سرخط خبرها

• Thread starter Thread starter FaRd!N
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
اون موقع (شروع نسل ۸) احمقانه بود الان هم که به وضوح کم کم دارن از بازار کنسول خارج میشن معقولانه ست. هر کاری هم که احمقانه باشه لزوما عجیب و مرموز نیست.

اینکه یه شرکت به این بزرگی کار احمقانه بکنه عجیب نیست به نظرت؟ خیلی طبیعی و بدیهیه؟ بزرگ ترین بازارت بعد آمریکا، یعنی UK رو تقدیم رقیب کنی و بعد بگی چون پول نداشتم تبلیغ کنم... خیلی معقوله؟

اینکه یه شرکت به این بزرگی کار احمقانه بکنه عجیب نیست به نظرت؟ خیلی طبیعی و بدیهیه؟ بزرگ ترین بازارت بعد آمریکا، یعنی UK رو تقدیم رقیب کنی و بعد بگی چون پول نداشتم تبلیغ کنم... خیلی معقوله؟
بله هیچ شرکت بزرگی در تاریخ مرتکب اشتباه نشده همونطور که نینتندو خودش از فروش بیش از حد بالای Wii ناراضی بود و به خاطر همین Wii U رو ریلیز کرد و سگا هم به خاطر رفع کسالت از بازار کنسول کنار کشید. همون کامنت قبل هم گفتم چرا به نظرم عجیب نیست چون به وضوح سعی کردن تمرکزشون رو روی بازاری بذارن که نسل ۷ از اول تا آخر دست خودشون بود. اصلا حرف من به صحیح یا غلط بودن این حرکت ربطی نداشت.

مشخصه كه دارن چرت ميگن :D
پول داشتن و خرج هم كردن جواب نداده بايد يه توجيهى بيارن.
الانم با تغيير سياست از فروش كنسول به فروش سرويس و نرم افزار قاعدتا يه مقطعى ماركتينگ رو تعليق يا محدود ميكنن تا برنامه بازاريابى براساس پلن جديدشون طراحى بشه و براساس همين برنامه مجدد بودجه اختصاص بدن.

مشخصه كه دارن چرت ميگن :D
پول داشتن و خرج هم كردن جواب نداده بايد يه توجيهى بيارن.
الانم با تغيير سياست از فروش كنسول به فروش سرويس و نرم افزار قاعدتا يه مقطعى ماركتينگ رو تعليق يا محدود ميكنن تا برنامه بازاريابى براساس پلن جديدشون طراحى بشه و براساس همين برنامه مجدد بودجه اختصاص بدن.
بزرگترین کمپین مارکتینگ برای بازی ها که از مایکروسافت دیدید کی بوده ؟ شاید برای استارفیلد و اندکی ردفال و هیلو. در مقابل تبلیغات محیطی سونی که حرفی برای گفتن نداشتند.

اصلش هم همینه. وقتی محصولت فروش نمیره نباید هم براش خرج کنی.

مایکروسافت به عنوان یه کورپو ید طولانی در این خرابکاری ها داره. اونم بر میگرده به کسب درآمد به صورت حداکثری.

مایکروسافت بعد از یه نسل موفق (۳۶۰) و داشتن کلی ناشر همکار و مشتری میاد کنسول نسل بعدی رو معرفی می‌کنه که تو کنفرانس اش حرفی از یک بازی زده نمیشه.

سونی هم بعد از گذراندن یه نسل سخت میاد با بها دادن به یه مهندس مشاور (مارک سرنی) و درس گرفتن از اشتباهات گذشته کنسول ارزان قیمت، قوی تر و بهتر و بازی های بلاک باستری هرچی مشتری هم برای مایکروسافت باقی مونده بود رو برای خودش می‌کنه.

مایکروسافت هرکاری هم کنه نمی‌تونه رقیبی برای پلی استیشن باشه و کنسول بفروشه.

شروع نسل نهم هیچ برنامه‌ای نداشت، هیچ بازی بلاک باستری نداشت. بازی هایی نداشت که بازار و مشتریان خواهان اش بودند و کل نسل تا به امروز رو مشغول آزمون و خطا بود و کاد بلک اپس ۶ بر روی گیم پس آخرین تلاش هست.

خرید اکتی اشتباه نبوده
بلکه سرمایه گذاری خیلی بلند مدت به حساب میومده
همین موضوع در مورد کلود و گیم پس هم هست
تمامه منابعه پولی دنیا داره به امریکا میره
این وسط خیلی بازیسازها ورشکست میشند ولی برای ماکرو مهم نیست ، ماکرو بر اساسه اکوسیستمی که قراره پیاده کنه فعالیت میکنه
تنها مشکل ماکرو اینه که بازیساز درستی نداره وگرنه با این وضعه سونی این نسل قطعا میتونست جلو بزنه

• Like
Reactions: pouria.sh
خرید اکتی اشتباه نبوده
بلکه سرمایه گذاری خیلی بلند مدت به حساب میومده
همین موضوع در مورد کلود و گیم پس هم هست
تمامه منابعه پولی دنیا داره به امریکا میره
این وسط خیلی بازیسازها ورشکست میشند ولی برای ماکرو مهم نیست ، ماکرو بر اساسه اکوسیستمی که قراره پیاده کنه فعالیت میکنه
تنها مشکل ماکرو اینه که بازیساز درستی نداره وگرنه با این وضعه سونی این نسل قطعا میتونست جلو بزنه
درسته از این نوع برنامه سونی برا PS5خوشمون نمیاد

ولی کدوم وضع سونی

الان سونی داره با PS5رویایی‌تربن بازدهی ازش می بره

یوبیسافت بعد از اینکه پلیرهای ژاپنی بابت معرفی شخصیت سیاهپوست یاسوکه در AC Shadows کلی سر و صدا کردن اومده یه پست داده که مثلا ما عذر میخوایم.

درافشانی کرده که این سری اساسینز کرید یه بازی تخیلی براساس وقایع تاریخی و واقعیه.
اینکه ما میخواستیم داستان ژاپن فئودال رو تو پس زمینه با کمک این شخصیت یونیک و کمتر پرداخته شده که اتفاقا سامورائی هم هست تعریف کنیم که به نظر ما ترکیب درستی بوده و همونچیزیه که بهش نیاز داشتیم.

واینکه اصلا نگران نباشید و شخصیت ژاپنی بازی Naoe به همون اندازه مهمه و...

نهایتا یعنی به خدا غلط کردیم و لطفا کاری به ما نداشته باشید.
GTKQnkVagAAB9GC.jpegGTKQnj4aAAA6OJ1.jpegGTKQnjgbEAA5gBE.jpegGTKQnjGawAAO42N.jpeg
x.com

یوبیسافت بعد از اینکه پلیرهای ژاپنی بابت معرفی شخصیت سیاهپوست یاسوکه در AC Shadows کلی سر و صدا کردن اومده یه پست داده که مثلا ما عذر میخوایم.

درافشانی کرده که این سری اساسینز کرید یه بازی تخیلی براساس وقایع تاریخی و واقعیه.
اینکه ما میخواستیم داستان ژاپن فئودال رو تو پس زمینه با کمک این شخصیت یونیک و کمتر پرداخته شده که اتفاقا سامورائی هم هست تعریف کنیم که به نظر ما ترکیب درستی بوده و همونچیزیه که بهش نیاز داشتیم.

View attachment 344564View attachment 344565View attachment 344566View attachment 344567
x.com
Just Play Ghost of Tsushima

View attachment 344564View attachment 344565View attachment 344566View attachment 344567
x.com
کلا فرانسوی بی وطن و بی غیرت چه درکی از کشور و وطن و این موضوعات میتونه داشته باشه؟ :D وضع الان کشورشون واقعا بیشتر از لیاقتشونه.

نمیدونم چرا حس میکنم یه بایکوت جهانی ای شکل گرفته که مجبور شدن بیانیه بدن. :D

کلا فرانسوی بی وطن و بی غیرت چه درکی از کشور و وطن و این موضوعات میتونه داشته باشه؟ :D وضع الان کشورشون واقعا بیشتر از لیاقتشونه.

نمیدونم چرا حس میکنم یه بایکوت جهانی ای شکل گرفته که مجبور شدن بیانیه بدن. :D
مردم واقعا خسته شدن از این ترند زور چپونی :دی وایکینگ سیاه پوست! سامورایی سیاه پوست، سفیدبرفی سیاهپوست! الف سیاهپوست! من شخصا مشکلی با رنگ عطر و طعم :دی کاراکترها ندارم ولی اینکه بیان واقعیت/چیزی که قبلا بوده رو تغییر بدی بخاطر این قضیه تو کتفم! :دی نمیره
میخوای از سیاهپوستا حمایت کنی اوکی ی داستان اوریجینال بساز تمام شخصیت هاشو سیاهپوست انتخاب کن هیچکسی اعتراض نمیکنه خوب باشه استقبال هم میشه
ولی اینکه بیای زور چپون کنی لای داستانها و واقعایت های قبلی دیگه تحمل ملت سر اومده

بعد جالبتر اینکه شاکی هم می شن چرا سینما و کلا اینترتیمنت کم رونق شده :دی زبان قاصره

مردم واقعا خسته شدن از این ترند زور چپونی :دی وایکینگ سیاه پوست! سامورایی سیاه پوست، سفیدبرفی سیاهپوست! الف سیاهپوست! من شخصا مشکلی با رنگ عطر و طعم :دی کاراکترها ندارم ولی اینکه بیان واقعیت/چیزی که قبلا بوده رو تغییر بدی بخاطر این قضیه تو کتفم! :دی نمیره
میخوای از سیاهپوستا حمایت کنی اوکی ی داستان اوریجینال بساز تمام شخصیت هاشو سیاهپوست انتخاب کن هیچکسی اعتراض نمیکنه خوب باشه استقبال هم میشه
ولی اینکه بیای زور چپون کنی لای داستانها و واقعایت های قبلی دیگه تحمل ملت سر اومده

بعد جالبتر اینکه شاکی هم می شن چرا سینما و کلا اینترتیمنت کم رونق شده :دی زبان قاصره
الف سیاهپوست و چینی تو سریال ویچر واقعا فاجعه بود چون توی دنیای ویچر تو ۹۹٪ موارد زوج انسان و الف نمیتونن بچه دار بشن و الف نیمه انسان یه چیز یک در میلیونیه :))

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or