Rate your last seen TV Series [پست اول تاپیک خوانده شود]

BoX

کاربر سایت
Sep 1, 2013
4
اینی که میگی مال BBC ـه
:biggrin1:
BBC که سریالاش چیزی ندارن!

جهت اطلاع :

اون نسخه UK هست که مال BBC ــه
من نسخه US رو میبینم که مال NBC ــه:d

در ضمن ممنون از اطلاع رسانیت . من دیگه در عمرم سریالی از HBO نخواهم دید:d

asmail

کاربر سایت
Sep 10, 2010
1,060
نام
...
ببینید این سریال از فیلمایی هست که در رشته های مختلف کلی جایزه گرفته (مخصوصا در بازیگری) , و بسیار هم تحسین شده و طرفدار هم فک می کنم خیلی داره . از جمله ایرانی ها که تو چند تا سایت دیدم که سریالُو نقد کردن و گفتن این سریال یه " شاهکار " تمام عیار هست !! اما این سریال نمونه ای هست که ارزش تمام جوایز فاخر (!) دنیای فیلم رو از پهن هم کمتر میکنه !

تنها چیزی که لازمه بیننده رو از این فیلم به شدت متنفر کنه اینکه فرهنگ بیننده با فرهنگ شخصیت های سریال زمین تا آسمون فرق داشته و واقعا هم اهمیت بده اعتقادات شخصیت ها و رفتار هاشون به چه شکل هست . این همون موردی هست که شاید باعث بشه غربی ها خیلی این سریالو دوست داشته باشن . چون این سریال داره از منجلاب فرهنگی صحبت میکنه که خودشون هم توش گیرن !

چند نمونه ش رو میگم که البته اسپویل هم میشه . اما ارزشش رو داره که قبلا از این که سریال رو بیینید این موارد رو بخونید که شاید از دیدن سریال منصرف بشید :

1.تو سریال به شدت شخصیت های فرعی و اصلی یا خدا رو موجودی کاملا ناقص (در حد اندازه خودشون!) میدونن یا که کلا وجود خدا رو نفی می کنن !
2.همچنین بیشتر از همه چیز به این تاکید میشه روابط همجنسگرایی کاملا سالم و طبیعی هست (!!!) و حتی آدما میتونن با نام حضرت مسیح (به عنوان یک دیندار مسیحی) با هم ازدواج هم بکنن
3.خیانت , بی مسئولیتی , نداشتن ثبات و اعتیاد شدید به روابط جنسی از ویژگی های بارز شخصیت هاست . (که البته تمام این موارد در حدی جزئی در فیلم های هالییودی دیده میشه اما تو این سریال دیگه شورش در آورده شده) . مثلا دو همجنس گرا که با هم Date (!) گذاشتن , بعد از اینکه یکیشون به سفر اجباری میره با هم قرار میذارن که نباید با بیشتر از یه نفر ارتباط جنسی داشته باشن ! این قرار رو میذارن بخاطر اینکه قبلش از این راه چندین بار بهم خیانت کردند و جالبه همین دو نفر با خوبی و خوشی ازدواج و زندگی میکنن !
4.یا مثلا خیانت کردن به همسری که یه بچه تو شکمش داره
5.یا خیانت زنی روان پریش معتاد به روابط جنسی (همراه با دو مرد !!!) به نامزدش که بعد همین نامزد بعد از این فهمید زنش این خیانت رو بهش کرده بعد چند سال دوباره با هم نامزدی و ازدواج در اومدند ! جالبه بدونید یکی از دلایل ازدواج این دونفر , وقتی بود که همون زن دوباره با یه مرد دیگه نامزد کرده بود . بعد دو دفعه با مردی که نامزدش اولش بود به نامزد دومش خیانت کرد ! یعنی اصن این شخصیتا هیچ حد و مرزی نمیشناسن
6.یا مثلا یه زن و شوهری با دو بچه , که به دلیل خیانت همسر از هم دیگه جدا شدند , بعد از اون مث آدمای بدبخت میرن تو این مهمونی و تو اون مهمونی که با دیگران Date بذارن و از استفاده جنسی از طرف مقابل داشته باشن . بعد خیلی جالبه که این زن و شوهر طلاق گرفته گاهی اوقات مث دو تا دوست بهم میگن " تو با کسی Date نذاشتی ؟! " انگار نه انگار یه زمانی 20 سال زن و شوهر بودن !
7.یه سکانس هم هستش روح یه شوهری میاد به زنش میگه " تو و بردارت واسه همدیگه ساخته شدید . شما عاشق همید .! هیچ خدایی وجود نداره . برو با برادرت حال کن . برو یه جای خیلی دور ! "
8.دیالوگ های افتضاح و بی معنی [مثلا یه زنه از خواب بلند میشه اولین چیزی که سر صبح میگه اینکه " من چقد آشغال کوفتی و بدرد نخوری هستم "] و اضافه شدن تم مرگ به هر قسمت سریال هم شاید بتونه بیننده رو به افسردگی بکشونه .

سوالی که من دارم اینکه , حتی اگر نویسنده با نشون دادن این چیزا بخواد از جامعه خودش انتقاد کنه [که به هیچ شکل اینطور نیست و ظاهرا نویسنده این موارد رو بخشی از فرهنگ جامعشون میدونه] کدوم یک از این چیزا واقعا دیدن داره ؟ کدوم یک از این موارد جذابیت داره ؟ وقتی که هر 5 قسمت یک بار یکی به یکی دیگه خیانت میکنه و مدام دیالوگ هایی میشنوی که هیچ معنا و مفهومی ندارن , کجای این روایت دیدن داره ؟

شک نکنید این سریال هیچ حرفی برای گفتن نداره و با این حال یکی از بدترین فیلمایی که تو عمرم دیدم که بعد از پایانش واقعا عصبانی شدم که چرا اصن این سریالُ تا الان می دیدم . تا حالا شده یه فیلم سینمایی اسکار یا یه سریال جایزه امی رو بگیره و شما بگین این جایزه حقشون نبوده ؟ باید بگم که نه این جایزه ها ارزشی دارن نه این سریال لیاقت جایزه گرفتنو داره .
دعوت میکنم سریال Shameless رو ببینی..

ghost

کاربر سایت
Apr 4, 2007
1,680
نام
پویا
تنها چیزی که لازمه بیننده رو از این فیلم به شدت متنفر کنه اینکه فرهنگ بیننده با فرهنگ شخصیت های سریال زمین تا آسمون فرق داشته و واقعا هم اهمیت بده اعتقادات شخصیت ها و رفتار هاشون به چه شکل هست . این همون موردی هست که شاید باعث بشه غربی ها خیلی این سریالو دوست داشته باشن . چون این سریال داره از منجلاب فرهنگی صحبت میکنه که خودشون هم توش گیرن !
خب به نظرم سریالایی نظیر ستایش رو ببینید که با فرهنگ فاخر ایرانی هم تداخل نداشته باشه.

BoX

کاربر سایت
Sep 1, 2013
4
خب به نظرم سریالایی نظیر ستایش رو ببینید که با فرهنگ فاخر ایرانی هم تداخل نداشته باشه.

قبل از اینکه شما ستایش رو نقد نکنی مطمئنا دست به چنین کاری نمیزنم جناب .

دعوت میکنم سریال Shameless رو ببینی..

وارد Black List شد .:d
ممنون:d

-------------------------------------------------------------------------

پستای زیادی در مورد این موضوع دادم و همونجور که فکر کردم بحث ها کردن دیگه مفید نیست .

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,820
من خودم اصلا تو خط سریال دیدن نیستم ، یعنی حوصلشو ندارم ، ولی Shameless US سریالیه که مثل بنزدنبالش میکنمو اصلا هم ازش خسته نمیشم :|

soroushunit

کاربر سایت
Aug 29, 2010
311
نام
Soroush
BOX برادر یکم SIX FEET UNDER رو با دقت نگا می کردی خوب بودا:d کاملا هر شخصیت رفتار اعمال افکار متمایزه خودشو داشت و اینو میشد کاملا حس کرد...واقعا شخصیت پردازیش حرف نداشت!:d

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
فصل اول شرلوک رو دیدم. چون هر قسمتش مثل یه فیلم سینماییه، به هر قسمت نمره میدم.
قسمت اول : 9.5 از 10 . یه پایلت فوق العاده.
قسمت دوم و سوم : 7 از 10.

در کل بسیار سرگرم کننده بود. فصلای بعدی رو هم می بینم.

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
main-s1.jpg

True Detective

خیلی وقت بود دانلودش کرده بودم (تا قسمت 6) و همین طوری انبارش کرده بودم.
دیروز قسمت اول رو شروع کردم و انقدر داستان قشنگ و گیرایی داشت که مجبور شدم در حین این که دارم پشت سر هم قسمت ها رو نگاه می‌کنم، قسمت های 6 و 7 رو هم دان کنم.
فوق العادس عاقا فوق العاده!

9.5 از 10

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
Game of Thrones
Season 4: 7.6/10

این سیزنشم خوب بود اما هنوزم روند داستانی بشدت کنده :| بابا سریع ترش کنید دیگه :|

Fargo
Season 1: 9/10

واقعا عالی بود این سریال!
یک سیزن بود و تموم شد و رفت ولی با همین یک سیزن رفت توی لیست بهترین سریالای عمرم :x
سبک خلاقانه و متفاوتی با هر سریالی که دیده بودم داشت :x

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,338
نام
امیر
Modern Family
Season 1
8.5/10
یه کمدی خوب و لذت بخش که شما رو میخندونه و لذت میبرید از دیدنش. تا اینجا که من دیدم (قسمت2 از فصل 2) همه شخصیت ها خوب روشون کار شده و شخصیت اضافه ای نیست. کرکتر مورد علاقه من هم پدر خانواده 3فرزندی هست. یعنی آخرتشه این بشر ! =)) این پله خونشون هم که :))

این گلوریا هم که لهجه اش :x

Mohiwoods

کاربر سایت
Aug 12, 2011
311
نام
Mohiwoods
The Leftovers : :| :| :| :| ببینید دو حالت داره یا اینکه اولین سریال کنسلی HBO میشه یا سریال هنوز شروع نشده :| عاقا من همینجا درخواست میکنم هر وقت این سریال جون گرفت به من بگید دوباره شروعش کنم الان اپ ۳ رو دیدم دیگه دانلودش نمیکنم تا موقعی که واقعا شروع بشه سریال :| چقدر :| گذاشتم :| :D

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
هفت سنگ :|
مهم نیست که از MF کپی کره باشن
خیلی ها که از فیلم های خارجی خوششون نمیاد یا اونایی که میخوان با خونواده فیلم ببینن قطعا نمیتونم MF رو با 2 نفر *ـی ببینن
این فیلم واقعا قشنگ روش کار شده
9/10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر