Assetto Corsa

0756bd5esptq9rsbxqwt.jpg

استودیو سازنده: Kunos Simulazioni​

عنوان Assetto Corsa در ماه دسامبر سال 2014 از نسخه «Early Access» در «استیم» خارج شد و توانست توجه طرفداران سبک ریسینگ شبیه‌سازی را به خود جلب کند. ویژگی کلیدی این عنوان توجه ویژه در ارایه «فیزیک ناب واقعی» است. این عنوان دارای بیش از 100 اتومبیل و 20 ترک مسابقه خواهد بود. همچنین شایان ذکر است که تمام اتومبیل‌هایی که به صورت «DLC» برای نسخه «PC » منتشر شده‌اند، در نسخه کنسولی در دسترس خواهند بود.

با توجه به گفته سازندگان بازی، نسخه PS4 این عنوان به صورت 1080p و نسخه Xbox One به صورت 900p اجرا خواهد شد.
سازنده بازی در خصوص نسخه Xbox One گفت: «ما تلاش زیادی برای رسیدن به رزولوشن Full HD کردیم، اما برای ما هیچ راهی وجود نداشت تا به این کیفیت برسیم. «فورتزا» کار فوق العاده‌ای انجام داده است (اشاره به اجرا بازی به صورت Full HD بر روی Xbox One) اما ما نباید فراموش کنیم که تیم سازنده فورتزا دارای ابزار و امکانات اختصاصی هستند. البته بدون در نظر گرفتن آن هم، آن‌ها کار خود را به خوبی انجام داده‌اند. وقتی من فورتزا را بازی می‌کنم، با خودم می‌گم «وای خدای من»، آن‌ها کار فوق‌العاده‌ای در زمینه بخش بصری بازی انجام داده‌اند.»
همچنین تایید شده‌است که اتومبیل «1035 hp Ferrari FXX» بر روی کاور بازی در نسخه کنسولی خواهد بود.

عنوان تحسین بر‌انگیز «Assetto Corsa» برای کنسول‌های «Xbox One» و «PS4» در تاریخ 22 ماه آپریل سال 2016 منتشر خواهد شد.

میانگین نقد های نسخه PC: 85

تاپیک آپدیت خواهد شد....

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,360
نام
مــاکــان
@alavi1992
@Paradise Lost
خب در مورد P.Cars آقای بهشت گمشده :D توضیح داد.
من میخوام توضیحاتشون رو کامل کنم و به کل دوستان عاشق شبیه ساز و در کل ریسینگ بگم:

دوستان حتما حتما یدونه فرمان بازی بخرید.این حرف شاید به نظر یه توصیه بیاد که هست.
اما وقتی این عناوین رو با Wheel تجربه میکنید، تازه متوجه میشید که چیو از دست داده بودید،مخصوصا AC که وجه تمایزش با عناوین دیگه فیزیک واقعی و Force FeedBack عالی بازی هست.اینها رو هیچ وقت با یک گیم پد نمی تونید حس کنید.
اینکه بعد از رد کردن هر پیچ از پیست یک چالش جدید،حس زیبا همراه با احساس قدرت میکنید. انگار ماشین تاره داره باهاتون حرف میزنه.
کی میخواد سر بخوره، کم فرمانی، تیز فرمانی و... همه اینها رو ماشین از طریق Wheel به شما انتقال میده.

همه اینها بعلاوه اینکه هر ماشین تو ایجاد این حس با دیگری فرق داره، جوری که بعد مدتی اگه با چشم بسته بنشوننتون پشت فرمان Assetto و یک فراری بدن بهتون، شما کاملا میتونین از المان های مختلفی که از فرمان بهتون انتقال داده میشه بفهمید که چه ماشینی زیر دستتونه.
این رو تجربه کردم که میگم،تازه من با مزخرفترین فرمان بازار (DFGT) بازی میکردم که اصلا قابل مقایسه با بقیه اونها نیست(انتقال فیزیک و FFB مزخرفی داشت ).بعد با یک G29 تست کردم که دیگه بعد اون سمت گیم پد نتونستم برم و نرفتم.
جوری که الان که DFGT رو فروختم و میخوام یک Wheel حرفه ای بخرم اصلا تو بازی نمیرم.
قرار نیست با این wheel ها زمانهای بهتری تو پیست بزنیم، چه بسا که با گیم پد راحتتره.
ما میخوایم از این بازی و این سبک نهایت لذت رو ببریم واین جز با فرمانها محقق نمیشه.
کلام آخر اینکه برای کسی که عاشق سبک شبیه ساز هست، داشتن یک فرمان بازی یک باید هست، نه یک توصیه.
=========================
در مورد نقد و بررسی هم باید بگم چون خیلی وقته بازی روی پی سی ریلیز شده، احساس کردم کمی دیر شده.
ولی چشم سعی میکنم تو چندروز آینده اینکارو انجام بدم، مطمینا خروجی این نقد برای نسخه های کنسولی(حداقل PS4) کارائی داره.
چون از ویدئوها و نقدها مشخصه که همه چی مثل نسخه PC هست.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,360
نام
مــاکــان
Ferrari FXX K -----Ferrari 488 GTB----Praga R1 مدلهائی هستن که در تاریخ 26 آگوست (5 شهریور) به عنوان
Triple Pack DLC (Tripl3 Pack) به همراه نسخه های کنسولی ریلیز میشن.همزمان آپدیت 1.8 هم ارائه میشه که به همراهش
مدل Audi A1 S1 Quattro رو بطور رایگان به بازی اضافه میکنه.
مازراتو از مدلهای in-game این 4 مدل رونمائی کرد:

Ferrari FXX K

Ferrari 488 GTB

Praga R1

Audi A1 S1 Quattro

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,360
نام
مــاکــان
خب همینطور که میدونید AC آخر همین هفته ریلیز میشه، اما یکسری هنوز ممکنه ندونن با چه بازی طرف هستن یا بعد از خرید با چه چیزی روبرو میشن.
قبلا به اندازه کافی از فیزیک، هندلینگ عالی و انتقال حس رانندگی مثال زدنی بازی صحبت کردم.
یک ویدئو آماده کردم از بچه های Inside Sim Racing که نسخه PS4 بازی رو ازIntro بازی تا منوها ، تنظیمات و حتی یک Race Weekend کامل نشون میده.
زیرنویس انگلیسی هم زدم تنگش که راحتتر متوجه بشین.
سعی میکنم تو طول هفته ویدئو نقد و بررسی هم بزارم تا راحتتر تصمیم بگیرید.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,360
نام
مــاکــان
بعد ماها انتظار بازی روی کنسولها ریلیز شد،همونطور که استودیو اعلام کرده بود.

آپدیت Day1 هم برای بازی ریلیز شده که این تغییرات رو اعمال میکنه:
  • Fixed wrong wheel ratio correlation
  • Fixed unresponsive state when quitting multiplayer
  • Fixed crash when quitting races
  • Fix for the game hanging for a while while loading
  • Fixed to wheel and controller support
  • Fixed dashboard display for certain cars like KTM X-Bow and Ferrari 599XX Evo
  • Fixed multiplayer socket security
  • Fixed several stability problems
  • Added backfires to cars
  • added multiplayer result screen

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,360
نام
مــاکــان
به مناسبت ریلیز بازی با هم یه ویدئو ببینیم از سباستین فتل و نماد AC یعنی LaFerrari FXXK

همونطور که میدونید این هیولا نسخه track-exclusive (مخصوص پیست) LaFerrari کبیر هست.دارای قدرت بیشتر و از فناوریهای ماشینهای فرمول 1 درش استفاده شده.

• Like
Reactions: Mir7anA and NINJѦ

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,360
نام
مــاکــان
محتویات Season Pass ارایه شده برای بازی هم مشخص شد.تو استور اروپا 25 یورو قیمت خورده.

S.Pass شامل دی ال سی های Red Pack , Japanese Car Pack هست که همین الان آماده دانلود هستن، همینطور Porsche DLC که برا پاییز برنامه ریزی شده.
تقریبا شامل 30 عدد اتوموبیل به همراه چندتا پیست میشه.​

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,360
نام
مــاکــان
بازی بی خودی هست حیلی هنوز کار داره تا بشه بازی فازشون چی هست با این گرافیکه اخه
خب این که تو حرفهای خودت مشخص شد انتظارت از بازی چیه خیلی خوبه. بهتر میتونم توضیح بدم.
شاید تعدادی از دوستان دیگه هم نظرات مشابهی داشته باشن.
گرافیک بازی از اونچه که تو این ویدئوهای بی کیفیت میبینی خیلی بهتره.تصویر خیلی شارپ هست و اصلا از این فیلترهای اضافه که حس واقعی بودن رو از تصویر میگیره تو بازی نمیبینی.

اما وقتی صحبت از مقایسه با NFS یا Forza Motorsport میشه باید کمی بیشتر توضیح داد.

Assetto Corsa بدون شک اولین شبیه ساز رانندگی روی کنسولهاست.
این شبیه ساز بودن هزینه هائی هم داره که تو ادامه آوردم:
اون منابع سخت افزاری که تو بازیهای دیگه برای خروجی یک گرافیک زیبا به کار رفته, تو AC برای شبیه سازی تک تک رفتارهای ماشین هزینه شده.
مثل فیزیک،FFB (اگه فرمان بازی داشته باشی تازه متوجه میشی شبیه ساز یعنی چی) در کل هندلینگ ماشینها و اینکه هر کدوم شخصیت خودشون رو دارن. البته AC با گیم پد هم خیلی دوست داشتنی.
تو بخش فیزیک،هندلینگ و رفتار ماشینها روی کنسولها حداقل، نمونه ای حتی نزدیک به AC نداریم.

مدلینگ ماشبن فوق العادست، چه نمای داخل کابین ، چه نمای بیرون ماشینها.
کاملا با تمام ریزه کاریها و بصورت دقیق مدل شدن، زورم میاد نگم که شاید با بهترین نوع مدلینگ ماشینها تو بازیهای ریسینگ مواجهیم.حداقل اگه بهترین نباشه عناوین دیگه باید افتخار کنن که در سطحش باشن.
صداگذاری
یعنی اینکه وقتی داری رانندگی میکنی علاوه بر اینکه صدای موتور رو میشنوی، صدای سوت توربو رو هم جدا میشنوی.
صدای شاسی،چرخها، اجزای داخل کابین اگه تو نمونه واقعی شنیده میشن تو AC هم شنیده میشن.
شاید تو مبحث صداگذاری بشه P.cars و D.Club رو تا حدی با AC مقایسه کرد ولی به صورت کلی AC بمراتب بهتره.

در یک کلام فلان تکنیک گرافیکی که تو فلان بازی میبینی، تو AC قربانی شده تا بتونن از این منابع سخت افزاری محدود بهترین خروجی رو برای انتقال حس واقعی رانندگی به گیمر بگیرن.

استودیوی Kunos کار بزرگی کرده و اونهم آوردن همچین حجم محاسباتی به این کنسولهاست که تا حالا سابقه نداشته.
که توام شده با یک گرافیک خوب.
AC روی PS4 بصورت 1080 و 60 فریم اجرا میشه و X1 900p.
بخوام صحبت کنم تا صبح میتونم تایپ کنم ولی ما باید این نکته رو مد نظر قرار بدیم که وقتی با یک عنوان شبیه ساز مواجه میشیم، اولین معیارمون گرافیک نباشه.

آخرین ویرایش:

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
خب این که تو حرفهای خودت مشخص شد انتظارت از بازی چیه خیلی خوبه. بهتر میتونم توضیح بدم.
شاید تعدادی از دوستان دیگه هم نظرات مشابهی داشته باشن.
گرافیک بازی از اونچه که تو این ویدئوهای بی کیفیت میبینی خیلی بهتره.تصویر خیلی شارپ هست و اصلا از این فیلترهای اضافه که حس واقعی بودن رو از تصویر میگیره تو بازی نمیبینی.

اما وقتی صحبت از مقایسه با NFS یا Forza Motorsport میشه باید کمی بیشتر توضیح داد.

Assetto Corsa بدون شک اولین شبیه ساز رانندگی روی کنسولهاست.
این شبیه ساز بودن هزینه هائی هم داره که تو ادامه آوردم:
اون منابع سخت افزاری که تو بازیهای دیگه برای خروجی یک گرافیک زیبا به کار رفته, تو AC برای شبیه سازی تک تک رفتارهای ماشین هزینه شده.
مثل فیزیک،FFB (اگه فرمان بازی داشته باشی تازه متوجه میشی شبیه ساز یعنی چی) در کل هندلینگ ماشینها و اینکه هر کدوم شخصیت خودشون رو دارن. البته AC با گیم پد هم خیلی دوست داشتنی.
تو بخش فیزیک،هندلینگ و رفتار ماشینها روی کنسولها حداقل، نمونه ای حتی نزدیک به AC نداریم.

مدلینگ ماشبن فوق العادست، چه نمای داخل کابین ، چه نمای بیرون ماشینها.
کاملا با تمام ریزه کاریها و بصورت دقیق مدل شدن، زورم میاد نگم که شاید با بهترین نوع مدلینگ ماشینها تو بازیهای ریسینگ مواجهیم.حداقل اگه بهترین نباشه عناوین دیگه باید افتخار کنن که در سطحش باشن.
صداگذاری
یعنی اینکه وقتی داری رانندگی میکنی علاوه بر اینکه صدای موتور رو میشنوی، صدای سوت توربو رو هم جدا میشنوی.
صدای شاسی،چرخها، اجزای داخل کابین اگه تو نمونه واقعی شنیده میشن تو AC هم شنیده میشن.
شاید تو مبحث صداگذاری بشه P.cars و D.Club رو تا حدی با AC مقایسه کرد ولی به صورت کلی AC بمراتب بهتره.

در یک کلام فلان تکنیک گرافیکی که تو فلان بازی میبینی، تو AC قربانی شده تا بتونن از این منابع سخت افزاری محدود بهترین خروجی رو برای انتقال حس واقعی رانندگی به گیمر بگیرن.

استودیوی Kunos کار بزرگی کرده و اونهم آوردن همچین حجم محاسباتی به این کنسولهاست که تا حالا سابقه نداشته.
که توام شده با یک گرافیک خوب.
AC روی PS4 بصورت 1080 و 60 فریم اجرا میشه و X1 900p.
بخوام صحبت کنم تا صبح میتونم تایپ کنم ولی ما باید این نکته رو مد نظر قرار بدیم که وقتی با یک عنوان شبیه ساز مواجه میشیم، اولین معیارمون گرافیک نباشه.
دقیقا . یادمه که منم قبل از اینکه شبیه ساز بازی کنم به گرافیک خیلی اهمیت می دادم ولی بعدش فهمیدم که خیلی چیزهای دیگه هستن که در مراتب بالاتر قرار دارن و از اهمیت خیلی بیشتری برخورددار هستن . الانم دیگه عاشق ریسینگ شبیه ساز شدم ! :D

یه مقاله یکم پیش داشتم می خوندم تو سایت Top Gear ( بخش Gaming ) از بازی تعریف کرده بود و به یکی دوتا مورد مشکل اشاره کرده بود ( که اونا هم با آپدیت حل میشه ) گویا از بازی راضی بودن و پیشنهاد کرده بودن بازی رو برای اونایی که به این سبک علاقه دارن .

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,926
نام
نـــــــویـــــــــد
بازی برای اونایی که واقعا عاشق شبیه ساز هستن عالیه
اما برای اونایی که صرفا دنبال سرگرمی و به معنای واقعی " یه بازی " هستن گزینه مناسبی نیستش
چیزی که توی ۲ ۳ تا مقد خوندم ، بازی کاملا خشک و جدی هستش و برای تازه کارا یا کسایی که علاقه به این سبک ندارن ساخته نشده

• Like
Reactions: m.d.makan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر