گزارش:PS5 از کارت گرافیک AMD NAVI استفاده میکند و در سال2020 منتشر میشود

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
به نام خدا
هنگامی که در E2018 سونی روی بازی ها مستقیما تمرکز داشت .به نظرمیرسد این کمپانی بی سروصدا برای نسل بعد اماده میشود.

PS5 برای 2020 در نظرگرفته شده است و از تکنولوژی کارت های گرافیک AMD NAVI استفاده میکند.قبلا پیشنهاد شده بود که پلی استیشن 5 از تکنولوژی AMD RYZEN استفاده خواهد کرد و به نظر میرسد کارت گرافیک این کنسول هم از خانواده AMD باشد.
براساس یک گزارش WCCFtechو به نقل از منابع به شدت آشنا به وضعیت.بعلاوه لغزش زمانی ای که ما از PS5 انتظار داریم, واستدلالی که می توان از عدم انتشار کارت های گرافیک Computex 2018 برداشت کرد و از این می شود برنامه های سفارشی در فضای پرمنفعت را پیدا کرد.باتوجه اینکه چگونه AMD با مشکل نقدینگی مواجه شده است و آن را حس میکند.
بودجه کم است اما حجم آن زیاد است و درآمد خالص ثابت است.تهیه قطعات گیم بخشی از قمار نبوده.این امر AMD را قابل رشد می کند.به لحاظ مالی کمپانی قدرتمند بود.در اینجا یک واقعیت جالب هست:VEGAدر درجه اول برای اپل طراحی شده و NAVI بطور دقیق برای PS5 طراحی شده است.گزارش ادعا میکند قبل از اینکه توضیخ دهد نقشه راه AMD برای NAVI وابسطه به سونی است.این بدان معنی است که بخش گرافیکی باید به طور مستقیم به برنامه های نیمه سفارشی که دنبالش هستند گره خورده باشد.
از آنجایی که سونی به کارت گرافیک NAVI نیاز داشت تا برای لانچ PS5 آماده شود.(انتظار می رود برای 2020)این یک مهلت زمانی است برای انجام کار نیاز دارند.
به طور مشابه برای VEGA جدول زمانی اپل همان چیزی است که در واقع آزاد سازی کارت گرافیک را دیکته کرد نه راه های دیگر .کارت های گرافیکی AMD RADEON به صورت پیچیده ای با طرحهای نیمه سفارشی صنعت طراحی شده اند و این چیزی است که بسیاری از مردم باهاش مخالف هستند.

این همان چیزی است که من شک دارم خروج مدیران کلیدی مخصوصا رئیس RAJA KODURI که من را بیشتر شکاک کرد.

تشکر از پروفایل Linkedin برنامه نویس شرکت.به نظر میرسد سونی با ADM برای یکپارچه سازی فن آوری RAZEN کار میکند.باتوجه به بلاگ Phoronix سیمون پالگاریم یک برنامه نویس اصلی سونی است در حال کار برای پشتیبانی طراحی میکرو AMD RADEON برای LLVM compiler stack است
LLVM کامپلایر cpu مورد استفاده در کیت توسعه PS4 می باشد.با استفاده از PS4 با پردازشگر هشت هسته ای نیمه سفارشی AMD Jaguar و یک پردازنده گرافیکی AMD، می توان گفت که فناوری AMD سنگ بنای PS5 را تشکیل می دهد.

قبل از این رئیس پلی استیشن آقای جان کُدِرا پیشنهاد کرده بود سه سال قبل از پایان عمر کنسول خود فکر کند(بفکر توسعه کنسول بعد باشد).در مصاحبه ای با بلومبرگ ژاپن (Serkan Toto کارشناس ژاپنی بازی های ژاپنی)آقای کُدِرا گفت که پلی استیشن وارد مرحله نهایی زندگی اش شده است و سونی سه سال دیگر را صرف آماده سازی کنسول بعدی سپری خواهد کرد.

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
چند درصد احتمال داره كنسولا نسل بعد بيشتر از ١٢ ترافلاپس باشن؟
به نظر من مایکروسافت با خارج کردن کامل وان اس از چرخه ساپورت خودش برای نسل بعد وان ایکس رو نگه میداره و یک کنسول دیگه نزدیک به 13 یا 14 ترافلاپس میده اما احتمال شدیدی میدم که وان ایکس همچنان ساپورت شه در نسل نه به عنوان یک کنسول ارزون قیمت و بیس و اسکارلت نسخه کاملتر و گرون تر باشه.
اما در مورد سونی نمیدونم اما احتمالا اونها هم روی همین مقادیر 12 تا 14 ترافلاپس مانور بدن.

Zisa_krage

کاربر سایت
Jun 8, 2008
110
نام
میلاد
سلام خدمت دوستان عزیز

من که فکر میکنم سخت افزار نسل بعد خیلی قوی تر نباشه. احتمال زیاد نسل بعد هم سونی و هم ماکرو میرن سمت Cloud .
به نظر من موفقیت بازی Crackdown 3 خیلی برای آینده کنسول ها تعیین کنندست

• Like
Reactions: Genesis

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
سلام خدمت دوستان عزیز

من که فکر میکنم سخت افزار نسل بعد خیلی قوی تر نباشه. احتمال زیاد نسل بعد هم سونی و هم ماکرو میرن سمت Cloud .
به نظر من موفقیت بازی Crackdown 3 خیلی برای آینده کنسول ها تعیین کنندست

Fail اه خیالت راخت :D

• Like
Reactions: g4mer and Polaris

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
میگن ps5 مثل اینکه یه چیزی تو مایه های سویچه یا من بد متوجه شدم؟
100% بد متوجه شدین .;)
PS5 درست مثل PS4 میمونه سویچ کار باباش هم نیست با این مشخصات سخت افزاری که هر روز از PS5 تایید میشه بازی اجرا کنه .
اول از همه برقش چطور میخواد تامین کنه دوم از همه چطور میخواد خنکش کنه .

الان وجود Bluray تایید شده .
استفاده از Navi به صورت کاستومایز شده تایید شده دیگه از حد شایعات و اخبار و ... گذشته .
استفاده از ryzen به صورت کاستومایز شده تایید شده دیگه از حد شایعات و اخبار و ... گذشته .
شایعه بعدی استفاده از GDDR6 به جای استفاده از GDDR5 یا GDDR5Xکه به نظر خودم سونی حرکتی که سر PS4 زد دوباره تکرار میکنه سر PS5 و استفاده از رم بهتر با کلاک بیشتر .

tupac

کاربر سایت
Jan 22, 2008
485
100% بد متوجه شدین .;)
PS5 درست مثل PS4 میمونه سویچ کار باباش هم نیست با این مشخصات سخت افزاری که هر روز از PS5 تایید میشه بازی اجرا کنه .
اول از همه برقش چطور میخواد تامین کنه دوم از همه چطور میخواد خنکش کنه .

الان وجود Bluray تایید شده .
استفاده از Navi به صورت کاستومایز شده تایید شده دیگه از حد شایعات و اخبار و ... گذشته .
استفاده از ryzen به صورت کاستومایز شده تایید شده دیگه از حد شایعات و اخبار و ... گذشته .
شایعه بعدی استفاده از GDDR6 به جای استفاده از GDDR5 یا GDDR5Xکه به نظر خودم سونی حرکتی که سر PS4 زد دوباره تکرار میکنه سر PS5 و استفاده از رم بهتر با کلاک بیشتر .
خیالمو راحت کردی :D اخه هی یکی میگفت یه جورایی نه ویتا مدلیه نه کنسول مثل ps4 :D یه چی این وسطا سر گردونه :D

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
خیالمو راحت کردی :D اخه هی یکی میگفت یه جورایی نه ویتا مدلیه نه کنسول مثل ps4 :D یه چی این وسطا سر گردونه :D

نه سونی کلا بازار هدفش با نینتندو فرق داره نمیتونه اگه بخواد هم اینجوری بکنه طرفدار هاش پدرش در میارن شاید دوباره ویتا 2 یا یه همچین چیزی بسازه صحبتش هم بود که سونی داره در موردش فکر میکنه اما PS5 بحث ش از پایه فرق میکنه .

تازه با این قیمت دلار باید فکر PS5 از سرمون بیرون کنیم چه برسه به بازی های PS4 الان با قیمت دلار 9200 همه جا دارن محاسبه میکنن بازی پایه میشه 550 هزار تومان از اون طرف کنسول PS5 اگه بگیم 500 دلار باشه میشه 4.600 که واقعا زیاده امیدوارم تا اون موقع وضعیت این دلار درست بشه.

tupac

کاربر سایت
Jan 22, 2008
485
نه سونی کلا بازار هدفش با نینتندو فرق داره نمیتونه اگه بخواد هم اینجوری بکنه طرفدار هاش پدرش در میارن شاید دوباره ویتا 2 یا یه همچین چیزی بسازه صحبتش هم بود که سونی داره در موردش فکر میکنه اما PS5 بحث ش از پایه فرق میکنه .

تازه با این قیمت دلار باید فکر PS5 از سرمون بیرون کنیم چه برسه به بازی های PS4 الان با قیمت دلار 9200 همه جا دارن محاسبه میکنن بازی پایه میشه 550 هزار تومان از اون طرف کنسول PS5 اگه بگیم 500 دلار باشه میشه 4.600 که واقعا زیاده امیدوارم تا اون موقع وضعیت این دلار درست بشه.
عجب پیچیده شده #:-S

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,597
به نظرتون حالا که معماری های PS5 و PS4 قراره شبیه هم باشه امکانش هست بازیهای PS4 روی PS5 هم اجرا بشه؟
مثل زمان PS3 عزیز که بازیهای PS1 و PS2 رو اجرا میکرد.
به شخصه آرزو میکنم چنین اتفاقی بی افته تا از شر این ریمسترها راحت بشیم و بشینن فکر کنن و بازیهای جدید بسازن این نسل 70 درصدش ریمستر شد.
یه خوبی دیگه هم که داره اینه که PS4 زرتی از رده خارج نمیشه.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
به نظرتون حالا که معماری های PS5 و PS4 قراره شبیه هم باشه امکانش هست بازیهای PS4 روی PS5 هم اجرا بشه؟
مثل زمان PS3 عزیز که بازیهای PS1 و PS2 رو اجرا میکرد.
به شخصه آرزو میکنم چنین اتفاقی بی افته تا از شر این ریمسترها راحت بشیم و بشینن فکر کنن و بازیهای جدید بسازن این نسل 70 درصدش ریمستر شد.
یه خوبی دیگه هم که داره اینه که PS4 زرتی از رده خارج نمیشه.
احتمال زیاد بله بازی های PS4 اجرا میکنه PS5 امیدوارم با توجه به قدرتش بتونه بازی PS3 هم اجرا کنه .
Ps3 یک چیپ ست داشت فقط سری 60 fat که بازی های PS1 و PS2 اجرا میکرد همه نسخه ها قادر به این کار نبودن تازه من که چندتا بازی اورجینال به همراه PS3 م هدیه گرفته بودم اون موقع وقت خرید کنسول بازی میزاشتم تو دستگاه اصلا برام قابل تحمل نبود اون مدل اجرا کردن بازی ها به خاطر همین همیشه طرفدار ریمستر ها و ریمیک ها بودم اگه PS5 هم قرار باشه بازی PS4 اجرا کنه یا حتی بازی های قبلی باید بتونه با کیفیت بهتر بازی اجرا کنه .

• Like
Reactions: Rezahajizadegan

tupac

کاربر سایت
Jan 22, 2008
485
احتمال زیاد بله بازی های PS4 اجرا میکنه PS5 امیدوارم با توجه به قدرتش بتونه بازی PS3 هم اجرا کنه .
Ps3 یک چیپ ست داشت فقط سری 60 fat که بازی های PS1 و PS2 اجرا میکرد همه نسخه ها قادر به این کار نبودن تازه من که چندتا بازی اورجینال به همراه PS3 م هدیه گرفته بودم اون موقع وقت خرید کنسول بازی میزاشتم تو دستگاه اصلا برام قابل تحمل نبود اون مدل اجرا کردن بازی ها به خاطر همین همیشه طرفدار ریمستر ها و ریمیک ها بودم اگه PS5 هم قرار باشه بازی PS4 اجرا کنه یا حتی بازی های قبلی باید بتونه با کیفیت بهتر بازی اجرا کنه .
دسته ps4 چی ؟ میشه وصل کرد؟:D که دیگه برای دسته اضافه با این شرایط از همون مال ps4 استفاده کنیم:D

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
دسته ps4 چی ؟ میشه وصل کرد؟:D که دیگه برای دسته اضافه با این شرایط از همون مال ps4 استفاده کنیم:D
والله من PS5 ندارم جزو Insider ها هم نیستم با توجه به صحبت ها و شایعه ها و واقعیت های قبلی جواب دوستان میدم .:D:D:D
اما تا انجا که من خبر ها رو دنبال میکردم و شایعه ها رو احتمال اینکه یک سری تغییرات دسته داشته باشه وجود داره البته 100% نیست اما بعضی صحبت ها رو دنبال میکردم گفته شده بود احتمال اینکه تاچ پد روی دسته تغییراتی داشته باشه وجود داره .

• Like
Reactions: tupac

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر