Microsoft:امکان بازگشت بعضی سیاست ها وجود دارد

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
Marc-Whitten-Xbox-One.jpg

اگر به یاد داشته باشید مایکروسافت در طی اقدامی سیاست هایش در قبال بازی های دیجیتال و هم چنین بازی های دست دوم پس گرفت اما حالا Marc Whitten در طی مصاحبه ای از احتمال بازگشت برخی از این سیاست ها خبر داده.

هر چند او به این نکته اشاره کرد که بازگشت آن سیاست ها به همراه شفافیت بیشتری همراه خواهد بود.همچنین در ادامه اذعان کرد که مشکلات ایجاد شده توسط آن سیاست ها تقصیر خود مایکروسافت است و او این تجربه را از راه سختی اموخت و طبیعی است که برای او مشکل ساز نیز شد:
ما تنها باید با افراد بیشتری صحبت می کردیم و آن ها را درباره نحوه کار سیستم متقاعد میکردیم و مطمئنن مخاطبان بیشتری از این سیاست ها خوشحال می شدند.و این به نوعی باعث خجالت است که نتوانستیم به مخاطبانمان راهی که در اصل میخواهیم بپیماییم , نشان دهیم.اول چیزی که من میخواهم این است که محصول را عرضه کنیم , اما الان من به دنبال این هستم که ما درباره این امکانات چه فکر می کردیم:طرز تفکر ما درباره Xbox live و دیجیتال چگونه است
او ادامه می دهد:
من مردم را میبینیم که احساس میکنند ما از دیجیتال دور شده ایم , در حالی که من این چنین فکر نمیکنم.من معتقدم که ما به مردم حق انتخاب دادیم.این به این معنا بود که ما امکانات بیشتری را اضافه کردیم نه اینکه از آن کم کنیم.و من میدانم که وقتی مردم امکاناتی چون Family Sharing را می بینند می گویند "وای این دقیقا همانی است که میخواستیم!"که فکر میکنم این اتفاق در قبال مباحث مهندسی مثل فریم کمتر می افتد
حذف Family sharing در واقع اشاره ای به درخواستی همگانی برای بازگشت آن است هر چند آقای Whitten هیچ چیز را تایید نکرد اما به این نکته نیز اشاره کرد که اگر چیزی را واقعا مشتریمان بخواهد ما آن را باز خواهیم گرداند.
ما باید درباره کاری که میخواهیم انجام دهیم بیشتر صحبت کنیم چون ممکن است کاری که ما انجام میدهیم ما تفکر مردم متفاوت باشد.وقتی که من چیز هایی مثل آن درخواست را ,از نقطه نظر من ما نظرات زیادی را دریافت کردیم در حالی که Xbox one ذاتا بر اساس دیجیتال ساخته شده است ,و برای داشتن این تجربه ی شگفت انگیز ,ما به این نتیجه رسیدیم که آن ها نیاز به انتخاب دارند.چیزی همانند یک پل برای استفاده از امکانات دیجیتال دنیای امروز.کاری که ما کردیم این بود که امکان آفلاین و فیزیکی را به این کنسول اضافه کردیم.این درباره این نیست که ما جنبه ی دیجیتالی کنسول را فراموش کردیم بلکه این درباره دادن انتخاب است.در حقیقت بحث بر سر این است که ما به همه چگونگی کارکرد کنسول را نشان دهیم و آن ها چه کار هایی میتوانند با آن بکنند.در حقیقت بسیاری از چیز هایی که آن ها میخواهند در حقیقت همان جاست !
اگر واقعا این چیزی است که مخاطبان به دنبال است ما حتما به دنبال راهی خواهیم بود تا آن را بازگردانیم.من نیز باید بیشتر شفاف می بودم.ما نظراتی را دریافت کردیم و متوجه شدیم که ما امکاناتی را نیاز به اضافه کردن داریم و برای اضافه کردن این برنامه ها ما نیاز به فضا تنها برای مهندسی خالص داریم
در آخر او عقب نشینی از سیاست Family sharing را یک حرکت منتقی و قفل منطقه ای را نیز از دیدگاه های ناشران خواند و گفت مایکروسافت هیچ منعی در این باره ندارد.

منبع

the dark knight

کاربر سایت
Aug 9, 2008
1,547
نام
سروش
یک کمپانی غیرقابل اعتماد که هر ثانیه ممکنه 180 درجه Policy هاشون تغییر کنه (به نفع یا ضرر مشتری).
امکانش هست یکی از این تغییر ها رو به ما یادآوری کنید که به ضرر ما بوده؟
یه چیزی از خودتون می بافینا!

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
[h=2]Microsoft:امکان بازگشت بعضی سیاست ها وجود دارد[/h]
شما که تمام سیاست هاتون رو تغییر دادین:d اون "بعضی" دیگه برای چیه؟:d

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,564
نام
محمد
این Family Sharing رو به خاطر اون قضایای DRM درست کرده بودن که بعد از حل شدن مشکل DRM دیگه چیزی در مورد این نگفتن. اگه الان Family Sharing داشته باشیم دیگه فوق العاده میشه، خصوصا در مورد بازی هایی که تمرکزشون رو بخش تک نفره هست و آنلاین قوی ندارن. یکی اینو میخره بین 10 نفر (یا 5 نفر یا اصلا 2 نفر :D) Share میکنه، به به :D

پ.ن: تا ابد بعضی ها حرفهاشون رو تکرار کنن، هر چی این سیاست ها به نفع مشتری تموم بشه امیدوارم تا آخر عمرشون هی سیاست عوض کنن :D
پ.ن2: 90 درصد هم واقعا نمیدونن (یا نمیخوان بدونن) قضیه چیه، فقط میخوان کامنت بدن lol

آخرین ویرایش:

Sɯαsƚikα

April 26 , 2016
کاربر سایت
Jan 2, 2013
4,620
نام
peɪmɑːn
حالا که فروش بهتر شده فیلش دوباره یاد هندوستان کرده :|
فردا تکذیب میشه پس فردا هـم مارک ویتن محترمانه اخراج میشه :-" :d

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
این Family Sharing رو به خاطر اون قضایای DRM درست کرده بودن که بعد از حل شدن مشکل DRM دیگه چیزی در مورد این نگفتن. اگه الان Family Sharing داشته باشیم دیگه فوق العاده میشه، خصوصا در مورد بازی هایی که تمرکزشون رو بخش تک نفره هست و آنلاین قوی ندارن. یکی اینو میخره بین 10 نفر (یا 5 نفر یا اصلا 2 نفر :biggrin1:) Share میکنه، به به :biggrin1:

ممد این سیستم Family Sharing مگه محدودیت زمانی نداشت؟! :-/ اگه اشتباه نکنم میگفتن فقط میشه 60 دقیقه بازی رو روی یه کنسول دیگه Share کرد. اگه واقعا بشه بازی رو به طور کامل بین 10 کنسول Share کرد سیستم بسیار خوبیه و بشدت از بازگشتش حمایت میشه ولی اگه قرار بر 60 دقیقه محدودیت باشه، برای من بود و نبودش فرقی نمیکنه :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,564
نام
محمد
ممد این سیستم Family Sharing مگه محدودیت زمانی نداشت؟! :-/ اگه اشتباه نکنم میگفتن فقط میشه 60 دقیقه بازی رو روی یه کنسول دیگه Share کرد. اگه واقعا بشه بازی رو به طور کامل بین 10 کنسول Share کرد سیستم بسیار خوبیه و بشدت از بازگشتش حمایت میشه ولی اگه قرار بر 60 دقیقه محدودیت باشه، برای من بود و نبودش فرقی نمیکنه :D
اون که مربوط به Demo بود که میشد 60 دقیقه اول هر بازی رو انجام داد :D تو Family Sharing میتونستی 10 نفر رو تو لیستت داشته باشی و این 10 نفر به بازی ها و ... نفر اصلی دسترسی داشتن با این شرط که در هر لحظه فقط نفر اصلی و 1 نفر از اون 10 نفر میتونستن یه بازی رو انجام بدن :D اگه این برگرده حتی با کمتر شدن تعداد افراد بازم خیلی عالیه.

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
Family Sharing بدون نسخه ی Digital و نسخه ی دیجیتالی بدون وجود DRM هیچ معنی ای نمیده. پس طبیعتا بازگشت نسخه ی دیجیتال و Family Sharing بدون بازگشت DRM امکان پذیر نیست. مخصوصا اگه امکان به اشتراک گذاشتن کل بازی وجود داشته باشه.
در کل یه کاری کردن که نه راه پس دارن نه راه پیش. هر کاری کنن این امکان برگشت بعضی سیاست هاشون مساوی میشه با یه معامله ی دو سر باخت برا خودشون و مصرف کننده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر