گزارش:PS5 از کارت گرافیک AMD NAVI استفاده میکند و در سال2020 منتشر میشود

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
به نام خدا
هنگامی که در E2018 سونی روی بازی ها مستقیما تمرکز داشت .به نظرمیرسد این کمپانی بی سروصدا برای نسل بعد اماده میشود.

PS5 برای 2020 در نظرگرفته شده است و از تکنولوژی کارت های گرافیک AMD NAVI استفاده میکند.قبلا پیشنهاد شده بود که پلی استیشن 5 از تکنولوژی AMD RYZEN استفاده خواهد کرد و به نظر میرسد کارت گرافیک این کنسول هم از خانواده AMD باشد.
براساس یک گزارش WCCFtechو به نقل از منابع به شدت آشنا به وضعیت.بعلاوه لغزش زمانی ای که ما از PS5 انتظار داریم, واستدلالی که می توان از عدم انتشار کارت های گرافیک Computex 2018 برداشت کرد و از این می شود برنامه های سفارشی در فضای پرمنفعت را پیدا کرد.باتوجه اینکه چگونه AMD با مشکل نقدینگی مواجه شده است و آن را حس میکند.
بودجه کم است اما حجم آن زیاد است و درآمد خالص ثابت است.تهیه قطعات گیم بخشی از قمار نبوده.این امر AMD را قابل رشد می کند.به لحاظ مالی کمپانی قدرتمند بود.در اینجا یک واقعیت جالب هست:VEGAدر درجه اول برای اپل طراحی شده و NAVI بطور دقیق برای PS5 طراحی شده است.گزارش ادعا میکند قبل از اینکه توضیخ دهد نقشه راه AMD برای NAVI وابسطه به سونی است.این بدان معنی است که بخش گرافیکی باید به طور مستقیم به برنامه های نیمه سفارشی که دنبالش هستند گره خورده باشد.
از آنجایی که سونی به کارت گرافیک NAVI نیاز داشت تا برای لانچ PS5 آماده شود.(انتظار می رود برای 2020)این یک مهلت زمانی است برای انجام کار نیاز دارند.
به طور مشابه برای VEGA جدول زمانی اپل همان چیزی است که در واقع آزاد سازی کارت گرافیک را دیکته کرد نه راه های دیگر .کارت های گرافیکی AMD RADEON به صورت پیچیده ای با طرحهای نیمه سفارشی صنعت طراحی شده اند و این چیزی است که بسیاری از مردم باهاش مخالف هستند.

این همان چیزی است که من شک دارم خروج مدیران کلیدی مخصوصا رئیس RAJA KODURI که من را بیشتر شکاک کرد.

تشکر از پروفایل Linkedin برنامه نویس شرکت.به نظر میرسد سونی با ADM برای یکپارچه سازی فن آوری RAZEN کار میکند.باتوجه به بلاگ Phoronix سیمون پالگاریم یک برنامه نویس اصلی سونی است در حال کار برای پشتیبانی طراحی میکرو AMD RADEON برای LLVM compiler stack است
LLVM کامپلایر cpu مورد استفاده در کیت توسعه PS4 می باشد.با استفاده از PS4 با پردازشگر هشت هسته ای نیمه سفارشی AMD Jaguar و یک پردازنده گرافیکی AMD، می توان گفت که فناوری AMD سنگ بنای PS5 را تشکیل می دهد.

قبل از این رئیس پلی استیشن آقای جان کُدِرا پیشنهاد کرده بود سه سال قبل از پایان عمر کنسول خود فکر کند(بفکر توسعه کنسول بعد باشد).در مصاحبه ای با بلومبرگ ژاپن (Serkan Toto کارشناس ژاپنی بازی های ژاپنی)آقای کُدِرا گفت که پلی استیشن وارد مرحله نهایی زندگی اش شده است و سونی سه سال دیگر را صرف آماده سازی کنسول بعدی سپری خواهد کرد.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
امیدوارم اینبار یه طوری بسازنش وسط نسل به فکر ساخت کنسول جدید نباشن مثل PROو فلان !
همه همین آرزو رو دارن ولی از این خسیس بازیاشون و آویزون شدنشون به amd واسه دو قرون ارزانتر شدن کنسول معلوم میشه میخوان دوباره همون داستان نسل هشت رو پیاده کنن.

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
همه همین آرزو رو دارن ولی از این خسیس بازیاشون و آویزون شدنشون به amd واسه دو قرون ارزانتر شدن کنسول معلوم میشه میخوان همون داستان نسل هشت رو دوباره پیاده کنن متاسفانه.
خسیس نیستن اگه amd نباشه قیمت کنسول فضایی میشه:(هیچ شرکتی به خوبی amd تو گیمینگ نیست

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,829
نام
مهراد
به نظرم با توجه به قانون مور این قدرت های پردازشی بالایی که دوستان انتظار دارند خیلی هم رویا نیست . مخصوصا اگر سال 2020 رو زمان انتشار ps5 در نظر بگیریم
به طور کلی هر دو سال تقریبا قدرت پردازشی دو برابر یا همون قدر پردازشی قبلی رو با نیمی از قیمت قبل میشه به دست آورد . به عنوان مثال gtx1060 با 250 دلار قدرتی تقریبا برابر با gtx980 داره که 550 دلار قیمتش بود و دو سال قبلش اومد
توی رده به اصطلاح enthusiast که قیمت گذاری over price هست اختلاف بیشتر هم میشه به عنوان مثال قدرتی بیشتر از تایتانx نسل قبل با قیمت 1000 دلاری رو میشه با کارت 1070 ، 380 دلاری داشت

دوست عزیز آخرین باری که چک کردم 970 میتونست توی فریم ریت 1060 رو به راحتی شکست بده و همین الان هم اگر گیر بیاد گزینه بهتریه نسبت به 1060!

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
ولی امیدوارم حداقل یکی از این 2 شرکت بره به سمت nvidia
امیدوار نباش نسل پیش سونی با انویدیا کار کرد. انویدیا دهنش سرویس کرده بود اول از همه پردازنده گرافیکی گرون تر از Xbox360 از اون طرف ضعیفتر و در وضعیت بعدی اینکه قمیت نمیاوردن پایین که سونی بتونه قیمت کنسول بیاره پایین کلا نسل قبل سونی با انویدیا زیادی مشکل داشت تنها نکته قوی سونی نسل پیش Cell بود که جور پردازنده گرافیکی داشت می کشید.

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,737
دوست عزیز آخرین باری که چک کردم 970 میتونست توی فریم ریت 1060 رو به راحتی شکست بده و همین الان هم اگر گیر بیاد گزینه بهتریه نسبت به 1060!
تو پستی که لینک میدم تعدادی بنچ مارک هست از سایت تک اسپاد که گفته هام رو تصدیق میکنه . فکرکنم که اشتباه خاطرتون هست اون rx480 بود که اوایل از 970 اون هم تو بازیهای dx11 ضعیفتر عمل می کرد
مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

لینک آخرین برسی کارت گرافیک عرضه شده هست توسط گورو 3d که درایورها هم چارت بازی ها به روز هست . که این جا هم گفته های من رو تصدیق میکنه
GALAX/KFA2 GeForce GTX 1050 Ti EXOC review

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: x-x and raya2

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
امیدوارم این سونی هم از مایکی یاد بگیره اینقدر کنسولش صدای تراکتور نده چه PS3 چه 4 چه PRO همگی صدای گاو می دن در بازی های انحصاری
مشکل ما اینکه هم خر میخوایم هم خرما .
اول میگیم کنسول ارزونتر باشه از اون طرف میگیم از سیستم خنک کننده گی بهتر و کم صدا تر اما گرونتر استفاده کنه .
مشخصا تفاوت در همینه برای مثال شما میتونی روی PC هم فن رفرنس بدون صدا نصب کنی که سیستم داغ میکنه بیشتر موقع ها تحت فشار یا میتونی یک فن مثل کولر تویین دوتایی بزاری که موقع فشار درست انگار جاروبرقی تو اتاق روشنه (PC خودم همینه داره) صداش مثل PS4 pro میمونه چون هر دوتا دارم میدونم یا میتونی واتر کولر نصب کنی که قیمت خیلی زیادتری داره اما صدا کمتر داره.

مشخصا نباید انتظار داشته باشیم هم قیمت مثل PS4 پایین نگه داره هم بدون صدا باشه مثل X1X که تفاوت قیمت های دوتا کنسول در همین موارد جزئی مشخص میشه . سیستم خنک کنندگی که ماکروسافت استفاده میکنه گرونتر هستش برای همینه که هم صدا کمتر تولید میکنه هم از نظر گرمایشی در X1X بهتر عمل میکنه .

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
مشکل ما اینکه هم خر میخوایم هم خرما .
اول میگیم کنسول ارزونتر باشه از اون طرف میگیم از سیستم خنک کننده گی بهتر و کم صدا تر اما گرونتر استفاده کنه .

مشخصا تفاوت در همینه برای مثال شما میتونی روی PC هم فن رفرنس بدون صدا نصب کنی که سیستم داغ میکنه بیشتر موقع ها تحت فشار یا میتونی یک فن مثل کولر تویین دوتایی بزاری که موقع فشار درست انگار جاروبرقی تو اتاق روشنه (PC خودم همینه داره) صداش مثل PS4 pro میمونه چون هر دوتا دارم میدونم یا میتونی واتر کولر نصب کنی که قیمت خیلی زیادتری داره اما صدا کمتر داره.

مشخصا نباید انتظار داشته باشیم هم قیمت مثل PS4 پایین نگه داره هم بدون صدا باشه مثل X1X که تفاوت قیمت های دوتا کنسول در همین موارد جزئی مشخص میشه . سیستم خنک کنندگی که ماکروسافت استفاده میکنه گرونتر هستش برای همینه که هم صدا کمتر تولید میکنه هم از نظر گرمایشی در X1X بهتر عمل میکنه .

اتفاقا برای PC هر چی بیشتر خرج کنی صداش کمتر می شه خنک ترم می شه به شرطی که درست خرج کنید من نمی دونم رولی چرا دیگه لایک داده خودش PC بازه بهتر می دونه.PC من الان زیر 100 درصد استفادش یکم فقط کارت گرافیکش 1 صدای بمی تولید می کنه CPU که اصلا صدا نداره پاور هم که تا توان 600 کلا فنش خاموشه هاردها هم که 5400 برداشتم که اونا هم نویز خیلی کمی دارن در حالت عادی که اصلا ندارن.
من هیچ وقت دنبال جنس ارزون نبودم نبایدم باشید دنبال جنس به قیمت باید باشید کنسولی که قدرت داشته باشه خنکم باشه شما بگید 600 دلار به نظر من کاملا به قیمته شما بگید کارت صدای حرفه ای با خروجی امپ برای هدفون تنظیمات اکولایزر با دسته الیت هم داشته باشه 800 دلار نه اصلا 1000 دلار بازم می گم به قیمته به راحتی چنتا مدل با قیمت های مختلف بدن همه ی نیازها برطرف می شه که نمی کنن می گم بحث به قیمت بودنه. ضمنا ONE معمولی که قیمتش از PS4 هم کمتره اونم اصلا صدا نداره 360 هم اصلا صدا نداشت این صدای تانک فقط مختص سونیه که حتما باید این ایراد بزرگش برطرف بشه اصلا این صدا باعث کاهش کیفیت سیستم صوتی منم می شه. بازم تاکید می کنم همیشه دنبال جنس به قیمت نه ارزون باشید در مرور زمان ارزش حتی قیمتیش از ارزونه کمتر می شه.

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,376
نام
رامین
انصافا با اینکه عاشق محصولات سونیم ولی این صدای فن کنسولاش خیلی رو مخمه ، اصلا دل ادمو میزنه
حاضرم بیشتر پول بدم ولی این صدارو نداشته باشه ، تمامی ps4 ها همچین صدایی میدن ؟ چه pro چه اسلیم ؟؟؟

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,301
نام
مهدی
انصافا با اینکه عاشق محصولات سونیم ولی این صدای فن کنسولاش خیلی رو مخمه ، اصلا دل ادمو میزنه
حاضرم بیشتر پول بدم ولی این صدارو نداشته باشه ، تمامی ps4 ها همچین صدایی میدن ؟ چه pro چه اسلیم ؟؟؟
مدل های فت و اسلیم که اره.پرو هم همینجوره منتهی هر تقریبا سه ماهی یکبار برد و سیستم خنک کننده پرو رو کامل عوض میکنن و صدای فن رو میارن پایین اما تا الان که اخرین مدل 1716B هستش هنوزم نتونستن قطعش کنن اما خوب اومده زیر ولی با این روند پیشرفتی که من میبینم ممکنه تا تولیدی های ابتدای ۲۰۱۹ بتونن !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر