امتياز اعضای بازی‌سنتر به عناوین پلتفرم‌های PlayStation

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
درود
این تاپیک به این منظور باز شد تا دوستانی که عناوین مختلف رو تجربه کردند، امیتاز از 1 تا 10 به بازی مورد نظر بدن.
لطفا سعی کنید همراه با نمره یه توضیح کوچکی هم بدید.
با تشکر

آخرین ویرایش:
images

10
نمیدونم در مورد این شاهکار چی بگم بازی تموم شده بازم دارم از اول بازی میکنم و هیچ حس تکراری حس نمیکنم. گاهی برخی بازی ها جریان ساز میشن. هالو نایت هم یکی از اوناس

به نام خدا
Watch dogs legion
اول از همه بگم که یوبیسافت برا من جزو منفورترین استدیو هاست و سالهاست که بازی های بزرگ این کمپانی رو بازی نمیکنم ( همه ی Assassin's ها و فارکرای ها رو تست میکنم ولی نمیتونم بیشتر از یک ساعت تحمل کنم،) با سلیقه ی من تنها بازیی که تو این چهار 5 سال از یوبی سافت قبول دارم بازی immortals Fenyx Rising هست که عالی بود،
این واچداگز لیجن رو هم با حد انتظار خیلی پایین شروع کردم،
به خاطر تریلر هایی که دیده بودم ازش انتظار گرافیک خیلی بالایی داشتم که با اولین اجرا خورد تو ذوقم و دیدم گرافیک خوب هست ولی در حد انتظار من نیست ( احتمالا تریلر ها مال pc های هیولا بود که میدیدم)
بازی یه فیچر خیلی عالی و وسوسه انگیز داره که من هم بخاطر این رفتم سراغش،،،،،. اینکه تمام npc های لندن یه هویتی دارن، میتونی هر npc که بخوایی رو به عنوان کارکتر قابل بازی انتخاب کنی. و در عمل هم همینطوری بود و واقعا خیلی عالی شده بود، تک تک ادمای شهر یه شغل داشتن، کارهای روزمره داشتن، علایق، صداگذاری و داستان داشتن، ، کارهای شما تو بازی رو نظر مردم تاثیر داشت، واقعا عالی بود، یعنی این ایده رو اگه یه سازنده ی بهتری پیاده میکرد میشد یه انقلاب تو npc ها، این فیچر باعث شده بود تا واقعا تنوع گیمپلی بالا باشه، مثلا یه ماموریت رو با یه جاسوس بری یا با یه هکر، یا با یه کارگر ساختمانی یا با یه کلاهبردا یا صدها کاراکتر با شغل ها و ابیلیتی های مختلف، واقعا همه شدنی بود و همه یه نقاط قوت و ضعفی داشتن و هرکدوم یه ابزار و گجت های مختلف، کاراکتر ها یه قابلیت های passive هم دارن که رو کل تیم اثر میزاره، ( مثلا یه کاراکتر پلیس اگه داشته باشی، اگه کاراکتر هات رو دستگیر بشن ، نصف زمان زندانی شدنشون کم میشه)
یه تعداد کاراکتر خاص هم بود که سخت بود که راضی کنی تا بیان به تیم ولی ارزشش رو داشت ( مثل aiden کاراکتر نسخه اول واچداگز، که از قضا خیلی هم خفن و op بود)
سیستم شوتینگ بازی خوب بود، سیستم مبارزات تن به تن بازی وقعا عالی بود و واقعا انمیشن های عالیی داشت، سیستم هک بازی هم عالی شده و به بلوغ کامل رسیده و واقعا از سیستم هک خوشدست بازی لذت میبری، (usefull، easy to use)
حالا نقاط ضعف رو هم یه مروری بکنیم،
سیستم رانندگی بازی جالب نبود ( البته زیاد هم نیاز نبود و استفاده ی زیادی نداشت)
هوش مصنوعی پلیس ها افتضاح بود، ( یعنی فکر نمیکردم بدتر از پلیس های سایبرپانک رو کسی بتونه بسازه که این بازی ثابت کرد که «دست روی دست زیاده»
مشکل بعدی هم که یوبی سافتی بودن بازیه که همون مشکلات بازی های دیگه ی یوبیسافت رو داره، تکراری بودن فعالیت های جانبی و فرعی، ( حالا خوبه نقشه ی بازی بزرگ نیست و این یکم اوضاع رو بهتر میکنه)
نکته ی منفی بعدی دقیقا همون نکته ی مثبت بازیه ( همون فیچر ساختن تیم از هر npc که تو بازی هست)، چون همه ی ادمهای موجود تو بازی میتونن کاراکتر بازی بشن و من خودم تو اواسط بازی حدودا 25 تا کاراکتر رنگارنگ داشتم و این باعث شده بود هیچ ارتباطی با کاراکتر ها نگیرم و هیچ همزاد پنداریی در کار نباشه و شخصیت پردازی به صفر بره.
یه سرگرمی خوبی که بازی داشت برام چرخیدن تو شهر و اسکن کردن دونه دونه ادمای سر راهم بود و دیدن اینکه چه کاره هستن و ساعات روز رو مشغول چه کارهایی هستن ( مثلا اگه کاراکتر ها از گروه ما بدشدن میومد علت رو هم مینوشت برامون، مثلا تو رانندگی تو خیابون زدیم عموی طرف رو کشتیم و این باعث شده که از گروه dead sec بدش بیا « واقعا هم زده بودم بهش و الکی ننوشته بود»)
( مثلا یه کاراکتر رو میخوای استخدام کنی،. میبینی که از گروه خوشش نمیاد، تو پروفایلش میبینی که مثلا نوشته یکی از همکاراش اذیتش میکنه، میری اون همکار رو پیدا میکنی و ادبش میکنی و میری میبینی نظر طرف در مورد گروه مثبت شده و حالا درخواست میدی تا بیاد گروه)
کلا بازی ایده ی خوبی داره و خوب هم پیاده شده، ولی مشکل اینه سازندش یوبی سافته،
بخوام نمره بدم 7.5 کافیه براش،
( یه دی ال سی داستانی هم داره که تو همون نقشه بازی اصلی هست و داستان aiden شخصیت نسخه ی اول بازی هست، که خیلی عالیه و برعکس بازی اصلی شخصیت پردازی عالیی داره، « چون کلا دوتا شخصیت از نسخه های قبل رو داره که کنترول کنی»)
درجه سختی پلاتینیوم 3از10 هست، زمان هم حدودا 40 تا 50 ساعت لازمه، تروفی رو مخش هم اینه که باید برا خرید لباس 100،000 eco خرج کنی، این یعنی باید دو سوم اول بازی هیچ پولی خرج نکنی و نگه داری که جمع بشه تا لباس بخری برا کارکترهات

Remnant 2
10/6

مراحل بازی ضعیف طراحی شده‌اند و بی‌روح هستند
مراحل بازی فاقد خلاقیت و الهام هستند و انگیزه‌ای برای کاوش و بررسی در بازیکنان ایجاد نمی‌کنند.بنظرم این موضوع باعث می‌شود بازیکنان تنها برای یافتن تجهیزات جدید مجبور به کاوش شوند، بدون اینکه احساس لذت و کنجکاوی داشته باشند.گرافیک بازی اصلا پیشرفتی نسبت به نسخه قبلی نداشته

نقاط ضعف​

طراحی مراحل

داستان و روایت

گرافیک

Resident Evil 3 Remake
اکشن بازی، گان پلی و استفاده از اسلحه ها لذت بخشه، شخصیت پردازی و ارتباطی که بین شخصیت ها تو طول بازی شکل میگیره خوبه، گرافیک و اتمسفر بازی خوبه، موسیقی و صدا هم خوبه و مثل اینکه بر اساس نسخه اصلی ساخته شده، بازی پیس خوبی داره و خسته کننده نمیشه.
اما ایراداتی که داره بدلیل منابع و مهمات زیادی که در اختیار میزاره و همچنین safe house های زیاد، چالش خاصی نداره و بهمین خاطر حس دلهره را از بازی تا حدودی گرفته شده. بازی کوتاهه ولی برای من مناسب بود.
من نسخه اصلی بازی نکردم ولی تاپیک بازی که میخوندم اکثرا به حذف برخی مراحل بازی، حضور کم و اسکریپت شده نمسیس(بنظر خودم مناسب بود) و نبود پازل ایراد گرفته بودن.
شاید اگر بازی قبل از ریمیک RE2 میومد امتیازات بنسبت بهتری می گرفت، چونکه بعد اون بازی کامل و کم عیب و نقص انتظارات ازش بیشتر شده بود.
امتیازم به بازی هم 8 تا 8.5 هست.

1.jpg

از انتظاراتم فراتر بود و یه اکشن/ادونچر ناب و پر و پیمون بود:

+ گرافیک فنی و هنری خیلی خوب
+ کامبت عالی (Stance های جذاب) و گیم پلی ای پر از سرگرمی و کار های متنوع (تا حدی که پلات کردن بازی رو لذت بخش می کنه)
+ داستان قابل قبول
- اوایل بازی وقتی وارد مپ بزرگ میشی یکم سرگیجه می گیری :D

9.5

It takes two
10/10
بلاخره بعد از مدت ها و شنیدن تعریف زیاد این بازی رو تجربش کردم.
بهترین بازی Co-op بود که تا الان بازی کردم. تنوع مراحل و طراحی محیط ها واقعا جذاب و فوق العاده بود. داستان بازی جالب بود و به خوبی پیش میرفت جوری که از یک کات سین هم نمیشد عبور کرد و اصلا خسته کننده نبود.
از اون بازی هایی بود که بعد از اتمامش تیم سازنده رو باید تحسین کرد.

Witcher 3
10/10
دنیایی که نفس می‌کشد

بنظرم یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های ویچر ۳، دنیای بی‌نظیر و پویای آن است. از جنگل‌های تاریک گرفته تا شهرهای شلوغ و قلعه‌های باستانی، هر گوشه از این دنیا پر از جزئیات و راز است. هر تصمیم شما می‌تواند بر سرنوشت شخصیها و دنیای بازی تأثیر بگذارد.
قصه‌ای که شما را مجذوب می‌کند
داستان ویچر ۳پر از پیچیدگی‌ها و گره‌های داستانی است که شما را تا پایان بازی میخکوب می‌کند. شخصیت اصلی بازی، گرالت از ریویا، شکارچی هیولا، درگیر ماجراهایی می‌شود که مرز بین خیر و شر را مبهم می‌کند. تصمیمات اخلاقی سختی که باید بگیرید، بر پایان داستان تأثیرگذار خواهد بود😍
گیم‌پلی اعتیادآور
گیم‌پلی بازی ترکیبی از مبارزات نفس‌گیر، کاوش در دنیای بازی، گفتگوهای جذاب و ماموریت‌های فرعی متنوع است. سیستم مبارزات بازی بسیار روان و مهیج است و بهمون اجازه می‌دهد تا از انواع سلاح‌ها و جادوها برای شکست دشمنان استفاده کنیم.
شخصیت‌هایی که فراموش‌نشدنی هستند
شخصیت‌های بازی از جمله یِنفر، تریس و سیری، به قدری جذاب و پیچیده هستند که با آن‌ها همذات‌پنداری خواهیم کرد روابط بین شخصیت‌هایکی از جذاب‌ترین جنبه‌های داستان بازی است.

نقاط قوت
دنیای بازی غنی و پویا
داستان حماسی و پیچیده
گیم‌پلی اعتیادآور
شخصیت‌های جذاب و پیچیده
گرافیک بسیار زیبا و موسیقی متن فوق‌العاده

از انتظاراتم فراتر بود و یه اکشن/ادونچر ناب و پر و پیمون بود:

+ گرافیک فنی و هنری خیلی خوب
+ کامبت عالی (Stance های جذاب) و گیم پلی ای پر از سرگرمی و کار های متنوع (تا حدی که پلات کردن بازی رو لذت بخش می کنه)
+ داستان قابل قبول
- اوایل بازی وقتی وارد مپ بزرگ میشی یکم سرگیجه می گیری :D

9.5
از نظر من بازی سال بود از مشکلاتش که بگذریم اصل بازی فوق العاده بود

Granblue fantasy relink 9.5
نمیدونم اخرین باری که یه بازی را بالای ۱۳۰ ۴۰ ساعت بازی کردم کی بود ولی قطعا این بازی بهترین بازی ۲۰۲۴ تا الان برام بوده حتی بهتر از یاکوزا ۸ و shadow of the erdtree .اگه بهش ۱۰ ندادم فقط به این دلیل بود که پلات کردن بازی وابسته به یکسری کوئست های اندگیم سخت بود که افلاین بازی کردنش با ai زیادی سخت بود و تازه drop rate اون ایتم به خصوص هم زیادی پایین بود و باعث میشد خیلی اون کوئست را تکرار کنید (خیلی یعنی خیلیییییا مثلا بالای ۲۰۰ بار)

+ گرافیک کارتونی بسیار زیبا و چشم نواز
+ گیم پلی جذاب و با تنوع زیاد ۲۲ کاراکتر که هرکدوم سلاح و اسکیل های مخصوص به خود را دارن
+کوئست های جذاب و باس فایت های حماسی
+ بیلد ساختن معتاد کننده به وسیله sigil های گوناگون و متنوع
نکته منفی همون بود که اول پستم توضیح دادم و یه نکته مهم اینکه اگه دنبال داستان قوی و اینجور چیزا تو بازی هستید دور این بازی را خط بکشید اصلا فلسفه وجودی این بازی این چیزا نیست
واقعا لذت بخش بود بازی به همه مخصوصا کسایی که دنبال یه monster hunter light هستن شدید پیشنهاد میشه

Granblue fantasy relink 9.5
نمیدونم اخرین باری که یه بازی را بالای ۱۳۰ ۴۰ ساعت بازی کردم کی بود ولی قطعا این بازی بهترین بازی ۲۰۲۴ تا الان برام بوده حتی بهتر از یاکوزا ۸ و shadow of the erdtree .اگه بهش ۱۰ ندادم فقط به این دلیل بود که پلات کردن بازی وابسته به یکسری کوئست های اندگیم سخت بود که افلاین بازی کردنش با ai زیادی سخت بود و تازه drop rate اون ایتم به خصوص هم زیادی پایین بود و باعث میشد خیلی اون کوئست را تکرار کنید (خیلی یعنی خیلیییییا مثلا بالای ۲۰۰ بار)

+ گرافیک کارتونی بسیار زیبا و چشم نواز
+ گیم پلی جذاب و با تنوع زیاد ۲۲ کاراکتر که هرکدوم سلاح و اسکیل های مخصوص به خود را دارن
+کوئست های جذاب و باس فایت های حماسی
+ بیلد ساختن معتاد کننده به وسیله sigil های گوناگون و متنوع
نکته منفی همون بود که اول پستم توضیح دادم و یه نکته مهم اینکه اگه دنبال داستان قوی و اینجور چیزا تو بازی هستید دور این بازی را خط بکشید اصلا فلسفه وجودی این بازی این چیزا نیست
واقعا لذت بخش بود بازی به همه مخصوصا کسایی که دنبال یه monster hunter light هستن شدید پیشنهاد میشه
یعنی بازی رو تک نفره بازی کردید و هنوز لذت بخش بود؟

• Like
Reactions: Taha75 and reza8
یعنی بازی رو تک نفره بازی کردید و هنوز لذت بخش بود؟
بالای 90 درصدشو تک نفره یا بهتر بگیم افلاین بازی کردم چون یه تیم 4 نفره داره بازی اون کوئست های اندگیم را انلاین رفتم تازه اونارو هم وقتی قویتر شدم افلاین بازی کردم .لذت بخش که چه عرض کنم دیوونه کننده و خارق العاده بود برام و همونجور که گفتم بهترین بازی 2024 تا الان برام بوده :D

بالای 90 درصدشو تک نفره یا بهتر بگیم افلاین بازی کردم چون یه تیم 4 نفره داره بازی اون کوئست های اندگیم را انلاین رفتم تازه اونارو هم وقتی قویتر شدم افلاین بازی کردم .لذت بخش که چه عرض کنم دیوونه کننده و خارق العاده بود برام و همونجور که گفتم بهترین بازی 2024 تا الان برام بوده :D
چه جالب، نمی دونستم بازی های کو آپ تک نفره هم حال می دن 😲 ممنون بابت معرفی و راهنمایی گذاشتمش تو لیست 🙏

2.jpg

بخاطر علاقه زیادی که به سوشیما داشتم با شک و تردید رفتم سراغش و اوایل بازی سخت بود واقعاً باهاش ارتباط بگیری مخصوصاً فایت هاش ولی عناصر RPG بازی، مپ زیبا و شلوغ نبودنش کمک کرد و قلق بازی دستم اومد حال داد....اما تا یه جایی؛ بازی از چپتر 3 به بعد تصاعدی سوهان روح بود و هر کاری میکردی تموم نمی شد، یعنی میدیدم باز چند تا Mission جدید اومده می خواستم مشت بکوبم به دیوار :D داستان بازی روایتش قشنگ و پر از کاراکتر بود و موسیقی های خوبش هم برخی سکانس هاش رو زیبا می کرد ولی خوده داستان غیر منطقی بود یعنی هی میزدی ناموس طرف میاوردی جلو چشمش بعد با هم داداشی می شدین و این لوپ هی تکرار می شد یا یک سری Mission ها چیزی برای ارائه نداشت؛ مثلاً با یارو حرف میزدی آخرش طرف می گفت خب حوصلمون سر رفت یا خیلی وقته فایت نداشتم بیا یه فایت بدیم :D در مورد گرافیک به نظر من یه نسل حداقل عقب بود اما در کل بد نبود و فیزیک لباس ها هم خوب بود و از نظر پرفرمنس هم مشکلی ندیدم اما انیمیشن هاش در حد PES 2006 بود چه بدن چه صورت! :D در مورد گیم پلی در صورتی که اهل لوت کردن باشی و سلاح و آرمور های خوب پیدا کنی فایت ها آسون میشه ولی به نظرم Skill Tree خوبی نداره و خیلی هاش به درد نخورن و از طرف دیگه Traversal اش چه با اسب چه با گلایدر لذت بخشه. در کل بازی ای بود که فقط برای گذران وقت بود و واقعاً ارزش دیگه ای نداشت

6.5

آخرین ویرایش:

بخاطر علاقه زیادی که به سوشیما داشتم با شک و تردید رفتم سراغش و اوایل بازی سخت بود واقعاً باهاش ارتباط بگیری مخصوصاً فایت هاش ولی عناصر RPG بازی، مپ زیبا وشلوغ نبودنش کمک کرد و قلق بازی دستم اومد حال داد....اما تا یه جایی؛ بازی از چپتر 3 به بعد تصاعدی سوهان روح بود و هر کاری میکردی تموم نمی شد، یعنی میدیدم باز چند تا Mission جدید اومده می خواستم مشت بکوبم به دیوار :D داستان بازی روایتش قشنگ و پر از کاراکتر بود و موسیقی های خوبش هم برخی سکانس هاش رو زیبا می کرد ولی خوده داستان غیر منطقی بود یعنی هی میزدی ناموس طرف میاوردی جلو چشمش بعد با هم داداشی می شدین و این لوپ هی تکرار می شد یا یک سری Mission ها چیزی برای ارائه نداشت؛ مثلاً با یارو حرف میزدی آخرش طرف می گفت خب حوصلمون سر رفت یا خیلی وقته فایت نداشتم بیا یه فایت بدیم :D در مورد گرافیک به نظر من یه نسل حداقل عقب بود اما در کل بد نبود و فیزیک لباس ها هم خوب بود و از نظر پرفرمنس هم مشکلی ندیدم اما انیمیشن هاش در حد PES 2006 بود چه بدن چه صورت! :D در مورد گیم پلی در صورت که اهل لوت کردن باشی و سلاح و آرمور های خوب پیدا کنی فایت ها آسون میشه ولی به نظرم Skill Tree خوبی نداره و خیلی هاش به درد نخورن و از طرف دیگه Traversal اش چه با اسب چه با گلایدر لذت بخشه. در کل بازی ای بود که فقط برای گذران وقت بود و واقعاً ارزش دیگه ای نداشت

6.5
میخاستم دموش رو دانلود کنم و از قبل شک و تردید داشتم بهش.فکر کنم ارزش دمو رو هم نداره پس :)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or