Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
hunter387 :
مرسی از راهنمایی. فقط از کجا بفهمم که ومپایر شدنم کامل شده یا نه؟ بعد اگه کامل نشده بود باید جلوی کدوم بت برم و دعا کنم؟ یه سوال دیگه اصلا چجوری باید دعا کنم؟ :)
تو قسمتActive ffect یه چیزی هست به اسم چی‌ چی‌Vampirism اگه اون باشه یعنی‌ هنوز کامل نشده، اگه نباشه یعنی‌ کامل شده.

فرقی‌ نمی‌کنه جلو کی‌ برین دعا کنین. همون مجسمه‌ها دیگه، برو جلوشونE رو بزن

ehsan_jan3

کاربر سایت
Dec 31, 2006
266
دوستان هرچقدر در شهر اینوستد میگردم آذوغه ای بنام klimates supply را پیدا نمیکنم . طفا راهنمایی هاتون را دریغ نفرمایید .میخوام ببرمش بالای کوه .

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
عزیزم داری یه چی میگی که اصلا نمیشه! بهت هم ثابت میکنم ببین Daedric در حالت Default آرمور 110 داره با 100% Improve میشه 193 یعنی 83 تا بیشتر حالا شما 200% Improve حساب کن میشه 166 با 110 میشه 276 ! یعنی پایین تر از اون Dwarven شما یه حرفی بزن آدم باورش بشه.
بعد یه نکته جالب تر Dwarven قیمت 400 داره با 228 تا Armor بیشتر میشه 1879
lol
واقعا جای بسی تاسف داره که 300 یه بازی رو انجام بدی و این چیزای پیش پا افتاده رو متوجه نشده باشید. یه 500 ساعت دیگه بازی کنید شاید بتونیدبفهمید که موضوع چیه. مشکل اینجاست که شما بازی رو کمی بازی میکنید نه کیفی. واسه همین بعد گذشت این همه ساعت هنوز این چیزا رو کشف نمیکنید.

اگه کسی هم مثل شما ادعا بکنه که نمیشه آرمور رو بالاتر از 196 برد میفهمیم که ایشون هم از جزئیات بازی چیزی سر در نیاورده.

حداقل وقتی چیزی رو کامل نمیدونید بهتره دیگران رو متهم به استفاده از چیت نکنید.:|

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
دوستان هرچقدر در شهر اینوستد میگردم آذوغه ای بنام klimates supply را پیدا نمیکنم . طفا راهنمایی هاتون را دریغ نفرمایید .میخوام ببرمش بالای کوه .
player.additem dab04
احتمالا اشتباهی‌ یه جایی‌ انداختینش، تو کنسولCommand بالایی‌ رو بزنین تاadd بشه بهInventory . بعدا ادامه بدین Quest رو
سلام منم بازی گرفتم بسکه شماها دلم رو آب کردین
yahoo_4.gif
2 هفته دیگه کنکور ارشد هست ببینم میتونم تا اون موقع مقاومت کنم.
فقط یه سوال راهنمای قدم به قدم نداره بازی ؟ یا مثله wow هست باید quest بری؟!!
Just like Wow bro.
Only difference is there is no multiplayer

آخرین ویرایش:

rainman_8506

کاربر سایت
Jan 7, 2008
379
نام
صادق
سلام منم بازی گرفتم بسکه شماها دلم رو آب کردین :d 2 هفته دیگه کنکور ارشد هست ببینم میتونم تا اون موقع مقاومت کنم.
فقط یه سوال راهنمای قدم به قدم نداره بازی ؟ یا مثله wow هست باید quest بری؟!!

RasXtors

کاربر سایت
Apr 14, 2011
93
شب های بازی خیلی قشنگه، من اشتباه میکردم Pass میکردم همشو، الان یه Torch ورمیدارم میره گردش تو جنگل :D
(حیف توش نمیشه Camp زد و آتیش روشن کرد)

من که میخوام بازی تموم شد همینطور توش بچرخم و برم شکار خیلی حال میده تو Oblivion هم همینکارو کردم.:)

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,840
آقا توروخدا یکی کمک کنه. من نمیدونم چجوری ومپایر شدم اصلا. هرجا میرم همه میریزن سرم. پیش این یارو falion هم که اصلا نمیشه رفت زدم از چندتا سید عقبترم رفتم توی morthal این یارو رو اتاقشو پیدا کردم ولی نمیشه رفت تو وقتی هم قفل اتاقشو باز میکنم میرم تو یه مشت گارد میریزن سرم. یکی کمک کنه توروخدا. :(

Hamidrezatop

کاربر سایت
Dec 6, 2011
791
نام
Hamidreza
آقا توروخدا یکی کمک کنه. من نمیدونم چجوری ومپایر شدم اصلا. هرجا میرم همه میریزن سرم. پیش این یارو falion هم که اصلا نمیشه رفت زدم از چندتا سید عقبترم رفتم توی morthal این یارو رو اتاقشو پیدا کردم ولی نمیشه رفت تو وقتی هم قفل اتاقشو باز میکنم میرم تو یه مشت گارد میریزن سرم. یکی کمک کنه توروخدا. :(

سلام دوست عزیز من با اینکه لول 53 هستم ولی تا حالا به بیماری خون اشام در بازی اسکایریم دچار نشدم... شما هم اگه به این ادرس بروید در مورد راه درمان اقا پزمان مطب خیلی خوبی گذاشته اگه بخونید حتما مشکلتون حل میشه...
http://forum.bazicenter.com/thread52633/

---------- نوشته در 07:09 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:05 AM ارسال شده بود ----------

سلام دوستان چرا این یارو مرد...
88669276589996741962.jpg

دوستان لطفا لینک مد تابستان بدید..

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
سلام دوست عزیز من با اینکه لول 53 هستم ولی تا حالا به بیماری خون اشام در بازی اسکایریم دچار نشدم... شما هم اگه به این ادرس بروید در مورد راه درمان اقا پزمان مطب خیلی خوبی گذاشته اگه بخونید حتما مشکلتون حل میشه...
http://forum.bazicenter.com/thread52633/

---------- نوشته در 07:09 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:05 AM ارسال شده بود ----------

سلام دوستان چرا این یارو مرد...
88669276589996741962.jpg

دوستان لطفا لینک مد تابستان بدید..
به مقر شما حمله کردن کشتنش خوب. دیالوگ هارو نمیخونین شما؟
===========================================
http://forum.bazicenter.com/thread36561/page147/http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=2818

1368

کاربر سایت
Jan 10, 2012
13
آقا ما تو این مزحله elder knowledge که تو قسمت اولش نوشته learn the location of the elder scroll گیر کردیم. اگه ممکنه از بچه هایی که این مرحله رو رد کردن یه کمکی بکنن. باید چی کار کنم. کجا باید برم. با این پیر مرد تو college of winterhold چی کار باید بکنم. فقط اینو نشون میده. اینم هیچ کمکی نمیکنه!!!

لطفا جوابمو بدین و کارمو را بندازین!!!
وقتی هم که با رمز اون مرحلرو رد میکنم تو مرحله ی بعدی که نوشته recover the elder scrolls میرم اونجایی که بهم نشون میده ولی برای رد کردن مرحله ازم یه آیمی میخواد که بندازم رو او دستگاه ولی من اونو ندارم . از دوستانی که این مراحل رفتم یا پسورد مورد نیازش دارن خواهشمندم کمکم کنن....خیلی ممنون

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
آقا ما تو این مزحله elder knowledge که تو قسمت اولش نوشته learn the location of the elder scroll گیر کردیم. اگه ممکنه از بچه هایی که این مرحله رو رد کردن یه کمکی بکنن. باید چی کار کنم. کجا باید برم. با این پیر مرد تو college of winterhold چی کار باید بکنم. فقط اینو نشون میده. اینم هیچ کمکی نمیکنه!!!

لطفا جوابمو بدین و کارمو را بندازین!!!
وقتی هم که با رمز اون مرحلرو رد میکنم تو مرحله ی بعدی که نوشته recover the elder scrolls میرم اونجایی که بهم نشون میده ولی برای رد کردن مرحله ازم یه آیمی میخواد که بندازم رو او دستگاه ولی من اونو ندارم . از دوستانی که این مراحل رفتم یا پسورد مورد نیازش دارن خواهشمندم کمکم کنن....خیلی ممنون
یا همهٔ ماموریت‌هایCollege رو تموم کنین

یا
با~ کنسول رو باز کنین بنویسین player.setstage mq205 80،اون قسمت از ماموریت تموم می‌شه،میتونین راحت ادامه بدین ماموریت رو

---------- نوشته در 11:31 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:06 AM ارسال شده بود ----------

یکی‌ از دوستان لینک تورنت همهٔ آپدیت هارو خواست بود. این یه فایل هست فقط اجراش کنین محل نصب بازی رو بدین بهش. خودش نصب می‌شه. تموم،اجرا کنین بازی رو.
در ضمن مطمئن هم هست، خودم استفاده کردم.

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
lol
واقعا جای بسی تاسف داره که 300 یه بازی رو انجام بدی و این چیزای پیش پا افتاده رو متوجه نشده باشید. یه 500 ساعت دیگه بازی کنید شاید بتونیدبفهمید که موضوع چیه. مشکل اینجاست که شما بازی رو کمی بازی میکنید نه کیفی. واسه همین بعد گذشت این همه ساعت هنوز این چیزا رو کشف نمیکنید.

اگه کسی هم مثل شما ادعا بکنه که نمیشه آرمور رو بالاتر از 196 برد میفهمیم که ایشون هم از جزئیات بازی چیزی سر در نیاورده.

حداقل وقتی چیزی رو کامل نمیدونید بهتره دیگران رو متهم به استفاده از چیت نکنید.:|
هر جوری فکر میکنم چه طور جوابت رو بدم نمیدونم فارسی دارم برات توضیح میدم که تو این بازی میشه 4 تا آیتم رو تا 25% Improve کرد که میشه 100% اصلا همون 30% میگیرم یه Potion هم هست با این میشه 170% Improve در ضمن نمیشه از این Potion چند تا خورد.
Using more than one blacksmith's elixir will not effect your blacksmithing skill

این جمله خودته
مطمئنا تو بازی اصلا طرف enchantig و اینا نرفتین. باید اول بری یدونه گردنبند و حلقه و آرمور رو enchant کنی و روشون اینو ببندی : weapon and armor can improve 30% better . بعدش یدونه potion بخوری که اینه :weapon and armor can improve 50% better .بعد این اگه smiting ات هم 100 باشه میبینی که خیلی میتونی آپگرید کنی.

حالا من با 150% همون Dwarven Armor آپگرید کردم که میشه این.

حالا با برا خودت مقایسه کن
phyyd8dqmasj5pomq5x7.jpg

Armor که نصف Armor تو هست افکت هم نداره جالب ترین قسمت اختلاف قیمتشه که 400 تاس! (توضیحی داری بیا بگو ما رو روشن کن!)

در مورد بقیه حرفات هم چیزی نمیگم تا دلت میخواد جک بگو ما هم لذت میبریم:)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر