The Elder Scrolls IV: Oblivion

سلام

بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion که این طور که من خوندم کار طراحی بازی برای PC به پایان رسیده و بازی دقیقا 2 ماه دیگه ریلیز میشه.

این سایت بازی :

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm

که خبر ساخت بازی از ماه اکتبر 2004 منتشر شده و با یه حساب سرانگشتی چیزی ا سال و 5 ماه این بازی وقت برده.

سبک بازی RPG البته با نمای پرسپکتیو.

از این استودیوی بازی های BloodMoon و Morrowind و Tribunal رو دیده بودیم.

از این بازی 5 تا تریلر برای Dev Diary اومده که جدا بی نظیره.

داستان هم از یک زندان شروع میشه و شما به عنوان یک زندانی به عنوان ناجی کشور خود از پادشاه کشور دستور می گیرید و ....

حتما اخبار این بازی رو دنبال کنید.البته اگر طرفدار این سبک بازی ها هستید.

اینم لینک شات های رسمی بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_pc_screens_01.htm

اینم لینک Concept Art بازی :

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_conceptart.htm

بازی برای PC و Xbox360 خواهد امد.

اینم 4 تا شات از بازی:

خداحافظ

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
اول اینکه حسابی شرمندم کردینا .... دم همتون گرم.
1- دوم اینکه این اولین مرحله university هستش و اگر توجه کرده باشین علامت می زنه ولی روی خود شخصی که چوب ها رو می خواد . تو راهنمای quest هم نوشته باید اون شخصی رو که چوب می خواد رو پیدا کنی و ببینی چی می خواد . اون می خواد staff بسازه و برای اینکه من بتونم عضو دانشگاه بشم باید کاری رو براش انجام بدم و پیدا کردن چوب همون کاره . البته دوست گلمون اشاره کرده به Wellspring Cave که من تو ماموریت فبلیش به اون جا رفتم و خبریم از صندوق نیست.
در ضمن علامتی روی اون cave نزده ها !!!!. من قبلا توسط ماموریتی به اون غار رفتم که یه نفرم مرده افتاده روی زمین.
من ماموریت بعد از اونم اسمشم هست a magic's staff
اسم اون مکانی رو که تازه توش مشغول شدمم هست arcade university
دقیقا شماره 27

2- تو مراحل اصلی بازی شما اگر رفته باشین دیدید که تاریخ شناس با خوندنه اون چهار کتاب مقبره ای رو به شما
معرفی می کنه که یه نقشه روش حک شده . قبلا من رفتم روش عمل کردم و مدتی بعد نقشه نورانی شد و quest تازه آپدیت شد . ولی الان هرچی رو مقبره عمل می کنم هیچی نمی شه و اعصابمو ریخته به هم . می دونید باید چی کار کرد؟؟؟؟
-------------------------
این نقشهه خیلی بدرد بخوره ها ... کاملشم هست؟

آخرین ویرایش:

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
به دیالوگش توجه نکردم . و راهنمای quest رو خوندم فقط .
دستت درد نکنه ... اسمتم نمی دونم دوست خوبم.
fallout3 هم بد نبودا ولی به پای oblivion نرسید.

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
اقا جواب ما رو ندادینا !
اون جادوگره که باید براش چوب ببرم تا staff بسازه و علامتم رو خودشه دائم ، چیکارش کنم فقط لنگ اینما .
اسم ماموریت هست a magic's staff و من الان تازه عنوان دانشجوی جادوگری رو گرفتم دقسقا اولین درجشو.

Captain MacMillan

کاربر سایت
Jul 25, 2008
425
باید به Wellspring Cave برید تا به یک جادوگر که از آنجا محافظت می کند کمک کنید ، علاوه بر آن باید Necromancer های موجود در آنجا را بکشید و چوبی را از درون Chest از درون غار بردارید . چوب را نزد جادوگر - Delmar ببرید و با او حرف بزنید و جادوی چوب را انتخاب کنید . یک روز کامل صبر کنید و چوب را از Delmar تحویل بگیرید و پیش Raminus ببرید تا به Journeyman ارتقاع داده شوید .

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
ببخشيد كه اينو مي گم, ولي بهتره هر كي هر مشكلي داره تو راهنماي قدم به قدم اون بازي (كه تو يه بخش ديگه غير از اينجاست!!!) مراجعه كنه و اونجا پست بده!

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
ایول خوب پس از تو یه صندوق باید بردارم . چون اونجا هرچی گشتم صندوقی نبود.
----------------------
ای بابا ... اگه اونجا جواب می دادن که شش ماه پیش تموم بود .!!!!!!!
چه شانسی هر وقط من on هستم دوستمون off و بلعکس

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
بازم سلام.
اومدیم اینو درست کنیم زدیم یه چیز دیگرم خراب کردیم.
اون مرحله به خواست خدا رد شد ولی یه مشکلی برای کاراکتر پیش اومده تعجب اور.
این درجه magic یا مانا که درجه وسطیش و جادوها با اون کار میکنه دیگه اروم اروم پر نمی شه و ثابت وایستاده.
وقتی نوشیدنی جادو می خورم پر می شه ولی خود به خود مثل سابق پر نمی شه و تکون نمی خوره . ( ازش استفاده می کنم کم می شه تا اینکه تموم شه. )
چیکار کنم
-----------------------
تو ماموریت magic's تو یه غار چهار کتیبه روی دیواره که باید اونا رو بخونم و به یه مردی که اون بقل وایستاده بگم . بعدشو دیگه نمی دونم چی کار کنم مرسی از کمکای دوستانتون. ماموریت قبلیه که خداییش فلش یه جای دیگرو نشون می داد و مکان جای دیگه ای بود. خیلی عجیب شده oblivion

آخرین ویرایش:

Captain MacMillan

کاربر سایت
Jul 25, 2008
425
1- احتمالا Intelligence یا Willpower شما آسیب دیده . برید به کلیسا و Pray کنید درست میشه .
2- شما باید با استفاده از اطلاعات کتاب و نوشته های روی دیوار 4 جادوی مناسب را به ترتیب بر روی ستون امتحان کنید . کمی روی نوشته ها کار کنید جادوی مورد نظر را می یابید .
کلا این بازی خیلی باگ زیاد داره ، به همین دلیل هم گاهی اوقات آدم از بازی افسرده میشه ! بازی با این همه ماموریت اگر باگ زیاد داشته باشه اشکال بزرگی محسوب میشه . امیدوارم در Elder Scrolls بعدی همچین مشکلی نداشته باشیم .

آخرین ویرایش:

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
1- احتمالا Intelligence یا Willpower شما آسیب دیده . برید به کلیسا و Pray کنید درست میشه .
2- شما باید با استفاده از اطلاعات کتاب و نوشته های روی دیوار 4 جادوی مناسب را به ترتیب بر روی ستون امتحان کنید . کمی روی نوشته ها کار کنید جادوی مورد نظر را می یابید .
کلا این بازی خیلی باگ زیاد داره ، به همین دلیل هم گاهی اوقات آدم از بازی افسرده میشه ! بازی با این همه ماموریت اگر باگ زیاد داشته باشه اشکال بزرگی محسوب میشه . امیدوارم در Elder Scrolls بعدی همچین مشکلی نداشته باشیم .
در مورد اولي بايد بگم اگه بيماري باشه, بله! كليسا مشكل گشاست!!!
اما در مورد دومي:
دوست عزيز كه مي گيد "باگ زياد داره"! كدوم باگ؟ از كدوم پچ استفاده مي كنيد!؟ من كه تا به حال باگي در بازيم نديدم! اگه شما مي دوني بگو! من خودم نزديك به تمام Quest هاي فرعي و 8 بار هم (با نژاد ها و كلاس هاي مختلف) بازي رو تموم كردم! (هر كدوم رو تا درجه ي 38 بردم!!!) به جز Quest درمان ومپايريسم هيچ Quest ي باگي نداره! بله! حتي جاهاي ديگه هم من باگي نديدم! :cheesygri

Captain MacMillan

کاربر سایت
Jul 25, 2008
425
( اون نوشته در مورد باگ ربطی به مورد شماره 2 نداشت ، بلکه کلی بود ) .
ببینید ، من خودم بارها بازی رو تموم کردم و به Level 42 هم رسیدم . باگ های بازی جوری نیست که بازی تموم نشه ! به عبارت دیگر باگهای بازی تو ماموریت های اصلی نیست . ولی تو خود بازی و حین ماموریت های فرعی خیلی زیاده . برای مثال ، در یک ماموریت باید 6 تا خرس را که در اطراف خانه ی شخصی هستند بکشیم و پوستش را برای کسی که ماموریت رو داده ببریم . من 3 تا رو کشتم ولی در حین کشتن چهارمی کشته شدم . از Save آوردم و دیدم که خرسی در اطراف وجود نداره ! یعنی همه ی خرس ها ناپدید شدند و ماموریت نیمه تمام ماند . این یک باگ مهم است که ماموریت هم نیمه تمام می ماند . یک باگ دیگر در قسمت مهم Spell Making ، وقتی که Arch Mage می شیم پدید می یاد ! یعنی هر چی Spell می سازیم و از بازی خارج می شویم و دوباره وارد بازی می شویم Spell های ساخته شده ناپدید می شوند ! یک باگ دیگر هم اینکه بعضی مواقع Save ها Freez می شوند ( خراب ) و این برای یک یا دو نفر پدید نمی آید بلکه جزء اشکالات اصلی بازی است و برای هر کس ممکن است پدید آید . بعضی مواقع هم در Quest های Training ، پس از انجام دادن ماموریت خواسته شده ، گزینه ی Training را اصلا نمی شود یافت ! و هزاران باگ دیگر ( در ماموریت های فرعی ) در حین ماموریت ها وجود دارد . شما برو تو سایتی که لینکش رو چند صفحه قبل دادم، ببین یک Quest هم پیدا نمی کنی که باگ براش ذکر نکرده باشه ! در کل نمیگم این بازی بده ، ولی تعداد باگهاش خیلی زیاده . وگرنه بازی بدون شک یک شاهکار به تمام معناست .

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
اقا دستتون درد نکنه.
منم موافقم باگ تو این بازی خیلی کم نیست و من خودم تو چند تا quest به این ها بر خوردم که مرحله هام نا تمام موند ولی بعدا یعنی چند روز بعد به زمان بازی مشکل خود به خود حل شد . انگار زمان حل گننده این باگ هاست .
در مورد کلیسا هم ممنونم . چرا اینجوری میشه؟
من دوتا پچ knight of nine و چویرینگ فکر کنمو نصب کردم ولی هیچ اثری از این مکان ها تو بازی نیست. با اینکه تو صفحه اصلی بازی و موقع ورود به خود بازی می زنه extra ها وجود داره اما اثری از مکان ها نیستش. اینم یه موردیه که هست .
-----
در مورد کا quest ها هم باید بگم واقعا بعضیاش خیلی بی خود هستن. مثلا در یک کوست که باید یک شمشیر رو برای یک مجستمه الهه ببرم و جایزش یک نقاب کم ارزش تر از خود شمشیرس . یعنی خود شمشیر لنگش تو کل بازی نیست و بی نظیره نسبت به دیگر شمشیر ها .
شاید اگر بتیستا بره روی خود oblivion از نظر موتو بازی و جلوه های ویژه کار کنه و چند تا پچ جدید براش بزنه خودش یه بازی جدید و بی نظیر می شه.

Captain MacMillan

کاربر سایت
Jul 25, 2008
425
در مورد Knights of The nine و دیگر پچ ها ، باید صبر کنید تا پیغام مربوط به Quest رو بده ، بعد خودش مکان رو روی نقشه مشخص می کنه .
در مورد اون Quest که جایزش بی خودتره درست می گید . ولی اونجا فکر کنم انتخاب دارید که شمشیر رو تحویل بدید یا ندید ! می تونید شمشیر رو پیش خودتون نگه دارید ( به مجسمه بگید که شمشیر رو تحویل نمی دهید ) .
شاید اگر بتیستا بره روی خود oblivion از نظر موتو بازی و جلوه های ویژه کار کنه و چند تا پچ جدید براش بزنه خودش یه بازی جدید و بی نظیر می شه.
به نظر من بازی تموم شده رفته ، حالا هرچی باگ داشته یا نداشته باز هم شاهکار بوده و Bethesda باید روی شماره ی جدید کار کنه . البته اگر قرار باشه یک عنوان بدتر از Oblivion بیرون بده ، بهتره همون Oblivion رو روش کار کنه . به هر حال ، این بازی با وجود تمام باگ ها و مشکلاتش یک شاهکار است :smile: .

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
باگ هاي كه شما مي گي مربوط به سيو سريع و لود سريع هست و ربطي به Quest ها نداره! (دوست عزيز, اشتباه نكن! شما با Script هاي يك Quest آشنا هستي؟! فكر نكنم! پس ندانسته حرف نزن!)
بايد از سيو و لود كلي استفاده كني!
و همين طور كلمه Patch با Mod و DLC فرق داره!!! (دوستان, يه كم قبل حرف زدنتون مطالعه كنيد!!!)
و همين طور يك نكته: ديدريك پرنس ها كه الهه نيستن! تا حالا ناين دواين به گوشتون خورده؟

آخرین ویرایش:

galaxy0020

کاربر سایت
Nov 27, 2008
168
در مورد برخی مشکلات با Captain MacMillan کاملا موافقم.
البته تعداد قابل توجهی پچ های غیر رسمی برای بازی عرضه شده که بعضی از اونها در برخی موارد حتی نکات ریزی رو مورد توجه قرار دادن.
از حق نگزریم بعضی از خطا ها خیلی زجر آورن مثل همین که یه جادو می سازی ولی وقتی از بازی خارج می شی و دو باره بر می گردی جادوت نیست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر