Microsoft:امکان بازگشت بعضی سیاست ها وجود دارد

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
Marc-Whitten-Xbox-One.jpg

اگر به یاد داشته باشید مایکروسافت در طی اقدامی سیاست هایش در قبال بازی های دیجیتال و هم چنین بازی های دست دوم پس گرفت اما حالا Marc Whitten در طی مصاحبه ای از احتمال بازگشت برخی از این سیاست ها خبر داده.

هر چند او به این نکته اشاره کرد که بازگشت آن سیاست ها به همراه شفافیت بیشتری همراه خواهد بود.همچنین در ادامه اذعان کرد که مشکلات ایجاد شده توسط آن سیاست ها تقصیر خود مایکروسافت است و او این تجربه را از راه سختی اموخت و طبیعی است که برای او مشکل ساز نیز شد:
ما تنها باید با افراد بیشتری صحبت می کردیم و آن ها را درباره نحوه کار سیستم متقاعد میکردیم و مطمئنن مخاطبان بیشتری از این سیاست ها خوشحال می شدند.و این به نوعی باعث خجالت است که نتوانستیم به مخاطبانمان راهی که در اصل میخواهیم بپیماییم , نشان دهیم.اول چیزی که من میخواهم این است که محصول را عرضه کنیم , اما الان من به دنبال این هستم که ما درباره این امکانات چه فکر می کردیم:طرز تفکر ما درباره Xbox live و دیجیتال چگونه است
او ادامه می دهد:
من مردم را میبینیم که احساس میکنند ما از دیجیتال دور شده ایم , در حالی که من این چنین فکر نمیکنم.من معتقدم که ما به مردم حق انتخاب دادیم.این به این معنا بود که ما امکانات بیشتری را اضافه کردیم نه اینکه از آن کم کنیم.و من میدانم که وقتی مردم امکاناتی چون Family Sharing را می بینند می گویند "وای این دقیقا همانی است که میخواستیم!"که فکر میکنم این اتفاق در قبال مباحث مهندسی مثل فریم کمتر می افتد
حذف Family sharing در واقع اشاره ای به درخواستی همگانی برای بازگشت آن است هر چند آقای Whitten هیچ چیز را تایید نکرد اما به این نکته نیز اشاره کرد که اگر چیزی را واقعا مشتریمان بخواهد ما آن را باز خواهیم گرداند.
ما باید درباره کاری که میخواهیم انجام دهیم بیشتر صحبت کنیم چون ممکن است کاری که ما انجام میدهیم ما تفکر مردم متفاوت باشد.وقتی که من چیز هایی مثل آن درخواست را ,از نقطه نظر من ما نظرات زیادی را دریافت کردیم در حالی که Xbox one ذاتا بر اساس دیجیتال ساخته شده است ,و برای داشتن این تجربه ی شگفت انگیز ,ما به این نتیجه رسیدیم که آن ها نیاز به انتخاب دارند.چیزی همانند یک پل برای استفاده از امکانات دیجیتال دنیای امروز.کاری که ما کردیم این بود که امکان آفلاین و فیزیکی را به این کنسول اضافه کردیم.این درباره این نیست که ما جنبه ی دیجیتالی کنسول را فراموش کردیم بلکه این درباره دادن انتخاب است.در حقیقت بحث بر سر این است که ما به همه چگونگی کارکرد کنسول را نشان دهیم و آن ها چه کار هایی میتوانند با آن بکنند.در حقیقت بسیاری از چیز هایی که آن ها میخواهند در حقیقت همان جاست !
اگر واقعا این چیزی است که مخاطبان به دنبال است ما حتما به دنبال راهی خواهیم بود تا آن را بازگردانیم.من نیز باید بیشتر شفاف می بودم.ما نظراتی را دریافت کردیم و متوجه شدیم که ما امکاناتی را نیاز به اضافه کردن داریم و برای اضافه کردن این برنامه ها ما نیاز به فضا تنها برای مهندسی خالص داریم
در آخر او عقب نشینی از سیاست Family sharing را یک حرکت منتقی و قفل منطقه ای را نیز از دیدگاه های ناشران خواند و گفت مایکروسافت هیچ منعی در این باره ندارد.

منبع

マスター.ミラー

کاربر سایت
Mar 11, 2009
594
نام
محمدرضا
درسته مایکروسافت خیلی تو این مدت خیلی حماقت کرده ولی دیگه بعیده اینقدر احمق باشند که DRM ـی رو برگردوند که به خاطرش این همه ازش انتقاد شد و اینقدر بهش لطمه وارد شد و رئیس بخش Xbox به خاطر همین قضیه کارش رو از دست داد و ... مطمئن باش دیگه هیچ کس در این سطح نمیاد یه حماقت رو با این شرایط 2 بار تکرار کنه :D
اگه منظورتون Don Mattrick هست که جدا شدنش از مایکروسافت ربطی به DRM نداشت و از سال 2010 با Zynga وارد مذاکره شده بود.
منبع:Mattrick negotiated Zynga buy-out while at Microsoft in 2010 – report | VG247

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,510
نام
محمد
اگه منظورتون Don Mattrick هست که جدا شدنش از مایکروسافت ربطی به DRM نداشت و از سال 2010 با Zynga وارد مذاکره شده بود.
منبع:Mattrick negotiated Zynga buy-out while at Microsoft in 2010 ***8211; report | VG247
الان به نظرت عجیب نیست ماتریک چند روز بعد از اون چرخش 180 درجه ای مایکروسافت از این شرکت جدا شد؟ :D این چیزی هم که لینک دادید در مورد مذاکره جهت خرید Zynga توسط مایکروسافت بوده به نظرم :D

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,517
نام
میلاد
90درصد هم واقعا نمیدونن (یا نمیخوان بدونن) قضیه چیه، فقط میخوان کامنت بدن lol
حالا کاری ندارم به اون 90 درصد ولی خدایی خود فنای ایکس باکس هم نمیدونن قضیه چیه!:d
:arrowd:
اگه اشتباه نکنم اون آپدیت روز اولی که دادن optional ـه. اگه کسی دانلودش نکنه همون سیستم قبلی رو میتونه داشته باشه.
الان اینم همینو داره میگه. میگه ما این بازی آفلاین و اینا رو به کنسول اضافه کردیم، نگفته قبلی رو حذف کردیم.
بعید میدونم منظورش این باشه :biggrin1:
:d
ایندفعه واقعا این اسم X Box برازنده کنسوله چون خودشونم فکر نکنم بدونن چی ساختن:d

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,986
نام
Mohammad
هرچی هست معلومه یه زلزله 16 ریشتری مخ همشونو تکون داده.
وای آزادی(از بن در اومدن) چه حس خوبیه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
یعنسی واقعا بعضی دوستان متوجه این موضوع نمیشن که فامیلی شیرینگ یه امتیاز بود برای جایگزین کردن قرض دادن دیسک بازی بود ... ؟؟؟ وقتی میشه دیسک رو دیگه به راحتی قرض داد و نصب کرد چه نیازی به این جنگولک بازی ها هست ... این که مثل ps4 بازیت رو با همه دوستانت شیر کنی اونوقت چیز جالبی میشه ....

همین الانم میگه ما باید شفاف سازی میکردیم ... ما باید شفاف سازی کنیم ... مردم رو قانع کنیم .... ولی تو همین مصاحبه هم کاملا تلگرافی و با حذف جزییات داره حرف میزنه ...

تو که میخوای شفاف سازی کنی همین الان بیا رک بگو چه امکاناتی رو میخوایم برگردونیم ... میاد دست میزاره رو فامیلی شیرینگ .... چرا رک نمیگی میخوایم ... drm برگردونیم ... ؟؟؟

یا چک روزانه ....

الان من موندم برنامه مایکرو برای حک نشدن کنسولش چیه ... وقتی چک 24 ساعته که سیستم امنیتی کنسول رو بر اساسش ساخته بود برداشته ؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
چه حالی می ده مایکروسافت بیاد شفاف سازی کنه و بگه بعد تموم شدن پیش فروش ONE در سایتهای آمازون و غیره سیاستها رو به حالت قبلی بر می گردونن:d

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
منبع:Mattrick negotiated Zynga buy-out while at Microsoft in 2010 ***8211; report | VG247

البته این لینکی گذاشتین مربوط به خریده شدن زینگا توسط مایکروسافت که متریک وارد مذاکره شده بود و ربطی به این نداره که متریک میخواست از 2010 از مایکروسافت جدا بشه.

amingp

کاربر سایت
Feb 27, 2010
138
یعنسی واقعا بعضی دوستان متوجه این موضوع نمیشن که فامیلی شیرینگ یه امتیاز بود برای جایگزین کردن قرض دادن دیسک بازی بود ... ؟؟؟ وقتی میشه دیسک رو دیگه به راحتی قرض داد و نصب کرد چه نیازی به این جنگولک بازی ها هست ... این که مثل ps4 بازیت رو با همه دوستانت شیر کنی اونوقت چیز جالبی میشه ....

همین الانم میگه ما باید شفاف سازی میکردیم ... ما باید شفاف سازی کنیم ... مردم رو قانع کنیم .... ولی تو همین مصاحبه هم کاملا تلگرافی و با حذف جزییات داره حرف میزنه ...

تو که میخوای شفاف سازی کنی همین الان بیا رک بگو چه امکاناتی رو میخوایم برگردونیم ... میاد دست میزاره رو فامیلی شیرینگ .... چرا رک نمیگی میخوایم ... drm برگردونیم ... ؟؟؟

یا چک روزانه ....

الان من موندم برنامه مایکرو برای حک نشدن کنسولش چیه ... وقتی چک 24 ساعته که سیستم امنیتی کنسول رو بر اساسش ساخته بود برداشته ؟؟؟؟؟

مشخصه Family ُSharing برای نسخه دیجیتال مورد بحثه نه نسخه دیسکی کلا تمام بحث باسخی به درخواست طرفداران درباره خرید و فروش و شیر نسخه دیجیتالی هست. DRM نسخه دیجیتالی کی رفته که برگرده!؟ (سونی درباره DRM نسخه دیجیتال حرفی زده؟ برای نسخه دیسکی در کنفرانس گفت نداره.)

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
مشخصه Family ُSharing برای نسخه دیجیتال مورد بحثه نه نسخه دیسکی کلا تمام بحث باسخی به درخواست طرفداران درباره خرید و فروش و شیر نسخه دیجیتالی هست. DRM نسخه دیجیتالی کی رفته که برگرده!؟ (سونی درباره DRM نسخه دیجیتال حرفی زده؟ برای نسخه دیسکی در کنفرانس گفت نداره.)

با اینکه قیمت خرید نسخه دیجیتالی تو ایران به صرفه تره ... چند نفر این کار رو میکنن ... ؟؟؟ من کاری به اون وری ها ندارم ... !!! اخه ما که میشینیم ببینیم کدوم کنسول زود تر هک میشه .. نسخه دیجیتالی کجای دلم بزارم ...

مثلا من کل ترافیکی که مخابرات برا دو ماه بهم میده 10 گیگه ... چطور یه بازی 20 گیگی دانلود کنم با سرعت 128 ... هاهاهاها
.....................................................................................

در صمن سونی در مورد بازی که روی دستکاه نصب شده گفته ... وقتی میگه بازی که دچار مشکل شدید و گیر کردید ... شیر میکنید تا دوستانتون براتون رد کنن به چه معنیه ... یعنی اصلا اهمیت نداره .. که چه نسخه ایه ..

تازه سونی گقته این خودش یه جور تبلیغاته برای بازی تا گیمر ها بر اساس تجربه خود بازی تصمیم بگیرن بازی رو تهیه کنن ....

تنها فرقش با فامیلی شیرینگ اینه که باید کنسول میزبان روشن باشه تا بشه بازی کرد ... که فامیلی شیرینگ نیازی به میزبان نیست ولی محدودیت استفاده 2 کاربر یه صورت همزمان رو داره ... و نهایتش 10 اکانت میتونن ازش استفاده کنن

آخرین ویرایش:

amingp

کاربر سایت
Feb 27, 2010
138
با اینکه قیمت خرید نسخه دیجیتالی تو ایران به صرفه تره ... چند نفر این کار رو میکنن ... ؟؟؟ من کاری به اون وری ها ندارم ... !!! اخه ما که میشینیم ببینیم کدوم کنسول زود تر هک میشه .. نسخه دیجیتالی کجای دلم بزارم ...

مثلا من کل ترافیکی که مخابرات برا دو ماه بهم میده 10 گیگه ... چطور یه بازی 20 گیگی دانلود کنم با سرعت 128 ... هاهاهاها
.....................................................................................

در صمن سونی در مورد بازی که روی دستکاه نصب شده گفته ... وقتی میگه بازی که دچار مشکل شدید و گیر کردید ... شیر میکنید تا دوستانتون براتون رد کنن به چه معنیه ... یعنی اصلا اهمیت نداره .. که چه نسخه ایه ..

تازه سونی گقته این خودش یه جور تبلیغاته برای بازی تا گیمر ها بر اساس تجربه خود بازی تصمیم بگیرن بازی رو تهیه کنن ....

تنها فرقش با فامیلی شیرینگ اینه که باید کنسول میزبان روشن باشه تا بشه بازی کرد ... که فامیلی شیرینگ نیازی به میزبان نیست ولی محدودیت استفاده 2 کاربر یه صورت همزمان رو داره ... و نهایتش 10 اکانت میتونن ازش استفاده کنن

من گفتم نسخه دیجیتالی بخرید یا سرعت نت شما زیاده! از یه شاخه به شاخه دیگه می پرید. گفتید تلگرافی حرف زده که نزده گفته برای نسخه دیجیتال یه سری سیاست شفاف و بهتر می خواهیم ارائه بدیم دلیل حرفاش هم 25000 نفری بودن که اون پتیشن را امضا کردن.
سرعت ما کمه تقصیر مایکروسافت یا سونیه! اون قابلیت سونی با این قابلیت مایکرو با هم متفاوتند تفاوت هاش هم که گفتید. این نوع آنلاین و شیر بازی و ... برای عده محدودی در ایران کاربرد داره. کسی که پولش می رسه بازی ارجینال بگیره پولش می رسه اینترنت با سرعت خوب و نامحدود یا حجم بالا تهیه کنه.
شما هم که سرعتتون کمه نه از قابلیت سونی می تونید استفاده کنید نه مایکرو.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
من گفتم نسخه دیجیتالی بخرید یا سرعت نت شما زیاده! از یه شاخه به شاخه دیگه می پرید. گفتید تلگرافی حرف زده که نزده گفته برای نسخه دیجیتال یه سری سیاست شفاف و بهتر می خواهیم ارائه بدیم دلیل حرفاش هم 25000 نفری بودن که اون پتیشن را امضا کردن.
سرعت ما کمه تقصیر مایکروسافت یا سونیه! اون قابلیت سونی با این قابلیت مایکرو با هم متفاوتند تفاوت هاش هم که گفتید. این نوع آنلاین و شیر بازی و ... برای عده محدودی در ایران کاربرد داره. کسی که پولش می رسه بازی ارجینال بگیره پولش می رسه اینترنت با سرعت خوب و نامحدود یا حجم بالا تهیه کنه.
شما هم که سرعتتون کمه نه از قابلیت سونی می تونید استفاده کنید نه مایکرو.

نخیر به هیچ وجه این چیزی که شما گفتید نگفته .... داره میگه احتمال برگشت برخی سیاست ها وجود داره ... که برای عنوان مثال قشنگ رفته دست گذاشته روی قشنگ ترینشون ... روشن نکرده چه سیاست هایی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر