SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,279
نام
امیر حسین
اون متن بلند بالا رو نخوندم،ولی متن های قبل و نوشته های بعد از عکس رو خوندم!
جدا از اینکه همچنان اصلا حتی 1% قبول ندارم فرضیه ها رو! :d این رو بگم :

همانطور که پیش تر هم گفتم ، اینجا به خاطر بیماری شیزوفرنی ( و قرار گرفتن در مرز بین دو شخصیت) دچادر توهم میشود و ادامه ماجرا هم که دیدیم ...( صحبت های جلو آینه!) او جلو آینه رفته است و با خود حرف میزند ! شاید بگویید صدا ها که از نوار پخش میشود؟ قبل از پاسخ توجه کنید که الان او خودش را نمیشناسد و تصور میکند بیگ باس نیست و بیگ باس اصلی با او صحبت میکند ( گفتن و توضیح توهمات توی سر یه بیمار خیلی سخته و من راجع به چیزی که میگم خارج از نت و در دانشکده روانشناسی :dتحقیق کردم و از چند نفر سوال کردم و این رفتار برای ما قابل درک نیست ولی از بیمار شیزوفرنی چیز عجیبی نیست و چیزی از خودم نمیبافم ) در حقیقت اینجا بیگ باس داره اهنگ the man who sold the world رو گوش میده.....
نه یک فرقی اینجا وجود داره! اونم اینه که روی نوار نوشته : From the man who sold the world ! و ننوشته : The man who sold the world ! :d
بین این 2 نوشته خیلی فرقه !!!
اولی کاملا با چیزی که میشنویم مطابقه! دومی میشه یه آهنگ ساده! :d
جدای از این، the man who sold the world کاملا با کاری که بیگ باس ـیکه ما میگیم(وجود بیگ باس و ونوم به صورت جدا! ) کرده میخونه! :d تمام سربازهای باقی موندش و حتی دوست نزدیکی مثل کاز رو فروخت! :|

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,030
نام
آریا
وای بر من که هنوز دارم کامنت میدم. اونم دزدکی:d
اول اینکه حجم بازی را درست گفتم. بلاشک.
بعد اینکه خب دوستان من هم مثل شما قبول دارم که بازی به اون مقدار که انتظار داشتیم حماسی نبود. ولی واقعا بعیده که انقدر هم ناقص باشه.
الان دوستان عزيز ی مثل آریا که کاملا مخالف تئوری یکی بودن ونوم و بیگ باسه خواهشا به سوال های من و باس 1988 جواب بده.
N بار گفتم که دلیل شما برا مخالفت با این تئوری تناقضات هست. ولی جواب قطعی به موارد تایید کننده نمیدید. خب الان این تنها تئوری هست که دلیل قاطعی برا ردش نیست. و در ضمن تنها تئوری هست که عملا داره وقایع بازی را توجیه می کند.
آقا برا آخرین بار دوستانی که میگن ونوم خود بیگ باس نیست یه توجیه مناسب برای چیزهای ساپورتر این تئوری بیارن:d
در نهایت برای بار آخر میگم اگه نقد مجله بازینما را نخونید ، چه هیتر این بازی باشید چه دوست دارش، 1984% عمرتون بر فناس:d
من دیگه غلط بکنم این بحث ها رو ادامه بدم! :D ما هرچی بگیم، شما یه کلمه توهم و دروغ جلوش میذارین و خودتون رو خلاص میکنین، دیگه آدم چیکار کنه؟! :D یعنی شک ندارم اگه خود کوجیما هم فردا بیاد بگه بابا به جان مادرم بازی همین هست، میگین نه بابا کوجیما هم در زمانی که داشت این حرف ها رو میزد، لبخند معناداری گوشه لبش بود که نشون میداد داره با طعنه صحبت میکنه و منظورش چیز دیگه ای هست!
این هم آخرین پستم در مورد این بحث ها هست، چون دقیقاً شبیه دایره ای هست که داره دور خودش میچرخه و یه سری بحث های تکراری انجام میشه. خیلی از صحبت های دوستمون رو هم خود من قبلاً توی تاپیک نوشتم و اگه پست های قدیمم رو ببینین، بهشون میرسین. از مسخره بودن کاراکتر Big Boss توی این بازی که تبدیل به یه آدم ترسو میشه تا قضیه کلون ها و البته صحبت های Big Boss توی MG1/2 که نشون میده اون زمان کوجیما باس های این دو نسخه رو یه نفر فرض کرده. یعنی این صحبت ها چیزی نیست که ما متوجهش نباشیم و من و خیلی های دیگه که با داستان بازی مشکل داریم، اینا رو میدونیم ولی به خاطر اون ها نمیایم توجیه کنیم که این دو کاراکتر یکی هستن، بلکه میذاریم به پای اصرار کوجیما برای سوپرایز کردن بازیکن که باعث شده یه سری موارد نسخه های کلاسیک زیر سوال بره. کوجیما هم ماشاالله خوب میتونه همه چیز رو توجیه کنه و توی نسخه های قبلی هم نصف مسائل رو با یه کلمه نانوماشین خلاص کرد، یعنی سابقه این کارها رو داره.
گذشته از اون، شما از کوچیک ترین موقعیتی به نفع تئوری خودتون استفاده میکنین، ولی من وقتی در مورد واضح ترین بخش بازی یعنی توضیحات آخرش میگم (که دیگه مثل روز روشنه که ربطی به ذهن Big Boss نداره) حتی از اون هم نتیجه گیری دلخواهی میکنین که واقعاً در نوع خودش عجیبه! فنتوم Big Boss در سال فلان کشته شد، پس نتیجه میگیریم منظور این بوده که شخصیت درگیر با اسکیزوفرنی کشته شده!!!
دوستان در مورد تناقضات بازی با MG1/2 میگن. خب مگه همین تئوری های شما با اون نسخه ها در تناقض نیست؟ توی MGSV جناب Big Boss (به قول شما) رو داریم با شاخ و دست مکانیکی می بینیم. این شاخ و دست توی MG1/2 کجا هستن؟ توی همین کاتسین آخر بازی هم شاخ و دست رو می بینیم، کاتسینی که احتمالاً برمیگرده به MG1، پس چرا توی MG1 خبری از اینا نیست و Big Boss سالمه؟ البته بعید نیست یه دفعه بگین این شاخ و دست هم توهم هستن و فقط خود Big Boss داره اون ها رو میبینه!!!
یا در مورد Volgin که حس انتقامش رو ربط میدین به اینکه ردیاب خفنی داشته و تونسته Big Boss رو پیدا کنه. آخرین سکانسی که از Volgin در مقابل Venom یا Big Boss دیدیم کجا بود؟ همون جایی نبود که Venom بالای جسدش رفت و Volgin دوباره بلند شد و اومد یه کاری بکنه، ولی وقتی از فاصله خیلی نزدیک به Venom نگاه کرد، آتیش خشمش خاموش شد و برای همیشه افتاد زمین؟ یعنی الآن نمیشه از همین سکانس نتیجه گرفت که اون حس انتقام Volgin متوجه شده که این بنده خدا Big Boss اوریجینال نیست، وگرنه منهدمش میکرد؟ هرچند بعید نیست الآن بگین کلهم اون مأموریت هم در خواب Big Boss اتفاق افتاده!! :D
فقط یه نگاه به عکس چهارم و شوکه شدن Volgin و بعدش هم مرگش کافیه تا بفهمیم بنده خدا چرا Venom رو ول کرد و بعد از این همه سختی کشیدن، کارش رو تموم نکرد.

دوستمون میگه چرا Big Boss جوون مونده! :D در حالی که قیافه Big Boss فرق خاصی با Venom نداره و از نظر شکل و شمایل و میزان جوونی و پیری تقریباً یه چیز هستن، به جز زخم های شدیدی که Venom به خاطر سپر بلا شدن در انفجار پیدا کرده. اگه یکی فتوشاپ کار باشه و اون زخم ها رو درست کنه، هر دو قیافه تقریباً یه جور میشن.

یا شما میای میگی فلان نسخه حجمش انقدر هست و اون یکی نسخه انقدر، پس نتیجه میگیریم ماجراهای پیچیده ای در میان هست! در حالی که تفاوت حجم اصلاً چیز عجیبی نیست. این لیست ها رو ببینین، ده ها بازی وجود دارن که نسخه های PS4 و X1 اون ها تفاوت حجم زیادی داره، ولی نشون دهنده رازهای خاصی نیست:
PS4
X1

ختم کلام هم اینکه اگه بخوایم جدا بودن Big Boss و Venom رو به ترسو بودن Big Boss ربط بدیم (که درست هم هست و من بابت همین قضیه از کوجیما شاکی هستم) و بگیم این موضوع زشته پس قبولش نداریم، یکی بودن Big Boss و Venom بدتره. چون این قضیه باعث میشه Big Boss رو از یه جنگجوی خفن به یه نویسنده درجه یک و محشر تغییر بدیم که توی ذهنش چنان فیلمنامه ای نوشته که اساتید سینما هم با خوندنش سکته میزنن! طرف توی ذهن خودش همچین چیزهایی نوشته:
بعد از حادثه Ground Zeroes، خود را روی تخت در کنار Miller و توهم خود یعنی Big Boss اوریجینال دیدم و Miller صحبت هایی در مورد من و توهمم میکرد.
در بیمارستان، خودم رو با کله باندپیچی دیدم.
بعدش اون کسی که خود من بود، صورتش مشخص شد و سوار موتور شد رفت. البته من بعدها به خود شک نکردم که چطور صورت او عین من بود، فقط او را به عنوان توهم خود قبول داشتم و به روانپزشک هم مراجعه نکردم که در مورد شخصیتی شبیه به خود که با سیگار برگ سوار موتور شد و رفت، صحبت کنم.
بعد توانستم فیلمنامه ای بنویسم که در آن مکالمات مفصل و سنگین بین Zero و Ocelot و Miller رو تهیه کنم تا به خودم بقبولونم که این من نیستم و فلان و چنان.
بعد از اون به شکل نوستراداموس درآمده و فهمیدم که در آینده Miller و Ocelot با هم اختلاف پیدا میکنن، پس برای اون ها هم فیلمنامه مخصوصی تدارک دیدم که مشخص بشه چرا اختلاف پیدا میکنن. یعنی من در فیلمنامه خود، آینده این دوستان رو هم پیش بینی کردم.
ماشاالله چه ذهن خلاقی داره Big Boss! :D من جای ایشون بودم، جنگ و نبرد رو میبوسیدم میذاشتم کنار و میزدم تو کار نویسندگی و کار روی فیلمنامه و بازینامه و ...

در نهایت هم نه من و یه سری از دوستان تا وقتی مدارک مختلفی داریم قانع نمیشیم (از نوارها و کاتسین ها تا همین Volgin)، نه شما و دوستان دیگه که مدارک مخصوص خودتون رو دارین. :D نیازی هم به زور و اجبار برای قانع کردن طرف مقابل نیست و برداشت ها متفاوته. بهترین کار رو دوستانی کردن که اوایل توی تاپیک شرکت میکردن، ولی بعد دیدن ادامه دادن بحث فقط باعث میشه آدم بیشتر از داستان بازی حرص بخوره و تاپیک رو رها کردن. منم مدتی بود کاری با تاپیک نداشتم، ولی تئوری های دوستمون باس برام جالب بود و توی بحث شرکت کردم. ولی بعدش که میبینم هرچی میگیم آخرش با یه کلمه توهم خنثی میشه، دیگه در مورد چی بحث کنم؟! :D

آریا جان همه حرفات قبول ولی یه شرط. اگه چپتر 3 یا اپدیت یا ... که داستان را جلو برد حالا هر طوری، شما به مدت یک سال آواتار و امضات را تغییر می دی به چیزی که من می گم و اگه هم تا تا پایان تابستان 95 اتفاقی نیفتاد، من همین کار را می کنم. قبول داری؟
یعنی چی داستان رو هر طوری جلو برد؟! :D کوجیما که ماشاالله خیلی هم اهل ژانگولربازی هست و بعید نیست توی The Game Awards یه شعبده بازی ای انجام بده (هرچند لزوماً به این معنی نه که بیاد بگه این دو تا کاراکتر یکی هستن) ولی ما داریم در مورد بازی ای صحبت میکنیم که دستمون هست. بازی ای که براش پول دادیم و تجربه ـش کردیم و الآن هم 2.5 ماه از اومدنش میگذره. واقعاً هنر نیست که یکی بیاد با آپدیت و DLC و ... بعد از چند ماه تغییری توی داستان بده یا چیزی رو عوض کنه و ادامه بده. تمام نظرات من در مورد بازی ای هست که انقدر منتظرش بودم، جزو معدود بازی هایی بوده که همون روزهای اول خریدمشون و داستان بازی رو هم به این شکل میبینم. حالا دو روز دیگه استاد کوجیما تصمیم بگیره توی بازی تغییر بده و فلان چیز رو عوض یا کم و زیاد کنه و ادامه ـش رو بسازه، ارتباطی به بحث های ما نداره. همون طور که پایان ME3 هم از دید خیلی از طرفدارها افتضاح بود، ولی بعداً با DLCهایی که دادن تا حدی جبران شد و قضیه بهتر از قبل شد.
پایان تابستون 95 هم جالب بود! :D یعنی اگه زبونم لال تا آخر امسال خبری نشد، همچنان تا سال آینده منتظر ادامه ماجرا هستین؟! :D

Dinosaur جان

قبل از اینکه بری میشه یه سوال منو راجع به اون عکس ولگین که تو اخرین پیامت نشون دادی ، بدی؟

ولگین در این صحنه نابود شده ( زیر ساحالانتروپوس له شد ) و جسم بی جانش در وسط حیات افتاده

اگر ایشون به قول شما بدل بیگ باس هست ( مدیک) ...چرا وقتی به ولگین رسید ، ولگین دوباره حس انتقامش گل کرد و بلند شد ؟ خب مدیک یک شخص عادی است و در اون پایگاه هم سربازا عادی زیاد هست ، چرا درست وقتی مدیک میاد بلند میشه؟ چه حسی به مدیک داره که به بقیه سربازان موجود در پایگاه نداره؟
مدیک مثل خیلی از سربازهای دیگه نیست. :D گذشته از اینکه صورت Big Boss رو داره، طبق گفته های خود بازی خاطرات و افکار Big Boss هم بهش منتقل شده، یعنی چیزی که میتونه باعث شعله ور شدن آتیش انتقام Volgin بشه.
Volgin توی بیمارستان به Venom و Big Boss میرسه و حس انتقام توی اون منطقه براش قوی هست و جلوی خودش هم کسی رو میبینه که عیناً شبیه Big Boss هست، در حدی که نزدیک ترین افراد مثل Miller هم متوجه تفاوتشون نمیشن. برای همین دنبال اون راه می افته و در نهایت شکست میخوره و دفعه بعدش هم همین طور. ولی دفعه آخر که Venom (یا Big Boss از دید Volgin) رو میبینه، دیگه مانعی جلوی این دو نفر نیست. نه خبری از هلی کوپتر امداد و Sahelanthropus هست و نه جریان آب. پس خیلی راحت بهش نزدیک میشه و به بیشترین حد از حس انتقام خودش میرسه و میتونه خیلی راحت کار Venom رو تموم کنه، ولی در لحظه آخر که داره از اون فاصله نزدیک به Venom نگاه میکنه، کسی به جز Big Boss رو میبینه و متوجه میشه که ایشون یه آدم دیگه ای هست و از قیافه ـش هم مشخصه که تعجب کرده و در نهایت هم برای همیشه کارش تموم میشه.
الآن رفتم توی ویکی بازی هم دیدم نظرشون مثل من هست. البته نیازی به گفتن نیست که ویکی رسمیت نداره، ولی به هر حال تعدادی از حرفه ای ترین طرفدارهای بازی اداره ـش میکنن و اونجا این طور نوشته شده، یعنی چیزی نیست که فقط نظر من باشه.
Mysteriously, Volgin momentarily reverted to his original appearance, in which he then stopped his assault - somehow, he realized that Venom Snake was not actually the Big Boss he thought he had been hunting. His anger quelled, he fell backwards to the ground, dropping several bullets just like he used to, and finally died

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,973
نام
محمد
من دیگه غلط بکنم این بحث ها رو ادامه بدم! :D ما هرچی بگیم، شما یه کلمه توهم و دروغ جلوش میذارین و خودتون رو خلاص میکنین، دیگه آدم چیکار کنه؟! :D یعنی شک ندارم اگه خود کوجیما هم فردا بیاد بگه بابا به جان مادرم بازی همین هست، میگین نه بابا کوجیما هم در زمانی که داشت این حرف ها رو میزد، لبخند معناداری گوشه لبش بود که نشون میداد داره با طعنه صحبت میکنه و منظورش چیز دیگه ای هست!
این هم آخرین پستم در مورد این بحث ها هست، چون دقیقاً شبیه دایره ای هست که داره دور خودش میچرخه و یه سری بحث های تکراری انجام میشه. خیلی از صحبت های دوستمون رو هم خود من قبلاً توی تاپیک نوشتم و اگه پست های قدیمم رو ببینین، بهشون میرسین. از مسخره بودن کاراکتر Big Boss توی این بازی که تبدیل به یه آدم ترسو میشه تا قضیه کلون ها و البته صحبت های Big Boss توی MG1/2 که نشون میده اون زمان کوجیما باس های این دو نسخه رو یه نفر فرض کرده. یعنی این صحبت ها چیزی نیست که ما متوجهش نباشیم و من و خیلی های دیگه که با داستان بازی مشکل داریم، اینا رو میدونیم ولی به خاطر اون ها نمیایم توجیه کنیم که این دو کاراکتر یکی هستن، بلکه میذاریم به پای اصرار کوجیما برای سوپرایز کردن بازیکن که باعث شده یه سری موارد نسخه های کلاسیک زیر سوال بره. کوجیما هم ماشاالله خوب میتونه همه چیز رو توجیه کنه و توی نسخه های قبلی هم نصف مسائل رو با یه کلمه نانوماشین خلاص کرد، یعنی سابقه این کارها رو داره.
گذشته از اون، شما از کوچیک ترین موقعیتی به نفع تئوری خودتون استفاده میکنین، ولی من وقتی در مورد واضح ترین بخش بازی یعنی توضیحات آخرش میگم (که دیگه مثل روز روشنه که ربطی به ذهن Big Boss نداره) حتی از اون هم نتیجه گیری دلخواهی میکنین که واقعاً در نوع خودش عجیبه! فنتوم Big Boss در سال فلان کشته شد، پس نتیجه میگیریم منظور این بوده که شخصیت درگیر با اسکیزوفرنی کشته شده!!!
دوستان در مورد تناقضات بازی با MG1/2 میگن. خب مگه همین تئوری های شما با اون نسخه ها در تناقض نیست؟ توی MGSV جناب Big Boss (به قول شما) رو داریم با شاخ و دست مکانیکی می بینیم. این شاخ و دست توی MG1/2 کجا هستن؟ توی همین کاتسین آخر بازی هم شاخ و دست رو می بینیم، کاتسینی که احتمالاً برمیگرده به MG1، پس چرا توی MG1 خبری از اینا نیست و Big Boss سالمه؟ البته بعید نیست یه دفعه بگین این شاخ و دست هم توهم هستن و فقط خود Big Boss داره اون ها رو میبینه!!!
یا در مورد Volgin که حس انتقامش رو ربط میدین به اینکه ردیاب خفنی داشته و تونسته Big Boss رو پیدا کنه. آخرین سکانسی که از Volgin در مقابل Venom یا Big Boss دیدیم کجا بود؟ همون جایی نبود که Venom بالای جسدش رفت و Volgin دوباره بلند شد و اومد یه کاری بکنه، ولی وقتی از فاصله خیلی نزدیک به Venom نگاه کرد، آتیش خشمش خاموش شد و برای همیشه افتاد زمین؟ یعنی الآن نمیشه از همین سکانس نتیجه گرفت که اون حس انتقام Volgin متوجه شده که این بنده خدا Big Boss اوریجینال نیست، وگرنه منهدمش میکرد؟ هرچند بعید نیست الآن بگین کلهم اون مأموریت هم در خواب Big Boss اتفاق افتاده!! :D
فقط یه نگاه به عکس چهارم و شوکه شدن Volgin و بعدش هم مرگش کافیه تا بفهمیم بنده خدا چرا Venom رو ول کرد و بعد از این همه سختی کشیدن، کارش رو تموم نکرد.

دوستمون میگه چرا Big Boss جوون مونده! :D در حالی که قیافه Big Boss فرق خاصی با Venom نداره و از نظر شکل و شمایل و میزان جوونی و پیری تقریباً یه چیز هستن، به جز زخم های شدیدی که Venom به خاطر سپر بلا شدن در انفجار پیدا کرده. اگه یکی فتوشاپ کار باشه و اون زخم ها رو درست کنه، هر دو قیافه تقریباً یه جور میشن.

یا شما میای میگی فلان نسخه حجمش انقدر هست و اون یکی نسخه انقدر، پس نتیجه میگیریم ماجراهای پیچیده ای در میان هست! در حالی که تفاوت حجم اصلاً چیز عجیبی نیست. این لیست ها رو ببینین، ده ها بازی وجود دارن که نسخه های PS4 و X1 اون ها تفاوت حجم زیادی داره، ولی نشون دهنده رازهای خاصی نیست:
PS4
X1

ختم کلام هم اینکه اگه بخوایم جدا بودن Big Boss و Venom رو به ترسو بودن Big Boss ربط بدیم (که درست هم هست و من بابت همین قضیه از کوجیما شاکی هستم) و بگیم این موضوع زشته پس قبولش نداریم، یکی بودن Big Boss و Venom بدتره. چون این قضیه باعث میشه Big Boss رو از یه جنگجوی خفن به یه نویسنده درجه یک و محشر تغییر بدیم که توی ذهنش چنان فیلمنامه ای نوشته که اساتید سینما هم با خوندنش سکته میزنن! طرف توی ذهن خودش همچین چیزهایی نوشته:
بعد از حادثه Ground Zeroes، خود را روی تخت در کنار Miller و توهم خود یعنی Big Boss اوریجینال دیدم و Miller صحبت هایی در مورد من و توهمم میکرد.
بعدش اون کسی که خود من بود، صورتش مشخص شد و سوار موتور شد رفت. البته من بعدها به خود شک نکردم که چطور صورت او عین من بود، فقط او را به عنوان توهم خود قبول داشتم و به روانپزشک هم مراجعه نکردم که در مورد شخصیتی شبیه به خود که با سیگار برگ سوار موتور شد و رفت، صحبت کنم.
بعد توانستم فیلمنامه ای بنویسم که در آن مکالمات مفصل و سنگین بین Zero و Ocelot و Miller رو تهیه کنم تا به خودم بقبولونم که این من نیستم و فلان و چنان.
بعد از اون به شکل نوستراداموس درآمده و فهمیدم که در آینده Miller و Ocelot با هم اختلاف پیدا میکنن، پس برای اون ها هم فیلمنامه مخصوصی تدارک دیدم که مشخص بشه چرا اختلاف پیدا میکنن. یعنی من در فیلمنامه خود، آینده این دوستان رو هم پیش بینی کردم.
ماشاالله چه ذهن خلاقی داره Big Boss! :D من جای ایشون بودم، جنگ و نبرد رو میبوسیدم میذاشتم کنار و میزدم تو کار نویسندگی و کار روی فیلمنامه و بازینامه و ...

در نهایت هم نه من و یه سری از دوستان تا وقتی مدارک مختلفی داریم قانع نمیشیم (از نوارها و کاتسین ها تا همین Volgin)، نه شما و دوستان دیگه که مدارک مخصوص خودتون رو دارین. :D نیازی هم به زور و اجبار برای قانع کردن طرف مقابل نیست و برداشت ها متفاوته. بهترین کار رو دوستانی کردن که اوایل توی تاپیک شرکت میکردن، ولی بعد دیدن ادامه دادن بحث فقط باعث میشه آدم بیشتر از داستان بازی حرص بخوره و تاپیک رو رها کردن. منم مدتی بود کاری با تاپیک نداشتم، ولی تئوری های دوستمون باس برام جالب بود و توی بحث شرکت کردم. ولی بعدش که میبینم هرچی میگیم آخرش با یه کلمه توهم خنثی میشه، دیگه در مورد چی بحث کنم؟! :D
آریا جان همه حرفات قبول ولی یه شرط. اگه چپتر 3 یا اپدیت یا ... که داستان را جلو برد حالا هر طوری پیش برد رو شد، شما به مدت یک سال آواتار و امضات را تغییر می دی به چیزی که من می گم و اگه هم تا تا پایان تابستان 95 اتفاقی نیفتاد، من همین کار را می کنم. قبول داری؟

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سلام
اریا دمت گرم خیلی خوب جواب دادی اعصاب من نکشید دیگه :D البته اخرشم دیدم شرط بندی اواتار باهات شد =))
------------------
من واقعیتش اصلا حوصله ی ادامه ی بحث رو ندارم چون اگه چیزی به نظرم بی پایه و اساس باشه هر چقدرم شیرین بحثش رو ادامه نمیدم.ولی یه چیزیو مشخص کنم اینکه یکی گفت چرا اخر MGS4 بیگ باس حرفی از فنتومش نزد! اخه خدا وکیلی چی فکر میکنی ؟! اینکه کوجیما از نسخه ی اول که شروع کرده بازی رو بسازه تو فکر نسخه های بعدیش و داستانش واسه ی 20 سال بعد بوده؟! نه هر نسخه که ساخته گفته بابا نمیخوام بسازم ولم کنین دیگه...اینم که این داستان اینجوریه (وا سه ی منم پذیرفتنش سخته) وا سه ی اینه که دیگه کفگیر یارو خورده ته دیگ! چی بسازه دیگه اخه؟! (شک ندارم فرضیه هایی بسیار زیبا میتونم از دوستان مغز اسیدیمون بشنویم:D)
کیوان یه حرف قشنگی زد گفت اگه داستانی قراره خوب باشه خودش به خودیه خود باید خوب و قابل فهم باشه! حالا بیان تو اینده سره این همه تقاضا یه بازی یه DLC چیزی بسازن اصلا هم بعید نیست باعث نمیشه این گندی که بالاش 60 دلار دادم تغییر کنه! (باید 40 تا دیگه هم بدیم تازه یه چیزی مثل گراند زیرو تحویل بگیریم لابد:D) که داستان قبلیو درست کنه!
در ضمن یادتون باشه این یه گیمه چیزیه برای سرگرمیه ما! بخواد انقدر پیچیده و مسخره بشه واقعا ارزشش رو نداره! (تازه به نظر من اصلا پیچیده نیست و خیلی ابکی و ساده هست این داستان)

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62

PS4
X1

یعنی چی داستان رو هر طوری جلو برد؟! :D کوجیما که ماشاالله خیلی هم اهل ژانگولربازی هست و بعید نیست توی The Game Awards یه شعبده بازی ای انجام بده (هرچند لزوماً به این معنی نه که بیاد بگه این دو تا کاراکتر یکی هستن) ولی ما داریم در مورد بازی ای صحبت میکنیم که دستمون هست. بازی ای که براش پول دادیم و تجربه ـش کردیم و الآن هم 2.5 ماه از اومدنش میگذره. واقعاً هنر نیست که یکی بیاد با آپدیت و DLC و ... بعد از چند ماه تغییری توی داستان بده یا چیزی رو عوض کنه و ادامه بده. تمام نظرات من در مورد بازی ای هست که انقدر منتظرش بودم، جزو معدود بازی هایی بوده که همون روزهای اول خریدمشون و داستان بازی رو هم به این شکل میبینم. حالا دو روز دیگه استاد کوجیما تصمیم بگیره توی بازی تغییر بده و فلان چیز رو عوض یا کم و زیاد کنه و ادامه ـش رو بسازه، ارتباطی به بحث های ما نداره. همون طور که پایان ME3 هم از دید خیلی از طرفدارها افتضاح بود، ولی بعداً با DLCهایی که دادن تا حدی جبران شد و قضیه بهتر از قبل شد.
پایان تابستون 95 هم جالب بود! :D یعنی اگه زبونم لال تا آخر امسال خبری نشد، همچنان تا سال آینده منتظر ادامه ماجرا هستین؟! :D

راجع به اون عکس وولگین که نشون دادین
اینجا ولگین نابود شده و وسط حیات افتاده ! اما باز وقتی بیگ باس رو میبینه حس انتقام بیدارش میکنه و بیگ باس چهره اون رو به یادش میاد
مدیک در سال 1964 با ولگین روبرو نشده که بخواد (((((قیافه واقعی ولگین))))) رو یادش بیاد ....پس ایشون که تو این عکس شما با ولگین درگیره همونیه که سال64 باهاش تو حوادث متال 3 درگیر بود
...من واقعا درک نمیکنم بعضی ها چرا وقتی نظری مخالف خودشون مشنون عصبانی میشن ، و چون دلایل محکمی ( محکم تر از بقیه) ندارند ... بحث را بی نتیجه قلمداد میکنن و صحنه رو ترک میکنند !
خب این مقاله ای که نوشتم برداشت بنده بعد از دو ماه کلنجار رفتن با داستان بود .... از نظر خودم خیلی نظریه محکمی است .... هر کسی میتونه برداشت خودش رو داشته باشه ... به هر حال خیلی ممنونم که نوشته های منو خوندین ....شرط بندی آوار هم کار من نبود که به بهانه اون همه چیز رو مسخره میکنین جناب R.I.P

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,973
نام
محمد
اینجا ولگین نابود شده و وسط حیات افتاده ! اما باز وقتی بیگ باس رو میبینه حس انتقام بیدارش میکنه و بیگ باس چهره اون رو به یادش میاد
مدیک در سال 1964 با ولگین روبرو نشده که بخواد (((((قیافه واقعی ولگین))))) رو یادش بیاد ....پس ایشون که تو این عکس شما با ولگین درگیره همونیه که سال64 باهاش تو حوادث متال 3 درگیر بود
...من واقعا درک نمیکنم بعضی ها چرا وقتی نظری مخالف خودشون مشنون عصبانی میشن ، خب این مقاله ای که نوشتم برداشت بنده بعد از دو ماه کلنجار رفتن با داستان بود .... از نظر خودم خیلی نظریه محکمی است .... هر کسی میتونه برداشت خودش رو داشته باشه ... به هر حال خیلی ممنونم که نوشته های منو خوندین ....شرط بندی آوار هم کار من نبود که به بهانه اون همه چیز رو مسخره میکنین جناب R.I.P

نظریه خیلی خوبی هم هست. دستت هم درد نکند.
شرط بندی آواتار را هم دلیلش این بود که این بحث ما عملا به نتیجه نرسید.

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62
Dinosaur عزیز

خب برادر من بیا مثل من تمام صحنه ها رو مو به مو طبق نظریه خودت توجیه کن ! دوم اینکه من هیچ وقت نخواستم به زور چیزی رو به کاربران عزیز غالب کنم ... نظریه ای رو ارایه کردم با دلیل مدرک هم گفتم که چرا این حرف رو زدم ! در آخر هم هرکس میتونه داستان رو همونطور که ذهنش میپذیره قبول کنه
...من نفهمیدم چرا آخر این سو برداشت پیش اومد که من به زور میخوام کاری انجام بدم ....
در آخر هم بگم که کوجیما خودش به صورت رسمی اعلام کرده بود که
شاخ بیگ باس و دست مصنوعی بیگ باس از مواردی است که در تناقض با سال های آینده است .......خود کارگردان گفته اینو نه من

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,973
نام
محمد
Dinosaur عزیز

خب برادر من بیا مثل من تمام صحنه ها رو مو به مو طبق نظریه خودت توجیه کن ! دوم اینکه من هیچ وقت نخواستم به زور چیزی رو به کاربران عزیز غالب کنم ... نظریه ای رو ارایه کردم با دلیل مدرک هم گفتم که چرا این حرف رو زدم ! در آخر هم هرکس میتونه داستان رو همونطور که ذهنش میپذیره قبول کنه
...من نفهمیدم چرا آخر این سو برداشت پیش اومد که من به زور میخوام کاری انجام بدم ....
در آخر هم بگم که کوجیما خودش به صورت رسمی اعلام کرده بود که
شاخ بیگ باس و دست مصنوعی بیگ باس از مواردی است که در تناقض با سال های آینده است .......خود کارگردان گفته اینو نه من

باس عزیز مسئله اینه که دلایلی که میاری خیلی خوب و قوی هست ولی با یه سری چیز ها در تناقضه.
دوستان اگر کسی از رفتار من ناراحت شده خودش ببخشه چون من فقط دنبال یافتن حقیقت بودم و اینکه:we are here because we are seeking the truth. right?

- - -ویرایش - - -

باس عزیز مسئله اینه که دلایلی که میاری خیلی خوب و قوی هست ولی با یه سری چیز ها در تناقضه.
دوستان اگر کسی از رفتار من ناراحت شده خودش ببخشه چون من فقط دنبال یافتن حقیقت بودم و اینکه:we are here because we are seeking the truth. right?

آقا من این مقاله شما را بذارم تو ردیت طوریه؟

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62

- - -ویرایش - - -

آقا من این مقاله شما را بذارم تو ردیت طوریه؟

نه عزیز طوری نیست ;)

- - -ویرایش - - -

Dinosaur جان

قبل از اینکه بری میشه یه سوال منو راجع به اون عکس ولگین که تو اخرین پیامت نشون دادی ، بدی؟

ولگین در این صحنه نابود شده ( زیر ساحالانتروپوس له شد ) و جسم بی جانش در وسط حیات افتاده

اگر ایشون به قول شما بدل بیگ باس هست ( مدیک) ...چرا وقتی به ولگین رسید ، ولگین دوباره حس انتقامش گل کرد و بلند شد ؟ خب مدیک یک شخص عادی است و در اون پایگاه هم سربازا عادی زیاد هست ، چرا درست وقتی مدیک میاد بلند میشه؟ چه حسی به مدیک داره که به بقیه سربازان موجود در پایگاه نداره؟

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,973
نام
محمد
با کلی بدبختی مقاله boss1988 را فرستادم تو ردیت. :d

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
...من واقعا درک نمیکنم بعضی ها چرا وقتی نظری مخالف خودشون مشنون عصبانی میشن ، و چون دلایل محکمی ( محکم تر از بقیه) ندارند ... بحث را بی نتیجه قلمداد میکنن و صحنه رو ترک میکنند !
خب این مقاله ای که نوشتم برداشت بنده بعد از دو ماه کلنجار رفتن با داستان بود .... از نظر خودم خیلی نظریه محکمی است .... هر کسی میتونه برداشت خودش رو داشته باشه ... به هر حال خیلی ممنونم که نوشته های منو خوندین ....شرط بندی آوار هم کار من نبود که به بهانه اون همه چیز رو مسخره میکنین جناب R.I.P

من با بقیه بحث شما کاری ندارم ، فقط اون قسمت که قرمز رنگ کردین را مد نظر قرار دادم.
خیلی جالبه هر کدام از ماها هر چیز را اونجوری که دوست داریم می بینیم؟! من چند تا مورد به ذهنم میرسه که باعث میشه بعد از دیدن این صحنه به نتیجه زیر برسم .
مورد اول اینکه زمانی که Volgin به سمت Venum حمله می کنه و به زمین می خوره و دوباره بلند میشه و به Volgin نگاه می کنه دقیقا چهره یک انسان متعجبی را نشان می ده که اصلا طرف مقابلش را نمی شناسه و به نظر من دقیقا چهره شخصی را داره که دلیل تنفر بیش از اندازه دشمن خودش را اصلا نمی دونه چیه.
مورد دوم در کل این سکانس کوچکترین نشانه ای که مربوط بشه به درگیر Big Boss و Volgin در MGS3 وجود نداره غیر از چهره Volgin که نشان داده میشه که در مورد بعدی توضیح می دم.به نظر شما اگر قرار بود این صحنه یک نوع یادداوری باشه برای Big boss نباید حداقل یک ثانیه از قدیم را نشان بده ؟!
به نظر من تغییر زوایه دوربین و نشان دادن این دونفر در یک کادر فقط به این معنی است که Volgin متوجه میشه که تمام این مدت اشتباه کرده و دنبال Big Boss اشتباه رفته و دقیقا مثل کسی که اتش انتقامش خاموش میشه این اتفاق براش می افته ، و چهره اش نمایان میشه چون نمی دونه Big Boss اصلی کجاست.
مورد اخر هم پوکه فشنگ هایی است که تو مشت Venum قرار داره ، که خیلی با تعجب بهشون نگاه می کنه و بعد رهاشون می کنه روی زمین ، چون کوچکترین خاطره ای را براش زنده نکرده.

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod

باید ببخشید اگر من دخالت می کنم ، اما من از شما یک سوال می پرسم - شما از یک شخصی تنفر دارید ، به طوری که هر جور شده می خواهید نابودش کنید و انتقام بگیرید ، به نظر شما این جمله اشتباه که اتش انتقام عقل طرف را از کار می اندازه؟! حالا فرض را بر این بگراید که 10 سال از زمان انتقام شما می گذره و هنوز اتفاق نیافتاده و شما از دشمنت فقط یک تصویر مبهم بخاطر داری.منظورم این است که شما با دشمن که رفیق ده ساله نیستی که ، داداشت نیست که یا یک عضوی که سال های طولانی را کنارش گذرونده باشی و با تمام خلق و خویش اشنا باشی یا به طور مثال احساساتش را بشناسی و ... .Volgin / Big Boss یک دوره خیلی کوتاه با هم درگیر هستند که بغیر از اطلاعاتی که داخل فایل های نظامی هست چیزی از هم نمی دونند .
حالا فرض کنید بعد از 10 سال یک فرد با شباهت 100% را همراه با دشمن خونی شما را بزارن جلوتون ، می توانم بپرسم غیر از چهره چه چیزی وجود داره که شما بتوانید این دونفر را از هم تشخیص بدین؟ مغز شما هم به دلیل کینه و انتقام کاملا از کار افتاده و تمام فکر و ذکرتون کشتن دشمنی است که ده سال پیش دیده بودینش.
منظورم از شما در جمله بالا کاملا شما نوعی و فرضی است یک وقت جسارت نباشه.

- - -ویرایش - - -

میگم چرا ونوم هم مثل بیگ باس چشمش کوره؟!
به نظر من توی اون انفجار که این همه صدمه زده به Venum خیلی منطقی است که یک چشمش را هم از دست داده باشه، همانطور که دستش را از دست داده.

Big Snake

کاربر سایت
Oct 27, 2015
45

در جواب این حرف جناب باس 1988،باید بگم که همانطور که میدونیید مدیک ما هیپنوتیزم شده یعنی تمام خاطرات و توانایی بیگ باس رو بهش دادن!پس با توجه به این طبیعیه که چهره ولیگن رو یادش بیاد!
مدیک ولیگن رو به فالون بست که ببرتش مادر یس،خب همون موقع دوباره ولیگن حس انتقامش گل میکنه و روشن میشه!و اونجا راحت میتونست کاره مدیک رو یکسره کنه..اما موقعی که بهش خیره شد دید که نه!این بیگ باس ما نیست!و همون لحظه اتش خشم خاموش شد و برا همیشه دعوت ایزدی رو لبیک گفت..
:d
واقعا راسته بیگ باس همه افرادش رو فروخت!جالبه موقع رفتن هم لباسی که پوشیده بود آرم DD روش بود!آیا واقعا بیگ باس دنیا رو فروخت؟این بزرگترین سوال برای من هستش که امیدوارم پاسخی براش یافت بشه..

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62
باید ببخشید اگر من دخالت می کنم ، اما من از شما یک سوال می پرسم - شما از یک شخصی تنفر دارید ، به طوری که هر جور شده می خواهید نابودش کنید و انتقام بگیرید ، به نظر شما این جمله اشتباه که اتش انتقام عقل طرف را از کار می اندازه؟! حالا فرض را بر این بگراید که 10 سال از زمان انتقام شما می گذره و هنوز اتفاق نیافتاده و شما از دشمنت فقط یک تصویر مبهم بخاطر داری.منظورم این است که شما با دشمن که رفیق ده ساله نیستی که ، داداشت نیست که یا یک عضوی که سال های طولانی را کنارش گذرونده باشی و با تمام خلق و خویش اشنا باشی یا به طور مثال احساساتش را بشناسی و ... .Volgin / Big Boss یک دوره خیلی کوتاه با هم درگیر هستند که بغیر از اطلاعاتی که داخل فایل های نظامی هست چیزی از هم نمی دونند .
حالا فرض کنید بعد از 10 سال یک فرد با شباهت 100% را همراه با دشمن خونی شما را بزارن جلوتون ، می توانم بپرسم غیر از چهره چه چیزی وجود داره که شما بتوانید این دونفر را از هم تشخیص بدین؟ مغز شما هم به دلیل کینه و انتقام کاملا از کار افتاده و تمام فکر و ذکرتون کشتن دشمنی است که ده سال پیش دیده بودینش.
منظورم از شما در جمله بالا کاملا شما نوعی و فرضی است یک وقت جسارت نباشه.

- - -ویرایش - - -

به نظر من توی اون انفجار که این همه صدمه زده به Venum خیلی منطقی است که یک چشمش را هم از دست داده باشه، همانطور که دستش را از دست داده.

دوست عزیز ممنون از اینکه نظرتون رو گفتین ...بله درسته .. اینم میشه گفت و نظر آقا آریا درباره این موضوع هم همینطور... ببینید داستان این بازی خیلی تعبیر های مختلف میتونه داشته باشه مثالی میزنم : تصور کنید دو بدنه ناکامل اتومبیل ( اسکلت) درر دست دارین و یک سری قطعات ! در صورتی که قطعات را کنار هم بچینید اتومبیل کامل میشود حالا این قطعات ممکنه بعضی هاش به هر دو بدنه اتومبیل بخوره ! اما هدف نهایی ما اینه که اتومبیلی بسازیم که در مجموع کار مارو راه بندازه و حرکت کنه ! این که چند قطعه مشترک که به هر دو بدنه بخوره ( اشاره به این کات سین که به هر دو نظریه میخوره) کار مارو به تنهایی راه نمیندازه ! خلاصه تفسیر ها متفاوته ! من اصلا نمیخوام بگم فقط و فقط چیزی که من گفتم صحیح است و لاغیر! و دیگران تعبیر های اشتباهی دارن ! از دید های مختلفی به میشه به تک تک کات سین ها نگاه کرد من به شخصه اون داستانی رو قبول کردم که گفتم چون ذهنم با اون نتیجه گیری از خیلی از سوالات و تناقضات ( در صورت پذیرش 2 بیگ باس) رها شد و باعث شد لذت ببرم ....
انتخاب با خودتونه ... واقعا هر طور که با قضیه کنار میاین بهش نگاه کنین .... من نوعی به هیچ وجه نمیتونم اون صحنه های عجیب رو گردن کم کاری های سازنده بندازم..
. معتقدم بازی به صورت کامل ( بدون در نظر گرفتن سر نوشت ایلای) در اختیار ما قرار گرفته . من بعد از تموم کردن بازی اول نظرم همین بود ( بازی سوتی .. ایراد نویسنده .. کم کاری .... درگیری کارگردان با ناشر و ....) ولی واقعا تو کتم نرفت ( کوجیما 30 سال است که بیشعور نبوده که خودش آخر ساخت بازیش ابراز خرسندی کنه و بگه چیزی رو که سال ها آرزو داشتم و ساختم ! ینی انقدر احمقه که عقلش نمیرسه ؟ اما بازیش ایراداتی رو داشته باشه به شدت تابلو که حتی یه بچه خیلی کوچک که غیر آشنا به متال گیر هست هم میفهمه !
اینه که اومدم دیدم رو به قضیه عوض کردم و خیلی خوب همه چیز برام روشن شد و م لا درزش نمیره برای مغز من ! یا به عبارتی مغز من قبولشون کرد ( حد اقل تا زمانی که رسما سازنده توضیح واضح نده ) ... اگه همون چیزی که دیدین برای شما مو لا درزش هیچی نمیره ، با آغوش باز استقبال کنید

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر