Microsoft:امکان بازگشت بعضی سیاست ها وجود دارد

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
Marc-Whitten-Xbox-One.jpg

اگر به یاد داشته باشید مایکروسافت در طی اقدامی سیاست هایش در قبال بازی های دیجیتال و هم چنین بازی های دست دوم پس گرفت اما حالا Marc Whitten در طی مصاحبه ای از احتمال بازگشت برخی از این سیاست ها خبر داده.

هر چند او به این نکته اشاره کرد که بازگشت آن سیاست ها به همراه شفافیت بیشتری همراه خواهد بود.همچنین در ادامه اذعان کرد که مشکلات ایجاد شده توسط آن سیاست ها تقصیر خود مایکروسافت است و او این تجربه را از راه سختی اموخت و طبیعی است که برای او مشکل ساز نیز شد:
ما تنها باید با افراد بیشتری صحبت می کردیم و آن ها را درباره نحوه کار سیستم متقاعد میکردیم و مطمئنن مخاطبان بیشتری از این سیاست ها خوشحال می شدند.و این به نوعی باعث خجالت است که نتوانستیم به مخاطبانمان راهی که در اصل میخواهیم بپیماییم , نشان دهیم.اول چیزی که من میخواهم این است که محصول را عرضه کنیم , اما الان من به دنبال این هستم که ما درباره این امکانات چه فکر می کردیم:طرز تفکر ما درباره Xbox live و دیجیتال چگونه است
او ادامه می دهد:
من مردم را میبینیم که احساس میکنند ما از دیجیتال دور شده ایم , در حالی که من این چنین فکر نمیکنم.من معتقدم که ما به مردم حق انتخاب دادیم.این به این معنا بود که ما امکانات بیشتری را اضافه کردیم نه اینکه از آن کم کنیم.و من میدانم که وقتی مردم امکاناتی چون Family Sharing را می بینند می گویند "وای این دقیقا همانی است که میخواستیم!"که فکر میکنم این اتفاق در قبال مباحث مهندسی مثل فریم کمتر می افتد
حذف Family sharing در واقع اشاره ای به درخواستی همگانی برای بازگشت آن است هر چند آقای Whitten هیچ چیز را تایید نکرد اما به این نکته نیز اشاره کرد که اگر چیزی را واقعا مشتریمان بخواهد ما آن را باز خواهیم گرداند.
ما باید درباره کاری که میخواهیم انجام دهیم بیشتر صحبت کنیم چون ممکن است کاری که ما انجام میدهیم ما تفکر مردم متفاوت باشد.وقتی که من چیز هایی مثل آن درخواست را ,از نقطه نظر من ما نظرات زیادی را دریافت کردیم در حالی که Xbox one ذاتا بر اساس دیجیتال ساخته شده است ,و برای داشتن این تجربه ی شگفت انگیز ,ما به این نتیجه رسیدیم که آن ها نیاز به انتخاب دارند.چیزی همانند یک پل برای استفاده از امکانات دیجیتال دنیای امروز.کاری که ما کردیم این بود که امکان آفلاین و فیزیکی را به این کنسول اضافه کردیم.این درباره این نیست که ما جنبه ی دیجیتالی کنسول را فراموش کردیم بلکه این درباره دادن انتخاب است.در حقیقت بحث بر سر این است که ما به همه چگونگی کارکرد کنسول را نشان دهیم و آن ها چه کار هایی میتوانند با آن بکنند.در حقیقت بسیاری از چیز هایی که آن ها میخواهند در حقیقت همان جاست !
اگر واقعا این چیزی است که مخاطبان به دنبال است ما حتما به دنبال راهی خواهیم بود تا آن را بازگردانیم.من نیز باید بیشتر شفاف می بودم.ما نظراتی را دریافت کردیم و متوجه شدیم که ما امکاناتی را نیاز به اضافه کردن داریم و برای اضافه کردن این برنامه ها ما نیاز به فضا تنها برای مهندسی خالص داریم
در آخر او عقب نشینی از سیاست Family sharing را یک حرکت منتقی و قفل منطقه ای را نیز از دیدگاه های ناشران خواند و گفت مایکروسافت هیچ منعی در این باره ندارد.

منبع

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
نخیر به هیچ وجه این چیزی که شما گفتید نگفته .... داره میگه احتمال برگشت برخی سیاست ها وجود داره ... که برای عنوان مثال قشنگ رفته دست گذاشته روی قشنگ ترینشون ... روشن نکرده چه سیاست هایی
Xbox One message could’ve been “more open, complete,” some features may return

Xbox One message could’ve been “more open, complete,” some features may return | VG247

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
این ویژگی Family Sharing به درد ما ایرانیا نمیخوره چون ۹۹ ٪ از ما بازی اریجینال نمیخریم ! حالا من رفتم توی سایتای خارجی میبینم همه استقبال کردن از برگشت اینجور ویژگی ها به ایکس باکس وان. الان من متوجه نمیشم خارجیه که اریجینال میخره بازی رو استقبال میکنه بعد ایرانیه ناراضیه و از عدم ثبات حرف میزنه ! راستی چطور میشه راجع به ثبات چیزی حرف زد که هنوز نیومده تو بازار ؟! من نمیگیرم این قضیه رو که یه عده میگن مایکروسافت ثبات نداره! الان کنسول نیومده تو بازار یه موقع دیدی حال کردن کلا همه چیشو عوض کنن این ربطی به بی ثباتی داره؟! زمانی این حرفا زده میشه که کنسول اومده باشه و شما داری بازی میکنی بعد یه دفعه بهتون میگن فلان ویژگی کنسولتون ۱۸۰٪ تغییر کرده! الان شما کنسول رو تو خونتون دارین و ما نمیدونیم؟! کل دنیا الان از کارایی که مایکروساف کرده راضین , پیش فروشش خیلی خوبه و مشکلی نداره از این بابت بعد یه عده نشستن ایراد بنی اسراییلی میگیرن! تنها چیزی که ندیدم فعلا بهش گیر بدن رنگ دستگاه بوده این حضرات! :| من فقط دلم میخواد این ایکس باکس وان زودتر هک بشه اونوقت این جمعیت فرهیخته که الان دارن به رنگ چراغ کنسولم گیر میدن ببینیم چی کار میکنن...

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
ویژگی ها ...

فرقی تو اصل مطلب نداره .. :d
اصل مطلب رو خواندی دیگه انشالله؟
صراحتا" گفته بعضی از قابلیت های دیجیتال مثل family sharing , فروش ,معاوضه و هدیه دادن بازیهای دیجیتالی ممکنه در آینده برگردند و ما از دیجیتال فاصله نگرفتیم.
Microsoft: ‘Shame on Us’ for Xbox One Messaging - IGN

moha112233

کاربر سایت
Jun 26, 2012
974
نام
محمد
ماکروسافت : برای بازی باید هر 24 ساعت کنسول را به اینرنت وصل کنید.

گیمر ها : من PS4 میخرم.

---
ماکروسافت : وصل شدن به اینترنت الزامی نیست.

گیمر ها : من XB1 میخرم.

----
ماکروسافت : امکان بازگشت بعضی سیاست ها وجود داره.

گیمر ها : سیاست منم برگشت. PS4 میخرم.:d

زیاد جدی نگیرین. شوخیه.:d#:-s

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
اصل مطلب رو خواندی دیگه انشالله؟
صراحتا" گفته بعضی از قابلیت های دیجیتال مثل family sharing , فروش ,معاوضه و هدیه دادن بازیهای دیجیتالی ممکنه در آینده برگردند و ما از دیجیتال فاصله نگرفتیم.
Microsoft: ‘Shame on Us’ for Xbox One Messaging - IGN

سر و تهش به همون فامیلی شیرینگ بر میگرده ... در ضمن اصل خبر رو نه متاسفانه ... فقط این مطلب ترجمه شده رو دو سه بار خوندم که نکته ای رو از توش در بیارم ... که البته با تفسیر و تعبیر شما کاملا فرق داره .. و فامیلی شیرینگ به عنوان مثال ذکر شده ... نگفته ما این یکی رو بر میگردونیم ... ((البته شاید تو اصل خبر فرق داشته باشه و تو ترجمه مشکلی پیش اومده باشه))
فکر کنم شما تیتر خبر هم نخوندی ...
[h=2]امکان بازگشت بعضی سیاست ها وجود دارد [/h]
به این میگن شفاف سازی ... عاشق شفاف سازیشونم .... :x

the dark knight

کاربر سایت
Aug 9, 2008
1,547
نام
سروش
سر و تهش به همون فامیلی شیرینگ بر میگرده ... در ضمن اصل خبر رو نه متاسفانه ... فقط این مطلب ترجمه شده رو دو سه بار خوندم که نکته ای رو از توش در بیارم ... که البته با تفسیر و تعبیر شما کاملا فرق داره .. و فامیلی شیرینگ به عنوان مثال ذکر شده ... نگفته ما این یکی رو بر میگردونیم ... ((البته شاید تو اصل خبر فرق داشته باشه و تو ترجمه مشکلی پیش اومده باشه))
امکان بازگشت بعضی سیاست ها وجود دارد

یعنی ایراد بنی اسرائیلی رو شخصا به درجه جدیدی بردی....
اگه چشم دیدن مایکروسافت و فن هاش و کنسولش رو ندارین لطفا اصلا تو تاپیک های مرتبط بهاش نیاین و ایراد الکی نگیرین...

این بابا داره میگه اگه مردم بخوان، اون امکانات و غیره قبلی رو برمی گردونیم. بعد شما میای کلیک می کنی رو یه کلمه شفاف سازی؟

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin

هیچ جای مصاحبه به بازگشت policy اشاره نشده در ضمن من تعبیری نکردم و حرف مارک رو نقل قول کردم.
هروقت مصاحبه رو خوندی بیا صحبت می کنیم

amingp

کاربر سایت
Feb 27, 2010
138

تیتر اصلی این هست :Xbox One message could’ve been “more open, complete,” some features may return که نصفش ترجمه نشده! ولی اونوریا استقبال کردند پس حتما خوبه!
اگر این قابلیت که من مثلا دیسک ارجینال بگیرم بعد دوستم (البته به مایکرو می گیم فامیلیم :D) بدون داشتن دیسک همزمان بتونه بازی کنه خوبه یعنی می شه! یا فقط نسخه دیجیتال اینجوریه! چون سیاست مایکرو (اولش) فرقی بین نسخه دیجیتال و دیسک قائل نمی شد به جز هزینه اضافی پک و قاب (البته در اصل هم همینه ولی اونجوری به نفع بازی ساز بود نه گیمرها و بازار دست 2)!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر