SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
@boss 1988
من در پست های قبلی هم گفتم که تئوری شما را خیلی دوست دارم ، و خیلی هم دوست دارم که واقعیت داشته باشه ،چون با تئوری شما حداقل صدمه کمتری به چهارچوب های اصلی و شخصیت منحصر به فرد MGS می خوره.اما این که من چی دوست دارم و واقعیت چیه ، دو موضوع کاملا جدا از هم هستن.متاسفانه این بازی ای که کوجیما راه انداخته ، که به نظر من هم بیشتر برای بالا بردن محبوبیت این عنوان است و به نظر من مثل خیلی از سازنده ها فیلم و سریال و بازی به نقطه بن بستی رسیده که اونطور که باید و شاید نتوانسته داستانش را تمام کنه باتوجه به فشار های که در چند ماه اخر ریلیز بازی بروش بوده ، که همه ما بار ها بار ها تجربه همچین مصیبت هایی را در دنیا فیلم و بازی و کتاب شاهد بودیم. که می توانم بگم یکی از عناوین معروف در این زمینه عنوان Lost بود که هیچ پاسخ منطقی برای بیننده هاش نداشت و ساخته خودش را نابود کرد.

اما دلیل پست قبلی من از این جهت بود که آقاM.A.K LIGHT صحبت از کامل ترین تئوری موجود می کنه که به همه چیز پاسخ داده ، خوب من بعنوان کسی که با تئوری شما مخالف هستم موضوع منطقی را عنوان کردم که با تئوری شما جور درنمیاد.

در نهایت این بحث ها زمانی به نتیجه ای قانع کننده ای می رسه که خوده کوجیما حرف بزنه ، که البته خیلی بعید می دونم این اتفاق بیافته.

Big Snake

کاربر سایت
Oct 27, 2015
45
We passed upon the stair
ما از بالای نردبان رد شدیم
We spoke of was and when
از بود و از کی صحبت کردیم
Although I wasn't there
گرچه من آنجا نبودم
He said I was his friend
اون گفت که من دوستش بودم
Which came as a surprise
چیزی که به نظر شگفت‌انگیز می‌آمد
I spoke into his eyes
تو چشاش حرفمو زدم
I thought you died alone
گمان می‌کنم تنهایی مردی
A long long time ago
زمانی بسیار بسیار دور

Oh no, not me
اوه نه، من نیستم
We never lost control
ما هرگز کنترل خودمون رو از دست نمی‌دیم
You're face to face With The Man Who Sold The World
تو با مردی رو در رو شدی که دنیایش را فروخته است

I laughed and shook his hand
خندیدم و دستش را فشار دادم
And made my way back home
و راهمو گرفتم و رفتم سمت خونه
I searched for farm and land
دنبال زمین و مزرعه گشتم
For years and years I roamed
برای سالیان سال سرگران بودم
I gazed a gazeless stare
مبهوت نگاهی خیره و بدون بهت شدم
We walked a million hills
یک میلیون تپه رو پیاده رفتیم
I must have died alone
باید تنها مرده باشم
A long, long time ago
زمانی بسیار بسیار دور

Who knows?
کی میدونه؟
Not me
من نیستم
I never lost control
من هرگز کنترلم رو از دست نمی‌دم
You're face to face With the Man who Sold the World
تو با مردی روبرو شدی که دنیا رو فروخته است

Who knows?
کی میدونه؟
Not me
من نیستم
We never lost control
ما هرگز کنترل خود رو از دست نمی‌دیم
You're face to face With the Man who Sold the World
تو با مردی روبرو شدی که دنیا را فروخته است

این متن ترجمه مردی که دنیا رو فروخت بود..

abtinhitodie

کاربر سایت
Feb 11, 2011
923
من کاری به این ندارم که تئوری این دوستمون آیا تو کله کوجی هم هست و چپتر سه‌ یی با این نظریات شکل میگیره یا نه، حتا اصلا میگم اینطور نیست و مشکلات بازی به قوه خود می‌مونن و چپتر سه‌ هم در کار نخواهد بود اما اگر روزی روزگاری کوجی فکر ادامه داستان و جمع کردن آبروش باشه راهی‌ بهتر از این تئوری شما نداره.
تموم مواردی که دوستمون گفتن توهمات BB در اثر بیماری بوده کاملا قابل توجیح هست. حتا نوار کاست‌ها یا اینکه DNA به الی نمیخوره چون در نقش BB اون‌ها رو گوش میدیم و شاهد هستیم. اون عزیزی که گفتن پس BB ذهنش خیلی‌ خلاق و نویسنده قهاری باید بوده باشه، باید بگم افرادی که به این جور بیماری‌های روانی‌ دچار میشن دقیقا مغزشون همچین توهمات چفت و بست داری در حد نوار کاست براشون رو میکنه که طرف میشه شیزوفرنی یا چند شخصیتی اگر نه که تو دنیای الان با این همه توهمات ریز و کوچیک :D جمع کثیری خل و چل شده بودند (البته شدیم/دند. منظورم در حد شیزوفرنیه) برا همین اصلا استفاده از لفظ توهم هیچوقت تو مواردی مثل اینجور بیماری‌ها اگزجره نمیشه
حتا اون نوشته آخر بازی هم خوب توجیح کردن، کوجیما استددلال‌های فقهی‌-فلسفی‌:D خیلی‌ شلتری تو این سری آورده
اون تیکه آخر صحبت میلر و اسلات رو خودم برات توجیح می‌کنم که مثلا تو اون چپتر سه‌ کذایی نشون میده BB زیر میزی، باکسی چیزی قایم شده و این دیالوگ‌ها رو بین اون دو تا میشنوه و چون باز راوی میشه BB پس توهم.
روی نوار نوشته : From the man who sold the world ! و ننوشته : The man who sold the world ! :d
بین این 2 نوشته خیلی فرقه !!!
این رو هم اگه درست فهمیده باشم مشکلی‌ نیست اصلا. فکر کن یه بیمار چند شخصیتی از یکی‌ از شخصیت هاش به اون یکی‌ نامه میده، خیلی‌ هم شاعرانه.:D
فقط میمونه اینکه تو چپتر سه‌ باید توضیح بده که کی‌ BB میشه ونوم. چون تو طول بازی ما هم چین چیزی رو نمی‌بینیم. همه بهش میگن BB و اون نمیگه من BB نیستم پس فقط تو مرحله توهم زدن بوده. برا همین ازت پرسیدم کی مبتلا شده که گفتی‌ بعد از کما که اصلا منطقی‌ جور در نمیاد شاید منظورت همون شروع توهمات بوده.
با این فرضیات خیلی‌ شاخ و برگ‌های جالبی‌ هم میتونه به داستان بده. اینکه بعد تر شخصیت BB میفهمه درون خودش یه ونمی هم هست (دقیقا مثل خود این بیماری که یکی‌ از شخصیت ها، معمولا اصلی‌، میدونه که چند شخصیتی هست اما باقی‌ نه) و شروع به مصرف دارو میکنه، مشکلاتش با کاز و ...

Big Snake

کاربر سایت
Oct 27, 2015
45
توجه کرده بودید که خواننده ای که اهنگ
Man who Sold the World خوانده،اتفاقاتی که براش افتاده با ونوم خودمون شباهت داره..من الان رفتم بیوگرافی رو چک ردم،متوجه شدم که این بابا قرص آسپرین مصرف میکرده و یک بار به کما رفته و مشکل روانی داشته!(همون قرصی که ونوم تو بازی احتمالا استفاده می کرد) و میگن که ایشون از خودش نفرت داشته..خب همانطور که میدونیم ونوم هم به کما رفته و هم اون دارو هارو مصرف میکنه و هم مشکل روانی داره..یکم برام جالب بود گفتم با شما هم به اشتراک بگزارم..

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
کلا داستان بازی یه جوریه که انگار کوجیما داشته The Man Who Sold the World گوش می داده یهو این ایده به ذهنش رسیده که در موردش متال گیر بسازه:|
[LTR]We passed upon the stair,
We spoke of was and when,
Although I wasn't there,
He said I was his friend,
Which came as some surprise.
I spoke into his eyes,
"I thought you died alone
A long long time ago."

"Oh no, not me,
I never lost control
You're face to face
With the man who sold the world."

I laughed and shook his hand
And made my way back home,
I searched for form and land,
For years and years I roamed.
I gazed a gazley stare
At all the millions here:
"We must have died alone,
A long long time ago."

"Who knows? Not me,
We never lost control.
You're face to face
With the man who sold the world."
[/LTR]
رسما حکم TL;DR بازی رو داره:|

M@jidp

کاربر سایت
Jan 17, 2010
924
ما تنها مشکلمون یه کات سین هست که ندیدیم ولی تو تیزر تبلیغاتی سال ۲۰۱۴ هست و همینطور نقد ign
که یه منطقه اتش گرفته و همه چی نابود شده اونجاست ونوم میشه
یه چیز ذهن منو مشغول کرده اونم اینه که چرا مدیک باید تغییر چهره بده؟ با اینکه داغون شده و
جلوی بیگباس تو هلیکوپتر بوده ؟ خوب اگه بیگ باس رفته تو کمای 9 ساله با اینکه پشت مدیک بوده چطور مدیک سالمه
و داره از رو تخت به بیگ نگاه میکنه ؟! اگر بگیم بازی هست همه چی درست میشه ولی با عقل جور در نمیاد ... مسخره ترین چیز ممکنه
yahoo_4.gif

و چرا وقتی دوربین میخاد دکتری که بالا سر بیگ تو بیمارستانه اونجایی که میره کما slow میشه؟

چرا تلفن زنگ میزنه میگه v has come to؟
بعد بیگ چرا باید بره بیمارستان طرفو نجات بده ، خوب به فرض اینکه رفت یعنی خودشو زده به خریت و اونطور مبارزه میکنه
که quiet و مدیک شک نکنن که بیگ باسه و فنون cqc رو بلده ؟
این وسط نقش ف.مانتیس هم در نظر بگیرید ، همونطوری که eli دو شخصیت متفاوت داشت ممکنه زیر سر همین باشه
چون اگه بیگ خودش نبود ف. مانتیس اولین نفری بود که میتونست تشخیص بده نه ولگین... بعد از بیمارستان نجاتش میده
ولی عذاب هم میده بهش چون میخاد ببینه در اتش کاری که ولگین کرد داره میسوزه.

بعد اگه دقت کرده باشین تو قسمت ۴۵ کوایت مرده ، خفه ش کردن تو آب ، به همین دلیل هست که
که یجورایی از آب دوباره قدرت گرفته و هر بار که انرژی ش کم میشه میره سمت آب...
یعنی اون جایی که کواییت رو نگه میداشتن اگه کل بازی رو کامل رفته باشین و به حرفهای فرمانده ها موقع انتقال
زندانی ها گوش کرده باشین یه قاتل دارن که بهش اطلاع میدن میاد و زندانی هارو میکشه که ما باید برای کامل شدن
اون مرحله صبر کنیم تا بیاد و اکسترکتش کنیم ... کلا منظورم این بود که یه انسان نمیتونه چنین قدرتی داشته باشه.
به همین دلیل دو مرحله ۴۵ و ۴۶ پشت سر هم میان !
Quiet exit
بعد ۴۶ که اسنیک هست که وارد میشه ولی با دو شخصیت؟
چهار مرحله تو بازی کنارشون نوشته replay
quiet -11
emmrich -12
eli -23
quiet exit -45
-فکر کنم یازده که تا اینجا معلوم شد برای ازاد کردن دوباره کوایت بود و ادامه نمیدونم؟
-ایا با تکرار 12 امریک برمیگرده؟
-ایا با تکرار نجات بچه ها ما از حالت ونوم خارج میشیم کامل و یا کشتن بدتر میشیم؟
0a7e08-1447884184.png

b101cc-1447884385.png
8c6913-1447884279.png

-واین اخری رو نمیدونم! شاید به حرف بیاد و از brig بیاد بیرون...
ودر اخر میمونه وقت و حوصله که من ندارم تکرار کنم:))

آخرین ویرایش:

hosein_xz

کاربر سایت
Apr 30, 2014
65
نام
حسین
تنها قسمت مرحله 46 که با توهم جور در نمیاد مکالمه آسلات و میلره
خیلی هم قاطع به دو بیگ باس اشاره میکنن
داستان سری هم به دو بیگ باس میخوره
خلاصه من از 15 شهریور بازی رو نگه داشتم،دو بار تمومش کردم،نفروختمش بلکن خبری از چپتر 3 شد،خدا کنه باشه چنین چپتری#:-s

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
مهم:تو یه مصاحبه زنده اینترنتی با استفانی یوستن(صدا گذار کوایت) ، کاربرا هر چی پرسیدن که چپتر 3 وجود داره یا نه، از جواب دادن طفره رفته.
توصیه می کنم متال گیر هاتون را نفروشید. احتمال زیاد یه خبر هایی می شه.
پ.ن: آریا از همین الان به فکر عوض کردن آواتار باش :d

hosein_xz

کاربر سایت
Apr 30, 2014
65
نام
حسین
مهم:تو یه مصاحبه زنده اینترنتی با استفانی یوستن(صدا گذار کوایت) ، کاربرا هر چی پرسیدن که چپتر 3 وجود داره یا نه، از جواب دادن طفره رفته.
توصیه می کنم متال گیر هاتون را نفروشید. احتمال زیاد یه خبر هایی می شه.
پ.ن: آریا از همین الان به فکر عوض کردن آواتار باش :d

کلا هدف اومدن این بازی از دید طرفدارا، نشون دادن دلیل اختلاف بیگ باس و زیرو بود، آوتر هون بود
احتمالا اگه چپتری یا نسخه دیگه ای باشه بیگ باس و کوایت احتمالا علیه زیرو کاری میکنن
تاره ایلای و سالید هم هستن

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
این که کلا توهم بیگ باسه که ونوم وجود داره و همش خودش بوده بعید میدونم درست باشه و تو کت من هم نمیره :D

حالا صرف نظر از بقیه موارد که ممکنه درست باشه خوب صحبت آخر اسلات و کاز نشون میده 2 تا اسنیک داریم

immortals

کاربر سایت
Jan 24, 2012
230
نام
كاوه
تحلیل این سایت رو هم مطالعه بفرمائید!=d>
کامل ترین تحلیل حال حاضر.:bighug:

آخرین ویرایش:

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
دوستان که قصد خرید بازی نما را دارند برای مقاله MGS - مطلب زیر را مطالعه کنند

این مقاله با قلم بسیار زیبا و ویرایش فوق العاده ای نوشته شده ، بسیار عالی جنبه های مختلف بازی از نظر گرافیک و ساخت بازی و ساختار داستانی بازی را توصیف کردن اما در مورد تحلیل خاصی در مورد پایان بازی هیچ گونه توضیحی وجود نداره و تنها به شکل ادبی ابهام پایان بازی را به شما یاددآوری می کنه و مانند خیلی از سایت ها و مجلات مختلف صحبت از تفکر کوجیما در مورد معما پایانی بازی و اینکه این تفکر شماست که به پایان این قسمت از MGS شکل می دهد.
البته به نظر من این کسی که نقد را نوشته بسیار کارش را برای توصیف جنبه های مختلف این عنوان عالی انجام داده ، اما مثل تمام سایت های و مجلات مشابه هسته اصلی و ابهامات همچنان بی پاسخ باقی مانده بدون ارائه تئوری خاصی در مورد پایان بازی.

مطلب بالا از این جهت نوشته شده ، که اگر دوستانی مثل من تنها به هوای تحلیل پایان بازی قصد خرید این مجله را دارند اشتباه من را تکرار نکنند چون خبری از تحلیل و حتی کوچکترین تئوری نیست.

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
آقایون کار داره به جاهی باریک کشیده می شه ، این یکی از اون کامنت های خطرناک هست

1gsj_2.png

طرف به جواب نرسه ، فکر کنم کوجیما را همانجا می کشه.:d

Big Snake

کاربر سایت
Oct 27, 2015
45
دوستان،توجه کرده بودید آهنگ اصلی «مردی که دنیا رو فروخت» تو اهنگ اصلی میگه که«ما هرگز کنترل خودمون رو از دست نمی دیم» در صورتی که تو اهنگ بازی میگه که«من هرگز کنترل خودمو از دست نمی دم»
این دوتا باهم فرق دارن..در ضمن تو ردیت همون که تو تریلر های بازی به دوتا فانتوم اشاره داشت،گفته بود که تو این نسخه هر دو فانتوم ما بیگ باس هستش!
The Legand همون بیگ باس..
The Man همون ونوم اسنیک...
افسانه،مرد!

avannn

کاربر سایت
May 23, 2010
558
نام
آوان
ای کوجیما،با این جوانان چه کرده ای؟ :D
حدس بنده این هست که فصل 3 میاد

Sent from my iPhone

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر