Multi Platform Alan Wake II

سازنده
Remedy
تاریخ انتشار
27 October
ناشر
Epic Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S

Alan Wake II

FGNa5MZXwAErZAM.png
This story is a monster. And monsters wear many faces.

پس از 11 سال انتظار سرانجام Remedy Entertainment در طی مراسم The Game Awards 2021 با انتشار تریلر سینماتیک از Alan Wake 2 رونمایی کرد.
بعد از نمایش تریلر Alan Wake 2 سم لیک خالق و نویسنده بازی اعلام کرد که Alan Wake 2 اولین عنوان در سبک وحشت و بقای استودیو Remedy خواهد بود. Sam Lake در ادامه بیان کرد که در حین توسعه قسمت اول همزمان بر روی Alan Wake 2 هم کار میشده، و در طول این سالیان بارها ایده ها و کانسپت دنیای Alan Wake 2 تغیر کرده که هر بار بهتر از ایده قبلی در مسیر مثبتی تغیر کرده. Sam Lake در ادامه افزود، در طی 10 سال گذشته Remedy Entertainment بر روی هر پروژه ای که کار کرده اند همیشه مشتاقانه با یک تیم اصلی کوچک در حال توسعه Alan Wake 2 بوده. از آنجایی Control 2019 و Alan Wake در یک جهان جریان دارند بسته الحاقی AWE دنیای Alan Wake و Control را به هم متصل کرد و اشاره هایی به Alan Wake 2 شد. Sam Lake همچنین اعلام کرد برای لذت بردن از Alan Wake 2 نیازی به تجربه عناوین قبلی (Control و Alan Wake) نیست، ولی کسانی که مشتاق باشند با تجربه عناوین قبلی با پس زمینه Alan Wake 2 بیشتر آشنا خواهد شد. در حالیکه قسمت اول Alan Wake المان های "ترس" داشت ولی یک بازی اکشن ماجراجویی بود، Alan Wake 2 اولین ساخته survival horror ( وحشت و بقا) Remedy Entertainment خواهد بود به گفته Sam Lake عنوان Alan Wake 2 برداشت آنها از ژانر وحشت بقا است که نوید یک تجربه خاص و محصر به فرد را میدهد.
Sam Lake در نهایت اعلام کرد که در تابستان سال 2022 اطلاعات بیشتری از بازی به اشتراک گذاشته خواهد شد.
Alan Wake 2 در سال 2023 برای کنسول های نسل 9( PlayStation 5, Xbox Seris X/S) و PC منتشر خواهد شد.

تاپیک آپدیت خواهد شد...

آخرین ویرایش:

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
خب منم این فیلم سینمایی را هر زوری بود تا مرحله دنیای قهوه رفتم و یه باگ برخورد کردم اون فیلم برام نمیاد البته من روزی بیست دقیقه بیشتر نمیتونستم تحمل کنم ابن فیلم سینمایی رو و به نظر من بیشتر برای اهالی سینما ساخته شده نه جامعه گیمر و افرادی که دنبال بازی کردن هستن سراغش نیان بهتره چون من این بیست ساعتی که الافش شدم کلا شاید یکساعت گیم بود و بقیه کتاب و داستان و از این خرافات و بازیساز باید عشق سینما هست بره اونجا فعالیت کنه نه صنعت گیم رو دارن به بیراهه میبرن خدا رو شکر هنوز تنها کمپانی که گیم به معنی واقعی میسازه سونی هست و بقیه دارن فیلم میسازن خب مرد مومن کسی دنبال فیلم و سریال باشه اینجا چیکار میکنه

amonre

کاربر سایت
Feb 9, 2023
439
خب منم این فیلم سینمایی را هر زوری بود تا مرحله دنیای قهوه رفتم و یه باگ برخورد کردم اون فیلم برام نمیاد البته من روزی بیست دقیقه بیشتر نمیتونستم تحمل کنم ابن فیلم سینمایی رو و به نظر من بیشتر برای اهالی سینما ساخته شده نه جامعه گیمر و افرادی که دنبال بازی کردن هستن سراغش نیان بهتره چون من این بیست ساعتی که الافش شدم کلا شاید یکساعت گیم بود و بقیه کتاب و داستان و از این خرافات و بازیساز باید عشق سینما هست بره اونجا فعالیت کنه نه صنعت گیم رو دارن به بیراهه میبرن خدا رو شکر هنوز تنها کمپانی که گیم به معنی واقعی میسازه سونی هست و بقیه دارن فیلم میسازن خب مرد مومن کسی دنبال فیلم و سریال باشه اینجا چیکار میکنه
تموم شد ؟
خیلی تاثیر گذار بود

آخرین ویرایش:

Avada

کاربر سایت
Nov 9, 2022
173

View attachment tumblr_67751fff98f735935052907efd5acad9_b932a24f_540.webp - Online GIF to MP4 Video converter.mp4

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
700
نام
Mehdy
اینقدر نقد خوب درباره بازی دیدم با اینکه فکر میکردم سبک گیم پلی این بازی خیلی به گروه خونی من نخوره ولی گرفتمش و واقعا خوشحالم که تجربه ش کردم مخصوصا که نحوه روایت داستانش خداست، ولی فقط یه مشکلی هست اینکه دوستان من الان چندتا چپتر بازی رو رفتم ولی حالا میشه روی هر کاراکتر(saga وalan)سوئیچ کرد....قضیه چیه؟؟ الان چجوری باس برم که رشته داستان از دستم نره؟؟..داستان اینها به هم تلاقی داره (یعنی مهم نیست با کدوم کاراکتر بری )یا نه باید با هرکدوم جداکانه بری؟؟

آخرین ویرایش:

DoReMi

کاربر سایت
Feb 24, 2022
300
اینقدر نقد خوب درباره بازی دیدم با اینکه فکر میکردم سبک گیم پلی این بازی خیلی به گروه خونی من نخوره ولی گرفتمش و واقعا خوشحالم که تجربه ش کردم مخصوصا که نحوه روایت داستانش خداست، ولی فقط یه مشکلی هست اینکه دوستان من الان چندتا چپتر بازی رو رفتم ولی حالا میشه روی هر کاراکتر(saga وalan)سوئیچ کرد....قضیه چیه؟؟ الان چجوری باس برم که رشته داستان از دستم نره؟؟..داستان اینها به هم تلاقی داره (یعنی مهم نیست با کدوم کاراکتر بری )یا نه باید با هرکدوم جداکانه بری؟؟
سلام.

دو تا تایملاین داریم توی بازی. Initiation برای الن ویک هست و Return چپتری از زندگی ساگا رو روایت میکنه. شما کافیه به اسم سیو هایی که میکنید دقت کنید‌. هر اکتی که از تایملاین الن یا ساگا تموم شد، سوئیچ کنید روی شخصیت بعدی.

یعنی اینطوریه که اگر Return act 1 تموم شد و رفتی سیو کردی دیدی نوشته act 2 سوئیچ کن روی الن و Initiation act 1 رو پیش ببر تا در تایملاین الن هم برسی به فصل جدید.

درباره ی اینکه act باشه اسم دقیقش یا نه یادم نیست. همون روز و ماه اول عرضه تمومش کردم یادمه.

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
700
نام
Mehdy
سلام.

دو تا تایملاین داریم توی بازی. Initiation برای الن ویک هست و Return چپتری از زندگی ساگا رو روایت میکنه. شما کافیه به اسم سیو هایی که میکنید دقت کنید‌. هر اکتی که از تایملاین الن یا ساگا تموم شد، سوئیچ کنید روی شخصیت بعدی.

یعنی اینطوریه که اگر Return act 1 تموم شد و رفتی سیو کردی دیدی نوشته act 2 سوئیچ کن روی الن و Initiation act 1 رو پیش ببر تا در تایملاین الن هم برسی به فصل جدید.

درباره ی اینکه act باشه اسم دقیقش یا نه یادم نیست. همون روز و ماه اول عرضه تمومش کردم یادمه.
ممنون که اینقدر کامل توضیح دادی👍🙏
همین طور که گفتم اینقدر از روایت داستانش خوشم اومد که حیفم اومد یه موقع چیزی رو از دست بدم،توی نت هم جرات نکردم سرچ کنم چون ترسیدم یه موقع بخشی از داستان برام لوس شه!!

• Like
Reactions: FERYGAMER

ehsanoliver

عضو جدید
Jan 14, 2024
1
سلام اقا من تو مرحله والهالا خانه سالمندان گیر کردم کسی میتونه راهنماییم کنه
قفل دربهای اهمیتی رو هم باز کردم ولی طبقه سوم خونه سالمنذان اون دری که دیسک توشه و یکی دو در دیگه باز نمیشن تو سایت هم رفتم از یک کارت استفاده میکنه ساگا اندرسون کسی میدونه باید چیکار کنم یه ۷ روزی هست تو این مرحله گیرم ممنون میشم کسی تماس بگیره راهنماییم کنه 09128949036

hamidghiasi

کاربر سایت
Sep 11, 2015
229
قفل دربهای اهمیتی رو هم باز کردم ولی طبقه سوم خونه سالمنذان اون دری که دیسک توشه و یکی دو در دیگه باز نمیشن تو سایت هم رفتم از یک کارت استفاده میکنه ساگا اندرسون کسی میدونه باید چیکار کنم یه ۷ روزی هست تو این مرحله گیرم ممنون میشم کسی تماس بگیره راهنماییم کنه 09128949036
سلام تو یوتیوب واکترو ببینی راحت تره که

FERYGAMER

کاربر سایت
May 5, 2013
376
نام
فرنود
شما باید بری بیرون اون حیاطی که Tor ناپدید شد یکم بگردی اونجا یه زیرزمین پیدا میکنی باید بری داخل و فیوز رو برداری و برق رو وصل کنی. بعدش میتونی وارد اون درا بشی

• Like
Reactions: amirvv

.:HO3IN:.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
Remedy باز هم گل کاشت
بعد از اتمام بازی (بهتره بخونیم اثر هنری) میتونم بگم یکی از خاص ترین و بهترین تجربه های نه این نسل، بلکه کل زندگی گیمریم بود
درود بر Sam Lake و Remedy بزرگ که یکبار دیگه بعد از Max Payne یک اثر متقاوت، خاص و جدید رو به دنیا عرضه کردن
چیزی که بخصوص در دنیای امروز (که کمتر کسی دنبال ریسک کردن هستش) به سختی پیدا میشه

نمره با قاطعیت و رضایت کامل 10/10

این قسمت اینقدر خوب بود که حتی Alan Wake رو در حالی که زنش از دستش رفته و 13 ساله که توی Dark Place گیر کرده رو هم خندوند :D

View attachment Alan Wake 2 Herald of Darkness Ending..mp4

آخرین ویرایش:

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
575
زیرنویس گیم ساب هم برای این بازی منتشر شد حمایتش کنید تا همیشه این سایت رو داشته باشیم
زیرنویسهای این سایت همیشه عالی بوده
الان دیگه نسخه کامل آمده و از بتا خارج شده نکته جالب اینکه حتی آهنگهای پایان هر چپتر رو هم ترجمه کردن

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
خب منم بازی رو تموم کردم.
قطعا بهترین بازی رمدی بود تا الان یه بنچ مارک اساسی تو بحث نریشن.
بازی شیوه روایی خاص خودش رو ساخته بود و کلا بحث نرتیو جایی بود که بازی حسابی shine میکرد.
المان های روایی بازی همه یه جورایی بیانگر علاقه سازنده ها به سینما و آثار سینمایی هستن ولی درست و بجا استفاده شدن.
از echo های بخش الن،
تا صفحات کتاب بخش ساگا با صدای خود راوی ینی الن،
تا کلیپ های فیلمبرداری شده تو تلوزیون ها یا سینما یا ...،
تا اون board های ساگا یا الن که مسیر داستان رو توش برا خودشون (و ما) مشخص میکردن.
تا ویژن هایی که هر دو شخصیت به صورت ریل تایم میبینن گاه و بیگاه و خیلی چیزای دیگه.

در کنار همه اینا که ابزار های روایی بودن، بازی خیلی تم های سینمایی مشخصی هم داره:
ساختار دگرگون و در هم واقعیت و کابوس(اینجا همون horror story ) که از مالهلند درایو گرفته.

یه داستان کارآگاهی جنایی دارک (ترو دیتکتیو) تو یه شهر کوچیک نسبتا سردسیر (توئین پیکس)

پرداختن به جنبه های تاریک هنر،
از داستان های الن ویک
تا عکس های آلیس،
تا فیلم ها و شعر های تام زین،
تا بازیگری باربارا،
تا آهنگ های اودین و تور.

بخش های ساگا رو بیشتر دوست داشتم. گیم‌پلی کامل تری داشتن، اکسپلوریشن و پازل داشتن و تنوع بیشتر.
اون بخش mind place با اینکه واقعا نقش اساسی و ضروری تو پیش برد بازی نداشت برا من که عاشق کارآگاه بازی بودم همیشه معرکه بود.
بخش های الن خب متمرکز رو روایت بود فقط و البته اونم عالی بود. خصوصا آرت استایل محیطی که یه جاهایی واقعا دیوانه وار بود و اتمسفر بازی رو به شکل خفقان آوری درمیاورد. ولی ساگا چیز دیگه ای بود برام.

ایراد بخوام بگیرم، اول اینکه تو بحث گیم دیزاین، چه گیمپلی چه لول دیزاین عملا کار فراتر از استاندارد این بازی های رزیدنت اویل طور انجام نشد و تمرکز رمدی تماما رو داستان روایت بود. حتی کنترل یه مقدار گیم‌پلی درگیر کننده تری داشت.
دوم اینکه جامپ اسکیر های بازی واقعا رو مخم بودن و کلا با مقوله جامپ اسکیر مشکل دارم.

درباره خود داستان چیزی نمیگم که اسپویل نشه ولی خب اونجا هم بازی فوق العاده بود.

نمره بخوام بدم ۹. قطعا بهترین بازی رمدی تا الان بود.

نهایتا یه توصیه درباره داستان پیچیده این بازی که قبلا نولان درباره فیلم هاش گفته بود:
سعی نکنید ثانیه به ثانیه وقایع بازی رو بفهمید و در لحظه همه چی رو درک کنید.
سعی کنید بازی رو حس کنید.
چون داستان به شدت پیچیده است و آزار دهنده میشه اگه بخواید تمام وقت به ذهنتون فشار بیارید که همه چی رو بفهمید.
ساگا و الن هم تو بازی گم شدن و نمیدونن چطور از این کابوس دربیان.
شما هم مثل همونایید‌. این گیج شدن کاملا عمدیه. به مرور گره های مهم باز میشه و یه سری چیزا هم نشانه هاش هست برا بعد بازی که بیشتر فکر کنید. داستان چفت و بست داره واقعا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر