PlayStation Knack

سلام !

ufpsmgawrwpkn1t56a4.jpg

Knack یک بازی اکشن با المانهای سبک پلتفرمر است که توسط استودیوی SCE Japan در حال ساخت میباشد. در این بازی شما کنترل یک موجود ربات مانند به نام Knack (نَک) که قدرتهای عجیب و اسرار آمیزی دارد را به دست میگیرید.
اطلاعات زیادی در مورد داستان این بازی منتشر نشده اما تا این حد میدونیم که Knack توسط انسانها برای مقابله با ارتش گابلین ها ساخته شده است تا از نسل بشریت در مقابل آنها دفاع کند. این جنگ ادامه دارد تا موقعی که انسان ها متوجه خطر و تهدید بزرگتری از گابلین ها می شوند.
همچنین Knack در مراسم Playstation Meeting به همراه رونمایی از کنسول جدید سونی با تریلر 2 دقیقه ای برای اولین بار به نمایش گداشته شد و از عناوین لانچ PS4 به شمار می آید.
هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه Knack در نظر گرفته نشده است.

لینک تریلر

تصاویر :

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
این بنده خدا Knack چقدر هیتر داره اینجا!:D

من کاملا با نظر آریا موافقم!
:d
ماکان آخه این کجاش برا بچه هاست؟
:-"
این Knack با اون قیافش و اون صداش!

کلا این بازی احساس میکنم بین اینکه کدوم گروه مخاطب رو جذب کنه گیر کرده
:-"
، من حس اینکه بچه ها دوستش داشته باشن بهش ندارم(کودک درونم انتظارات دیگه ای داره
) ، از اونطرف دوباره همسن های ما رو هم کامل جذب نمیکنند!

البته ما که پلتفرمر دوست داریم، این رو هم خوب مطمئنا ازش خوشمون میاد، ولی نه اونقدری که باید خوشمون بیاد!
:|
من انتظار یه دنیا و کاراکترهای فان تری دارم از بازی های پلتفرمر!

ولی من نظرم به نظر خودم نزدیک تره!:D اتفاقا Knack از این نظر، یعنی جذب حداکثر مخاطب واقعا عالیه! من گیمرهای زیادی رو دیدم که هم سن و سال خودمن اما دوستش دارن، از طرفی بچه های زیادی رو هم دیدم که با یه نگاه جذب بازی شدن. مثلا سه قلوهای دایی من 9 سالشونه و تریلر بازی رو که بهشون نشون دادم داشتن از سر و کولم بالا میرفتن اینو بریزم رو PSP ایشون!:D نمیشد هم بهشون حالی کنه برای PS4 و بعدا میاد!:D

Knack بنظر من مثل یه سریال انیمیشنی دنیای منحصر به فرد خودش رو داره. شخصیتش هم بامزس و کلا میتونه یه سری خیلی خوب باشه. نمیگم کارکترش کاریزما کرش رو داره چون مقایسشون هم خنده داره اما مثل کرش منحصر به فرد نبودنش دلیل بر بد یا متوسط بودنش هم نیست! من فکر میکنم در حد یک پلتفرمر خوب برای لانچ یه کنسول، نمره قبولی رو میگیره و روش بیشتر کار بشه پتانسیل تبدیل به یک IP بزرگ رو هم داره!

نمیدونم چطوری توضیح بدم ماکان !
:biggrin1:
کلاً جنب و جوش و تحرک توی بازی خیلی کمه ! حالا کاری ندارم که به شدت خطی هست (خود من از بازی های خطی خوشم میاد ، ولی Knack دیگه رسماً ترکونده در این زمینه !
) ولی حتی از بازی های نسل PS1 هم خالی تر به نظر میرسه. یعنی Crash Bandicoot ها که برای همین نوع مخاطب بودن و حالت خطی هم داشتن ، خیلی انرژی بیشتری داشتن ! اینجا توی مسیرهای تنگ و باریک یه کمی راه میری و دو تا Orc میان و میترکونیشون و دوباره یه کم میری جلوتر و یه تانک میاد و ... حالا برای تنوع یه سری جای مخفی هم درست کردن که حداقل اون طوری که من توی ویدئوها دیدم ، خیلی تابلو هستن و زیاد هم مخفی نیستن !

خود کاراکتر Knack هم بعید میدونم خیلی محبوب بشه. اگه فقط حالت کوچیکش توی بازی بود ، خیلی عالی بود و خودم به شدت باهاش حال میکردم ! یه جورایی بامزه و جالبه ، مثلاً آخرین تیکه توی اولین ویدئوی بازی خیلی عالی بود و به شدت ازش خوشم اومد ! یه قیافه مُنگل و خنده داری داشت !

ولی اون حالت بزرگش خیلی توی ذوق میزنه و با صدایی شبیه بوکسورهای آمریکایی هم صحبت میکنه که حس خوبی به آدم نمیده !

کلاً بیشترین امیدم به داستان بازی هست که مثلاً اواخر بازی یه جورایی بار احساسی پیدا کنه و یه مشکلی برای Knack پیش بیاد که مخاطب تحت تأثیر قرار بگیره و اینا.

دقیقا منم میخواستم بگم Knack کارکتر اخمخ و بامزه ای داره!:D ببین آریا من میفهمم چی میگی. Knack عین مثلا کرش 3 مالتی ژانر نیست و فضای ان شادابی رو هم نداره اما بازم میگم حداقل برای من عین یه سریال کارتونی باحاله. سریالی که هر قسمتش داستان مبارزه نک و ان پسره با یه دشمن هست! عین سریال کارتونیای کلاسیک! فکر میکنم از این نظر خیلی قویه! گیم پلیش هم پیاده سازی خوبی داشته باشه میتونه حتی فراتر از انتظار باشه! ایده واقعا جالبی داره و باید پذیرفت همچین بازی ها نمیتونن کمتر از این خطی باشن!

مشکل از لوکیشن هاست یا شایدم Level Design ـه خیلی ساده یا نمیدونم چیه که آدم رو جذب خودش نمیکنه . خود knack از نظر من مشکلی نداره البته .

فکر میکنم لول دیزاین ساده و بدون پیچیدگیش به این دلیل هست که بچه ها راحت ازش لذت ببرن! مثل همین سه قلوهای دایی من که یه نمه خنگن و بازی یکم سخت باشه اصلا نمیتونن تحلیل کنن باید چیکار کنن!:D این رو هم باید در نظر گرفت! کلا Knack‌ کار سختی رو باید انچام بده و بنظر من موفق بوده! هم باید انقدر ساده و روون و بدور از پیچیدگی باشه که مخاطب کم سن و سال بتونه باهاش کنار بیاد و هم اینکه در عین حال المان های نوستالژیکی داشته باشه که امثال من و تو هم جذبش بشیم! حالا بگذریم که کلا من از بازی های Mature خوشم نمیاد و در عوض بازی های بچگونه دوست دارم!:D اما کلا!

تنها چیزی که تو این بازی من نمیبینم فانه
:|

امین تو یکی دیگه حرف نزن که جفت پا میام تو صورتت!:| :D

در هر صورت اینا نظرات شخصی منن و قطعا مطلق درست نیست. من تو Knack یه بازی خیلی خوب با مکانیسم های خلاقانه میبینم که میتونه مفرح و سرگرم کننده باشه. خصوصا اینکه داستان محوره و بنظر من تو این ژانر المان خوب و مهمی برای جذاب مخاطب هست. من که قطعا اولین بازی که روی PS4 بازی میکنم همینه!:D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
@ ماکان
هیتر نیستیم ولی انتظار بیشتری داریم! :d
من بازم با توضیحات آریا 100% موافقم! :d
این Knack رو میخوای بزار جلوی هر کاراکتر پلتفرمری که میشناسی! :-" به نظرم از همشون کم میاره :d همین کوتارو، کاراتر Puppeteer هم حتی جالب تر میخوره از این :d طراحی مراحل و ایناشم همچنین! :d
یعنی اون رو میکردن بازی لانچ PS4 به نظرم موفق تر بودن :-"
دیگه حالا با کراش و اسپایرو و رچت و اسلای (و تا حدودی جک) هم مقایسه کنی که دیگه هیچ :-"

حالا انشاالله بازی بیاد و موفق بشه و لذت ببریم! :d چون بازی کردنش واجبه! :d بین بازی های انحصاری لانچ هم از بقیه بهتره! :d :-"

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
نظر من همون نظر ماکان هست دقیقاً ! :D

مقایسه اینارو بگذارید کنار ! هنوز که بازی منتشر نشده که ببنیم بازی چه کیفیت داستان و تجربه ای برامون رقم میزنه بعد بخوایم با یه جمع بندی کلی کرکتر Knack رو تحلیل و مقایسه کنیم !
پس این مسائل باشه واسه بعد از عرضه ... پیش داوری از الان جایز نیست !:D البته منم قبول دارم با نمایشهای بازی تا حالا یه مقدار محیطها به نظر خالی میرسه . بدم نمیاد اگه یه کم پر تر و پر انرژی تر و متنوع تر بشه .
به هر حال جای یه پلتفرمر درست حسابی رو قراره موقع لانچ کنسول پر کنه . من از الان میگم این بازی حداقل در حد و اندازه یه پلتفرمر خوب و قابل قبول موفق میشه . :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
هیترهای عزیز پیشنهاد میکنم این ترلر بالایی رو حتما ببینید! گیم پلی بازی واقعا خوبه! خصوصا مکانیسم اویدش خیلی جالب درآمده و بازی رو یه ذره تکنیکی کرده. البته کسی که داره بازی میکنه بشدت چیزدسته و باعث میشه ریتم بازی یکم کند بنظر برسه اما کاملا مشخص هست بخاطر اخمخانه بازی کردن طرفه! چون بجای مبارزه کردن الکی اینور انور میکنه!

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
اقا این بازی تو سبک خودش عالیه من که تریلر بازی رو دیدم خیلی خوشم اومد یه چیزی داره که احتمالش زیاده که جزو پر فروش ترین بازی های ps4 بشه.

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
این نمایش 15 دقیقه ای خیلی بهتر از نمایش های قبلی بود! :d البته اون بخش شهری رو دوست ندارم،ولی 2-3 بخش قبلش خیلی خوب بودن! :d
اونجا هم که چوبی شد،گفتم اینا برای یخ گفتن زیر نور آفتاب خشک میشه...پس چوب هم باید نقطه ضعف داشته باشه...احتمالا نقطه ضعفش آتیش باشه! که چند دیقه بعد دیدم،به به! آتیش نقطه ضعفشه و جون رو همینطور کم میکنه! (خاموشم نمیشه:-" )
بخش اول که جنگلی و اینا بود رو بیشتر از بقیه دوست داشتم :d چشم نواز بود محیط! :d

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
بخش اول که جنگلی و اینا بود رو بیشتر از بقیه دوست داشتم :d چشم نواز بود محیط! :d
بخش های جنگلیش بسی زیبا ، چشم نواز و دلنشینن :x :D
یه رنگ سبز خاصی هم به کاربردن که خیلی عالیه :D

ولی بخش های دیگه مثل اون لوکیشن های داخلیش ، چیزی نگم بهتره :| :D

s.snake2

کاربر سایت
Jul 29, 2011
738
نام
هادی
این نمایش 15 دقیقه ای خیلی بهتر از نمایش های قبلی بود! :d البته اون بخش شهری رو دوست ندارم،ولی 2-3 بخش قبلش خیلی خوب بودن! :d
اونجا هم که چوبی شد،گفتم اینا برای یخ گفتن زیر نور آفتاب خشک میشه...پس چوب هم باید نقطه ضعف داشته باشه...احتمالا نقطه ضعفش آتیش باشه! که چند دیقه بعد دیدم،به به! آتیش نقطه ضعفشه و جون رو همینطور کم میکنه! (خاموشم نمیشه:-" )
اقاقربون دستت لینک 15 دقیقه رو بده:d

Whitebeard

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,382
نام
علی
چه جو منفی نسبت به این بدبخت اینجا درست شده:d!

نمیدونم چرا ولی از اولین روز معرفی این بازی،بشدت دنبال اخبارشم.یجورایی روح کرش خدابیامرز رو توش میبینم:d.امیدوارم سرنی بعد از این باز هم بره دنبال کارگردانی بازی های این سبکی.ترجیحا Knack رو ادامه نده چون بنظرم آینده ای نداره.ولی همین هم غنیمته.شما فک کن همزمان با لانچ یه کنسول،زمانی که اکثر قفسه های فروشگاه ها با بازی های Blockbuster،اسم گنده و کلا اونایی که بیشتر تو چشمن پر شده،یه بازی گوگولی پلتفرمر هم اون گوشه موشه ها چشمک بزنه:d.من فکر میکنم تو فروش شکست بخوره.

sawman

کاربر سایت
Feb 25, 2013
1,049
نام
Matin
من از ناگتی داگ نه THE LAST OF US میخوام نه انچارتد فقط
کراش:((
از بازی نک خوشم نمیاد:((

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
این که 4 دقیقس.دوستمون گفت 15 دقیقه:-/:d
اِ ! پس شرمنده :d آخه این صحنه ای که عکسش هست،توی اون ویدیوی 15 دقیقه ای هم هست،بعد هر 2 ویدیو همین اواخر اومدن فکر کردم یکی میباشند! :d
v=FcHfHwRMqMk
امیدوارم از اینجا بتونی ببینی،چون 720pـش 300 و خورده ای حجمشه و توی مدیافایر نمیشه آپ ـش کرد:-"

چه جو منفی نسبت به این بدبخت اینجا درست شده:d!

نمیدونم چرا ولی از اولین روز معرفی این بازی،بشدت دنبال اخبارشم.یجورایی روح کرش خدابیامرز رو توش میبینم:d.امیدوارم سرنی بعد از این باز هم بره دنبال کارگردانی بازی های این سبکی.ترجیحا Knack رو ادامه نده چون بنظرم آینده ای نداره.ولی همین هم غنیمته.شما فک کن همزمان با لانچ یه کنسول،زمانی که اکثر قفسه های فروشگاه ها با بازی های Blockbuster،اسم گنده و کلا اونایی که بیشتر تو چشمن پر شده،یه بازی گوگولی پلتفرمر هم اون گوشه موشه ها چشمک بزنه:d.من فکر میکنم تو فروش شکست بخوره.
این جو منفی نیست! :d
فقط قضیه اینه،که انتظار یه بازی گوگولی پلتفرمر بیشتری داریم! :d یعنی نتونسته بخش گوگولی پسند دل ما رو راضی کنه! :d
حالا یا ما انتظارمون زیاده،یا اونقدری که باید گوگولی نیست! :d (من نظرم رو دومیه! :d )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر