم.» حالا هیجانات کاذب یا هرچی، اگه یه ذره فکر کنی، می‌فهمی که سلیقه آدم‌ها فرق می‌کنه و یکی ممکنه با فلان چیز حال کنه و یکی هم نه.
حالا که خیلی اهل گشتن توی پست‌ها هستی، برای اینکه غم و غصه‌هات بیشتر بشه و از دیدن گرافیک خشک و بی‌روح بازی افسردگی بگیری هم برو این یکی پستم رو برای Horizon Forbidden West ببین! :دی

من چندماه پیش بازی کردمش و به نظرم هنوز هم گرافیکش خوب بود...
بازی واقعا ارزشمنده و بخاطر سختی بالاتر نسبت به بازی های هم سبک و طراحی بسیار بسیار عالی دشمنانش خیلی ارزش دوباره بازی کردن داره..
مکانیک ها و گجت های خوبی هم تو بازی هست و واقعا بعضی جاها بدرد میخورن...

• Like
Reactions: milad3
مگه اینکه خودشون بیان بازی قبلی خودشونو روی انجین جدید استودیو ریمستر کنن وگرنه هیچکی سمت انجین تک-بعدی و خشک اینا نمیاد.

به بازیهایی که تحت انجین دسیما ساخته شدن دقت کنید... همشون فوکوسشون روی گرافیک و روایت داستان بوده و گیمپلی تعطیلی داشتن مثل death stranding و until dawn.

دسیما انجین شخصی گوریلاست و بازی خاصی باهاش ساخته نشده که بخوایم به این "بازی ها" دقت کنیم و نتیجه خاصی بگیریم.

ضمن اینکه گیم پلی به انجین ربطی نداره رفیق و از یه بازی خوشت نیومد یا معتقد بودی گیم پلی نداره نمیتونی به انجین ربطش بدی. یعنی این مدل حرف ها با استانداردهای بازیسنتر هم خیلی غیر معقولن.

zero Dawn و نسخه اول اسپایدرمن رو بگیم سونی دلیلش همون حرکتی بود که @Dinosaur تو کامنتش گفت، من می‌خوام بدونم لیتل بیگ پلانت ۳ رو دیگه چرا داره از پلاس خارج می‌کنه؟ :|
من رو بگو وقتی پلاس پریمیوم گرفتم دلم رو خوش کرده بودم سونی لااقل گاد ۱ و ۲ و نسخه های psp رو بیاره پلاس، با این وضعی که من می‌بینم تا ریمیک نکنه خبری از دسترسی بهشون روی ps5 نیست. :)

من نسخه کامپلیت ادیشن رو موقعی که تو کرونا مجانی شد زدم تو اکانتم و هزینه ای بابتش نکردم.
الان پیش خرید نسخه ریمستر رو انجام دادم و بنظرم ارزش 10 دلار هزینه رو برای کسایی که مجانی اد زدن رو داره.
یعنی هر جوری حساب کنی این بازی با دلار فعلی حدود 600 تومن درمیاد که بنظرم منطقیه.
اون تگ ps5 pro هم قشنگه 😉
IMG_20241004_015100.jpg

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or