Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,887
نام
مهراد
Death on the Nile 2022

3/10

متاسفانه مرگ روی نیل تمام اون چیزی که تو ذهنم خودم رو برای یک ماجرای شرلوک گونه و پرده از قتل برداشتن آماده کرده بودم بهم ریخت! من که بازیگرهاشو نشناختم به جز گال گدوت، رز لزلی و البته بازیگر شخصیت پوآرو اما نمیدونم چیش پر ستاره یا پر خرج بود! حقیقت اصلا در حد و اندازه قتل در قطار سریع السیر شرق ظاهر نشد با اینکه کارگردان و بازیگر هرکول پوآرو در هر دو فیلم یکی بودن. داستان به شدت آبکیه و قابل قبول نیست و مشابهش رو بارها دیدیم. مخصوصا اگر بحث یک آدم پولدار وسط باشه که خب مشخصه انگیزه همه رسیدن به پوله. در صورتی که فیلم قبلی واقعا معرکه بود، چه شروعش چه پایان شام آخر گونه ش...

Deep Water 2021

4/10

من فیلم بی وفا رو ندیدم و تازه از روی کامنت دوستان فهمیدم کارگردان ها یکی هستن. اما فاز فیلم چی بود؟ حقیقت به خاطر تعریف از نودیتیش نگاش کردم که اونم در حد یکی دو سکانس بود و باقیش تیزینگ بود! همش با خودم میگفتم فاز این خانواده چیه؟ چرا دختره داره این کارو میکنه؟ چرا مرده اینقدر آرومه؟ چرا نمیره اصل قضیه رو حلش کنه؟ فقط چون فرهنگ ها متفاوته اینقدر روابط هم متفاوته؟! چرا آخرش جنایی شد! فیلم انگار یک چیزی کم داشت یک چیزی که 6 نمره ای بود! حقیقت بهترین بازیگر فیلم دختر این خانواده بود که هم خوشگل صحبت میکرد هم مخش کار میکرد... سه امتیاز دیگه هم به خاطر بازی خوب بن افلک، ترانه خوندن و لحجه قشنگ آنا دی آرماس و هیکل فوق العاده ش بهش دادم :) اما خودمونیم ... تو مسیر کوهستانی یارو با دوچرخه تو با ماشین... اونجوری مثل دیوانه ها رانندگی نمیکنن پیر خرفت!

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,808
نام
وحید

Untitled.jpg

Moonfall​

حالت اول : اگر منطق و داده های علمی مغزتون رو تعطیل کنین و صرفا به دنبال یک فیلم پاپکورنی هستید که سرگرم بشید فیلم خوبی هست

حالت دوم : اگر دنبال تحلیل های علمی و فیلمهای علمی تخیلی بر پایه اصول مثل بین سیاره ای نولان هستید که حداقل مبنای فیزیک رو رعایت میکنن نا امید خواهید شد

ارزش یکبار دیدن رو از دید من داره مخصوصا برای دوستداران تئوری های توطئه

برای حالت اول 7.5/10

برای حالت دوم 4.5/10

آخرین ویرایش:

Mreza_Dex

کاربر سایت
Sep 23, 2018
203
نام
داریوش
Old 2021

1648852551130.png

مثل بقیه فیلم های شیامالان ایده ی جالبی داره. ایده ای که از یک رمان مصور گرفته شده. فیلم ریتم و ضرب آهنگ خوبی داره. بازی ها گویا عامدانه عجیب و غریب و بد هستند.
اینکه شیامالان به اجبار رو به فیلمسازی با بودجه پایین آورده عالیه ولی متاسفانه مثل اکثر کارهاش فیلم دقیقا اون چیزی نیست که بیننده انتظار داره.

7/10

The Woman in the Window 2021

1648852810287.png

Rear Window هیچکاک به نظرم بهترین اثرش هست و جزء تاپ 10 بهترین فیلم هایی هست که دیدم. به نظرم در حق The Woman in the Window 2021 اجحاف شده. من رمان رو نخوندم ولی این فیلم با توئیست های خیلی خوب، بازی های عالی (که با توجه به حضور نام های بزرگ چندان هم عجیب نیست) تونست نظر من رو جلب کنه. معمای پایانی فیلم کمی احمقانه و تینیجر طور بود ولی در مجموع منطقی به نظر می رسید.
در پایان به نظرم، فیلم در نمایش زندگی یک زن آسیب دیده از یک ضایعه بزرگ کاملا موفق عمل میکنه.

7/10

Free Guy

1648853155340.png

هالیوود کی می خواد دست از این نگاه تمسخر آمیزش به ویدئو گیم برداره، نمی دونم!
نگاهی که به صنعت گیم در این فیلم وجود داره همون نگاه 50 سال پیش هست! حالا اینکه کارگردان و نویسنده هیچ کدام اونطور که مشخصه تا به حال به تجربه بازی های نسل پنج به بعد دست نزدند، هیچی!
یک نفر مشاور اینا نداشتند که بگه این فیلمنامه ای که شما نوشتید یک مزخرف کامله!
رایان رینولدز مثل همیشه اعصاب خردکن، بی مزه و تکراری ولی قطعا تمشک بدترین بازی و بدترین کاراکتر به شخصیت آنتوان با بازی حال به هم زن Taika Waititi میرسه! (یه مورد دیگه از ناآشنایی هالیوود با صنعت گیم همینه که فکر میکنند چنین آدمی با این تیپ و نوع طرز تفکر میتونه مدیر یک شرکت بزرک بازیسازی باشه!)
تصمیم های آنتوان برای رسیدن به اهدافش مثل نابود کردن سرورهای بازی، یا ریبوت کردن سرورها ( بدون در نظر گرفتن خشم کاربرها از آف شدن سرورها و عواقب احتمالی) به تنهایی نشون میده با چه فیلم بدی رو به رو هستیم.
به خاطر باسن قشنگ بانو جودی کومر 3 نمره به فیلم میدم!

3/10

ezgif-2-c32d127b9e.gif

Finch 2021

1648853681919.png

ورژن جدید I Am Legend بسیار خواب آور بود!
تام هنکس حال بازی کردن نداشت و روبات فیلم با لهجه ی افتضاحش بیشتر از هر چیزی من رو یاد Borat مینداخت!
یه سگ گذاشته بودن این وسط تا بیننده ی آمریکایی و اروپایی یکم دلش بسوزه و به فیلم دید مثبتی داشته باشه! (شاید روی من هم تاثیر گذاشت)
جلوه های ویژه قابل قبول بود.

4/10

Greenland 2020

1648853868316.png

با وجود تمام حفره های داستانی، یک ساعت اول سرگرم کننده بود.
مشکل خیلی از فیلم های این ژانر اینه که نمیدونند تایم مناسب برای چنین اثری حداکثر 80 تا 90 دقیقه هست.
مدت زمان 2 ساعته فیلم رسما بزرگ ترین مشکلش هست.

3/10

Possessor 2021

1648853989720.png

اصلا و ابدا نمی دونستم دارم فیلم پسر دیوید کراننبرگ رو می بینیم!
عجب فیلمی بود واقعا! به قول یکی از کاربرای خارجی، دیوید کراننبرگ بعد از دیدن این فیلم باید به پسرش افتخار کنه.
بزرگ ترین ضعف فیلم شخصیت تاسیا هست که هم بد نوشته شده و هم بد بازی شده!
اتمسفر فیلم عالیه! یه فضای سرد، شخصیت های دور افتاده از هم و تکنولوژی و اثرات مخرب (یا شاید جالبِ) آن!!!
سینماتوگرافی و نحوه ادیت و نمایش صحنه های خشن عالیست.
در کل دومین تجربه فیلمسازی بلند برندن کراننبرگ رو مثبت ارزیابی میکنم.
Possessor برای من حکم یک inception تندخو و ناملایم رو داشت.

8/10

A Quiet Place Part II 2020

1648854491292.png

مثل شماره قبل خوب بود. شروع فیلم برایم یادآور Last of us 1 بود.
کاراکتر اِمِت با بازی کیلین مورفی خیلی به درد نخور بود!
یک سوم پایانی فیلم و اون اتفاقاتی که افتاد و پیامش در مورد امید به زندگی مضحک بود!
جان کرازینسکی اگر فیلمنامه های بهتری بنویسه، قطعا ارزش کارهاش بیشتر مشخص میشه!

6/10

Attachments

• 1648855174798.png
    1648855174798.png
    117 KB · مشاهده: 17
آخرین ویرایش:

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,986
نام
محسن
روز صفر
محصول سال 1398

روز صفر یکی از قوی ترین فیلم های ژانر سیاسی امنیتی ایران هست که تا الان تولید شده، استاندار های فیلم به شدت بالاست.
اضافه گویی در دیالوگ ها وجود نداره، از همون اول فیلم کل دیالوگ های کاراکتر ها حول کار هایی که قرار هست انجام بدهند میچرخد.
انتخاب لوکیشن ها و نحوه قرار گیری دوربین های فیلم برداری انتخاب صحنه ها کاملا دقیق و اصولی انتخاب شدن.
جلوه های ویژه:x واقعا این فیلم هیچ کم و کاستی نسبت به حتی بعضی از فیلم های 2020 2021 هالیوود نداره و بلکه بالاتر هم هست، برای من یکی که از شدت زیبایی و پیشرفت چشم گیر خیلی شوکه شده بودم.
روند تعریف داستان هم بسیار جذاب هست. من حتی با اکیپی از دوستانی رفتم این فیلم را دیدم که اصلا هیچ علاقه ایی به جز فیلم های عاشقانه ندارن اما هم خیلی سریع خط داستانی را پیش میبرن و هیچ سکانس حوصله سر بر یا اضافی نداره خیلی خیلی عالی هم اتمسفر فیلم در روند داستان به بیننده منتقل میکنن.
اما در آخر هم بازی بازیگر ها، انتخاب امیر جدیدی و ساعد سهیلی خارق و العاده بود، شاید اگر این دو بازیگر نبودن فیلم به این جذابی در نمیآمد.

امتیاز من 10 از 10.

آخرین ویرایش:

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,270
نام
Мojtaba
Detachment.jpg

Detachment
هنری با بازی فوق العاده آدریان برودی معلمی هست که به صورت موقت یک ماهه، تدریس بچه های یک کلاس رو به عهده می گیره و در طول این مدت فیلم سعی میکنه نقدی داشته باشه به وضعیت اجتماعی و بعضا فرهنگی غالب جامعه نوجوان و جوان در آمریکا و میشه گفت تا حدودی بقیه دنیا. شاید گاهی ملودرام بشه یا بار عاطفی به نوع زیاد به نظر برسه ولی همه در خدمت فیلم هست و تونی کی سعی میکنه پیام خودش رو هر چند تلخ و سرد به مخاطب بگه بدون اینکه از قالب واقعیت خارج بشه. فیلم قبلی تونی کی یعنی Aemerican History X رو که با این فیلم مقایسه می کنم همون خشن بودن و تلخ بودن رو میشه در این فیلم هم دید ولی با زبانی دیگه. حتی سیر روایی و پایان بندی هم تا حد زیادی شبیه Aemerica History X هست. با این حال اگر تو اون فیلم بار شعاری زیاد بود اینجا اینطور نیست به علاوه به عقیده من برعکس اون فیلم که بیشتر حول و هوش نژادپرستی بود که شاید بیشتر مختص جامعه آمریکا و مخاطبش همون طیف مردم بودن در اینجا پیام و مخاطب فیلم گسترده تر هست به طوری که هر کدوم از ما با نگاه کردنش شاید گوشه ای از گذشته و غم ها و تنهایی های خودمون رو توش ببینیم و هم ذات پنداری بیشتری میشه حس کرد. فیلم خیلی روی افسردگی، تنهایی، نبود راهنما در زندگی ، احساس پوچ بودن و تحقیر مانور میده و به نوعی همین ها باعث میشه طیف مخاطب بیشتری روی صحبت این فیلم باشن.
از نظر فنی باید بگم با فیلمبرداری و زوم هایی که بعضا رخ میداد مشکل داشتم و بهتر بود کمی این مورد رو تعدیل میکردن از نظر تدوین هم ایراداتی به فیلم وارده ولی هیچکدوم اینها مانع از این نمیشه که نخواهید حتی شده یک بار فیلم رو تجربه کنید. موسیقی عالی روی این فیلم هست و بازی بازیگران همه عالی هست به خصوص آدریان بردودی که من به شخصه به یاد ندارم جایی ضعیف ظاهر شده باشه. در کل تماشای این فیلم رو به همه کسانی که درام های تلخ و نزدیک به واقعیت علاقه دارن توصیه میکنم.

امتیاز 8.5/10

در ضمن این ویدئو کوتاه در یوتیوب رو هم حتما
ببینید.

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,610
نام
سپهر
1649327552515.png

Spider-Man: No Way Home 2021
2.5/10

اگر لوگان (2017) را فاکتور بگیرم، تمام آثار ابرقهرمانی برجسته پس از سال 2008 تهوع آور و بدون خلاقیت در قصه پردازی و البته شخصیت پردازی هستند. نوستالژی و شوخی های آشفته و مبتذل که تنها استفاده ابزاری برای کشاندن مخاطبان زیر سن قانونی را دارد، به بدنه فرم و محتوا سینما آسیب می زند. انگیزه شخصیت و عواقب پس از آن، نشان از فاجعه بودن سطح دانش نویسندگان فیلم بازمی گردد؛ انگیزه شخصیت از یک مبدا قدرتمند می آید و به باید قدری نیروی محرکه قصه را راه بیندازد که شخصیت برای مخاطب باورپذیر باشد؛ متاسفانه پیتر پارکر اصلا در نیامده است. انگیزه اشتباه، تصمیم اشتباه و سپس خراب شدن تمامی قطعات داستان مانند دومینو. فیلم نامه نویسان در همان اواسط داستان به بلوک ذهنی مواجه می شوند و برای فرار از بلوک، به بازی با نوستالژی روی می آورند؛ ورود مردهای عنکبوتی به فیلم که ابدا و اصلا کمکی به قصه نمی کنند. بدترین دیالوگ ها نصیب آن ها می شود و تنها فکر کارگردان و تهیه کنندگان در اتاق به ظاهر فکر، تصور ذوق و شوق طرفداران از دیدن چهره توبی مگوایر و گارفیلد است؛ نکته دیگر این که مرد عنکبوتی اندرو گافیلد بسیار بد است.

این یک تصویر کاملا ساده و آموزشی از ترسیم انگیزه شخصیت است؛ آیا واقعا تمام این موارد یا حداقل یکی به بهترین شکل در پیتر پارکر تام هالند نهفته شده است؟!

1649329894094.png

آخرین ویرایش:

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,696
نام
طاها
این فیلم به کارگردانی رولند امریچ هست که تخصصش فیلم های آخر زمانی با موضوعات زیبا و خاص . موضوع و طرح کلی فیلم جدید و جالب توجه هست . ماه یک قمر مصنوعی و ابر سازه که توسط نیاکان پیشرفته انسان کنونی هزاران سال پیش ساخته شده و منظومه شمسی هم توسط انسان بوجود آمده و موجودی انسان ستیز که هوش مصنوعی هست به دنبال نابودی کل حیات انسانی می باشد و آخرین جامعه بشری را در منظومه شمسی پیدا کرده . سقوط ماه و تاثیرات جغرافیایی در فیلم به زیبایی به نمایش گذاشته . فیلم سعی دارد به نوعی حضور و تاثیر خدا را منکر شود . حیات را به غیر خدا نسبت می دهد !!! در کل فیلم جالب و پر خرج و خفنی هست با موضوعی قابل تامل .

نمره من : 7 از 10

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,696
نام
طاها
دو فیلم موقعیت مهدی و روز صفر دیدم . بدون جانب داری هر دو زیبا و عالی بودند .

نمره من به روز صفر : 7.5 از 10 (کمی فیلم شتاب زده بود و می شد اکشن بیشتری داشته باشد و روی شخصیت ها بیشتر مانور دهد)

نمره من به موقعیت مهدی : 9 از 10 (زیادی زیرنویس داشت و به زبان ترکی سخن می گفتند )

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,696
نام
طاها
فیلم زیبایی هست . نگاه جنایی سی/اسی دارد . ممل/کت دست زالو/زاده ها هست و کسی نباید حرف بزنه . باندها با گردش های میلیاردی و آدم کشی کار هر روزشان هست و یک کارآگاه پاک دست باید پرونده ای علی رغم کنار گذاشتنش پیگیری کند . فیلم جالبی هست . منو کمی یاد فیلم سیا/سی ( قاتل اهلی) انداخت .
نمره من : ۸ از ۱۰ . پایان فیلم حسام ( زالو/زاده) چی شد ؟ رفتند پی اون تا بگیرنش ؟ بهار چی شد ؟

• Like
Reactions: ( Layken )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر