خبر رسمی بازیهای استارفیلد، Hi-Fi Rush و Sea of Thieves برای PLAYSTATION 5 عرضه خواهند شد

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
سونی حاشیه سودش خیلی کمه با توجه به هزینه های خیلی زیاد ساخت بازیهای AAA
هزینه ساخت بازیاهای AAA نسبت به ۱۰ سال پیش ۲ تا ۳ برابر بیشتر شده.
به عنوان مثال هزینه ساخت Uncharted 4 حدود ۵۰ میلیون دلار بوده و هزینه ساخت Spiderman 2 حدود ۳۰۰ میلیون دلار!
خب الان افزایش ۲۰ درصدی قیمت بازیها جبران میکنه این افزایش بیشتر از ۳۰۰ درصدی هزینه ها رو؟ فروش بازیها و تعداد فروش کنسول ها هم که تغییری نکردی نسبت به دو نسل گذشته.
سونی خیلی واضح داره میگه First-party هامون باید مولتی پلتفرم بشن. سونی همین الان هم داره بازیاهاشو با یک سال تاخیر روی PC منتشر میکنه و بعید میدونم بازیهای اصلی و کنسول سلر رو day one روی pc بیارن پس میمونه ادامه این روند روی xbox
دقیقا رو ایکس باکس کی قراره بازی بخره ؟ افرادی که حتی فورزا نمیخرن و فورزا اخری تو چارت 10000000 بازی پر فروش هم نبودش !!! ایکس باکس داره جمع میشه بعد سونی میاد بازیاش روش میده و احیاش میکنه منطقی !

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,570
سونی حاشیه سودش خیلی کمه با توجه به هزینه های خیلی زیاد ساخت بازیهای AAA
هزینه ساخت بازیاهای AAA نسبت به ۱۰ سال پیش ۲ تا ۳ برابر بیشتر شده.
به عنوان مثال هزینه ساخت Uncharted 4 حدود ۵۰ میلیون دلار بوده و هزینه ساخت Spiderman 2 حدود ۳۰۰ میلیون دلار!
خب الان افزایش ۲۰ درصدی قیمت بازیها جبران میکنه این افزایش بیشتر از ۳۰۰ درصدی هزینه ها رو؟ فروش بازیها و تعداد فروش کنسول ها هم که تغییری نکردی نسبت به دو نسل گذشته.
سونی خیلی واضح داره میگه First-party هامون باید مولتی پلتفرم بشن. سونی همین الان هم داره بازیاهاشو با یک سال تاخیر روی PC منتشر میکنه و بعید میدونم بازیهای اصلی و کنسول سلر رو day one روی pc بیارن پس میمونه ادامه این روند روی xbox
اکثر حرفا رو دوست بالایی گفت. ایکس باکس یه کنسول شکست خورده است. این حرف من از سر فن بوی بودن نیست واقعا سری ایکس و اس شکست خورده هستند ولی هنوز شهامت گفتنش رو ندارن. ضمن اینکه کاربران ایکس باکس عادت کردن به سرویس داشتن و پول چندانی برای بازی نمیدن.
من فکر میکنم حتی اگه این اتفاق بیافته برای بازی های محدود مولتی پلیر مثل همین helldivers هست اون هم سونی بخاطر یه سری عنوانین که بودنشون به نفع پلتفرم سونی باشه اینکارو میکنه مثل دووم. ولی رویای توی سر فیل اتفاق نمیافته.

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,252
انتشار انحصاری های بیشتر از این ۴ عنوان از طرف مایکروسافت هم در گرو پاسخ سونی به این حرکت مایکروسافت هست و اگر مایکروسافت پاسخی از طرف سونی نبینه دیگه بعیده مایکروسافت هم به این روند ادامه بده.
تو میتینگ های روزانه 5 ساعته شرکتت به این نتایج رسیدی؟ تحلیل های خوشگلت تو تاپیک اکتی هنوز موجوده

اکس باکسو خود مایکرو الان گردن نمیگیره عملا پلتفورم مردست. فروش بازی ها روش یه صورت مسخره ای پایینه. سونی مگه دیوانست بیاد روش بازی بده.
بعدشم سونی به صورت رسمی تو چارت اعلام کرد منظورش موبایل و pc بوده. حداقل میخواید به خودتون امید بدید یه چی بگید بگنجه

آخرین ویرایش:

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
اکثر حرفا رو دوست بالایی گفت. ایکس باکس یه کنسول شکست خورده است. این حرف من از سر فن بوی بودن نیست واقعا سری ایکس و اس شکست خورده هستند ولی هنوز شهامت گفتنش رو ندارن. ضمن اینکه کاربران ایکس باکس عادت کردن به سرویس داشتن و پول چندانی برای بازی نمیدن.
من فکر میکنم حتی اگه این اتفاق بیافته برای بازی های محدود مولتی پلیر مثل همین helldivers هست اون هم سونی بخاطر یه سری عنوانین که بودنشون به نفع پلتفرم سونی باشه اینکارو میکنه مثل دووم. ولی رویای توی سر فیل اتفاق نمیافته.
هیچ بازی از سونی رو ایکس باکس نمیاد مگر بازی مثل MLB که از سر ناچاری یه برند شکست خورده و رو به اتمام کی میاد احیا کنه ! مثل اینه دوتا مغازه فروش لباس بغل همن یکیشون داره ورشکست میشه اون یکی بیاد 500 میلیون لباس جدید بهش هدیه بده بگه داداش شکست نخور بلند شو منو نابود کن !
دیگه اینو همه فهمیدن بازار ها گیمی همشون تک بعدی و یک مدلی هستن و قوی شدن هرکدوم به معنی نابودی اون یکی رو PC استیم و بقیه از بیخ بن ویران کنسول دستی سوییچ بقیه نابود رو خانگی پلی استیشن و بقیه نابود هرنوع احیا ایکس باکس و رشدش فقط یک معنی داره نابود شدن PS حالا سوال اینه سونی میاد PS نابود کنه ! دیگه خودتون راجبش فکر کنید

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,570
هیچ بازی از سونی رو ایکس باکس نمیاد مگر بازی مثل MLB که از سر ناچاری یه برند شکست خورده و رو به اتمام کی میاد احیا کنه ! مثل اینه دوتا مغازه فروش لباس بغل همن یکیشون داره ورشکست میشه اون یکی بیاد 500 میلیون لباس جدید بهش هدیه بده بگه داداش شکست نخور بلند شو منو نابود کن !
دیگه اینو همه فهمیدن بازار ها گیمی همشون تک بعدی و یک مدلی هستن و قوی شدن هرکدوم به معنی نابودی اون یکی رو PC استیم و بقیه از بیخ بن ویران کنسول دستی سوییچ بقیه نابود رو خانگی پلی استیشن و بقیه نابود هرنوع احیا ایکس باکس و رشدش فقط یک معنی داره نابود شدن PS حالا سوال اینه سونی میاد PS نابود کنه ! دیگه خودتون راجبش فکر کنید
ولی من فکر میکنم اگه سونی ببینه بودن چند تا بازی با سابقه و شناسنامه دار مثل دووم به نفع پلتفرم خودش باشه چند تا زیرخاکی که تاریخش گذشته یا مولتر پلیر هستند رو به اون طرف بده.

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
ولی من فکر میکنم اگه سونی ببینه بودن چند تا بازی با سابقه و شناسنامه دار مثل دووم به نفع پلتفرم خودش باشه چند تا زیرخاکی که تاریخش گذشته یا مولتر پلیر هستند رو به اون طرف بده.
ببین اینجا معامله ای صورت نمیگیره که ! به یه طرف سونی نیست دوم رو پی اس بیاد یا نیاد خود مایکروسافت و بتزدا و دوم به فنا میرن نه سونی ! یعنی مایکرو الان از سر مجبوری و بیچارگی داره بازیاش رو پی اس میده نه هدیه ! مایکروسافت شرکتی که دو دهس داره زور میزنه برند PS جمع کنه الان شکست خورده و تصمیم گرفته بازیاش رو PS بده هنوز زمان زیادی نگذشته از کنسل کردن پورت انواع اقسام نسخه های پی اس فایو بازیا بتزدا !

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,733
نام
علی
هدف آماده کردن اذهان و صاف کردن جاده مولتی پلتفرم... هم سونی و هم مایکروسافت رسما اعلام کردن هزینه ساخت بازیا بالاست و محدود کردن انتشار بازیها روی یک پلتفرم دیگه استراتژی مناسبی نیست... مایکروسافت هم چون سونی الان تو فروش کنسول دست بالاتر رو داره شروع به انتشار محدود کرده و توپ رو انداخته تو زمین سونی و شک نکنید با صحبت های مدیر سونی هم این اتفاق متقابلا انجام میشه.
انتشار انحصاری های بیشتر از این ۴ عنوان از طرف مایکروسافت هم در گرو پاسخ سونی به این حرکت مایکروسافت هست و اگر مایکروسافت پاسخی از طرف سونی نبینه دیگه بعیده مایکروسافت هم به این روند ادامه بده.
جدی میفرمایید ؟ این تحلیل های آب دوغ خیاری رو از استدیو سابق در اختیار دارید ؟
مگه بچه بازیه :)) خب من 4تا بازی میدم توپ افتاده تو زمینه سونی و سونی هم پاسخ میده میگه باشه عزیزم بیا 4تا بازی هم من میدم lol تازه اگر پاسخی نبینه کل سیاست های ابرشرکت مایکروسافت کنسل میشه و دیگه بازی رو PS نمیده:)) خودتون خندتون نمیگیره از این حرفا ؟ مایکرو اگر بازی هاش‌ رو پلتفرمش میفروخت که الان آویزون سونی و نینتندو نمیشد حالا سونی بیاد بازی بده رو جعبه نه که حالا خیلی یوزرهای بازی بخری هستن
عزیزم این تصمیم ها سیاست های کلان شرکتی مثل مایکروسافته مهدکودک که نیست !
این دو سه سال اخیر فقط حدود 80میلیارد دلار هزینه خرید ناشر و استدیو کردن و باید با سود بخش xbox این هزینه ها رو (+هزینه های دیگه) در بیارن و مطمئن باش دنبال توپ بازی کردن با سونی نیستن

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
شاید این عکس و مصاحبه اسپنسر تو سال ۲۰۱۶ حافظه یه عده از این عزیزان دلبسته به ایشون رو کمی جلا بده. همین آدم ۸ سال پیش مدعی شده بود همه بازی‌های اکس‌باکس روی PC نمیان! ولی دیدیم که دروغ می‌گفت و همگی اومدن؛ حالا یه عده دلخوش به این حرف حضرت هستن که دیشب گفت همه بازی‌ها روی پلتفرم ‌های رقیب نمیاد، باید نظر آن‌ها رو به عکس زیر جلب کنم...

20240216_214135.jpg

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
جدی میفرمایید ؟ این تحلیل های آب دوغ خیاری رو از استدیو سابق در اختیار دارید ؟
مگه بچه بازیه :)) خب من 4تا بازی میدم توپ افتاده تو زمینه سونی و سونی هم پاسخ میده میگه باشه عزیزم بیا 4تا بازی هم من میدم lol تازه اگر پاسخی نبینه کل سیاست های ابرشرکت مایکروسافت کنسل میشه و دیگه بازی رو PS نمیده:)) خودتون خندتون نمیگیره از این حرفا ؟ مایکرو اگر بازی هاش‌ رو پلتفرمش میفروخت که الان آویزون سونی و نینتندو نمیشد حالا سونی بیاد بازی بده رو جعبه نه که حالا خیلی یوزرهای بازی بخری هستن
عزیزم این تصمیم ها سیاست های کلان شرکتی مثل مایکروسافته مهدکودک که نیست !
این دو سه سال اخیر فقط حدود 80میلیارد دلار هزینه خرید ناشر و استدیو کردن و باید با سود بخش xbox این هزینه ها رو (+هزینه های دیگه) در بیارن و مطمئن باش دنبال توپ بازی کردن با سونی نیستن
دیگه این تحلیلش خودت فرستادی این تحلیلا جدیدش جلو این هیچن !
IMG_20240205_213636_600.jpg

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,824
نام
شیخ صدرا
يه سرى از دوستان فك ميكنن پورت بازى اينجوريه كه مياى روى ديسك جديد صرفا ديتا رو رايت ميكنى پورت ميشه يا مثلا يه دكمه ميزنى يه فايل با فلش ميريزى بازى پورت ميشه :D
همين الانش عليرغم فروش پايين و ضرورت مالى (اون قضيه كنار اومدن فن بيس در اولويت آخره) مايكروسافت ميخواد اول بازارو تست كنه بعد بياد وارد قضيه بشه اونم روى پلتفرمى كه گيمينگ كنسولى دستشه و مخاطب زيادى داره.
فك كنم صرفا هزينه فنى پورت pc لست ١ حدود ٦٠ مليون شده بود (يا شايدم اسپايدرمن) حتى با قيمت ٦٠ دلار بايد حداقل از جامعه زير ٣٠ مليونى مخاطبين نسل ٩ مايكروسافت حداقل يه مليون نفرشون بازى رو بخرن تا فقط خرج داخل استوديويي پورت بازى در بياد (تازه فك كنم اصلا ٣٠ درصد سهم فروش به مايكروسافت برسه).
و اصلا من كارى به عادت نخريدن بازى كه نوابغ عزير با ايجاد گيم پس براى كاربراشون درست كردن ندارم.

مگه اينكه مايكروسافت بياد بخشى از هزينه رو گردن بگيره كه اونام مغز خر نخوردن اين كارو بكنن وقتى خودشون درامد نرم افزارى ندارن :D

THE KING M

کاربر سایت
Dec 8, 2015
312

KING.RG

کاربر سایت
Jun 12, 2021
467
تو میتینگ های روزانه 5 ساعته شرکتت به این نتایج رسیدی؟ تحلیل های خوشگلت تو تاپیک اکتی هنوز موجوده

اکس باکسو خود مایکرو الان گردن نمیگیره عملا پلتفورم مردست. فروش بازی ها روش یه صورت مسخره ای پایینه. سونی مگه دیوانست بیاد روش بازی بده.
بعدشم سونی به صورت رسمی تو چارت اعلام کرد منظورش موبایل و pc بوده. حداقل میخواید به خودتون امید بدید یه چی بگید بگنجه
اقا اصلا همه تحلیلای من اشتباه و چپه... ناراحتی و غصه ایجاد میکنه براتون حرفای من که لودگی میکنی؟
حالا خوبه اونجا گفتم سونی مولتی پلتفرم میشه دو روز پیش هم مدیر سونی اومد همینو گفت:))
به هر حال زمان همه چیز رو مشخص میکنه...

™MaMaD

کاربر سایت
Aug 7, 2007
545
نام
MaMaD
فك كنم صرفا هزينه فنى پورت pc لست ١ حدود ٦٠ مليون شده بود (يا شايدم اسپايدرمن).
البته هزینه پورت بازی ها رو پی‌سی به هیچ وجه این رقم نیست. طبق لیک های چند وقت پیش اینسومنیاک بودجه پورت بازی هاشون رو ‌پی‌سی چیزی حدود ۲ تا ۵ میلیون دلار بوده.
و حتی برای پورت spiderman 3 در سال مالی ۲۰۲۷ بودجه ۷ میلیون دلاری پیش‌بینی شده.
به همین دلیل سونی حتی با یه فروش ۴۰۰ ۵۰۰ هزار واحدی بازی هاش رو پی‌سی و با در نظر گرفتن سهم استیم بازم به سود قابل قبولی میرسه. و برای عنوانی که قبلا رو خود کنسول سونی به سوددهی رسیده کاملا منطقی و هوشمندانه هست این کار که با یه پورت با هزینه ۲ تا ۵ میلیونی حاشیه سود رو عنوان رو بالاتر هم ببرن.

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
فکرشو بکن مایکرو از فن هاش آبی گرم نشده و دارندگان کنسول بابت بازی هایی که بخاطرشون همین کنسول رو رفتند خریدند پول هزینه‌ نمی‌کنند. و حالا مجبور شده دست به دامن پلیرهای PS بشه. آنوقت اینجا تز ميدند سونی میخواد بازی های FP خودش رو واسه این فن ها پکیج کنه و بفرسته اونام خرج می‌کنند براش حتما!!!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر