انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
یه سوال: فاز اونایی که نظرسنجی رو "25 سال به بعد" انتخاب کردن چی بوده؟ :|

منم زدم 25 سال به بعد :Angel:
من بسته به رشته ای که خوندم چنتا روانشناسی هم پاس کردم روانشناسی رشد و .............

ببین بازی کردن تو کم سنی و تو زندگی لذت بخشه
از لحاظ علمی چشم انسان حداکثر 4 تا گوی از 10 تا گشی در حال حرکت میتونه تعقیب کنه اما فقط گیمر ها تونستن هر 10 تا گوشی تعقیب کنن

مغز انسان جوریه که تازه بعد از 25 سالگی کم کم میفهمه واقعا به چی علاقه داره از چی لذت میبره - بلوغ فکری و اجتماعی امروز زندگی ما 30 سال به بالاست

خود من بیش از 20 ساله گیمرم - هر بار خیلی بازیا متفاوت تجربه کردم و لذت بردم
اما الان تازه چند ساله فهمیدم واقعا چه نوع سبکی چه نوع گیم پلی و کدوم از عناصر بازی منو تحت تاثیر قرار میده
یع زمانی بخاطر قدرت بسیار زیاد و گرافیک فوق العاده تو نسل 6 رفتم xbox original خریدم اما الان میدونم اصلا بازی هایی که دوست دارم سبکی که دوست دارم نیازبه گرافیک بالا ندارن

تازه انسان از بالا 25 سال به بعد به وسعت دید بیشتری میرسه و میفهمه تکلیف خودش با خودش چیه , بخاطر همینه که منقد ها گیم بالا 30 سال انتخاب میکنن که تو دوران تصورات و انتخاب ها کورکروانه و بگانه نباشن و حقیقت بی طرفانه بگن

اتفاقا مردمی که بیشتر از 30 سال دارن و گیمر هستن گیمر ها وقفادار و گیمر ها واقعی هستن و گیم واقعا لذت میبرن
خود من عاشق ds ام میدونی - اما یه زمانی حتی زده شده بودم دلم میخواست گیم ها گرافیک بالا و ..... بازی کنم فروختم ds - ولی الان میبینم نه واقعا هنوز همون ds دوست دارم
یه ضرب المثل ایرانی هست میگه عقل بچه به چشمشه - این شوخی نیست تو روانشناسی رشد هم هست اسمش درک با دیدنه
یعنی هنوز ذهن کامل رشد نکرده و .............

و بحث درازه

من گیمریم از 25 سال به بالا بیشتر دوست دارم تا قبل - قبلش فقط قصد بازی کردن و تموم کردن بود نه لذت واقعی بردن
چند روز پیش داشتم یه بازی بازی میکردم کامل نمیرفتم که زود تموم نشه چون محیط بازی دوست دارم

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
دنیا کنسول ها خانگی و کامپیوتر خانگی ( که بعد ها تبدیل شد به کامپیوتر ها شخصی ) از اول اینی نبود که الان میبینیم
آتاری هم یه نوع اولیه بود اما اونی نبود که باید باشه , حداکثر حجم بازی هاش 4 کیلوبایت بود ( الان یه نوت پد خالی باز کنی تو ویندوز بیشتر میشه حجمش )
بازی ها پیکسلی
اوایل آتاری بخاطر هیجان و ...... دوران خوبی بود بعد دنیا گیم رو به نابودی رفت ( اگر تاریخچه گیم خونده باشی اینا میدونید )
خیلی از استودیو ها بازی سازی و کمپانی ها جمع شدن و .................
بازی هایی مثل ET تو سطح جهانی حتی 1 عدد کارتریجم نفروختن ( با اینکه ET تو اون روزگار فیلمش بین از عدد مشهور بود )
کلا صنعت گیم دیگه دورانش تموم شده بود

تا اینکه سال ها بعد ینتندو یه شرکت کوچیک ژاپنی وارد بازار شد کنسول میکرو ساخت ( دریجن غرب NES بود ریجن آسیا FAMICOM )
تو ایران ما همگی بدل و فیک FAMICOM داریم و دیدم

220px-NES-Console-Set.jpg
220px-Nintendo-Famicom-Console-Set-FL.jpg

دیگه خبری از بازی ها 4 کیلوبایتی و 4 تا پیکسلی نبود نینتندو کنسولی ساخته بود با قدرت تمام که محیط ها خیلی خیلی بهتر و گرافیکی تر
و دنیا گیم متحول کرد , تو دنیا کنسول NES بهش میگن انقلاب دنیا گیم
دوباره صنعت ورشکست شده گیم جون گرفت و بازیا زیادی برای این کنسول ساخته شد به تدریج
( حتی بازی ها معروف الان مثل متالگیر - کستلوانیا و ............ اولین نسخشون برای میکرو اومد )

super-mario-bros.e_01.png
Double_Dragon_3_NES_ScreenShot2.jpg
WWF_Raw_GEN_ScreenShot2.jpg

اما جالبه بدونید این کنسول با حجم زیاد و ...... توید نشد این کنسول اول تو ژاپن محدود تولید شد و یه دفتر تو آمریکا باز کردن با 4 نفر نمایندگی نینتندو آمریکا
کنسول فرستادن تو آمریکا و محبوب شد به زودی کمبود موجودی خوردن و ......................
داستان ها خیلی دراز و جالبی داره

نینتندو از ابتدا فقط با خلاقیت اومد جلو مثل همین ZAPPER ( اسلحه میکرو )

816DjQnUj1L._SX355_.jpg

حتی این کنسول فلاپی هم میخورد

250px-Nintendo-Famicom-Disk-System.jpg

نمیدونم یادتونه یا نه اما قدیم یه سری کامپیوتر بود به اسم میکرو کامپیوتر , دهه 60 ی ها همگی دیدن
خیلی هم معروف بودن اون زمان
حالا جالبه اونا یه طرح کلون و فیک از روی nintendo Famicom Basic بودن

sh20_familycomputer_familybasic.jpg

حتی tape drive هم برای بود که اطلاعات رو نوار کاست ضبط و پخش میکرد

images

و خیلی چیزا دیگه ...........................

دنیا امروز کنسول ها خانگی و دنیا امروز کنسول دستی همه میدون نینتندو هستش
و چه خوبه هنوز نینتندو وجود داره این کمپانی 129 ساله :Flowers:
نینتندو سال هاست تو ضمینه کنسول سازی و ساخت بازی فعاله , هیچ کنسول نینتندو چه از نظر ظاهری چه از نظر گیم پد ( دسته ) با کنسول قبلیش یکی نیست )
نینتندو فقط و فقط دنبال بازی واقعی - لذت از بازی و خلاقیته همین

زمانی که سونی قصد ورود به دنیای گیم داشت سعی کرد از تجربه این شرکت ژاپنی استفاده بکنه و با اتحاد دو شرکت ژاپنی کنسول تولید بکنند ولی نینتندو دبه کرد و زیرش زد اما مجبور بود جریمه به
سونی بده بجاش توافق کردند از بعضی طرح های نینتندو سونی استفاده بکنه و دسته های PS1 هم در واقع همون دسته های N64 هستش که دوتا شاخ خلبانی بهش اضافه شده و از اونجا که میخواستن بین المللی تر باشن بجای ABCD از O X مثلث و مربع استفاده کردند.حالا سونی غولی شده تو صنعت گیم و به جرات از نینتندو جلوتر هستش ولی همیشه فکر میکنم اگر متحد میشدن چی میشد.قطعا مسیر تاریخ عوض میشد.

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
زمانی که سونی قصد ورود به دنیای گیم داشت سعی کرد از تجربه این شرکت ژاپنی استفاده بکنه و با اتحاد دو شرکت ژاپنی کنسول تولید بکنند ولی نینتندو دبه کرد و زیرش زد اما مجبور بود جریمه به
سونی بده بجاش توافق کردند از بعضی طرح های نینتندو سونی استفاده بکنه و دسته های PS1 هم در واقع همون دسته های N64 هستش که دوتا شاخ خلبانی بهش اضافه شده و از اونجا که میخواستن بین المللی تر باشن بجای ABCD از O X مثلث و مربع استفاده کردند.حالا سونی غولی شده تو صنعت گیم و به جرات از نینتندو جلوتر هستش ولی همیشه فکر میکنم اگر متحد میشدن چی میشد.قطعا مسیر تاریخ عوض میشد.

قضیه کاملا برعکسه , حتی موضوع اصلی دعوا بخونید متوجه میشید ماجرا چی بود که کار به 5 سال دادگاه ها بین المللی کالیفرنیا رسید آخرش سونی محکوم شد

اینا به کنار این بحثا فایده نداره
نظر من فن کنسول بودن بنظرم کار مسخره ایه که برای بچه ها کوچیکه
( یادمه بچه بودم من ایوا میشدم داداشم پاناسونیک بعد با هم دعوا میکردیم این کار بچه هاست نه افرادی که نسشون رفته بالا چون واقعا ذهن بچه شکل نگرفته کلا ناپخته اس )

خود من فن هیچ کنسولی نیستم و از بازی لذت میبرم بقول دوستی میشه اسمشو گذاشت فن بازی , من همین اسمش روش نمیذارم چون همونقدر که ماریو دوست دارم همونقدر عاشق کراش ها 4 گانه ps1 بودم و حداقل 3 گانه اول هر کدوم 5 بار تموم کردم
همونقدر گیرز اف وار بازی کردم و ..........

باید باز بازی لذت ببری :love: فقط همین
مثلا تو کنسول ها دستی این 2 نسل من هم ds داشتم هم psp
هم 3ds داشتم هم psvita
هر کدوم از اینا لذت خودشونو دارن
رو 3ds بازیا شاهکار و زیادش ( چون در اصل 3ds ترکیب گیم بوی ادونس با wii باهم بود ) - رو ps vita بازیا شاهکار و قدرت سخت افزاری بالاش مثل کیلزون که بازی کردم واقعا عالی بود یعنی کف کردم اینطوری بگم , انگار کنسول خونگی دستت بود و لذت بردم

به نظر من حتی کنسول ها شکست خورده عناوین فوق العاده ای دارن که ارزش بازی کردن دارن

byte248.jpg

آخرین ویرایش:

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
من از 15 تا بیست سالگی فقط هرچی می‌رسید دستم بازی می‌کردم. از 20 تا 25 سالگی بازی‌های سبکی که دوست داشتم رو فقط بازی می‌کردم و تموم می‌کردم. از 25 سالگی تا الان بازی‌های جدی رو با دقت بازی می‌کنم. قبلا داستان‌های پیچیده رو دوست نداشتم، اما الان تنم می‌خاره برای بازی‌های مثل ویچر. البته این رشد به‌خاطر پیشرفت زبان انگلیسیم هم هست. مثلا اگه 20 سالگی ویچر بازی می‌کردم متنفر می‌شدم. الان چون راحت می‌فهمم لذت بیشتری می‌برم. ولی در کل هرکسی که می‌گه گیم سن داره، عقب افتاده است. برام هم مهم نیست چی فکر می‌کنه. تو عقب افتاده‌ای.
از بازی‌های آتاری شروع کردم و بعد نینتندو گرفتم که واقعا ازش متنفر بودم و آرزوی سگا داشتم.
(یکی از دلایل تنفرم ماریو بود)
بعد که سگا گرفتم واقعا لذت می‌بردم. از فوتبالش گرفته تا مورتال کامبت، کامیکس، شینوبی، سونیک
بعدش دیگه اومدم روی پی سی و پلی‌استیشن نگرفتم. البته می‌رفتم کلوپ و بازی مورد علاقه‌ام مدال افتخار و تیکن بود.
به‌نظرم خسته‌کننده‌ترین نسل بازی‌‌‌ها کامپیوتری ، نسل Ps2 بود. (فکر کنم تعداد کمی این نظر رو داشته باشن) دلیلش هم تعداد زیاد بازی‌های بی‌کیفیت و بدرد نخور بود. اون همه بازی کردم، ولی تنها بازی‌ای که ارزش وقت گذاشتن داشت، God of War 2 بود که واقعا قشنگ بود. بقیه‌ی بازی‌هاش اصلا جالب نبودن.
نسل قبل که Xbox360 داشتم رو هم دوست داشتم و واقعا از بازی‌‌ها لذت می‌بردم.
نسل الان رو هم Ps4 دارم و واقعا عشقشم و به‌نظرم بهترین نسل گیم الانه. واقعا وقتی الان به بازی‌ةایی که قدیم می‌کردم فکر می‌کنم، نظرم اینه که بهترین نسل همین نسله .

آخرین ویرایش:

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
من از 15 تا بیست سالگی فقط هرچی می‌رسید دستم بازی می‌کردم. از 20 تا 25 سالگی بازی‌های سبکی که دوست داشتم رو فقط بازی می‌کردم و تموم می‌کردم. از 25 سالگی تا الان بازی‌های جدی رو با دقت بازی می‌کنم. قبلا داستان‌های پیچیده رو دوست نداشتم، اما الان تنم می‌خاره برای بازی‌های مثل ویچر. البته این رشد به‌خاطر پیشرفت زبان انگلیسیم هم هست. مثلا اگه 20 سالگی ویچر بازی می‌کردم متنفر می‌شدم. الان چون راحت می‌فهمم لذت بیشتری می‌برم. ولی در کل هرکسی که می‌گه گیم سن داره، عقب افتاده است. برام هم مهم نیست چی فکر می‌کنه. تو عقب افتاده‌ای.

موافقم باهات
تو چنتا پست بالاتر همینو اشاره کردم , تازه ی گیمر از 25 سال به بالا تازه میفهمه علایقش واقعا چیه
از یه بازی چی میخواد - چه عنصر از بازی جذبش میکنه و ............

• Like
Reactions: GodFather

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
منم زدم 25 سال به بعد :Angel:
من بسته به رشته ای که خوندم چنتا روانشناسی هم پاس کردم روانشناسی رشد و .............

ببین بازی کردن تو کم سنی و تو زندگی لذت بخشه
از لحاظ علمی چشم انسان حداکثر 4 تا گوی از 10 تا گشی در حال حرکت میتونه تعقیب کنه اما فقط گیمر ها تونستن هر 10 تا گوشی تعقیب کنن

مغز انسان جوریه که تازه بعد از 25 سالگی کم کم میفهمه واقعا به چی علاقه داره از چی لذت میبره - بلوغ فکری و اجتماعی امروز زندگی ما 30 سال به بالاست

خود من بیش از 20 ساله گیمرم - هر بار خیلی بازیا متفاوت تجربه کردم و لذت بردم
اما الان تازه چند ساله فهمیدم واقعا چه نوع سبکی چه نوع گیم پلی و کدوم از عناصر بازی منو تحت تاثیر قرار میده
یع زمانی بخاطر قدرت بسیار زیاد و گرافیک فوق العاده تو نسل 6 رفتم xbox original خریدم اما الان میدونم اصلا بازی هایی که دوست دارم سبکی که دوست دارم نیازبه گرافیک بالا ندارن

تازه انسان از بالا 25 سال به بعد به وسعت دید بیشتری میرسه و میفهمه تکلیف خودش با خودش چیه , بخاطر همینه که منقد ها گیم بالا 30 سال انتخاب میکنن که تو دوران تصورات و انتخاب ها کورکروانه و بگانه نباشن و حقیقت بی طرفانه بگن

اتفاقا مردمی که بیشتر از 30 سال دارن و گیمر هستن گیمر ها وقفادار و گیمر ها واقعی هستن و گیم واقعا لذت میبرن
خود من عاشق ds ام میدونی - اما یه زمانی حتی زده شده بودم دلم میخواست گیم ها گرافیک بالا و ..... بازی کنم فروختم ds - ولی الان میبینم نه واقعا هنوز همون ds دوست دارم
یه ضرب المثل ایرانی هست میگه عقل بچه به چشمشه - این شوخی نیست تو روانشناسی رشد هم هست اسمش درک با دیدنه
یعنی هنوز ذهن کامل رشد نکرده و .............

و بحث درازه

من گیمریم از 25 سال به بالا بیشتر دوست دارم تا قبل - قبلش فقط قصد بازی کردن و تموم کردن بود نه لذت واقعی بردن
چند روز پیش داشتم یه بازی بازی میکردم کامل نمیرفتم که زود تموم نشه چون محیط بازی دوست دارم

دقیقا این حالت بلوغ فکری که میگی من بین ۲۰ تا ۲۵ و با بازیهایی مثل dragon age و deus ex و witcher و TWD و... تجربه کردم اما دیگه بعد ۲۵ احساس بازنشستگی داشتم و بهمین دلیل گذشته گرا و retroباز شدم که تا امروز هم ادامه داره. الان بجز بازیهای ایندی مثل braid و limbo و cuphead دستم به چیز دیگه ای نمیره. درسته آگاهی ذهنم بالاتر رفته اما فکر نمیکنم این به لذت ارتباط مستقیمی داشته باشه. لااقل برای من اینطوری بوده. ولی خب نظر شما هم محترم. بقول یکی گذشته فقط به این دلیل که در ذهن محوتر و blurryتره, جالبتر از حال بنظر میرسه وگرنه فرقی نداره.:D

• Like
Reactions: alisantori

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
دقیقا این حالت بلوغ فکری که میگی من بین ۲۰ تا ۲۵ و با بازیهایی مثل dragon age و deus ex و witcher و TWD و... تجربه کردم اما دیگه بعد ۲۵ احساس بازنشستگی داشتم و بهمین دلیل گذشته گرا و retroباز شدم که تا امروز هم ادامه داره. الان بجز بازیهای ایندی مثل braid و limbo و cuphead دستم به چیز دیگه ای نمیره. درسته آگاهی ذهنم بالاتر رفته اما فکر نمیکنم این به لذت ارتباط مستقیمی داشته باشه. لااقل برای من اینطوری بوده. ولی خب نظر شما هم محترم. بقول یکی گذشته فقط به این دلیل که در ذهن محوتر و blurryتره, جالبتر از حال بنظر میرسه وگرنه فرقی نداره.:D

اونی که میگم تازه از 25 سالگی شروع میشه :Cheesygrin: اوج پختگی فکری تازه 40 ساله , بخاطر همین خود کشی تو این سن خیلی خیلی خیلی کم اتفاق میفته تو این سن مردم بیشتر کمک دیگران میکنن و .....

من خودم بعد از این همه سال تازه فهمیدم علاقه شخصیم به چه نوع بازی هاست و چه امانی تو بازی برام مهمتره :hug:
و علاقه زیادی هم به سبک پلتفرمر - ادونچر و اکشن ادونچر دارم
که بازیا قدیم بیشتر این سبک داشتن و بازی کم جدیدی هستن که خوب باشن و این لذت القا بکنن
از این بازیا تو نسل ها جدید بازی mario galaxy 1 برای کنسول wii منو خیلی جذب کرد , سبکش 3d پلتفرم بود

Jungle%20Book,%20The%20(E).png

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
اونی که میگم تازه از 25 سالگی شروع میشه :Cheesygrin: اوج پختگی فکری تازه 40 ساله , بخاطر همین خود کشی تو این سن خیلی خیلی خیلی کم اتفاق میفته تو این سن مردم بیشتر کمک دیگران میکنن و .....

من خودم بعد از این همه سال تازه فهمیدم علاقه شخصیم به چه نوع بازی هاست و چه امانی تو بازی برام مهمتره :hug:
و علاقه زیادی هم به سبک پلتفرمر - ادونچر و اکشن ادونچر دارم
که بازیا قدیم بیشتر این سبک داشتن و بازی کم جدیدی هستن که خوب باشن و این لذت القا بکنن
از این بازیا تو نسل ها جدید بازی mario galaxy 1 برای کنسول wii منو خیلی جذب کرد , سبکش 3d پلتفرم بود

Jungle%20Book,%20The%20(E).png

از جمله بازیهایی که تو نوجوانی فقط بخاطر گیمپلی و bullet time میزدیم اما فقط تا زمانی که به اندازه کافی تو زندگی تجربه کسب نکرده بودم، پیامشو نمی گرفتم! هنوزم رو سیستمم نصبه.

3C62852EB70F84F113CE9FEEE9B5B15222D8E6A7

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر