شایعه زمان معرفی و طراحی کنسول PS5 Pro افشا شد

Adam

عضو تحریریه
ps5pro.jpg

شایعه شده است که کنسول میان نسلی سونی پلی استیشن 5 در هفته‌های آینده معرفی خواهد شد. Billbil-kun کاربر Dealabs که سابقه طولانی در افشای بازی‌ها و سخت افزارها دارد، می‌گوید کنسول جدید PS5 Pro نام خواهد داشت. گفته شده است که این معرفی در نیمه اول سپتامبر اتفاق خواهد افتاد. همچنین ادعا شده است که به طراحی بسته بندی PS5 Pro دسترسی دارند، اما به دلیل اینکه نمی‌توانند تصاویر دارای حق چاپ را به اشتراک بگذارند، در عوض با طرحی، ظاهر کنسول را نشان داده‌اند. طبق تصویر، طراحی کنسول شبیه به PS5 Slim خواهد بود و همچنان سفید رنگ خواهد بود. تفاوت اصلی اضافه شدن سه نوار مشکی در وسط کنسول است که آن را از سایر مدل های PS5 متمایز می‌کند.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد PS5 Pro کمی ضخیم‌تر از PS5 Slim است، اما نشان می‌دهد که طراحی صفحات جانبی به این معنی است که ممکن است همچنان با صفحه‌های جانبی PS5 Slim موجود در بازار، سازگار باشد.

چیزی که billbil-kun هنوز نمی‌تواند تأیید کند این است که آیا PS5 Pro دارای دیسک درایو خواهد بود، زیرا تصویری که آنها دریافت کرده‌اند PS5 Pro را بدون دیسک نشان می‌دهد. بنابراین مشخص نیست که آیا دو مدل از PS5 Pro وجود خواهد داشت (یکی با دیسک درایو و دیگری بدون دیسک درایو) و یا اینکه این نسخه تنها نسخه دیجیتالی خواهد بود که امکان خرید جداگانه درایو دیسک برای بازیکنان را دارد، درست مانند PS5 Slim فقط دیجیتالی وجود دارد. یک تئوری ارائه شده توسط billbil-kun این است که کنسول ممکن است بدون درایو دیسک ارسال شود تا هزینه ها کمتر شود. این گزارش همچنین می‌گوید که PS5 Pro با همان کنترلر سفید استاندارد DualSense عرضه خواهد شد.

مگه تا الان بازی ای اومده که رُس پردازنده رو بکشه ؟ که اینا می‌خوان پرو بفروشن؟
اگر بازیها رو (به ویژه عناوین PS4) بصورت خودکار به 4K 60fps تبدیل کنه بدون نیاز به پچ‌های رسمی و مشکلات دریفت دسته اورجینال برطرف شده باشه بنظرم ارزش خرید داره ولی اگه بخواد مانند PS4 Pro تفاوت ذره‌بینی داشته باشه ارزونی خودشون.
اول نسل یه کیس ببندی اینقدر تو خرج نمی ری :D
بزرگترین مزیت کنسول راحتیشه که یک کنسول باز اونو با PC عوض نمیکنه حتی اگه بودجشو داشته باشه.

فاز اینایی که مخالف پرو هستن نمیفهمم وقتی کنسولی سه برابر قوی تر داره میاد تا حدودی اون خلع قدرت برطرف کنه چرا نباید ازش استقبال بشه

الان خیلی بازی ها مثل black myth با گرافیک متفاوت از pc روی کنسول اجرا میشن یا الن ویک 2 که توی سایه پردازی کلا با پی سی فرق داره

تعداد بازی های 1080 و 60 فریم هر روز داره بیشتر میشه .

حالا یکی مثل من چون پول نداره بخره درست نیست بگم جیزه و بدرد نمیخوره

همینا رو هم میشه روی نسخه معمولی خیلی عالی تجربه کرد
قطعا بازی رو کنسول پایه هم باید خوب اجرا بشه چون اکثر گیمرا کنسول پایه رو دارن و هیچوقت نمیان بخاطر چند میلیون کنسول پرو چند ده میلیون کنسول پایه رو نادیده بگیرن
اما برای من شخصا بحث کماله :دی با این روند طولانی بین نسخه ها ۲/۳ تا gta بیشتر از عمرم باقی نمونده و میخوام ذره ذره لذت ممکن رو ببرم :دی

اگر مثل ps4pro تبلیغات فیک و دروغ نکنن، داشتن یه آپشن اضافه نه تنها بد نیست بلکه خیلی هم خوبه.
ولی اگر سونی دوباره همون فریبکاری که سر ps4pro انجام داد، اینجا هم تکرار کنه، بازهم شاهد یک کلاهبرداری دیگه توسط این کمپانی جاپونی خاهیم بود. و این اصلن خوب نیست.

اگر مثل ps4pro تبلیغات فیک و دروغ نکنن، داشتن یه آپشن اضافه نه تنها بد نیست بلکه خیلی هم خوبه.
ولی اگر سونی دوباره همون فریبکاری که سر ps4pro انجام داد، اینجا هم تکرار کنه، بازهم شاهد یک کلاهبرداری دیگه توسط این کمپانی جاپونی خاهیم بود. و این اصلن خوب نیست.
سر ps4pro چه کلاهبرداری شد یادم نیست؟ :دی

• Like
Reactions: ehsan M
نسخه پرو که بیاد، معایب و مزایای خودش رو داره
خب یه سری بازیا به صورت 4k native اجرا میشن و. آپ اسکیلی در کار نخواد بود.
بازیایی که برای ۶۰ فریم شدن زور میزنن، ۶۰ فریم ثابت میشن.
یه عده هم میخرن و حال میکنن.

از معایبش میشه گفت که نسخه استاندارد کنسول میره زیر سایه پرو و شاید اون بهینه سازی ای که باید براش صورت بگیره نگیره، دیگه بالاخره همه میدونیم که سازنده ها گشادن و بودجه و زمانشون هم محدوده.

از معایب دیگش اینه که سونی با کنسول میان نسلی داره شیر دوشی میکنه و شاید نسبت به قیمتش اونقد که باید پیشرفت نکرده ولی یه عده چشم بسته میخرن چون جدیدترینه. البته سونی کمپانی سخت افزاری هست و باید سخت افزار بفروشه که سود کنه.

• Like
Reactions: Love Console
فاز اینایی که مخالف پرو هستن نمیفهمم وقتی کنسولی سه برابر قوی تر داره میاد تا حدودی اون خلع قدرت برطرف کنه چرا نباید ازش استقبال بشه

الان خیلی بازی ها مثل black myth با گرافیک متفاوت از pc روی کنسول اجرا میشن یا الن ویک 2 که توی سایه پردازی کلا با پی سی فرق داره

تعداد بازی های 1080 و 60 فریم هر روز داره بیشتر میشه .

حالا یکی مثل من چون پول نداره بخره درست نیست بگم جیزه و بدرد نمیخوره
خب بهبود جزیی به چه درد میخوره وقتی تارگت سازنده بازم باید کنسول پایه باشه؟ ۲۰۰ دلار اضافه واسه بالا بردن رزولوشن و فریم ریت روی کنسول میان نسل واقعا بیخوده. برای کسی که هنوز PS5 نخریده شاید یه کم منطقی باشه ولی برای کسی که داره واقعا نیست مخصوصا که هنوزم واسه بهبود پرفورمنس بازی های قدیمی روی کنسول باید ناز سازنده و ناشر رو بکشی. همین PS5 پایه خیلی از بازی ها رو باید ۶۰ فریم اجرا کنه که نمیکنه چون فریم ریت بازی قفله.

نسخه پرو که بیاد، معایب و مزایای خودش رو داره
خب یه سری بازیا به صورت 4k native اجرا میشن و. آپ اسکیلی در کار نخواد بود.
بازیایی که برای ۶۰ فریم شدن زور میزنن، ۶۰ فریم ثابت میشن.
یه عده هم میخرن و حال میکنن.

از معایبش میشه گفت که نسخه استاندارد کنسول میره زیر سایه پرو و شاید اون بهینه سازی ای که باید براش صورت بگیره نگیره، دیگه بالاخره همه میدونیم که سازنده ها گشادن و بودجه و زمانشون هم محدوده.

از معایب دیگش اینه که سونی با کنسول میان نسلی داره شیر دوشی میکنه و شاید نسبت به قیمتش اونقد که باید پیشرفت نکرده ولی یه عده چشم بسته میخرن چون جدیدترینه. البته سونی کمپانی سخت افزاری هست و باید سخت افزار بفروشه که سود کنه.
با توجه به سابقه سونی در نسل گذشته چیزی که گفتید از نظر من غلط هست.

عناوین شاخصی مثل: RDR2 و‌ GoW 2018 و‌ Tlou2 بر روی کنسول پایه بدون نقص منتشر شدند. پولیش GoW 2018 به حدی بود که پچ روز عرضه اش برای بزرگ کردن زیرنویس بود.

این هم همینه. یه کنسول میان نسلی طبق عادت سونی.

خب بهبود جزیی به چه درد میخوره وقتی تارگت سازنده بازم باید کنسول پایه باشه؟ ۲۰۰ دلار اضافه واسه بالا بردن رزولوشن و فریم ریت روی کنسول میان نسل واقعا بیخوده. برای کسی که هنوز PS5 نخریده شاید یه کم منطقی باشه ولی برای کسی که داره واقعا نیست مخصوصا که هنوزم واسه بهبود پرفورمنس بازی های قدیمی روی کنسول باید ناز سازنده و ناشر رو بکشی. همین PS5 پایه خیلی از بازی ها رو باید ۶۰ فریم اجرا کنه که نمیکنه چون فریم ریت بازی قفله.
از این ۱۰۰ و خورده ای پلی استیشن ۴ فکر کنم چیزی حدود ۱۴ میلیون نسخه پرو این کنسول رو خریدند. مشکلی در نسل گذشته داشت نسخه پایه ؟ قطعاً خیر. سازنده یه سخت افزار داره گزینه های بیشتری به مصرف کننده اراىٔه میده. حالا یا یکی دوست داره میخره یکی هم بسته به نیاز هاش نه.

از نظر من در بعد فنی یه بازی فریم ریت مهمه. فریم ریت بالا = بازی بهتر. یکی حالا رهگیری پرتو دوست داره من ندارم. نیازی به نسخه پرو دارم من ؟ قطعاً خیر.

• Like
Reactions: SiminSecret
سر ps4pro چه کلاهبرداری شد یادم نیست؟ :دی
قرار بود تنها فرقش (ضعفش) با کنسول برادرش فقط تو رزولوشن باشه ولی تو فریم ریت و گرافیکم تفاوت داشت :D

از نظر بهینه سازی هیچ نسلی به کثافتی نسل 7 تو تاریخ گیمینگ وجود نداشته که اتفاقا تک کنسول هم بودن. تو این دو نسل اتفاقا استدیو ها توان خیلی خوبی روی بهینه سازی بازی میذارن و حداقل افت فریم و باگ تبدیل به استاندارد گیمینگ نشده مثل اون نسل.

اگه فرض رو بر این بزاریم که نسخه دیجیتال مثلا با قیمت 40 میلیون عرضه بشه... صبر می کنیم تا زمان عرضه GTA VI و کنسول فعلی رو 20 رد می کنیم، اونم قیمتش دیگه حداقل 5 تومن کم شده، 15 میزاریم روش و اینو میخریم و 4K 60fps RT On بازی میکنیم. تصور اینکه برای GTA VI بین گرافیک و فریم ریت یکی رو انتخاب بکنم و حسرت بخورم که چرا نمیشه اینو درست و حسابی بازی کرد، واقعا تو کت من یکی نمیره، شمارو نمیدونم.

با توجه به سابقه سونی در نسل گذشته چیزی که گفتید از نظر من غلط هست.

عناوین شاخصی مثل: RDR2 و‌ GoW 2018 و‌ Tlou2 بر روی کنسول پایه بدون نقص منتشر شدند. پولیش GoW 2018 به حدی بود که پچ روز عرضه اش برای بزرگ کردن زیرنویس بود.

این هم همینه. یه کنسول میان نسلی طبق عادت سونی.

از این ۱۰۰ و خورده ای پلی استیشن ۴ فکر کنم چیزی حدود ۱۴ میلیون نسخه پرو این کنسول رو خریدند. مشکلی در نسل گذشته داشت نسخه پایه ؟ قطعاً خیر. سازنده یه سخت افزار داره گزینه های بیشتری به مصرف کننده اراىٔه میده. حالا یا یکی دوست داره میخره یکی هم بسته به نیاز هاش نه.

از نظر من در بعد فنی یه بازی فریم ریت مهمه. فریم ریت بالا = بازی بهتر. یکی حالا رهگیری پرتو دوست داره من ندارم. نیازی به نسخه پرو دارم من ؟ قطعاً خیر.
من حرفم اینه که ماهیت پورت های کنسولی ارزش آپگرید سخت افزاری رو پایین میاره و آمار پایین فروش هم همین رو میرسونه. بر خلاف سخت افزار PC امکان بالا بردن رزولوشن و فریم ریت و تنظیمات گرافیکی توسط کاربر بدون دخالت سازنده وجود نداره. مثلا همین RDR2 قطعا بدون نقص میتونه با گرافیک رو فریم ریت بالاتر روی کنسول های نسل نهم اجرا بشه ولی پلیر های کنسول مجبورن دست رو دست بذارن تا راکستار بازی رو آپدیت کنه. الان هم PS5 Pro بیاد قطعا بازی های ریلیز شده ای هستن که سخت افزار PS5 Pro میتونه اونا رو روی مود quality با فریم ریت بالا یا حتی گرافیک بهتر از اون اجرا کنه ولی تضمینی هست که سازنده ها بازیاشون رو آپدیت کنن؟

امیدوارم زباله پر سر و صدایی مثل ps4 pro تحویلمون نده

یک GTA رو بتونیم مثل آدم با خیال راحت با بالاتری کیفیت بدون دور راهی مسخره فریم یا کیفیت بازی کنیم واسه شخص من خریدش رو توجیح میکنه

پ ن : الان یکی میاد میگه هنور که هنوزه از ۳۰ درصد قدرت ps5 هم استفاده نشده :)) :))

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or