1. به منظور آشنایی هرچه بیشتر با علاقمندی ها و همچنین ایجاد زمینه های تعامل و همکاری بیشتر با شما یاران وفادار و همیشگی بازی سنتر، پرسشنامه ای تحقیقی تهیه شده است که در بر گیرنده اطلاعات و علاقمندی های شما کاربران عزیز است. با پاسخ گویی به آن ما را یاری نمایید. برای مشاهده پرسشنامه کلیک کنید
  بستن اطلاعیه

The Last Guardian [اخطار پست اول حتما خوانده شود]

گفتگو در 'PS4 Games' ایجاد شده توسط GUѦRDiAN, ‏Jun 16, 2015.

 1. GUѦRDiAN

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 25, 2011
  ارسال ها:
  787
  نام:
  Esmaiel
  اخطار: هرگونه صحبت در مورد داستان و مراحل بازی [خارج از اسپویلر] که به نوعی بتواند چیزی را برای کاربران لو بدهد ممنوع است

  [​IMG]

  توسعه دهنده: GenDesign / Japan Studio
  ناشر: Sony Interactive Entertainment
  طراح، نویسنده و کارگردان: Fumito Ueda
  تهیه کننده: Yasutaka Asakura
  آهنگساز: Takeshi Furukawa
  پلتفرم: PS4
  ژانر: Action Adventure
  تاریخ انتشار:
  ژاپن: December 6, 2016
  آمریکای شمالی: December 6, 2016
  استرالیا: December 6, 2016
  اروپا: December 7, 2016
  باکس آرت:
  [​IMG]

  [​IMG]
  The Last Guardian سومین ساخته Team Ico که حال با نام GenDESIGN فعالیت می کند، از میانه های سال 2008 پس از کلید خوردن پروسه های تحقیقاتی اولیه آن با اسم رمز Project Trico وارد مراحل توسعه شده تا یک سال بعد به صورت رسمی در طی مراسم E3 معرفی شود. بعد از آن پروژه با نمایش کوتاهی در TGS نیز همراه شد ولی از آن نقطه به بعد The Last Guardian با عدم انتشار خود در تاریخ مقرر که تابستان 2010 بود کم کم پا به برزخ توسعه خودش گذاشت و به دنبال آن، شایعاتی از به بن بست رسیدن پروژه بالا گرفت که با جدا شدن Fumito Ueda طراح و کارگردان آن در همان سال آن شایعات به خودش رنگ صحت گرفت.

  در میانه های سال 2012 پس از مشخص شدن سخت افزار کنسول نسل بعدی سونی، تیم کوچیکی به کُندی مشغول به انتقال و بهینه سازی پروژه برای PS4 شدند. بعد از آن در تابستان 2014 Ueda با تأسیس استدیوی تازه ای و کوچاندن اعضای تیم سابقش به آن جا کار بر روی The Last Guardian که حال مراحل Re-Engineering را تماماً پشت سر گذاشته بود، با جدیت از سر گرفت تا به دنبال آن پروژه 7 ساله تیم که البته در واقع بیشتر از 3 سال تحت ساخت نبوده، سرانجام در E3 ـه 2015 دوباره رونمایی شده و برای عرضه در سال بعد در نظر گرفته شود.

  The Last Guardian روایت گر قصه پسربچه ای بی نام است که پس از تبعید و حبس در دژی بزرگ با پیدا کردن موجودی افسانه ای که او را Trico صدا می کند قصد رویارویی با نگهبانان شبح مانند آن قصر و فرار به بیرون از دیوارهای بلندش را می کند. این که داستان این دو چطور تمام می شود را نمی دانیم که البته Ueda خودش می گوید که این قصه تنها بهانه و بستری برای نشان دادن ارتباط میان این دو است که هر چند با رفتاری سرد و توأم با نافرمانی و بی اعتمادی از هر دو طرف شروع می شود ولی قرار است که گره میانشان با پیشروی در قصه محکم و محکم تر شود.

  [​IMG]
  • Fumito Ueda مصاحبه های مفصلی با رسانه های ژاپنی انجام می دهد و اطلاعات تازه ای از روند توسعه بازی به اشتراک می گذارد (متن مصاحبه)
  • در تاریخ 2 نوامبر آقای Yoshida طی گفت و گویی با وبسایت Gamespot اعلام می کند که در رابطه با نمایشهای جدید The Last Guardian محتاطانه عمل خواهد شد (منبع)
  • سونی در مراسم GDC 2016 بار دیگر انتشار The Last Guardian در سال جاری را تایید کرد (منبع)
  • آقای Phillipe Cardon معاون بخش اروپایی Sony نیز در مصاحبه ای با وبسایت فرانسوی Challenges، انتشار The Last Guardian در سال جاری را تایید کرد (منبع)
  • در تاریخ 12 سپتامبر، Shuhei Yoshida در قالب پستی در PS Blog اعلام کرد که تیم سازنده برای ارائه بی نقص ترین و پالیش شده ترین تجربه ممکن به مقداری زمان بیشتر احتیاج دارد و تاریخ عرضه بازی رسما به 6 دسامبر موکول شد (منبع)
  • در تاریخ 22 اکتبر، آقای Shuhei Yoshida در حساب توییتر خود خبر گلد شدن بازی را به صورت رسمی اعلام کرد (منبع)
  [​IMG]

  " تعظیم کن "

  Washington Post - 10/10 - A Gaming Masterpiece
  Telegraph - 5/5
  PlayStation LifeStyle - 10/10
  Guardian - 5/5
  Time - 5/5
  Hardcore Gamer - 5/5
  Easy Allies - 5/5
  Digitally Downloaded - 5/5
  New York Daily News - 5/5
  The Daily Dot - 5/5
  Playstation Official Magazine UK - 10/10
  Gameblog.fr - 10/10
  Gamespot - 9/10
  EDGE - 9/10 - Game of the Year
  ...

  [​IMG]

  [​IMG]

  پسربچه بی هویت قصه که بازیکن کنترل او را دست می گیرد با داشتن تتوهایی گرفته شده از قبایل "سمون" و "مائوری" بر روی بدن خودش این نظریه که شاید شبیه به پسربچه Ico بخاطر نشان هایی که در بین اهالی او شیطانی قلمداد می شوند – دو شاخ بر روی سر – حال در این قلعه حبس شده را تقویت می کند. پسربچه برای رو به رو شدن با نگهبان های قصر به Trico متکی است و Trico هم برای رهایی از غل و زنجیر فیزیکی خودش و ترس های روانی اش از محیط قصر به پسربچه.

  [​IMG]

  Trico موجود اسرارآمیزی که پسربچه او را پیدا و آزاد می کند، ترکیبی از حیوانات مختلف از جمله عقاب، گربه و سگ است. Trico حیوان ماده قصه، دو بال دارد که شاید با بزرگ شدن جثه اش بتواند با آنها پرواز کند و یا شاید هم صرفاً عملکردی شبیه به پره های ماهی در زیر آب را برایش داشته باشند. او همینطور دو شاخ شکسته شده نورانی و چشمانی با امکان تغییر رنگ بسته به احساساتش دارد. اینکه چرا Trico در قصر غل و زنجیر شده و چرا از نماد تک چشم می ترسد و اینکه آیا موجودات دیگری شبیه به او هم در این دژ وجود دارند همگی از همان جنس سوالات بی جواب کارهای Ueda هستند و هنوز زود است که بدانیم ماجرا از چه قرار است.

  [​IMG]

  نگهبانان قصر که از سر تا پا در زره پوشیده شده هستند از یک جهت می توانند به دشمنان کرکتر اصلی در Ico و SotC ارتباط مفهومی داشته باشند و آن هم این نکته که بنظر می رسد جسمی ندارند و روح سیاهی که درون آنهاست ماهیت وجودشان باشد. با این تفاوت که بجای آنکه شبیه به Ico پسربچه با خود این ارواح درگیر شود، در این جا شبیه به SotC در کالبدی زره ای فرو رفته اند و ظاهراً با خارج شدن روح از این کالبد است که از بین می روند. اینکه چه چیزی این نگهبانان ناشناخته قصر را به نگه داشتن پسربچه و Trico در قصر وادار می کند و در پشت سر چه اتفاقی در حال رخ دادن است تاکنون به صورت راز باقی مانده است.

  [​IMG]

  ...

  [​IMG]

  ...

  ...

  [​IMG]

  [​IMG]
  The Last Guardian - E3 2015 Trailer | PS4
  480p - 720p - 1080p - GAMERSYDE - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian: Bringing Trico to Life - IGN First
  480p - 720p - 1080p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  Crafting The Last Guardian's Epic Soundtrack - IGN First
  480p - 720p - 1080p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian - E3 2016 Trailer | PS4
  480p - 720p - 1080p - GAMERSYDE - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian - ICO & Shadow of the Colossus Retrospective Video | PS4
  360p - 720p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian – Action Gameplay Trailer | PS4
  480p - 720p - 1080p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian – CG Cinematic Trailer | PS4
  480p - 720p - 1080p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian - Introduction Video
  1080p - YouTube - آپارات

  [​IMG]

  Ico، اولین ساخته این تیم از یک جهت با The Last Guardian شباهت زیادی دارد، از آنجایی که Ico نیز در ابتدا برای PS1 در نظر گرفته شده با یک تأخیر یک ساله به PS2 منتقل شد تا ساخت آن نزدیک به 4 سال وقت بگیرد. بعد از آن Shadow of the Colossus با وجود آنکه ساخت آن عملاً قبل از انتشار Ico کلید خورده بود نیز از قائده پروسه طولانی ساخت در کارهای Ueda استثنا نشد و 4 سال دیگر از تیم وقت گرفت و از همین بُعد Yohsida آنها را ملقب به Team Olympic می کرد.

  البته پروسه طولانی ساخت کارهای Team Ico با در نظر گرفتن اینکه Team Ico در هنگام ساخت هر دو کار در بهترین حالت ممکن 20-25 نفر عضو ثابت داشت تعجب برانگیز نیست، قائده ای که برای GenDESIGN فعلی و The Last Guardian نیز صادق است و همین مسئله تیم را وادار می کند تا بخشی از کارشان را به عهده اعضای Japan Studio بگذارند.

  امّا با این همه چرایی اینکه The Last Guardian در طی همه این 7 سال در معرض توجه بوده را قاعدتاً باید در دو اثر قبلی Fumito Ueda طراح، نویسنده و کارگردان آن جستجو کرد، Ico و Shadow of the Colossus. اطلاعات بیشتر ...
  [​IMG]

   
  #1 GUѦRDiAN, ‏Jun 16, 2015
  آخرین ویرایش: ‏Jun 28, 2017
  iShadow, RohFa, Coffee Addicted و 68 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 2. NINJѦ

  NINJѦ Kill Em With Kindness , Go head now
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 11, 2008
  ارسال ها:
  2,538
  نام:
  رضـا
  شما خودت رو اذیت نکن فقط عشاق کارهای Fumito Ueda میدونن بازیش چیه
  کلا قابل وصف برا غیر عشاق نیست
   
  MOHSEN 007, pbgame, ps3_360_wii و 2 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 3. Mprince

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 21, 2008
  ارسال ها:
  1,409
  نام:
  محسن
  کلا مشخصه که چیزی برای گفتن ندارید که دارید از عشاق و لیلی و مجنون حرف میزنید
   
  Sony+ و Dead Walker این نوشته را Like کرده اند.
 4. NINJѦ

  NINJѦ Kill Em With Kindness , Go head now
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 11, 2008
  ارسال ها:
  2,538
  نام:
  رضـا
  تریکو یکی از باهوش ترین و واقع گرایانه ترین موجود ساخته شده در تاریخ بازیهای رایانه ای هست که مورد تحسین همه منتقدان اصلی بوده نه منتقدان 2ریالی
  اگه شما واقعا همون اولین برخورد پسر و تریکو رو ببینین عشق عمیق رو که بین این دو ایجاد میشه رو با تمام وجود تجربه خواهید کرد همین عشق باعث این میشه که این دو تو مسیر سفر بارها جان خود را جدا برای هم بخطر بیندازن

  داستان بازی :
  البته داستان بازی گرچه کمی نقاط تاریک داره ولی بطور کلی یک سری موجود بنام تریکو توسط نوعی طلسم سحر شده تا بچه های روستاها رو بدزدند ، همین تریکو قصه ما هم یکی از همین ها بوده که طی یک اتفاق در حین حرکت آسیب میبینه و بقیه داستان هم که تو اولین برخورد میبیندید ، این مهربانی پسر به تریکو باعث تحول عمیق تو موجود دوستاشتنی ما میشه و برای از بین بردن طلسم شروع به سفری پر از فداکاری میکنند

  بازم میگم فقط روح و روان میتونه از این بازی لذت ببره

  راستی نقل قول کنی جواب نمیدم :D
  شاید کاربر دیگری جواب داد
   
  S@nic, pbgame, ps3_360_wii و 3 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 5. M.hadi.71

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 10, 2016
  ارسال ها:
  102
  هر بازی سبک خاص خودشو داره و ممکنه به به مزاج هرکسی نشینه حالا شما از بازی خوشت نیومده دلیل نمیشه بگی بازیش مزخرفه مثلا من و دوستم با هم بلادبورن رو گرفتیم ولی چون بازیش به شدت سخت بود یه چیز تو همین مایه های حرف شما به من گفت ولی من که یخورده بیشتر بازی کردم فهمیدم عجب شاهکاریه ینی یه جوری شدم شبی اگه لااقل یه ساعت بازیش نکنم خوابم نمیبره:D

  فرستاده شده از HUAWEI G750-U10ِ من با Tapatalk
   
  ps3_360_wii این نوشته را Like کرده است.
 6. gamer1998y

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏May 18, 2014
  ارسال ها:
  582
  نام:
  شهاب
  اقا من پستای قبلو نخوندم می خواستم بدونم اگه بازی رو برای بار دوم یا سوم ببریم آخر چیز جدیدی از داستان نشون میده یا نه فقط همون لباس بهمون میده؟؟؟

  به اینای که گفتی اگه بازی های ps1وps2و کلا دنیا بازی هارو اضافه کنی با خودت میگی کسای که اینارو تجربهنکردن و گیمر نیستن حدفشون از زندگی چیه:-/8-|
   
  #590 gamer1998y, ‏Apr 19, 2017
  Last edited by a moderator: ‏Apr 22, 2017
  pbgame این نوشته را Like کرده است.
 7. NINJѦ

  NINJѦ Kill Em With Kindness , Go head now
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 11, 2008
  ارسال ها:
  2,538
  نام:
  رضـا
  خیر، چیزی به داستان بازی اضافه نمیشه و جز لباس و رنگ چیزی آنلاک نمیشه
   
 8. gamer1998y

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏May 18, 2014
  ارسال ها:
  582
  نام:
  شهاب
  یعنی ما هیچ جور نمیتونیم بفهمیم کی پشت اتفاقات اون مکان بوده؟ و چرا بچه ها دزدیده میشدن؟ اون حاله دورشون چی بود؟
  یکی یه بار یه توضیحی در باره یه داستان مخفی از بازی گفته بود که لورفته ممکنه دوباره بگش؟؟
  با همه این حرفا من فکر میکنم بازی در حد ایکو و شادو اف کلوسیوس نبود
   
  sadegh93 این نوشته را Like کرده است.
 9. Wander

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 2, 2006
  ارسال ها:
  6,193
  نام:
  محمد
  کاش یه موقع هایی کنترل تریکو دسته ما بود
  حیفه یه لحظه هایی آرزو میکنی که میتونستم با تریکو بازی رو جلو ببرم
  معما ها هم گاها معما نیستن بلکه باگ های تریکو هستن
  تا اینجایی که من رفتم معماهاش چنگی به دل نزدن ولی تریکو واقعا خارق العاده است از همه نظر

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  samiradin, reza_cowboy, SHANSER و 4 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 10. amir200h

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 14, 2016
  ارسال ها:
  82
  دوستان یک سوال!!
  چطوری به تریکوی دوست داشتنی آموزش میدین چیکار کنه :D
   
 11. Coffee Addicted

  Coffee Addicted Better be careful The killer might be near
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 19, 2006
  ارسال ها:
  1,885
  The Last Bugs XD
  بازیش قشنگه حرفی درش نیست ولی خدای باگ.....چقدر الکی اکلی بخاطر باگ های مسخره تریکو گیر کردم
   
 12. NINJѦ

  NINJѦ Kill Em With Kindness , Go head now
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 11, 2008
  ارسال ها:
  2,538
  نام:
  رضـا
  چون با حیوان طرف هستیم با قطعیت نمیشه گفت باگه یا طبیعی هست گاهی خنگیه تریکو
   
  Adidas95 و Sherytto این نوشته را Like کرده اند.
 13. Sherytto

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 26, 2011
  ارسال ها:
  1,875
  نام:
  شروین
  اگه تریکو مثل پسرک باهوش بود که دیگه فرقی با پسرک نداشت به نظرم تم بازی اینطوری هست که واقعا وقتی تریکو فرمان رو میگیره بازیکن کیف کنه نه اینکه تا اشاره کنی تریکو انجام بده اونوقت خیلی چیز خاصی نمیشد بازی
   
  Adidas95 و NINJѦ این نوشته را Like کرده اند.
 14. Tenshi

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 6, 2015
  ارسال ها:
  104
  از همون ابتدای بازی نمیتونید این کارو بکنید باید داستان جلو بره و از یه جایی به بعد میتونید ازش بخواید که بشینه، بپره یا تو جهت های خاص حرکت کنه و ...

  همه این دستورا با R1 هست. مثلا R1+مثلث میپره.
   
  ps3_360_wii, amir200h و Adidas95 این نوشته را Like کرده اند.
 15. The Hound

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Sep 6, 2011
  ارسال ها:
  737
  نام:
  نوید
  بازی فوق العاده معتاد کننده هست واسه من. میشینم دیگه به سختی می تونم بلند شم از پاش. اما امان از پرفورمنس افتضاح بازی. سر درد گرفتم از فریم افتضاح.
  واقعا حیف از این بازی که ورداشتن بدون دست کشیدن سر پرفورمنسش منتشرش کردن. عین خیالشونم نیست که حداقل چند تا اپدیت بدن درست کنن این وضعو. با توجه به اینکه گرافیک این بازی از پایه واسه نسل 8 نیست و تقریبا همونیه که واسه ps3 نشون می دادن ولی روی دستگاهی که به مراتب قوی تر از ps3 هست داره اینطوری اجرا میشه.
   
 16. GUѦRDiAN

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 25, 2011
  ارسال ها:
  787
  نام:
  Esmaiel
  امان از این آپلودسنترها :|
  تمام تصاویر پست اول دوباره آپلود شدند
   
  MOHSEN 007, Akiba, arsenalmom و 4 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.