Nvidia: روز های طلایی کنسول ها به پایان رسیده

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
nvidia-titan-z.jpg

کمپانی Nvidia به تازگی از شکستن رکورد در سود آوری خبر داده و اظهاراتی در رابطه با این موضوع که چطور این امر در آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد داشته. مدیر ارشد این شرکت آقای Jen-Hsun در جریان صحبت های خود در رابطه با کنسول گیمینگ، اظهار داشته که "روز های گذشته" برای کنسول ها به پایان رسیده.

Jen-Hsun اظهار داشت : " احساس من این است که پلتفرم کنسول بازی احتمالا دیگر همانند روز هایی که به وضوح بهترین و تنها پلتفرم گیمینگ بودند، لذت بخش نیستند. این امر دیگر درست نیست. امروزه راه های متفاوت بی شماری برای لذت بردن از بازی ها وجود دارد. "

Jen-Hsun در ادامه جهت تایید اظهارات خود، به آمار و ارقامی اشاره کرد که صحبت هایش را تایید می کنند و اینکه چگونه PC گیمینگ از کنسول ها _ به خصوص در کشور چین _ پیشی گرفته است : " PC تبدیل به بزرگ ترین پلتفرم گیم جهان شده است. در چین و کشورهای در حال توسعه سراسر دنیا، PC پلتفرمی است که آنها قبلا خریداری کرده اند. آنها می توانند آنرا دو، سه، چهار بار ارتقا دهند بدون اینکه به تغییر پلتفرم پایه خود نیازی داشته باشند. "

در ادامه افزود : " بنابراین من فکر می کنم که در حال حاضر راه های متفاوت بسیار زیادی برای لذت بردن از بازی ها وجود دارد. چیزی که من می دانم، این است که تعداد عناوین PC در حال گسترش اند. عناوین بزرگی در راه PC هستند و این امر به رشد خود ادامه می دهد و کیفیت بازی ها نیز با سرعت هر چه بیشتر در حال افزایش است. "

Golden Days of Consoles Are Over Says Nvidia CEO GamingBolt.com: Video Game News, Reviews, Previews and Blog

LorD BurZuM

کاربر سایت
Feb 16, 2012
128
نام
امیر
از جوابتون مشخصه اصلاً براتون اهمیتی نداره.
نمی دونم چطور میشه با 500 دلار یه سیستم در حد کنسول های نسل جدید ِ نمی دونم شایدم من اشتباه می کنم اما من هر چی کارت گرافیک خوب از Nvidia دیدم حداقل 1000 دلاری پولش بوده، حالا بماند قطعات دیگه PC هم باید خریداری بشه و در کنار هم حداقل یه دو هزار دلاری حرج یه سیستم خوب باید بشه که بشه از بازی ها ازش استفاده کرد، در مورد اینکه PC قویتر از کنسول ِ صد در صد درسته با این قطعاتی که جلوتر از زمان خودشون به بازار میان وقیمت های نجومی دارن مشخص ِ، فکر می کنید برای سونی یا ماکرو سخت یه کنسول بدن چهاز هزار دلار پولش باشه و گرافیک ده سال دیگه رو الان بهتون ارائه کنه ؟ مشخص که نیست.

اگه بحث ادامه پیدا کنه فکر کنم کلاً باید از Nvidia متشکر هم باشیم که PC رو به جهان معرفی کرد !!!
این کارت ها رو اگه میشه معرفی کنید که ما هم بدونیم، همین الان gtx 970 که تازه معرفی شده و فوق العاده قوی هم هست 330 دلار قیمت داره، البته اگه از نظر شما این کارت خوب حساب میشه.
بحث بعدی مقایسه قیمت بازی هاست، که در برای هر بازی AAA این قیمت واسه PC بین 60 یا 70 (حتی کمتر) درصد قیمت کنسول هست، با حساب خرید 15 بازی سالانه، این تفاوت قیمت برابر یه کنسول و یا یه گرافیک روز هستش.

rehe73

کاربر سایت
Apr 17, 2011
124
اگر قفل بازی ها مثل GTA V و Batman حقیقت داشته باشه ، دیگه PC مفتشم گرونه ، اگر قرار باشه این ها اورجینال بخیرم دیونه هستیم بریم پی سی ارتقاع بدیم میریم کنسول میگیریم ،
درضمن اگر XBOX ONE و PS4 هک بشه ، دیگه این نویدیا باید جمع کنه ، یه چیز دیگه که گیم ها کور کورانه قاضوت میکنند حدود نصف بازی های PC پورتشون ضعیفتر از کنسول ها هست

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
عزیزم من بازی خاصی رو نگفتم، شما چی رو میگی :d باید قبول کنی که بازی های aaa کنسول خیلیییییییییییییی بیشتر از PC هستش.
THIS IS A FACT
:d

خب شاید برا شما کمیت مهمه :d اما برا کنسول باز ها همیشه کیفیت مهم بوده :>
بقیش هم میخوندی خوب8-|
نزن این حرفو که عمرا باور نمیکنم. آدم برات میارم سرش صبح تا شب تو همین تعداد پیکسل فلان بازی و فریم اون یکی بازیه خودش میگه اینا همش فیلمه و برای سرکار گذاشتن من و شماسو اصلا با چشم قابل تشخیص نیست. بعدشم اصلا کلا حرفت اشتباهه. الان مثلا GOW Origins Collection 1080 p هست و GOW 3 1080i . کدومشون بهتره از لحاظ کیفیت؟؟؟
یا مثلا میگی آنچارتد و گاد رو تست کردی ، داری با چی مقایسشون میکنی؟؟؟ اگه با همون بازی نسخه 1080 میگفتی یه چیزی. در صورتی هم که وجود نداره 1080p اینایی که گفتی.
درسته من خودم اومدم تست کردم و توی 5 ثانیه از 720 به 900 رفتم و حتی عکس گرفتم واسه مقایسه، ولی خوب احتمالا شمایی که هنوز نمیدونی 1080I و 1080P چه فرقی دارن (یا به قولی تقریبا هیچ فرقی نداره کیفیتشون) و دیگه نهایت مقایستون TLOU Remastered بوده که اونم فاصله زمانیش به چند ماه میرسه درست میگی. قانع شدم.

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
انصافا اگه سیستم ابری روی کنسول ها بیان دیگه خرید یک pc واقعا غیر معقول هست ( البته در ایران که هیچی:d) و اونوقت pc کارش تموم میشه چون در اون شرایط فقط بازی های انحصاری مهم هست که همه قبول دارن کنسول ها تو این زمینه خیلی جلو تر هستن
این موضوع که خیلی وقت تکنولوژی مثل onlive و Otoy و... دیگه بودن که تاحدودی شکست خوردن چون پهنای باندی زیادی میخواد و مشکلاتی خاص خودشم داره

من بحث این اگر بحث قیمت هست میگم این موضوع حل شدس چون شرکت با API مثل DX12 میتونن از تمام قدرت پیسی استفاده کنن
کنسول توان Teraflop حدود 1.8 هست
یه کامپیوتر 500 دلار حدود میتونه تا 2 Teraflop قدرت بده
تا الان بدون API DX12 امکان استفاده از کل نبود چیزی حدود 35 درصد میشد استفاده کرد
حال با عرضه DX12 این امر دیگه محو میشه
Windows 10 با رابط جدید WDDM که توانایی استفاده تمام قدرت سخت افزار محیا کرده
steam os که سیستم عامل شنیدین همین امکانات میده

MOHS4N

کاربر سایت
May 30, 2011
821
نام
محسن
بقیش هم میخوندی خوب8-|

درسته من خودم اومدم تست کردم و توی 5 ثانیه از 720 به 900 رفتم و حتی عکس گرفتم واسه مقایسه، ولی خوب احتمالا شمایی که هنوز نمیدونی 1080I و 1080P چه فرقی دارن (یا به قولی تقریبا هیچ فرقی نداره کیفیتشون) و دیگه نهایت مقایستون TLOU Remastered بوده که اونم فاصله زمانیش به چند ماه میرسه درست میگی. قانع شدم.
ببین عزیز اصلا بحث PC رو نمیکنم چون کلا ازش خوشم نمیاد. الان بازی روی کنسول میاد روی یک حالت هست دیگه!! درسته؟؟ مثلا 1080 هست. خب شما چجوری همون بازی رو روی حالت مثلا 720 ه میخوای ببینی؟
پس کلا مقایسه نباید بکنی.
بعدشم همین TLOU که میگی خارج از این که 720 رو کردن 1080 بهبود گرافیکی و نورپردازی هم گفته بودن که داره در صورتی که همون جوری که گفتم 100% روی PS3 خودم با تلوزیون سونی روی کیفیت 720 رو یه دقیقه هم با نسخه ی 1080 PS4 روی تلویزیون LG عوض نمیکنم.

rehe73

کاربر سایت
Apr 17, 2011
124
این موضوع که خیلی وقت تکنولوژی مثل onlive و Otoy و... دیگه بودن که تاحدودی شکست خوردن چون پهنای باندی زیادی میخواد و مشکلاتی خاص خودشم داره

من بحث این اگر بحث قیمت هست میگم این موضوع حل شدس چون شرکت با API مثل DX12 میتونن از تمام قدرت پیسی استفاده کنن
کنسول توان Teraflop حدود 1.8 هست
یه کامپیوتر 500 دلار حدود میتونه تا 2 Teraflop قدرت بده
تا الان بدون API DX12 امکان استفاده از کل نبود چیزی حدود 35 درصد میشد استفاده کرد
حال با عرضه DX12 این امر دیگه محو میشه
Windows 10 با رابط جدید WDDM که توانایی استفاده تمام قدرت سخت افزار محیا کرده
steam os که سیستم عامل شنیدین همین امکانات میده
تا این جا که اخبار رو داریم DX12 برای Xbox One هم عرضه میشه
این رو از کجا میدونی ؟ الان کارت گرافیکی برای AC:Unity معرفی شده قیمتش حدود 900 هزار تومنه ، که اونم با گرافیک معلومی باید بازی کنید ما بقیه 700 تومن بگیم cpu 5 هسته ای و 200 تومن بگیم رم ، قیمتش تقریبا همون میشه ، ولی امکان اینکه گرافیک اساسین کرید روی این سیستم برابر با Xbox one باشه خیلی خیلی پایینه

آخرین ویرایش:

saman008

کاربر سایت
Oct 7, 2012
891
نام
استاد(master)
=))
انویدیا شکر خورده یـ چیزی پرونده دوستان هم از آب گل آلود دارن ماهی میگیرن و هی در افشانی میکنن نمیدونم بخندم یا گریه کنم :|
باید گریه کنی.چه طوره که این شرکت های کارت گرافیک سازی دست از سر کچل ما بر نمیدارن و همش هی میخوان جیبمونو خالی کنن.اقا جان کیفیت 4k رو می خوام چی کار کنم .اینا که دارن میگن pc بهترینه ،دیگه چه کاری به کنسولا دارن که هی می خوان فاتحشونو بخونن بزارن ما با همین اسباب بازی هامون خوش باشیم.طرف نتونسته پردازنده کنسولا رو بسازه داره این حرفا رو میزنه که ابروش نره . اونوقت ما باید بریم چند هزار دلار بدیم یک کارت گرافیک به درد نخورشونو که از یک هزارم قدرتشم استفاده نمی کنیم بخریم.اینا دلشون برای ما نسوخته که هی این طوری قربون صدقشون میرید

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
60 فریم > 30 فریم
1080 > 900 و 720
موس و کیبرد > دسته
نتیجه اخلاقی:
Console < PC

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
ببین عزیز اصلا بحث PC رو نمیکنم چون کلا ازش خوشم نمیاد. الان بازی روی کنسول میاد روی یک حالت هست دیگه!! درسته؟؟ مثلا 1080 هست. خب شما چجوری همون بازی رو روی حالت مثلا 720 ه میخوای ببینی؟
پس کلا مقایسه نباید بکنی.
بعدشم همین TLOU که میگی خارج از این که 720 رو کردن 1080 بهبود گرافیکی و نورپردازی هم گفته بودن که داره در صورتی که همون جوری که گفتم 100% روی PS3 خودم با تلوزیون سونی روی کیفیت 720 رو یه دقیقه هم با نسخه ی 1080 PS4 روی تلویزیون LG عوض نمیکنم.
منم میگم شما که نمیتونی درست مقایسه کنی، لازم نیست با مایی که میتونیم راحت مقایسه کنیم بحث کنی.
متوجه نشدم، گفتید نسخه PS3 گرافیکش از نسخه PS4 بهتره؟:| یا گفتید بستگی به صفحه نمایش داره؟ اگه منظورتون اینه که مانیتور های مخصوص PC کیفیت خوبی ندارن اینو بدون که:
1- Lagـه مانیتور *خیلی* کمتره.
2- DPIـه مانیتور از TV بیشتره.
3- Refresh Rateـه واقعی مانیتور از TV بیشتره. میتونید از فناوری های G-Sync و ... هم استفاده کنید که رسما Blur شدن تصویر رو نابود می کنه.
4- Input Lag کمتر که توی 1 گفتم باعث میشه که دقت بیشتری توی گیم پلی دارید.
پ.ن: بین خودمون باشه ها، ولی انویدیا چرت گفته کلا:D

MOHS4N

کاربر سایت
May 30, 2011
821
نام
محسن
منم میگم شما که نمیتونی درست مقایسه کنی، لازم نیست با مایی که میتونیم راحت مقایسه کنیم بحث کنی.
متوجه نشدم، گفتید نسخه PS3 گرافیکش از نسخه PS4 بهتره؟:| یا گفتید بستگی به صفحه نمایش داره؟ اگه منظورتون اینه که مانیتور های مخصوص PC کیفیت خوبی ندارن اینو بدون که:
1- Lagـه مانیتور *خیلی* کمتره.
2- DPIـه مانیتور از TV بیشتره.
3- Refresh Rateـه واقعی مانیتور از TV بیشتره. میتونید از فناوری های G-Sync و ... هم استفاده کنید که رسما Blur شدن تصویر رو نابود می کنه.
4- Input Lag کمتر که توی 1 گفتم باعث میشه که دقت بیشتری توی گیم پلی دارید.
پ.ن: بین خودمون باشه ها، ولی انویدیا چرت گفته کلا:D

یکی منظورم این بود که فرقی ندارن نسخه ی 3 با 4 . یکی این بود که صفحه نمایش خیلی موثره. برای این میگم که مثلا روی پی اس 3 با تلویزیون سونی رو به پی اس 4 روی تی وی ال جی ترجیح میدم. چون نافرم تفاوت داشت.

راجع به صحبتت از مانیتور راستش من که چیز دیگه ای خودم دیدم. تی وی خیلی خیلی خیلی سرتره به نظرم. ;)

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
یکی منظورم این بود که فرقی ندارن نسخه ی 3 با 4 . یکی این بود که صفحه نمایش خیلی موثره. برای این میگم که مثلا روی پی اس 3 با تلویزیون سونی رو به پی اس 4 روی تی وی ال جی ترجیح میدم. چون نافرم تفاوت داشت.

راجع به صحبتت از مانیتور راستش من که چیز دیگه ای خودم دیدم. تی وی خیلی خیلی خیلی سرتره به نظرم. ;)
ببین فقط اینو بهت بگم که وقتی یه دکمه رو فشار بدی، توی مانیتور 1 میلی ثانیه بعد تاثیرشو میبینی، توی تلویزیون 20 میلی ثانیه بعد!
20 برابر ـه فرقش:D البته این در بدترین حالت ـه ها. در حالت عادی مانیتور 2 میلی ثانیه تاخیر داره. که باز هم 10 برابر اختلاف ـه:D

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,537
شد یه بار یه تاپیکی درباره PC زده بشه یکی نیاد بگه کنسول ما خفن تره؟
===
" احساس من این است که پلتفرم کنسول بازی احتمالا دیگر همانند روز هایی که به وضوح بهترین و تنها پلتفرم گیمینگ بودند، لذت بخش نیستند. این امر دیگر درست نیست. امروزه راه های متفاوت بی شماری برای لذت بردن از بازی ها وجود دارد. "
الان این حرفایی که این زده کجاش خبر از مرگ کنسولها میده؟ حرف کاملا راستی هم زده طرف. 15 سال پیش کنسول ها تقریبا تنها وسیله گیم بودن ولی الان شما یه تبلت و موبایل خوب هم داشته باشی میتونی انواع و اقسام بازی های مختلف رو روش بازی کنی (حالا اینکه خوشتون نمیاد رو موبایل یا تبلت بازی کنین به کنار:D)
پ.ن:
ببین فقط اینو بهت بگم که وقتی یه دکمه رو فشار بدی، توی مانیتور 1 میلی ثانیه بعد تاثیرشو میبینی، توی تلویزیون 20 میلی ثانیه بعد!
20 برابر ـه فرقش:biggrin1: البته این در بدترین حالت ـه ها. در حالت عادی مانیتور 2 میلی ثانیه تاخیر داره. که باز هم 10 برابر اختلاف ـه:biggrin1:
قبل از اینکه دوستان منطق عمیقشون رو درباره این پست به کار ببرن باید اشاره کنم توی بازی های مولتی پلیر (علی الخصوص بازی های فایتینگ و FPS/TPS که به دقت و سرعت عمل بالا نیاز دارن) این فاکتور خیلی مهمی هست:D

dante-turbo

کاربر سایت
Dec 14, 2007
271
نام
Farzad
از اونور انویدیا داره سودش رو میبره ... از اونور صاحبین کنسول ها سودشون رو میبرن ... موندم بحث های شما عزیزان چه سودی براتون داره ؟ :D
این وسط یک چیز مشخصه ... صنعت بازی در اوج خودش قرار داره ! برای یکبار هم که شده متحد باشید و از فروش و گسترش گیم در هر پلتفرمی خوشحال باشید چون به سود همگی ماست !

PC پلتفرم اصلی است ... سعی نکنید کوچیک و بی اهمیت جلوه اش بدید ... بازی هایی طی سالیان در این بستر رشد و نمو پیدا کردن که نظیرشون وجود نداره و همه شون تاثیر عمیقی در این صنعت داشته اند ... HALF LIFE ، StarCraft ، Warcraft ، Diablo استراتژی هایی مثل سری تمدن ، RED ALERT ، حتی شوتری مثل CRYSIS 1 که تنها و تنها با تکنولوژی PC ها در اون برهه زمانی ممکن شد و نقطه عطفی در شوتر های اول شخص به شمار میرفت ...
منظور انویدا نیز مشخصه ... کنسول با سخت افزار ثابت رو به افوله ... اگه منطقی باشید خب درست میگه ، سرعت رشد تکنولوژی در حال حاضر به حدی بالاست که نیاز به سخت افزار های جدید روز به روز بیشتر احساس میشه ، گذشت اون زمانی که 10 سال یک کنسول پادشاهی میکرد و قدرت سخت افزارهای رایج در اون بازه از 1 به 2 میرسید ... در حال حاضر هر سال بازار سخت افزار از 1 به 10 میرسه و رشدش فوق سریعه ( مثال بود :D ) پس سخت افزار ثابتی بنام کنسول شاید بعد از 2020 احمقانه جلوه کنه :D شاید بود ! حمله نکنید ...
حالا اول نسل هستیم ... بازار بشدت رقابتی و 3 قطبی کنسول ها در نسل 7 باعث شد از حیث فروش استارت نسل جدید شکوهمندانه باشه ... ولی برای نسل های بعد باید راهکارهای در نظر گرفته بشه ... گایکای و آزور نباید خاک بخورنده :D
انصافا اگه سیستم ابری روی کنسول ها بیان دیگه خرید یک pc واقعا غیر معقول هست ( البته در ایران که هیچی:d) و اونوقت pc کارش تموم میشه چون در اون شرایط فقط بازی های انحصاری مهم هست که همه قبول دارن کنسول ها تو این زمینه خیلی جلو تر هستن
اگه سیستم پردازش ابری جای بیافته اون موقع مساله رقابت فقط در بازی خلاصه نمیشه ! ارائه خدمات و امکانات ، تخفیفات گسترده ، کیفیت و امنیت خوب شبکه ، ارائه محتوای متنوع و ... هم هست ! STEAM که برگ چغندر نیست ، همین الان در تک تک مواردی که گفتم داره فوق العاده عمل میکنه ! تعداد مخاطبینش هم بیشتر نباشه ، کم از مخاطبین PSN و LIVE نداره ... بازی انحصاری هم کافیه آتش بازی بلیزارد رو در بلیزکان ببینید تا متوجه بشید انحصاری های شایسته همیشه برای PC بوده ، هست و خواهد بود ! خود VALVE هم که هست :>

rehe73

کاربر سایت
Apr 17, 2011
124
از اونور انویدیا داره سودش رو میبره ... از اونور صاحبین کنسول ها سودشون رو میبرن ... موندم بحث های شما عزیزان چه سودی براتون داره ؟ :D
این وسط یک چیز مشخصه ... صنعت بازی در اوج خودش قرار داره ! برای یکبار هم که شده متحد باشید و از فروش و گسترش گیم در هر پلتفرمی خوشحال باشید چون به سود همگی ماست !
:>
پس این سایت بدرد چی میخوره ، من الان مندم کنسول جدید بگیریم ، یا پی سی رو ارتقاع بدم بدجور دو دلم باید کجا برم ؟ به کی بگم ، تا این موضوعات مهمی باز میشه چند نفر میاد میگن بحث نکنید ، اونها سود خودشون میبرند و موضوع باید بسته بشه ، این موضوع واقعا چالش بزرگی برای گیمر ها هست
سایت بالاتر از گیم اسپات هست ؟زیرش همه جور بحث میکنند هیچکی چیزی نمیگه که بیاد قفل کنید

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
تاپیک باز داره پر میشه از حرفای کلیشه ای همیشگی .

من نیومدم با کسی بحث کنم . انویدیا داره غیر حرفه ی با این موضوع برخورد میکنه . خیلی بی ربطه چون الان منم میتونم بیام کنسول دستیشو NVIDIA SHIELD با یک ابر رایانه مقایسه کنمو بگم جمع کن برو !! . یه جوری حرف میزنه که انگار همه محتاجشن . هر مقایسه ای باید با توجه به برند مشابه خودش انجام بشه .

سونی و مایکروسافت فقط کنسول تولید نکردن که گرافیک چشم نواز به رخ بکشن ، برگ برندشون توی استودیوهاشونه . ساخت بازیهاشونه . خیلی عوامل بیرونی باعث فروش سخت افزار میشه که اینو به وضوح در PS4 و استودیوهای سونی و مایکروسافت داره میبینه و همه جاش آتیش میگیره :d

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر