Bungie: نقد بازی های همیشه آنلاین بسیار سخت است

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
destiny_group.jpg

Pete Parsons معاون ارشد استدیو بازیسازی Bungie طی یک مصاحبه با سایت GamesIndustry عنوان کرد که بازی های تمام آنلاین مثل Destiny برای نقد کردن بسیار سخت هستند.

بازی Destiny نقد های نسبتا خوبی دریافت کرد اما با اینحال نقد‌های بسیار پایین و بدی را نیز دریافت کرد که مطمئنا از یک عنوان بزرگ و پرخرجی مثل این بازی انتظار نمی‌رفت.

با وجود نقد های نه چندان عالی و نظرات بسیار بدی که در اکثر سایتها در مورد این بازی وجود داشت، Destiny تا 3 ماه بعد از عرضه نیز فروش بسیار فوق العاده و چشمگیری را داشت.

Pete Parsons در ادامه گفت:
"این کاملا واقعیت دارد که افرادی که بسیار سخت گیر و نکته سنج در رابطه با بازی بودند ولی هنوز هم در حال انجام بازی هستند و از آن لذت میبرند. هستند بازی هایی به مانند Destiny که اخیرا معرفی و عرضه شده‌اند و واقعا سخت است که بطور مداوم ساعت‌ها به انجام بازی بپردازید و بخواهید یک نقد جامع از این مدل بازی ها بنویسید، درست است؟"

او عنوان کرد:

"اگر به شخصه خودم یک منتقد بودم واقعا بسیار سخت و طاقت فرسا بود که این کار را انجام دهم و راه دیگری نیز وجود ندارد. شما به سختی می‌توانید در مدت زمان کم تمامی تجربه های فوق العاده بازی را کسب کنید، از مراحل اصلی گرفته تا مراحل PvP (بازیکن بر علیه بازیکن) و گشت و گذار در نقشه های بزرگ بازی و... . پس من می‌خواهم که یک سوال بزرگ بپرسم و آن هم این است که بازی‌هایی به مانند Destiny در آینده چگونه قرار است مورد نقد و بررسی گیرند؟"

این سوال بسیار جالبی است به‌ عنوان مثال می‌توان شرکت Ubisoft را مثال زد که چند روز پیش اعلام کرد که تا روز عرضه نسخه ای از بازی The Crew را به منتقدان نمی‌دهد که این بازی هم یک عنوان تمام آنلاین است. با این وجود Ubisoft یک نسخه Beta را بصورت عمومی برای تمامی پلتفرم ها منتشر کرد تا مشتاقان بازی قبل از عرضه رسمی تصمیم خود را بگیرند.

آیا شما موافق حرف های Pete Parsons هستید؟ بنظر شما نقد این گونه بازی‌ها غیرممکن است؟ راهکار نقد بازی های تمام آنلاین چیست؟

Last edited by a moderator:

Masoud Ghost

کاربر سایت
Dec 5, 2012
111
بازی رو انجام ندادم در موردش نظر ندارم ولی بازی‌های این تیپی اتفاقا خیلی ساده‌تر میشه در موردشون نظر داد درسته از نظر محتوایی شاید زمان زیادی برای نتیجه گیری نهایی بطلبه ولی در نهایت نظرات خیلی خیلی نزدیکتره نسبت به یه بازی با بخش کمپین و متعلقاتش

ZのMBiE

کاربر سایت
Oct 19, 2009
2,948
نام
SaDegh
در ابتدا اینکه شما این متن رو بخونید تا در مورد MMO بودن بازی ابهامات‌تون برطرف بشه، بانجی گفته Destiny یک MMO سنتی نیست و این با عبارت "MMO نیست" زمین تا آسمون فرق داره.
Destiny '​s style has been described as a first-person shooter that incorporates role-playing and massively multiplayer online game (MMO) elements, but Bungie has avoided defining Destiny as a traditional MMO game.[SUP][10][/SUP] Instead, the game has been referred to as a "shared-world shooter,"[SUP][11][/SUP] as it lacks many of the characteristics of a traditional MMO game. For instance, rather than players being able to see and interact with all other players in the game or on a particular server—as is the case in many conventional MMO games—Destiny includes on-the-fly matchmaking that allows players to see and interact only with other players with whom they are "matched" by the game.[SUP][10][/SUP] Events may happen in-game that are not necessarily controlled or planned by the developer, which will help to create a dynamic developing experience for Bungie and a dynamic playing experience for gamers.
درثانی باید بگم یه مد نبوده و دوباره تکرار میکنم چندین مد آنلاین به بازی اضافه شده و اگر این مدها از تکراری بودن بازی کم کنه که میکنه، ارزش نگه داشتن نقد و تاخیر و یا حتی بروز رسانیش رو داره. حالا اگه شما عادت داری همون روز اول نمره بازی جلوتون باشه تا بتونید تصمیم بگیرید از چی باید خوشتون بیاد و از چی بدتون بیاد سلیقه شخصی شماست و و درحالتی که به عنوان فکت به خورد ملت داده نشه، جای احترام داره.
در انتها من هم معتقدم منی که حدود دو ماه پیگیر جدی اخبار و پای ثابت بازی بودم اطلاعات شما رو برگفته از صحبت های تکراری میبینم که بدون توجه به خود بازی و تجربه شخصی بدست اومده. اگر مثال و برهان عملی و شخصی از تجربه‌تون دارید بحث رو ادامه میدیم. اگر هم که نه لازم نیست متد نقد نوشتن یا شیوه ارائه نظرات رو برای من توضیح بدید. چون به حد کفایت با این موضوع‌ها آشنایی دارم.
Destiny در مقابل بقيه بازي هاي MMO اصلا عددي نيست اگر بخوايم MMO حسابش كنيم ، نهايت همون COOP هست كه Always online .
من ٢٠٠-٣٠٠ ساعت بازي كردم . همه ي كاراكتر هارو هم ٣٠ هم كردم.همه ي اين مشكلا ت كه ميگم كاملا فكت حساب ميشن.
تكراري بودن بازي درسته ،سليقه اي هم نيست. يكي زود تر زده ميشه يكي ديرتر .رفتن يك مرحله اندازه اي داره. من الان حالم از Destiny به هم ميخوره، شما كه ميگي MMO هست اينجور بازي ها نبايد هيچوقت خسته كننده بشن.
ميگي مد هاي جديد مياد؟ چي مياد مثلا ؟ Iron banner , queen. اينا همون تكراري ها هستن در قالب اسم جديد.
Loot بازي افتضاحه ، يكسري هنوز بعد ٣ ماه ٣٠ نشدن هر كي هم باشه ناميد ميشه ، Drop Rate pvp كه حرفي در موردش نميزنم.
بهترين نوع اسلحه Exotic ها هستن، بعد هر هفته ملت از Xur ميخرن انگار نه انگار اينو بايد از Raid يا جاي ديگه بازي كردي گرفته باشي.
level cap پايين، Story mode افتضاح، باگ هاي زياد و مشكلات سرور براي Raidو....
دوما DLC هاي معلومه از خود بازي كات شدن حتي لوكيشن هاشون قابل دسترسي بود، كسي اين كار رو ميكنه از نظر من شركت مورد احترامي نيست حالا تقصير اكتي يا بانجي بوده مهم نيست.
با DLC ٢ تا لول اضافه ميكنن حيلي زحمت ميكشن.فكر كنم DLC نميگيرم چون احساس ميكنم به اندازه كافي جونور كشتم.:))
هركي هم DLC خريده پشيمونه.
در كل Destiny بازي خوب ولي ناقص، اصلا اونچيزي نبود كه همه انتظار داشتن، من راضي بودم ولي اكثر اين مشكلات درسته.

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
Destiny در مقابل بقيه بازي هاي MMO اصلا عددي نيست اگر بخوايم MMO حسابش كنيم ، نهايت همون COOP هست كه Always online .
من ٢٠٠-٣٠٠ ساعت بازي كردم . همه ي كاراكتر هارو هم ٣٠ هم كردم.همه ي اين مشكلا ت كه ميگم كاملا فكت حساب ميشن.
تكراري بودن بازي درسته ،سليقه اي هم نيست. يكي زود تر زده ميشه يكي ديرتر .رفتن يك مرحله اندازه اي داره. من الان حالم از Destiny به هم ميخوره، شما كه ميگي MMO هست اينجور بازي ها نبايد هيچوقت خسته كننده بشن.
ميگي مد هاي جديد مياد؟ چي مياد مثلا ؟ Iron banner , queen. اينا همون تكراري ها هستن در قالب اسم جديد.
Loot بازي افتضاحه ، يكسري هنوز بعد ٣ ماه ٣٠ نشدن هر كي هم باشه ناميد ميشه ، Drop Rate pvp كه حرفي در موردش نميزنم.
بهترين نوع اسلحه Exotic ها هستن، بعد هر هفته ملت از Xur ميخرن انگار نه انگار اينو بايد از Raid يا جاي ديگه بازي كردي گرفته باشي.
level cap پايين، Story mode افتضاح، باگ هاي زياد و مشكلات سرور براي Raidو....
دوما DLC هاي معلومه از خود بازي كات شدن حتي لوكيشن هاشون قابل دسترسي بود، كسي اين كار رو ميكنه از نظر من شركت مورد احترامي نيست حالا تقصير اكتي يا بانجي بوده مهم نيست.
با DLC ٢ تا لول اضافه ميكنن حيلي زحمت ميكشن.فكر كنم DLC نميگيرم چون احساس ميكنم به اندازه كافي جونور كشتم.:))
هركي هم DLC خريده پشيمونه.
در كل Destiny بازي خوب ولي ناقص، اصلا اونچيزي نبود كه همه انتظار داشتن، من راضي بودم ولي اكثر اين مشكلات درسته.

با وجود اینکه صحبتی که میکنی قبول دارم اما یه بحثی میمونه که این ها ربطی به نقد یک هفته ای نداره شما این در طول کل بازی کردنت دیدی یه طرف امده در طول یک هفته بازی کردن به این نتیجه رسیده مشخصا تو دقیقا میتونی مشکلات تایید کنی تا اون کسی که یک هفته بازی کرده که مشخصا نصف مد های بازی انجام نداده مشخصا خیلی از نکته های بازی شاید هم تجربه نکرده باشه مثل تو خودت با کسی که یک هفته ای نقد میکنه مقایسه نکن .
صادق الان یه بحثی میمونه اونم اینکه تو در هفته اول تمام این مشکلات دیدی ؟ مشخصا نه . تو دیگه بازی جویدی این همه ساعتی که تو بازی کرده بودی هر بازی بود الان به نظرت خسته کننده میومد یعنی به قول خودت بازی COOP بازی درسته MMO حساب نمیشه اما خطی داستانی هم نیست .
البته یه بخشی اضافه کنم اون مستر ترول (راحول):d خودش یکی از Boos Fighting های بازی بود که هر آیتمی بهش میدادی از Legendary بگیر تا Rare بهت وسلیه Green میداد اما آخه کی در هفته اول کاملا این موضوع درک کرد همه بعد چند وقت بازی کردن این ایراد به بازی گرفتن که بعدم هم درست شد .:d
در اینکه هر بازی تکراری میشه شکی نیست قرار نیست همه بازی ها مثل هم باشن یا ارزش تکرار مثل هم داشته باشن یا اینکه بخوایم یه مقایسه ساده بین MMO و COOP انجام بدیم خودت که میگی COOP انلاین نباید الان به تکراری بودن بازی ایراد بگیری به خاطر اینکه به قول خودت MMO که نیست .
موردی بعدی همین مد های که میگی بله تکراری ها هستن در قالب جدید و آیتم های جدید برای کسایی که به قول تو 30 نشده بودن که من خودم چند نفر دیدم در همین مد ها بعد یه هفته خودشون 30 کردن البته دقیقا کسایی که حاضر نبودن یا نمیتونستن Raid برن گروهی زیاد .
در این مورد با هم هم نظریم بعضی ها نا امید میشن اما یه سوال آیا مفهموم بازی تکرار و تجربه و تلاش نیست ؟ اگه قرار بود هر کی رسید دفعه اول یا نه نهایت دفعه دوم سوم هر آیتمی خواست بهش بده 30 بشه خوب دیگه چه معنی داشت بازی درسته بعضی وقت ها خیلی لج در بیار هستش اونم فقط به خاطر شارد یا انرژی دادن بازی اما وقتی شما داری بازی میکین اسلحه Raid میگیری یا اینکه آیتم تکراری میگیری 30 نمیشی فکر نمیکنم چیز بدی به خودی خود باشه من خودم 4-5 هفته بازی کردم تا 30 شدم یکی از بچه های ما تازه بعد این همه وقت 30 شد اما باید میدیدی وقتی 30 شد چه حالی کرد اما اگه هفته اول 30 میشد یا هفته سوم به نظرت انقدر براشت لذت بخش بود ؟
اتفاقا بهترین نوع اسلحه همون Legendary های Raid به نظر من و خیلی های دیگه فقط یه ice breaker و Suros Regime چند اسلحه دیگه میشه بهش Exotic بهترین اسلحه بازی نام برد وگرنه بقیه شما نمیتونی از Xur بخری اینم خودت خوب میدونی که یه عده هنوز 30 نشدن اینجوری حساب کن که طرف بعد این همه وقت 30 نشده خوب از Xur هم نمیتونست اسلحه بهتر بخره به قول خودت اسلحه هم نمیگرفت در طول بازی با توجه به Random بودن Item ها به نظرت زودتر ملت زده نمیشدن اینجوری ؟
در موارد دیگه کاملا هم نظریم .:d

آخرین ویرایش:

ZのMBiE

کاربر سایت
Oct 19, 2009
2,948
نام
SaDegh
با وجود اینکه صحبتی که میکنی قبول دارم اما یه بحثی میمونه که این ها ربطی به نقد یک هفته ای نداره شما این در طول کل بازی کردنت دیدی یه طرف امده در طول یک هفته بازی کردن به این نتیجه رسیده مشخصا تو دقیقا میتونی مشکلات تایید کنی تا اون کسی که یک هفته بازی کرده که مشخصا نصف مد های بازی انجام نداده مشخصا خیلی از نکته های بازی شاید هم تجربه نکرده باشه مثل تو خودت با کسی که یک هفته ای نقد میکنه مقایسه نکن .
صادق الان یه بحثی میمونه اونم اینکه تو در هفته اول تمام این مشکلات دیدی ؟ مشخصا نه . تو دیگه بازی جویدی این همه ساعتی که تو بازی کرده بودی هر بازی بود الان به نظرت خسته کننده میومد یعنی به قول خودت بازی COOP بازی درسته MMO حساب نمیشه اما خطی داستانی هم نیست .
البته یه بخشی اضافه کنم اون مستر ترول (راحول):d خودش یکی از Boos Fighting های بازی بود که هر آیتمی بهش میدادی از Legendary بگیر تا Rare بهت وسلیه Green میداد اما آخه کی در هفته اول کاملا این موضوع درک کرد همه بعد چند وقت بازی کردن این ایراد به بازی گرفتن که بعدم هم درست شد .:d
در اینکه هر بازی تکراری میشه شکی نیست قرار نیست همه بازی ها مثل هم باشن یا ارزش تکرار مثل هم داشته باشن یا اینکه بخوایم یه مقایسه ساده بین MMO و COOP انجام بدیم خودت که میگی COOP انلاین نباید الان به تکراری بودن بازی ایراد بگیری به خاطر اینکه به قول خودت MMO که نیست .
موردی بعدی همین مد های که میگی بله تکراری ها هستن در قالب جدید و آیتم های جدید برای کسایی که به قول تو 30 نشده بودن که من خودم چند نفر دیدم در همین مد ها بعد یه هفته خودشون 30 کردن البته دقیقا کسایی که حاضر نبودن یا نمیتونستن Raid برن گروهی زیاد .
در این مورد با هم هم نظریم بعضی ها نا امید میشن اما یه سوال آیا مفهموم بازی تکرار و تجربه و تلاش نیست ؟ اگه قرار بود هر کی رسید دفعه اول یا نه نهایت دفعه دوم سوم هر آیتمی خواست بهش بده 30 بشه خوب دیگه چه معنی داشت بازی درسته بعضی وقت ها خیلی لج در بیار هستش اونم فقط به خاطر شارد یا انرژی دادن بازی اما وقتی شما داری بازی میکین اسلحه Raid میگیری یا اینکه آیتم تکراری میگیری 30 نمیشی فکر نمیکنم چیز بدی به خودی خود باشه من خودم 4-5 هفته بازی کردم تا 30 شدم یکی از بچه های ما تازه بعد این همه وقت 30 شد اما باید میدیدی وقتی 30 شد چه حالی کرد اما اگه هفته اول 30 میشد یا هفته سوم به نظرت انقدر براشت لذت بخش بود ؟
اتفاقا بهترین نوع اسلحه همون Legendary های Raid به نظر من و خیلی های دیگه فقط یه ice breaker و Suros Regime چند اسلحه دیگه میشه بهش Exotic بهترین اسلحه بازی نام برد وگرنه بقیه شما نمیتونی از Xur بخری اینم خودت خوب میدونی که یه عده هنوز 30 نشدن اینجوری حساب کن که طرف بعد این همه وقت 30 نشده خوب از Xur هم نمیتونست اسلحه بهتر بخره به قول خودت اسلحه هم نمیگرفت در طول بازی با توجه به Random بودن Item ها به نظرت زودتر ملت زده نمیشدن اینجوری ؟
در موارد دیگه کاملا هم نظریم .:d
منم اگر بخوام نمره بدم همون 8-7 میدم فرقث با اون منتقد که 1 هفته بازی کرده نداره.
میگی به تکراری بودن ایراد نگیریم مگه میشه.Borderlands هم coop داشت خیلی هم فان بود اصلا هم خسته کننده نمیشد.:d
مورد بعدی اینه که بانجی فکر کرده اولین شرکتی هست بازی این شکلی ساخته بعد میاد اینجوری میگه. در واقع Destiny همون Borderlands خودمونه که همیشه باید انلاین باشی. مراحلش خیلی خسته کنندس. محیطش بر عکس چیزی گفتن شدیدا کوچیکه. استوری که حرفی ازش نمیبرم.بخش pvp اصلا به اون سرگرم کنندگی نیست.
این کارو نمیکردن چیکار میتونستن بکنن؟ بازی اونقدر خسته کنندس که عملا بعد 50 ساعت کانتنتی نداره. اینا سیستم Loot رو اینجوری گذاشتن که پلیر ها مجبور باشن مرحله های مسخره رو همینجوری پشت هم برن تا 30 بشن و پلیر هاشون کم نشن. میتونستن لول اپ بازی نرمال بزارن . مثلا ابتکار به خرج دادن با ارمور لولت بالا میره.
اسم اسلحه Exotic هست بعد همه دستشونه نشون میده از نظر رده ایتم ها کلاداغون تشریف داره. اسلحه EXOTIC نباید گرفتنش اینقدر اسون باشه.یا حتی ازLegendary ها ضعیف تر باشه.
در کل بانجی بازیشو ناقص عرضه کرده:d. اولا میومدن میگفتن چند تا Raid داریم بعد یکدفعه 2 تا Raid تبدیل به DLC شد.یا ارت های سیاره های دیگه رو میدادن که خبری ازشون نیست و رفته برای نسخه ی بعدی.

آخرین ویرایش:

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
وقتی کل mission Structure بازیت این باشه که در سیاره X از نقطه A برو نقطه B بعد یک عدد پیتر دینکلج رو بفرست توی یک سوراخ و در حالی که پیتر اون تو داره حرف میزنه تو باید هزار تا موج ادم بکشی نباید انتظار داشته باشی مردم قربون صدقت برند. بنده به شخصه فکر میکردم دستینی در بخش داستانی یک هیلو باشه منتها با محیط های بزرگتر و سیاره های بیشتر ولی چیزی که گیرم اومد ورژن عقب افتاده Boarderlands بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر