انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
7qcs_12070867_466276313577565_1231346916_n.jpg

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
یه مشت پیرمرد دور هم جمع شدیم برید نوه هاتون رو بغل کنید اینجا چیکار میکنید؟ :D

و من همچنان منتظر robocop vr یه چیز تو مایه های batman vr بسازن ولی robocop باشه چه کیفی میده.خود روبوکاپ هم تحرکش سریع نیست و باعث اون حالت تهوع نمیشه اصلا جوووون میده واسه vr

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,592
یه مشت پیرمرد دور هم جمع شدیم برید نوه هاتون رو بغل کنید اینجا چیکار میکنید؟ :D

و من همچنان منتظر robocop vr یه چیز تو مایه های batman vr بسازن ولی robocop باشه چه کیفی میده.خود روبوکاپ هم تحرکش سریع نیست و باعث اون حالت تهوع نمیشه اصلا جوووون میده واسه vr

به نظر منم جالب میشه.شاید بشه یه نظر سنجی چیزی برای شرکتها بازی سازی گذاشت.

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
زیر کاتریجها هم دفترچه راهنمای خود دستگاه sege megadrive هستش.یادش بخیر چقدر بو کردمش ;)) یادتونه چه بویی میداد؟ بو سگا نو. =((

آره :love:
بو خاص خودشو میداد فکر کنم از نوع پلاستیکی بود که اون زمانا استفاده میشد :Angel: مثلا یه مقاله خوندم میکرو سفید با دکمه ها و خارج ککنده کارتریج قرمز بود چون اون پلاستیک ارزونترین پلاستیک اون زمان بود :Biggrin:
بازی sonic 3d blast واقعا عجب بازی بود گرافیکی ترین و بهترین بازی سگا جنسیس بود :Lovestruck: همین 1 ماه پیش بازیش کردم تازه خیلی خیلی سخت بود همش سیو میکرد رو شبیه ساز روی گوشی بازم همش میمردم :lol: بازم تا آخرش نتونستم برم

2 تا بو نویی خاص بود یکی همین , یکی هم یه پیکان 83 بود کلا 7 هزارتا کارکرده بود ( اونم فقط مسافرت ) اصلا برق میزد بو نویی میداد :pepsi:

bqmw_454.jpg

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
91465-Pac-Man_(1982)_(Atari,_Tod_Frye_-_Sears)_(CX2646_-_49-75185)-1.png

پورت Pac-Man روی Atari 2600.
در این پورت کله ی پک-من به سمت بالا و پائین نمیچرخه و همچین انیمیشنی براش تعبیه نشده. موقع حرکت به سمت بالا و پایین پک-من نقطه ها رو یا با فرق سرش یا زیر چونه اش میخوره نه با دهنش.
از نقطه در این ورژن خبری نیست و پک-من "خط تیره"خور شده اینجا.
همینطور بدلیل عدم توانایی آتاری در لود کردن چند موجود بصورت همزمان، روح های تعقیب کننده پک-من به صورت چمشک زن که خیلی آزاردهنده هست لود میشن. البته روی تلویزیون های 35 سال پیش این موضوع زیاد بچشم نمیاد اما اگه روی امولاتور روی مانیتور اجرا کنید دچار حمله صرع خواهید شد!!
#نسل_سوخته :D در کل سالهای خیلی روشنی برای کنسولهای خانگی نبوده. :D

نسخه آرکید دو سال قبلش:
Pac-man.png

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
91465-Pac-Man_(1982)_(Atari,_Tod_Frye_-_Sears)_(CX2646_-_49-75185)-1.png

پورت Pac-Man روی Atari 2600.
در این پورت کله ی پک-من به سمت بالا و پائین نمیچرخه و همچین انیمیشنی براش تعبیه نشده. موقع حرکت به سمت بالا و پایین پک-من نقطه ها رو یا با فرق سرش یا زیر چونه اش میخوره نه با دهنش.
از نقطه در این ورژن خبری نیست و پک-من "خط تیره"خور شده اینجا.
همینطور بدلیل عدم توانایی آتاری در لود کردن چند موجود بصورت همزمان، روح های تعقیب کننده پک-من به صورت چمشک زن که خیلی آزاردهنده هست لود میشن. البته روی تلویزیون های 35 سال پیش این موضوع زیاد بچشم نمیاد اما اگه روی امولاتور روی مانیتور اجرا کنید دچار حمله صرع خواهید شد!!
#نسل_سوخته :D در کل سالهای خیلی روشنی برای کنسولهای خانگی نبوده. :D

نسخه آرکید دو سال قبلش:
Pac-man.png

دنیا کنسول ها خانگی و کامپیوتر خانگی ( که بعد ها تبدیل شد به کامپیوتر ها شخصی ) از اول اینی نبود که الان میبینیم
آتاری هم یه نوع اولیه بود اما اونی نبود که باید باشه , حداکثر حجم بازی هاش 4 کیلوبایت بود ( الان یه نوت پد خالی باز کنی تو ویندوز بیشتر میشه حجمش )
بازی ها پیکسلی
اوایل آتاری بخاطر هیجان و ...... دوران خوبی بود بعد دنیا گیم رو به نابودی رفت ( اگر تاریخچه گیم خونده باشی اینا میدونید )
خیلی از استودیو ها بازی سازی و کمپانی ها جمع شدن و .................
بازی هایی مثل ET تو سطح جهانی حتی 1 عدد کارتریجم نفروختن ( با اینکه ET تو اون روزگار فیلمش بین از عدد مشهور بود )
کلا صنعت گیم دیگه دورانش تموم شده بود

تا اینکه سال ها بعد ینتندو یه شرکت کوچیک ژاپنی وارد بازار شد کنسول میکرو ساخت ( دریجن غرب NES بود ریجن آسیا FAMICOM )
تو ایران ما همگی بدل و فیک FAMICOM داریم و دیدم

220px-NES-Console-Set.jpg
220px-Nintendo-Famicom-Console-Set-FL.jpg

دیگه خبری از بازی ها 4 کیلوبایتی و 4 تا پیکسلی نبود نینتندو کنسولی ساخته بود با قدرت تمام که محیط ها خیلی خیلی بهتر و گرافیکی تر
و دنیا گیم متحول کرد , تو دنیا کنسول NES بهش میگن انقلاب دنیا گیم
دوباره صنعت ورشکست شده گیم جون گرفت و بازیا زیادی برای این کنسول ساخته شد به تدریج
( حتی بازی ها معروف الان مثل متالگیر - کستلوانیا و ............ اولین نسخشون برای میکرو اومد )

super-mario-bros.e_01.png
Double_Dragon_3_NES_ScreenShot2.jpg
WWF_Raw_GEN_ScreenShot2.jpg

اما جالبه بدونید این کنسول با حجم زیاد و ...... توید نشد این کنسول اول تو ژاپن محدود تولید شد و یه دفتر تو آمریکا باز کردن با 4 نفر نمایندگی نینتندو آمریکا
کنسول فرستادن تو آمریکا و محبوب شد به زودی کمبود موجودی خوردن و ......................
داستان ها خیلی دراز و جالبی داره

نینتندو از ابتدا فقط با خلاقیت اومد جلو مثل همین ZAPPER ( اسلحه میکرو )

816DjQnUj1L._SX355_.jpg

حتی این کنسول فلاپی هم میخورد

250px-Nintendo-Famicom-Disk-System.jpg

نمیدونم یادتونه یا نه اما قدیم یه سری کامپیوتر بود به اسم میکرو کامپیوتر , دهه 60 ی ها همگی دیدن
خیلی هم معروف بودن اون زمان
حالا جالبه اونا یه طرح کلون و فیک از روی nintendo Famicom Basic بودن

sh20_familycomputer_familybasic.jpg

حتی tape drive هم برای بود که اطلاعات رو نوار کاست ضبط و پخش میکرد

images

و خیلی چیزا دیگه ...........................

دنیا امروز کنسول ها خانگی و دنیا امروز کنسول دستی همه میدون نینتندو هستش
و چه خوبه هنوز نینتندو وجود داره این کمپانی 129 ساله :Flowers:
نینتندو سال هاست تو ضمینه کنسول سازی و ساخت بازی فعاله , هیچ کنسول نینتندو چه از نظر ظاهری چه از نظر گیم پد ( دسته ) با کنسول قبلیش یکی نیست )
نینتندو فقط و فقط دنبال بازی واقعی - لذت از بازی و خلاقیته همین

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
دنیا کنسول ها خانگی و کامپیوتر خانگی ( که بعد ها تبدیل شد به کامپیوتر ها شخصی ) از اول اینی نبود که الان میبینیم
آتاری هم یه نوع اولیه بود اما اونی نبود که باید باشه , حداکثر حجم بازی هاش 4 کیلوبایت بود ( الان یه نوت پد خالی باز کنی تو ویندوز بیشتر میشه حجمش )
بازی ها پیکسلی
اوایل آتاری بخاطر هیجان و ...... دوران خوبی بود بعد دنیا گیم رو به نابودی رفت ( اگر تاریخچه گیم خونده باشی اینا میدونید )
خیلی از استودیو ها بازی سازی و کمپانی ها جمع شدن و .................
بازی هایی مثل ET تو سطح جهانی حتی 1 عدد کارتریجم نفروختن ( با اینکه ET تو اون روزگار فیلمش بین از عدد مشهور بود )
کلا صنعت گیم دیگه دورانش تموم شده بود

تا اینکه سال ها بعد ینتندو یه شرکت کوچیک ژاپنی وارد بازار شد کنسول میکرو ساخت ( دریجن غرب NES بود ریجن آسیا FAMICOM )
تو ایران ما همگی بدل و فیک FAMICOM داریم و دیدم

220px-NES-Console-Set.jpg
220px-Nintendo-Famicom-Console-Set-FL.jpg

دیگه خبری از بازی ها 4 کیلوبایتی و 4 تا پیکسلی نبود نینتندو کنسولی ساخته بود با قدرت تمام که محیط ها خیلی خیلی بهتر و گرافیکی تر
و دنیا گیم متحول کرد , تو دنیا کنسول NES بهش میگن انقلاب دنیا گیم
دوباره صنعت ورشکست شده گیم جون گرفت و بازیا زیادی برای این کنسول ساخته شد به تدریج
( حتی بازی ها معروف الان مثل متالگیر - کستلوانیا و ............ اولین نسخشون برای میکرو اومد )

super-mario-bros.e_01.png
Double_Dragon_3_NES_ScreenShot2.jpg
WWF_Raw_GEN_ScreenShot2.jpg

اما جالبه بدونید این کنسول با حجم زیاد و ...... توید نشد این کنسول اول تو ژاپن محدود تولید شد و یه دفتر تو آمریکا باز کردن با 4 نفر نمایندگی نینتندو آمریکا
کنسول فرستادن تو آمریکا و محبوب شد به زودی کمبود موجودی خوردن و ......................
داستان ها خیلی دراز و جالبی داره

نینتندو از ابتدا فقط با خلاقیت اومد جلو مثل همین ZAPPER ( اسلحه میکرو )

816DjQnUj1L._SX355_.jpg

حتی این کنسول فلاپی هم میخورد

250px-Nintendo-Famicom-Disk-System.jpg

نمیدونم یادتونه یا نه اما قدیم یه سری کامپیوتر بود به اسم میکرو کامپیوتر , دهه 60 ی ها همگی دیدن
خیلی هم معروف بودن اون زمان
حالا جالبه اونا یه طرح کلون و فیک از روی nintendo Famicom Basic بودن

sh20_familycomputer_familybasic.jpg

حتی tape drive هم برای بود که اطلاعات رو نوار کاست ضبط و پخش میکرد

images

و خیلی چیزا دیگه ...........................

دنیا امروز کنسول ها خانگی و دنیا امروز کنسول دستی همه میدون نینتندو هستش
و چه خوبه هنوز نینتندو وجود داره این کمپانی 129 ساله :Flowers:
نینتندو سال هاست تو ضمینه کنسول سازی و ساخت بازی فعاله , هیچ کنسول نینتندو چه از نظر ظاهری چه از نظر گیم پد ( دسته ) با کنسول قبلیش یکی نیست )
نینتندو فقط و فقط دنبال بازی واقعی - لذت از بازی و خلاقیته همین
واقعا آمریکایی ها خودشون مبدع و مخترع صنعت بازیهای ویدیویی بودن اما قدرشو ندونستن و اون گند ۱۹۸۳ رو بالا آوردن. اما نینتندو کاری کرد کارستان و درسی اساسی به یانکی ها داد که باید کیفیت رو به کمیت ارجح دونست و تبدیل شد به یکی از مشهورترین برندهای تاریخ. طوربکه الان هرجا حرف از retro gaming زده میشه اول همه نام نینتندو میاد وسط. جزیی از فرهنگ و اعتقادات مردم شده.

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
واقعا آمریکایی ها خودشون مبدع و مخترع صنعت بازیهای ویدیویی بودن اما قدرشو ندونستن و اون گند ۱۹۸۳ رو بالا آوردن. اما نینتندو کاری کرد کارستان و درسی اساسی به یانکی ها داد که باید کیفیت رو به کمیت ارجح دونست و تبدیل شد به یکی از مشهورترین برندهای تاریخ. طوربکه الان هرجا حرف از retro gaming زده میشه اول همه نام نینتندو میاد وسط. جزیی از فرهنگ و اعتقادات مردم شده.

نینتندو دلیل موفقیت و حیات 129 سال هاش , بخصوص تو صنعت گیم همیشه 4 چیز بوده
1- خلاقیت بی حد و مرز
2- تجربه و لذت شیرین جدید شناسوندن به گیمر ها
3- سرگرمی واقعی و ناب و با اصالت
4- تنوع هر محصول با محصول قبل

من چون خودم زیاد علاقه به نینتندو دارم تمام کنسول ها نینتندو داشتم , ip ها کلاسیک نینتندو از 36 سال پیش دارن ساخته میشه مثل دانکی کونگ - ماریو و ............. تو تمام کنسول ها دستی و خونگی نینتندو اومدن اما بعد از این همه سال هنوز بازی هاشونو بازی میکنی اصلا تکراری و خسته کننده نشدن
و اینکه هر کنسول جدیدی میده چنتا ip جدید هم اضافه میشه به مجموعه ip ها نینتندو
مثلا بازی Kid Icarus میکرو بوده تا الان ( خود میکرو کنول نسل 3 بود , گیم توی کالر کنسول نسل 1 هستش )

نمونه اش کنسول nintendo ds lite این کنسول در مقابل psp سخت افزار خیلی ضعیفتری داشت اما ds تو نسل 7 با فروش 154 میلیون کنسول لقب پرفروشترین کنسول تاریخ نسبت در یک نسل برای خودش کرد

y8q_%D8%B3%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%A8.jpg
cii9_%D9%82%D9%81%D9%82%D8%AB%D9%81.jpg

من هم psp داشتم و دارم مدل 1000 هم 3 مدل ds داشتم
این کنسول بازی هاش همون بازیا اصیل و سرگرمی واقعی بودن که بدرد من و شما میخورده , هر کی از دوستام خرید لذت برد , فوق العاده ام ارزون بود
زمانی که ویتا 800 هزار تا 1 میلیون میدادن این کنسول آکبندش 150 هزار تومن بود - هنوزم ds lite آک 150 میدن

2 تاصفحه نمایش داره - یه صفحه نمایش پایینی تاچ هست ( تا بازیا استفاده میشه ) , میکروفون داره تو بازی ها ازش استفاده میشه مثل زلدا - رزیدنت اویل 1 , کاررتیج خودش میخوره + کارتریج کنسول nintendo gameboy adcvnce
و خیلی چیزا دیگه ( حدود 5000 خزار عنوان بازی برای ds اومد )
حتی مثلا با اینکه ضعیف بود 5 نسخه کالاف براش اومد ولی برای psp فقط 1 نسخه
براش 4 تا سونیک انحصاری اومد - یه سری بازی داره واقعا که محشر اما انحصاری بودن

از تاپیک ds دیدن فرمایید
طرفداران nintendo ds

dsn_ds-brothers-in-arms-ds-front.jpg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر