Multi Platform Elden Ring

سازنده
FromSoftware
تاریخ انتشار
Feb 25, 2022
ناشر
Bandai Namco
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
n963053_.gif

بازی Elden Ring توسط شرکت FromSoftware ، اثری از هیدتاکا میازاکی ، سازنده‌ بازی‌های تحسین‌ شده ای همچون Bloodborne و Dark Souls ، با همکاری نویسنده معروف (Game of Thrones) جرج آر. آر. مارتین در دست ساخت است و بر روی کنسول‌های PlayStation 4 ، همچنین XONE و PC منتشر خواهد شد.e
t05882_.png
e680636_.png

• ساخت بازي بعد از دی ال سی DS3 شروع شد .
  • بازي سوم شخص و اکشن آر پي جي خواهد بود .
  • تنوع نقش آفرینی در بازي از سري دارک سولز بيشتر خواهد بود .
  • چالش برانگيز
  • قابلیت سفارشی سازی کارکترها .
  • مارتين دنيا و افسانه های بازی را نوشت .
  • جهان باز (Open World) خواهد بود .
  • تم آن در مورد اراده بشر است .
r638585_.png

@A7A

108994
شایعات پیش تر گفته بودند که بازی یک تجربه OPEN WORLD خواهد بود ، که در آن قلمرو های پادشاهی گوناگونی را خواهید دید و با کشتن پادشاهان آن مناطق و فتح قلمرو ها ، به قدرت های جادویی یا ماورایی جدیدی دسترسی پیدا خواهید کرد .
عکس بالا ، به این فرضیه ما را نزدیک می کند که ، یک حلقه بزرگ نورانی ، چندین حلقه کوچک دیگر را در بر گرفته و مانند یک تاج حلقوی شکل می باشد که چندین تاج کوچک دیگر را در خود جای داده . بنظر میرسد یک منبع انرژی در بالای تصویر وجود دارد که همانند خط و قطره های آب ، به پایین و به حلقه بزرگ تر سرازیر میشود و گویا از حلقه های کوچک هم میگذرد و همراه با گذر کردن ، انرژی آنها را از آن خود می کند . ممکن است بازی روایت گر قهرمانی باشد که از مکانی نیرویی میگیرد و آن را تقویت میکند و در مسیری متفاوت از باقی حکمرانان ، از آن استفاده می کند . اگر چه این ها همه فرضیه است ، اما کاملا مطابق با داستان گویی استودیوی FROM SOFTWARE هستند ، و به ویژه بازی DARK SOULS 3 که در آن Lord Wolnir با گذر از هر پادشاهی و تبدیل آن به خاکستر ، قدرت های ویژه آنها را از خود می کرد .

Last edited by a moderator:
صحبت از Lore شد داشتم فکر میکردم خطرناک ترین کارکتر دنیای الدن رینگ، شخص Tarnished هست که هدایتش میکنیم و به هیچ صراطی مستقیم نیست:

۱. سلاخی راداگان
۲. سلاخی ماریکا [با توجه به مجسمه‌ی راداگان و اجرای incantation موسوم به Regression
۳. سلاخی تمام Demigodها
۴. سلاخی میکلا که God of the compassion era بود
۵. سلاخی محافظ بی آزارترین کارکتر بازی یعنی St.Trinaی دوست داشتنی در اعماق Fissiure
۶. سلاخی Maliketh که محافظ Rune of Deathای بود که از سوختن Ertree جلوگیری میکرد
۷. سوزاندن اردتری که به گفته‌ی فینگرها، Cardinal Sin بحساب میاد. گناهی بدتر از چیزی که رایکارد مرتکب شد.
۸. سلاخی Astel و Metyr و تمام فرستاده های Outer Gods
۹. سلاخی Deathbirds که از قبل از شکل گیری erdtree مامور کشتار و ساماندهی به ارواح ساکنان Lands Between بودن
۱۰. سلاخی پلاسیدوساکس که اولین Elden Lord بود (قبل از گادفری)
۱۱. سلاخی گادفری
۱۲. بسته به انتخاب پلیر، سلاخی یاران میکلا یا دشمنانش (آنسباخ و تیولیر)
۱۳. از بین بردن تنها امید هواداران Frenzied Flame برای بازگشت فرنزی به جهان بازی در صورت استفاده از Unalloyed Gold Needle

و دلایلی که همچنان میشه ادامه شون داد. زیبایی داستان بازی این هست که اگر به چشم "پیشگیری" به اقداماتی که انجام میدیم نگاه کنیم، همشون یک وجه مثبتی هم دارن.
جهان بازی به هستی ما اعتنایی نداره. در عین حال، تصمیمات ماست که باعث تغییرات بزرگ در جهانش شده. مثلا وقتی که ملینا برای اولین بار جوانه میزنه و رادان رو دچار اسکارلت رات میکنه، دم گوشش میگه که میکلا منتظرته. یعنی یک مسیر Godhood واسه میکلایی فراهم بوده از قبل که کاری جز فریب اذهان نداشته. میکلایی که با لفظ مهربان ازش یاد میکنن به عقیده آنسباخ، خطرناک هست چون از عنصر عشق و مهربانی برای فریب دیگران استفاده کرد تا به خدا تبدیل شه. به معنی واقعی کلمه کارکتری هست که با پنبه سر همه رو برید. روح رادان شکست خورده رو با جسم موهگ ترکیب کرد تا طبق فرمول بتونه از دروازه‌ی خدایی رد بشه و Age of Compassion رو رقم بزنه. برای این کار احتیاج هست که Lord of the old age که ما باشیم از بین بره. بابت همین، حتی ما رو هم مسحور جهان زیبای Shadow of Erdtree میکنه و قدم به قدم ما رو به سمت خودش میکشه تا از شر ما هم خلاص شه ولی ما یک بیلاخ عظیم بهش نشون میدیم‌.

یک نکته دیگر هم که اسپویل خاصی نیست، کلمه ی Scadu رو نباید اسکادو تلفظ کنید. شکل انگلیسی قدیم همون کلمه ی Shadow هست. در واقع اسکادوتری غلطه. شادوتری درسته.

حالا که بحث باز شد باید بگم رادان دی ال سی بدترین باسیه که میازاکی ساخته هم lore باس مسخره است (یه جورایی زور چپونیه و همینطور انگار فن بیس ساختنش) هم به شدت آنبلانس و بسیار الکیه
اینکه صرفا یه باس بسازی 1000 تا ضربه پشت سر هم بزنه و کلا ساخته شده باشه که نشه با بیلد سبک زدش کاملا اینطور ساخته شده .(قبلا تو سری سولز چیزی بود به نام منطق همینطور که کاراکثر ما استامینا داشت تمامی باس ها و دشمنای بازی هم داشتند ولی انگار اینجا یادش رفته چیزی به نام استامینا برای دشمن ها تعریف کنه. نزدیک 15 ساله دارم این این سری رو بازی می کنم فکر می کنم جز معدود باس های این سری باشه که راجع بهش اینطوری حرف می زنم جالبه تو ترای چهارم یا پنجم بود فهمیدم بیلدم رو عوض کنم کارش تموم میشه و راحت هم همینطور شد.
کلا این دی ال سی مجموعه ای از باس های بد دیزاین بود بین همه باس هاش bayle بهترین باس دی ال سی و یکی از بهترین باس های بازی بود(بهترین lore هم مربوط به bayle بود) مسمر و لرد اف فرنزی هم باس های خوبی بودن بقیه از دم بد دیزاین .
من شخصا الدن رینگ بازی مورد علاقم نبوده چون احساس می کنم میازاکی با الدن رینگ افتاد تو چرخه تکرار کلا چیز جدیدی تو اادن رینگ نمی دیدم انگار تکرار مکررات بود در صورتی که تو سکیرو با یه گیم پلی کاملا جدید واقعا به اوج رسیده بود ولی دوباره برگشت به همون چیزی که سال 2009 ساخته.
جالبه که با lore بازی هم اونچنان حال نکردم به نظرم همه چیز تو دنیای بازی پرت قرار داده شده انگار اصلا هیچ پیوستگی وجود نداره البته می دونم توی یه بازی تماما اوپن ورد با مپ تا این حد بزرگ پیوستگی مثل عناوین قبلی خودش سخته ولی به نظرم اینجا یکم بیش از حد همه چیز از هم جدا بود .
توی این دو سال نظرم رو کامل هیچ جایی نگفتم چون حس می کردم با دی ال سی خیلی چیزا عوض میشه (مثل دارک سولز 2 و 3) ولی نشد .

آخرین ویرایش:
دوستان من بازی و تازه شروع کردم. لول ۱۷ با بیس Vagabond. اولین بازی سولز هست که بازی میکنم. اول بازی که یه باس فایت با اسب هست که رفتم بزنمش سریع مردم. رفتم جلوی اون دروازه که قبلش کمپ هم زدن. اونجا هم رفتم سریع زدن مردم. میگم باید همش سولز بگیرم و آپدیت کنم بعد برم سراغ ادامه بازی یا راه دیگه ایی داره؟

دوستان من بازی و تازه شروع کردم. لول ۱۷ با بیس Vagabond. اولین بازی سولز هست که بازی میکنم. اول بازی که یه باس فایت با اسب هست که رفتم بزنمش سریع مردم. رفتم جلوی اون دروازه که قبلش کمپ هم زدن. اونجا هم رفتم سریع زدن مردم. میگم باید همش سولز بگیرم و آپدیت کنم بعد برم سراغ ادامه بازی یا راه دیگه ایی داره؟
بازی سنگینی انتخاب کردی برای اولین تجربه سولز
اون Tree Sentinel که با اسب هست بیخیالش شو فعلا ، باید بعدا بزنیش تقریبا داری درست میری از اون دروازه هم رد شو برو جلو و سمتی که Grace ها روی مپ نشون میدن برو
مپ بازی نیاز به آنلاک داره تو همون کمپ یک تیکه از مپ اون منطقه هست بگردی راحت پیداش کردی
لول آپ بکن ولی باید قشنگ یاد بگیری روند بازیو از Roll کردن گرفته تا Explore
فقط از مردن و تکرار و تلاش خسته نشو
ضمنا گاهی یک اشتباه ساده باعث از دست رفتن کل یک Side quest میشه به نظرم کمی از راهنما داخل اینترنت استفاده کن.

بازی سنگینی انتخاب کردی برای اولین تجربه سولز
اون Tree Sentinel که با اسب هست بیخیالش شو فعلا ، باید بعدا بزنیش تقریبا داری درست میری از اون دروازه هم رد شو برو جلو و سمتی که Grace ها روی مپ نشون میدن برو
مپ بازی نیاز به آنلاک داره تو همون کمپ یک تیکه از مپ اون منطقه هست بگردی راحت پیداش کردی
لول آپ بکن ولی باید قشنگ یاد بگیری روند بازیو از Roll کردن گرفته تا Explore
فقط از مردن و تکرار و تلاش خسته نشو
ضمنا گاهی یک اشتباه ساده باعث از دست رفتن کل یک Side quest میشه به نظرم کمی از راهنما داخل اینترنت استفاده کن.
تشکر دوست عزیز
آره از walkthrough تو یوتیوب کمک گرفتم. حالا نمیدونم چقد خوبه. :D
لینکشو میفرستم. احساس می‌کنم اسپید رانه. البته فقط پارت ۱ شو دیدم.
لینک

• Like
Reactions: Arios 22
تشکر دوست عزیز
لینک

واكتروى fightincowboy بهترين واكتروى الدن رينگ محسوب ميشه.
به نظرم تا بخش limgrave رو با واكترو برو بقيشو سعى كن خودت برى.

تشکر دوست عزیز
لینک
برای از دست ندادن quest ها به نظر من از این استفاده کن:

یه جورایی ترتیب مناطقی که میخوای بری هم میشه.

دوستان.
بازی 3 تا پایان داره اولین پایانش کجاست ؟
چون نمیتونم بکاپ سیو انجام بدم باید 3 بار بازی رو تموم کنم
پایان ۶ تا داره اگه اشتباه نکنم اما ۳ تاش فکر کنم تروفی دارن.
برای گرفتن پایان ها باید کوئست npc ی مربوط به اون پایان رو انجام بدی. بعد همه رو بعد از زدن باس آخر بازی می تونی بگیری اما همونطوری که خودت گفتی نیاز به بک آپ سیو داره وگرنه باید وارد ng+ بشی برای هر پایان.

دوستان.
بازی 3 تا پایان داره اولین پایانش کجاست ؟
چون نمیتونم بکاپ سیو انجام بدم باید 3 بار بازی رو تموم کنم
پایان که 6تاست و همه رو بعد از مبارزه با باس آخر میتونی ببینی.
فقط قبلش باید همه کوئستهای npc هارو انجام داده باشی که چندتایی رو آنلاک کنی.
فقط همونطور که گفتی اگه نخوای با سیو بازی رو گول بزنی باید 3دور تموم کنی.

بهترین کار اینه که قبل باس آخر همه چی و همه جارو گشته باشی و همه کوئستهای npcهارو تموم کنی.
بعدش این پیج رو داشته باش که ببینی چطور میتونی ببینیشون چون دیگه چیزی نیست که برات اسپویل شه برای دورهای بعد.
Endings - Elden Ring Guide - IGN

دوستان یه یارو الافی همون اوایل بازی توی بوته ها هی صدا میکنه منم پیداش نمیکنم . الان دارم میرم باس آکادمی رو بزنم هر دفعه رد میشم میره رو اعصابم
ایستگام رو گرفته یا واقعیه؟

این رو قبلا برای بازی اصلی گذاشته بودم:
View attachment 343324
https://assetsio.reedpopcdn.com/elden-ring-level-map-4k.jpg

=================
اینهم برای اکسپنشن:
View attachment 343323
https://assetsio.gnwcdn.com/elden-ring-shadow-of-the-erdtree-dlc-area-order.jpg

=========
رو لینکها کلیک کن با کیفیت 4k میاره.
تو صفحات قبل برای دوستانی که تازه شروع میکنن این نقشه رو فرستاده بودم برای مسیر پیشرفت تو مپ و اینکه چه لولی داشته باشیم و... .
امروز این رو دیدم که خیلی بهتر بود و به صورت 3d کامل توضیح میده که از کدوم مسیر و با چه لول و... بهتره که مپ رو کامل کنیم:

دوستان یه یارو الافی همون اوایل بازی توی بوته ها هی صدا میکنه منم پیداش نمیکنم . الان دارم میرم باس آکادمی رو بزنم هر دفعه رد میشم میره رو اعصابم
کاشی تغییر قیافه داده.
همونجا ها رو اتک بده.

اون باک سیمستر هست که خودشو شکل یه بوته کرده. یکم رنگ بوتش با بقیه فرق داره. سبز خوش رنگ نیست. رول بده توش تا حالش جا بیاد!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or