Bioshock Infinite | PC [پست اول خوانده شود]

تذکر : تمام مسائل مربوط به داستان ، اتفاقات و مراحل بازی حتماً داخل تگ اسپویلر قرار داده شود. در غیر اینصورت برخورد خواهد شد

bioshock-infinite.jpg

Developer : Irational Games
Publisher : 2K Games
Gener : Sci-Fi FPS

کن لیواین شما را یاد چه چیزی می اندازد؟

اسلحه های عجیب وگیم پلی سریع Tribes: Vengeance ؟ یا خاطرات خوش وبدیعی که از Thief دارید؟

یا حتی دنیای مخوف و هوش مصنوعی مرموز System Shock ?

ویا مهمتر از همه اندرو رایان وافکار جاهطلبانه اش ؟ یا صدای سنگین گام های Big daddy ها؟

همه ی این ها گوشه ای از نبوغ این بازمانده از دوران طلایی بازیسازی است!

شاید Looking Glass نابود شده باشد یا حتی در بر مقطعی Irational میرفت تا در غولی به نام 2K حل شود اما

تفاوت KEN با بازیسازان Black Isle و Interply در اینجاست که Levine هیچ وقت تسلیم هیچ کس نشد.

نه تصمیم ناشران سودجو و نه حتی تسلیم Gamer هایی که مزاجشان دیگر نوآوری را هضم نمیکرد!

او BioShock را در جواب همه ی نامهربانی های این صنعت ساخت و باز هم موفق شد !

موفق شد تا سلیقه ی ساده شده ی ما را پس از سال ها دوری از دوران درخشان Looking glass ها تغییر دهد.

Icarus وعده داده شده ی Levine اینجاست!

Infinite نهایت Levine خواهد بود...

----------------------------

Infinite راوی انحطاط بشر از زاویه ای دیگر است.
آسمان های 1900 بستر وقوع همه چیز است.
بار دیگر لجام گسیختگی همیشگی انسان او را به ورطه ی نابودی خواهد کشاند.
و در این آسمان های منحط شمایید که برای نجات عشق خود منجر به تعیین همه چیز میشوید...

Last edited by a moderator:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,406
نام
Majid
پَ بقیه اسلحه هارو کجات میخوای جا بدی؟ :D هنوز بازی رو نخریدم فکر کنم نصف عمرم بر فناس اگه این شاهکارو تجربه نکنم!
ایشون راست میگن
بنظر من 3-4 تا بر میداشت:D مثل فارکرای
آخه تفنگای مختلف خیلی به کار میومد.

اگه هم تا الان بازی نکردی پس نصف عمرت بر فناست بله:D

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
خب تموم شد.عالی بود فقط دوتا سوال:
اگه تصمیم تو یه دنیا باعث به وجود اومدن دنیاهای موازی دیگه میشه،یه دنیای مبدا وجود نداره که بگیم دنیای اصلی اونه؟
بدون یه مبدا همه چی قاطی میشه اخه:d
یه سوال دیگه!VOX تو Patriotهاش کله لینکلن رو برای تمسخر گذاشت بود یا واقعا مثل طرف مقابلشون جدی بودن؟(لینکلن ضدبرده داری بود،باید ازش طرفداری کنن دیگه:d)
یه سوال دیگه، شخصیت اول بازی مثل FC حرف میزنه دیگه؟
آره حرف میزنه!
بعد Romance و اینا چی؟ توی داستانش هست کلا یا پاک پاکه.
yahoo_22.gif

نه مورد اونجوری نداره.

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
یه سوال دیگه، شخصیت اول بازی مثل FC حرف میزنه دیگه؟
بعد Romance و اینا چی؟ توی داستانش هست کلا یا پاک پاکه. :|

romance? اره هست تقریبا از هر لحاظی بهتر از قبلیاش هست. حرفم می زنه مگه half life که شخصیت اصلی بی شخصیت باشه

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
romance? اره هست تقریبا از هر لحاظی بهتر از قبلیاش هست. حرفم می زنه مگه half life که شخصیت اصلی بی شخصیت باشه
والا ما بازی رو تموم کردیم رومنسی توش ندیدیم!
رابطه دختر و پدری بوکر و الیزابت که رومنس حساب نمیشه!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,086
نام
آریا
WOW عجب شروعی داره بازی !!!
بعد از اون همه تعریف و تمجید (چه از جانب منتقدها ، چه از جانب گیمرها) انتظار آدم به طرز فجیعی بالا میره ، ولی خودم که بازی رو شروع کردم دیدم واقعاً این صحبت هایی که در مورد بازی شده اغراق نبوده و جواب انتظارهام داده شد ! :D
شروع بازی جداً فوق العادست !
از اون زنگ هایی که بعدش صندلی میاد و میریم به سمت کلمبیا تا اون بخش آغازین کلمبیا که جداً چیز عجیب و منحصربفردی بود با اون نورپردازی های معنوی و آهنگ خاصش. تا جو خود کلمبیا که فعلاً آرامش برقرار هست و هنوز زد و خوردی صورت نگرفته. :D یه جورایی دوست داشتم تا آخر همین طوری می موند ! خیلی دلنشینه لامصب !
از تک تک تابلوهای تبلیغاتی و شعاری (که اوج شستشوی مغزی رو نشون میده) تا غرفه ها و بازی ها که حتی توی اون ها هم مضامین شعاری دیده میشه ، واقعاً عالی کار شدن. حتی برای تبلیغ Voxophone هم نوشتن که از این وسیله برای ضبط مدح و ستایش کلمبیا و شنیده شدن این ستایش ها استفاده کنین ! :D
اون کشتی هوایی که اومد و یه گروه آوازخوان برنامه اجرا کردن غوغا بود !!!
دیدن مرغ مگس در حالی که داره کنار گل ها پرواز میکنه واقعاً تماشاییه !
بچه هایی که مشغول بازی هستن و زوج های جوان که دارن با همدیگه صحبت میکنن و البته دو تا بچه که دارن توی تنهایی خودشون سیگار میکشن !

توجه به جزییات بیداد میکنه توی این بازی. کلاً از این بازی هایی هست که آدم دوست داره تک تک صحنه هاش رو یه جایی نگه داره تا بعداً به این و اون نشون بده. واقعاً حیفم میاد سریع تمومش کنم و دوست دارم توی تک تک سوراخ سنبه های بازی بگردم ! :D دم کن لوین و تیمش گرم جداً.

• Like
Reactions: ..Preacher..

A.T.HELLBOY

کاربر سایت
Aug 20, 2009
2,362
نام
علیرضا
دوستان یه چند تا سوال دارم :

توی اون قسمتی که Chen Lin و دیدیم که کشتنش . بعد اون دو قلوهای لوتس یهویی ظاهر شدن . گفتن که Chen Lin هم تو دنیای مرده ها الان هستش و هم توی دنیای زنده ها که یه جا گفتن مثل گربه های شرودینگر (که فکر کنم تو بایوشاک دو هم بودن به عنوان یه easter egg) . حالا موضوع این گربه ها چیه ؟
ینی به این موضوع داره اشاره می کنه که هر فردی که مرده زندگیشو در یه دنیای دیگه دوباره شروع می کنه در یک کالبد دیگه ؟

بعد وقتی اون Tear رو به یه دنیای دیگه الیزابت باز کرد دیدیم که اونجا یه تغییراتی کرده ولی جاهای دیگه بدون هیچ تغییری مونده (البته خود بوکر هم اشاره می کنه). مثلا اون فیلمی که مربوط به شکنجه دادن Chen Lin بود هنوز داشت پخش می شد و وجود داشت.( توی Good Timre Club هم روی اون ساعته یه سرباز رو کشته بودن و به ساعت وصل کرده بودن که اونم نبود). حالا موضوع چیه ؟

بعد این Chen Lin و زنش اصلا یه قیافه های دیگه بودن . اصلا چشم بادومی بودن ولی تغییر کرده بودن و اون مجسمه ای هم که می پرستیدن از بودا به کامستاک تغییر کرده بود . حالا واقعا برای چی تو قیافه ها هم تغییر ایجاد شده بود ؟ آیا همونیه که توی پاراگراف اول گفتم ؟(البته الیزابت هم اشاره کرد)

بعد وقتی رفتیم پیش Chen Lin اون توهم زده بود که تمام وسایل و ماشین های ساخت اسلحش اونجاست ولی هیچی نبود در صورتی که زنش گفتش که وسایلش رو پلیس ورداشته رفته . (ینی منظورم اینه که زنش که توی همون زمان و همون مکان بود ، می دونست چه اتفاقاتی افتاده ولی چرا خودش نمی دونست ؟)

حتی قرار گرفتن مجسمه ها هم فلسفه خودشونو دارن . واقعا به شخصه کف و خون قاطی کردم :biggrin1:

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
دوستان یه چند تا سوال دارم :

توی اون قسمتی که Chen Lin و دیدیم که کشتنش . بعد اون دو قلوهای لوتس یهویی ظاهر شدن . گفتن که Chen Lin هم تو دنیای مرده ها الان هستش و هم توی دنیای زنده ها که یه جا گفتن مثل گربه های شرودینگر (که فکر کنم تو بایوشاک دو هم بودن به عنوان یه easter egg) . حالا موضوع این گربه ها چیه ؟
ینی به این موضوع داره اشاره می کنه که هر فردی که مرده زندگیشو در یه دنیای دیگه دوباره شروع می کنه در یک کالبد دیگه ؟

بعد وقتی اون Tear رو به یه دنیای دیگه الیزابت باز کرد دیدیم که اونجا یه تغییراتی کرده ولی جاهای دیگه بدون هیچ تغییری مونده (البته خود بوکر هم اشاره می کنه). مثلا اون فیلمی که مربوط به شکنجه دادن Chen Lin بود هنوز داشت پخش می شد و وجود داشت.( توی Good Timre Club هم روی اون ساعته یه سرباز رو کشته بودن و به ساعت وصل کرده بودن که اونم نبود). حالا موضوع چیه ؟

بعد این Chen Lin و زنش اصلا یه قیافه های دیگه بودن . اصلا چشم بادومی بودن ولی تغییر کرده بودن و اون مجسمه ای هم که می پرستیدن از بودا به کامستاک تغییر کرده بود . حالا واقعا برای چی تو قیافه ها هم تغییر ایجاد شده بود ؟ آیا همونیه که توی پاراگراف اول گفتم ؟(البته الیزابت هم اشاره کرد)

بعد وقتی رفتیم پیش Chen Lin اون توهم زده بود که تمام وسایل و ماشین های ساخت اسلحش اونجاست ولی هیچی نبود در صورتی که زنش گفتش که وسایلش رو پلیس ورداشته رفته . (ینی منظورم اینه که زنش که توی همون زمان و همون مکان بود ، می دونست چه اتفاقاتی افتاده ولی چرا خودش نمی دونست ؟)

حتی قرار گرفتن مجسمه ها هم فلسفه خودشونو دارن . واقعا به شخصه کف و خون قاطی کردم :biggrin1:
یجورایی جواب دادن سوالهات آخر بازی رو اسپویل میکنه!(نه به اون صورت،ولی از من میشنوی نخون):d
اول بگم که درمورد گربه ها چیزی نمیدونم:d
ولی بقیه سوالها تقریبا یه جواب دارن.براساس نظریه های بازی،تعداد بیشماری دنیا وجود داره که بر اساس تصمیم های شخصیت های به وجود میاد!تو یه دنیا ممکنه چن لین زنده باشه،تو یه جا با یه غیر چینی ازدواج کرده باشه و....
چن لین تو یه دنیا باوسایلش کار میکرده،ولی اونجا الیزابت یجورایی به جای اینکه مارو به یه دنیا ببره،یه دنیا رو با اون محل مطابق میکنه!چن لین تو یه دنیا کار کردن با وسایل اسلحه سازی یادش بود ولی وقتی الیزابت Tear رو باز کردچن لین هنوز فکر میکرد وسایلش وجود دارن در حالی که وسایلش رو پلیس تو این دنیای جدید برده بود!
خودم کامل نفهمیدم،خیلی خودتو درگیر نکن:d

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,406
نام
Majid
Playtime چقدره ؟ مثل Farcry نباشه که 2 ساعت بازی کنیم تموم شه.
Side quest اینا چی داره؟ تکراری هستند مثل فارکرای یا ..؟
دوست عزیز
چیه این بازی شبیه اونه که میگی؟ اون مراحل اصلیش کم بود ولی اینقدر مرحله فرعی و شکار حیوون و مقر دشمن واسه گرفتن و ... داشت که رو هم کنی گیم پلیش سه برابر این میشه
واقعا چیزایی میگید ها!!! اون گستردگی که اون داشت اینا نداره
این فقط مراحل اصلی داره که طولانی هم هست و اصلا کوتاه نیست.
و بیشتر روی داستان تاکید میکنه که واقعا محشر هست و اگه داستان بازی رو نفهمی یعنی 60 درصد بازی رو نفهمیدی.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
دوست عزیز
چیه این بازی شبیه اونه که میگی؟ اون مراحل اصلیش کم بود ولی اینقدر مرحله فرعی و شکار حیوون و مقر دشمن واسه گرفتن و ... داشت که رو هم کنی گیم پلیش سه برابر این میشه
واقعا چیزایی میگید ها!!! اون گستردگی که اون داشت اینا نداره
این فقط مراحل اصلی داره که طولانی هم هست و اصلا کوتاه نیست.
و بیشتر روی داستان تاکید میکنه که واقعا محشر هست و اگه داستان بازی رو نفهمی یعنی 60 درصد بازی رو نفهمیدی.
انگلیسیم خوب هست با زیرنویس انگلیسی خود بازی میفهمم.
منطورمم از اون بازی main questش بود که کوتاه بود. همون مراحل فرعی و چیزایی که شما گفتید هم به شدت تکراری بود.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,406
نام
Majid
انگلیسیم خوب هست با زیرنویس انگلیسی خود بازی میفهمم.
منطورمم از اون بازی main questش بود که کوتاه بود. همون مراحل فرعی و چیزایی که شما گفتید هم به شدت تکراری بود.
داستان بازی به شدت پیچیده هست
من که از توی خود بازی یک چیزاشو سر در نیاوردم رفتم فارسیشو خوندم بازم کلی فکر کردم تا فهمیدم قضیه چی بوده:D واقعا محشر ساخته شده داستانش
تا اینجا هیچ بازیی رو با این داستان محشر تجربه نکرده بودم

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
توجه به جزییات بیداد میکنه توی این بازی. کلاً از این بازی هایی هست که آدم دوست داره تک تک صحنه هاش رو یه جایی نگه داره تا بعداً به این و اون نشون بده.
من که fraps را مینیمایز می کنم و هر 5 ثانیه یه بار f10 را می زنم:d
از وقتی که الیزابت هم اضافه شده، اون 5 ثانیه به 3 ثانیه کاهش پیدا کرده:d

.:Melkor:.

Dark Lord
کاربر سایت
Feb 7, 2011
844
نام
Fallen
این نسخه از بایوشاک واقعا لیاقت پسوند Infinite رو داره من برای سومین دفعه هم بازی رو تموم کردم ولی بازم اشتیاق دارم دوباره بازیش کنم.لامصب جوری با روح و روان آدم بازی میکنه که کاملا پای مانیتور میخکوب میشم(دقیقا مثل نسخه اول بایوشاک).درسته که محیطش رو عوض کردن ولی به نظر من بازم تونسته اون خصوصیاتی که یک بایوشاک اصیل داره رو توی خودش به خوبی حفظ کنه.
همه چیز این بازی به یادموندنی هستش ولی به یادموندنی ترین لحظه واسه من وقتی بود که آخر بازی Elizabeth یکی از Tearها رو به دنیای Rapture باز کرد و به وضوح میشد توی یکی از راهروهای شیشه ای روبرو Little Sister رو دید که کنار جسد Big Daddy داره از ته دل گریه میکنه یعنی اون لحظه ناخودآگاه اشک توی چشمام جمع شد:((:d

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر