DX12 دارای قابلیتهایی برای نسل آینده GPU ـها خواهد بود.[ پست اول تاپیک حتماً خوانده ]

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
نوشته شده توسط .:[emoji14:
UИK::.;3718646]آقا ما نفهمیدیم این DX12 تاثیر بسزای رو X1 داره یا نه؟
افکت های جدید اضافه میشه به بازیهای این کنسول اما افزایش قدرت یا بهبود وضعیت رزولوشن رو شاهد نخواهیم بود

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
افکت های جدید اضافه میشه به بازیهای این کنسول اما افزایش قدرت یا بهبود وضعیت رزولوشن رو شاهد نخواهیم بود

شما پیگیر قضیه نیستی چرا فکت صادر می کنید دقیقا dx12 برای بهبود performance همچنین بهبود وضیعت رزولوشن برای x1 در نظر گرفته شده که باید دید تا چه حد درست از اب درمیاد. اما تجربه ی ماکروسافت در نرم افزار همیشه نتیجه عالی دربرداشته احتمالا شاهد پیشرفت خوبی باشیم مگه سازنده دیگه کم کاری کنه

این دمو بازی Final Fantasy XV که نیست ؟ (اگه باشه معنیش تایید بازی واسه PC نیست؟)

دقیقا برای همین بازی هست که نشون می ده این بازی برای pc در حال ساخت هست از اونجایی که نسخه های قبلی هم عرضه شدن می شه گفت این تریلر به نوعی تایید شدنش هست در لینک زیر کاملا بخث شده

Final Fantasy XV demo hints at PC version in the works

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
این دمو بازی Final Fantasy XV که نیست ؟ (اگه باشه معنیش تایید بازی واسه PC نیست؟)

نه نیست اصلا ربطی هم نداره. این یه Tech Demo هست (اگه قرار بود این XV باشه یعنی میگفتن همگی برید 4 تا Titan X یا 980 (دقیق نمیدونم تو ویدئو کدومه) بخرید تا بازی کنید :d )

فقط گفتن یه سری تکنیک هاش برا ساخت XV هم استفاده شده و بازی XV فعلا فقط داره برا XONE و PS4 ساخته میشه حالا بعدا برا PC بیاد یا نه معلوم نیست

InfeR

کاربر سایت
Feb 27, 2014
279
نام
Abolfazl
دقیقا برای همین بازی هست که نشون می ده این بازی برای pc در حال ساخت هست از اونجایی که نسخه های قبلی هم عرضه شدن می شه گفت این تریلر به نوعی تایید شدنش هست در لینک زیر کاملا بخث شده
امیدوارم بشه.کلا فاینال فانتزی بازی نکردم اما بدجور این شماره چشمو گرفته.خدا کنه بیاد :bighug:

نه نیست اصلا ربطی هم نداره. این یه Tech Demo هست (اگه قرار بود این XV باشه یعنی میگفتن همگی برید 4 تا Titan X یا 980 (دقیق نمیدونم تو ویدئو کدومه) بخرید تا بازی کنید :d )

فقط گفتن یه سری تکنیک هاش برا ساخت XV هم استفاده شده و بازی XV فعلا فقط داره برا XONE و PS4 ساخته میشه حالا بعدا برا PC بیاد یا نه معلوم نیست

حالا شاید در کنار نسخه های Xbox و PS ساخته نشه ولی با این شرایط عرضه ی بازی قطعا تو برنامه هاشون هست:d.نمیشه همینطوری یچیزی 4fun بسازن و هیچ برنامه ای برای تبدیلش به یک چیز خاص نداشته باشند(چی گفتم :D )

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
یک سری تست های از تکنولوژی Multiadapter امروز تو یکی از سایت گذاشته بود که جالب که مختص به DX12
منظور از Multiadapter این که مثلا کارت گرافیکی اصلی با گرافیک های مجتمع داخل CPU با هم کار کنن !

تست انجام شده با کارت GTX Titan X و یک پردازنده اینتل یعنی+ یک iGPU انجام شده
iGPU + dGPU مشابه SLI یا Crossfire
تو لینک زیر ویدئو ببینید
DirectX 12 Multiadapter Technology Allows Discrete and Integrated GPUs To Work Coherently - Demo Shows Big Performance Gains

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
شما پیگیر قضیه نیستی چرا فکت صادر می کنید دقیقا dx12 برای بهبود performance همچنین بهبود وضیعت رزولوشن برای x1 در نظر گرفته شده که باید دید تا چه حد درست از اب درمیاد. اما تجربه ی ماکروسافت در نرم افزار همیشه نتیجه عالی دربرداشته احتمالا شاهد پیشرفت خوبی باشیم مگه سازنده دیگه کم کاری کنه

Final Fantasy XV demo hints at PC version in the works
بشین تا مایکروسافت از این به بعد برات بازی فول اچ دی بزنه.
صد بار گفته شده باز هم میگم بیشترین اثر دایرکت اکس ۱۲ رو pc هاست. و السلام

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380

درسته که بیشترین تاثیر dx12روی pcها هستش
ولی روی افزایش کارایی xoهم تاثیر میزاره
حالا این افزایش کارایی به صورت افزایش رزولوشن باشه ویا روی افکت هابیشتر کارکنندبستگی به نظر سازندهای بازیاداره

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
درسته که بیشترین تاثیر dx12روی pcها هستش
ولی روی افزایش کارایی xoهم تاثیر میزاره
حالا این افزایش کارایی به صورت افزایش رزولوشن باشه ویا روی افکت هابیشتر کارکنندبستگی به نظر سازندهای بازیاداره

چیزی که من به شخصه خوندم، DX12 روی X1 چیزای دیگه ای تاثیر داره نه رزولوشن
میتونن جزئیات محیط و شلوغی و ... زیاد کنن، ولی رزولوشن رو بالا نمیتونن ببرن چون کلا مشکل چیزه دیگه ای هست که با Dx12 نمیشه حلش کرد ! (قرار نیست جادو کنه) شاید با بهینه شدن بتونن بهتر کنن اما قرار نیست یه دفعه همه چی بشه 1080

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380
چیزی که من به شخصه خوندم، DX12 روی X1 چیزای دیگه ای تاثیر داره نه رزولوشن
میتونن جزئیات محیط و شلوغی و ... زیاد کنن، ولی رزولوشن رو بالا نمیتونن ببرن چون کلا مشکل چیزه دیگه ای هست که با Dx12 نمیشه حلش کرد ! (قرار نیست جادو کنه) شاید با بهینه شدن بتونن بهتر کنن اما قرار نیست یه دفعه همه چی بشه 1080
فقط رزولوشن مهم نیست که شمااینقدر اصرار دارید روی اینکه با dx12 رزولوشن بالانمیره وفلان و...
خودتون هم میدونید فاکتورهای زیادی تو قسمت گرافیک وجود داره که کیفیت اون بازی رونشون میده وفقط رزولوشن مهم نیست
به عنوان مثال توبازی gta vگزینه یی هست به نام distance drawکه من حاضرم تورزولوشن900pبازی کنم ولی این گزینه روتااخرببرم بالا
تااینکه 1080بازی کنم ولی draw distanceروبزارم روی حداقل
حالا اینکه dx12روی ایکس باکس وان بتونه حداقل چند تاافکت هم بیشتر اضافه کنه به بازی بازم به نظر من خوبه ومیتونه ازیک احاظ کمبود رزولوشن روجبران کنه
ودرضمن باز هم به نظرم سازنده بیشترین تاثیر روداره رواینکه بازی درچه رزولوشنی وباچه فریمی اجرابشه وباچه جزییاتی!
پس نمیشه گفت به طور قطعی که ایا با dx12فقط جزییات بالاتر میره یا رزولوشن هم میره بالا ایناهمه به سازنده بازی مربوطه که چطور استفاده کنه ازمنابع سیستم

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

من نه x1 دارم فعلا که برام مهم باشه بعدشم من سال هاست دارم روی pc full hd می زنم احتیاجی به نشستن ندارم
بعدشم منبع شما کجا هست؟ من حرف های ماکروسافت نقل کردم نظر شخصی دادن با حقیقت خیلی فرق داره ماهیت dx12 بیشتر به خاطر x1 هست از کجا نتیجه گیری کردید؟ چه منبعی؟

حداقل منبعی که گذاشتم رو مطالعه می کردید این دمو هم دقیقا برای xv هست با 1 عدد 980
نظر شخصی من اینه که 99 درصد این بازی برای pc عرضه می شه قبلا هم برای gta5 گفتم که برای نسل بعد به همراه pc به احتمال 99 درصد عرضه می شه اینم شک نکنید عرضه می شه

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
فقط رزولوشن مهم نیست که شمااینقدر اصرار دارید روی اینکه با dx12 رزولوشن بالانمیره وفلان و...
خودتون هم میدونید فاکتورهای زیادی تو قسمت گرافیک وجود داره که کیفیت اون بازی رونشون میده وفقط رزولوشن مهم نیست
به عنوان مثال توبازی gta vگزینه یی هست به نام distance drawکه من حاضرم تورزولوشن900pبازی کنم ولی این گزینه روتااخرببرم بالا
تااینکه 1080بازی کنم ولی draw distanceروبزارم روی حداقل
حالا اینکه dx12روی ایکس باکس وان بتونه حداقل چند تاافکت هم بیشتر اضافه کنه به بازی بازم به نظر من خوبه ومیتونه ازیک احاظ کمبود رزولوشن روجبران کنه
ودرضمن باز هم به نظرم سازنده بیشترین تاثیر روداره رواینکه بازی درچه رزولوشنی وباچه فریمی اجرابشه وباچه جزییاتی!
پس نمیشه گفت به طور قطعی که ایا با dx12فقط جزییات بالاتر میره یا رزولوشن هم میره بالا ایناهمه به سازنده بازی مربوطه که چطور استفاده کنه ازمنابع سیستم

درسته که رزولوشن مهم نیست اما زیاد هم کم اهمیت نیست. الان مثال GTA که زدید خوب بود اما خوب بعضی بازی ها هستن که Open World نیستن و نیازی به Draw distance زیاد ندارن. اگه موقعیتش رو داشته باشید و یه چند ساعتی با هر دو رزولوشن بازی کنید متوجه کیفیت بهتر 1080 میشید. من سر اساسین کرید یونیتی واقعا این مسئله رو درک کردم چون روی هر دو کنسول 900 اجرا میشد و قبل از اون روی PS4 من هیچ بازی 900 ـی بازی نکرده بودم، واسه همین خیلی تو چشم بود رزولوشنش.

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
من نه x1 دارم فعلا که برام مهم باشه بعدشم من سال هاست دارم روی pc full hd می زنم احتیاجی به نشستن ندارم
بعدشم منبع شما کجا هست؟ من حرف های ماکروسافت نقل کردم نظر شخصی دادن با حقیقت خیلی فرق داره ماهیت dx12 بیشتر به خاطر x1 هست از کجا نتیجه گیری کردید؟ چه منبعی؟

حداقل منبعی که گذاشتم رو مطالعه می کردید این دمو هم دقیقا برای xv هست با 1 عدد 980
نظر شخصی من اینه که 99 درصد این بازی برای pc عرضه می شه قبلا هم برای gta5 گفتم که برای نسل بعد به همراه pc به احتمال 99 درصد عرضه می شه اینم شک نکنید عرضه می شه

من منبع شما و 4-5 تای دیگه رو خوندم شما هم یه خورده تحقیق کن

این دمو رو تیمی که رو XV کار میکنن درست کردن چون این دمو رو موتور لومینوس ساخته شده و لومینوس الان تقریبا تمام مدت در اختیار تیم XV هست برای ساخت بازی پس چیز عادییه که از طرف اینا پخش بشه

منم گفتم به صورت رسمی هیچ چیزی از نسخه PC نگفتن حالا احتمالات بیخیال

این دمو هم هیچ ربطی غیر از تیم سازنده ها به XV نداره این اصلا XV نیست :d یه Tech Demo بود خیلی هم معروفه فک کنم E3 2012 بود اولین نمایش ازش و اسمشم Agni's Philosophy هست

در ضمن رو 4 تا کارت گرافیک بود یه بار ویدئو پخش زندش که داشتن نشون میدادن رو ببینید:

این اسکرین شات از ویدئو مراسم هست و خودشون میگن که با کمک این هیولا و DX 12 داره اجرا میشه

در ضمن تو منبعی که خودتونم دادین نوشته:

The demonstration was shown running on a high-end PC which featured four GTX 980 graphics cards from Nvidia.

در واقع یه تک دمو بود و گفتن تو ساخت XV هم تاثیر داره (شاید منظورشون یه سری تکنیک هاست وگرنه داره رو DX 11 ساخته میشه الان ) نه اینکه XV هست

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر