SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

only4you_mehr

کاربر سایت
Jul 23, 2006
244
نام
مهرداد
این تئوری که ایشمائیل همون سولیدیوسه از همه منطقی تر به نظر میاد !
دو سال پیش هم یکی این تئوری رو داده بود
watch?v=-CnioLCtC_0

h0p3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
147
این توهم نیست و اگر باشه تو پست های بالا چند نفر اشاره کردن که اشمایل تو بیمارستان موقعی که تیراندازی کردن تیر خورد ولی از یه در دیگه ای ونوم رو کشید توی اتاق
من عکسشو تو ps4 ام گرفتم که اونی که تیر خورد اشمایل نبود...قبل از ورود به اون قسمت پشت گیت وایسید و قبل از اینکه طرف در رو باز کنه نفر جلویی رو نگاه کنید مبینید صورتش باند پیچی شدست و اشمایل میره یه سمت دیگه ای...اونی که تیر میخوره اشمایل نیست...حالا عکسش رو اپلود میکنم میذارم براتون
به نظرم اصلا توهمی رخ نداده و همه چیز همونی بود که دیدیم و گرنه تکلیف کاست های truth چی میشه و خیلی چیزای دیگه

ولی اونجا که اسماعیل میگه تو left رو بکش، منم right رو، برای من هیچوقت هیچ کاری نمیکنه :| (همونجا که تفنگ رو میگیریم تو بیمارستان)

البته برای من اون مرحله ای که تو آفریقا man on fire میاد دنبالمون و تونلی که ازش اومدیم خراب میشه، برای من خراب نشد :D راحت رفتم تو تونل بعدش گفت you are out of hot zone و مرحله تموم شد :D

Metal Gear

کاربر سایت
Jan 16, 2010
422
سکانس مبارزه Ocelot و Eli جالب بود.این پسره معلوم بود تهش میشه MGS.جای رییس بودم مینداختمش تو دریا تا دنیایی از دستش خلاص بشن:d

آخرین ویرایش:

Harry-Pedram

کاربر سایت
Jul 10, 2012
124
نام
پدرام
يه تئوري هست منتها نميدونم كسي هنوز اينو گفته تو اين تاپيك يا نه ولي بازم جالبه اونم اينكه تو متال گير هاي قبلي شاهد دو بار مردن بيگ باس بوديم(اگه اخر mgs4در نظر نگيريم)و تو مرحله اخر بازي كه اسمش truth:the man who sold the world اخرش ونوم اسنيك وقتي نوار كاست رو برميگردونه يه نوشته پشتشه كه توي اين عكسي كه ميفرستم دقت كنيد ميتونيدي ه مقداريشو ببينيد
http://s3.picofile.com/file/8217907318/image.jpg
اينو از يكي از دوستام پرسيدم گفت اسم مرحله ايه كه سوليد اسنيك بيگ باسو با شعله افكن كشت از اونجايي كه بازي دو بعدي بوده كسي نميتونست ببينه بيگ باي شاخ داره يا نه و از اونجايي كه كد مرحله با اين اسم يكيه ميشه گفت ونوم اسنيك كسيه كه براي اولين بار به اسم بيگ باس كشته شد(تا بعدش دوباره بيگ باس اومد و ....ادامه ماجرا)

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
يه تئوري هست منتها نميدونم كسي هنوز اينو گفته تو اين تاپيك يا نه ولي بازم جالبه اونم اينكه تو متال گير هاي قبلي شاهد دو بار مردن بيگ باس بوديم(اگه اخر mgs4در نظر نگيريم)و تو مرحله اخر بازي كه اسمش truth:the man who sold the world اخرش ونوم اسنيك وقتي نوار كاست رو برميگردونه يه نوشته پشتشه كه توي اين عكسي كه ميفرستم دقت كنيد ميتونيدي ه مقداريشو ببينيد
http://s3.picofile.com/file/8217907318/image.jpg
اينو از يكي از دوستام پرسيدم گفت اسم مرحله ايه كه سوليد اسنيك بيگ باسو با شعله افكن كشت از اونجايي كه بازي دو بعدي بوده كسي نميتونست ببينه بيگ باي شاخ داره يا نه و از اونجايي كه كد مرحله با اين اسم يكيه ميشه گفت ونوم اسنيك كسيه كه براي اولين بار به اسم بيگ باس كشته شد(تا بعدش دوباره بيگ باس اومد و ....ادامه ماجرا)

این که فرضیه نیست واقعیت همینه دیگه.
اولین بار سالید میزنه ونوم رو میکشه.(bigboss در MG1)

Harry-Pedram

کاربر سایت
Jul 10, 2012
124
نام
پدرام
این که فرضیه نیست واقعیت همینه دیگه.
اولین بار سالید میزنه ونوم رو میکشه.(bigboss در MG1)
واقعيت هست ولي هنوز تاييد نشده(توي متال گير سگا همه فكر كردن بيگ باس اصلي مرده)
ولي در كل دليلي هم براي تكذيب كردنش نيست چون همه چيز جور در مياد

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,442
نام
مسلم
سلام

یه سوالی از همون اول بازی ذهنم رو حسابی مشغول کرده بود (البته سوال که زیاد بود، منتهی این یکی خیلی واضحتر بود:d)
اگه دقت کرده باشین، داخل لیست افرادتون دو نفر با اسم فامیلی Fox وجود دارن (یکی مرد و یکی زن، و هر دو تا یه خالکوبی روی صورتشون دارن و اگه دقیق یادم باشه علامت قفل هم دارن). به نظرتون این دو نفر ربطی به گری فاکس دارن؟:-" حتی یکیشون رو هم توی یکی از کات سین های اول بازی نشون میده که اسلات داره بهش درس اخلاقی میده که "حکاکی کردن روی تفنگ، مهارت تیرانداز رو زیاد نمیکنه" و اینا...
من هر دو تاشون رو اخراج کردم چون جا کم داشتم و میخواستم افراد با رتبه ی بالاتر رو بیارم. حالا این اخراجشون تاثیری روی بازی داشته یا نه؟:d

یه چیز دیگه: الان که داشتم صفحه های اول رو میخوندم، یکی از بچه ها گفته که بیگ باس بعد از به هوش اومدن ونوم از کما خودش رو به جای مصدوم تصادفی که صورتش سوخته جا زده و اومده بیمارستان، در حالی که من کاملا مطمئن که موقع شروع بازی و همون زمان به هوش اومدن ونوم، یه نفر رو با شمایل باند پیچی شده ی بیگ باس که بعدا برای نجات ونوم اومد دیدم. میدونید که کدوم صحنه رو میگم؟ همونجایی که یه پرستار رفت پشت پرده و سایه ی یه مرد رو نشون داد و بعد از یه مکث کوتاه با گلدون گل بیرون اومد. بعلاوه این یارویی که به جای بیگ باس جا زدن خیلی جوون به نظر میاد و ریش و سبیل هم نداره. حالا ریش و سبیلش زیاد مهم نیست، پس اون چشمش که تیر خورده چرا سالمه؟:d

سوالات اینجوری خیلی زیاده، مثلا یه سری از صحنه هایی توی تریلرها بود که توی بازی نشون ندادن، مثل همونجایی که یه زندانی با لباس زرد رنگ توسط آمریکایی ها کشته میشه.

اصلا داستان بازی یه حس و حال غریبی داشت. زاویه ی فیلمبرداری دوربین، شخصیت های اغراق شده (اصلا همشون یه مرگشون بود، مخصوصا کوایت:d اسلات هم من تا قبل از عرضه ی بازی احساس میکردم که مثل همیشه یه جاسوس چند جانبه یا دشمن ـه، ولی اینجا به قدری بچه ی مثبت که یادم رفته بود این کیه:d)، موجودات و اتفاقات عجیب غریبی که اصلا نمیشه با عقل توصیفشون کرد (حالا MoF رو میگیم کار بازی با ذهن سایکو منتیس بوده ولی اسکالز و کوایت رو دیگه چی میگین؟ پاراسایت؟ اگه انگل ها همچین قدرتی داشتن که دیگه چه نیازی به امثال بیگ باس بود؟:-") کم حرف بودن بیگ باس که بعدا معلوم شد این اصلا بیگ باس نبود، ناقص تموم شدن بازی که طوری انجام شده بود که حتی احمق ترین بازیکن ها هم احساس کنن که یه چیزی کمه (مثالش هم اینه که محیط های افغانستان و آفریقا کامل شده بودن ولی هنوزم باید ماموریت های فصل اول رو انجام میدادی). در کل از کوجیمایی که توی داستان سرایی نشون داد بود که یکی از نوابغ قرن بیست و یکمه بعیده که از روی ناآگاهی همچین داستانی رو نوشته باشه:d علاوه بر اون اگه دقت کرده باشین توی فصل دوم روند پیشرفت بازیکن دقیقا برعکس فصل اول پیش میره، یعنی توی فصل اول همه چی گل و بلبله و مادر بیس مدام پیشرفت میکنه ولی بعد از حادثه ی شیوع پاراسایت و مخصوصا توی فصل دوم اصلا پیشرفت من متوقف شد و هر بار که یه ذره لولم رو بالاتر میبردم یه اتفاقی میافتاد و به هر طریقی سربازام رو از دست میدادم، حالا یا دعواشون میشد یا توی ماموریت کشته میشدن یا اینکه نهایتا خودم مجبور شدم بکشمشون، حتی توی ماموریت ها هم دیگه کمتر کسی پیدا میشد که لولش بالای A باشه، A++ و اینا که دیگه بماند (یعنی به دل من موند تا لول 37 بشم و یه اسنایپ برای خودم توسعه بدم:d) علاوه بر اون ایلای، کوایت و امریک هم که به زور آورده بودیمشون داخل مادر بیس به راحتی از دستمون رفتن. کلا نیمه ی اول بازی مثل یه رویایی شیرین بود ولی نیمه ی دوم بازی مثل یه کابوس بود که هر چی دست و پا میزدی نمیتونستی شرایط رو بهتر کنی:d

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
سلام

یه سوالی از همون اول بازی ذهنم رو حسابی مشغول کرده بود (البته سوال که زیاد بود، منتهی این یکی خیلی واضحتر بود:d)
اگه دقت کرده باشین، داخل لیست افرادتون دو نفر با اسم فامیلی Fox وجود دارن (یکی مرد و یکی زن، و هر دو تا یه خالکوبی روی صورتشون دارن و اگه دقیق یادم باشه علامت قفل هم دارن). به نظرتون این دو نفر ربطی به گری فاکس دارن؟:-" حتی یکیشون رو هم توی یکی از کات سین های اول بازی نشون میده که اسلات داره بهش درس اخلاقی میده که "حکاکی کردن روی تفنگ، مهارت تیرانداز رو زیاد نمیکنه" و اینا...
من هر دو تاشون رو اخراج کردم چون جا کم داشتم و میخواستم افراد با رتبه ی بالاتر رو بیارم. حالا این اخراجشون تاثیری روی بازی داشته یا نه؟:d

یه چیز دیگه: الان که داشتم صفحه های اول رو میخوندم، یکی از بچه ها گفته که بیگ باس بعد از به هوش اومدن ونوم از کما خودش رو به جای مصدوم تصادفی که صورتش سوخته جا زده و اومده بیمارستان، در حالی که من کاملا مطمئن که موقع شروع بازی و همون زمان به هوش اومدن ونوم، یه نفر رو با شمایل باند پیچی شده ی بیگ باس که بعدا برای نجات ونوم اومد دیدم. میدونید که کدوم صحنه رو میگم؟ همونجایی که یه پرستار رفت پشت پرده و سایه ی یه مرد رو نشون داد و بعد از یه مکث کوتاه با گلدون گل بیرون اومد. بعلاوه این یارویی که به جای بیگ باس جا زدن خیلی جوون به نظر میاد و ریش و سبیل هم نداره. حالا ریش و سبیلش زیاد مهم نیست، پس اون چشمش که تیر خورده چرا سالمه؟:d

سوالات اینجوری خیلی زیاده، مثلا یه سری از صحنه هایی توی تریلرها بود که توی بازی نشون ندادن، مثل همونجایی که یه زندانی با لباس زرد رنگ توسط آمریکایی ها کشته میشه.

اصلا داستان بازی یه حس و حال غریبی داشت. زاویه ی فیلمبرداری دوربین، شخصیت های اغراق شده (اصلا همشون یه مرگشون بود، مخصوصا کوایت:d اسلات هم من تا قبل از عرضه ی بازی احساس میکردم که مثل همیشه یه جاسوس چند جانبه یا دشمن ـه، ولی اینجا به قدری بچه ی مثبت که یادم رفته بود این کیه:d)، موجودات و اتفاقات عجیب غریبی که اصلا نمیشه با عقل توصیفشون کرد (حالا MoF رو میگیم کار بازی با ذهن سایکو منتیس بوده ولی اسکالز و کوایت رو دیگه چی میگین؟ پاراسایت؟ اگه انگل ها همچین قدرتی داشتن که دیگه چه نیازی به امثال بیگ باس بود؟:-") کم حرف بودن بیگ باس که بعدا معلوم شد این اصلا بیگ باس نبود، ناقص تموم شدن بازی که طوری انجام شده بود که حتی احمق ترین بازیکن ها هم احساس کنن که یه چیزی کمه (مثالش هم اینه که محیط های افغانستان و آفریقا کامل شده بودن ولی هنوزم باید ماموریت های فصل اول رو انجام میدادی). در کل از کوجیمایی که توی داستان سرایی نشون داد بود که یکی از نوابغ قرن بیست و یکمه بعیده که از روی ناآگاهی همچین داستانی رو نوشته باشه:d علاوه بر اون اگه دقت کرده باشین توی فصل دوم روند پیشرفت بازیکن دقیقا برعکس فصل اول پیش میره، یعنی توی فصل اول همه چی گل و بلبله و مادر بیس مدام پیشرفت میکنه ولی بعد از حادثه ی شیوع پاراسایت و مخصوصا توی فصل دوم اصلا پیشرفت من متوقف شد و هر بار که یه ذره لولم رو بالاتر میبردم یه اتفاقی میافتاد و به هر طریقی سربازام رو از دست میدادم، حالا یا دعواشون میشد یا توی ماموریت کشته میشدن یا اینکه نهایتا خودم مجبور شدم بکشمشون، حتی توی ماموریت ها هم دیگه کمتر کسی پیدا میشد که لولش بالای A باشه، A++ و اینا که دیگه بماند (یعنی به دل من موند تا لول 37 بشم و یه اسنایپ برای خودم توسعه بدم:d) علاوه بر اون ایلای، کوایت و امریک هم که به زور آورده بودیمشون داخل مادر بیس به راحتی از دستمون رفتن. کلا نیمه ی اول بازی مثل یه رویایی شیرین بود ولی نیمه ی دوم بازی مثل یه کابوس بود که هر چی دست و پا میزدی نمیتونستی شرایط رو بهتر کنی:d

یه تئوری جدید اومده که میگه به frank jaeger و naomi hunter ربط دارن ! خصوصا اینکه تو MG وقتی اسنیک راجب فرانک که تو OUTER HEAVEN زندانی بود حرف میزنه میگه بنظرم بهش نمیخورد که زندانی باشه و یه چیزی تو این مایه ها که اونجا خیلی راحت بوده هم میگفت :D
اون ماموریتهای تکراری هم کات سینهاشون یکم فرق داره ظاهرا !

جدا از همه اینها پارسال طی نمایشی که نشون داده بودن بازی خیلی کامل بنظر میرسید ! هم افغانستان هم آفریقا حتی شکل iDroid هم فرق داشت و اسم هلیکوپتر مثل گراند زیرو Morpho بوده . ( که دست بر قضا اسم یه نوع پروانه ـست ! )
ولی تو بازی اصلی یه چیزی کم بنظر میرسه و اسم هلیکوپتر هم پیکواد ـه ( اسم کشتی کاپیتان Ahab تو موبی دیک ) و آی دروید هم فرق داره با نمایش ها .

تئوری که اومده از یک شخص نسبتا معتبر ( که قبل از اینکه از ماموریت 51 ویدیو بیاد گفته بود بازی همچین چیزیو داره و کات کانتنته ! ) میگه بازی قراره یه پچ داشته باشه که 5 تا ماموریت اضافه میکنه . تو یکیشون با یک شخص که میشناسیم میجنگیم ( MoF ؟ سالید اسنیک ؟ )

حالا اون 5 تا ماموریت چیا هستن ؟ یکیش پس گرفتن MG از ایلای ـه . بعدیش اسنیک وارد جالت جنون میشه بخاطر کاری که کرده و یک روستا رو به آتیش میکشه ( تریلر Nuclear e3 2014 ) و تبدیل به شیطانی که ازش حرف میزنه میشه . ماموریت سوم آماندا ( خواهر چیکو ) میاد بهتون میگه چیکو زنده ـست و تو آفرقا مخفی شده و باید برید پیداش کنید ( این جمله وقتی جالب میشه که بفهمید یه تیم DataMiner از companion app ـه بازی یه اطلاعاتی رواز تو مپ آفریقا استخراج کردن که به اسم چیکو اشاره میکنه ! ) راجب دو ماموریت آخرم چیزی نگفته .
پ.ن : این شخص این حرفا رو قبل از اینکه DataMiner ها چیزی پیدا کنن زده ها :D
راجب ایشماییل و اسکال ازش پرسیدن ، گفته EVA از باس اصلی خواسته اسمشو عوض کنه و حتی EVA و آسلات ازش خواستن صورتشو تغییر بده ولی سایفر گفته که طبق نقشه باس FAKE عمل کنید .
http://8pic.ir/images/b1z9gcnuigngw2a59xm7.jpg

یک سری عدد از توی PT و از روی هلیکوپتر اسکال فیس توی OKB Zero برداشتن و تو گوگل سرچ کردن به نتایج جالبی رسیدن . اگه اشتباه نکنم یارو که توی رادیوی pt حرف میزنه ( که همون جملاتو توی رادیو تو mgsv هم میگه * ) یه عددیو میخونه که یه جوری سر هم بندیش کردن و تاریخ تولد کوجیما در اومده :D یه سری هم تو گوگل ایمیج سرچ کردنش چنتا عکس بدست آوردن .
4 تا چرخ دنده . یک عکس از نورمن ریداس ( شخصیت اصلی pt ) که دست بر قضا یه عکس جدید ازش توی توییتر اومده که ژاکت دایمند داگز تنشه و چندتا بچه که یه تابلو دستشونه و روش نوشته PATRIOTS :D

ممکنه همش توهم باشه ولی "اتفاق" جالبیه !!! :D

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,442
نام
مسلم
یه تئوری جدید اومده که میگه به frank jaeger و naomi hunter ربط دارن ! خصوصا اینکه تو MG وقتی اسنیک راجب فرانک که تو OUTER HEAVEN زندانی بود حرف میزنه میگه بنظرم بهش نمیخورد که زندانی باشه و یه چیزی تو این مایه ها که اونجا خیلی راحت بوده هم میگفت :D
اون ماموریتهای تکراری هم کات سینهاشون یکم فرق داره ظاهرا !

جدا از همه اینها پارسال طی نمایشی که نشون داده بودن بازی خیلی کامل بنظر میرسید ! هم افغانستان هم آفریقا حتی شکل iDroid هم فرق داشت و اسم هلیکوپتر مثل گراند زیرو Morpho بوده . ( که دست بر قضا اسم یه نوع پروانه ـست ! )
ولی تو بازی اصلی یه چیزی کم بنظر میرسه و اسم هلیکوپتر هم پیکواد ـه ( اسم کشتی کاپیتان Ahab تو موبی دیک ) و آی دروید هم فرق داره با نمایش ها .

تئوری که اومده از یک شخص نسبتا معتبر ( که قبل از اینکه از ماموریت 51 ویدیو بیاد گفته بود بازی همچین چیزیو داره و کات کانتنته ! ) میگه بازی قراره یه پچ داشته باشه که 5 تا ماموریت اضافه میکنه . تو یکیشون با یک شخص که میشناسیم میجنگیم ( MoF ؟ سالید اسنیک ؟ )

حالا اون 5 تا ماموریت چیا هستن ؟ یکیش پس گرفتن MG از ایلای ـه . بعدیش اسنیک وارد جالت جنون میشه بخاطر کاری که کرده و یک روستا رو به آتیش میکشه ( تریلر Nuclear e3 2014 ) و تبدیل به شیطانی که ازش حرف میزنه میشه . ماموریت سوم آماندا ( خواهر چیکو ) میاد بهتون میگه چیکو زنده ـست و تو آفرقا مخفی شده و باید برید پیداش کنید ( این جمله وقتی جالب میشه که بفهمید یه تیم DataMiner از companion app ـه بازی یه اطلاعاتی رواز تو مپ آفریقا استخراج کردن که به اسم چیکو اشاره میکنه ! ) راجب دو ماموریت آخرم چیزی نگفته .
پ.ن : این شخص این حرفا رو قبل از اینکه DataMiner ها چیزی پیدا کنن زده ها :D
راجب ایشماییل و اسکال ازش پرسیدن ، گفته EVA از باس اصلی خواسته اسمشو عوض کنه و حتی EVA و آسلات ازش خواستن صورتشو تغییر بده ولی سایفر گفته که طبق نقشه باس FAKE عمل کنید .
http://8pic.ir/images/b1z9gcnuigngw2a59xm7.jpg

یک سری عدد از توی PT و از روی هلیکوپتر اسکال فیس توی OKB Zero برداشتن و تو گوگل سرچ کردن به نتایج جالبی رسیدن . اگه اشتباه نکنم یارو که توی رادیوی pt حرف میزنه ( که همون جملاتو توی رادیو تو mgsv هم میگه * ) یه عددیو میخونه که یه جوری سر هم بندیش کردن و تاریخ تولد کوجیما در اومده :D یه سری هم تو گوگل ایمیج سرچ کردنش چنتا عکس بدست آوردن .
4 تا چرخ دنده . یک عکس از نورمن ریداس ( شخصیت اصلی pt ) که دست بر قضا یه عکس جدید ازش توی توییتر اومده که ژاکت دایمند داگز تنشه و چندتا بچه که یه تابلو دستشونه و روش نوشته PATRIOTS :D

ممکنه همش توهم باشه ولی "اتفاق" جالبیه !!! :D
امیدوارم که واقعا همینطور باشه و حضور این دو تا شخصیت بی ربط نباشه و فقط به عنوان یه محتوای اضافه قرارشون نداده باشن. حالا به نظرت چقدر احتمال داره که اگـــــــــــه یه چپتر دیگه ای هم در کار باشه، پایان ونوم و مبارزه اش با اسنیک رو از دید ونوم نشون بدن؟:-" اینو به این خاطر میگم پایان اصلی چپتر دوم ونوم رو داخل آوتر هیون نشون میده:-"

حالا از کوچک بودن محیط افغانستان و آفریقا که بگذریم، واقعا کمبود یه محیط دیگه توی بازی احساس میشد و این حس تکراری بودن همه چیز خیلی آزار دهنده بود. Morpho اسم یه گونه ی پروانه ی عموما لاجوردی رنگه که سکونتگاهش در آفریقا، آمریکای لاتین و مکزیکه (منبع ویکپدیای انگلیسی). دقیقا همون پروانه ای که بعد از قضیه ی پاز در TPP نشون داد که ونوم سعی کرد با دستش بگیرش ولی نتونست (حالا با در نظر گرفتن اینکه کوجیما حتی به این جزئیات کوچیک هم پرداخته، چطور انتظار دارین که آدم باورش بشه که بعضی از تناقضاتی که میبینه از روی غفلت باشه؟:d). من رفتم یکم تحقیق کردم که ببینم این پروانه سمی هست و یا مثلا مثل بعضی از گونه های دیگه ی مناطق استواییه که موادی از خودش ترشح کنه که باعث توهم زایی بشه، ولی اینطور نبود.
توی بازی اصلی خیلی چیزها کم به نظر میرسن، اصلا من یکی که دچار احساسات ارضا نشده شدم و هر شب دارم خواب/کابوس فانتوم پین رو میبینم:d احساس میکنم که این چیزی که دیدم حتی نصف چیزی هم نبوده که قرار بوده نشونمون بدن. یعنی واقعا حاصل 7 سال کار کردن روی فانتوم پین همین قسمت داستانی کوتاه بوده؟ یکی از دلایلی که باعث میشه فکر کنم هنوز چیزی هست که ندیدم، ارجاعات متال گیر به موبی دیک (که اولین بازی که منتشر شد، فاقد بخش پایانی بود) و کتاب 1984 ـه که اسم ماموریت های بازی رو از روی اسامی فصل هاش برداشتن ولی یک/چند تا اسامی رو داخل بازی ندیدم، مثلا Demons :-"
Prologue : Awakening

Chapter 1 : Revenge
Episode 1 : Phantom Limbs
Episode 2 : Diamond Dogs
Episode 3 : A Hero’s Way
Episode 4 : C2W
Episode 5 : Over The Fence
Episode 6 : Where Do The Bees Sleep
Episode 7 : Occupation Force
Episode 8 : Red Brass
Episode 9 : Back Up, Back Down
Episode 10: Angel With A Broken Wing
Episode 11: Cloaked In Silence
Episode 12: Through The Hole
Episode 13: The Enemy Of My Enemy
Chapter 2 : Dark Depths
Episode 1 : Hellbound
Episode 2 : From The Inside
Episode 3 : Bad Dreams
Episode 4 : Domination
Episode 5 : Old Bones
Episode 6 : Dangerous Wisdom
Episode 7 : State Of Exception
Episode 8 : Dirt Work
Episode 9 : Open Hands
Episode 10: Diamonds In The Sky
Episode 11: Ghosts
Episode 12: Playing With Monsters
Episode 13: Kill The Beast
Episode 14: Green Light
Episode 15: Coup De Grace
Episode 16: Lurking In The Dark
Episode 17: Open Minds
Episode 18: No Slaves
Episode 19: Club Of The Unseen
Episode 20: Two-Way Race
Episode 21: Traitors’ Caravan
Episode 22: Fire and Cold Ashes
Chapter 3 : The Costs Of Revenge
Episode 1 : Pestilence
Episode 2 : Phantom Pain
Episode 3 : Madness Of Men
Episode 4 : Three
Episode 5 : Isolation
Episode 6 : Severed Family
Episode 7 : Fatal Massages
Episode 8 : Voices
Episode 9 : Corrupted
Episode 10: Midnight Raid
Episode 11: In The Face Of Pain
Episode 12: The Beauty Of The Battlefield
Episode 13: Manufactured Skin
Episode 14: Homonculus
Episode 15: There Are No Heroes
Chapter 4 : Punishing Words
Episode 1 : Sins Of The Father
Episode 2 : Loyalty
Episode 3 : No Turning Back
Episode 4 : Metallic Archaea
Episode 5 : Sahelanthropus
Episode 6 : War Is Peace I
Episode 7 : Condition: Comatose
Episode 8 : War Is Peace II
Chapter V : Confrontation
Episode 1 : Pale Shadows Of Forgotten Names
Episode 2 : Truth: The Man Who Sold The World
Episode 3 : Demons

Epilogue : Demons In The Cold Of The Night
ارجاعات فانتوم پین 1984 به همینجا ختم نمیشه:
ok, ready? After reading summaries about the novel 1984, I have come up with interesting theories. before i explain, i will share what ive learned about the novel. The book has many similarities to the mgs universe such as characters, organizations, themes ect.

There is a character Big Brother who would be Zero. An organization known as the party which would be the patriots. The party has 4 ministries: Each has a purpose and is the opposite of what it says.
Ministry of peace: purpose is start and continue wars. "war is peace"
Ministry of love: purpose is to instill love of big brother through torture and brainwashing.
Ministry of truth: is responsible for falsification of historical events
ministry of plenty: responsible for food, rationing and starvation.

The stories lead character Winston smith is apart of the ministry of truth and his job is to rewrite history. He secretly hates the party and dreams of a rebellion against. He encounters a character obrien. Obrien poses as a member of the brotherhood in order to decieve, trap and capture winston and his lover julia.
Syme- winstons colleague at the min.of truth whom the party "vaporised". This word means deleted from history.
To become an "Unperson" means someone who never existed.
emmanuel goldstein- former member of party and leader of brotherhood
Brotherhood is an opposing organization of the party
theres a section that explains winston was uncertain of the true date, given the regime's continual rewriting and manipulation of history. His memories and reading of a book reveal what has happened.

Now there is so much but these are a few things I picked up. My theories are only speculation, and are inconsistent because of lack of reading the full novel and mgsv plot but here they are.

What if Big Boss was captured, tortured and brainwashed after GZ and maybe even lied to about the true date?
Kojima did say big boss was going to be trying to figure what has happened in the last 9 years.

the sons of big boss, and or foxhound and or paz were the equivalent of the ministry of peace. They create and carry out war rather than prevent it.

Ocelot and psycho mantis apart of the ministry of love. torture and brainwashing.
Winston Smith = big boss
the party = the patriots , big brother = Zero
brotherhood = xof
obrien = skullface/ocelot or emmanuel goldstein = skullface/ocelot
What if skullface is Syme who was a fellow member of winstons and was "vaporised" and is an unperson deleted from history. and could this mean he is vapor?

what if syme is frank yaeger? null, deleted from history.

All of this could be completely false or maybe im onto something. but thought it was very interesting.

also if anyone has a link to watch the "1984" movie id appreciate it.
و حتی اتاق 101 و 2+2=5 هم از توی این کتاب در آورده شدن. یعنی ممکنه بیگ باس توی جوونی هاش کتاب 1984 رو خونده باشه و تمام اتفاقاتی که در حال حاضر دارن میوفتن فقط تصورات بیگ باس یا چیزهایی باشن که توی خواب داره میبینه؟ شاید هم مقصر استخوانی باشه که داخل ناحیه ی کورتکس مغزش فرو رفته، چون طبق چیزهایی که فهمیدم:
The cerebral cortex plays a key role in memory, attention, perception, awareness, thought, language, and consciousness

این خبر پچ رو اولین باره که میشنوم:d حالا همچنان قراره این پچ ها منتشر بشن یا بعد از قضایای اخیر منتفی شدن؟ شاید اون شخصی که باهاش میجنگیم خود بیگ باس اصلی باشه؟

از دو تا ماموریت اولی قبلا یه چیزهایی توی تریلرها رو نشون داده بودن و زنده بودن چیکو برام چیز تازه ایه، البته این زنده بودنش نشون میده که حادثه ی هلیکوپتر توی GZ اونقدرها هم میگن ناجو نبوده و تقریبا همه ازش جون سالم بدر بردن... حتی شک دارم که دست و پای میلر هم توی اون حادثه قطع شده باشه، چون روی تخت بیمارستان که ظاهرا حالش چندان بد نبود:-"

سایفر گفته؟ مگه سایفر دشمن بیگ باس نیست، پس چرا گفته که ازش یه دل بسازن؟ اصلا برای چی همه از جمله زیرو و اسلات باید به بیگ باس کمک کنن؟ :d

متاسفانه P.T. رو بازی نکردم (خوش به حال اونایی که بازی کردن:d) خب حالا یعنی باید تاریخ تولد کوجیما رو وارد بازی کنیم تا بتونیم ادامه داستان رو ببینیم؟ یا شایدم باید GZ رو دوباره نصب کنیم و یه جوری به فانتوم پین متصلش کنیم؟ (با توجه به اون حرف های کوجیما که گفته بود بازیکنان به کمپ امگا برمیگردن) اصلا هدف از اینکه توی منوی بازی یه گزینه برای سیوهای GZ داره چیه؟ فانتوم پین که نقش آفرینی نیست که مثلا یه سری تصمیمات توی GZ گرفته باشیم که با منتقل کردنشون به فانتوم پین روی داستان اثر بذارن:-"

توهم یا واقعیت، چیزی که مشخصه اینه که کوجیما هممون رو سرکار گذاشته حسابی:d

پ.ن: احتمالا تمام چیزهایی که اینجا گفتم رو خودتون خیلی دقیقترش رو از قبل میدونستین، با اینحال وظیفه ی خودم دونستم که به عنوان یه نوب توی تاپیک دوباره مطرحشون کنم:d

===
راستی یه چیز دیگه:

بعضی از دوستان گفته بودن که کوجیما با نشون دادن پایان True مثلا میخواسته از بازیکنان تشکر کنه و بگه شما بیگ باس واقعی هستین و اینا...
یه لحظه پیش خودتون تصور کنین که یه نفر ناغافل با لگد میزنه توی جای حساستون و بعدش هم برمیگرده ازتون تشکر میکنه، وجدانا چه حالی میشین؟:d
مشکل من و خیلی از بازیکن های دیگه فقط همون پایان شوکه کننده نبود، مشکل از ابتدای فصل دوم و دیدن ماموریت های تکراری، Vocal شدن 90 درصد ماجراها (اشاره به نوارهایی که گونی گونی بعد از هر ماموریت بهمون میدادن تا گوش کنیم)، داستان پراکنده و بی منطق معدود ماموریت های جدید... و نهایتا مشخص شدن این بود که تمام مدت سرکار گذاشته شده بودیم که حکم تیر خلاص یا همون لگد به جای حساس رو داشت:d حالا توی همچین موقعیتی، انتظار من بازیکن از کوجیما این نیست که بیاد ازم تشکر کنه، بلکه حداقل چیزی که میخوام یه معذرت خواهی خشک و خالیه:d

بچه ها کسی اینو دیده بود
من پازو پیدا کردم اما اخر این تریلر خیلی جالبه انگار همش خواب بوده
https://www.youtube.com/watch?v=pfXDv7cr6tU
برای دیدن اون کات سین باید تمام سربازهای آواره رو به مادربیس برگردونی و عکس هایی که همراهشونه رو به پاز نشون بدی.
این تیکه خیلی آدم رو یاد داستان سایلنت هیل مخصوصا شماره ی دوم میندازه:d

آخرین ویرایش:

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
@ce7en44
خوشحالم که یه نفر تو این تاپیک پیدا شد که به ای تئوری ها علاقه نشون بده :D !

از دو تا ماموریت اولی قبلا یه چیزهایی توی تریلرها رو نشون داده بودن و زنده بودن چیکو برام چیز تازه ایه، البته این زنده بودنش نشون میده که حادثه ی هلیکوپتر توی GZ اونقدرها هم میگن ناجو نبوده و تقریبا همه ازش جون سالم بدر بردن... حتی شک دارم که دست و پای میلر هم توی اون حادثه قطع شده باشه، چون روی تخت بیمارستان که ظاهرا حالش چندان بد نبود:-"

در رابطه با این بخش ، یک تئوری خیلی جدید و نوپا ( :D ) ـیی هست که میگه وقتی که Skulls سربازای میلر رو میترکونن ، میلر رو هم میزنن دستو پاشو قطع میکنن . بعد اسکال فیس میاد میلرو در ازای یه چیزی ( که خب این خودش یه ضعف این تئوریه ، دقیقا چه چیزی ؟ اسلحه ؟ پول ؟ ) به ارتش روس ها میفروشه . برای اینم که میلر زنده بمونه از اون تکنیک وُلباکیا و خود vcp ... استفاده میکنه (سوال یا ضعف دوم اینه که اگه strain 3 ـه ، میلر که دائم داره eng صحبت میکنه چرا پخش نمیشه باکتری ؟ ). چرا چیشد یهویی به این نتیجه رسیدیم ؟ وقتی میلرو میری نجات بدی چشماش تقریبا بی رنگن ، بعد بهت میگه boss say the magic words اگه نگی که هیچی نمیگه ولی اگه دکمه اکشن رو بزنی اسنیک با یه لحن خاص میگه kept you waiting huh ? بعد میلر میگه so it's really you ... یعنی شک داشته تا الان که این باسه یا نه ! یعنی کوره و نمیتونه ببینتش ! و یکی از دلایلی هم که همیشه عینک میزنه همینه و من خودمم همیشه دقت کردم چشماش هم رنگ code talker هستن .
از اینجا قضیه رو وصل میکنن به Third vial - English Strain . همه فرض رو بر این میذارن که کوایت strain ـه سوم رو داره . ولی وقتی که کوایت رو تو ماموریتش بکشی اسکال بازم این جمله رو لحظه مرگش میگه : the third strain is very close to you و یه چیزی تو این مایه ها . اگه کوایت رو بخاطر این قضیه مذکور از موضوع حذف کنیم کی باقی میمونه ؟ میلر ! ( که خودشم فرضا نمیدونه )
البته یه چیزی خوندم که متاسفانه یادم نمیاد چی بود ( :D ) که میگفت wolbachia treatment باعث میشه که فرد ناتوان بشه ولی میلر یه دختر داره ! چیزی که خوندم یادم نی میگفت همیشه باعث ناتوانی میشه یا از یه روش دیگه برای میلر استفاده کردند و ... .

آره دقیقا اشارات زیادی به موبی دیک میشه تو بازی . منم امیدوارم پچ با 5 تا مرحله بیاد و داستان ونوم حداقل تکمیل شه .

سایفر گفته؟ مگه سایفر دشمن بیگ باس نیست، پس چرا گفته که ازش یه دل بسازن؟ اصلا برای چی همه از جمله زیرو و اسلات باید به بیگ باس کمک کنن؟ :d

اره دیگه تو خود بازی هم میگه یه چیزایی راجب سایفر و زیرو و رابطش با باس اصلی .

به نظرت چقدر احتمال داره که اگـــــــــــه یه چپتر دیگه ای هم در کار باشه، پایان ونوم و مبارزه اش با اسنیک رو از دید ونوم نشون بدن؟:-"

من خودم خیلی دوست دارم پایان کار ونومو سریعتر نشون بدن ولی کاش یه حرکتی میزد ، فرضا اگه همچین ماموریتی تو بازی بود یه بخشش از دید ونوم باشه بخش نفوذش از دید سالید باشه . :D

البته صحنه آخر بازی که ونوم به شیشه مشت زد یه نکته داشت . سالید اسنیک کارش مخفی کاری و ... ـست یعنی نمیره Fire Fight راه بندازه . اون تیر اندازی ها چی بودن پس ؟

از یه طرف یه سری آودیو از اسکال هم اومدن ( گوش نکردم و ندیدمشون جایی فقط خوندم که پیدا کردنش ) که مثل اینکه میگه با اسکال هم یه باس فایت داشتیم . شاید اون شخصی که میشناسیم ایشون باشن :D

در کل من که دوست داشتم همه این قضایای بادی دابل و ... توهم باشه ( مثل قضیه پاز و کاست هاش و کاتسین هاش که با ملت تو اون اتاق بودی ) ولی کسی چیزی نگفته تاحالا .

ویرایش :

یک سوالی برام پیش اومده ، برای چی باید سعی کنن یک نفرو انقدر شبیه بیگ باس کنن و شستوشوی مغزی بدن ولی آخر سر خود بیگ باس یه نوار براش بفرسته ( قبل عملیات سالید ) و بگه تو بیگ باس نیستی و الانم قراره بترکی ؟

آخرین ویرایش:

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
https://www.reddit.com/r/NeverBeGameOver/comments/3pm36a/confusion_among_the_masses/

یا خود خدا :| !

میگه اون لوگویی که عکسشو تو آیینه شکسته شده توسط ونوم میبینیم لوگوی OH اصلی نیست ! و میگه لوگوی OH اصلی اینه که تو MG هم بوده . :
http://vignette1.wikia.nocookie.net...995logo.JPG/revision/latest?cb=20150924232121

قضیه رو هم به این شکل دیبانک میکنه : وقتی که تو تیتراژ پایانی داره توضیح میده تو هر سال چه اتفاقی افتاده ، به 1995 که میرسه لوگوی OH ـی که تو آیینه دیدیم به این عکس بالا تغییر میکنه !

http://i.imgur.com/DIudRB8.png

یعنی که به لوگوی OH اصلی تبدیل میشه . یعنی ممکنه OH رو از وسط دریا به زمین خاکی توی آفریقا انتقال داده باشن ؟ و در اصل یک باس وجود داشته باشه ؟ یا چیز دیگه ایه بنظرتون ؟

من خودم حقیقتا متوجه این لوگو سومی ( جمجه با چهارتا چشم ) نشده بودم :|

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
اگه این قضیه پچ واقعی باشه من کل سایت را شیرینی میدم

.::Snake::.

کاربر سایت
Feb 8, 2014
105
نام
یوحنا
خیلی خوبه که بحث تئوری‌ها اینجا داغه.

https://www.reddit.com/r/NeverBeGame...ng_the_masses/

یا خود خدا :| !

میگه اون لوگویی که عکسشو تو آیینه شکسته شده توسط ونوم میبینیم لوگوی OH اصلی نیست ! و میگه لوگوی OH اصلی اینه که تو MG هم بوده . :
http://vignette1.wikia.nocookie.net/...20150924232121

قضیه رو هم به این شکل دیبانک میکنه : وقتی که تو تیتراژ پایانی داره توضیح میده تو هر سال چه اتفاقی افتاده ، به 1995 که میرسه لوگوی OH ـی که تو آیینه دیدیم به این عکس بالا تغییر میکنه !

http://i.imgur.com/DIudRB8.png

یعنی که به لوگوی OH اصلی تبدیل میشه . یعنی ممکنه OH رو از وسط دریا به زمین خاکی توی آفریقا انتقال داده باشن ؟ و در اصل یک باس وجود داشته باشه ؟ یا چیز دیگه ایه بنظرتون ؟

من خودم حقیقتا متوجه این لوگو سومی ( جمجه با چهارتا چشم ) نشده بودم :|

https://www.reddit.com/r/NeverBeGam...sible_reason_behind_dd_becoming_outer_heaven/

این تاپیک هم در راستای همینه و خیلی جالبه. به نطرم بالایی توضیحاتش بیش‌تر تکمیلیه، و یه چیزی هم که براش یه برهان جالب می‌یاره همین اشاره‌های مکرر ونوم اسنیک به Outer Heaven هست. من تو طول بازی همیشه تو ذهنم این بود که چرا ونوم این‌قدر از گفتن دایمند داگز تفره می‌ره و تو جاهای مختلف هی می‌گه OH؟ که نمونه‌ی بارزش همونجاست که ونوم اسنیک لیکوئید رو وارد مادر بیس می‌کنه و می‌گه به OH خوش اومدی! حتی اول بازی هم آسلات نمی‌گه دایمند داگز ماله بیگ باسه و می‌گه ماله میلره. تازه اصلاً خیلی مضحکه اگه تصور کنیم یه اتاقی که وسط دریاست یهویی این‌قدر صحیح‌وسالم وارد گالزبورگ (آفریقا) می‌شه. درواقع می‌شه گفت دایمند داگزی که می‌بینیم بعداً به OH تغییر نام داده می‌شه.

اما در کل خودم فکر می‌کنم این هم مثل پایان دو پهلو باشه. چون همون شروع بازی، اون بغل اطلاعات رو درست حسابی نمی‌ده و فقط می‌نویسه Another Day In Outer Heaven؛ یعنی خلاصه هر طور راحتید برداشت داشته باشید که این Another Day واقعاً چه روزیه.

کلاً کسایی که از پایان ناامیدن یه سری به Sub-Reddit همین Never Be Game Over بزنن. واقعاً تئوری‌ها و برداشت‌هاشون از پایان و بازی جالبه و دیدگاه آدم رو نسبت به پایان تا حدود زیادی مثبت‌تر می‌کنه. متاْسفانه تناقضات زیادِ پایان باعث شد که بیش‌تر نطرا بره سمت تناقض و ناامید شدن.

یه چیز دیگه هم که حالا متاْسفانه لینکش رو ندارم، اما یه سری لینک از اخبار قدیمی و صحبت‌های کوجیما پیدا کرده بودن که نوشته بود کوجیما نسل بعدی بازی‌ها رو در بازی‌های اپیزودی و سریالی می‌بینه. به نطرم اگه واقعاً هنوز نسل بعد رو یه همچین چیزی می‌بینه و می‌خواد بازیش عین سریال‌ها باشه اصلاً دور از ذهن نیست که یه مدت دیگه (طبق تئوری‌ها کریسمس) شاهد چپتر سوم و حتی بعدها چپترهای بیش‌تر باشیم.

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
966
آقا یه سوال :
این متالگیر (غول آهنی ) تو مرحاه چند باید بزنی من تو 31 زدم و بازی کلی نوشته اومد انگار تموم شد چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر