کرایتک : CryEngine سه سال از Unreal Engine 4 جلو تر است!

S A A M

کاربر سایت
Nov 26, 2009
166

رئیس خوش بین کرایتک آقای Cevat Yerli گفته است : تریلر Unreal Engine 4 - demonstrations از Epic به مواردی اشاره میکند که Cryengine سه سال پیش آنها را معرفی کرده بود!
Yerli به Gamebeat گفت : تنها چیزی که میتوانم بگویم اینست که که 3 Cryengine در حال حاضر کیفیتی برابر با UE4 دارد!

شما میتوانید به 3 سال قبل و ویدئو های ما در GDC برگردید و ببینید که چیزی که ما در Cryengine استفاده کردیم به زیبایی چیزی هایی است که UE4 و بسیاری ار شرکت های دیگر در موتور های بازیشان اخیرا نمایش میدهند!

Yerli کمی قدم را فراتر نهاد و گفت : شما هنوز قدرت واقعی Cryengine را ندیده اید و آن برگ برنده ما برای نسل بعدی است!

ما هنوز آخرین دستاوردمون رو معرفی نکردیم او ادامه داد بزودی شما شاهد معرفی بازسازی بعدی Cryengine خواهید بود! من شماره ای به اون اختصاصا نمیدم اون فقط یک بازسازی از کرای انجین خواهد بود ما قبلا هم گفتیم که Cryengine 3 از سه سال پیش به عنوان نسل بعد آماده بوده!
اگه من به تعریفی که مردم اکنون از تکنولوژی آینده دارن نگاهی بندازم این همون چیزیه که ما سه سال پیش شاهد اون بودیم
Yerli. گفت : ما قبلا هم سیستم ذرات و GPU Rendering و سایه زنی فوق العاده ی داشتیم همچنین tessellation رو در Crysis 2 که شاهد اون بودید Directx 11 .ما فقط در تک دمو ها در مورد این موارد صحبت نکردیم ما عمل کردیم و از اونا در بازیهامون که قبلا هم عرضه شدن استفاده کردیم.

Source

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,295
نام
Afshin
Batman AC از لحاظ گرافیک واقعن عالیه :| اتفاقن دیشب داشتم روی DX11 فول بازیش میکردم. فریم 60 هم میداد به خودم گفتم نگاه کن چقدر بازی اپتیمایز هم هست حیف همین هفته پیش پچ 2 گیگی این Crysis 2 رو پاک کردم :|

تو Batman AC رو روی DX11 با کارت 460 بازی کردی و 60 فریم میگرفتی ؟! /:)
گـــرفتی ما رو ؟
DX11 ـه Arkham City رســما نابود بود ، نابـــود ! (هنوزم نابــوده و بعد از اومدن پچ هم درست نشُد)
با کارت 590 هم فریم زیر 30 میومد خیلی جاها اونوقت تو میگی 60 فریم ثابت میگرفتی ؟!

اگر Epic هم میخواست فقط روی گرافیک تمرکز کنه و گیم پلی و داستان و مولتی و... رو رها کنه به امان خدا قطعا اون ها هم تا حالا بهترین گرافیک رو خلق کرده بودن..

مُحمد امین میدونی الان بحث مقایسه ی انجین های دو شرکت Epic و Crytek ـه و هیچ ربطی به Game Play ـه بازیهاشون نداره ؟!:-/

UE3.0 هم یه چیزش شدیدا روی مُخ بود ، اونم مشکل حـــاد ِ Texture Loading بود که وقتی وارد یه محیـط جدید میشُدیم رسمــا دهن آدمو سرویس میکرد .

متاسفانه یا خوشبختانه ، بحث های توی این تاپیک دقیقا تجلی کُننده ی این پُست ِ کیــوانه :

آنریل انجین رو باهاش گیرز درست کردن ، اونوخ گیرز انحصاری 360ـه ، ازون جایی هم که گیرز (ع) هست ، پس 360 (ع) هست ، پس بعد ترش اپیک و بالطّبع انجینی هم که درست میکنه (ع) هست ؛ فلذا هر آنچه که میبینیم بهترین چیزیه که وجود داره ...
متاسفانه این چیزی که گفتم شاید به قول آریا از مواردی باشه که باعث بشه مغز آدم منفجر شه و بپاشه رو در و دیوار و کثیف کنه ، اما وجود داره و داریم می بینیم :biggrin1::( !

آخرین ویرایش:

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
تو Batman AC رو روی DX11 با کارت 460 بازی کردی و 60 فریم میگرفتی ؟! /:)
گـــرفتی ما رو ؟
DX11 ـه Arkham City رســما نابود بود ، نابـــود ! (هنوزم نابــوده و بعد از اومدن پچ هم درست نشُد)
با کارت 590 هم فریم زیر 30 میومد خیلی جاها اونوقت تو میگی 60 فریم ثابت میگرفتی ؟!

مُحمد امین میدونی الان بحث مقایسه ی انجین های دو شرکت Epic و Crytek ـه و هیچ ربطی به Game Play ـه بازیهاشون نداره ؟!:-/

UE3.0 هم یه چیزش شدیدا روی مُخ بود ، اونم مشکل حـــاد ِ Texture Loading بود که وقتی وارد یه محیـط جدید میشُدیم رسمــا دهن آدمو سرویس میکرد .

متاسفانه یا خوشبختانه ، بحث های توی این تاپیک دقیقا تجلی کُننده ی این پُست ِ کیــوانه :
wtf ؟ برای چیه خودم زشته؟
مگه من گفتم 60 فریم ثابت میده؟ :|؟ بین 30 تا 60 تو محیط بیرون بازی همیشه در نوسانه حدود 40، توی محیط بسته هم اکثرن 50 به بالاست.
حسش نیست برم بشینم عکس بگیرم بیام ثابت کنم.

من تو کل بازی فقط یه مرحله فریمم زیر 30 اومد، اون قسمتی که دشمنای جوکر همراه خودش میریزن سرمون، اونجا فریم اینقدر میومد پائین که به 7 یا 10 هم میرسید مجبور شدم DX09 اش کنم رد کنم. وگرنه در هیچ جا با فریم زیر 30 روبرو نبودم.
رزولیشن 720 البته.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,295
نام
Afshin
wtf ؟ برای چیه خودم زشته؟
مگه من گفتم 60 فریم ثابت میده؟ :|؟ بین 30 تا 60 تو محیط بیرون بازی همیشه در نوسانه حدود 40، توی محیط بسته هم اکثرن 50 به بالاست.
حسش نیست برم بشینم عکس بگیرم بیام ثابت کنم.

من تو کل بازی فقط یه مرحله فریمم زیر 30 اومد، اون قسمتی که دشمنای جوکر همراه خودش میریزن سرمون، اونجا فریم اینقدر میومد پائین که به 7 یا 10 هم میرسید مجبور شدم DX09 اش کنم رد کنم. وگرنه در هیچ جا با فریم زیر 30 روبرو نبودم.
رزولیشن 720 البته.

نه تنها اونجا ، خیلی جاهای دیگه هم فریم زیر 30 میاد با DX11
امکان نداره با تنظیمات ِ High و رزولوشن 720p با یه کارت 460 فریمت به جز اون مبارزه همیشه بالای 30 باشه.
بازی داغون ِ داغون بود DX11 ـش . میخواستی مثال از آپتیمایز بودن بازی های ساخته شُده با UE 3 بزنی ؟ باید بگــم بدترین بازی ممکن رو برای این کار انتخاب کردی ;)

موضوع وقتی جالبتر میشه که بدونی DX11 ـه آرخام سیتی شوخی ای بیش نبود و بازی 5 درصد هم با DX9 فرق نمیکرد ، در حالی که توی C2 بازی با DX11 از این رو به اون رو میشُد.

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
ولی تو وقتی میای Batman AC که یک بازی تمامن Open World هست رو با یک بازی نیمه بسته نیمه Sandbox مقایسه میکنی من چی بگم آخه ؟ Batman AC از لحاظ گرافیک واقعن عالیه :| اتفاقن دیشب داشتم روی DX11 فول بازیش میکردم. فریم 60 هم میداد به خودم گفتم نگاه کن چقدر بازی اپتیمایز هم هست
خداییش بتمن رو، رو پی سی با دایرکس 11 باز کردی ؟ یا کلاً از چند نفر یه جا شنیدی گرافیکش خوبه بعد اومدی اینجا این حرف رو زدی؟
آخه مرد مومن میخواهی تو سـَر کرایتیک بکوبی UE4 رو بیاری بالا لااقل یه مثال از یه بازی درست بزن که پیشه خودمون بگیم طرف از تجربیاتش داره میگه نه از شنیده هاش.

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
وقتی EPIC داشت سال 2006 با Gears of War ور میرفت Crytek هم داشت با Crysis ور میرفت :d هر 2 خوب بودن ولی کرایسیس از لحاظ گرافیک و ... کجا Gears of War کجا . جناب آقایی یرلی درست میگن . دلیلشون منطقی هم هست . Epic واقعا 3 سال عقب تره . این همه بحث و جدل دیگه نمیدونم واسه چی بوده ؟ اقای یرلی یه حرفی زده دلیلشم در ادامه گفته , نمیدونم چطوری حرف منطقی رو هم نقض میکنید :-/

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
وقتی EPIC داشت سال 2006 با Gears of War ور میرفت Crytek هم داشت با Crysis ور میرفت :d هر 2 خوب بودن ولی کرایسیس از لحاظ گرافیک و ... کجا Gears of War کجا . جناب آقایی یرلی درست میگن . دلیلشون منطقی هم هست . Epic واقعا 3 سال عقب تره . این همه بحث و جدل دیگه نمیدونم واسه چی بوده ؟ اقای یرلی یه حرفی زده دلیلشم در ادامه گفته , نمیدونم چطوری حرف منطقی رو هم نقض میکنید :-/

وقتی اپیک سال 2006 بازیه گیرز را با اون گرافیک روی کنسول ساخت , کرایتک سال 2007 حتی در تنظیمات VERY VERY VERY VERY LOW هم گرافیک کرایسیس 1 را نمیتونست روی کنسول بسازه .

با اینکه ساختن افکتهای جدید و.......... ساده نیست ولی ارزش اصلیه کار یه انجین زمانی مشخص میشه که بتونه در شرایط مساوی در یک محدودیت معین که کنسول باشه ارزش کار خودش را نشون بده .

همین الان شما برید تریلر FARCRY3 که روی 360 داشت اجرا میشد یه نگاه بکنید با اون فضا و محیطهای OW گرافیک فوق العاده به نمایش میزاره مهمتر از همه فیزیک و تخریب پذیریه فوق العاده اش بود تا جایی که فیزیکش به مراتب بهتر از فیزیک CRYSIS 3 بود ( حداقل ما که در این نمایش چیزه خاصی ندیدیم ) که داشت روی یک PC اجرا میشد !

مسئله اصلی اینجاست که مطمئنا UE4 (با این همه ادعای کرایتک) نسل بعد هم مورد استفاده اکثر بازی سازها است اونوقت کرایتک بیاد اینوری بالا و پایین بپره !

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,945
نام
مهراد

یه چیزی میگم خدا وکیلی با دقت بخونید،دوستان عزیزی که هی گرافیک کرای رو میزنید توی سر آنریل،عزیزان من کجای دنیا یک بازی اول شخص رو با یک بازی سوم شخص مقایسه میکنند ؟ها ؟

خداوکیلی بازی هایی که با کرای ساخته شده همه اول شخص هست یعنی همه از فار کرای،کرایسیس،هوم فرونت 2 ،اسنایپر 2 و ... خب معلومه گرافیکش عالی هست چرا؟ چون باید به جزئیات توجه بیشتری بشه ولی بازی هایی که با UE3 میزنند همه سوم شخص هست خوب معلومه اینجا گرافیک نمیتونه بالا باشه باید به چیزهای دیگه هم دقت بشه مثلا آزادی عمل و گیم پلی ناب و ...

پس بیاید این مسخره بازی ها رو بزاریم کنار من اینو میگم : CE : گرافیک فوق العاده،محبوبیت کم،بازی های اول شخص ولی UE : گرافیک معمولی،محبوبیت زیاد،بازی های سوم شخص

من خودم به شخصه از بازی های اول شخص متنفرم مگر تک و توکی،آنریل انجین رو هم واسه این دوست دارم که هر بازی میزنه روی سیستم من که گرافیک 9500GT هست با آخرین تنظیمات اجرا میشه،خب من اینجوری دوست دارم برای من مهم اینه که جدیدترین بازی ها هم روی سیستم من اجرا بشه،حالا گرافیکش در حد مکس پین 1 باشه

پس چی شد ؟ آنریل توی سوم شخص سر تره ، محبوبیتش هم بین بازی ساز ها و بازی خور ها بیشتره ولی کرای : تو اول شخص عالی هست چون مجبور هستند گرافیک رو بیشتر روش کار کنند ولی آن چنان مجبوبیتی بین بازی ساز ها نداره،خدایی اگر داشت صد در صد EA یک بازی سوم شخص باهاش میزد یا یوبی سافت

هرچند میدونم بعد از این پست صد نفر میان میگن : اووووووووووووو چه ربطی داره آقا اصلا برای من مهم نیست مهم فقط گرافیک هست،خب منم میگم من فقط گیم پلی تموم شد و رفت

Quan Chi

کاربر سایت
May 21, 2012
47
نام
سعید
CryEngine 3

85907134478677287151.jpg

توی کدوم بازی Crytek شما همچین گرافیکی دیدی ؟!
توی Showcase خود کرای انجین پره از این توهمات !!

این صحنه ی پایین توسط یکی از یوزر های UDK ساخته شده :
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up6/29605184825807057009.jpg

http://forums.epicgames.com/threads/753280-Polycount-Beat-em-up-Challenge

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,295
نام
Afshin
وقتی اپیک سال 2006 بازیه گیرز را با اون گرافیک روی کنسول ساخت , کرایتک سال 2007 حتی در تنظیمات VERY VERY VERY VERY LOW هم گرافیک کرایسیس 1 را نمیتونست روی کنسول بسازه .

با اینکه ساختن افکتهای جدید و.......... ساده نیست ولی ارزش اصلیه کار یه انجین زمانی مشخص میشه که بتونه در شرایط مساوی در یک محدودیت معین که کنسول باشه ارزش کار خودش را نشون بده .

همین الان شما برید تریلر FARCRY3 که روی 360 داشت اجرا میشد یه نگاه بکنید با اون فضا و محیطهای OW گرافیک فوق العاده به نمایش میزاره مهمتر از همه فیزیک و تخریب پذیریه فوق العاده اش بود تا جایی که فیزیکش به مراتب بهتر از فیزیک CRYSIS 3 بود ( حداقل ما که در این نمایش چیزه خاصی ندیدیم ) که داشت روی یک PC اجرا میشد !

مسئله اصلی اینجاست که مطمئنا UE4 (با این همه ادعای کرایتک) نسل بعد هم مورد استفاده اکثر بازی سازها است اونوقت کرایتک بیاد اینوری بالا و پایین بپره !

فرخ تو مگه نمیگُفتی که Crysis I وقتی روی کنسول ها اومد گرافیکش حتی از نسخه ی PC هم بهـــتر بود ؟ حالا میگی Crytek در حد Very Very Very Very Low ـه نُسخه ی PC هم نمیتونست بازی رو واسه کنسول پورت کُنه ؟
دُم ِ خُروس رو باور کنیم یا قسم حضرب عبّاس رو ؟

Far Cry 3 توی کُنفرانس یوبی روی PC در حال اجـــرا شُدن بود ، توی تریلری هم که نشون دادن چیز خاصی از فیـزیک بازی مُشخص نبود ، شما چطور به فیزیک فوق العادش توی اون تریــلر پی بردی ، اللّه اعـــلم !

doctor who

کاربر سایت
Apr 15, 2011
1,530
نام
doctor who
فرخ تو مگه نمیگُفتی که Crysis I وقتی روی کنسول ها اومد گرافیکش حتی از نسخه ی PC هم بهـــتر بود ؟ حالا میگی Crytek در حد Very Very Very Very Low ـه نُسخه ی PC هم نمیتونست بازی رو واسه کنسول پورت کُنه ؟

Far Cry 3 توی کُنفرانس یوبی روی PC در حال اجـــرا شُدن بود ، توی تریلری هم که نشون دادن چیز خاصی از فیـزیک بازی مُشخص نبود ، شما چطور به فیزیک فوق العادش توی اون تریــلر پی بردی ، اللّه اعـــلم !
دوست عزیز مگه far cry 3 داخل نمایشگاه قابل بازی نبود

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
به به.بسیار عالی بود:D
++++++++++++++++++++++++++++++++++
دوستان متن رو کامل بخونید.چوات جان نگفته که CE3 از UE4 بهتره.گفته CE3 از 3 سال قبل افکت ذرات و تسلیشن و سایه زنی فوقالعاده رو داشته.کسی نگفته "موتور ما (CE3) فوقالعادس UE4 که هیچ UE7 هم جلوش بوقه"

witchers

کاربر سایت
Jun 17, 2012
2
از دوستانی که تو خواب خیالن خواهش داریم هر چه سریع تر بیدار شوند و اگر هم خودشون رو دارند گول میزنند دیگه گول نزنند...:d

این عکس هارو که من گرفتم نصفه قدرت کرای انجینه که در اختار ما قرار گرفته(ولی ما یه کارایی میکنیم تا تمامشو بده:d) اینو بدونید ... اگر حاضر باشید من بهتون ثابت میکنم که کرای انجینی که العان در دست ما هست از u4 قویتره...(مقایسه من فقط بر روی pc (سیستم های قدرتمند هست نه کنسول)

خب حالا میزسیم به عکس های بقول دوستان photoshop شده:d

crysis 2dx11 real time revival

بیشتر این عکس نمیذارم ازش میترسم فاش شه:d

crysis 2 dx11 max setting

فقط یک چیز اونم اینکه فرمت عکس ها رو برای بایین تر اومدن حجمشون تغییر دادم و تا حدودی کیفیت عکس رو تغییر داده...

لطفا تعداد بسیار زیاد ی که نمیدونند کرای انجین یعنی چی و تا به حال شکل واقعشو تجربه نکردن من بیشنهاد میکنم نظر ندن (البته محترمانه)
من یه چیزیای از کرای انجین روی سیستمم دیدم که خودمم توش موندم ایا این این بازی یا یک واقعیت:d
دوستان خواهش دارم ازتون کرای انجین رو با هیچکدوم از بچه هاش مقایسه نکنید:|ووووو
ووووو
ووووو...بحثشو نکنید چون با نظرات راست و دروغ مشخص نخواهد شد.کرای انجین قدرتشو 2007 برای خیلی ها ثابت کرد که نباید با هیچ انجین دیگر مقایسش کرد.

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ

اولا منظور من همون سال 2007 بود ! دوما چیزی که تو تریلر های کرایسیس 1 از نسخه کنسولی مشخص نبود فریم ریت بازی بود !
شما الان برید نقد بازیه کرایسیس 1 کنسولی بخونید فریم ریت بازی در کل پایینه و بعضی جاها به شدت فریم ریت بازی میاد پایین ! این معنیش یعنی کل ارزش گرافیکی را میاره پایین چیزی که مراجعی مثل DF روش خیلی زوم میکنه و همچینین ستایتهایی مثل گیم اسپات تو مدال گرافیک تکنیکی بازی بخونید نوشته زمانی این مدال به یک بازی داده میشه که بتونه با افکتهای جدید گرافیکی کنارش فریم ریت ثابت و نرم داشته باشه . سر همین مسئله فریم ریت گیم اسپات به کرایسیس 2 کنسولی هم مدال تکنیک نداد.

پس سعی کنید دموش را دوباره نگاه کنید و به فیزیکش پی ببرید! اگه متوجه نشدید ثانیه هایی که این اتفاقات رخ میده براتون لیست کنم ؟! اگه بازم نشد از تصاویر و ........ استفاده کنم .

به به.بسیار عالی بود:biggrin1:
++++++++++++++++++++++++++++++++++
دوستان متن رو کامل بخونید.چوات جان نگفته که CE3 از UE4 بهتره.گفته CE3 از 3 سال قبل افکت ذرات و تسلیشن و سایه زنی فوقالعاده رو داشته.کسی نگفته "موتور ما (CE3) فوقالعادس UE4 که هیچ UE7 هم جلوش بوقه"

اوله نسل هم شاید ما افکتهای ذرات و.......داشته بودیم ! شما الان افکتهای ذرات تک دموی UE4 را با Cryengine3 مقایسه میکنی ؟ یا مثلا مدلینگ تو UE4 رسما به صورت وحشتاناکی از هر بازی این نسل بالاتره ! شما یه سر هم بزنید DF ببینید در مورد سایه زنی و نورپردازی 100 درصد ریل تایم UE4 چی گفته یا نگفته ! یا مثلا نوع تکسچرهایی که در ue4 به کار برده شده یک نمونش هم در cryengine3 نست حالا این کرایتک چطور 3 سال پیش اینها را نشون داده خدا دادند ؟! لول !
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-vs-unreal-engine-4
بعضی از PC گیمر ها هنوز برای اجرای روان و خـــوب کرایسیس با مشکل طرفن بعد شما میایی میگی چون گیرز خوب رو کنــسول اجرا شده موتور بهتری داشته؟
!

اهان پس یعنی چون همین الانش هم نمیشه فریم ریت خوب ازش گرفت یعنی نکته مثبت ؟! :lol:
بعد گرافیک گیرز 1 هم در زمانش خودش که مورد ستایش همه سایتها قرار گرفت چیزه خاصی نبود ؟:lol: اون زمان اپیک که اون کار با 360 کرده بود همون زمان کرایتک یک سوم گرافیک گیرز 1 را هم نمیتونست بیاره روی کنسول .

آخرین ویرایش:

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
خب این مشخصه گرافیک گیرز در حد و اندازه هایی نبود که بخواد سخت افزار کنسول رو به چالش بکشه! خداییش دیگه از اون حرفا بود!
بعضی از PC گیمر ها هنوز برای اجرای روان و خـــوب کرایسیس با مشکل طرفن بعد شما میایی میگی چون گیرز خوب رو کنــسول اجرا شده موتور بهتری داشته؟
گرافیک کرایسیس حتی با گیرز3 هم قابل مقایسه نیست.بازیی که تو سال 2007 حتی رو PC های High End هم به خوبی اجرا نمیشد شما چه طور انتظار داری
روی کنسول به خوبی اجرا بشه؟؟!
اهان پس یعنی چون همین الانش هم نمیشه فریم ریت خوب ازش گرفت یعنی نکته مثبت ؟
شما قبل از اینکه لول در کنی پست من رو با دقت بخون.
منظورم بنده این مطلب است که وقتی کرایسیس، یک پی سی قوی رو به چالش میکشه شما چه طور انتظار داری که روی کنسول به خوبی اجرا بشه!؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر