Assassin Creed:Trivia|پست اول حتما خوانده شود Spoiler Warning*|

نقش مطالب این تاپیک در بهبود اطلاعات شما از داستان AC

• زیاد

رای‌ها: 216 74.2%
  • متوسط

رای‌ها: 44 15.1%
  • کم

رای‌ها: 13 4.5%
  • هیچ

رای‌ها: 18 6.2%

• مجموع رای دهنده‌ها
    291

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
دقیقا من همین حرف رو شنیدم توی ac:brotherhood .فکر کنم چزاره میگه به اتزیو که تو منو کشتی من چه طور زنده مونده ام(شاید چزاره نبود.یادم نمیاد).ولی اتزیو هم به اون هم میگه Nothing is true,everything is permitted.به احتمال زیاد همینیکه شما در مورد لوسی میگید درست باشه.ولی موقع نشون دادن credits یکی میگه شوک رو اماده کنید(همجین جیزایی)
یعنی لوسی داره میمیره.
می گه احتمالا دچار شک شده.به انیموس واردش کن...

The Hoss

کاربر سایت
Apr 7, 2010
1,148
نام
سِد حسین
Which one is true?

سلام بر همگی!
چند روز بود که مفهوم اسسینز برادر هود مشغولم کرد که در آخر تفکرم به این رسید، که البته یه کم با بازی تفاوت داره:
Sometimes somethings are true, Somtimes somethings are not permitted
!
_______
فقط خواهش میکنم که بهش خوب فکر کنید و در اولین نگاه در موردش نظر ندید.
به نظر خودم یه مقدار عمیق هستش!

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
سلام بر همگی!
چند روز بود که مفهوم اسسینز برادر هود مشغولم کرد که در آخر تفکرم به این رسید، که البته یه کم با بازی تفاوت داره:
Sometimes somethings are true, Somtimes somethings are not permitted
!
_______
فقط خواهش میکنم که بهش خوب فکر کنید و در اولین نگاه در موردش نظر ندید.
به نظر خودم یه مقدار عمیق هستش!

من فک می کنم اگه اینجوری بود لااقل اساسین ها اینهمه بدبختی نداشتن، یعنی اینقده چیزایی که درست نبودن زیاد بود که آدم نمی تونست چیزای کمی که درست بودنو ببینه! وقتی که شما میگی Sometimes یعنی می گی ، اگر یا شاید! و مبارزه روی اگر و شاید بی معنیه!
ولی من ارتباطی بین جمله ی اول و دوم نمی بینم! :-/
بهتر بود دلیل این جمله رو مینوشتی، و می گفتی که با چی ارتباط داره، و این تفکر از کجا میاد، شاید که بهتر بفهمیم ;)

The Hoss

کاربر سایت
Apr 7, 2010
1,148
نام
سِد حسین
من فک می کنم اگه اینجوری بود لااقل اساسین ها اینهمه بدبختی نداشتن، یعنی اینقده چیزایی که درست نبودن زیاد بود که آدم نمی تونست چیزای کمی که درست بودنو ببینه! وقتی که شما میگی Sometimes یعنی می گی ، اگر یا شاید! و مبارزه روی اگر و شاید بی معنیه!
ولی من ارتباطی بین جمله ی اول و دوم نمی بینم! :-/
بهتر بود دلیل این جمله رو مینوشتی، و می گفتی که با چی ارتباط داره، و این تفکر از کجا میاد، شاید که بهتر بفهمیم ;)
منظورم در حالت کلی اینه (هر جا ایرادی دیدید دریغ نکنید، انعطاف پذیرم!):
اینطور که من از پیام و مفهوم بازی دریافتم ارتباط زیادی با Iluminati و The new world order داره.
[واسه راحتی خیالتون، از گوگل همون جمله ی معروفشون یعنی "Nothing is true..." رو سرچ بزنید، تمام سایت های مرتبط به این موضوع افتخار می کنند که یه بازی قشنگ داره از اعتقادات اینا دفاع میکنه!] همچنین این موضوع رو از تریلر The truth که بعد از زحمت زیاد بدست میومد میگم.
و من به مقدار زیادی با the new world order مخالفم!
به نظر من انجمن برادری یکی از قشنگ ترین بازی هایی بود که تاحالا انجام دادم ولی سعی میکنم از یادم ببرمش چون مفهومش اصلاً با خلقیات من سازگار نبود!
اگر اگر حرف های اتزیو رو در زمان خودشون در نظر بگیرید، معنی های خوبی در باب آزادی داره ولی به نظرم یوبی سافت با زبان نشانه ها پارو از این فراتر گذاشته و زمان حال رو در نظر گرفته!
منظور من از جمله ی بالا اینه که من نمیتونیم در زمان کلی بگیم که Nothing is true ! حتی اون موقع هم نمیشد (چون اون موقع هم جزو همیشه و زمان کلی بوده) که البته اگه موضوع رو فقط و فقط هرج و مرج جامعه در نظر بگیریم حرف بدی نیست.
اما با توجه به تریلری که آدم و حوا با AOE داشتند فرار میکردند منظور از این تریلر، آزاد به تمام معنا بودنه که این همون فراماسونری هستش و تنها آزادی نیست بلکه وجود خدا رو هم کتمان میکنه!
[خیلی دقت کنید! خیلی! (جاده لغزنده ست.)]
خدا چیه؟! (به نظر من مهم نیست که خود خدا وجود داره یا نداره، مهم اینه که یه چیزی هستش که ما رو به صورت معجزه آفریده، به جهان نظم داده، زیباییش وصف نشدنیه، یکتاست و ... که ما با دوست داشتنش کم کم میل میکنیم به سمت شبیه شدن به اون، که برای انسان ها هدف همینه. و ما این چیز رو "خدا" مینامیم! و من اعتقاد شدیدی بهش دارم! خیلی شدید!)
و وقتی میگه که Everything is permitted باز هم به تعبیر امروزی به Freemasonry اشاره داره!
و به نظر من همه چیز اجازه ی انجام گرفتن نداره.
[یه مثال کوچیک بزنم (که خواهشاً بزرگش نکنید): وقتی که پدرم در حال تماشای تلویزیون هستش، من اجازه ندارم، یعنی به خودم اجازه نمیدم که برم بزنم خودم بازی کنم!!]
به همین دلایل (که البته یک از هزارشون هم نیست) در جواب جمله ی زیر:
Nothing is true, Everything is permitted!
میگم که:
Somethings are true, Somethings are not permitted
و منظورم در زمان همیشه و جاودان هستش نه زمان اتزیو که همه چیز در هم و بر هم بوده!
______
ولی اگه این حرف ها رو فقط محدود به جامعه ی خراب اتزیو در نظر بگیریم، بسیار جملات تاثیر گذار و خوب و به جایی هستند و من هم به اونها اعتقاد خواهم داشت ولی با وقتی که بشه زمان کلی (یعنی همیشه، ابدیت، ...) نه!
شاید این حرف در زمانی که الان ما درش هستیم هم برای ما صدق کنه!
______
به هر حال من دو تعبیر رو دریافتم ولی نمیدونم منظور یوبی کدومش بوده،
اگر دومی (محدود) بوده که در این صورت من به عنوان یه بازی خیلی خوب با محتوا و داستان قابل قبول میپذیرمش.
ولی اگر اولی (همیشگی) بوده باشه و منظور همون نظم نوین جهانی باشه، چونکه من بهش اعتقاد ندارم، بنابراین یه عنوان یه بازی با گیم پلی خوب و داستان گیرا ولی محتوای غیر قابل قبول برای خودم در نظرش میگیرم!
_____
در کل من نمیدونم که خوب تونستم نظرم رو بهتون انتقال بدم یا نه.
من آدم مذهبی یا خشکه مذهب نیستم و حتی به روش اسلامی هم خدا رو عبادت نمیکنم!
ولی به خدا اعتقاد دارم. خیلی زیاد.
شاید اگر کسی از شما ها با مولانا دم خور شده باشه، مفهوم چیزی رو که من میگم بفهمه.
_____
به هر حال این نظر من بود، شما به من بگید که تلاش یوبی سافت در کدوم یک از این دو جهت (یا غیر از اینا) بوده تا من هم نظر قطعیم رو بگم!
_____
در آخر اینکه شاید باز هم این تفکر از محدودیت ذهن من بوده باشه یا شاید هم نه...
ممنون.

آخرین ویرایش:

ArianUndead

Strike the shepherd, Sheep will scatter
کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
من که خودم با این که طرفدار این بازیم ولی قبول دارم که بازی خیلی به سمت عقاید فراماسونری میل داره یه نمونه کوچکش هم همین علامت اساسینها تو بازی هست که شباهت بی اندازه ای با علامت جمعیتهای فراماسونری امروزی داره.
و یه موضوع جالب دیگه این بحث دو گانگی بودن نمونش مثلا حسن صباح که در تاریخ موسس و پایه گزار فرقه حشاشینها بوده و در حال حاضر در دنیا الگوی ریاست فرقه های فراماسونری هست!!
از طرف دیگه هم تمپلارها که در بازی دشمنان اساسینها هستن در حقیقت خودشون فراماسونر هستن واین در حالیه که بازی عقاید فراماسونری رو ترویج میده.
در کل به دلیل تمامی این موضوعهایی که گفتم و یه سری موضوعات دیگه به این بازی و داستانش فقط به نگاه یک بازی نگاه میکنم.

hosein_fisher

کاربر سایت
Sep 6, 2006
880
نام
حسین
Nothing is true, Everything is permitted!
دقیقا این شعار از توی کتاب Almut (الموت) برداشته شده..
با بقیه نظراتت نه موافقم و نه مخالف..باید ببینم بازی تا کجا پیش میره و یکم اطلاعاتم رو در این مورد بیشتر کنم!

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
اقا خبر جدیدی از بازیه جدید یا missing entery که کسی داشته باشه نیست ؟؟؟!!!
راستی من با نویسنده ی بازی در مورد این حرفش کاملا موافقم که میگه Nothing is true , everything is permitted ! البته اینجا راجع بهش بحث نکنم بهتره چون اعداممون میکنن !!!

• Like
Reactions: Quarantine

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
اقا خبر جدیدی از بازیه جدید یا missing entery که کسی داشته باشه نیست ؟؟؟!!!
راستی من با نویسنده ی بازی در مورد این حرفش کاملا موافقم که میگه Nothing is true , everything is permitted ! البته اینجا راجع بهش بحث نکنم بهتره چون اعداممون میکنن !!!
این جمله مال Vladimir Bartolه توی کتاب الموت که داستان بازی هم از همون کتاب گرفته شده!
http://en.wikipedia.org/wiki/Alamut_(1938_novel)

AdiB DelTa

کاربر سایت
Jan 10, 2010
559
نام
AlTair
اون جا که god میاد و دزموند AOE رو میگیره دستش میگه که لوسی بهت دروغ گفته؟ چون میگه که درک تو کمه! ما میدونیم چیکار میکنیم!
بعد اینکه اونی که با اتزیو حرف زد تو شماره 2 خودشو god معرفی کرد فکر کنم. بعد اونی هم که با دزموند حرف میزد دوباره god بود. در حقیقت چند نفر بودن که تو جایگاه AOE با دزموند حرف میزدن و بهش گفتن که ما منتظرت بودن. یعنی اونا مجمع god ّودن؟
بعد این که چرا این نابودی تمپلار ها رو گذاشتن برای 2011؟ اول زمان اتزیو با دزموند حرف میزنه! بعد هم که به دزموند میگن با خیلی وقته منتظرت هستیم. پس چرا همون موقع تصمیم نگرفتن که دنیا رو از نابودی نجات بدن؟!
بعد یه چیز دیگه هم که یکم به چشم میاد اون رفتار های پسرهس(اسمش چی بود؟) که بالا سر انیموس وای میسه. خیلی در مورد همه چیز میدونه. مثلا وقتی به AOE رسیدن و اون علامت ها رو دید گفت که همشون رو دیدم و میشناسم. یا این که اون رمز در جایگاه AOE رو پیدا کرد. رفتارش هم یه جورایی مثل روانیاس.
بعد اینکه ربکا کیه که اون ایمیل ها رو میفرستاد؟

Black Operate

کاربر سایت
Nov 30, 2010
185
نام
خیام
من شماره اول رو بازی نکردم . نسخه brother hood رو هم بازی نکردم ولی نسخه شماره 2 رو بازی کردم . تو این تاپیک چیزی گیرم میاد از داستان بازی ؟ چون خیلی چیزها رو از نسخه دوم نفهمیدم

Minato

کاربر سایت
Dec 23, 2010
787
نام
امین
من شماره اول رو بازی نکردم . نسخه brother hood رو هم بازی نکردم ولی نسخه شماره 2 رو بازی کردم . تو این تاپیک چیزی گیرم میاد از داستان بازی ؟ چون خیلی چیزها رو از نسخه دوم نفهمیدم

بهتر یه نگاه به پست اول بندازی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر