Metro: Last Light | PC | [پست اول خوانده شود]

Metrolastlight.jpg

مطمئنا می توان Metro Last Light را یکی از بهترین و نوآورانه ترین شوتر های سال 2010 دانست که به خصوص بر روی پلتفورم PC با استقبال مناسبی مواجه شد ولی برخی مشکلات موجود در گیم پلی بازی مانع از آن شد تا علی رغم فوق العاده بودن از لحاظ فنی ( به نوعی اولین عنوانی که قابلیت های Dx 11 را نمایش داد) تبدیل به یک شوتر بی نقص شود.
اما حالا ظاهرا THQ آماده است تا به بها دادن بیشتر به این Ip و شرکت سازنده این عنوان را تبدیل به یکی از قطب های ژانر شوتر تبدیل کند .بازي با موتور اختصاصي و ارتقا يافته 4A ساخته ميشود .اكشن بازي هنوز حفظ شده است .ترس در بازي هنوز وجود دارد مخلوطي از ترس DS و اكشن Stalker

Metro Last Light هنوز تاریخ عرضه ی مشخصی ندارد اما احتمال میرود اوایل سال 2013 عرضه شود .
Metro: Last Light
قرار است وقایع 20 سال آینده را بازگو کند، زمانی که تمام روسیه به علت بمب ها و عوامل شیمیایی ویران شده است، و زیرزمین های این شهر اکنون به نوعی ایالت های روسیه را تشکیل می دهند. درگیری و جنگ های داخلی بین ساکنین این مترو ها و زیرزمین ها به مشکلات هسته ای روسیه افزوده است. شخصیت اصلی بازی یعنی "آرتیوم" موظف است که به این مشکلات خاتمه دهد، اما در این بین با چند گروه دیگر مانند"نازی های جدید"و"خرابکاران" نیز باید دست و پنجه نرم کند.

هسته ی اصلی داستانی Last Light را همین چند خط تشکیل می دهد و با اینکه چندان داستانی غنی و ابتکارانه ای نیست اما باید ببینیم که نوع روایت آن چگونه خواهد بود و با چیزی که در قسمت اول دیدیم، مطمئنن 4A Games به همراه نویسندگانش در این زمینه خوب کار خواهند کرد.
با این که قبلا بحث دنباله ی بازی با نام 2034 به میان آمده بود و همه داستان نسخه ی دوم بازی را بر مبنای کمیک نوشته شده توسط Dmitry Glukhovsky می دانستند، اما اینگونه نشد و 4A Games اعلام کرد که Last Light دارای داستانی جداگانه نسبت به کمیک 2034 می باشد.
Last Light عنوانی است که با توجه به اینکه سبک "تیراندازی اول شخص" دارد اما سبک"وحشت" را نیز یدک می کشد. محور Metro یک دنیای آخرالزمانی ـست که باید بیشتر اوغات خود را در میان تونل های سرد و تاریک سپری کنید و در این اماکن به کشتن دیوانه ها، خرابکاران و حتی موجودات عجیب الخلقه بپردازید. ما در نسخه ی قبلی شاهد بخش "چند نفره" نبودیم اما حالا با این که قول داده اند به زیبایی هر چه تمامتر برای بخش تکنفره وقت بگذارند ولی یک بخش "چند نفره" هم برای بازی کننده ها و دوستداران بازی های چند نفره در نظر بگیرند. نکته ی دیگر که بسیار نیز صدا کرد این بود که بازی قرار است به غیر از کنسول Xbox و PC، برای PS3

تاپيك تصاوير بازي

Developer : 4A Games
Publisher : THQ
Genre : Sci-fi FPS
Release Date : 14 May 2013

Metro: Last Light system requirements (minimum)

• CPU: 2.0 GHz dual core CPU, Intel Core 2 Duo or AMD Phenom X2
  • RAM: 1GB of system memory
  • Graphics: DirectX 9 compatible card with 512 MB RAM. Nvidia 200-series or AMD Radeon 3000 series cards.
  • Operating system: Windows XP SP2
  • DirectX compatible audio card
  • 7.5 GB of hard disk space
Metro: Last Light system requirements (recommended)

• CPU: 2.6 GHz quad core Intel or AMD processor, Intel Core i5, AMD Phenom X4
  • RAM: 2GB
  • Graphics: DirectX 10 or 11 compatible card with 1GB of video memory, Nvidia 400-series or AMD 5000-series.
  • Operating system: Windows 7
  • DirectX compatible audio card
  • 7.5 GB of hard disk space
230_fit477x477.1339527610.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: hosein me

B H Z

کاربر سایت
Sep 27, 2005
3,982
نام
Behzad
بازی فوق العاده ایست این Metro واقعا لذت بردم . انصافا نمره 9.0 که بهش Game Spot داده حق اش .

و بایدم در صدر لیست فروش در U.K باشه.

P.A.T.R.I.O.T

کاربر سایت
Jul 22, 2012
380
نام
Taha
یعنی تصویر مانیتور اگه اشتب کنی رنگش عوض میشه و به زردی میزنه/بعد از اینکه طرف میمیره رنگبندی تصویر درست میشه

- - -ویرایش - - -

آقایون یکی ازاون کارای خوب که باید انجام بدیو تاشاید پایان خوبه بازیو ببینیو پیدا کردم توونیز.
ازدوستانی که هنوز بازیو انجام ندادن خواهش میشه اسپویلرو نگاه نکنن:-b
اونجای که میری تیراندازی میکنی به موش ها.
بعد از سه بار پول دادن به اون یارو و تیراندازی به موشها و برنده شدن.یارو بهت یه عروسک خرس میده
تو تصویر جایی که خط کشیده خرس قرار داشته که من عروسکو برداشته بودمو دیر عکس گرفتم
MetroLL%202013-05-20%2018-14-10-01_1.jpg

بعد از اینکه عروسکو برداشتی میبری میدی به یه پسر کوچولو که داره گریه میکنه.اینم از عکسش
MetroLL%202013-05-20%2018-15-43-11.jpg

آره اینو من همون اول انجامش دادم ! b-)
یه جایی هس تو مترو که داری با ماشینه حرکت میکنی و بعدش برمیخوری که یه گروه که Bandit ها بهشون حمله کردن , تو همونطور که میری جلو باید تا اونجا که میتونی مردم اون گروه رو نجات بدی ...
مثلا داری قدم میزنی صدای یه جیغ میاد , یه در سمت راست هس که باید سریع بری تو و همه ی دشمناتو بکشی و یه دخترو نجات بدی ! البته باید خیلی سریع باشی وگرنه کارشو میسازن
yahoo_4.gif
به قول معروف دارن Rape میکنن دختررو ...
yahoo_3.gif

آخرین ویرایش:

I'm a emo punk

کاربر سایت
May 16, 2013
34
نام
Arian
بچه ها اون قسمت بعد Venice که میریم بیرون از مترو و تونل ها اونجا که کلی دورمون ساختمون هست بعدش یه هواپیما سقوط کرده کلی جونور بهت حمله می کنن چیکار باید کرد ؟

Last edited by a moderator:

Jim_raynor

کاربر سایت
Nov 29, 2011
824
نام
مرتضی
بچه ها اون قسمت بعد Venice که میریم بیرون از مترو و تونل ها اونجا که کلی دورمون ساختمون هست بعدش یه هواپیما سقوط کرده کلی جونور بهت حمله می کنن چیکار باید کرد ؟
اولا که بزارش تو تگ اسپویل .
دوما جوابت :
اونجا اول برو تو هوا پیما که سمت چپه نقشه ست و یه بشکه سوخت هست ورش دار . بعد باید بری وسط نقشه که محیط نسبتا بازه و برو رو به جلو یه میله نیم متری هست که روش یه دکمه بسته شده کنارش هم یه دستگاه شبیه موتور برقه . برو دکمه رو بزن و باقیش دیگه مشخصه . باید مقاومت کنی تا قایل برسه بهت .
دهنت سرویسه !
برات آرزوی موفقیت میکنم !!

Last edited by a moderator:

I'm a emo punk

کاربر سایت
May 16, 2013
34
نام
Arian
اولا که بزارش تو تگ اسپویل .
دوما جوابت :
اونجا اول برو تو هوا پیما که سمت چپه نقشه ست و یه بشکه سوخت هست ورش دار . بعد باید بری وسط نقشه که محیط نسبتا بازه و برو رو به جلو یه میله نیم متری هست که روش یه دکمه بسته شده کنارش هم یه دستگاه شبیه موتور برقه . برو دکمه رو بزن و باقیش دیگه مشخصه . باید مقاومت کنی تا قایل برسه بهت .
دهنت سرویسه !
برات آرزوی موفقیت میکنم !!

ربطی به اسپویل نداره چون اصلا چیزی مشخص نیست بعد هم اینکه همه کسایی که میگن نمی خوایم بدونیم حرف الکی میزنن ...!
دیگه از این جا به بعد رو ترینر میزنم چون واقعا از ترس دارم لاغر میشم خیلی وحشتناکه !

---------------------------------------------------------------------------------------------------

یعنی من اصلا نمی تونم باورکنم اون در هواپیما رو ندیدم دلیلشم اینه که من می خوام زود اینو تموم کنم پاک کنم برم رو مالتی بازی های دیگه واسه اینه شدم مثل نوب ها همش میپرسم .
هرچی کلید اون مثلا موتور برق رو میزنم روشن نمیشه یعنی نمی تونه روشن شه مثل موقعی که سوخت نداره ...
این بشکه سوخت رو جایی باید ریخت دیگه .درسته ؟
این میله که میگی همون کنار موتور برف دیگه جدا که نباید باشه ...
خلاصه کار نمی کنه .

آخرین ویرایش:

'USG Ishimura'

CEC Engineer Isaac Clarke
Gold User
Mar 12, 2011
932
نام
کیوان
من رو کامپیوتر بازیو شروع کردم اول 40-50 فریم راحت بم میداد به اون قسمت که میرسیم به کلیسا و دوباره آنا رو میبینیم (بعد از 3 ساعت بازی) به شدت افت فریم پیدا میکنه و غیر قابل بازی میشه و هر چقدرم تنظیمات گرافیکی رو بیارم پایین هیچ اتفاقی نمیافته. من 8 گیگ رم دارم cpu core i5 3570k دارم گرافیکمم hd7850 هست یعنی سیستمم نسبتا قویه وتو هیچ بازی مشکلی ندارم. کسی نمیدونه مشکل مترو چیه؟ ممکنه به خاطر کرکش باشه؟ لطفا راهنمایی کنید. مرسی.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,041
نام
سهند
من رو کامپیوتر بازیو شروع کردم اول 40-50 فریم راحت بم میداد به اون قسمت که میرسیم به کلیسا و دوباره آنا رو میبینیم (بعد از 3 ساعت بازی) به شدت افت فریم پیدا میکنه و غیر قابل بازی میشه و هر چقدرم تنظیمات گرافیکی رو بیارم پایین هیچ اتفاقی نمیافته. من 8 گیگ رم دارم cpu core i5 3570k دارم گرافیکمم hd7850 هست یعنی سیستمم نسبتا قویه وتو هیچ بازی مشکلی ندارم. کسی نمیدونه مشکل مترو چیه؟ ممکنه به خاطر کرکش باشه؟ لطفا راهنمایی کنید. مرسی.

آپدیت رو ریختی ؟ خیلی رو راندمان کارتهای ATI تاثیر داره . درضمن از کرک ریلودد استفاده کن . لینکها تو تایپک مشکلات بازی هست

P.A.T.R.I.O.T

کاربر سایت
Jul 22, 2012
380
نام
Taha
بازیو یکی دوساعت پیش تموم کردم !

اینبار دارم تو حالت Hardcore رنجر مد میرم ...
اصلا رنجر مدش یچیز دیگست !!! محشره :-o

دوستان این آخر بازی که Artyom بمب رو تو D6 منفجر میکنه پایان معمولیشه ؟
میخوام مطمئن شم که اینبار دیگه برم واسه ی پایان خوبش ! :d

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
Metrolastlight.jpg

خوب بازی را امروز تمام کردم از حق نگذریم یکی از 5 بازی برتری بود که تو همه موارد عالی کار کرده بودند چه صدا گذاری چه داستان چه گیم پلی و چه گرافیک زیبای بازی !
جو و اتمسفر هم بی نهایت زیبا و جذاب بود که تو کمتر بازی به این شکل همه را در یک جا می تونیم مشاهده کنیم !
تنها ایرادی که از بازی می شد گرفت هوش مصنوعی بازی بود البته من رو نرمال رفتم شاید رو درجه سختی بالا تر فرق کنه
با اینکه جدیدانه زیانه حال و نه وقت گیم رفتن داشتم ای ن از اون باز یهای بود که وقتس استارت میزنی نمی تونی به راحتی از توش بیای بیرون
به هر حال گرافیک بازی تا الان از هر چی دیده بودم چه رو pcچه رو بازیهای که برای ps4معرفی کردن ی سر گردن بالاتر بود
نمره
گیم پلی:عالی :10
داستان:بی نهایت زیبا :10
موسیقی و صداگذاری:10
گرافیک:بی نهایت چشم نواز :10
نمره نهای :10

Jim_raynor

کاربر سایت
Nov 29, 2011
824
نام
مرتضی
ربطی به اسپویل نداره چون اصلا چیزی مشخص نیست بعد هم اینکه همه کسایی که میگن نمی خوایم بدونیم حرف الکی میزنن ...!
دیگه از این جا به بعد رو ترینر میزنم چون واقعا از ترس دارم لاغر میشم خیلی وحشتناکه !

---------------------------------------------------------------------------------------------------

یعنی من اصلا نمی تونم باورکنم اون در هواپیما رو ندیدم دلیلشم اینه که من می خوام زود اینو تموم کنم پاک کنم برم رو مالتی بازی های دیگه واسه اینه شدم مثل نوب ها همش میپرسم .
هرچی کلید اون مثلا موتور برق رو میزنم روشن نمیشه یعنی نمی تونه روشن شه مثل موقعی که سوخت نداره ...
این بشکه سوخت رو جایی باید ریخت دیگه .درسته ؟
این میله که میگی همون کنار موتور برف دیگه جدا که نباید باشه ...
خلاصه کار نمی کنه .
توی همون هواپیما یه بشکه بنزین هست ! بیار بریز تو موتور برق و تموم .

- - -ویرایش - - -

بازیو یکی دوساعت پیش تموم کردم !

اینبار دارم تو حالت Hardcore رنجر مد میرم ...
اصلا رنجر مدش یچیز دیگست !!! محشره :-o

دوستان این آخر بازی که Artyom بمب رو تو D6 منفجر میکنه پایان معمولیشه ؟
میخوام مطمئن شم که اینبار دیگه برم واسه ی پایان خوبش ! :d
برای منم همینطوری شد .
الانم قصد دارم با حالت رنجر تمومش کنم .

- - -ویرایش - - -

واقعا حیف خوردم که این بازی رو پایرت کردم . همش تقصیر این ادلار لعنتیه . اگر همون قیمت قدیم میبود 100در100 اریجیش میکردم !

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,041
نام
سهند
منم بازی رو تموم کردم
یه سوالی برام پیش اومده
واسه من تو مرحله The Last Battle آخرش شکست خوردن و آرتیوم بمب رو زد و همه رو فرستاد هوا + خودشو بقیه .
پایان خوبش اونوقت چی میشه؟

S@EET

کاربر سایت
Jun 28, 2011
1,070
نام
مهدی
منم بازی رو تموم کردم
یه سوالی برام پیش اومده
واسه من تو مرحله The Last Battle آخرش شکست خوردن و آرتیوم بمب رو زد و همه رو فرستاد هوا + خودشو بقیه .
پایان خوبش اونوقت چی میشه؟

کد زیر رو بزن تو google لینک تصویریش میاد میتونی خودت ببینی البته اگر قصد نداری خودت به هدف دیدن این پایان کل بازی رو از اول بری.

DimUaBsN3RI

Jet

کاربر سایت
Oct 23, 2012
729
نام
Reza

خوب اومدم دم موتور برقه با چی بنزینو بریزم ...
الان بنزین باهامه یعنی نمی دونم باهام هست یا نه ...
رفتم تو هواپیما اومد گالون رو برداره یهو اون جونور آشغال حمله کرد نمی دونم برداشت یا نه ...
ولی باز که برگشتم حرکتی نکرد یعنی برداشته دیگه درسته ...
ببین به چه نوبی افتادم آخه من اصلا سینگل باز نیستم واقعیتش ...

عزیز من میری داخل هواپیما چندتا قوطی رو جابه جا میکنه ولی چیزی داخلش نیست که برداره . از هواپیما میای بیرون دکمه M رو نگه دار تا قطب نما یا به اصطلاح جهت یابش ظاهر بشه از اون استفاده کن برو جلو تا میرسی به ی خونه خرابه اونجاست که ظرف بنزین رو پیدا می کنی .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر