Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,674
نام
طاها
فیلم فان و اکشنی هست . رایان رینولدز عالی بازی کرده مثل همیشه . مضمون سفر در زمان همیشه جذاب هست و فیلم سعی کرده خوب و به روز و با چاشنی اکشن پیش برود . صحنه های درام مثل خداحافظی پدر و پسر و روابط عاطفی با مادر خوب بود و مضمون اینکه نباید در آینده دستکاری کرد .
نمره من ۷ از ۱۰ . فیلم خوبی هست برای دیدن.

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
Spider man no way home
کلا به نظرم میتونستن خیلی بهتر در بیارن به خصوص بعد از دیدن into the spider verse

مبارزات که زیاد نبود
حداقل مکالمات سه تا اسپایدر من رو بیشتر میکردن که واقعا عالی میشد
واقعا فکر نمیکردم انقدر تاثیر مگوایر و گارفیلد کم باشه
میتونستن کلی دیالوگ و شوخی و نوستالژی عالی از توش دربیارن
تعجب میکنم چرا اصلا استفاده نکردن
کلی به نظرم نه تنها جز فیلم های خوب مارول نبود
به خصوص اکشن
بلکه یکی از بدترین ها هم بود
کلی از پتانسیل فیلم رو دور ریختن
خب مگه چند بار دیگه ما میتونیم این سه تا رو کنار هم ببینیم
جمعا شاید ۵ از ۱۰ اون هم به خاطر
حضور مگوایر و گارفیلد و اون تک لحظاتی که با هم داشتن

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,674
نام
طاها
فیلمی زیبا با بازی راک و رایان رینولدز و بانو زیبایی گال گدوت . کمدی و اکشن و فان . غافلگیری آخرش که راک و گال گدوت با هم دوست بودن جالب بود . اکشن و پر خرج شبیه تم ایندیانا جونزی. لوکیشن های متنوع . کلا فیلم زیبایی هست . پیشنهاد می شود . ۷ از ۱۰

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,580
8ae8ef153d3ecc867150fc50f47d1e36.jpg
Spider-Man No way home
6/10​
فیلمنامه ضعیف، استفاده تبلیغاتی از بازیگران مجموعه،فیلم سعی داره خودش رو به کارهای سم ریمی نزدیک کنه ولی اون فضا نه تنها روی این نسخه نمی شینه، بلکه شبیه برنامه خردسالان شده

آخرین ویرایش:

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,673
GOTTI-1996.jpg

GOTTI 1996

7/10

"Teflon Don"

جان جوزف گاتی (گوتی) جونیور یک مافیای آمریکایی و رئیس یکی از قدرتمندترین خانواده های مافیایی آمریکایی - گامبینو بود. او دائما درگیر قتل ، توطئه برای ارتکاب قتل ، کوسه گرفتن وام ، معامله هروئین ، رکعت ، ممانعت از عدالت ، قمار غیرقانونی ، ارتکاب جرایم زیرزمینی ، فرار مالیاتی و غیره بود. گاتی در یک خانواده فقیر از تعداد زیادی خواهر و برادر در نیویورک به دنیا آمد و بنابراین از همان کودکی به جنایات کوچک روی آورد. با بزرگ شدن و برقراری ارتباط بیشتر در جهان زیرین ، وی به یکی از محافظت کنندگان خانواده گامبینو تبدیل شد و پس از رهبری یک سری جنایات سازمان یافته ، به عنوان رئیس خانواده منصوب شد. او به زودی به خاطر شخصیتی صریح و آشکار در سرتاسر آمریکا شناخته شد. او همچنین یکی از سوژه های مهم روزنامه نگاران آمریکایی بود و به خاطر لباس های گران قیمت و غرور و 'تفلون دان' به نام 'The Drapper Don' شناخته می شد زیرا به نظر نمی رسید که هیچ اتهام حقوقی برای مدت طولانی به او چسبیده باشد.

به صورت کلی 5 فیلم از شخصیت گاتی ساخته شد :
1-Gotti 1996 با بازی آرماند آسانته
2-Witness to the Mob 1998 با بازی تام سایزمور به عنوان گاتی و شخصیت مکمل فیلم (این فیلم زیرنویس فارسی ندارد)
3-Gotti 2018 با بازی جان تراولتا
4-Getting Gotti 1994 (فکر کنم گاتی شخصیت فرعی - و فیلمو ندیدم قطعا چشم بسته آشغال 0/10 (با توجه به تریلر فیلم))
5-Sinatra Club 2010 ( اینم ندیدم 0/10 (با توجه به تریلر فیلم))

22gotti-scorecard-slide-L8JG-jumbo.jpg

چیزی که باید در ایتدا اعلام کنم حضور بعضی از بازیگرای سریال The Sopranos اعم از ;
تونی سیریکو , وینسنت پاستور , فرانک وینسنت در دو فیلم Gotti 1996 و Witness to the Mob 1998 باعث شده که سبک و سیاق فیلم کمی شبیه به The Sopsranos باشد .(شاید برعکس باید گفت The Sopranos شبیه به فیلم Gotti هست چون هر دو فیلم زودتر از سریال Sopranos پخش شده اند.)
البته لازم به ذکره که فیلم Witness to the Mob به علت نداشتن زیر نویس مشاهد نکردم که علاوه بر بازیگران بالا مایکل امپریولی نیز در این فیلم حضور داشته
چیزی که در مورد ساخت فیلم در مورد زندگی نامه شخصیت جان گاتی می توان گفت این است که تا کنون فیلمی مناسب شخصیت گاتی به عنوان کاراکتر اصلی فیلم ساخته نشده نه در نسخه 1996 با بازی آرماند آسانته و نه نسخه 2018 با بازی جان تراولتا (فیلم Witness to the mob 1998 شخصیت اصلی اگه اشتباه نکنم گاتی نیست ولی بیشترین شباهت ظاهری به گاتی را دارد.)
اما در مورد فیلم Gotti 1996 برای من جای سوال هست که چرا نباید از بازیگری مثله تونی سیریکو استفاده کرد که از نظر ظاهری بی شباهت به جان گاتی نیست. john-gotti-biography-3.jpg جان گاتی Tony-Sirico.jpeg تونی سیریکو

نسخه 2018 فیلم با بازی جان تراولتا رو نیز هنوز مشاهده نکردم و با این که تراولتا رو خیلی دوست دارم ولی اصلا نمیبینم چون کاملا تراولتا خیلی بازی با صورت فیک و مصنوعی داره و مناسب این جور فیلم ها نمیبینم.
اما در مورد فیلم اول باید اعلام کنم یک فیلم تلویزیونی طرف هستیم از شبکه HBO و شاید نباید انتظار بالای از فیلم داشت , مهم ترین مشکل فیلم بعد از انتخاب کاراکتر مناسب گاتی نحوه روایت داستان فیلم هست که خیلی خلاصه بیان شده البته مدت زمان فیلم نزدیک 2 ساعت هست ولی چیزی که مشخصه پیشینه و گذشته جان گاتی نمایش داده نمیشه به عنوان مثال بیان این که جان گاتی متولد محله برانکس (محل ایتالیای نشین نیویورک) هست و از چه طریقی وارد مافیا شده , فیلم هیچی برای ارائه در این مورد و شخصیت پردازی گاتی ندارد. فقط صحنه ها و تصمیمات مهم جان گاتی و مشکلات خانواده های مافیای مثله مافیای سیسیل و ناپل و درگیری و دادگاه های جان گاتی را نشان می دهد به نوعی که کارگردان و نویسنده این طور فکر میکنند که مخاطب فیلم از سراسر دنیا جان گاتی را میشناسد .
بارها در طول فیلم به علاقه گاتی به معروف شدن و رسانه ی شدن پرداخته میشه که گاتی علاقمند به دیده شدن دارد ولی شخصیت آرماند آسانته به مصنوعی ترین حالت بازی کرد به نوعی در تمامه فیلم آرماند آسانته در ژست بود.
البته نمی توان فیلم Gotti 1996 را فیلم بدی دید با توجه به این که یک فیلم تلویزیونی و با کارگردانی که عناوین مهمی در کارنامه خود ندارد با تمام ضعف ها به عنوان یک فیلم برای عموم مردم امتیاز 7 از 10 مناسب است , خصوصا این که شاید بشه این فیلم را بهترین فیلم با موضوعیت جان گاتی دانست (البته با فرض این که کلا 5 فیلم از این شخصیت ساخته شده - اگر عنوان دیگری هست من بی اطلاع ام)

امیدوارم روزی یک فیلم مناسب در مورد جان گاتی و ویلی فالکون و سایر شخصیت های مافیای ساخته شه , خصوصا ساختن فیلمی با موضوعیت ویلی فالکون به عنوان پادشاه میامی درست نزدیک تاریخ ریلیز بازی GTA VI (VICE CITY)میتونه خیلی جذاب باشه , چون ممکنه عنوان GTA به صورت غیر مستقیم همچین شخصیت های رو در عنوان بعدیش که قطعا در میامی هست بپردازه.​

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,438
AAAABZU90E2puBpJFhF9HuCk0P5TiLlujw3_V9ZRqKFokEtDKTJzgOzSZD5pkcsINnLvYX9IqwjqorZFk3NgzzlJUKQgsOS0.jpg

Power of the Dog
2021

همه چیز این فیلم درباره کاراکتر ها و رابطه و تنش های بینشون هست نه داستان
پیسینگ آروم فیلم و شات های طبیعت بهمراه تمرکز به کاراکتر ها برای من یادآور فیلم Master بود
تنش و تقابلی که بین کاراکتر سنتی فیل و اعضای تازه وارد خانواده پیش میاد به بهترین شکل ممکن نمایش داده میشه
همجنسگرایی کاراکتر فیل با ظرافت زیادی بیان میشه که اصلا بولد و زوری احساس نمیشه
از نظر تاریخی هم چنین روابطی بین Cowboy ها وجود داشته
قدرت سگ یکی از بهترین فیلمای 2021 بود که ناراحت نمیشم اگر برنده اسکار بهترین فیلم هم بشه
اگر از فیلم های کاراکتر محور با پیسینگ آروم خوشتون میاد از این فیلم هم لذت میبرید

9/10

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,387
نام
سید محمد حسین
1647634038567.png

موقعیت مهدی
هادی حجازی فر
2022

داداش بزرگتر ما 5 تا بلیط نیم بها گیرش اومده بود واسه این فیلم و خیلی دلش میخواست مادرمون رو ببره ببینه فیلم رو (چون مطمئن بود خوشش میاد) و خب منم راضی شدم باهاشون برم ببینم فیلم رو
حقیقتا انتظار خاصی نداشتم
با این که کلی جایزه سیمرغ میمرغ برده، ولی حتی صرف نظر از جنبه سیاسی و سفارشی، یه نگاه به بقیه کارهای در حال اکران می فهموند که تقریبا رقابت خاصی از اول وجود نداشته :D در نتیجه خیلی جایزه های فیلم سر بچرخون نیست (الان دیگه جایزه اسکار هم سر بچرخون نیست دیگه وای به حال سیمرغ بلورین :D)
در کل تا قبل از این که داداشم بهم بگه بلیط اینو خریده من اصن از وجود همچین فیلمی خبر نداشتم :D

با این حال فیلم خوبی بود :D لذت بردیم

فیلم تو ژانر آتوبیوگرافی ـه و زندگی مهدی باکری (شهردار ارومیه و فرمانده سپاه تو زمان جنگ هشت ساله) رو تو 5 تا پرده به تصویر می کشه. هر کدوم از یه دوره و با یه موضوعیتی
البته میگم پنج پرده، ولی عملا 4 پرده اش در مورد خود مهدی باکریه. پرده چهارم فیلم مستقیم در مورد دو تا کاراکتر دیگس (که نمیدونم اصن اورجینال اند یا نه) و بعدش تو پرده پنجم برمیگرده سراغ خود مهدی باکری
و خب با اختلاف پرده چهارمش به لحاظ داستان و کارگردانی و عروج فرودش بهترین بخش کل فیلمه (Ironically :D) و یه چیز 9/10 ـیه برای خودش
خسته کننده ترین بخش داستان هم حقیقتا به نظرم خود پرده پنجم ـه (هر چند پایان نسبتا قابل قبولی داره فیلم)

مسئله این جاست فیلم های آتوبیوگرافی این مشکل رو دارن که بعضا خیلی دیگه Slice of Life میشن و تم و داستان واحد ندارن به هیچ وجه
یخورده این فیلم تو پرده پنجم همچین چیزی رو با مواجهه احساسی مهدی و خانواده اش با شهادت برادرش و حزن زنش به خاطر شرایط کاریش داره. ولی اورآل خیلی حس So What؟ داره آخر فیلم

در کل از حیث جلوه ویژه و صداگذاری و کارگردانی و Pacing و اینا واقعا کار خوش ساختیه و خسته کننده یا چشم اذیت کن نیست

روی هم رفته
7/10
هم فیلم دفاع مقدس بهتر ازش هست
هم فیلم آتوبیوگرافی

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
the wicker man 1973
معمولا از یه فیلم ترسناک چه توقعی دارید ؟ معمولا همه ما فیلم های ترسناکی دیدیم که اکثر با جن و روح و پری طرفیم یا هیولاهای عجیب معمولا تو فیلم های ترسناک با زامبی های کج و کوله طرفیم یا قطع شدن اعضا و جوارح بازیگر های فیلم ولی اگه بگن با فیلمی طرفید که یه دختر بسیار زیبا و لخت مادرزاد براتون آواز خوانی می کنه و این آواز خوانی هم بسیار ریتمیک و زیباست ولی شما رو می ترسونه حتما میگید عقلتو از دست دادی ولی مرد حصیری دقیقا همین فیلمه یه کالت موزیکال با فیلمنامه ساده ولی بسیار دقیق و جذاب
داستان از این قراره که پلیسی برای تحقیق راجع به دختر بچه ای که چند ماهی هست مفقود شده وارد یه جزیره میشه الان همه میگن وای چقدر جدید این قضیه رو که تو هزار تا فیلم دیگه هم دیدیم که درسته ولی از اینجا به بعد قصه متفاوت میشه مرد حصیری نمونه بارز فیلمیه که شما رو از خود انسان می ترسونه فیلم با اینکه موزیکاله ولی بازیگر های فیلم بی خود و بی جهت زیر آواز نمی زنن و هر آوازی دلیل و منطق خودش رو داره موزیک ها و میزانسن بی نظیره و بازی بازیگر ها تو بالاترین سطح قرار داره اما بهترین چیزش،بهترین چیزش فیلمبرداری فیلمه به حدی فیلمبرداری فیلم دقیق و زیباست که هر ثانیه حس می کنید یکی داره پلیس وظیفه شناسمون رو نگاه می کنه فیلم در نقد عقاید و آیین و رسوم ادیان قدیمی و تکریم یکتاپرستی ساخته شده و پایان بی نظیرش نمونه اینه که انسان چقدر می تونه بی رحم و عجیب باشه
10/10

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,673

freedvdcover_doomsday_-_version_1-950x527.jpg

DOOMSDAY 2008

دیالوگ های اول فیلم :

مثل خیلی از بیماری های واگیردار دیگه
با یک موجود میکروسکوپی شروع شد
و جان بسیاری از انسان ها را گرفت
طبیعت بشر اینه که همیشه هر چیز رو ساده میگیره
همچنان که در چنین فجایعی این طوری هست
ولی ویروس زمان و مکان نمیشناسه
نه از کسی بدش میاد نه اصلا براش مهمه
!اون کار خودش رو میکنه
این ویروس کشنده
بین اهالی گلاسکو شیوع یافت
مثل یک سرماخوردگی عادی
هیچ چیز نمیتونست جلوی اون رو بگیره
نه درمانی و نه واکسنی داشت
در همون هفته اول جان هزاران نفر رو گرفت
!این پایان دنیاست
در کوششی جهت جلوگیری از گسترش ویروس
وضعیت فوق العاده اعلام شد
و مقررات منع عبور و مرور و حکومت نظامی اجرا شد
فرودگاهها ، بنادر و مرز ها بسته شد
اسکاتلند در قرنطینه کامل قرار گرفته بود
از مردم خواستند که از خونه هاشون بیرون نیان
تا از رفت و آمد و تماس با فرد آلوده جلوگیری شود
و منتظر کمکی بمونند که هرگز به اون ها نرسید...

نوشته بالا بی شباهت به دوران پاندمی کوید 19 نیست . یک فیلم اکشن / تخیلی انگلیسی که با موضوعیت شیوع یک ویروس خطرناک با الهام گیری از رزیدنت اویل و Mad Max بعلاوه نمایش قلعه و بناهای تاریخی بریتانیا و خودرو بنتلی
اصولا اینجور فیلمارو دوست ندارم و به نظرم جز اکشن هیچ چیز برای ارائه ندارند و از دید من اینجور فیلم ها یک حالت کسل کننده دارند و مناسب قشر تینیجر هستند.
فیلم پر از صحنه های احمقانست , مثلا بخشی از فیلم تعقیب و گریز یک سری ماشین به حالت فیلم Madmax شامل ماشین پلیس و موتور و ون وچندتا ماشین درب و داغون و یک بنتلی کانتینتال 12 سیلندری و سوالی که ذهن آدم رو درگیر میکنه اینه که چطور یه همچین ماشینی گرون قیمتی توانای فرار از دست چهارتا ماشین فرقون مانند رو نداره , اگه بحث ناسیونالیستیه خوب این همه خودرو انگلیسی وجود داشت چرا باید از بنتلی انتخاب شه , چرا برند مینی کوپر استفاده نشه , چرا رنجرور انتخاب نشه
مثال قابل درک مثل فرار جیمز باند با استون مارتین از دست چندتا ماشین شبیه پرایده در حالی که شخصیت های منفی با پراید با به پای استون مارتین حرکت میکنند , با منطق من جور در نمیاد. شاید فیلم بیشتر حال نمایشه و مخاطب این جور فیلما دنبال زرق و برقند.
در اصل میخوام به فیلم نمره 4 از 10 بدم ولی با این دید که ساخت انگلیسه و چیزی نزدیک به 14سال از اکران فیلم گذشته 5 از 10 امتیاز مناسبیه برای فیلم از دید من , شاید فرد دیگری این فیلم را ببیند و به به و چه چه کند شاید هم فردی دیگری به این فیلم صفر دهد.
(خوشحالم بعد از 8 سال خاک خوری این فیلم در هارد بالاخره دیدمش و پاکش کردم , تو این 8 سال فکر کردم چه اثر جالبی طرف هستم)​

TOOL.

کاربر سایت
Nov 15, 2020
411
Biutiful
6.5/10
اصلا حال نکردم .... 2 ساعت و نیم واسه اینکه بد بختی یه آدم و دور و بری هاشو نشون بدی خیلی زیاده ... خیلی کند مثل لاکپشت !!

نکته مثبت ش بازیه خاویر باردم و زنش بود ... کلا بازیا همش خوب بود ... ولی اصلا به من حال نداد ... انتظار یه چیزی در حد 21 گرم داشتم که برآورده نشد ...

فقط یه نکته داشت ... اینکه چند دقیقه اول و حدود 30 دقیقه آخر , نسبت و سایز تصویر عوض شد ! به نظر شما , دلیلی داشته این تغییر سایز تصویر !!!؟

شاید میخواسته با این حرکت ... دمدم های آخر و در حال مرگ بودن رو نشون بده !!! انگار چشمات داره کم کم بسته میشه ! شاید !!!

biutiful رو دیدم دیشب با هدفون و تمرکز زیاد توی خونه کاملا ساکت و تاریک
محشر بود به نظرم، موسیقی و بازیگری ... تصویر برداری هم زیبا بود و کلیت داستان
8.5

• Like
Reactions: ce7en44

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,767
نام
وحید
deep-water-key-art-hulu-ana-de-armas-ben-affleck-380x570.jpg
DEEP WATER
از اون فیلمهای مریض هست که حس خوبی به ادم نمیده
ایده خوب و جذابی داره ولی نیمه دوم فیلم از محتوا تهی میشه نه اونقدر جنایی میشه که از محتواش لذت ببریم نه اونقدر دراماتیک هست که باهاش ارتباط بگیری همش با خودت میگی چرا واقعا اینطوری دارن رفتار میکنن؟
محتوای کلیش هم شبیه فیلم Unfaithful (2002) هست
در کل ارزش یکبار دیدن رو داره

6/10​

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
Poster222.jpg
0.5/10
یکی نیست به من بگه تو مریضی می شینی فیلم ایرانی می بینی. :|
بعد از فاجعه نهنگ 2 که کلا نتونستم بیشتر از نیم ساعتش رو ببینم (یه 7-8-9 ماه پیش بود) گفتم روز سال نو ای بشینم یه فیلم ایرانی ببینم که با افتخار فیل شدم :|
در مورد نکاث مثبت فیلم می شه به هیچی اشاره کرد و در مورد نکات منفی اشم می تونم به سر تا پای فیلم اشاره کنم. دلیل اون 0.5 نمره هم اینه که حداقل اینو می شد تا ته دید ولی اون نهنگ 2 رو کلا نمی شد دید.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر