Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
این پست بالایی چی شد :o

والا من ماد رو به خاطر این نصب کردم که واقعا بعضی جا ها صورتاشون ضعیف کار شده، مثلا ماله من لب یارو از 3 تا پیکسل بزرگ ساخته شده ... (حتی گرافیکو تا ته بردم بالا بازم همین بود)
یه ماد دیگه تو همون لینک هست که فقط Texture ها رو improve میکنه و کاری به تغییر چهره نداره

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر سایت
Sep 17, 2006
2,134
نام
یاسر
بابا این چه باگیه دیگه
توی تون گفتگویی که باید بکنی(negotiate a trust) یک ساعت نگاه هم دیگه میکنن ولی هیچ کار نمیکنن
رفتم توی یوتیوب سرچ کردم طرف رفت یک رمز زد تارگتش عوض شد
باگ دونیه بازیش:D

رمزی که تارگت رو عوض کنه رو میدونی؟
من همونجا گیر کردم نمیدونم چه کار کنم :(

---------- نوشته در 11:32 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:21 PM ارسال شده بود ----------

یه پچ ریختم باگش فیکس شد :d

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
این رو میدونم
مراحل اصلی و شورش هم تموم کردم.
می خوام بینشون صلح و صفا برقرار کنم:d
نمی‌شه. اینا به خون هم تشنه هستن.:d

البته تو ماموریت‌های اصلی‌ به طور موقتی یه صلح‌ای می‌کنن.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,391
نام
Majid

---------- نوشته در 11:32 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:21 PM ارسال شده بود ----------

یه پچ ریختم باگش فیکس شد :d
بله دارمش
فکر میکنم برای تمام کوست ها رمز داره
setstage mq302 300
اینو بزنی یک دفعه از روی صنلی بلند میشه و تموم
ولی این رمزا برای فیکس نیست بیشتر برای اسکیپ زدن مراحل هست که سریع کوست رو تموم کنی

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
یک ماد جدید اومده برای بازی که میگن کدنویسی بازی رو بهبود میبخشه و خروجی بازی بخصوص در زمینه ی سی پی یو بهتر میشه
در نتیجه فریمریت بازی میره بالاتر ...
دوستان تست کنن اطلاع بدن ..
من به علت امتحانات بازی رو پاکیدم امکان تستش رو ندارم :d

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
یک ماد جدید اومده برای بازی که میگن کدنویسی بازی رو بهبود میبخشه و خروجی بازی بخصوص در زمینه ی سی پی یو بهتر میشه
در نتیجه فریمریت بازی میره بالاتر ...
دوستان تست کنن اطلاع بدن ..
من به علت امتحانات بازی رو پاکیدم امکان تستش رو ندارم :d

این رسمیش تو آپدیت بعدی خود Bethesda میاد :d

lucky luke

کاربر سایت
Jul 23, 2010
95
نام
ali
آقا یه سوال
من تا حالا فقط یه RPG (فکر کنم RPG بود) باز کردم اونم نصفش رو رفتم. . .
حالا هم از اونجایی که کلی درس سرم ریخته تصمیم گرفتم برای فرار از درس اینو بازی کنم
و اما سوال:
چه نژادی برم بازی اکشن تر میشه؟ میخوام گیم پلی سریع باشه...
اصلا فرقی میکنه؟

mehdihamed

کاربر سایت
Apr 21, 2010
110
آقا یه سوال
من تا حالا فقط یه RPG (فکر کنم RPG بود) باز کردم اونم نصفش رو رفتم. . .
حالا هم از اونجایی که کلی درس سرم ریخته تصمیم گرفتم برای فرار از درس اینو بازی کنم
و اما سوال:
چه نژادی برم بازی اکشن تر میشه؟ میخوام گیم پلی سریع باشه...
اصلا فرقی میکنه؟
هر نژادی واسه خودش یه سری برتری نسبت به بقیه نژاد ها داره اینجا کامل توضیح داده شده
http://forum.bazicenter.com/thread52633/

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
کلا شما با هر نژادی میتونی هم جادوگر ورداری هم Warrior ولی خب بعضی از نژادا یه مزایایی دارند مثلا khajit واسه rogue بازی خوبه :D

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,391
نام
Majid
کمک کمک
من توی اینجا گیر کردم

میگه بیا Ward Spells بزن
منم بهش میگم اینو دارم ولی یاد ندارم بزتم بازم میگه بزن چیکار کنم
این Ward spells چیه

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
کمک کمک
من توی اینجا گیر کردم

میگه بیا Ward Spells بزن
منم بهش میگم اینو دارم ولی یاد ندارم بزتم بازم میگه بزن چیکار کنم
این Ward spells چیه
خوب اگه بلد نباشی‌ بهت یاد میده دیگه. بعدا از قسمت مجیک‌ها از Restoration میتونی‌ انتخابش کنی‌.

Hamidrezatop

کاربر سایت
Dec 6, 2011
791
نام
Hamidreza
سلام به همگی چندتا سوال دارم که تو چندتا مرحله گیر کردم.. :shocked: و یا نمیدونم دقیقا تو این مرحله راه درست چیه.. :horse:چندتاشم همین جوری میپرسم :mrgreen:شرمنده خیلی سوال دارم.. ممنون لطفا راهنمایی کنید..:balloon:

این دوتا کی هستند شکل همن چند باری افتادن دنبالم منو بکشن..

57247324540775692238.jpg

این یارو تو هوا نشته... فکر کنم مربی یوگاه :)) !!! یا شایدم باگ باشه

16792379518487539595.jpg

تو این مرحله واقعا گیر کردم و واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم حتما راهنمایی کنید.. ممنون

56096303021719166741.jpg

تو این مرحله گیر نکردم ولی میخوام بدونم دقیقا باید چیکار کرد..باید این یارو کشت درستش همینه.. چون اگه بکشمش این مرحله به پایان میرسه..

12773419179087536318.jpg

تو این قسمت هم واقعا گیر کردم و هیچ راهی دیگه ندارم حتما راهنمایی کنید..

66309685387482892261.jpg

تو این قسمت هم گیر نکردم ولی میخوام بدونم دقیقا باید چیکار کرد برای رد شدن و ادمه مرحله باید برم داخل ولی این سربازا نمیزارن تنها راهش کشتنشون هست .. درسته باید بکشمشون؟؟

86056514207585937475.jpg

84032730238746964622.jpg

دیروز این اژدها رو کشتم خیلی قوی بود خیلی با بقیه هم فرق میکرد .. در ضما اتیش هم نگرفت وقتی مرد.. چرا اصلا این اژدها کی؟

06918755674220480772.jpg

من از همون اول بازی یی خونه تو whiterun خریدم همون خونه جلو در 5000 goldi حالا میخوام بفروشمش میشه فروختش .. تو همون whiterun خونه جدید برای خرید هست .. اگه میشه بهترین خونه بهم معرفی کنید.. مشکل پولم ندارم الان لول 41 هستم و 98000 تا پول دارم... و وفتی خونه میخری از این همه خونه تو شهر از کجا میشه فهمید خونه خریده شده من کجاست؟؟
این خونه منه فعلا اون دختره لیدا هم از صبح تا شب همش تو خونه داره نون میخوره :))

73918445262868540284.jpg

و یک سوال دیگه تو قسمت شوت هام خیلی هاشون خاموشه یعنی فعال نیست . چطوری باید فعالشون کنم..؟؟ تا حالا هم کلی اژدها کشتم..

بعد از این کارا ....هم میخوام زن بگیرم... یی زن خوب میخوام خوشگل باشه فرقی هم نداره که پول بده یا تو جنگ نیاد فقط میخوام خوشگل ترین زن تو اسکایرم داشته باشم..ادرسشو بدید تا برم سراغش .. و اسم شهری که توش کلیسا هست و اسم کلیسا؟

تشکر از همگی خیلی تشکر شرمنده این همه سوال پرسیدم فکر کنم 10 -12 تایی شد.. ببخشید تمام این سوال ها از2-3 هفته ای میشه که رو دستم مونده مشکلم اینترنت بود اینترنت ندارم فعلا .. پس لطف کنین همشو جواب بدید.. تشکر از همگی خیلی ببخشد از زیاد شدن سوال ها. =))

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,391
نام
Majid
میگم بعضی از این مراحلو اگه بری توی یوتیوب نگاه کنی راحت تره تا گفتن
چون سخته توضیحش

---------- نوشته در 10:30 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:15 AM ارسال شده بود ----------

حالا اینجا موندم چیکار کنم
من این دکمه هه رو فشار میدم درا بسته میشن بعدش میگه
Saarthal Amulet to scape the trap
چیکارش کنم این Saarthal amulet چیه؟؟؟؟
471r7v4t0c2xbmkdqh3j.jpg

---------- نوشته در 10:39 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:30 AM ارسال شده بود ----------

بچه ها سریع بگین دارم میمیرم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر