Nvidia: روز های طلایی کنسول ها به پایان رسیده

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
nvidia-titan-z.jpg

کمپانی Nvidia به تازگی از شکستن رکورد در سود آوری خبر داده و اظهاراتی در رابطه با این موضوع که چطور این امر در آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد داشته. مدیر ارشد این شرکت آقای Jen-Hsun در جریان صحبت های خود در رابطه با کنسول گیمینگ، اظهار داشته که "روز های گذشته" برای کنسول ها به پایان رسیده.

Jen-Hsun اظهار داشت : " احساس من این است که پلتفرم کنسول بازی احتمالا دیگر همانند روز هایی که به وضوح بهترین و تنها پلتفرم گیمینگ بودند، لذت بخش نیستند. این امر دیگر درست نیست. امروزه راه های متفاوت بی شماری برای لذت بردن از بازی ها وجود دارد. "

Jen-Hsun در ادامه جهت تایید اظهارات خود، به آمار و ارقامی اشاره کرد که صحبت هایش را تایید می کنند و اینکه چگونه PC گیمینگ از کنسول ها _ به خصوص در کشور چین _ پیشی گرفته است : " PC تبدیل به بزرگ ترین پلتفرم گیم جهان شده است. در چین و کشورهای در حال توسعه سراسر دنیا، PC پلتفرمی است که آنها قبلا خریداری کرده اند. آنها می توانند آنرا دو، سه، چهار بار ارتقا دهند بدون اینکه به تغییر پلتفرم پایه خود نیازی داشته باشند. "

در ادامه افزود : " بنابراین من فکر می کنم که در حال حاضر راه های متفاوت بسیار زیادی برای لذت بردن از بازی ها وجود دارد. چیزی که من می دانم، این است که تعداد عناوین PC در حال گسترش اند. عناوین بزرگی در راه PC هستند و این امر به رشد خود ادامه می دهد و کیفیت بازی ها نیز با سرعت هر چه بیشتر در حال افزایش است. "

Golden Days of Consoles Are Over Says Nvidia CEO GamingBolt.com: Video Game News, Reviews, Previews and Blog

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
باز Nvidia خواست یه چیزی بگه یه عده اینجا رگ غیرتشون بیرون زد :lol:
Nvidia نگفته که فروش PS4 کم بوده, منظورش اینه که در آینده دوران طلایی PC Gaming شروع میشه (که شروع شده) و بیشتر مردم به سمت PC گرایش پیدا میکنن و عمر کنسول ها روز به روز کمتر میشه چون قابل ارتقا نیستند
در ضمن SteamOS ,Steam Machines و DX12 چند ماه دیگه عرضه میشن و اونوقت معلوم میشه حرفای Nvidia درست بوده یا نه

هیچ وقت فلسفه ی بازی با PC رو نفهمیدم. :d

هر وقت تونستی از نزدیک بازیهارو با رزولیشن 4k و تنظیمات Ultra ببینی اونوقت فلسفشو میفهمی

Fallen_Angel

کاربر سایت
Sep 20, 2014
114
نام
میشا
من سعی میکنم توی بحثی شرکت کنم که به سرانجام برسه، وقتی شما پای فاکتورهای دیگه رو بکشی وسط عملاً داری بحث رو به سمتی میبری که پایان نداره. به همین دلیل هم علاقه‌ای به بحث در خصوص این موارد ندارم. اما اون موارد هم میتونن برای هر کس مهم باشن، این بستگی به نظر افراد داره.
نه بابا من که منظوری نداشتم :d ولی به هر حال باید قبول کنید که کسی که اسم خودش رو میذاره gamer نمیاد با یه pc 7 سال پیش بازی کنه :d

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
این ها همه مسئله پورت بود که تو نسل قبل خیلی میشد دید چون ساختار کنسول های نسل قبل اصلا با PC بخوبی سازگار نبودن
ولی کنسول فعلی چون بر پایه X86 و تقریبا همون PC میشه ولی اسم کنسول روش گذاشتن با کمی تغییرات در APU ,....
GTA V که تغییرات با فاصله نزدیک بین همین نسل کنسول داره عرضه میشه
خوب همین مسعله که شما داری میگی پس یعنی خودت قبول داری که بازیساز ها کنسول ر به pc ارجعیت میدن پس قضیه تموم هست :d

MOHS4N

کاربر سایت
May 30, 2011
821
نام
محسن
هر وقت تونستی از نزدیک بازیهارو با رزولیشن 4k و تنظیمات Ultra ببینی اونوقت فلسفشو میفهمی
یه سوال دارم. شما فرق همون 720 رو با 1080 تشخیص میدی؟؟؟ جدی پرسیدما اصلا مسخره نکردم. بعدشم همون 99% کسایی که با PC بازی میکنن که تو مانیتور دارن بازی میکنن. من نمیدونم مگه کیفیت مانیتور چقدره که این همه از کیفیت میگید؟؟ من خودم اکثر بازیای PS3 رو روی مانیتور رفتم و از وقتی تلویزیون رو عوض کردیم و روی اون بازی میکنم میبینم که عمرمو به باد داده بودم. آنچارتد، لست آو آس، .... رو روی هر دو تست کن ببین چقدر فرقشه. خیلی خیلی خیلی زیاد.

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
من یک PC گیمر هستم اما به نظر من خریدن یک کنسول 1500 دی و بازی کردن روی 1080p ارزشش از خریدن سیستم 13 میلیونی به هوای بازی کردم روی 4k معقولانه تره چون لذت بازی کردن روی 1080p و 4k انچنان تفاوتی نداره تازه هم که جهش کیفیت داشته باشه ارزش اینهمه پول رو نداره! چرا در 1 صورت داره اونم اینه اسکناس ها از جیبت زده باشه بیرون. اما در کل همه ی لذت بازی به گرافیکش نیست الان انحصاری ها کنسول ها خیلی قشنگتر از انحصاری های PC هستند و تعدادشون بیشتر هم خواهد شد! البته من انودیا رو قبول دارم و خیلی هم از محصولاتش راضیم. اما با توجه به مشکلات بازی های PC مخصوصا این TEW که دیوونم کرد تو این مدتی که تموشم کردم کنسول رو ترجیح میدم.

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
شما که تو بازار میچرخی به ما بگو ببینیم یه سیستم خوب که بشه بازی های جدید رو روش راحت بازی کرد چقدری در میاد ؟!؟

هر چقدر دربیاد، 5000 دلار نمیشه!!:)

amir nakhaee

کاربر سایت
Dec 13, 2013
1,802
نام
امیر
اصولا هیچوقت کنسول ها از بین نمیرن و از اونور هیچوقت هم PC از بین نمیره. هر کسی معیاری برای انتخاب پلتفرم خودش داره و همین معیار مختلف باعث میشه که هم PC در اوج بمونه هم کنسول. البته ممکنه هر دوی اینها در اینده افت کنن اما هیچوقت از بین نمیرن. قبل از شروع نسل جدید اکثر اعتقاد داشتن که کنسول های نسل جدید نمیتونن مثل کنسول های پیشین خودشون فروش کنن اما دیدیم که حتی XB1 که اونقدر ذهنیت منفی در بین طرفداران داشت تونست دومین فروش لانچ رو در تمامی کنسول ها در تمامی نسل ها داشته باشه. این نشون میده که برعکس اعتقاد دیگران طرفداران کنسول ها روز به روز اضافه تر میشه. در واقع فروش 2 کنسول نسل جدید و مخصوصا رکورد های فروش PS4 خلاف حرف nvidia رو اثبات میکنه.

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
هر چقدر دربیاد، 5000 دلار نمیشه!!:)

PC گیمرها خیلی از 4K حرف می زنن خرج جمع کردن یه سیستم برای استفاده ازش چقدر میشه ؟ خیلی هاشون حالا حالاها باید با آرزوی استفاده اش سر کنن ..
یه سیستم مغمولی هم برای اجرای بازی های حال حاضر راحت دو یا سه برابر یه کنسول ارزش داره اونم بیشتر بخاطر کپی بودن بازی هاش که این همه طرفدار داره و بس.

MOHS4N

کاربر سایت
May 30, 2011
821
نام
محسن
من یک PC گیمر هستم اما به نظر من خریدن یک کنسول 1500 دی و بازی کردن روی 1080p ارزشش از خریدن سیستم 13 میلیونی به هوای بازی کردم روی 4k معقولانه تره چون لذت بازی کردن روی 1080p و 4k انچنان تفاوتی نداره حداقل ارزش اینهمه پول رو نداره چون همه ی لذت بازی به گرافیکش نیست الان انحصاری ها کنسول ها خیلی قشنگتر از انحصاری های PC هستند و تعدادشون بیشتر هم خواهد شد!
آی قربون دهنت. همون قضیه ی فرق 720 و 1080 بود که گفتم. اینا همش تبلیغات و این داستاناس که من و شما رو ترغیب کنن به خرید بیشتر. مثلا امروز فلان بازی 720 هست. فردا میگن رو PS4 1080 ش میاد. به جان خودم من TLOU روی PS3 با تلویزیون W804 سونی بازی کردم خیلی خیلی گرافیکش بهتر بود از TLOU روی PS4 روی تلویزیون LG .

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
انصافا اگه سیستم ابری روی کنسول ها بیان دیگه خرید یک pc واقعا غیر معقول هست ( البته در ایران که هیچی:d) و اونوقت pc کارش تموم میشه چون در اون شرایط فقط بازی های انحصاری مهم هست که همه قبول دارن کنسول ها تو این زمینه خیلی جلو تر هستن

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
خُب نه، اونجوری که شما میگی نیستش :d شاید یه بازی برا شما خیلی جالب باشه و شما خوشت بیاد ولی اون بازی aaa نیست. من داشتم بازی های aaa مثال میزدم ;)

هوم؟ :d راستش من چیزی از این عکسی که شما گذاشتی متوجه نشدم به غیر از اینکه هر چی درصد و امتیاز هستش برا کنسول بیشتر از PC هستش :d
کی گفته AAA نیست؟ نه جدی کی گفته؟:D

از اون عکس چند تا نتیجه میشه گرفت:
1- تعداد بازی های PC از کنسول خیلی بیشتره.
2- تعداد بازی ها با متای بالای 90ـه PC از کنسول(بیشترینش که PS3ـه) بیشتره.
3-انحصاری ها با متای بالای 75 (انحصاری های خوب) خیلی بیشتر از کنسول ـه. در واقع اگه انحصاری های تمام کنسول ها رو جمع کنی، بعد دو برابر کنی، باز هم 2 تا از انحصاری های خوب PC کمتره.
4- با اینکه تعداد بازی های PC از بیشترین تعداد کنسول 1.8 برابر بیشتره، ولی میانگین نمراتش فقط 1.01 برابر کمتره:)
آمار برای 2013ـه که GTA V و TLOU اومدن، پس اینطور نیست که بگیم تو قحطی این انفاق افتاده.

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
یه سوال دارم. شما فرق همون 720 رو با 1080 تشخیص میدی؟؟؟ جدی پرسیدما اصلا مسخره نکردم. بعدشم همون 99% کسایی که با PC بازی میکنن که تو مانیتور دارن بازی میکنن. من نمیدونم مگه کیفیت مانیتور چقدره که این همه از کیفیت میگید؟؟ من خودم اکثر بازیای PS3 رو روی مانیتور رفتم و از وقتی تلویزیون رو عوض کردیم و روی اون بازی میکنم میبینم که عمرمو به باد داده بودم. آنچارتد، لست آو آس، .... رو روی هر دو تست کن ببین چقدر فرقشه. خیلی خیلی خیلی زیاد.

من فرق 900p و 1080p رو هم خیلی راحت تشخیص میدم و بازی کردن با رزولیشن 720p اصلا برام قابل تحمل نیست :-j
The Last of Us, God of war و Uncharted رو هم با تلویزیون 55 اینچ Full HD تست کردم و بنظرم اصلا جای کیفیت 1080 رو نمیده

Edric

کاربر سایت
Jan 7, 2013
279
Nvidia خیلی وقت از این حرفها می زنه و دلیل زدن این حرفهاش هم اینه که بیشتر پول میزنه به بدن در نبود کنسول ها پس عاشق چشم ابرو ما نیست که بخواد رو حساب و کتاب همچین آینده نگری بکنه، یادم میاد Nvidia یا یه شرکت دیگه گفته بود نسل هشتم آخرین نسل کنسول ها است.

طرف میاد کنسول 500/400 دلاری رو ول کنه بره 5 هزار دلار خرج کنه که لذت بیشتر ببره و از تکنولوژی های Four K و ... استفاده کنه و Nvidia ها هم کارت های گرافیکی قدرتمند و چند هزار دلاریش رو میون عُشاق پولدار گیم بفروشه و همه راضی و سلامت کنار هم زندگی کنن
سیستم 5000 دلاری لازم نیست همین پول کنسول(300-400 تومان بالاتر) بدی برای کیس در صورتیکه بازی ها روی کامپیوتر بهینه شده باشند میشه کیفیت خوبی گرفت

MOHS4N

کاربر سایت
May 30, 2011
821
نام
محسن
من فرق 900p و 1080p رو هم خیلی راحت تشخیص میدم و بازی کردن با رزولیشن 720p اصلا برام قابل تحمل نیست :-j
The Last of Us, God of war و Uncharted رو هم با تلویزیون 55 اینچ Full HD تست کردم و بنظرم اصلا جای کیفیت 1080 رو نمیده
نزن این حرفو که عمرا باور نمیکنم. آدم برات میارم سرش صبح تا شب تو همین تعداد پیکسل فلان بازی و فریم اون یکی بازیه خودش میگه اینا همش فیلمه و برای سرکار گذاشتن من و شماسو اصلا با چشم قابل تشخیص نیست. بعدشم اصلا کلا حرفت اشتباهه. الان مثلا GOW Origins Collection 1080 p هست و GOW 3 1080i . کدومشون بهتره از لحاظ کیفیت؟؟؟
یا مثلا میگی آنچارتد و گاد رو تست کردی ، داری با چی مقایسشون میکنی؟؟؟ اگه با همون بازی نسخه 1080 میگفتی یه چیزی. در صورتی هم که وجود نداره 1080p اینایی که گفتی.

Fallen_Angel

کاربر سایت
Sep 20, 2014
114
نام
میشا
کی گفته AAA نیست؟ نه جدی کی گفته؟:D
عزیزم من بازی خاصی رو نگفتم، شما چی رو میگی :d باید قبول کنی که بازی های aaa کنسول خیلیییییییییییییی بیشتر از PC هستش.
THIS IS A FACT
:d

1- تعداد بازی های PC از کنسول خیلی بیشتره.
خب شاید برا شما کمیت مهمه :d اما برا کنسول باز ها همیشه کیفیت مهم بوده :>

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر