Multi Platform Rainbow Six Siege

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
December 2015
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S

dpaz_980_tom_clancys_rainbow_six_siege_banner.jpg
نام بازی: Rainbow 6 Siege
سازنده و ناشر: Ubisoft

سبک: FPS, Tactical Shooter
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One
تاریخ عرضه: 1 دسامبر 2015 ( 10 آذر 1394 )

Rainbow 6 Siege یا به طور مختصر R6S، یک اثر اول‌شخص تاکتیکی تمام آنلاین است که در آن، بازیکنان به رقابت سر اهداف مختلف (همچون Secure-bomb-hostage) می‌پردازند. در حالت کلی، سه مد که برابر با Casual, Ranked, Terrorist Hunt است، در این عنوان وجود دارد. در حالت «کژوال» بازیکنان به سادگی بدون دغدغه جا به جا شدن رنک خود به تجربه حالت‌های مختلف می‌انجامند اما تجربه اصلی بازی، مربوط به بخش Ranked Match می‌شود که پس از انجام 10 مچ رنک خود را دریافت کرده و قابلیت تغییر آن به واسطه بازی کردن به دست می‌آورید.
سیستم پشتیبانی از «سیج» به صورت سالانه بوده و هر سال شامل چهار فصلِ سه ماهه می‌شود. در آغار هر فصل به طور معمول 2 اپراتور و یک نقشه جدید، به همراه تعداد زیادی تغییرات به بازی وارد می‌شود. لاذم به ذکر است که برای خرید اپراتورها نیاز به خرید «سیزن پس» یا پرداخت پول واقعی ندارید و می‌توانید از طریق بازی کردن آن‌ها را به دست بیاورید.

136277

xdklwczod9h21.png

game modes.jpg

MAPS.png

وضعیت فعلی بازی: سال 5 فصل 1

OPERATION VOID EDGE

136278

سوال: سیستم آپدیت در سیج چطوریه؟
پاسخ: پشتیبانی از سیج به صورت سالانه است. هر سال 4 فصل دارد که در هر فصل به طور میانگین 3 آپدیت عرضه می‌شود تا تغییرات وعده داده شده اعمال شود. این تغییرات ممکن است شامل اُپریتور و نقشه و باف و نرف های جدید باشد و یا حل کردن مشکلات تکنیکی و سرورهای بازی که خود یوبیسافت درصورت تغییر روند برنامه عادیش اون ها رو به طور رسمی اعلام میکنه.
سوال: آیا بازی Pay 2 Win ـه؟
پاسخ: خیر :D
سوال: آیا مپ های حذف شده هرگز برنمی گردن؟
پاسخ: بعضی از مپ ها فقط توی حالت Custom Match قابل بازی خواهند بود اما به مرور زمان به کژوال و رنک بر میگردند.

سوال: اگه این بازی رو نسخه معمولیش رو بخریم به تجربمون از بازی اسیب میزنه یا خیر؟ و اینکه محتوای اضافه مثل اپراتور ها رو با حدود چند ساعت بازی میشه به دست اورد؟

پاسخ: خیر نسخه عادی هیچ آسیبی به بازی نمیرسونه چون بازی تحت هیچ عنوان P2W نیست و اخیرا هم ویژگی به بازی اضافه شده که حتی اگه نسخه عادی رو تهیه کنید و به اصطلاح تازه وارد باشید، تمامی اپراتور های پایه بازی ( که از روز اول در بازی وجود داشتن ) به همراه اتچمنت هاشون براتون به صورت مجانی باز هستند.
هر اپراتور مربوط به فصل ها هم حدود 20 الی 25 ساعت طول میکشه تا باز بشه.

سوال: به علت وجود تعداد زیاد نقشه در بازی جایگاه هَچ ها و راه های ورودی و ... را نمی شناسم، راه حلی برای یادگیری سریع نقاط مختلف هر نقشه وجود دارد؟

پاسخ: با مراجعه به وبسایت ذیل می توانید اطلاعات مربوط به هرنقشه را مطالعه کرده و یادبگیرید.
www.r6maps.com

با تشکر از کاربر @Soroush_shz بابت معرفی این وبسایت کاربردی.

سوال: روشی برای بازی کردن با همه اپراتورا قبل از این که بخریمشون وجود داره؟
پاسخ: دوستان یه روش هست که تو پی سی جواب میده واسه تست کردن اپراتور های 25k ای قبل از اینکه بخرینش.
تو پی سی که میتونی یوپلی رو ببری رو حالت آفلاین مود و بازی رو اجرا کنی! همه اپراتورا تو حالت آفلاین بازه! میتونید واسه هر اپراتوری که میخواید اتچمنت بذارید و برید کاستوم رو در و دیوار تست کنید ببینید خوشتون میاد یا نه! رو دوستان نسخه استیمم جواب داده این روش! فقط تنها مودی که میشه رفت کاستومه! تو حالت آفلاین تروریست هانتم نمیتونید برید! ولی بازم واسه تست کردن گان ها و قابلیت هاشون خیلی خوبه و باعث میشه الکی 25 هزار تا واسه اپراتوری که شاید خوشتون نیاد هزینه نکنید!
دوستان کنسولیم سر در نمیارم ببینن میتونن تو حالت آفلاین بازی رو اجرا کنن؟ مثلا اینترنتو قطع کنن بازی اجرا میشه؟ یا روش های دیگه ... خلاصه تو حالت آفلاین همه اپراتورا بازه و میتونید قبل خرید تستش کنین!
با تشکر از @Soroush_shz

با تشکر از اسماعیل عزیز بابت همکاری در ساخت پست اول

آخرین ویرایش:

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
تو گاراژ سفارت فقط بايد چندجا رو خوب BARRICADE كرد ! يكي در پشتي گاراژه كه از چوبه يكي ديگه هم ورودي طبقه دوم به پايين بقيه اش ديگه ساده است :d
البته اگر تيم مقابل THERMITE نداشته باشن :|:d

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
تو گاراژ سفارت فقط بايد چندجا رو خوب BARRICADE كرد ! يكي در پشتي گاراژه كه از چوبه يكي ديگه هم ورودي طبقه دوم به پايين بقيه اش ديگه ساده است :d
البته اگر تيم مقابل THERMITE نداشته باشن :|:d

یکی از بدترین استراتژیک ها اینه همه پیش بمب جمع میشن و کاور میگیرن. اینطوری یه نفر از گروه حریف با سپر بیاد میتونه راحت همه رو داغون کنه. به نظر من توی کل طبقات پخش بشین. یکی دو نفر هم پیش بمب. به نظر من این قسمت گاراژ توی سفارت رو BARRICADE کنید و برید توی طبقات پخش بشین. خیلی راحت حریف گول میخوره.

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
هر 1 ساعت بازی برای من 18-20 مگ حجم مصرف میکنه ، خیلی عالیه ... فقط برای من خیلی خسته کننده ـست .

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
یکی از بدترین استراتژیک ها اینه همه پیش بمب جمع میشن و کاور میگیرن. اینطوری یه نفر از گروه حریف با سپر بیاد میتونه راحت همه رو داغون کنه. به نظر من توی کل طبقات پخش بشین. یکی دو نفر هم پیش بمب. به نظر من این قسمت گاراژ توی سفارت رو BARRICADE کنید و برید توی طبقات پخش بشین. خیلی راحت حریف گول میخوره.

من خودم مدافع كه باشم MUTE بر ميدارم يا PULSE
مشكل اينه كه يه بار رفتم يه جايي خوبي كه بتونم زير نظرشون داشته باشم اون هم طبقه بالا ! از شانس من اصلاً از اون قسمت نيومدند و رفتن سمت بمب !
اگر يه قمداري هم از بمب دور بشي خودش ميتونه دردسر درست بكنه :|

اين سپر دارها هم دردرسري هستن :| يه بار يكيشون از تو پنجره در اومد هر چي خواستم بزنمش شانسي نداشتم ! از شانس بد هم با خودم DEPLOYABLE SHIELD اورده بودم و گرنه با STUN مي شد دورش زد ولي عين تانك اينقدر اومد و جلو من اونقدر فرار كردم كه اخرش مارو زد ! ديگه خيلي شبيه تانك شدن يه عده زيادي هم اعتراض كردن كه حداقل قابليت شليك همزمان با سپر رو از كلاس شون بگيريد !
با اين كه مي گم سپر دارها خيلي قدرتمند هستن ولي اين كه قابليت شليك همزمان رو ازشون بگيرن خيلي بده

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
هر 1 ساعت بازی برای من 18-20 مگ حجم مصرف میکنه ، خیلی عالیه ... فقط برای من خیلی خسته کننده ـست .
یه چند دست با علی عزیز بازی کردم. شاید مشکل بتا باشه ولی پیدا کردن حریف خیلی سخته. خیلی هم قطع میشه. اگه توی نسخه ی Full درستش کنن که خوبه. با جرف علی موافقم. شاید بعد از یک ماه برات خسته کننده باشه و از این نظر نمیصرفه بازی رو با 60 دلار و فول پرایس بخری.
من خودم مدافع كه باشم MUTE بر ميدارم يا PULSE
مشكل اينه كه يه بار رفتم يه جايي خوبي كه بتونم زير نظرشون داشته باشم اون هم طبقه بالا ! از شانس من اصلاً از اون قسمت نيومدند و رفتن سمت بمب !
اگر يه قمداري هم از بمب دور بشي خودش ميتونه دردسر درست بكنه :|

اين سپر دارها هم دردرسري هستن :| يه بار يكيشون از تو پنجره در اومد هر چي خواستم بزنمش شانسي نداشتم ! از شانس بد هم با خودم DEPLOYABLE SHIELD اورده بودم و گرنه با STUN مي شد دورش زد ولي عين تانك اينقدر اومد و جلو من اونقدر فرار كردم كه اخرش مارو زد ! ديگه خيلي شبيه تانك شدن يه عده زيادي هم اعتراض كردن كه حداقل قابليت شليك همزمان با سپر رو از كلاس شون بگيريد !
با اين كه مي گم سپر دارها خيلي قدرتمند هستن ولي اين كه قابليت شليك همزمان رو ازشون بگيرن خيلي بده

دقیقا هدف هم همینه. برو طبقه ی بالا تا اونا برن سمت بمب. مطمئن باش حداقل دو نفر رو میتونی از پشت هدف قرار بدی. چون حواسشون به سمت بمب هست. سپر هم که خیلی مسخره است. شک نکن توی مبارزات رو در رو اون برنده است.

A-L-I

کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
[MENTION=40331]Fifa 10[/MENTION] آره پوریا جان ، بازی خیلی خوبیه اما MatchMaking ـش واقعا آدم ـو نابود میکنه مخصوصا وقتی Squad داشته باشی.
بعضی راند ها خیلی حال میده ، Defender ـی همه شیلد میکارن ، زره میزنن ، دیوار میکشن ، یه شات گان اکوئیپ میکنی میری از پشت همه رو میزنی :))

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
بازی با وجود تمام Fun که داره چندین چند مشکل خیلی بزرگ داره اگه این مشکلات حل کنن من 10000% بازی میخرم اولیش این Match making چرت و پرت هستش که بعضی وقت ها بد روی اعصاب آدم راه میره دومیش این خارج شدن افراد از بازی بابا چرا بازی قطع میکنی همین جوریش چند دقیقه بیشتر نیست یکی که میره بیرون تا نفر بعدی بیاد لود بشه کلاس انتخاب کنه یه نفر دیگه میره بیرون تا باز جای اون یکی بیاد پیر میشه ادم کلا آدم سرد میشه .

این Host عوض کردنش هم رو اعصابه ملت هم دیدم تو خود سایت UBI گفتن که بازی هنگ میکنه من نمیدونم وسط بازی چه وقت عوض کردن ارتباط با HOST کلی هستش خدا میدونه.

یه چندتا باگ تخیلی هم دیدم مثل افتادن Drone بیرون از نقشه و یا اینکه خودت کنار دیواری میفتی بیرون از نقشه هرچند چون بتاست میشه به این مورد ایرادی نگرفت تا بازی پولیش بشه .

TERRORIST HUNT هم عالیه خیلی حالش میده بخش های دیگش هم خوبه مپ ها هم که داره کلا بالانس هستش واقعا خوب طراحی شده تنها بدیش بالانس نبودن تیمی هستش که به نظرم یکم مشکل ساز میشه برای مثال چند نفر تازه کار با 5 نفر که تمام کلاس هاشون آپ هستش بیفتن مثل گوشت قربانی میمونن به نظرم این مورد باید اصلاح بشه و تیم ها با توجه به قدرت تقسیم بشن وگرنه چه فایده ای داره همش بزنیم ضعیف کشی کنیم .:d

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
بازی با وجود تمام Fun که داره چندین چند مشکل خیلی بزرگ داره اگه این مشکلات حل کنن من 10000% بازی میخرم اولیش این Match making چرت و پرت هستش که بعضی وقت ها بد روی اعصاب آدم راه میره دومیش این خارج شدن افراد از بازی بابا چرا بازی قطع میکنی همین جوریش چند دقیقه بیشتر نیست یکی که میره بیرون تا نفر بعدی بیاد لود بشه کلاس انتخاب کنه یه نفر دیگه میره بیرون تا باز جای اون یکی بیاد پیر میشه ادم کلا آدم سرد میشه .

این Host عوض کردنش هم رو اعصابه ملت هم دیدم تو خود سایت UBI گفتن که بازی هنگ میکنه من نمیدونم وسط بازی چه وقت عوض کردن ارتباط با HOST کلی هستش خدا میدونه.

یه چندتا باگ تخیلی هم دیدم مثل افتادن Drone بیرون از نقشه و یا اینکه خودت کنار دیواری میفتی بیرون از نقشه هرچند چون بتاست میشه به این مورد ایرادی نگرفت تا بازی پولیش بشه .

TERRORIST HUNT هم عالیه خیلی حالش میده بخش های دیگش هم خوبه مپ ها هم که داره کلا بالانس هستش واقعا خوب طراحی شده تنها بدیش بالانس نبودن تیمی هستش که به نظرم یکم مشکل ساز میشه برای مثال چند نفر تازه کار با 5 نفر که تمام کلاس هاشون آپ هستش بیفتن مثل گوشت قربانی میمونن به نظرم این مورد باید اصلاح بشه و تیم ها با توجه به قدرت تقسیم بشن وگرنه چه فایده ای داره همش بزنیم ضعیف کشی کنیم .:d

مشكلات مچ ميكينگ كه داره و خوب بتاست
اما چيزي كه من متوجه شدم اين بود كه هي دارن سيستم هاي مختلف رو روي ما ازمايش مي كنن :| مثلا" يكي دو ساعت خوب بعد يهو سرور ها مي تركه بعد دوباره كه مياد بالا داغون ميشه بعد دوباره مي تركه و ... همين طوري سيكل ادامه داره تا بهترين حالت رو پيدا كنن

ولي از جمله بازي هايي ايست كه پينگ زياد تاثيري توش نداره :d من و اصلان داشتيم بازي مي كرديم و من با 250 و اصلان با حدود 350 خلاصه جمع پينگ ما دوتا از جمع پينگ كل 8 نفر ديگه بيشتر بود ولي اخرش هم برديم هم نفر اول و دوم شديم :d

اين قاطي كردن هم به وفور پيدا ميشه :| يهو تو لودينگ قاطي مي كنه ! خصوصاً اگر ديديد كه يكي اون اخر فتن داخل بازي براش فقط نوشته Loading بدونيد كه كارتون زاره چون احتمال كمي داره كه بياد تو بازي و تا وقتي كه از بازي خارج نشه يا نره تو منوي اصلي هيچ كس ديگه ايي نمي تونه بره تو بازي

اون باگ هارو هم من نديدم ! فقط بعضي مواقع حس مي كنم يه سري گلوله ها يه مدل ديگه دميج ميدن :|
فاصله تو بازي خيلي مهمه ، زير 5 متر تا فاصله 10 كلي تفاوت دميج اسلحه هاست !

M.o.H

کاربر سایت
Oct 24, 2008
147
نام
M.o.H
1 سوال داشتم من همیشه با دوستام5 تایی تیم میشیم بازی میکنیم،حالا سوال اینکه میشه تکی هم بازی کرد چون برای من فقط میزنه serching ؟!

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
1 سوال داشتم من همیشه با دوستام5 تایی تیم میشیم بازی میکنیم،حالا سوال اینکه میشه تکی هم بازی کرد چون برای من فقط میزنه serching ؟!

توي terrorist hunt يا مولتي ؟
داخل TH بايد يه دكمه بزني ( توي PS مربع ) تا بره روي حالت تك نفره يا اگر تو اسكواد باشي بره تو حالت SQUAD ONLY
تو مولتي هم ميشه تكي رفت ديگه پيدا كردن بازي و بازيكن يه مقدار سخته :| البته بعضي مواقع مثل بنز پيدا مي كنه ،‌خيلي سريع !

A-L-I

کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
مچ میکینگ مضخرف تر از این بازی ندیده بودم ، هیچ ربطی هم به بتا بودنش نداره .

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666

چرا ؟
درسته مشكل داره ولي خوب بتا بودنش هم مسئله است ! بعضي مواقع هم خيلي خوب كار مي كنه مثلا" امروز يه كم سرور هاشون رو تغيير دادن ( چون يهو سرور ها همه OFF شد ) بعدش حتي HOST MIGRATION هم توي چند ثانيه انجام ميشد

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا

در مزخرف بودن که شکی نیست. ولی امروز یه اتفاق جالب پیش اومد. با @saeedproxima عزیز داشتیم بازی میکردیم.من پینگم حول و حوش 150-180 بود و ایشون نهایت 60. هر وقت من ایشون رو توی Squad خودم می آوردم خیلی کم میتونستیم وارد بازی بشیم و همینطور دنبال نفرات میگشت. ولی از وقتی @saeedproxima برای من دعوت فرستاد و منو جزو Squad خودش کرد دیگه اصلا مشکلی نداشتیم. شاید هر بار حدود 3 دقیقه معطل میشدیم. حدود 1-2 ساعتی بهترین بازی عمرم رو انجام دادم و چیزی حدود 6-7 دفعه (هر کدوم هم حداقل 3 راند) بازی کردیم.اصلا قطعی نداشتیم. البته شاید به قول دوستمون @Nero 7 سرورها رو تغییر دادن که اینطوری شده بود ولی خوب خیلی خوش گذشت.

آخرین ویرایش:

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
دیروز داشتم بازی میکردم که با چهار نفر دیگه افتادم... round که شروع میشد منو میزدن همون اول کار ( یارای خودی ) :|
2 تا round منو زدن اول کار... منم صبر کردم round سوم که شروع شد اینا اولش با اون Drone بود چی بود :d رفتن جای بمب و دشمن ها رو پیدا کردن ... بقیه رو توی ویدیو ببینید :d
Rainbow six
:d

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
دیروز داشتم بازی میکردم که با چهار نفر دیگه افتادم... round که شروع میشد منو میزدن همون اول کار ( یارای خودی ) :|
2 تا round منو زدن اول کار... منم صبر کردم round سوم که شروع شد اینا اولش با اون Drone بود چی بود :d رفتن جای بمب و دشمن ها رو پیدا کردن ... بقیه رو توی ویدیو ببینید :d
Rainbow six
:d

داداش با اين كه اصلا" از كاري كه كردي دفاع نمي كنم اما خوب كاريشون كردي :d
نميدونم يا دست هاي قبلي باهاشون همكاري نداشتي يا ديدن پينگ ات بالاست كشتن ات :| كه در هر صورت كار اشتباهيه
ولي خوب كاريشون كردي :d فقط وقتي اون نفر افتاده بود رو زمين بايد مي رفتي T-BAG اش مي كردي تا رسماً حال اش گرفته بشه :d

اون وقت راند چهارم رو چه كردي ؟:d رفتي بيرون ؟

واقعا" اين جور مواقع حتي اگر يك سري يكي رو نميخوان VOTE بدن يارو كيك شه نه بكشنش :|

امروز بتا تموم ميشه :((:((:((
يوبي جان خودت بيا و تمديد كن :d
ياد شعر پايان اردو ها افتادم كه تو راه بوديم خوش بوديم و از اين حرفا :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر