World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

3lectro

کاربر سایت
Jun 23, 2006
132
حالا بین علما ....
عجب! خدمت شما بی ادبی نکرده باشیم احیانآ؟ قصد اطلاع رسانیه :>

در مورد اختلاف هم من کجا گفتم VPN کمکی به کاهش Latency نمیکنه ؟ حرف من این بود VPN بر عکس حرف دوستمون routing رو تغییر میده! بعد اینکه raid با پینگ زیر 200 از ایران بعیده ! حالا چه با VPN چه SSH و ...

اتفاقآ توی SS ها که گذاشتم کاهش 10-20 ms با VPN توی latency واضحه!

جالبه که حرف من چی بود شما چی میگی بعد یه "اختلاف" هم بهش اضافه می کنی !

Lowerping هم از نظر کوتاه کردن مسیر روتینگ به VPN شبیهه ولی فقط یه tunneling ه ساده توسط SSH نیست :

BCkingofsencor

کاربر سایت
Jan 5, 2009
19
عجب! خدمت شما بی ادبی نکرده باشیم احیانآ؟ قصد اطلاع رسانیه :>

در مورد اختلاف هم من کجا گفتم VPN کمکی به کاهش Latency نمیکنه ؟ حرف من این بود VPN بر عکس حرف دوستمون routing رو تغییر میده! بعد اینکه raid با پینگ زیر 200 از ایران بعیده ! حالا چه با VPN چه SSH و ...

اتفاقآ توی SS ها که گذاشتم کاهش 10-20 ms با VPN توی latency واضحه!

جالبه که حرف من چی بود شما چی میگی بعد یه "اختلاف" هم بهش اضافه می کنی !

Lowerping هم از نظر کوتاه کردن مسیر روتینگ به VPN شبیهه ولی فقط یه tunneling ه ساده توسط SSH نیست :

من منظورم فقط شما که نبود عزیز
بعضی از دوستان میگن vpn تاثیر عکس داره...شما هم گفتی lat زیر 200 غیرممکنه.منم فکر کردم با بقیه موافقی.
حالا خیلی جدی نگیر.اینجا همه عالم هستن.

BCkingofsencor

کاربر سایت
Jan 5, 2009
19
اگه شما تونستي با v p n توي رايد 25 نفره پينگ رو از 500 يا 400 بياريش زيره 200 من همه ي پستهام رو توي اين تاپيك پاك ميكنم.(گفتم ايستادم پاي حرفم)
اگه هم نميتوني لطفا ot راه ننداز اينجا .
من روز اول و دومم نيست كه..

بقيه :laughing:
داستان اون مهمونه شد رفت و فلان شد.

حالا بیا و خوبی کن.:eek:
منم روز اول نیست کامپیوتر خریدم.نمیخواد پستاتو پاک کنی.اصلا آقا هرچی شما بگی.latency واسه ایران هرچی هم زور بزنی زیر 700 نمیاد.

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
ah012608fmhunter.jpg
Want to know how to make Hunters the most hated class?

Ghostcrawler: "Frostmourne is a hunter weapon. True story."

Now of course Ghostcrawler was saying this to be funny, but still... the reactions are such that I had a good chuckle. Ghostcrawler posted this last Friday evening in the role forums, and we had to share; just in case you thought Frostmourne was going to be anything but a Hunter weapon.

And for those wondering, we really don't have any idea what Frostmourne will be like.

But nonetheless, we here at WoW Insider approve of all Hunter related items. Especially ones that are Hunter only.
:laughing:
يكي از اون افرادي كه در باره ي اين پست اظهار نظر كرده :
It's a shammy weapon! Ner'zhul was a shaman and he uses it... SHAMAN ONLY.
:)
من هم ميگم :اين ايتم بايد واسه Mage باشه .;)
nvm
====
فردا قراره 3باگ هم درست شه:
The Hunter Aspect bug, in which aspects are on a global cooldown like mechanism.

The Warlock Ritual of Summoning, which had a two minute cooldown implemented to prevent some sort of undisclosed exploit.

Howling Blast,for the DK's which showed to not have a cooldown, but in reality had a five second one.
====
چنتا از كلاسها t8 واسشون رونمايي شده كه ميتونيد ببينيد:
به نظره من t8ه Warlock حرف نداره مخصوصا واسه Undead Male :love:
Mage رو نگاه كنيد (يه وقت با جوجه مرغ اشتب نگيريد.) ;) خدا وكيلي Gnome Mage رو يه نظر كنيد D:

آخرین ویرایش:

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
من كه ميخوام Wow بازي كنم ازكجا بايد شروع كنم (يعني WoW,BC,WotlK, ) بعد چه پچي نياز دارم .
و چه سروري .:biggrin1: (n00b بودن بد درديه) ممنونم.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,106
منم همينطور.:biggrin1:

سرورهاي غير از بليزارد خوب هستن؟ آخه فعلا پول اوريجينال ندارم.:((
بعد شنيدم 3-4 گيگ آپديت داره آره؟:eek:
كلا يه توضيح ميدين بره مني كه ميخوام بره اولين بار شروع كنم؟:biggrin1:

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
من كه ميخوام Wow بازي كنم ازكجا بايد شروع كنم (يعني WoW,BC,WotlK, )
شما ميتونيد كل بازي رو كه شامل هر سه نسخه بالا ميشه تهيه كنيد .يعني اول wow Classic بعد Bc بعدش هم Wotlk.يعني واسه بازي كردن الان نياز به wotlk داريد.بين اين نسخه ها پچهاي فراووني هم هست با حجمهاي مختلف البته.

بعد چه پچي نياز دارم
واسه بازي كردن در سرورهاي free فعلان پچ مورد نياز 3.0.3 هست .شايد تا چند مدت ديگه بره به 3.0.8 .
واسه سرور بليز پچ 3.0.8 لازم هست.

و چه سروري ؟
تصميم با شماست .اگه حاظري واسه هر 2ماه 37تومن بدي +هزينه cd-keys ميتوني بري بليز .وگرنه سرورهاي free هست كه مجاني ميتوني تا آشنا شدن كامل به بازي اونجا بگزروني.

سرورهاي غير از بليزارد خوب هستن؟ آخه فعلا پول اوريجينال ندارم.
والا اينجا هركس بليز هست اولش با همين freeها شروع كرده.يعني همه خوبيها و بديهاي زيادي رو تجربه كردن.چيزي كه عامل حركت به بليز شد واسه من و بعصي از دوستان اين بود كه مثلا 1سال 2 سال مينشستي پاي يه كاراكتر و 70 و 80 بعد يهو شب خابيدي صبح سرور Refresh شده.هرچي رشته بودي پنبه شد.
خلاصه اينكه واسه شروع بهتر از سرور free نيست .تا مشكلات فري رو نچشي قدر بليز رو نميفهمي.

بعد شنيدم 3-4 گيگ آپديت داره آره؟
بازي كه 3پچ بزرگ داشته بايس همچين حجمي هم داشته باشه.شما ميتوني كل بازي رو از يه گيم نت بگيري در 2dvd زيپ شده.

===
پ.ن
تنهايي هم بده ها;)

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
من چون الان بازي رو ندارم نميتونم تست كنم سرورها رو .
تو اين سايت بسته به نوع پچي كه داري سرورت رو انتخاب كن اگه خوب بود كه هيچ اگه بد بود يكي ديگه...

Code:
http://www.wowstatus.net/serverlist.php

اگه هم اين سايت كه فعلا از طرف گوگل مخرب اعلام شده نتونستي واردش بشي يه سرچ كني تو گوگل سايتهايي كه به معرفي سرورهاي فري ميپردازند واست نشون داده ميشه .

Np ;)

James Bond 007

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,373
از وقتی wotlk اومده دیگه نمیشه یه Raid درست حسابی تو Outland رفت :( امروز با هزار بدبختی سه چهار نفر از Guild رو راضی کردیم بریم Kara (واسه Funش فقط) آخرم Healer پیدا نشد بیخیال شدیم :(

درسته Wotlk هم اینهمه raid و inst. و hc داره اما چرا همه کلا بیخیال Outland شدن؟! :(:(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر