Metro: Last Light | PC | [پست اول خوانده شود]

Metrolastlight.jpg

مطمئنا می توان Metro Last Light را یکی از بهترین و نوآورانه ترین شوتر های سال 2010 دانست که به خصوص بر روی پلتفورم PC با استقبال مناسبی مواجه شد ولی برخی مشکلات موجود در گیم پلی بازی مانع از آن شد تا علی رغم فوق العاده بودن از لحاظ فنی ( به نوعی اولین عنوانی که قابلیت های Dx 11 را نمایش داد) تبدیل به یک شوتر بی نقص شود.
اما حالا ظاهرا THQ آماده است تا به بها دادن بیشتر به این Ip و شرکت سازنده این عنوان را تبدیل به یکی از قطب های ژانر شوتر تبدیل کند .بازي با موتور اختصاصي و ارتقا يافته 4A ساخته ميشود .اكشن بازي هنوز حفظ شده است .ترس در بازي هنوز وجود دارد مخلوطي از ترس DS و اكشن Stalker

Metro Last Light هنوز تاریخ عرضه ی مشخصی ندارد اما احتمال میرود اوایل سال 2013 عرضه شود .
Metro: Last Light
قرار است وقایع 20 سال آینده را بازگو کند، زمانی که تمام روسیه به علت بمب ها و عوامل شیمیایی ویران شده است، و زیرزمین های این شهر اکنون به نوعی ایالت های روسیه را تشکیل می دهند. درگیری و جنگ های داخلی بین ساکنین این مترو ها و زیرزمین ها به مشکلات هسته ای روسیه افزوده است. شخصیت اصلی بازی یعنی "آرتیوم" موظف است که به این مشکلات خاتمه دهد، اما در این بین با چند گروه دیگر مانند"نازی های جدید"و"خرابکاران" نیز باید دست و پنجه نرم کند.

هسته ی اصلی داستانی Last Light را همین چند خط تشکیل می دهد و با اینکه چندان داستانی غنی و ابتکارانه ای نیست اما باید ببینیم که نوع روایت آن چگونه خواهد بود و با چیزی که در قسمت اول دیدیم، مطمئنن 4A Games به همراه نویسندگانش در این زمینه خوب کار خواهند کرد.
با این که قبلا بحث دنباله ی بازی با نام 2034 به میان آمده بود و همه داستان نسخه ی دوم بازی را بر مبنای کمیک نوشته شده توسط Dmitry Glukhovsky می دانستند، اما اینگونه نشد و 4A Games اعلام کرد که Last Light دارای داستانی جداگانه نسبت به کمیک 2034 می باشد.
Last Light عنوانی است که با توجه به اینکه سبک "تیراندازی اول شخص" دارد اما سبک"وحشت" را نیز یدک می کشد. محور Metro یک دنیای آخرالزمانی ـست که باید بیشتر اوغات خود را در میان تونل های سرد و تاریک سپری کنید و در این اماکن به کشتن دیوانه ها، خرابکاران و حتی موجودات عجیب الخلقه بپردازید. ما در نسخه ی قبلی شاهد بخش "چند نفره" نبودیم اما حالا با این که قول داده اند به زیبایی هر چه تمامتر برای بخش تکنفره وقت بگذارند ولی یک بخش "چند نفره" هم برای بازی کننده ها و دوستداران بازی های چند نفره در نظر بگیرند. نکته ی دیگر که بسیار نیز صدا کرد این بود که بازی قرار است به غیر از کنسول Xbox و PC، برای PS3

تاپيك تصاوير بازي

Developer : 4A Games
Publisher : THQ
Genre : Sci-fi FPS
Release Date : 14 May 2013

Metro: Last Light system requirements (minimum)

• CPU: 2.0 GHz dual core CPU, Intel Core 2 Duo or AMD Phenom X2
  • RAM: 1GB of system memory
  • Graphics: DirectX 9 compatible card with 512 MB RAM. Nvidia 200-series or AMD Radeon 3000 series cards.
  • Operating system: Windows XP SP2
  • DirectX compatible audio card
  • 7.5 GB of hard disk space
Metro: Last Light system requirements (recommended)

• CPU: 2.6 GHz quad core Intel or AMD processor, Intel Core i5, AMD Phenom X4
  • RAM: 2GB
  • Graphics: DirectX 10 or 11 compatible card with 1GB of video memory, Nvidia 400-series or AMD 5000-series.
  • Operating system: Windows 7
  • DirectX compatible audio card
  • 7.5 GB of hard disk space
230_fit477x477.1339527610.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: hosein me

B H Z

کاربر سایت
Sep 27, 2005
3,986
نام
Behzad
tranceyou > مشکل این جاست که اون همراه اصلا حرکتی نمی کنه.

کسی تا حالا مرحله هواپیمایی مسافربری رو یادش نمیاد، بابا از مترو میایی بیرون بعد میری داخل یک هواپیمایی مسافربی که سقوط کرده بعدش یک مقداری میری جلوتر میری داخل کابین خلبانها صحنه ها سقوط رو نشون میده

بعد میری بیرون ی موجود چهش یافت که داره پرواز می کنه باید بزنیش بعد با همراهت میری جلوتر چندتا موجود خطرناک میان که باید بکشیش بعد همراه میگه Follow Me Faster Faster بعد هیچ حرکتی نمی کنه نمی دونم چرا.

I'm a emo punk

کاربر سایت
May 16, 2013
34
نام
Arian
tranceyou > مشکل این جاست که اون همراه اصلا حرکتی نمی کنه.

کسی تا حالا مرحله هواپیمایی مسافربری رو یادش نمیاد، بابا از مترو میایی بیرون بعد میری داخل یک هواپیمایی مسافربی که سقوط کرده بعدش یک مقداری میری جلوتر میری داخل کابین خلبانها صحنه ها سقوط رو نشون میده

بعد میری بیرون ی موجود چهش یافت که داره پرواز می کنه باید بزنیش بعد با همراهت میری جلوتر چندتا موجود خطرناک میان که باید بکشیش بعد همراه میگه Follow Me Faster Faster بعد هیچ حرکتی نمی کنه نمی دونم چرا.

من دقیقا اونجایی که هواپیما داره سقوط می کنه رو یادمه که که بالای شهره بعد فریاد میزنن و سقوط اما بعدش چیز خاصی نبود که نشه رد کرد ...
مشکل کرک داری یه کرک دیگه بریز .

iCe m@n

کاربر سایت
Jun 14, 2010
841
دوستان من اینجا چی کار باید بکنم

هر چی هم میخوام بپرم روی این کلک نمیشه می افته توی آب
البته اینم بگم باک بنزین پیدا کردم دستگاه هم روشن کردم این کلک رو آورده تا نزدیک های من ولی دستگاه از حرکت ایستاد منم نمیتونم برم روی کلک
ممنون میشم بگید کار خاصی باید انجام بدم؟

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
البته اینم بگم باک بنزین پیدا کردم دستگاه هم روشن کردم این کلک رو آورده تا نزدیک های من ولی دستگاه از حرکت ایستاد منم نمیتونم برم روی کلک
متاسفانه در اكثر چپترهايه بازي باگ وجود داره كه باعث شده كمي كيفيت كار پايين بياد.
شما بايد اين چپتر رو از اول لود كنيد وبريد.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,882
نام
صابر
دوستان توجه کنن ! لطفا توجه کنن !

تصاویر را که قرار میدهید سعی کنید تگ و در اسپویلر باشند تا دوستان دیگر دچار سنگینیه صفحه نشوند ! همینطوری که در زیر مشاده میکنید قابلیتی اضاف شده که تعداد بازدید کننده ها رو میزنه و در حال حاضر هم 351 نفر بازیدید کننده داشته تاپیک .

مورد دوم هم اینه که از فونت مناسب و رنگ مناسب استفاده کنید نیازی نیست فونتتون رنگی باشه ، منی که میبینید قرمز بعضی جاها رو مینوسیم به خاطر تاکید بیشتره ، ولی بعضی از دوستان تمام آبی یا قرمز مینویسنن و همچنین سایز فون رو تغییر میدهند نیازی به این کار نیست .

دوستان گل لطفا این دو مورد رو در این تاپیک و بقیه تاپیکها رعایت کنن ، صمیمانه ممنونم

I'm a emo punk

کاربر سایت
May 16, 2013
34
نام
Arian
یعنی واقعا استودیو اوکراینی فراتز از اون چیزی که تصور میشد بی نظیره !
خیلی عالی ساخته بازی تو تک تک قسمت میشه دقت و خلاقیت رو دید ...
امیدوارم فقط ادامه داشه باشه !
راستی بعد از اون قسمت که میره واسه نجات آنا چقدر دیگه مونده تا End ؟

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,066
نام
سهند
یعنی واقعا استودیو اوکراینی فراتز از اون چیزی که تصور میشد بی نظیره !
خیلی عالی ساخته بازی تو تک تک قسمت میشه دقت و خلاقیت رو دید ...
امیدوارم فقط ادامه داشه باشه !
راستی بعد از اون قسمت که میره واسه نجات آنا چقدر دیگه مونده تا End ؟
چه علاقه ای به Bold کردن نوشته هات داری تو
حدود 2 ، 3 ساعت

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,110
نام
پوریا
کارایی که بعث گرفتن Morality (اخلاقیات) و در نتیجه باز شدن پایان دوم بازی میشه:
- نکشتن سربازان تسلیم شده
- به داستان هایی که NPC تعریف میکنن، گوش بدید، حالا میتونه دشمنانتون هم باشه.
- دستگاه های موزیک (گیتار، نواز صوت و ...) رو به کار بندازید
- به گداها حتما گلوله(پول) بدین
- اون چیزایی که بهتون میگن حتما انجام دهید. مثلا Dark One میگه "این حیووان ها وحشی اند ولی نکششون"
- در مرحله QUARANTINE مهمات مخفی شده رو پیدا کنید
- مراحل SEPARATION ،FACILITY ،REVOLUTION ،BRIDGE بدون کشتن کسی رو تمام کنید. (سعی کنید کمتر بیهوش کنید)
- توی مرحله BANDITS همه اسیران رو نجات بدین
- توی مرحله ی Reich تمام زندانیان رو آزاد کنید.(آخر مرحله، قبل از اینکه با دوستتان همزمان دسته رو بکشید)
- توی مرحله VENICE توی مسابقه برنده شید و جایزه (خرس عروسکی) رو به بچه بدید
- توی شهر مرده(مرحله DEAD CITY) تمامی رویاها رو ببینید و روی پشت بوم اصلا به او غول پرنده تیر نزنید.
- Pavel و Lesnitsky رو نکشید.
- حیوان هایی که بعد از کشتن Mother Bear Mutant میان و میخورنش رو بکشید.

کارهایی که Morality رو کم میکنن:
- کشتن آدمها
- کشتن سربازان تسلیم شده
- دزدی کردن وسایل مردم در شهر ها (ونیز و ...)

h_r_v

کاربر سایت
Mar 29, 2009
38

فکر کنم موتور یه بار خاموش میشه باید دوباره روشنش کنید!

naruto22

کاربر سایت
Mar 14, 2009
959
نام
ناروتو
دوستن اینم شاتگان جدید فقط میترکونه و تو حالت رنجر باز میشه البته من که باره اول رو معمولی تمومش کردم نبود ولی الان که دوباره رو رنجر شروع کردم اینو بهم داد

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,393
نام
Majid
خوب منم یک چند ساعت پیش بازی رو نصب کردم!
تا بعد از فرار کردن از زندان نازی ها رفتم
تا اینجا خیلی بهم چسبید
گیم پلی بازی خیلی متنوع و عالی هست و همینطور اعتیاد آور.
تا اینجای کار من هنوز کوچیک ترین ترسی احساس نکردم گرچه هنوز زیاد نرفتم:D.
تنها نکته ای که خیلی رفت رو اعصابم دیر مردن سربازا بود! یا باید هدشات کنی یا باید یک خشاب کامل روشون خالی کنی تابمیرن!
هر چی دقت میکنم بازی بشدت شبیه Wolfenstein هست! همونطور تخیلی - همون برهه زمانی - همونطور ترسناک! یک جورایی منو یاد Wolfenstein انداخت گرچه این کجا اون کجا:D

فریم دهی بازی هم واقعا خوبه و جای تحسین داره!
البته فریم دهی قبل از نصب آپدیت 2 بشدت افتضاحه و پر از افت فریمه ولی بعد از نصب آپدیت کامل از این رو به اون رو میشه!

در کل تا اینجا که خیلی کیف کردم امیدوارم تا آخر همینطوری کیف بده:x

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,110
نام
پوریا
دوستن اینم شاتگان جدید فقط میترکونه و تو حالت رنجر باز میشه البته من که باره اول رو معمولی تمومش کردم نبود ولی الان که دوباره رو رنجر شروع کردم اینو بهم داد

من هم دوباره بازی رو رفتم. ولی همچین اسلحه ای بهم نداد. شما این رو از کجا گرفتی؟ از همون اول بازی گرفتی یا از جایی برداشتی؟
کدوم حالت رنجر رو رفتی؟ اولی یا دومی؟

Jim_raynor

کاربر سایت
Nov 29, 2011
824
نام
مرتضی
کارایی که بعث گرفتن Morality (اخلاقیات) و در نتیجه باز شدن پایان دوم بازی میشه:
- نکشتن سربازان تسلیم شده
- به داستان هایی که NPC تعریف میکنن، گوش بدید، حالا میتونه دشمنانتون هم باشه.
- دستگاه های موزیک (گیتار، نواز صوت و ...) رو به کار بندازید
- به گداها حتما گلوله(پول) بدین
- اون چیزایی که بهتون میگن حتما انجام دهید. مثلا Dark One میگه "این حیووان ها وحشی اند ولی نکششون"
- در مرحله QUARANTINE مهمات مخفی شده رو پیدا کنید
- مراحل SEPARATION ،FACILITY ،REVOLUTION ،BRIDGE بدون کشتن کسی رو تمام کنید. (سعی کنید کمتر بیهوش کنید)
- توی مرحله BANDITS همه اسیران رو نجات بدین
- توی مرحله ی Reich تمام زندانیان رو آزاد کنید.(آخر مرحله، قبل از اینکه با دوستتان همزمان دسته رو بکشید)
- توی مرحله VENICE توی مسابقه برنده شید و جایزه (خرس عروسکی) رو به بچه بدید
- توی شهر مرده(مرحله DEAD CITY) تمامی رویاها رو ببینید و روی پشت بوم اصلا به او غول پرنده تیر نزنید.
- Pavel و Lesnitsky رو نکشید.
- حیوان هایی که بعد از کشتن Mother Bear Mutant میان و میخورنش رو بکشید.

کارهایی که Morality رو کم میکنن:
- کشتن آدمها
- کشتن سربازان تسلیم شده
- دزدی کردن وسایل مردم در شهر ها (ونیز و ...)
منم همین حدس رو میزدم برای همین تقریبا تمام این کارها رو کردم(به جز این "مراحل SEPARATION ،FACILITY ،REVOLUTION ،BRIDGE بدون کشتن کسی رو تمام کنید.") و کارهای بدو هم نکردم ولی هنوز همون پایان عادی رو مبینم .
کسی هست اون یکی پایان رو بدونه چه طوریه ؟ خیلی فرق میکنه ؟

طبق تصویری که شما گذاشتی الان سوار کلک شدی رفتی اونر رود خونه . چون اینورش که هنوز روزه و وقتی میرسی اونر شب شده پس دیگه چرا میخوای سوار کلک بشی .:| :| :|

درود ، سلام به همه ، من وقتی بازی اجرا میکنم بعد اینکه اسم انویدیا میاد بازی میاد بیرون و صفحه شبیه داس باز میشه ویندوز سیستمم 8
برای حلش به اینجا مراجعه بکن .

- - -ویرایش - - -

این اسلحه بعد از اسیر شدن از دست میده و دوباره معلوم نیست کجا به دست بیاد ! فکر کنم دیگه نیست .

- - -ویرایش - - -

ببین عموجون وقتی فاز بالا برداری تو لایو دیگه نمی فهمی Single چیه اینم واسه این بازی کردم که 2033 رو خیلی حال کردم باش .
دو یو آندراستند ؟
وگرنه خیلی به ندرت پیش میاد تنهایی بازی کنم ...
به زودی کل بازی های اورجینمو می خوام حراج بزنم تو بازار سنتر دیگه نمی خوامشون .
باورت میشه من shift /shift 2/fifa collection/fifa manager collection/the run /most wanted /bad company2/moh2010/mass effect coolection/crysis2 /srysis3/
رو دارم .ولی تو استیم یه دونه هم ندارم .
ببین داداش . شما تازه رسیدی . یه خورده باش عرقت خشک بشه بعد بپر به اینو و اون :|
مولتی یه چیزه سینگل یه چیزه دیگه . حالا اینی که شما به بخش مولتی علاقه داری چه افتخاری داره که ما باید بهش حسودی کنیم ؟ :|
توی بازی سنتر خیلیها اریج بازن ولی نمیان جار بزنن من اریج بازی میکنم و ... بعدشم اصلا کی سوال کرد که شما اریج بازی میکنی یا کپی ؟ :| اصلا اهل اریج بودن چه ربطی داره به گیر کردن یا نکردن توی یه جای بازی . خب همه گیر میکنن .
با گفتن کلمه " عمو جون " بزرگ نمیشی فقط طرز فکر باقیه رو نصبت به خودت عوض میکنی .
موفق باشی

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,482
نام
Matthew
خوب منم یک چند ساعت پیش بازی رو نصب کردم!
تا بعد از فرار کردن از زندان نازی ها رفتم
تا اینجا خیلی بهم چسبید
گیم پلی بازی خیلی متنوع و عالی هست و همینطور اعتیاد آور.
تا اینجای کار من هنوز کوچیک ترین ترسی احساس نکردم گرچه هنوز زیاد نرفتم:D.
تنها نکته ای که خیلی رفت رو اعصابم دیر مردن سربازا بود! یا باید هدشات کنی یا باید یک خشاب کامل روشون خالی کنی تابمیرن!
هر چی دقت میکنم بازی بشدت شبیه Wolfenstein هست! همونطور تخیلی - همون برهه زمانی - همونطور ترسناک! یک جورایی منو یاد Wolfenstein انداخت گرچه این کجا اون کجا:D

فریم دهی بازی هم واقعا خوبه و جای تحسین داره!
البته فریم دهی قبل از نصب آپدیت 2 بشدت افتضاحه و پر از افت فریمه ولی بعد از نصب آپدیت کامل از این رو به اون رو میشه!

در کل تا اینجا که خیلی کیف کردم امیدوارم تا آخر همینطوری کیف بده:x

البته من که فکر نمی کردم سبک بازی ترسناک باشه :d

جالبه منم دقیقا تا همینجا که تو رفتی همین 10 مین پیش اومدم بیرون، رفته بودم :d
بازی فوق العادست. با اینکه کارتم ATI هست اما بازم از فریم دهی شکایتی ندارم گرچه موقع امتیاز دهی خوب حالش رو میگیرم :d

بازی جو عالی ای داره، داستانش هم دنبال شونده هست. شوتر بازی خیلی خوب کار شده و همینطور حرکات اکشن. گرافیک خیلی عالی ای هم داره ولی من
هنوز می گم به Crysis و Cryengine نمیرسه :d

تا الان بهترین بازی 2013 برای من این بازی بوده با اینکه هنوز 30 دقیقه رفتم:d

یه سوال :
منظورش از Dark One همون موجودات هستند دیگه ؟ بعد علت دقیق تبدیل انسان ها به این موجودات چی بود ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر