Multi Platform Rainbow Six Siege

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
December 2015
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S

dpaz_980_tom_clancys_rainbow_six_siege_banner.jpg
نام بازی: Rainbow 6 Siege
سازنده و ناشر: Ubisoft

سبک: FPS, Tactical Shooter
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One
تاریخ عرضه: 1 دسامبر 2015 ( 10 آذر 1394 )

Rainbow 6 Siege یا به طور مختصر R6S، یک اثر اول‌شخص تاکتیکی تمام آنلاین است که در آن، بازیکنان به رقابت سر اهداف مختلف (همچون Secure-bomb-hostage) می‌پردازند. در حالت کلی، سه مد که برابر با Casual, Ranked, Terrorist Hunt است، در این عنوان وجود دارد. در حالت «کژوال» بازیکنان به سادگی بدون دغدغه جا به جا شدن رنک خود به تجربه حالت‌های مختلف می‌انجامند اما تجربه اصلی بازی، مربوط به بخش Ranked Match می‌شود که پس از انجام 10 مچ رنک خود را دریافت کرده و قابلیت تغییر آن به واسطه بازی کردن به دست می‌آورید.
سیستم پشتیبانی از «سیج» به صورت سالانه بوده و هر سال شامل چهار فصلِ سه ماهه می‌شود. در آغار هر فصل به طور معمول 2 اپراتور و یک نقشه جدید، به همراه تعداد زیادی تغییرات به بازی وارد می‌شود. لاذم به ذکر است که برای خرید اپراتورها نیاز به خرید «سیزن پس» یا پرداخت پول واقعی ندارید و می‌توانید از طریق بازی کردن آن‌ها را به دست بیاورید.

136277

xdklwczod9h21.png

game modes.jpg

MAPS.png

وضعیت فعلی بازی: سال 5 فصل 1

OPERATION VOID EDGE

136278

سوال: سیستم آپدیت در سیج چطوریه؟
پاسخ: پشتیبانی از سیج به صورت سالانه است. هر سال 4 فصل دارد که در هر فصل به طور میانگین 3 آپدیت عرضه می‌شود تا تغییرات وعده داده شده اعمال شود. این تغییرات ممکن است شامل اُپریتور و نقشه و باف و نرف های جدید باشد و یا حل کردن مشکلات تکنیکی و سرورهای بازی که خود یوبیسافت درصورت تغییر روند برنامه عادیش اون ها رو به طور رسمی اعلام میکنه.
سوال: آیا بازی Pay 2 Win ـه؟
پاسخ: خیر :D
سوال: آیا مپ های حذف شده هرگز برنمی گردن؟
پاسخ: بعضی از مپ ها فقط توی حالت Custom Match قابل بازی خواهند بود اما به مرور زمان به کژوال و رنک بر میگردند.

سوال: اگه این بازی رو نسخه معمولیش رو بخریم به تجربمون از بازی اسیب میزنه یا خیر؟ و اینکه محتوای اضافه مثل اپراتور ها رو با حدود چند ساعت بازی میشه به دست اورد؟

پاسخ: خیر نسخه عادی هیچ آسیبی به بازی نمیرسونه چون بازی تحت هیچ عنوان P2W نیست و اخیرا هم ویژگی به بازی اضافه شده که حتی اگه نسخه عادی رو تهیه کنید و به اصطلاح تازه وارد باشید، تمامی اپراتور های پایه بازی ( که از روز اول در بازی وجود داشتن ) به همراه اتچمنت هاشون براتون به صورت مجانی باز هستند.
هر اپراتور مربوط به فصل ها هم حدود 20 الی 25 ساعت طول میکشه تا باز بشه.

سوال: به علت وجود تعداد زیاد نقشه در بازی جایگاه هَچ ها و راه های ورودی و ... را نمی شناسم، راه حلی برای یادگیری سریع نقاط مختلف هر نقشه وجود دارد؟

پاسخ: با مراجعه به وبسایت ذیل می توانید اطلاعات مربوط به هرنقشه را مطالعه کرده و یادبگیرید.
www.r6maps.com

با تشکر از کاربر @Soroush_shz بابت معرفی این وبسایت کاربردی.

سوال: روشی برای بازی کردن با همه اپراتورا قبل از این که بخریمشون وجود داره؟
پاسخ: دوستان یه روش هست که تو پی سی جواب میده واسه تست کردن اپراتور های 25k ای قبل از اینکه بخرینش.
تو پی سی که میتونی یوپلی رو ببری رو حالت آفلاین مود و بازی رو اجرا کنی! همه اپراتورا تو حالت آفلاین بازه! میتونید واسه هر اپراتوری که میخواید اتچمنت بذارید و برید کاستوم رو در و دیوار تست کنید ببینید خوشتون میاد یا نه! رو دوستان نسخه استیمم جواب داده این روش! فقط تنها مودی که میشه رفت کاستومه! تو حالت آفلاین تروریست هانتم نمیتونید برید! ولی بازم واسه تست کردن گان ها و قابلیت هاشون خیلی خوبه و باعث میشه الکی 25 هزار تا واسه اپراتوری که شاید خوشتون نیاد هزینه نکنید!
دوستان کنسولیم سر در نمیارم ببینن میتونن تو حالت آفلاین بازی رو اجرا کنن؟ مثلا اینترنتو قطع کنن بازی اجرا میشه؟ یا روش های دیگه ... خلاصه تو حالت آفلاین همه اپراتورا بازه و میتونید قبل خرید تستش کنین!
با تشکر از @Soroush_shz

با تشکر از اسماعیل عزیز بابت همکاری در ساخت پست اول

آخرین ویرایش:

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
بازی بیش از حد تخیلی شده خصوصآ تو تریلر آخر از نظر سلاح
همین طور تو تریلرهای اول بازی حول گروگانگیری بود که الان دیگه تو تریلرها من ندیدم

منظورت تريلر اسپتناز هاي روسيه است ؟ مشكلي نداشت كه ؟:d
كلاس هاي قبلي ايش كه توي بتا بود فقط يه تاچانكا ( :d ) اضافه كردن كه ميتونه يه تيربار كاليبر پنجاه بذاره يه جا و يكي ديگه هم يه كلاس با دوربين اينفرارد مانند !

وسايل شون همه واقعيه يا به واقعيت ميتونه نزديك باشه به جز PULSE امريكا! من تا حالا وسيله ايي كه بتونه صرفاً ضربان قلب ادم رو تشخيص بده نديدم !:|

گروگانگيري هم چرا هست
همين چند وقت پيش يه نمايش كامل يه سايتي داشت از يه دست از بازي كه توي يه مپ جديد بايد يه ياروي گروگان رو ازاد مي كردن

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,305
نام
مهدی
بچه ها میگم من نتونستم اساسینز کرید یونیتی و فارکرای4 رو انلاین بزنم.جفتشونم ماله یوبیسافت هست.هر جفتشون به محض ورود سرور میوفتادم بیرون ولی برای بقیه بازی های شرکت های دیگه مثل ea و اکتیویژن و... مشکلی ندارم.البته کاربرای امریکایی هم با انلاین این بازی 2بازی قشنگ یادمه مشکل داشتن.حالا به نظر شما isp من که شاتل هست با بازی های یوبیسافت مشکل داره و من نمیتونم رانبو سیکس رو هم بازی کنم یا نه فقط اون 2بازی چون خودشون مشکل داشتن اینجور شدن؟؟؟؟؟

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
بچه ها میگم من نتونستم اساسینز کرید یونیتی و فارکرای4 رو انلاین بزنم.جفتشونم ماله یوبیسافت هست.هر جفتشون به محض ورود سرور میوفتادم بیرون ولی برای بقیه بازی های شرکت های دیگه مثل ea و اکتیویژن و... مشکلی ندارم.البته کاربرای امریکایی هم با انلاین این بازی 2بازی قشنگ یادمه مشکل داشتن.حالا به نظر شما isp من که شاتل هست با بازی های یوبیسافت مشکل داره و من نمیتونم رانبو سیکس رو هم بازی کنم یا نه فقط اون 2بازی چون خودشون مشکل داشتن اینجور شدن؟؟؟؟؟

والا سيستم اين بازي هم به اين صورته كه يكي هاست ميشه بقيه بهش جوين ميشن و سرور اختصاصي مثل EA در كار نيست !

يه جورايي بايد گفت مثل سيستم CoD مي مونه
AC U و FC4 كه بيشتر CO-OP داشتن تا مولتي !
شما بتا رو تونستي بازي كني ؟

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,305
نام
مهدی
والا سيستم اين بازي هم به اين صورته كه يكي هاست ميشه بقيه بهش جوين ميشن و سرور اختصاصي مثل EA در كار نيست !

يه جورايي بايد گفت مثل سيستم CoD مي مونه
AC U و FC4 كه بيشتر CO-OP داشتن تا مولتي !
شما بتا رو تونستي بازي كني ؟
احسنت یونیتی و فارکرای co op بود در واقع.نمیدونم خودتون یادتون هست یا نه ولی گیم اسپات بود اگر اشتباه نکنم در نقد یونیتی و فارکرای توی بخش نقد در نکات منفی نوتشه بود مشکل اساسی در بخش وصل شدن در سرور های انلاین !
نه داداش متاسفانه من در زمان بتا مسافرت بودم بد شانسی اوردم نتونستم تجربش کنم.
الانم دیدم حجم بازی کمه تصمیم گرفتم دیجیتالی بخرمش.حالا ترسم از اینه کلا شاتل با یوبیسافت مشکل داشته باشه.شانس بد هم مثلا واچ داگز و بقیه بازی های یوبیسافت رو انلاین بازی نکردم و این اولین تجربمه واسه این شرکت ! موندم چی کار کنم ! فکر کنم فیزیکی بگیرم بهتر باشه که اگر مشکل داشتم سریع بفروشم ولی توی دیجیتالی راه برگشت نیست.

ZのMBiE

کاربر سایت
Oct 19, 2009
2,948
نام
SaDegh
احسنت یونیتی و فارکرای co op بود در واقع.نمیدونم خودتون یادتون هست یا نه ولی گیم اسپات بود اگر اشتباه نکنم در نقد یونیتی و فارکرای توی بخش نقد در نکات منفی نوتشه بود مشکل اساسی در بخش وصل شدن در سرور های انلاین !
نه داداش متاسفانه من در زمان بتا مسافرت بودم بد شانسی اوردم نتونستم تجربش کنم.
الانم دیدم حجم بازی کمه تصمیم گرفتم دیجیتالی بخرمش.حالا ترسم از اینه کلا شاتل با یوبیسافت مشکل داشته باشه.شانس بد هم مثلا واچ داگز و بقیه بازی های یوبیسافت رو انلاین بازی نکردم و این اولین تجربمه واسه این شرکت ! موندم چی کار کنم ! فکر کنم فیزیکی بگیرم بهتر باشه که اگر مشکل داشتم سریع بفروشم ولی توی دیجیتالی راه برگشت نیست.
كلا سرور هاي يوبي نسبت به شركت هاي ديگه تعريفي نداره:d
معمولا تو لانچ مشكل داره.
من بتارو بازي نكردم ولي همينم كلي مشكل داشت، يه موقع با جاهايي مينداخت كه پينگ خيلي بالا ميگرفتي.
بعد انگار host كه ميره بيرون بقيه ميوفتن بيرون:))
حالا احتمالا اينا حل شه ولي حل نشه فاجعس مخصوصا مشكل host:d
من خودم به خاطر اين كه ubi عه و server نداره نميخرم، چون مطمئنم مشكلاتش اذيت ميكنه:d

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,305
نام
مهدی
من بتارو بازي نكردم ولي همينم كلي مشكل داشت، يه موقع با جاهايي مينداخت كه پينگ خيلي بالا ميگرفتي.
من خودم به خاطر اين كه ubi عه و server نداره نميخرم، چون مطمئنم مشكلاتش اذيت ميكنه:d

دادا حالا این بازی فدا سرت ولی اگر اینجور که میگی یوبیسافت سروراش افتضاح باشه پس میخواد واسه عظمت هایی مثل دیویژن چی کار کنه:d
یا مثلا هنوز نگفتن گاست ریکان جدیده mmo هست یا اون 3 یار همراهت هوش مصنوعی ولی اگر mmo باشه که خیلی باید سرورهای خفنی ببنده:d

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,656
آخ آخ آخ یاده crysis 3 افتادم
قشنگ همین مشکل و داشت یارو lft میداد بعد 25 ثانیه اگه کنسول کسی و هاست کرد که هیچی بازی ادامه داشت ولی اگه نه نه xp ثبت میشد نه kill/death ی من تو طول یک سال شاید بار نکنید بالای 300 مرتبه این مشکلو خوردم هر 1 مپ در میون واسم پیش میومد
امیدوارم R6 و TD که بازی های به کل آنلاینن فرق کنن چون الان من نزدیک 4-5 نفر و میشناسم که میخوان بخرن و جون میده واسه CREW WAR

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
در جواب دوستان بگم كه سيستم بازي بر اساس هاست
توي FC3 هم يادمه اگر نفري كه هاست بود از بازي مي رفت دردسري ميشد :|

اين جا هم همونه يعني اگر يارو يهو بره بايد هاست جديدي انتخاب بشه
مشكل مچميكينگ داشت ولي چيزي نبود كه درست نشه مثلاً يه بازيكن امكان داشت تو لودينگ گير كنه با اين كه كامل لود كرده بود و همين باعث ميشد نذاره بقيه هم بازي كنن

البته زياد خودتون رو ناراحت نكنيد كساني كه اين بازي رو ميخرن نسبت بهش آشنايي و علاقه دارن يارو اونقدر ... نيست كه يهو از عمد ول كنه بره و چيزي هم براش ثبت نشه
البته همه جا ... پيدا ميشه اما اين جا من كم ديدم

نگران پينگ هم نباشيد يه جورايي تاثير پينگ داخلش پايينه اينو بچه هاي PC باز هم تاييد كردن
جمع پينگ من و اصلان از كل كساني كه داخل بازي بودن بيشتر بود با اين حال لوله شون كرده بوديم :d

MiladKhafan

کاربر سایت
Mar 17, 2014
1,227
نام
میلادشهبازی
در جواب دوستان بگم كه سيستم بازي بر اساس هاست
توي FC3 هم يادمه اگر نفري كه هاست بود از بازي مي رفت دردسري ميشد :|

اين جا هم همونه يعني اگر يارو يهو بره بايد هاست جديدي انتخاب بشه
مشكل مچميكينگ داشت ولي چيزي نبود كه درست نشه مثلاً يه بازيكن امكان داشت تو لودينگ گير كنه با اين كه كامل لود كرده بود و همين باعث ميشد نذاره بقيه هم بازي كنن

البته زياد خودتون رو ناراحت نكنيد كساني كه اين بازي رو ميخرن نسبت بهش آشنايي و علاقه دارن يارو اونقدر ... نيست كه يهو از عمد ول كنه بره و چيزي هم براش ثبت نشه
البته همه جا ... پيدا ميشه اما اين جا من كم ديدم

نگران پينگ هم نباشيد يه جورايي تاثير پينگ داخلش پايينه اينو بچه هاي PC باز هم تاييد كردن
جمع پينگ من و اصلان از كل كساني كه داخل بازي بودن بيشتر بود با اين حال لوله شون كرده بوديم :d

اصلا یادم نبود ناشر بازی اوبی سافته (تلفظ فرانسوی:d سوتفاهم نشه برای دوستان ) با این وضعی که من توی FC و WD و AC دیدم توو بخش انلاین اصن ناامید شدم:d

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
اصلا یادم نبود ناشر بازی اوبی سافته (تلفظ فرانسوی:d سوتفاهم نشه برای دوستان ) با این وضعی که من توی FC و WD و AC دیدم توو بخش انلاین اصن ناامید شدم:d

بله اوبي سافت ولي تلفظ يوبي راحت تره :d

زياد هم نگران نشيد باور كنيد توي دوران بتا خيلي هم از لحاظ كانكشن بد نبود، بازي سنگيني نيست و كار انلاين اش رو استديو هايي غير مونترال ساختن :|

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
خوب اطلاعات در مورد ساپورت بازی بعد از انتشار اومده که یه لیستی ازش رو می نویسم:

مهم ترین مورد اینه که شما هر چیزی که روی گیم پلی بازی تاثیر داره رو می تونین با بازی کردن آزاد کنین.

i9j60m34ly2c69ypua5g.jpg

• اولین مورد اینه که یک تیم 80 نفره بعد از عرضه برای بالانس، گوش دادن به فیدبک ها، بهبود ها و سایر موارد روی بازی کار می کنن.
  • برای سال 2016 چهار تا آپدیت بزرگ در نظر گرفته شده که هر کدوم شامل 1 نقشه جدید، 2 Operator که هر کدوم قابلیت ها، گجت ها و سلاح اصلی و Secondary رو دارند.
  • در طول سال هم برای بازی مد های جدید، ایونت ها و قابلیت های ظاهری جدید عرضه می شه!
  • مپ ها و مد ها همزمان با عرضه برای همه در دسترس قرار می گیرند، اما Operator های جدید و اسکین تفنگ ها نیاز به باز شدن دارند. که می شه با واحد Renown که توسط بازی کردن به شما داده می شه یا R6 Credit که قابل خریدن با پول واقعی هستن به اون ها دسترسی پیدا کرد. یه سری اسکین های خاصی هم هست که فقط با R6 Credit قابل تهیه هستن. البته تاکید شده مواردی اینچنینی هیچ تاثیری روی گیم پلی بازی ندارند.
  • امتیاز بازی که همون Renown ها هستن رو بازی بر اساس کارهایی که انجام می دید به شما می ده، و به طور معمول با هر 1 ساعت بازی شما می تونید 1000 Renown دریافت کنید.
  • یه سری چلنج های روزانه هم برای بازی در نظر گرفته شده که با انجام اونا Renown بیشتری دریافت می کنید. مثلا کشتن یه تعداد معینی توی بازی توی یک روز.
  • اسکین تفنگ ها هم به 5 دسته تقسیم می شن، دسته اول تا سوم توسط بازی کردن و Renown قابل تهیه هستن، اسکین های 4 ام و پنجم فقط توسط R6 Credit .

rncvqi0u6mdraactvrc6.jpg

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
خوب اطلاعات در مورد ساپورت بازی بعد از انتشار اومده که یه لیستی ازش رو می نویسم:

مهم ترین مورد اینه که شما هر چیزی که روی گیم پلی بازی تاثیر داره رو می تونین با بازی کردن آزاد کنین.

i9j60m34ly2c69ypua5g.jpg

• اولین مورد اینه که یک تیم 80 نفره بعد از عرضه برای بالانس، گوش دادن به فیدبک ها، بهبود ها و سایر موارد روی بازی کار می کنن.
  • برای سال 2016 چهار تا آپدیت بزرگ در نظر گرفته شده که هر کدوم شامل 1 نقشه جدید، 2 Operator که هر کدوم قابلیت ها، گجت ها و سلاح اصلی و Secondary رو دارند.
  • در طول سال هم برای بازی مد های جدید، ایونت ها و قابلیت های ظاهری جدید عرضه می شه!
  • مپ ها و مد ها همزمان با عرضه برای همه در دسترس قرار می گیرند، اما Operator های جدید و اسکین تفنگ ها نیاز به باز شدن دارند. که می شه با واحد Renown که توسط بازی کردن به شما داده می شه یا R6 Credit که قابل خریدن با پول واقعی هستن به اون ها دسترسی پیدا کرد. یه سری اسکین های خاصی هم هست که فقط با R6 Credit قابل تهیه هستن. البته تاکید شده مواردی اینچنینی هیچ تاثیری روی گیم پلی بازی ندارند.
  • امتیاز بازی که همون Renown ها هستن رو بازی بر اساس کارهایی که انجام می دید به شما می ده، و به طور معمول با هر 1 ساعت بازی شما می تونید 1000 Renown دریافت کنید.
  • یه سری چلنج های روزانه هم برای بازی در نظر گرفته شده که با انجام اونا Renown بیشتری دریافت می کنید. مثلا کشتن یه تعداد معینی توی بازی توی یک روز.
  • اسکین تفنگ ها هم به 5 دسته تقسیم می شن، دسته اول تا سوم توسط بازی کردن و Renown قابل تهیه هستن، اسکین های 4 ام و پنجم فقط توسط R6 Credit .

rncvqi0u6mdraactvrc6.jpg

اَه خواستم خودم اطلاعات رو بزنم كه ديدم شما زدي :|:d

خيلي عالي شده اين مدلي

و پيش بيني ايم از وجود يه واحد CTU شرقي كره چين يا ژاپن هم درست از اب در اومد :d

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
اطلاعات جديد بسيار عالي ايي اومده كه نويد يه بازي ايي رو ميده كه بيشتر قسمت هاش ادم رو به وجد مياره

تا فردا سعي مي كنم همه اش رو ترجمه كنم بذارم تو سايت

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
اَه خواستم خودم اطلاعات رو بزنم كه ديدم شما زدي :|:d

خيلي عالي شده اين مدلي

و پيش بيني ايم از وجود يه واحد CTU شرقي كره چين يا ژاپن هم درست از اب در اومد :d

ای بابا، اتفاقا خودم دیر رسیدم به خبر، بعد دیدم هیچکی نزده چیزی ازش گفتم بنویسم :d

تاپیک کنسول ها البته هست که من زیاد اونورا نمی رم، پست هم فکر نمی کنم داشته باشم :d

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
این بازی تو لیست خریدمه 100% بتاش رو بازی کردم کلی حال داد :|

فال اوتم هست :|

استارکرفتم هست :|

هیچی اینا رو یه چرتکه بزنی کلی میشه :|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟