World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

3lectro

کاربر سایت
Jun 23, 2006
132
این مشکل معمولاً بر می گرده به کم بودن پهنای باند (بیشتر هم موقعی رخ میده که میزان DPS و Healing و کلاً فاکتور های محاسباتی میره بالا، مثلاً توی AoE Fight ها، یا موقع Boss Fight که بدلیل اینکه تمام افراد شروع می کنن به استفاده از تمام Ability های موجود، بطور مثال هر Shaman دور خودش 4 تا Totem هم داره، که شما با توجه به بودن یا نبودن در دامنه ی عملکردی اون totem ها buff های متفاوتی میگری، و صدها قابلیت دیگه که موقع Boss Fight رو می شن ... برای برخورد با اینها باید پهنای باند کافی داشته باشی، در غیر این صورت در یک لحظه پهنای باند پر میشه و از سرور DC می شی)
در این بین یکسری از Add-on ها هم هستن که مشکل ایجاد می کنن
بطور مثال اگر از Grid و X-perl همزمان استفاده کنی این مشکل می تونه ایجاد بشه (علامت اولش هم کاهش شدید FR ـه)
Atlas Loot و Atlas هم مشکل زا هستن
Quest Helper
Cartographer
و ...
امثال این Add-on ها می تونن باعث قطع از شبکه بشن (البته اصلی ترین مشکل معمولاً پهنای باند و یا بروز میزان بالای Package Lost توی مسیر روتینگ ـه ... IP سرورت رو پیدا کن و Trace بگیر ببین اوضاعش چطوری ـه)

در مورد پهنای باند که تا قبل از DC شدن maximum usage حدود 9k/s هست جالب اینجاست که MTU روی 1492 هست ولی من 1400 byte دارم می گیرم از کلاینت wow و جالبتر اینکه قبل از اینکه DC شم packet های بین 6000 و 8000 می گیرم !

در مورد addon هم cartographer و questhelper و از این قبیل بیشتر memory usage بالایی دارن تا BW usage و تا اونجا که من میدونم recount و omen و ... تاثیر بیشتری روی پهنای باند دارن... حتی با disable کردن همه addon ها هم توفیق چندانی حاصل نشد

من با سرور موقع tracert پینگم بین 220 تا 250 هست "packet loss" هم ندارم چون معمولآ نیمه شب raid میرم [ Stormscale - EU ]

Code:
http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=14318941110&sid=1&pageNo=1

بهر حال تشکر از راهنمایی های دوستان

BCkingofsencor

کاربر سایت
Jan 5, 2009
19
سلام.
دوستانی که مشکل lat دارن میتونن با یه v p n از کشور آلمان با بهترین latency بازی کنن.من در حال حاضر اکانتم شارژ نداره ولی دوستم با v p n توی naxx 25 با لتنسی زیر 200 بازی میکنه.کسی v p n خواست میتونه پیغام خصوصی بده.
بعد از بررسی realmهای مختلف تصمیم گرفتم برم stormreaver.واسه migrate هم میتونید پیغام خصوصی بدین.
یا علی.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
previous ID: Jewelcraft

آخرین ویرایش:

go_vahid_go

کاربر سایت
Jul 18, 2008
83
پچ 3.0.8، کوهی از مشکلات

باگ نوعی خطا،اشکال یا اشتباه در نرم‌افزار است که موجب نتایج اشتباه یا اجرا نشدن نرم‌افزار می‌شود علت این اشکالات میتواند به اشتباه در هنگام برنامه‌نویسی باشد که شرکت‌های سازنده نرم‌افزارها برای حل این مشکل قبل از ارائه نسخه نهایی نسخه‌هایی تحت نام بتا یا آلفا انتشار می‌دهند تا افرادی آنها را بررسی کنند
این تعریف باگ در ویکی پدیا هست. خب همه نرم افزارها باگ دارن و یا نسخه های جدیدشون باگ داره ولی بعضی وقتا باگها میتونند خسارات زیادی به بار بیارن مثل این اتفاق که در مورد پچ 3.0.8 افتاده معلوم نیست بعد از اینهه تست چرا این پچ اینهمه باگ داره تو این پست به چند تا از باگ هایی که تا حالا پیدا شده به اختصار اشاره می کنم:
سیستم آرنا آپدیت شده ولی الان همه آرنا ها باگ شدن و بسته شدن بیلیزارد اعلام کرده که همه آرنا ها باید ریست بشن
یکی از کارهایی که بنا بود پچ 3.0.8 بکنه رفع مشکلات Wintergraspبوده که نه تنها مشکلاتش برطرف نشده بلکه مشکلات خیلی زیادی رو به وجود آورده. در حال حاضر این بتل گراند در کلیه ریلم ها بسته شده
در توضیحات این پچ اومده که اگه شما یک کاراکتر +55 تو اکانت خودتون داشته باشد می تونید تو همه ریلم ها DK بسازید که این هنوز نمیشه این کار را کرد
کاراکترهای زن انسان مشکل نشان دادن انیمیشن دارن
تعدادی از بازی کنان اعلام کرده اند که مشکلاتی در سیستم میل ها به وجود آمده است
خب شاید این باگها زیاد مهم نباشد اما اگه بخاطر این پچ اکانت خودتون رو از دست بدین چی؟ درست شنیدین بسیاری از بازی کنان بدون هیچ دلیلی اکانت هاشون پاک شده
به نظر میاد باگهای این پچ خیلی بیشتر از پچ های قبلی هست

نقل قول : http://wowiran.blogspot.com/

آخرین ویرایش:

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
سلام
5شنبه شارژم تموم شد.
تا اطلاع ثانوي شارژ بي شارژ.

بليز هم داره تو گرداب كارهاي خودش غرق ميشه.
من فقط منتظر نسخه بعدي wow هستم :laughing::sick:
شايد WotFP خودتون بگيريد ديگه.

در مورد v p n هم من تا الان از هر كسي پرسيدم و ميدونستم گفتن V p n وP r o x y ربطي به سرعت نداره و اگه هم داشته باشه تاثير منفي داره.
آخه V p n كه سرعت Isp رو كه عوض نميكنه!!! فقط Ip رو تغيير ميده.(اگه اشتباه ميگم بگين)

;)
...
care/

آخرین ویرایش:

BCkingofsencor

کاربر سایت
Jan 5, 2009
19
در مورد v p n هم من تا الان از هر كسي پرسيدم و ميدونستم گفتن V p n وP r o x y ربطي به سرعت نداره و اگه هم داشته باشه تاثير منفي داره.
آخه V p n كه سرعت Isp رو كه عوض نميكنه!!! فقط Ip رو تغيير ميده.(اگه اشتباه ميگم بگين)

;)
...

care/

من خودم امتحان نکردم ولی تقریبا مطمئنم کمک میکنه.چند تا پست قبل یکی از اساتید در مورد مسیر کانکت شدن ما نوشته بود.خوب فرض کنید به جای اون مسیر طولانی تا دوسلدرف آلمان مستقیم از Ip آلمان وصل بشی.مسلما سرعت دسترسی رو بالا میبره.دوستان اگه اشتباه میگم بگن.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
previous ID: Jewelcraft

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
من يه مثال ميزنم شايد روشن بشه موضوع:
مثلا ميگن واسه يه فيلم ژاپني بايد كه بازيگر ژاپني باشه(نژاد ژاپني)تا فيلم 1در بياد.بعد يه ايروني از خدا بيخبر كه بازيش هم زياد تعريف نداره ميگه من ميخام تو اين فيلم بازي كنم آخه پولي كه به بازيگر ميدن خوبه.پيش خودش ميگه چيكاركنم؟ميگه من خودم رو شبيه ژاپنيها ميكنم تا بتونم بازي رو انجام بدم.ولي اي دل غافل كه اصلش ايرونيه .خلاصه بازي ميكنه .به نظر شما فيلم چطور از آب در مياد؟

مرسي داستان;)

===
حالا شما اگه يه V p n test داري من دربست منتظره تست هستم.
ID:Khosro_Kachal

البته از ايراني هيچ چيز بعيد نيست شايد از اون باباي ژاپني هم بهتر بازي كرده باشه.مثاله ديگه زياد جدي نگيريد

3lectro

کاربر سایت
Jun 23, 2006
132
V. p.n هویت فقط تغییر میده مسیر تغییر نمیده ;)

برعکس؟! شما به هر سروری کانکت میشی بسته به DNS ه مقصد روتینگت فرق می کنه . مثلا استرالیایی ها هم همین کارو میکنن برای وصل شدن به سرورهای US !

Code:
http://lowerping.com/

من خودم امتحان نکردم ولی تقریبا مطمئنم کمک میکنه.چند تا پست قبل یکی از اساتید در مورد مسیر کانکت شدن ما نوشته بود.خوب فرض کنید به جای اون مسیر طولانی تا دوسلدرف آلمان مستقیم از Ip آلمان وصل بشی.مسلما سرعت دسترسی رو بالا میبره.دوستان اگه اشتباه میگم بگن.
QFT_ برای روشن شدن بهتر قضیه من یه trace route میذارم تا بیشتر متوجه شین .

بدون VPN :

307n5li.jpg

VPN ه آلمان - Berlin
4hefwi.jpg

در مورد حرف دوستمونم که گفتن با VPN المان تو raid پینگ زیر 200 دارن میتونم بگم بعید در حد غیر ممکن !

BCkingofsencor

کاربر سایت
Jan 5, 2009
19
برعکس؟! شما به هر سروری کانکت میشی بسته به DNS ه مقصد روتینگت فرق می کنه . مثلا استرالیایی ها هم همین کارو میکنن برای وصل شدن به سرورهای US !

در مورد حرف دوستمونم که گفتن با VPN المان تو raid پینگ زیر 200 دارن میتونم بگم بعید در حد غیر ممکن !

خب یه خورده بیشتر توضیح بده.:-"
اول اینکه این timeoutها رو علتشو چی تعبیر میکنی؟و در ضمن تو عکس نشون میده تا مسیر 80.91.249.2xx تو عکس اول از 17 خان باید رد شی ولی با v p n فقط 9 تا خان باید رد کنی ظاهرا.و توی هر دو عکس نوشته بیش از 30 hop باید طی بشه.پس مسلما v p n مسیرو عوض میکنه.یه جورایی فکر میکنم بستگی به v p n هم داره.بد نیست توضیحات lowerping.com رو هم یه نگاه بندازین.
خسرو عجب داستانی گفتی.من که تحت تاثیر قرار گرفتم.:cheesygri

بزودی سعی میکنم تست v p n رو بذارم.

آخرین ویرایش:

3lectro

کاربر سایت
Jun 23, 2006
132
توضیح بیشتر ؟

در ضمن تو عکس نشون میده تا مسیر 80.91.249.2xx تو عکس اول از 17 خان باید رد شی ولی با v p n فقط 9 تا خان باید رد کنی ظاهرا
شما به هر سروری کانکت میشی بسته به DNS ه مقصد روتینگت فرق می کنه

و توی هر دو عکس نوشته بیش از 30 hop باید طی بشه.
شما یه trace route از مودمت بگیر !!! بعد traceroute رو google کن مفیده !

timeout ها رو تعبیر کنم ؟!

آخرین ویرایش:

BCkingofsencor

کاربر سایت
Jan 5, 2009
19
اگه زير ديپلم بگين ما هم بفهميم خوبه ها :-"

بد نباشه حاج وحید.مال باخته چرا؟

trace یعنی مسیر یابی.کاری که دوستان کردن فرستادن یه packet بوسیله دستور tracert توی command prompt هست.این دستور یه بسته اطلاعاتی میفرسته و بعد که کامپیوتر مقصد برگردوندش مسیر رو تعقیب میکنه و به ما نشون میده(اگه اشتباه نکرده باشم;))

بحث سر اینه که وقتی از v p n استفاده کنی مسیرت عوض میشه.یعنی همین مسیری که traceroute نشون میده.حالا بین علما اختلافه که v p n با تغییر مسیر به کم شدن زمان دسترسی یعنی همون latency کمک میکنه یا نه.

go_vahid_go

کاربر سایت
Jul 18, 2008
83
بد نباشه حاج وحید.مال باخته چرا؟

trace یعنی مسیر یابی.کاری که دوستان کردن فرستادن یه packet بوسیله دستور tracert توی command prompt هست.این دستور یه بسته اطلاعاتی میفرسته و بعد که کامپیوتر مقصد برگردوندش مسیر رو تعقیب میکنه و به ما نشون میده(اگه اشتباه نکرده باشم;))

بحث سر اینه که وقتی از v p n استفاده کنی مسیرت عوض میشه.یعنی همین مسیری که traceroute نشون میده.حالا بین علما اختلافه که v p n با تغییر مسیر به کم شدن زمان دسترسی یعنی همون latency کمک میکنه یا نه.
دزدا كه قزيش طولاني هه !:(
ولي كلا بگم كه مانع WoW بازي كردن ما شدن .:(

دستت درد نكنه باز يه چيز هايي حاليمون شد .;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر