SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
بازی چند تا صحنه زیبا داشت، ولی متأسفانه برای من اکثرشون به خاطر پایان بازی خراب شدن. مثلاً اونجا که خاکستر روی صورتش می ماله یا اونجا که مجبور میشه سربازهای خودش رو بکشه، واقعاً زیبا هستن.

ولی خب وقتی آخرش میفهمیم این یارو Big Boss نبوده، اثر اون ها هم از بین میره. طرف تا دو دقیقه پیش رهبر این گروه نبوده و به خاطر هیپنوتیزم و تلقین و ... فکر میکنه رهبر هست! دیگه اون همه ژست خفن و ناراحتی و ... در این حالت اعتبارش رو از دست میده.
به نظرم صحنه های مربوط به خداحافظی Quiet و حتی بخش های مرتبط با Paz خیلی قشنگ تر و تأثیرگذارتر بودن، چون پایان بازی مشکلی براشون ایجاد نمیکرد.

من قبل از اینکه اون پست رو ارسال کنم کلی فکر کردم یه صحنه خوب از این بازی به یاد بیارم ولی همینایی هم که تو گفتی یادم نیومد. در حالی از MGS1 تا 4 کلی صحنه های خاطره انگیز یادم اومد.
الان که اینارو یادآوری کردی، موافقم که سکانس های قدرتمندی بودن ولی یه جای کار میلنگه وگرنه اینارو به یاد میاوردم. شاید همین تاثیرات پایان بازی بوده که این لحظات رو برام خراب کردن.

pkblog

کاربر سایت
Oct 10, 2013
680
نام
پویان
منو نزنینا:d
ولی خدایی صحنه اخر بازی که ونوم با مشت میکوبه به اینه و شاخش بزرگ میشه خیلی خوبه....دوست:d:x
البته اپیزود 42 بود فک کنم که سربازامون میکشیم خم به کل عالی بود واقعا اشکم داشت در میومد =((
البته یه صحنه کشتن اسکال فیس هم خوب بود ولی به نظرم خیلی میتونست بهتر و حماسی تر باشه....

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
نمیخواستم پست بدم اینجا. راجب این تئوری‌ها که پچ به بازی ممکنه اضافه شه و اینا نظری ندارم. هرچند بعیده منتقدها بخوان به یه بازی با کلی اپیزود تکراری و چنین پایان ناقصی همینجوری 9 و 10 بدن. شاید هم یه روزی این بازی کامل شد. این یه ذره امیدم هم برمیگرده به شباهت خیلی زیادِ بازی با رمان موبی دیک. اون هم بعدا کامل شد. بگذریم:
این بازی ضعیفترین متال‌گیرِ تاریخ بود. شاید گیم‌پلی و گرافیک و این فاکتورا فوق‌العاده بوده باشن ولی داستان مهم‌ترین رکن متال‌گیر بوده و هست. حالا فکرشو بکنید صد ساعت وقتت رو بذاری پایِ بازی تهش هم بفهمی یه دکتر شده بیگ باس و میاد کلی کارِ خفن انجام میده. اونم در حالی که کلی دلیل مسخره هست که چرا هیچکس نفهمید این باس نیست. بازی دو تا نکته‌ی مثبت داشت:
1. کاراکتر کوایت
2. اپیزود 43. به جز اینا من هیچ چیز خارق‌العاده‌ای نمی‌تونم پیدا کنم. سایر چیزهایی که تو بازی دیدم اصلا استثنایی و خاص نبودن. برخلاف سایر متال‌گیرها. به هرحال...
فقط من نشستم و تریلرهای قبل از ریلیز بازی رو دیدم. نفهمیدم چرا این قدر سکانس حذف شده هست. اون صحنه‌ی E3 2014 که اسنیک تو یه لوکیشن سوخته بود کجاست پس. اون چاقو که دست ایلای و اون سرباز مادربیس که با بیگ باس درگیر شد بود چی شد پس...
هنوز یه امیدی واسم مونده. امیدی که میگه این بازی یه روزی داستانش کامل میشه.
موفق باشیم.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
داستان در اینده کامل بشه یا نشه خاک تو سرشون.من 220 تومن بازی نخریدم که بعدا کامل شدنش رو ببینم و 200 تومن دیگه هم پول بدم.(یکی از دلایلی که یه بازی مثل دستنی رو بیخیال شدم کامل! یا خیلی دیگه از بازی ها که DLC بازی راه انداختن)
مثل سگ پشیمونم که چرا روی PC پایرتش نکردم بره اینو! الانم که مفت میخرن بازی رو.
البته به نظرم بازم کوجیما MGS میسازه...هیمشه گفته نمیسازم و ساخته :))
همین گیم پلی رو یه داستان قوی بهش بچسبونن و گیم پلی و داستان به هم مرتبط بشه و محیط هاش کوچیکتر بشه! (دیگه الکی الکی ازادیم) مثل GTA بشه مثلا میشه بهترین MGS

abtinhitodie

کاربر سایت
Feb 11, 2011
923
اولین بازی هست که تو تریلر هاش تموم کات سین‌ها و صحنه‌های مهم بازی رو پوشش داده حتا از اینم فراتر رفته و مورد‌هایی‌ تو تریلر‌ها هست که تو بازی اصلی‌ دیگه جا نشده گویا

MCMILAN

کاربر سایت
Sep 1, 2011
138
نام
رامین
راجع به اون صحنه ای که ونوم در یه مکان سوخته بود باید بگم من در آفریقا تو دو جا (که یکیش وسط یه پایگاهی بود و یکی دیگش نزدیک یکی از مراحل پاکسازی مین ها) جسدهای سوخته شده رو دیدم و اگه چنین مرحله ای تو بازی داشتیم میشد در نظر گرفت که این اجساد رو ما میتونیم بعد از انجام مرحله و برگشتن دوباره به اون محیط در اونجا ببینیم...

در مورد صحنه ی تاثیرگذار هم به نظرم بازی تعداد مناسبی از این صحنه ها داشت اما دو چیز باعث میشد این صحنه ها برامون زیاد موندگار نشه، یکی پایان بازی (که گیمر خیلی شیک حس "اوسکول بودن" بهش دست میده) یکی هم تریلرها که به شخصه هر کات سینی که در بازی میدیدم به جای اینکه به اون کات سین فکر کنم به این فکر میکردم که چرا کوجیما کل بازی رو تو تریلرها گذاشته بود
از صحنه های زیبای بازی میشه به ماموریت فرار از بیمارستان (که میشد مثل ونوم شاخ در بیاریم از دیدنش!)، گرفتن انقام از اسکال فیس، صحبت کردن کوایت با پیکواد در مرحله ی رفتنش (و جمله ی I am Quiet...I AM )، مرحله ی نجات دادن اون کودک (شبانی بود اسمش فکر کنم) که وقتی وارد محیط میشی و همه جا ساکته واقعا حس عجیبی داره و صحنه هایی که دوستان گفتن + خیلی از چیزهای دیگه که به نظرم به همون دو دلیل بالا نمیتونه زیاد برامون موندگار باشه
این رو هم در نظر بگیریم که برداشت های ما از تریلرها خیلی با اون چیزی که در بازی دیدیم متفاوت بود

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
نمیخواستم پست بدم اینجا. راجب این تئوری‌ها که پچ به بازی ممکنه اضافه شه و اینا نظری ندارم. هرچند بعیده منتقدها بخوان به یه بازی با کلی اپیزود تکراری و چنین پایان ناقصی همینجوری 9 و 10 بدن. شاید هم یه روزی این بازی کامل شد. این یه ذره امیدم هم برمیگرده به شباهت خیلی زیادِ بازی با رمان موبی دیک. اون هم بعدا کامل شد. بگذریم:
این بازی ضعیفترین متال‌گیرِ تاریخ بود. شاید گیم‌پلی و گرافیک و این فاکتورا فوق‌العاده بوده باشن ولی داستان مهم‌ترین رکن متال‌گیر بوده و هست. حالا فکرشو بکنید صد ساعت وقتت رو بذاری پایِ بازی تهش هم بفهمی یه دکتر شده بیگ باس و میاد کلی کارِ خفن انجام میده. اونم در حالی که کلی دلیل مسخره هست که چرا هیچکس نفهمید این باس نیست. بازی دو تا نکته‌ی مثبت داشت:
1. کاراکتر کوایت
2. اپیزود 43. به جز اینا من هیچ چیز خارق‌العاده‌ای نمی‌تونم پیدا کنم. سایر چیزهایی که تو بازی دیدم اصلا استثنایی و خاص نبودن. برخلاف سایر متال‌گیرها. به هرحال...
فقط من نشستم و تریلرهای قبل از ریلیز بازی رو دیدم. نفهمیدم چرا این قدر سکانس حذف شده هست. اون صحنه‌ی E3 2014 که اسنیک تو یه لوکیشن سوخته بود کجاست پس. اون چاقو که دست ایلای و اون سرباز مادربیس که با بیگ باس درگیر شد بود چی شد پس...
هنوز یه امیدی واسم مونده. امیدی که میگه این بازی یه روزی داستانش کامل میشه.
موفق باشیم.

اگر GMP منفی بشه و به مادربیس برگردی صحنه درگیری سرباز خودی با بیگ باس رو خواهید دید :D

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
ایلای چی؟:D

اون هم هست :D

صحنه مباره بیگ باس و ایلای رو مگه نمیگی ؟ 2 جا ایلای چاقو میکشه غیر از این باشه یه عکس بذار تا یادم بیاد دقیق :D

تنها چیزی که حذف شده از تریلر ها همون صحنه داد زدنش تو مزرعه سوخته هست که اون هم به نظر من حذف نشده و همون صحنه داد زدنش تو قرنطینه آخر اپیزود 43 هست و کوجیما فقط بک گراند رو عوض کرده...به نحوه حرکت سر و دستاش و راه رفتنش نگاه کنید تو هر 2 صحنه دقیقا یکسانه

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad

صحنه مباره بیگ باس و ایلای رو مگه نمیگی ؟ 2 جا ایلای چاقو میکشه غیر از این باشه یه عکس بذار تا یادم بیاد دقیق :D

تنها چیزی که حذف شده از تریلر ها همون صحنه داد زدنش تو مزرعه سوخته هست که اون هم به نظر من حذف نشده و همون صحنه داد زدنش تو قرنطینه آخر اپیزود 43 هست و کوجیما فقط بک گراند رو عوض کرده...به نحوه حرکت سر و دستاش و راه رفتنش نگاه کنید تو هر 2 صحنه دقیقا یکسانه

بحث اینه اون رو یادم نمیاد اصن!:D
اون بکگراند هم عوض نشده. تریلر E3 2014 رو ببین. صحنه ای که سربازا ونوم رو تو اپیزود 43 میگیرن و مجبور میشه بکشتشون هست. پس اون وجود داشته.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,973
نام
محمد

کات سین حذف شده که خیلی داره:
اونایی که من میدونم:
ورود به روستای سوخته و داد زدن
اون راهرو که سربازها مرده افتادن و بیگ باس داره داد میزنه
کشته شدن سرباز تو کمپ امگا
یه سری کات سین که باس توش ماسک زده و انگار تو یه محیط سفید یا برفی بود که البته درست یادم نمیاد: d
.
.
.
کلا من تو فکر این پچی هستم که دوستان میگن ممکنه بیاد
آخه مگه میشه ign که میاد از فورتزا ایراد میگیره استفاده زیاد از دکمهA بیاد به این متال ده از ده بده؟
به خصوص که تستر ها گفتن که مراحلی هم تو آمریکاست که ما چیزی ندیدیم

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
بحث اینه اون رو یادم نمیاد اصن!:D
اون بکگراند هم عوض نشده. تریلر E3 2014 رو ببین. صحنه ای که سربازا ونوم رو تو اپیزود 43 میگیرن و مجبور میشه بکشتشون هست. پس اون وجود داشته.

خوب دیگه :D اون صحنه چاقو هست :D اون gmp هم تست کن کات سین جالبیه :D

واسه اون بک گراند هم روزی نیست که زیر 3 بار تریلر E3 2014 رو نبینم :D فقط میگم آخر 43 همون دهکدست که به شکل دیگه نشون داده واسه هایپ بیشتر ( نظر من اینه ) مگر اینکه پچی تو راه باشه

- - -ویرایش - - -

کات سین حذف شده که خیلی داره:
اونایی که من میدونم:
ورود به روستای سوخته و داد زدن
اون راهرو که سربازها مرده افتادن و بیگ باس داره داد میزنه
کشته شدن سرباز تو کمپ امگا
یه سری کات سین که باس توش ماسک زده و انگار تو یه محیط سفید یا برفی بود که البته درست یادم نمیاد: d
.
.
.
کلا من تو فکر این پچی هستم که دوستان میگن ممکنه بیاد
آخه مگه میشه ign که میاد از فورتزا ایراد میگیره استفاده زیاد از دکمهA بیاد به این متال ده از ده بده؟
به خصوص که تستر ها گفتن که مراحلی هم تو آمریکاست که ما چیزی ندیدیم

اون راهرو که سربازا افتادن همون آخر اپیزود 43 هست دیگه...پست قبل هم واسه دهکده نظر خودمن رو گفتم ...اون صحنه ماسک رو یادم نیست :D فقط تو اپیزود 43 ماسک میزنه

چیزی که هست ملسما بخشی حذف شده یا حتی اگر حذف نشده یه سری کار باید انجام بشه تا این صحنه ها نشون داده بشن و اگر اینطور باشه خود کونامی روشش رو به تسترها حتما گفته که واسه اونها تریگ شده و واسه ما نه ( البته احتمالش کمه )

همه نظر دادن ولی یه نفر اشاره نکرد به صحنه های COMING IN CHAPTER 2 نشون میده اسالت هدفون رو گوشش هست و داره به صحبت ها گوش میده :D احتمالا مربوط به همون اپیزود 51 باشه

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,973
نام
محمد
خوب دیگه :D اون صحنه چاقو هست :D اون gmp هم تست کن کات سین جالبیه :D

واسه اون بک گراند هم روزی نیست که زیر 3 بار تریلر E3 2014 رو نبینم :D فقط میگم آخر 43 همون دهکدست که به شکل دیگه نشون داده واسه هایپ بیشتر ( نظر من اینه ) مگر اینکه پچی تو راه باشه

- - -ویرایش - - -

اون راهرو که سربازا افتادن همون آخر اپیزود 43 هست دیگه...پست قبل هم واسه دهکده نظر خودمن رو گفتم ...اون صحنه ماسک رو یادم نیست :D فقط تو اپیزود 43 ماسک میزنه

چیزی که هست ملسما بخشی حذف شده یا حتی اگر حذف نشده یه سری کار باید انجام بشه تا این صحنه ها نشون داده بشن و اگر اینطور باشه خود کونامی روشش رو به تسترها حتما گفته که واسه اونها تریگ شده و واسه ما نه ( البته احتمالش کمه )

همه نظر دادن ولی یه نفر اشاره نکرد به صحنه های COMING IN CHAPTER 2 نشون میده اسالت هدفون رو گوشش هست و داره به صحبت ها گوش میده :D احتمالا مربوط به همون اپیزود 51 باشه

اون کات سین که اسلات هدفون رو گوشش هست مربوط میشه به یه کات سین که از طریق دیتا ماین فقط تاحالا پیدا شده ولی اعضای تیم سازنده گفتن تو بازی هست ولی انگار پیدا کردنش خیلی سخته چون همه باید بمب اتم هاشون را غیر فعال کنند که امکان نداره ولی تو چیز تیوب هستش
راستی یه کات سین که دقیقا مثل پایان مرحله 46 بود تو تریلر ها بود که ونوم سوار موتور بود و شب هم بود.
اخیرا لیست مراحل را که دیتا ماین کردند فهمیدند که بازی 95 مرحله داشته که ده تا قفله و 27 تاش بدون دوتاست و بقیه هم مراحل e3 و غیره بوده.
تو بین اون مراحل تکرار دوباره مرحله تروت هم بوده

hosein_xz

کاربر سایت
Apr 30, 2014
65
نام
حسین
مطمئن باشین بازی ادامه داره...چون کوجیما سه تا توییت معنا دار راجب قسمت سوم های فیلم و سریال های مختلف کرد و همه هم زیر توییت هاش دارن راجب چپتر 3 از کوجیما میپرسن
من بشخصه با همین دو چپتر خیلی حال کردم
اما بشدت هم عطش برای چپتر سوم دارم
امیدوار بمونید

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,191
نام
حامد
یک نکته جالب، اکثر دوستان نمیخواستن دراین تاپیک پست :D
+
تنها صحنه حذف شده از بازی همون هست که اسنیک وسط یک منطقه سوخته راه میره و داد میزنه، باقیش همشون بودن :D

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر